Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz yazoo1 #80385 üzenetére

    A sötét szemek még vagy az előző batchből maradtak a dobban, vagy a terelőlemezeknél szorulhattak meg, és kaptak túl sok hőt.
    A világosabb szemek nem nyersek, quakernek hívják őket, még éretlenül szüretelt kávécseresznye.

    Az elszenesedett kávészem íze biztos kikönyököl az italban is, a quaker jó esetben csak nem tesz hozzá, de rontani is tud rajta. Ezeket csak utólagos kézi vagy gépi válogatással lehet eltávolítani, a Pacificaffénál pedig pörög akkora mennyiség, hogy a kézi szerintem már nem opció.

    Ha a pörkölő már az ízprofil megalkotásánál is a quakerekkel együtt tesztelte a kávét, és ízben hozta amit kell, akkor nincs gond. Szerintem fogyaszd így, aztán ha valami nem kerek, csak akkor próbáld meg a quakerek nélkül.

    Amúgy nem ritka, hogy a legcsúnyább, legvegyesebb szemek produkálnak egy brutál jó ízt (pl. száraz etióp), a Chokito reklám mindent elmond. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés