Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) brekkhun


brekkhun
tag

Bridgestone Symegy RB-2

Ez mennyire tűnik jó vételnek? Lehet még ki is tudnám próbálni.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#36002) tomyka74 válasza ludsimon (#35999) üzenetére


tomyka74
senior tag

akkor már Contadort is meg Rodrigest meg lehetne kérdezni a mai hegyi király etapon,hogy a picsába mentek föl 23 %-os emelkedőn 10-el???!!!!!!! :Y :Y :Y jaa meg vagy 5x kiállva támadni!!

ezt sem nagyon lehet tésztából, meg zseléből!!
amugy nekem is Armstrong a király ,minden könyvét megvettem és elolvastam többször is!!

[ Szerkesztve ]

(#36003) norbee2244 válasza brekkhun (#36001) üzenetére


norbee2244
senior tag

35 környékén egész kellemes lehet.

xmad: A fék konzol nincs rendesen rögzítve vagy ferdén illetve érdemes szétszedni a féket is,mert ahol nyomja a betétet a tárcsának ott szokott kosz lenni az miatt is nyomhat ferdén.

tomyka74: Mindenki doppingol csak valaki bevallja valaki nem valaki meg lebukik

[ Szerkesztve ]

(#36004) tomyka74 válasza norbee2244 (#36003) üzenetére


tomyka74
senior tag

lehet nekem is be kéne szúrnom a seggembe egy kúra valamit mindjárt jobban menne a maraton :Y :))

(#36005) venember83 válasza ludsimon (#35999) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem csak az irigykedőkre lehet fogni. Lehet, hogy kicsit túl nagy volt az arc, lehet, hogy hamarabb abba kellett volna hagyni, és nem triatlonon részt venni, ironmant, Leadville 100-ast stb. nyerni visszavonulás után. Valamint úgy is nézhetjük a dolgokat, hogy akik megkapják így a TdF címeket, azok is mind-mind voltak valamikor büntetve doppingvétség miatt, így vajon megérdemlik? Nem, ilyen alapon egyik touros se érdemli meg. Mondjuk az is tény, hogy a többség nem is örül az így megnyert bajnoki címnek (Ullrichhal készült interjút olvastam, pl, de Schleck sem örült a Contadortól elvett címnek), vajon miért... Mert tudja, hogy nem ő nyerte meg, nem ő volt az, aki leszakította a többieket a hegyen, vagy csak tudja, hogy ugyanúgy ő is kokszolt.

4 hsz egymás után, és nem először. Nem kéne, befér az egybe is, ez nem a blogoszféra.

(#36006) ludsimon válasza venember83 (#36005) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha neked sikerülne lebukásmentesen 'arcoskodni' nem csinálnád?
Istennek érezte magát, legyőzhetetlennek.
Én ugyan ezt csináltam volna a helyében.

Igen, sorry. :B Nem megy mostanában. :B

[ Szerkesztve ]

undefined

(#36007) venember83 válasza ludsimon (#36006) üzenetére


venember83
nagyúr

Lebukásmentesen? Most miről is beszélünk? Akkor meg?

(#36008) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#35999) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És íme a források:
-az index részletes beszámolója

Innentől vált számomra érdektelenné a cikk...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36009) ludsimon válasza venember83 (#36007) üzenetére


ludsimon
veterán

Valamikor kiderül, de ennyi év után?!
Ugyan már, no mindegy. :)

TESCO-Zsömle

Elég összetett kamunak kell lennie, ha ez nem igaz, de ez véleményem szerint igaz: [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#36010) xmad válasza norbee2244 (#36003) üzenetére


xmad
őstag

koszi.nezegettem.semmi koszt nem lattam. Amugy a feknel van egykis ,,rugo" feleseg a pofak kozott..felulrol van berakva oda.az kell oda menetkozben is? Mert amikor kivettem onnan gurulaskozben sokkal jobban merseklodott a femes nyikorgas

(#36011) hoffman_ válasza ludsimon (#35997) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy ilyen vonatkozású sztárok.is tekernek, sőt, tök jó. Egy szóval nem mondta senki, hogy kerékpáros legendák és körberöhögik Armstrongot...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36012) norbee2244 válasza xmad (#36010) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nem tudom sajnos milyen rugó lehet az. Esetleg ha egy fényképet küldesz valamivel okosabbak lehetünk. Nekem kedv függően ad nyikorgó hangot,de én élvezem néha csak melegedve csinálja néha pedig csak hidegen.

Szerk.: Hohó..senior tag lettem végre !

[ Szerkesztve ]

(#36013) xmad válasza norbee2244 (#36012) üzenetére


xmad
őstag

holnap kuldok kepet.
Erdekes meg az hogy a kulso pofa amit a fekkarral huzok folyamatosan súrolja a tarcsat. Nem lehet beallitani ugy hogy ne erjen hozza a tarcsahoz.levettem a feket a fekadapterrol es az nemtudom normalis-e de az adapter felso resze es a tarcsa kozott kisebb hely volt mint az also resze es a tarcsa kozott.

Az a rugo amugy a pofakat tartja a helyukon, bar nelkule se tudna kiesni max mocorogni kicsit.

De eleg bosszanto hogy most vihetem pestre vissza a bringat h okozzanak vele valamit

(#36014) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Elért engem is az SPD csikorgás... olvastam, hogy ilyenkor célszerű megolajozni a pedált és a stoplit is, de milyen olajjal? Vagy esetleg olaj helyett van más megoldás is? Ilyen téren teljesen analfabéta vagyok :B (szóval ha bemegyek valami boltba... milyen boltba? :D Akkor mit kérjek? Itthon biztos nincs semmi, csak láncolaj)

(#36015) Nyugdíjas válasza Cathfaern (#36014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na akkor én meg figyelmezek, mert nemrégiben engem is utolért ez a nyavaja... :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36016) ---Lasali--- válasza Cathfaern (#36014) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Lényegtelen, mosd le mondjuk WD40 el, fegyver tisztítóval, tf2 vel stb..
Stoplit is..
Look os meg spd sl es műanyag stoplira meg a szilikon spray-t tudom ajánlani.
Rugó, tengely forgás pontokra meg mehet zsír spray. Fölösleget meg letöröl.
Igazán ragadós, nagy viszkozitású anyagokat nem érdemes rárakni, mert csak a koszt szedi fel.

[ Szerkesztve ]

(#36017) norbee2244 válasza xmad (#36013) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nekem szimplán 2 mágnes tartja bent a fékpofákat elég nagy sikerrel azok alatt volt apró szennyeződés réteg azt kitörölgettem azóta tökéletes(bár az előző tulaj ferdén koptatta be a fékpofát ennek köszönhetően tehát szívtam vele rendesen,de így ahogy belőttem használható lett.

Cathfaern: Az spd-t is beszilikonoztam nekem azzal is elég kellemes volt viszont a look-om kegyetlen mód visít akármit is csinálok már vele ( régi darab szegény)

(#36018) sanzi89 válasza Cathfaern (#36014) üzenetére


sanzi89
addikt

Forgó pontokra, rugókra zsír spray minden más helyre nagyon vékony réteg láncolaj. Csak az a gond, hogy kb 500km-enként újra kell futtatni a műveletet... :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36019) Misály válasza szki (#35960) üzenetére


Misály
addikt

Borzalom, hogy valakinek egyaltalan tetszik ez a szam...

(#36020) D.Orion


D.Orion
veterán

Ma elmaradt a karika, gép karbantartás miatt. :(

(#36022) sanzi89 válasza norbee2244 (#36021) üzenetére


sanzi89
addikt

Most megint az a gond, hogy kerékpárral behajtani tilosba belement a bringás? Mert ha igen jogos a vírtuális felrúgás.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36023) norbee2244 válasza sanzi89 (#36022) üzenetére


norbee2244
senior tag

A kommentek alatta az idegölőek inkább vagyis számomra abból is átlagban az,hogy az autóval rendelkező kliens nem tudja elképzelni,hogy valaki mással közlekedik.

(#36024) sanzi89 válasza norbee2244 (#36023) üzenetére


sanzi89
addikt

Szerintem kár ezen a témán rugózni. seth jól leírta a lényeget:

"Megjegyzem, hogy ez szép és jó lenne ha minden autós betartaná a kreszt... de ettől mindenki tudja, hogy ˇ^°ˇ^˘đĐ[][ messze állunk... És itt jön az a rész, hogy sem az autós sem a bringás társadalom nem vethet egymás szemére semmit...
Elmúlt évben 20e km fölött vezettem, idén kb 2e-t bringával... mindkét közlekedési módnál azt látom, hogy teljesen mind1 mit vezetek, akkor is tele van barmokkal a közút."

Aki kretén, mindegy, hogy bringával, motorral vagy autóval megy, kretén marad.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36025) norbee2244 válasza sanzi89 (#36024) üzenetére


norbee2244
senior tag

Detto. Pár napja bement bátyámhoz egy motoros srác beszélgettek aztán kiderült,hogy bicózni akar csak annyit mondott,hogy hülye a motorozáshoz. Jól nyomja van gépe,de már párszor tropára vágtam magát menni alig tud :DDD

(#36026) _seth_ válasza sanzi89 (#36024) üzenetére


_seth_
veterán

Nem járműfüggő, hogy ki hülye és ki nem

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#36027) xmad válasza norbee2244 (#36017) üzenetére


xmad
őstag

de gondolom az se normalis hogy a kulso pofa folyton surolja a tarcsat..tehat ugy kepzeld el hogy nem parhuzamos a tarcsa a fekkel.mintha ferden allna a fek. Pedig rendesen felvan rakva. Gariban ezt javitani vagy cserelni kellene gondolom. Holnap valszeg vissza megyek pestre

(#36028) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kicseszett tályog (nem nagy, de kellemetlen tud lenni) miatt pár napig nem tudok tekerni, pont a lábamon egy hajlatban van, nem hiszem el, időnként előjön itt-ott. Most pedig lenne időm is és kedvem is:W

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36029) ---Lasali--- válasza zoltanz (#36028) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az izgi. Én mikor versenyre edzettem volt hogy véresre koptatta a lábam közét a nyereg, pedig keskeny SLR -t használok. Másik meg a lábfejnél keskeny shimano cipő volt, hogy véres volt mindig a kisujjam, a végén már szigetelő szalaggal tekertem körbe edzés előtt... de ez a szép a verseny sportba. :D

xmad
Ferdén lehet rajta a tartó konzol a vázon vagy a villán, vagy mi a bánat...

[ Szerkesztve ]

(#36030) zoltanz válasza ---Lasali--- (#36029) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én már nem versenyszerűen sportolok, egyébként tájékozódási futással foglalkoztam. Valamint sok a családban az artista, kicsit gumiember vagyok én is alapból. :)

Egyrészt a csajom nem örvendezik ha nyafogok, másrészt meg a melóhelyen nem akarok sántikálni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36031) norbee2244 válasza xmad (#36027) üzenetére


norbee2244
senior tag

Igen valószínű a tartó konzol a hibás..ha van kedved akkor játszhatsz vele ha nincs akkor szerviz a reális út.

(#36032) ---Lasali--- válasza xmad (#36027) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Most vissza olvastam a topicot, azt láttam hogy egy avid fékről van szó.
Avid nem közvetlenül van rá csavarozva az adapterre, hanem olyan alátétek vannak az adapter meg a féktest közt, mint az imbuszos V fék pofánál.
Szóval tudod döntögetni ki be a féktestet egy kicsit, ezzel tudod korrigálni a váz hibáját, ha nem nagyon cseszték el, de ha ezzel sem tudod korrigálni akkor gratula a gepidának..
Én a múltkor olyan gepidát szereltem, hogy a saruból úgy kellett kiütni a kereket, mert a papucs szűkült össze fele. :D

(#36033) fpeter07 válasza tomyka74 (#36002) üzenetére


fpeter07
veterán

Jaja, több hegy után nincs az az ember, aki ezt meg tudja csinálni tisztán. De azért szeretem Bercit, mert elképesztő ritmusváltásokra képes. Mondjuk tegnapi szakaszon mutatták, hogy az orrán akadt valami, konkrétan fújtatott, de ezt már más versenyzőknél is láttam. (pl. Philippe Gilbert) Nem jelenti ez azt, hogy doppingoltak, de ilyet én még nem produkáltam. :D
Ez csak elmélkedés.

(#35997) ludsimon : Ők milyen filmben szerepeltek?

(#36034) ludsimon válasza fpeter07 (#36033) üzenetére


ludsimon
veterán

A TdF filmben. :DDD :DDD :DDD :DD

Na jól van, úgy néz ki jó lesz jó lesz ez a suli és mellette edzés. :)
13:30-ra itthon és rögtön go edzeni, jó jó. :K

norbee2244:
Huhú, inkább be se írok, mert felpezsdült nagyon a vérem mikor a végére értem.
Mindkettő hülye volt és annyi.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#36035) amargo


amargo
addikt

Ma Párom gépén volt egy kis defekt szerelés, még 3 hónapja a hátsóból a folyadékot kiszedtem így maradt benne a protektor és az alapból is védett külső.

Reggel lapos volt a hátsó kereke így adott volt a feladat.
2 helyen lyukadt ki és kb 6-8db tüskét szedtem ki a hátsó kerékből, ebből 2-t nem fogott meg a protektor, egyik sunyi módon oldalról állt bele.
Gondoltam, akkor átnézem az első kereket is, ebben annyi a különbség, hogy folyadék is van.
10 felett már nem számoltam a tüskék számát, de valahol 10-15 között lehetett, itt 3 tüske talált magának utat a protektorok ellenére. Szerencsére a folyadék mindegyiket megfogta. Ráadásként volt benne egy fémlemez is, de azt is megfogták a protektorok.

A mondandóm lényege, hogy vigyázzatok a király dinnyével.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36036) venember83 válasza amargo (#36035) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt hittem, hogy végül majd a tubeless mellett érvelsz te is. :)

(#36037) amargo válasza venember83 (#36036) üzenetére


amargo
addikt

:D
Elgondolkodtam rajta vagy a tömör belsőn. Páromnak úgy sem fontos a súly, de annak sírás a vége, ha nem tudja használni :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36038) lorcsi válasza amargo (#36035) üzenetére


lorcsi
veterán

miféle protektorokról van szó ?

nekem is sűrűn van mostanság defektem, talán belefeccölnék én is egy iylenbe

(#36039) Sianis válasza amargo (#36035) üzenetére


Sianis
addikt

Kb 1 hónapja nekem is volt ilyen parám, azóta kerülöm a koszosabb részeket, füves területen pedig még véletlenül sem tekerek, csak aszfalton.

Sianis

(#36040) amargo válasza lorcsi (#36038) üzenetére


amargo
addikt

Konkrétan ilyenről van szó.

Sianis: Sajnos ezt nem mindenki teheti meg, Csepeli bevezető szakasz teli van ezekkel, továbbá az sem segít, hogy Párom a ZP mellett halad el és ott az üvegszilánk/és még sok mást kerülgetve összeakad az ember ilyen kis dögökkel.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36041) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ma mentem egy sulinyitós, kevés cuccos kört (közbe azért tanultam is ;] ) Gödöllőre meg vissza. Sajna az odautat nem tudtam végig felvenni, mert akivel mentem defektet kapott :/ Vissza fele itt van, ez montival 26" kerékkel jónak számít? (nyugodtan megmondhatjátok, ha nem, annál többet fogok gyakorolni :P ) Persze nem profi szinthez képest, hanem ilyen fél-amatőr szintre gondolok, vagy az itt lévők közt ez mennyire jó...Ha városba nem kellett volna bemennem lehetett volna 30 fölött is...

(#36042) deicide válasza lsebestyen (#36041) üzenetére


deicide
veterán

30-as átlaghoz nekem nagyon ki kell hajtanom magam, szintén 26"-os bringával. Milyen a hajtóműved, az is számíthat, az enyém most 42/32/22. De mindenképpen izmos tempó :C

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36043) lsebestyen válasza deicide (#36042) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát azt sosem néztem milyen:D Gepida Mundo 500, minden alap kivéve a pedál, meg elől egy schwalbe 1.9-es hátul alap terep 2.1-es. A hajtóművet hol tudom megnézni? :B Találtam egy olyat, hogy: 14-34T, ez lenne?

(#36044) deicide válasza lsebestyen (#36043) üzenetére


deicide
veterán

24-32-42 a hajtóműved, akkor kb mint az enyém. A hajtómű típusára rákeresve lehet megtalálni a fogszámokat.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36045) sanzi89 válasza deicide (#36044) üzenetére


sanzi89
addikt

Vagy csak simán megszámolod a fogakat. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36046) lsebestyen válasza deicide (#36044) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi!
Amúgy ha végre ma megveszik a notimat, akkor lehet beújítok egy országútit, néha kicsit szenvedek a montival, úgy érzem néha, hogy visszafog...80 körül venném, ez jó vétel lenne?

(#36047) deicide válasza sanzi89 (#36045) üzenetére


deicide
veterán

Próbáltam régebben, de mindig elvesztettem a fonalat számolás közben és meguntam :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36048) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Helló!

Létezik mtb bringához kb 100% országúti külső gumi?

Tud nekem linkelni valaki egy oldalt ahol lehet keresgélni a külsők között?

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#36049) deicide válasza lsebestyen (#36046) üzenetére


deicide
veterán

Hogy megéri-e, azt mások fogják tudni megmondani, én annyit tudok, hogy néha én is kevésnek érzem a mounti áttételét, főleg lejtőn, de az országútira viszont jobban rá kellene feküdnöm, amit hosszú távon a hátam nem szokott tolerálni. Ezért most köztes megoldásként egy 48/38/28-as hajtóművet próbálok ki, ez olcsóbb, mint venni egy komplett bringát. Ugyan még mindig nem outi, mert nem virsligumik vannak rajta és nem is 28-as kerekek, de valószínűleg haladósabb lesz a tempó.

LordAxwell: Szerintem 26"-ban nem feltétlen van olyan keskeny gumi (érzésre 1.5-nél vékonyabb nemigen lesz), ha esetleg igen, ahhoz ugye jóval vékonyabb felni is kellene.
De az 1.75-ös, amire cseréltem, 4.5 barra fújva is kb 1cm-en érintkezik az úttal.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36050) lsebestyen válasza deicide (#36049) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem hátam egész jól bírja általában, bár ma így hátizsákkal, könyvekkel nem volt egy élmény :DDD Amúgy esti edzésbe bevontam a homorító gyakorlatot, azóta sokkal jobb!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.