Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) CoolBoy323 válasza KaraDani (#20699) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem minden 2. v 3. felninként van egy :D

[ Szerkesztve ]

(#20702) Doki-HUN1978 válasza CoolBoy323 (#20701) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Küllőnként?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#20703) CoolBoy323 válasza Doki-HUN1978 (#20702) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jah, igen :)) :B :U

(#20704) fpeter07 válasza :MTC:kandur (#20681) üzenetére


fpeter07
veterán

Ahogy néztem maratonon nem igen beszélgettek. Gondolom a mezőny elejében sem piknikeztek. :D Én örültem, hogy túléltem. Buli az egyedül is, hidd el. Főleg, mikor látod a másokon a szenvedés jeleit. Ha magadon az már kevésbé.

(#20705) Tamoo válasza fpeter07 (#20704) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Buli az egyedül is, hidd el. Főleg, mikor látod a másokon a szenvedés jeleit."

Akkor én maximum másokat "szórakoztatni" mehetnék. :DDD

(#20706) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

LHM hidraulika olaj mehet bringa telóba srácok?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#20707) venember83 válasza Doki-HUN1978 (#20706) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha írja rajta, hogy felfüggesztésbe való, akkor igen.

(#20708) rii válasza rétisün (#20690) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20709) Doki-HUN1978 válasza venember83 (#20707) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszi :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#20710) Melorin


Melorin
addikt

Lenne valaki itt aki elmenne megnézni egy használtbicót az Árpád-híd környékére?
Vidéki vagyok, és mi van ha rossz állapotban van...
Meghívom az illetőt egy fagyira ;)

(#20711) :MTC:kandur válasza fpeter07 (#20704) üzenetére


:MTC:kandur
tag

Persze, nem a beszélgetés miatt mennék el, tapasztalat gyűjtés, de olyannal sem lenne rossz találkozni, aki már esetleg volt ezen, vagy hasonló előtte, hátha van tippje számomra.

★★★★★

(#20712) szki válasza #83216640 (#20668) üzenetére


szki
őstag

topicon belüli keresővel keress rá: edzéstervezés

[ Szerkesztve ]

(#20713) szki válasza #83216640 (#20668) üzenetére


szki
őstag

dupla mobil miatt.. .

[ Szerkesztve ]

(#20714) ludsimon válasza rétisün (#20690) üzenetére


ludsimon
veterán

Sajnos nem lesz semmi sem a Scott projectből idén ismét .... :(

undefined

(#20715) rétisün válasza ludsimon (#20714) üzenetére


rétisün
veterán

hogy-hogy?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20716) ludsimon


ludsimon
veterán

Semmi válasz? :F
Na jó, nem húzom tovább az agyad:

;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

Mi járt a fejedben mikor írtam előző hsz-t? ;]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20717) rétisün válasza ludsimon (#20716) üzenetére


rétisün
veterán

na ezért ennyi kép kevés lesz ám, azt te is tudod....

:C :C

tessék menni kipróbálni az outi feelinget :K

(mod: néztem az új big bang theory-t, azért csak most írtam)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20718) ludsimon válasza rétisün (#20717) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom ám, de elkezdett esni. :(

Még szűz, nagyon szégyellős, ezt is akkor készítettem mikor elbambult. ;] ;]

Lesz kép, ne izgulj, amint lesz lehetőségem kimozdulni. ;)

2 éve vártam ezt a pillanatot, mikor jött a postás majdnem megőrültem.
Az összhatás?
Brutális!
Majd Te is meglátod hamarosan. :) :C

undefined

(#20719) ludsimon válasza rétisün (#20717) üzenetére


ludsimon
veterán

Apropó!
Nem jó a végkupak a kormányra! :Y
Se a BBB kormánybetekerőé, se a Scott kupak.
Honnan tudok kupakot venni rá? :F

Vagy nem is fontos?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20720) rétisün válasza ludsimon (#20719) üzenetére


rétisün
veterán

elvileg akármelyik boltban kaphatsz, de miért nem jó? :F

így már jobban értem ezt is:

"Én megjártam a Crazy Biker's-t reggel.
Aki korán kel, 10 sebességes patentszemre lel"

bassszus, az alföldön 20-22 fok van, itt meg 10 :O nagyon nincs kedvem megint ilyen hűvösben bringázni egész hétvégén, főleg ha az eső is megered....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20721) ludsimon válasza rétisün (#20720) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem tudom, egyszerűen beleesik olyan tág.
Lehet már nem szűz valaki megelőzött? ;] ;] :DDD

Nagyobb átmérőjű kupak fog kelleni.

"így már jobban értem ezt is"

Apróságok, amik olcsók itthon beszereztem a többit vártam postán, ma hozta a 'maradékot'. :))

Csúnya szivárvány:

:O

Holnapra 16 fok. Az elég nekem. :))
"Szombaton késő délután egy hidegfront érkezik. Többnyire erősen felhős, kezdetben keleten és délen még napos időre van kilátás, többfelé várható eső, zápor, délen egy-egy zivatar is, délutántól a Dunántúlon megélénkül a szél. Lehűlés veszi kezdetét. "

Akkor marad a korán kelés. :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20722) rétisün válasza ludsimon (#20721) üzenetére


rétisün
veterán

tekerj rá egy kis szigszalagot, amíg elég szoros lesz....

a 15-16 fok mellé eső is várható, azt nem szeretem :(

"délutántól a Dunántúlon megélénkül a szél" ezt meg főleg nem szeretem. lehet nekem is el kell mennem egy körre még délelőtt.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20723) ludsimon válasza rétisün (#20722) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez az ötlet miért nem jutott eddig az eszembe. :DDD
Csak el ne hagyjam. :D

undefined

(#20724) Jamby18


Jamby18
senior tag

Holnap vagy jövőhéten veszek komplett első és hátsó kereket. Csak akadt annyi gond, hogy nem tudom a hátsót hogy kell majd leszedni, kell-e hozzá vennem valami spéci szerszámot.
Úgy tudom van régebbi (satuba befogott képek alapján) és vannak az újak amiket ha jól tudom "kazettásnak" hívnak. Az enyém ezek közül melyik lehet?
Az egész hátsó kerék kuka mert 8-as van benne, kotyog az egész illetve gondolom a kónusz is rossz benne ezért is cserélem, helyette KRYPTON X dupla falú lesz. De ha át tudnám menteni a fogaskoszorút akkor megtartanám.
A másik dolog, hogy sajnos a keróbolt oldalán ahol van kép a készre szerelt kerékről (agy, küllők) nem mutatja milyen fogaskoszorút kell felrakni. Lehet kazettás (szerintem manapság már csak ilyen újfajtát lehet kapni) és akkor vennem kell 2k-ért egy egyszerű shimano fogaskoszorút.

[ Szerkesztve ]

(#20725) venember83 válasza :MTC:kandur (#20711) üzenetére


venember83
nagyúr

Tippet szeretnél? Egyszerű: Fordulóig nyélen, aztán ing, gatya. :)

ludsimon: Tessék képet mutatni, nem mellébeszélni! :K

Jamby18: Ez még a menetes változat, nem fogod tudni feltenni az új hátsó kerékhez. Merem remélni, hogy az új hátsó kerék kazettás rendszerű, mert ha nem, akkor rossz üzletet csináltál, bármennyiért vettél kerékszettet.

[ Szerkesztve ]

(#20726) Cathfaern válasza Jamby18 (#20724) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Csak akadt annyi gond, hogy nem tudom a hátsót hogy kell majd leszedni, kell-e hozzá vennem valami spéci szerszámot."
Én már rájöttem, hogy a bicikli gyártókat / tervezőket valójában a szerszámgyártók pénzelik. Ahány csavar / mozdítható dolog van a biciklin, annyi szerszám kell hozzá, mert nincs két egyforma kis túlzással :W
OFF, mert ez nem válasz a kérdésedre :)

(#20727) belaazallat válasza rétisün (#20720) üzenetére


belaazallat
addikt

Ma 6 km-t tekertem esőben tök poén volt. Érdekes, esőben jobban fognak a fékjeim.
Jövő hétvégi túrámat is le kellett mondanom.
Ha nem jön meg a térdmelegítőm holnap, akkor a hétvégén nem tudok menni bringázni még rövid távon sem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20728) rétisün válasza Jamby18 (#20724) üzenetére


rétisün
veterán

a kép alapján ez menetes racsni, ilyen szerszám kell a levételéhez.

de ha kazettás aggyal veszed az új kereket, nem fogod tudni használni a régi racsnit, előbb mindenképpen érdeklődd meg az agy pontos típusát

(#20726) Cathfaern: ebben az a jó, hogy ha már végképp nem tudsz/akarsz a bringára költeni, még mindig elkölthetsz egy csomó pénzt spéci szerszámokra :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20729) Bici válasza Jamby18 (#20724) üzenetére


Bici
félisten

Először is; biztos, hogy kuka az a kerék? Egy nyolcast jó eséllyel ki lehet belőle szedni.

Azután; a te fogaskoszorúd 6 sebességes. Tudtommal 6-osból nem létezik kazettás, így kizárásos alapon a tiéd menetes.
Lehet kapni manapság is menetes agyakat illetve ezekkel szerelt kereket is.

Viszont, ha kazettás agyad lesz, akkor nem csak a fogaskoszorút kell cserélned, hanem a hátsó váltót és a hosszá tartozó váltókart is (minimális esélyed van, hogy a váltót nem kell cserélned, ez típustól függ, mer pár 6-os váltó jó a 7-es rendszerhez is).

Továbbá, meg kell mérned a hátsó villasaruk közti távolságot. Ez a régi montikon 130mm. A mai kazettás agyak, de a menetesek közül is a legtöbb 135mm-es.
Néha ki lehet feszíteni a villát, hogy belemenjen, de nem tanácsos, mivel így fennáll a veszélye, hogy nem egyformán tágul a két oldal és ezért a bringa segge egyik irányba húzni fog. Ráadásul a láncvonal sem lesz jó.

Tehát, ha nem akarsz sok alkatrészt cserélni, akkor egy menetes agyat vagy azzal szerelt kereket kell szerezned, ami a passzol a vázadba.
Bringaboltban általában 500-ért leszedik a racsnit a kerékről, de én megnézetném, hogy javítható-e a kerék, mert jó eséllyel így jársz a legjobban.

További opció, hogy ha a felni halott és az agy még jó, ÉS nem találsz jó áron megfelelő kereket, akkor új felnit fűzetsz a mostani agyra. Ez sem lesz olcsó mulatság, mert új küllők kellenek, de néha nincs jobb módszer ennél.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20730) fpeter07 válasza Tamoo (#20705) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem igazán, mert általában akikkel együtt mész maratonon egy cipőben járnak veled. :K

szerk: Tegnap lemértem a kerék kerületét zsírkrétás módszerrel. 2040-et kaptam eredményül.

(#20711) :MTC:kandur: Az a helyzet, hogy az első maratonodra nem igazán tudsz felkészülni, hiszen nincs tapasztalatod. Csak részt kell venni rajta és ügyelni, hogy beérj a célba, a többi már nem fontos. :D Maratonon jóval nagyobb a terhelés, mint átlagos bringázáskor. Én nem voltam felkészülve erre, de voltak jó részek így is.

[ Szerkesztve ]

(#20731) rétisün válasza fpeter07 (#20730) üzenetére


rétisün
veterán

mekkora kereked van neked? :Y

nekem (ha jól emlékszem) 622-23-as gumival 2015-re jött ki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20732) venember83 válasza fpeter07 (#20730) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem mondanám, hogy nagyobb a terhelés maratonon. Fáradtam én már el sokkal jobban túrázás során. Az viszont igaz, hogy koncentráltabb a terhelés, rövidebb ideig tart, de addig hajtani kell, ami kijön a csövön.

(#20733) Jamby18 válasza Bici (#20729) üzenetére


Jamby18
senior tag

A hátsó kerék 3éve lett rátéve, már akkor is 8-as volt benne, a küllők mind rozsdásak és elhajlott is van köztük, lehet hallani nyöszörög út közbe, az aggyal nem foglalkoztam szerintem tele van homokkal és a kónusza is bemaródott. Nem foglalkoztam eddig ilyen dolgokkal, csak használtam a kerót (na jó azért a láncot olajoztam :B ) és, hogy most már túra szerűen kerózunk sokat, szeretném ha rendbe lenne. Viszont múlthéten szétszedtük az elsőt (morgott az egész első villa ha felemelve megpörgettem a kereket) nagyon csúnya volt teljesen száraz, a kónusz tele fekete kráterekkel és a golyók oldalai is le voltak "csapva" megzsíroztuk, de nem az igazi. Ezért akarom az egészet lecserélni.
Holnap ha jó idő lesz elmegyek és meg fogok mindent kérdezni. De jól jött, hogy írtad ezt a menetes csak 6 fogaskerekes dolgot. A váltó egy jó 10 éves 18 sebességes.

És köszönöm a többieknek is! :R

(#20734) rétisün válasza venember83 (#20732) üzenetére


rétisün
veterán

"rövidebb ideig tart"

a flúgoson is? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20735) fpeter07 válasza rétisün (#20731) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát látod, a monti gumik nem túl vékonyak, ráadásul a mostani még ballonosabb is, az 1,95" szélesség maradt. Merem remélni, hogy egy esetleges defektnél egyszerűbb lesz leszedni, mint a régit. A réginek lecincáltam a szélét, fene egye meg aki ilyen gumikat gyárt. Barátomén lazán lazán leszedtem egy leszedővel, nekem meg 2-vel kellett trükközni a sajátomon.

(#20716) ludsimon: Tavaszi nagytakarítás! Ekkor kell felkészíteni a bringát is a szezonra. ;] Én is csinálok majd képeket.

(#20736) ludsimon válasza fpeter07 (#20735) üzenetére


ludsimon
veterán

Én nevezném inkább tavaszi újjászületésnek. :DDD

Nem így nézett ki. :U
KLIKK
Na majd csinálok képet holnap, nem kell addig találgatni, majd meglátjátok kezem munkáját. :))

Rétisün már tudja miről van szó. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20737) rétisün válasza fpeter07 (#20735) üzenetére


rétisün
veterán

szezonra?

egész évben szezon van :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20738) fpeter07 válasza ludsimon (#20736) üzenetére


fpeter07
veterán

Rétisün már tudja miről van szó.

Ő miért érdemel többet? :O

[ Szerkesztve ]

(#20739) ludsimon válasza fpeter07 (#20738) üzenetére


ludsimon
veterán

Mert rengeteget segített, amit nagyon köszönök neki és ennyivel minimum tartozom. :R :K

undefined

(#20740) TripleB válasza Tamoo (#20700) üzenetére


TripleB
senior tag

Talált, süllyedt. :-)

Doki, én ilyet nem mondtam. :-) csak másra gondoltunk.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20741) Bagira01


Bagira01
veterán

Ma délután kutattam a pincében és találtam egy régi orosz fecske(x3b) félverseny kerékpárt. Szerintetek érdemes foglalkozni vele? Unalmamba szétszedtem és megzsíroztam a kerékcsapágyakat, elég jól gurul. Viszont a küllők elég lazák illetve egynél elengedett az anya, a gumi se mai gyerek. Mit lenne érdemes rajta cserélni első körbe, hogy használni lehessen? Lánc az szét volt rajta rohadva, elszakadva, szóval az mindenképp kell rá, illetve 2 pár fékpofa.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20742) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Ha valakit érdekel...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#20743) venember83 válasza Bagira01 (#20741) üzenetére


venember83
nagyúr

Én tuti, hogy felújítanám. :) Városi bringának tökéletes lenne. A jelenlegi városim kezd nagyon-nagyon kikopni, sok értelmét meg nem látom annak, hogy tegyek bele új kerekeket. Ami jó, az drága, rossz minőségűért meg nem adnék pénzt.

(#20744) DonThomasino válasza Doki-HUN1978 (#20742) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jó eza bikemate km óra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20745) Toomy


Toomy
senior tag

Egy kérdés!
Bukósisakot hány évre érdemes venni? El tud öregedni?

(#20746) Bagira01 válasza venember83 (#20743) üzenetére


Bagira01
veterán

Egyelőre használható/biztonságos állapotba szeretném hozni és használni, aztán persze szép lassan kicsinosítani. Nem tudom, hogy ezek a kerekek mennyire biztonságosak ennyi idő állás után, elég lágy anyagúak, a küllőket mindenképp megnézetem, egy felniszalag és egy belső mindenképp kelleni fog, ha külsőt most nem is veszek. Illetve ami eléggé zavar, hogy a hajtómű kicsit lötyög, illetve a hátsó váltónak is van egy elég nagy holtjátéka. Igazából single speed-nek lenne jó, csak most nem akarok költeni rá.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20747) dqdb válasza Toomy (#20745) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hallottam már olyat, hogy igen, olyat is, hogy nem. Szerintem igen, de a gyártók úgyis elintézik neked a felhasznált műanyag alkatrészekkel :D Ezek 2-3 év bírnak ki rendszeres használat mellett, a csatok és szíjszorítók törnek-repednek, és pótalkatrészt szinte lehetetlen szerezni hozzájuk. Szerintem 3 évet célozzál meg, mint elvárt időtartam, maximum tovább bírja.

Pest középső részén jártas emberektől kérdezném: milyen a Pongrác út aszfaltminősége és mekkora rajta a forgalom?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20748) Toomy válasza dqdb (#20747) üzenetére


Toomy
senior tag

:R
Akkor csere, mert az enyém már több mint 5éves :U

(#20749) dqdb válasza Toomy (#20748) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha teljesen jó, nem estél vele, nincsen a szíj kibolyhosodva, a csatok eltörve vagy elrepedve, akkor én nem cserélnék a helyedben. Ha estél vele már, csak a sisak nem sérült annyira, hogy törjön is, akkor persze cserélném.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20750) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatom írásaitokat,mostanra már "összeszedtem a bátorságomat",h írjak ide. :B
Jó olvasni olyan emberek írását,akik olyan dolog iránt érdeklődnek,mint én. :K
Azért is írtam ma,mert ma jött össze az 1000.-ik kilométerem a tavaly megkapott bringával. :)) :D Jó részt csak tavaly nyáron bringáztam-vmikor április végén kaptam a biciklit-és még akkor szedtem össze persze a táv döntő részét.Az óra szerint eddig 65.35 órát tekertem.
Egyébként ez az első bringám,vagyis az első igazi,csak az enyém,és nem a nővérem utáni megörökölt. :DDD Így néz ki. (csak a pedál különbözik,az enyém fém) Vélemények róla? ;)
Persze tudom,h ez a táv nem sok,főleg hozzátok képest,csak vhol el kell kezdeni. :)

Azt amit a lidl-ben is lehet majd kapni lánctisztítót 1700-ért sztetek érdemes lenne megvenni?A linken azt írja,h van hozzá kenőanyag és tisztító folyadék is.Mert ez lett volna a következő kérdésem,h ha letakarítom a láncot,akkor mivel kell bezsírozni/olajozni/kenni?Eddig én varrógépolajat használtam :DDD úgy,h még mindig rajta van a gyári zsír/olaj,nem is tudom,h micsoda.
Ja,és a felette lévő szerelőkészlet is tetszetős...bár élőben kell látni... :)
Köszi a linket és a tanácsokat is! :R

Bocsi,h ilyen hosszú lett.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.