Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) rétisün válasza dqdb (#11984) üzenetére


rétisün
veterán

nem :N

eszemben sincs dura-ace-t venni, egyrészt nem is tetszik, másrészt elvagyok a műanyag sramommal....

shimano-ból legfeljebb ultegra sl-t vennék (de csak 6600-as), ha nem lenne egy pár műanayag sram hajtókar "tartaléknak" :B :U (hátha az is üreges, és megreccsen a ~65 kilóm alatt :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12002) baloghzoli


baloghzoli
csendes tag

(#12003) Cadal


Cadal
őstag

Sziaszotk!

Tudtok esetleg valamit mondani a Skarpea bringákról halott esetleg valaki róluk? (Rákeresve nem sok mindent találtam itt a topikban)
Erre a két modellre kértem ma ajánlatot:
Skarpea x600
Skarpea x750

Vagy mit érdemes venni mostanság 100 - 120K körül? Könnyed kis bringázásra kellene általában aszfaltra ami elég rossz minőségű. (egyenlőre max 40 km-ig esetenként)

[ Szerkesztve ]

(#12004) hoffman_ válasza baloghzoli (#12002) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez egész jóféle. Kár, hogy nem egy hónappal később írták ki :(

közben:

Bikemag apróra(meg PH!-ra is ;]) raktam fel hirdetést, hogy ST200 tartozékokat keresek. Elég egyértelmű hirdetések, de mint kiderült mégsem - vagy sok a hülye. Bikemagon már írtak ketten, egyik el akart adni nekem 2 tök más órát, a másik meg egy ugyanilyen órát, mint az enyém, tartozékok nélkül.... Kicsit átírtam a hirdetéseket, meglátjuk hogy segít-e.

Ja igen, #11996-ra valaki? :B

Cadal:

Az X750-es felszereltsége egész jó, főleg 120 ezerért, ha tényleg annyi. A vázat nem ismerem, olyat olvastam az imént, hogy élettartam garis, ez meglepne. Ilyen árban pl a Magellan szokott jó ár/érték bicókat összerakni, pl Polaris, Polaris Disc.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12005) KrAt válasza amargo (#11991) üzenetére


KrAt
veterán

Reggel fél9-kor kezdtük, és vmikor 5 fele végeztünk a körrel, szóval kb mint ti :)

(#12006) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mennyire igaz, tetszik:

(#12007) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Októberben akarok valami ócsó bringát venni, de egyszerűen nem találok normálisat. Ez tök jó vételnek tűnik, szívesen befejezném, de a felnik nem valami bizalomgerjesztőek. Ez olyan, amit még kipofoznék, de ez se ér 20 ezret. Ez pedig szintén jó lehet, de szintén melós, bár ez tűnik a legjobbnak. Ti mit csinálnátok? 20 fölé nem akarok menni, legalábbis az első etapban, ami abból áll, hogy normálisan használható a bicaj, legfeljebb külsőre még nem a végső állapotot tükrözi. Amúgy meg tökre félek, hogy ha a 90 kilómmal ezeknek odatekerek, akkor elreccsen a hajtás, vagy ha lesiklok egy alacsony járdaszegélyről, akkor valahol eltörik alattam.... :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12008) Máté94 válasza hoffman_ (#12007) üzenetére


Máté94
addikt

Eltörni nem fog, de ha biztosra akarsz menni, akkor egy olyan régi trekking vázba, amibe belemegy egy Schwalbe Big Apple nem lesz gond. :D

(#12009) venember83


venember83
nagyúr

Remélem, hogy olvassa a Mikulás, Télapó, Jézuska, Kisangyal, usw. Szóval: [ezt] kérem.

(#12010) fpeter07 válasza runner 125 (#11994) üzenetére


fpeter07
veterán

2.4 colos gumi, 140mm rugóút... ez nekem már kicsit soknak hangzik. De ha van rá igény, hajrá!

(#12009) venember83: Pont a méretem lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#12011) szezso15


szezso15
addikt

Üdvözletem mindenkinek!

Most találtam rátok, és mivel nagy biciklis(nek gondolom magam :D) vagyok, ezért gondoltam rászállok eme fórum bringájára...:)

A gépem:

Cube Acid XC300

Amcsiból lett behozatva kb. fél éve, eddig semmi bajom nem volt vele, csak pont tegnap megszorult az első fék, de már szervíz alatt áll...:)

Szóval, sziasztok, remélem nem gond, hogy felfodrozom a topik víztükrét...:P

*Hajrá Loki!* i15+

(#12012) hoffman_ válasza szezso15 (#12011) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem áll ez a víz annyira :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12013) szezso15 válasza hoffman_ (#12012) üzenetére


szezso15
addikt

No igen, így egy kicsit visszaolvasva...:D

*Hajrá Loki!* i15+

(#12014) runner 125 válasza venember83 (#11997) üzenetére


runner 125
nagyúr

Telefonban, de nagyon korrekt volt a srác, beszéltünk telefonon is, mondta, h befoglalta nagykerben, a héten döntsem el kell-e. De, foglalót még nem utaltam nekik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12015) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#11968) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Sztem. csak optikai csalódás.

(#11994) runner 125...aztán vásárolj valami jó kis spirálzárat is hozzá! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12016) Tüzi

Üdv!

Fékcserén gondolkodom. Jelenleg 203as tárcsa van elől, egy adapterrel egy manitou telón. Hope mono 6 ti-ről van valakinek tapasztalata, véleménye?

Egyáltalán fel megy ez IS adapterrel a telómra?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12017) venember83 válasza Tüzi (#12016) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, felszerelhető PM-IS adapterrel (mivel a féknyereg PM felületű, ha jól látom), ha elfér a féknyereg az IS adapteren.

[ Szerkesztve ]

(#12018) Tüzi válasza venember83 (#12017) üzenetére

Ennek örülök :) Amúgy jó fék ez? A mostanival az a bajom, amikor jobban elkezd melegedni a tárcsa és látni, hogy már remeg körülötte a levegő, a fék nekiáll kerregni. Igazából ezt szeretném kiküszöbölni. Az sem ártana, ha jobban fogna :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12019) venember83 válasza Tüzi (#12018) üzenetére


venember83
nagyúr

Jelenleg mid van? Nem egy új fék ez a Hope, nem tudom, mire kellene neked, de lehasznált darabot én nem vennék, túl sokszor jártam rosszul, vagy legalábbis nem igazán jól használt cuccokkal. Amikről nagyon jókat olvasok mostanság, azok az új SLX (666-os) és XT (785-ös) tárcsafékek. Az SLX határozottan best buy kategória, és hetven euró alatt van tárcsa nélkül egy fék. Erre rájön még az adapter plusz a szállítási költség az esetedben, amivel még mindig kilencven euró alatt vagy. Persze ha a Hope megvan egy tízesből, nagyon max 15k forintból, akkor talán megéri megpróbálni, a Hope cuccok legendásan jók, megbízhatók.

(#12020) Tüzi válasza venember83 (#12019) üzenetére

ilyen itt mondták, hogy szar, nem hittem el. hát tényleg nem nagy eresztés, bár annyira nem rossz, városi tekergésre jó, de hossszú dombon nem kell lejönni vele. Ill le lehet jönni, csak a lényeg, hogy ne a rózsabokrot, vagy a csalánost célozd be. Az a baj, lenne időm utánajárni, akkor informálódnék, csak heti 110+ óra meló mellett nehéz. Amikor meg van egy szabadnapom, akkor bicajozok, vagy motorozom...
mod: azt írja a srác amúgy, hogy nem rég volt szervizelve, és szinte új betétek vannak bennük.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12021) amargo válasza runner 125 (#11994) üzenetére


amargo
addikt

Na jó! A 80-at is állom, de akkor a váz plusz teleszkóp csere lesz :B Ez az utolsó ajánlatom!
Bocs nem lehetett kihagyni. Szerintem ennyit megér.

venember83: Már csak az a kérdés, hogy jó váltál-e?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12022) Napfénysüti

Fasza, ma melóból 8-12 között megint elloptak egy bringát (HASA XC-1 pro). :W
Törne el az összes keze, lába az ilyennek. :(((

Més que un club!

(#12023) Ariadne válasza Tüzi (#12020) üzenetére


Ariadne
őstag

Milyen célra használod a bringát? DH, terepes túrázás, aszfaltos túrázás, városi bringázás? Fékválasztásnál ez is számít. :)

mod.: Plusz kérdés, hogy Hope-ot lehet-e egyáltalán normálisan szervizelni itthon meg betétet mennyire bonyolult szerezni hozzá. Használtat én sem vennék...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#12024) jenei92


jenei92
senior tag

Üdv!
Váz+ villa homokszórásával kapcsolatban jótanácsokat szeretnék kérni,mire kell oda figyelni stb. :)

(#12025) fpeter07


fpeter07
veterán

Megjött (vagy inkább érte mentem) a velo magazinom. Ha nem írok kommentet, vagy bringázok, vagy nézem ahogy bringáznak, vagy bringázásról olvasok. (utolsó lehetőség, hogy Pure-ozok) :D

(#12026) venember83


venember83
nagyúr

(#12027) hoffman_ válasza venember83 (#12026) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:Y Miért nincs most még pénzem rá :W Ha aktuális lesz, tavasszal, akkor bezzeg nem fogok ilyenekbe boltani... Ez nagyon jó árnak tűnik így érte, bár a hátsó SLX váltón kívül nem sokat tudok kivenni. De akkor is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12028) dqdb válasza hoffman_ (#12027) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak a váz és a teleszkóp ennyi, nem a komplett bringa. Amúgy - ha jól emlékszem a magasságodra - kicsi lenne neked.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12029) Vasinger! válasza hoffman_ (#12027) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha ennyi lenne maga a bringa nem sokat gondolkodnék :D 5-öt is vennék, ha tényleg ennyibe kerülne az egész.

(#12030) venember83 válasza hoffman_ (#12027) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak a váz és teló kerül ennyibe. De mivel mindkét márka (Speci, Fox) általában bőven túlárazott, pl. kb. ennyit kérnek csak egy Stumpjumper FSR vázért használtan, ez nagyon jó ár a két fő alkatrészért. Ha nem szorul komoly javításra egyik alkatrész sem. De ha csapágycsere kell a vázba, nagy generál a tagnak és a telónak, akkor már bőven kétszázezer fölött van a végösszeg. Szóval érdemes körültekintőnek lenni.

(#12031) rii


rii
nagyúr

Bern sitykát lehet valahol BP-en venni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12032) hoffman_ válasza venember83 (#12030) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm igen, kicsit túl gyorsan olvastam, nem is értettem a dolgot... Köszi a felvilágosítást, kicsit el voltam tévedve :DDD Csodálkoztam is, de így jár aki nem olvassa el a hirdetés címét :B

dqdb:

~186 cm, de szívesen szenvedtem volna rajta egy darabig azért.

Vasinger:

Na ja, tévedni emberi dolog, sajnos nem lesz bevásáslás benéztem... :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12033) venember83 válasza hoffman_ (#12032) üzenetére


venember83
nagyúr

Határeset, magasra húzott nyeregcsővel és hosszú stucnival talán jó lett volna. De valószínűbb, hogy nem.

(#12034) hoffman_ válasza venember83 (#12033) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jaja, ezzel lehet csalni kicsit mindig, fene tudja hogy milyen lett volna. Amúgy meg ez ilyen tipikus sokat akar a szarka dolog. Amilyen rég ültem bringán, nem igazán lesz szükségem az elején ilyen csúcs gépre. Még maratonon se voltam sosem(bár ez nem feltétlen jelent semmit) :) Majd ha újra nyeregben leszek, és párezer km belecsorgott az ülésembe, akkor már vélhetően ténylegesen ki tudnám használni a komoly gépeket. Az már más kérdés, hogy ha egy hihetetlen bestbuy gép jön szembe, akkor azt hülye lenne kihagyni bárki is, hisz az hosszútávon ugyan olyan jó lesz.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12035) Manitou válasza venember83 (#12030) üzenetére


Manitou
addikt

hát szerintem még így is gyanusan olcsó a váz+ villa :U

(#12036) venember83 válasza Manitou (#12035) üzenetére


venember83
nagyúr

Az is lehet, hogy eladni akarja, nem hirdetni. :) De mindenképp érdemes odafigyelni, s alaposan megvizsgálni.

(#12037) hoffman_ válasza venember83 (#12036) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Milyen igaz. Minden annyit ér, amennyiért meg is veszik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12038) Zebu válasza Napfénysüti (#12022) üzenetére


Zebu
addikt

Hogy tudják onnan eldurrantani?

(#12039) rétisün


rétisün
veterán

mindenhol ott vannak a bálaemberek :Y :Y

:))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12040) venember83 válasza rétisün (#12039) üzenetére


venember83
nagyúr

Követnek téged mindenfelé. :)

(#12041) rétisün válasza venember83 (#12040) üzenetére


rétisün
veterán

úgy látszik....még az alakjukat is változtatják, de akkor is megismerem őket :DDD

áááá, nem bírom tovább, el kell vele dicskednem:

a 10.000-ik km. az idén. a kelly's-el :B iszok is egy sört ennek örömére :D

(#12042) MZsoltee: kösz...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12042) MZsoltee válasza rétisün (#12041) üzenetére


MZsoltee
veterán

Lájk! :C

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12043) szki válasza rétisün (#12041) üzenetére


szki
őstag

:Y :R :C
Akkor idén sokkal többet tekersz már, mint tavaly!
Legközelebb ha összefutunk, akkor erre iszunk együtt is egy sört! (Én állom)

Végül milyen szeled volt ma? Azt látom, hogy nem kerülted ki az emelkedőket :DDD
Én meg mire hazaértem épp elállt a hátszelem. Ennek örömére futottam egy órát még. Kellemesen elfáradtam :DDD Tiszta duatlon volt ma délután..

[ Szerkesztve ]

(#12044) venember83 válasza rétisün (#12041) üzenetére


venember83
nagyúr

Hú, gratulálok, őszinte elismerésem! Először azt hittem, hogy száznyolcvan valahány ezer km van az órában. :DDD

(#12045) Tüzi válasza Ariadne (#12023) üzenetére

Terep-túra erdőben, kavicsos-sziklás utak, füves domboldalak. Közelben van jó sok domb, rajtuk jó sok túraútvonallal. Erre kellene valami jó fék, amiben marad tartalék 1-2km gyors aszfaltos meredek után is. Meg ez jól is néz ki :B de várok további ötleteket ha vannak.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12046) Tüzi válasza rétisün (#12041) üzenetére

Bazeg, motorral is csak 5ezernél tartok :D respect :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12047) fpeter07


fpeter07
veterán

Jól alakult a mai napom. Két momentum volt, ami amúgy nem volt jellemző. Az egyik az volt, hogy egy lejtőn belém gabalyodott egy méhe és pályafutásom során először csípett meg, kapásból kétszer. Csak azt vettem észre, hogy szokatlanul közel hallom a zümmögést, és mikor lehajoltam, néhány piciny, éles szúrást éreztem. Na akkor kezdtem el vetkőzni.
A másik érdekesebb: egy cicus egy lepkével játszva átfutott előttem az úton zirka 2 méterrel. Találjátok ki a színét. :D

Szép képeket csináltam! De mivel már amúgy is adós vagyok sokkal, majd egyben feltöltöm valahova.

(#12048) rétisün válasza szki (#12043) üzenetére


rétisün
veterán

tavaly 9544 km+1566km a dolgozóbajárás.....

sárvárig vasvárig nagyjából szembe kaptam, viszont félig-meddig hátszelem volt nagyjából az utolsó 30-32 km-en. tetszett, bár nem nagyon mentem gyorsabban, inkább csak könnyebben :D

az emelkedőkről, na igen, megküzdöttem egy 10%-os lejtővel(csehi előtt) :D eddig általában ellenkező irányból jártam be ezt az útvonalat, most végre gurultam, ahol eddig nyögtem :))

(#12044) venember83: kösz! :R

(#12047) fpeter07: előttem mókus futott át a lövői kerékpárúton kedden, de ilyent lefényképezni :N lgfeljebb retinába épített, azonnal exponáló fényképezővel :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12049) KaraDani


KaraDani
addikt

(#12050) Manitou válasza KaraDani (#12049) üzenetére


Manitou
addikt

:Y

rétisün
:Y :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.