Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) ---Lasali--- válasza andyTM (#47999) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ez egy átverés, kínából meg lehet rendelni ilyen vackot pár dollárért.

(#48002) andyTM válasza ---Lasali--- (#48001) üzenetére


andyTM
senior tag

:D :R :R

(#48003) sanzi89 válasza andyTM (#47999) üzenetére


sanzi89
addikt

Ennyit inkább ér.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48004) Auratech


Auratech
őstag

Ingyenes lett a Bike Repair app az almaboltban. Szerintem nem haszontalan alkalmazás. A hibajelenségekre épülő diagnózis és megoldások jól szervezik meg a felépítését. Persze viheténk zsebkönyvet is....
Amit nincs pofád megkérdezni a fórumon...:)

Auratech Field Recording

(#48005) zack


zack
nagyúr

merida-matts-tfs-300-v

Jáájjjj...Ez a GT Karakoram 3.0 L-21 nagyon teszik! :B
[link]

mali-marzocchi-dirt-bike

merida-matts-tfs-400d-xc

Első 30 oldal kivégezve. :B :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48006) zack válasza zack (#48005) üzenetére


zack
nagyúr

Esetleg innen egy új Specialized Hardrock Sport disc akciósan 114k-ért...[link]

giant-xtc-nrs-sid-el

giant-terrago-3

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48007) Cathfaern válasza D.Orion (#47915) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Pl. nem tűnik fel senkinek, hogy a Youtube-on pont azok a hirdetések köszönnek vissza a videók előtt, az oldalsávon amivel kapcsolatban"
Ez azért "nem tűnik fel senkinek", mert a Google ezt teljesen bevallottan, és nyíltan csinálja :) Az egész Google Ads pontosan erről szól, hogy cookie-kal, illetve ha be vagy google acc-ba logolva, akkor azon keresztül eltárolja a böngészőelőzményed, gmailes e-mailekben kulcsszavakra keres, stb., és ezzel célzott hirdetést tud adni neked. El lehet gondolkozni azon, hogy ez jó-e vagy sem (jó oldala: férfi létedre nem kell intimbetét reklámokat nézegetned, találkozhatsz olyan reklámmal ami tényleg érdekel), de ez sose volt titok, maximum te nem tudtál róla.
Szóval nem kell oda is összeesküvést látni, ahol nincs :)

(#48008) zack


zack
nagyúr

Újonnan néztem még a Gepidákat is:

Asgard 2012

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48009) zack


zack
nagyúr

cannondale-f600

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48010) venember83 válasza zack (#47994) üzenetére


venember83
nagyúr

Ennyi pénzért ne nézz össztelós gépeket, mert leharcoltak és/vagy ősrégiek, aztán csak szívni fogsz alkatrészek beszerzésével, ha egyáltalán javítható lesz a korral járó meghibásodásuk.

Giantek felejtősek, ahogy a méret miatt a Cannondale is, 17-18 col méretű bringát nézz, ne 19-20 körülit.

[ Szerkesztve ]

(#48011) zack válasza venember83 (#48010) üzenetére


zack
nagyúr

Alig van össz telós azok között amiket néztem. Egyszer már leírtátok, nem kell többször. Most màr tudom mit ne, de a kérdésem az volt ha már órákat töltöttem a bogarászással, hogy ezek közül melyik jöhet számításba és miért. Ebből a kb 20 típusból 3-4db amit érdemes lenne megnézni? Ragyogó arány. Még jó hogy nézzek használtat mert milyen jók vannak. Ennek alapján a használt biciklik 10% érdemes megnézni, ami még kevesebbre redukálódik mert ezekből a jó vételeket elkapkodják hamar.

Jó lenne ha valaki segítene a keresésben mert ezek szerint én belenyúlok a tutiba mindig mit nem szabad, az meg nem segít mit miért felejtsek el mert kaki.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48012) zoo8800 válasza zack (#47994) üzenetére


zoo8800
veterán

Én kevésbé vagyok kritikus, mint a többiek, szvsz több jó van azok közt, amiket linkeltél. Ezt a Meridát pl. tuti megnézném. A rugóstag mindenképp legyen jó rajta, mert elég spéci darab. MTB-ből össztelós az igazi :B
Ez se rossz.

rip and tear, until it is done

(#48013) Doki-HUN1978 válasza zoo8800 (#48012) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A Meridát?! Százezer azért a kerékpárért eléggé fény ár. Igazából egyik alkatrésze sem üti meg azt a lécet, ami indokolttá tenné az árát!

Ha nem értesz annyira hozzá, legalább ne adj tanácsot kérlek!

A fully viszont annyira nem tűnik rossznak, de látni kell közelről!
(azt látjuk, hogy nem aszfalt-bringa...)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48014) zack válasza Doki-HUN1978 (#48013) üzenetére


zack
nagyúr

Ezekkel a hsz-ekkel nem segítetek ám. 100e sok... Oké. És? Alkudni nem lehet? Le kell írni mennyiért tegyek rá ajánlatot. Gondolom a linkelt 20db bicajból 15 megvehető csak nem azért az árért amiért hirdetik.
Gondolom nem ma kezdtétek a segítség nyújtást bicaj kérdésben, ezért sem értem ennek így mi értelme volt a részemről hogy 40 oldalnyi bringát nyálaztam át tegnap.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48015) zoo8800 válasza Doki-HUN1978 (#48013) üzenetére


zoo8800
veterán

Már ne is haragudj, de mindkettő össztelós :)
A másik Meridáért 120e szerintem nem rossz ár. (Erről beszélek, nehogy elbeszéljünk egymás mellett a sok bringa közt)

A kép sajnos elég igénytelen.

rip and tear, until it is done

(#48016) Doki-HUN1978 válasza zoo8800 (#48015) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Bocs, azt hittem erről van szó.

(#48014) zack : Ha ennyire vágod a pitét, miért kérdezel minket?! :F

Hogy neked mi mennyit ér meg abban nem adhatunk tanácsot, azt neked kell eldönteni!
Képről nem egyszerű tanácsot adni.
Egy kerékpárt személyesen kell megnézni, kipróbálni, nem képről vásárolni!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48017) Doki-HUN1978 válasza zack (#48014) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Csak a példa kedvéért:
Egy bringára rábökünk, hogy az jó vétel szerintünk. Te elmész és jóhiszeműen megveszed mondjuk 120 000-ért. Majd a szervizben adnak egy 90000-es ajánlatot egy hajtás cserére, mert el van használva. Anyáink meg nem tudják abbahagyni a csuklást + mi leszünk a genyók, mert ilyen bringára rábeszéltünk...

14000-ért vettem képről kerékpárt, mert abban nem láttam nagy kockázatot, de 10x ennyiért már nem mernék és neked sem ajánlanék ebből kifolyólag szívesen.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48018) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

2007-es Kellys Salamanderemet szeretném felújítani. A hátsó lánckerekek meg vannak kopva, a kis kerekeken megugrik a lánc. Milyen láncot és fogaskoszorút érdemes mostanában venni?
A gyári teleszkóp nem mozog, cserébe viszont jó nehéz is. Van mostanában valami bestbuy levegős teleszkóp?
Elsősorban városi közlekedésre, enyhe tepre és túrákra szeretném újra használni a bicajt.

(#48019) xylevi válasza Doki-HUN1978 (#48017) üzenetére


xylevi
tag

nekem 50 kornyeken ajanlhatsz, nem fognak csuklani az oseid megigerem :P...baratnomnek meg mindig nem talaltam egy jo montit :(...50 kornyeke, 163 centi magas, nem muszaj noi, aszfalt + terep fele fele...kb ezek a kriteriumok...

(#48020) Muton


Muton
addikt

köszönöm mindenkinek az infót, akkor kitűzöm a nagy harci célt, hogy feltekerjek középső tányéron a kilátóhoz.
Jut eszembe nem tud valaki véletlenül egy nagyon kevés fogas lánckereket? :DDD

Thulcandra: ez nem idei cserebogár (asszem nem is láttam vagy 2 éve), csak belinkeltem, mert hátha nem tudja valaki, hogy miről van szó :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#48021) zack válasza Doki-HUN1978 (#48016) üzenetére


zack
nagyúr

Hagyjuk már... Ide jövök mert nem vagyok tisztában milyen alkatrészekkel érdemes bringát venni, és leginkább azzal hogy mennyiért és mi éri meg. Erre jössz azzal hogy én döntsek nekem mi éri meg. Akkor ebben mi a segítség? Hogy leírod melyik a fos? Ott vannak a szerelt cuccok tételesen szinte minden hirdetésben. Azt azért mindenki gondolhatja nem egyedül fogok odamenni megnézni, de ettől még kép és alkatrészek alapján, ha már ez lett tanácsolva hogy nézzek és majd ti átnézitek, úgy gondolom nem nagy dolog azt mondani "ez jó, de ha tudod cigánykodd le 100-ról 70-re ha nincs egyéb nyűgje". Mert ez a segítség nyújtás így semmit se ér.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48022) venember83 válasza zack (#48014) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen segítséget vársz? Megmondjuk, mi lehet jó opció szerintünk. Attól, hogy képen jól néz ki, még lehet rossz, pl. kopott féktárcsa, fékbetét, elkopott kerékagy, zsírral teletömött de amúgy cserélendő középcsapágy, felsőcső és nyeregvázcső találkozásánál lehet hajszálrepedés, soroljam még? Te megírod, mik tetszenek, mi véleményezünk. Engedelmeddel nem fogom végigfutni az aprókat, ezzel eltölteni 20-30 percet a szabad-/munkaidőmből, hogy bringát találjak neked, ami aztán vagy tetszik vagy nem. Szívesen mondok véleményt, válaszolok kérdésekre, ha felteszel kérdéseket és az időm engedi, de a végső döntést te kell meghozzad, mivel tied a pénz és neked is kell vállalni a felelősséget ezért a döntésért. Ár ügyében nem kívánok beleszólni, én nem vagyok a pofátlan alkudozós típus.

(#48023) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem tudtok boltot, ahol VALÓBAN rozsdamentes csavarokat lehet venni? A bringán pár csavart fejét megkapta a rozsda, és elég rondán néz ki, pedig elvileg rozsdamentesek... Ezeket szeretném cserélni.
Vagy gondolkoztam ALU illetve Titán csavarokon, de eBay-en kívül nem találtam más beszerzési forrást. Más nem szembesült még ezzel a problémával?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48024) venember83 válasza Kephamos (#48018) üzenetére


venember83
nagyúr

A Suntour mostanság megemberelte magát és nem rosszak a telóik, a Raidon levegős, ha nem tévedek és egész baráti áron van. Lánc és fogaskoszorú kapcsán 950-es vagy 970-es Sramot szoktam venni, valamivel olcsóbb, mint a Shimano és gyárilag patentszemes, egy szezont kibírnak nálam, eddig soha nem szakadtak, szóval nekem bőven megfelelnek. Olcsóbb opció még a BBB lánc és fogaskoszorú, ezek nehezebbek, de viszonylag tartósabbak is. Ismerősnek volt BBB fogaskoszorú, elég sokáig nyúzta, jó pár (3-4) láncot kibírt úgy, hogy nem cserélgette őket, hanem feltette, majd levette a láncot, amikor "megnyúlt" és tette a következő láncot.

(#48026) zoli03 válasza sanzi89 (#48023) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor az valószínűleg csak horganyzott lehetett. Csavarboltokban kapni rozsdamenteset, az A2-es a rozsdamentes, az A4-es saválló is. Nem tudom, hogy konkrétan milyen kell, de pl imbuszcsavarból elég nagy választék van.

(#48027) sanzi89 válasza zoli03 (#48026) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, akkor ezt fogom keresni, köszi!

Igazából sok kis csavar kellene, csomagtartó, stucni, kulacs rögzítéshez, de ezek különböző méretű imbusz csavarok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48028) Kephamos válasza venember83 (#48024) üzenetére


Kephamos
addikt

950 és 970 között mi a különbség?
Suntourtól eléggé félek. :) Pár ezressel többért van RS Dart 2, pár ezressel kevesbbért pedig van RS Dart 1. Nem lehetséges, hogy az hogy ezek jobban megérik az árukat?

(#48029) Gyufaaa válasza ---Lasali--- (#48001) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Érdemes ezeket a kütyüket megvenni? Ér valamit ténylegesen? Vagy is jelez frankón ha kell? Használja valaki? Egy kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyen zárat lenne érdemes beszerezni. Ha valakinek van jótanács, azt szívesen fogadom! :K

(#48030) Doki-HUN1978 válasza venember83 (#48022) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

+1

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48031) zoli03 válasza sanzi89 (#48027) üzenetére


zoli03
őstag

Én innen szoktam venni, itt látod milyen méretek vannak: [link]. Szerintem ezek a méretek a többi nagyobb csavarboltban is kaphatók, otthon meg meg tudod mérni, hogy van-e olyan, ami neked kell. A4-esből is elég sok méret van, nem sokkal drágábbak azok se.

(#48032) zack válasza venember83 (#48022) üzenetére


zack
nagyúr

Leírtam mit várok. De nem hiszem hogy ezt kínaiul tettem volna. Csodálkozom hogy senki sem érti. Az hogy milyen buktatói vannak a használt piacnak azzal tisztában vagyok. Te is úgy csinálsz és olyan dologra válaszolsz amire a választ megkaptad az előző hozzászólásomban.
Senki sem mondta továbbá hogy bárki is minősítse azt, hogy alkudni akarok, azért mert ő nem olyan. Attól meg tudhatja hogy összetevők alapján mi mit érhet meg. Senki sem kérte hogy kép alapján fedezzétek fel a rejtett hibákat. Pusztán annyit, hogy ajánljátok azt ami megvehető és ne legyen elvetve csak azért mert drága. Az már az én dolgom sikerül e alkudni belőle. Használt piacról beszélünk nem új bolti árakról. Az alku alap főleg ott ahol nincs módosítás és 2-3 évesen 20-30k adják bolti új ár alatt. Telítve van a piac használtakkal és ha már rizikózok és nem újat veszek, engedtessék meg hogy a kiszemelt példányt a legolcsóbban vegyem meg.
Kicsit úgy érzem nem az van hogy nem értitek mit szeretnék, hanem kitértek a konkrétumok elől szándékosan. Mert mit nem lehet azon megérteni hogy adott bicikli 160k de 130k a max amit adj érte, ha nincs rejtett hiba. Felhívom, és ha nem adja, tovább lépek és nem fog összedőlni a világ. Valaki előbb utóbb úgyis bele fog menni, nekem meg lesz egy kialkudott jó áras bicajom.
Nem kép alapján akarok vásárolni de ez az első lépés, és sem időm sem pénzem nem lesz az összeset megnézni. Viszont ami nem alkudható elméletben arra oda se megyek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48033) Doki-HUN1978 válasza zack (#48032) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Zack, te a BF BC2 fórumon sem voltál egyszerű eset... nem változtál semmit. ;] ;)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48034) sanzi89 válasza zoli03 (#48031) üzenetére


sanzi89
addikt

A bolt maga nagyon jó, pont ilyenre volna szükségem, de vagy pesti, szegedi átvétellel vagy olcsóbb postával (1500ft kicsit sok pár csavar elküldéséért...). Ilyet nem ismersz esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48035) venember83 válasza Kephamos (#48028) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem sok, leginkább tömeg és felületkezelés. Váltáskönnyítő kialakítás van mindkettőn. Dartot használtam, na az nem kéne, akkor már inkább egy levegős Suntour (Raidon, Epicon, nem XCT vagy XCR borzalom természetesen).

(#48036) D.Orion válasza sanzi89 (#48023) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha találsz, akkor pls írd meg a helyet, mert nekem is cserélnem kell emiatt pár gyári csavart. Idegesítő, hogy a felületkezelt festet csavar egy tél után rozsdásodik. Az egy dolog, hogy a kulacsrögzítő rozsdál, de, hogy a kormányon lévők is... Az ugyan mitől, ott nem érte só...

(#48026) zoli03: Thx a tippet.

(#48032) zack: Amatőr vagyok a témában én is, úgy mint te, de némi már talán ragadt rám a fórumon. Az általad linkelt gépekből én azokat elvből kizárnám amik 8+ évesek. Persze vannak olyanok amik tényleg keveset futottak és megkíméltek, de nagyon meg kell nézni. Ha kerékpárt mész nézni, akkor csak is fémtiszta, letakarított gépet nézz meg. Egy kis kosz is elrejthet bármilyen hibát. 40 percet érdemes rászánni egy kerékpár átnézésére. Ha netán lesz olyan tulaj aki csak egy blokkot is tud mutatni egy cserélt alkatrészről vagy egy szervizről, akkor mondhatni megfogtad az isten lábát. Kb. 10.000ből egy ember rakja el ezeket. Első körben azonnal zárd ki a régi és méreten kívüli gépeket. Utána azokat miken amatőr szemmel is látszik, hogy a hajtás megkopott. Így mindjárt kiesik a gépek 80%-a.

(#48034) sanzi89: Én megpróbálom a helyi Csavar-Akku boltot, szerintem ott is kapni ilyen csavarokat. Ha van felétek, akkor nézz be te is oda.

[ Szerkesztve ]

(#48037) Stauffenberg válasza zack (#48032) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Túl nagy feneket kerítesz a dolognak és vitatkozol feleslegesen. Van amire egy fórum nem képes, linkelhetsz akármennyi gépet, képtelenség lesz megmondani, hogy tényleg jó-e meg azt, hogy meddig tudod majd lealkudni. Alkualapot legfeljebb a hirdetésben fel nem sorolt, kifelejtett esetleg eltitkolt hibák és hiányosságok jelentenek, de ahhoz hozzáértő bringás szem kell, hogy tudd érdemes-e a hibával együtt megvenni, mert esetleg nem túl költséges a javítás. Szerintem egy 150k körüli bringával eleve úgy kezdeni, hogy az eladónak adsz egy 30 ezerrel olcsóbb ajánlatot... hát szerintem ezért ki sem tolja neked a fészerből. Én sűrűn adok el ezt-azt (főleg megunt fotós cuccokat) és rühellem az olyan vásárlót aki rögtön egy hatalmas alkuval indít. Én reális áron adom el, nem kereskedő vagyok aki a haszon miatt adja el, hanem mert elfogyott a hely vagy csak jön egy újdonság. Ha magánszemélytől vásárolsz, ő is jó eséllyel így gondolkozik. Viszont ha a vásárló felfedez egy hibát, akkor vagy eláll a vásárlástól vagy alkudozik, ez teljesen jogos.

Visszaolvasva azért elmondták ők is a véleményüket, hogy melyek érnek meg egy megnézést, mi az ami túl van árazva, stb. Keríts egy tapasztalt bringás ismerőst és nézzétek át. Én tavaly vettem bringát, de csak egy halál egyszerű oldtimer országútit amit frissen újítottak fel, azért mertem laikusként bevállalni, mert nem volt drága és ennél egyszerűbb szerkezetek már csak a single-speed és fixi gépek (az enyém 4 sebességes, városba tökéletes). Az első hozzászólásban van egy leírás, hogy mit kell megnézni, én azt követtem. Próbáltam még egy picit alkudni, de tényleg jó állapotban volt a bringa és teljesen megfelelt a hirdetésnek, úgyhogy egy vassal sem fizettem kevesebbet.

Ez csak egy tipp részemről, de hasznos lehet: Használt bringát is úgy keress amit alku nélkül is megvennél! Ha a helyszínen jónak ítéled (vagy egy hozzáértő annak ítéli) és tudsz még alkudni is (bármibe belekötve, pl: lelakott nyereg, kőfelverődések és lakatolás nyomai és hasonlók), akkor meg örülj, hogy a maximális keretedhez képest is spóroltál amit meg rákölthetsz a bringára. Ha meg nem sikerül alkudni vagy nem annyit amennyit akartál, akkor is pénzednél vagy és bringád is van. Én tavaly elkövetem azt a hibát, hogy túl sokáig vártam egy jó ajánlatra és eltelt a szezonból sok értékes hét amit tekeréssel tölthettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#48038) Doki-HUN1978 válasza venember83 (#48035) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Raidon-t próbáltad már venember?

Eddig a suntour fel sem merült bennem mint alternatíva... (az árát nézve elég baráti, főleg ha a minősége is jó)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48039) zoli03 válasza sanzi89 (#48034) üzenetére


zoli03
őstag

Nem ismerek, Veszprém megyében lakom. De nálunk egy 35000 fős kisvárosban is van két egész nagy csavarbolt, Budapesten vagy Szegeden gondolom jóval több lehet.

(#48040) sanzi89 válasza zoli03 (#48039) üzenetére


sanzi89
addikt

Efelől nincs nekem se kétségem, csak sajnos nem ismerem ezeket a boltokat. De köszönöm az eddigi segítséget, körbenézek Szegeden.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48041) Packersbay


Packersbay
tag

Tegnap szerettem volna valamilyen rugós villát(olcsó teleszkópot) :DDD venni,hát nem jött össze. Egy decathlonos Rockrider 5.1 bringáról lenne szó. Ahol voltam lemérte 1 faszi és azt mondta hogy 300mm villanyakú teleszkóp kéne és a legnagyobb amit ők be tudnak szerezni az 255mm-es. Ez lehetséges,hogy ekkora a leghosszabb teleszkóp nyak méret? Ha igen,akkor az lehetséges lenne,hogy a hiányzó hosszt hozzáhegeszteni??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#48043) venember83 válasza Packersbay (#48041) üzenetére


venember83
nagyúr

255 mm a standard méret, a 300 mm nem tudom, honnan jött, 255 mm is elég hosszú, általában le is szokás vágni húsz centi körülire bringaváztól függően. Villanyakat max közdarabbal együtt hegesztünk, mivel elég fontos és terhelt részegységről van szó.

(#48044) 313313 válasza RigoJancsi (#48025) üzenetére


313313
addikt

Mit jelent nálad a túrabringás kifejezés? Napi hány km-t szeretnél tekerni, milyen utakon, vagy környezetbe?
Ahogy elnézem a térképet, Akasztótól egy köpésre van a Duna, azt átlépve máris ott vannak a Mecsek lábai...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48045) D.Orion válasza RigoJancsi (#48025) üzenetére


D.Orion
veterán

Mivel nem arrafelé lakom így csak netről:
Google térképet átváltod domborzatira és már nézelődhetsz is a környéken. Erőteljesebb domborzatot a közelben(40km-50km) szerintem csak a Duna másik oldalán találsz. Pakstól nyugatra enyhébb, délnyugatra meg ott az igazi kihívás a Mecsek. Ha aszfalton és enyhébb terepen(földút, erdei ösvény) szeretnél menni, akkor érdemes cross kerékpárt venni.

Illetve a bicaj választásnál számít-e a domborzat. <- Ha nekem egyszer a síkság közepére kéne költöznöm, akkor tuti vennék egy sima egysebességes kerót, vagy akkor már mindjárt egy fixit. De mivel te túrázni akarsz így marad a "hagyományosabb" váltós kialakítású kerékpár.

(#48046) szki


szki
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#48048) 313313 válasza RigoJancsi (#48047) üzenetére


313313
addikt

Amennyiben országúton úgy mind1, de ha terepen, ösvényen, járattalan utakon szeretnél máris nem mind1
Neked kell eldönteni mennyit szánnál kerékpárra, ha kicsit komolyabbat szeretnél 60-100 ft-t kell rá szánnod minimum.... Márka, szín megint egyedi megítélés kérdése... Hitelre nem tudom kapsz-e valahol... de inkább csak egy összegbe.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48049) Packersbay válasza venember83 (#48043) üzenetére


Packersbay
tag

A srác mérte meg,azt mondta,hogy ehhez hosszabb kell mint a standard méret,de otthon majd megmérem én is és akkor kiderül.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#48050) D.Orion válasza RigoJancsi (#48047) üzenetére


D.Orion
veterán

Csak azért, hogy minél előbb letisztázzuk a lehetőségeket:
1. Valószínűleg hitelre nem tudsz kerékpárt venni, így egy összegben mennyi a keret amit rá tudsz áldozni?
2. El kell dönteni előre, hogy aszfalt+enyhe földutas-erdei ösvényes terep elég-e, vagy ennél merészebb vagy és szeretnél "vadulni" is néha? A vadságnak ára van. :)
3. Az írt 20-30km-es kiruccanásokra egy kulacs víz pont elég is, csomagtartóra, táskára és ilyenekre nem lesz szükséged, persze az utólagos felszerelés lehetőségét nyitva lehet hagyni.
4. Életkorod? Magasság, testsúly? Ezek csak azért fontosak, hogy tudjuk mekkora vázat kellene nézegetned. Ha növésben vagy, akkor érdemes lehet egy-két coll-al nagyobb vázat venni(drágább gép esetén).
5. Márka mondhatni teljesen mindegy, mert az esetek többségében csak a váz a márka gyártmánya(ez is valami keleti ország terméke), az alkatrészek(a lényegi részek) általában nagyobb gyártók termékei(pl. Shimano, Sram). Ez alól kivétel pl. a Magellan ahol saját márkás termékek is találhatóak.

Van egy nagyon jó első hozzászólása a topiknak azt érdemes átfutnod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.