Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) noorbertt válasza biker (#8550) üzenetére


noorbertt
őstag

Feladom. Úgy válaszolsz mint ha én írnám azokat amiket cáfolni akarsz :DDD Ki mondta hogy kék és piros only?
Felre értés ne essék, pont leszarom hogy ki mit árul.

Megyek a dolgomra inkább.

(#8552) biker válasza noorbertt (#8551) üzenetére


biker
nagyúr

"Felre értés ne essék, pont leszarom hogy ki mit árul."

Még jó hogy barkácsról beszélünk.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8553) tzimash


tzimash
őstag

Szombaton én is elvetettem a magokat.
Idén nem vittem túlzásba, csak pár palántát tervezek, mert nem sok helyem van.
Bird's eye
Fresno red
Numex Jalmundo
Jalapeno early
Trinidad scorpion red
Ezzel a március eleji vetéssel el vagyok már késve? Lesz valami hátrány emiatt, azonkívül hogy termés is később lesz?

(#8554) sonar válasza tzimash (#8553) üzenetére


sonar
addikt

A legnagyobb baj az lesz, hogy majd megesz az ideg amikor a többiek már postolják a képeket, hogy mennyire fejlettek a termények a tiéd meg még sehol :DDD
Ennek ellenére én is csak hétfőn jutottam el addig, hogy elveteményezzek.

Hogy ON is legyek tavaly tapasztaltam, hogy azok amiket cserépbe raktam ki sokkal jobban fejlődtek, mint a szabadföldiek. (zalai föld) Illetve az őszi éjjeli hidegek elől is meg tudtam őket így menteni és októberben még friss jalapeno-t ettem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8555) mephi666 válasza sonar (#8554) üzenetére


mephi666
nagyúr

...de akkor meg az a megoldás, hogy 1-1 tövet át kell menteni jövőre és úgy akkora lesz a hendikep, hogy májusban már jöhet a kép a burjánzó méteres bokorról :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8556) forceberg válasza mephi666 (#8555) üzenetére


forceberg
veterán

Még lehet a héten leveszem megenni a már 5 centis Jalapenomat!
1 hónap múlva mennek ki 10l-es cserépbe.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8557) mephi666 válasza forceberg (#8556) üzenetére


mephi666
nagyúr

...nekem irodában 2 szem szép piros habanero van, jó hogy mondod :) hétvégén lesz fiunk születésnapja, hazaviszem és megkínálom, aki kér... ja és akad még egy kevés reaper-vodka is... 1 éve gyáva volt mindenki megkóstolni, teszek vele megint próbát :DDD

tőből a kertbe átmenteni csak ilyen erotico-t tudtam... nem mondható durvának, 1 kajálásra meg lehet kényelmesen enni egy egészet, mint pl hegyes erősből...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8558) vendingo


vendingo
veterán

A héten megvettem az idei szezonra a magokat. Nem lesz semmi extra a sok évnyi chili kudarc után. Idén csak tv paprika és hegyes erős, san marzano kerül a kertbe. A napokba el is kezdem a palántázást.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8559) peestike


peestike
senior tag

Az éven nem ültettem semmit, nem bízom a véletlenre. :)
Miskolcon a Búza téren majd lesz véve néhány palánta, piros meg sárga skorpió, aztán mennek majd a kertbe.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#8560) forceberg válasza peestike (#8559) üzenetére


forceberg
veterán

Ha nem akar az ember xarakodni, pl. lámpával bohóckodni, akkor jobb venni palántát.
Bár a március elején vetett magok már kapnak ablakban elégséges fényt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8561) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Több évig én is vettem a palántákat, de hiába vettem "megbízható" helyről, vagy olyan lett a termés, amit ígért a palánta eladója, vagy nem :O

Így most visszatértem a magültetéshez, méghozzá jó korán, hogy ami nem kel ki, azt újra tudjam ültetni. Így is van több mag, aminek a másodvetése sem kelt ki, szóval a "megbízható" helyről származó magok ültetése sem kevésbé rizikós, mint a palánta vásárlás :C

Most így néz ki a paprika növénykés tálca.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8562) forceberg válasza forceberg (#8560) üzenetére


forceberg
veterán

Ősszel raktam el két Jalapeno csumát magokkal.
Kb. 10-12db-ot beraktam nedves papírtörlők közé. 3 nap alatt kicsíráztak. Lehet azért, mert friss magok? Eddig akár több hét is kellett, hogy meginduljanak a magok... Fel sem vagyok készülve, nem gondoltam, hogy ilyen hamar földbe kell őket tenni... :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8563) zsiga68 válasza forceberg (#8562) üzenetére


zsiga68
senior tag

[kép] [kép] Nálam is pár nap alatt megindulnak. Persze van olyan aminek több mint egy hét kell.

(#8564) forceberg válasza zsiga68 (#8563) üzenetére


forceberg
veterán

Megfejtettem ( spanyolviasz! :D ), ha valakinek ez eddig nem volt tiszta, akkor a mag elrakásában segíthet:
Azon magok indultak meg, amelyek teljesen érett paprikából valóak. Azaz a tőről már megpirosodva volt levéve a paprika, tehát a magok is rendesen meg tudtak érni a paprikában. A másik csuma jó sötétzöld volt csak, annak a magjai még alszanak.
Az egyiptomi aldis piros Palermo magjai is mind megindultak!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8567) zsiga68 válasza mephi666 (#8534) üzenetére


zsiga68
senior tag

Sziasztok.
Idén egy ilyen,fenti képen is látható csíráztatóban neveltem a paprikákat.Most már olyan nagyok hogy nem férnek el benne.Gondoltam átültetem nagyobb cserépbe. De elekadtam. Innen kivarázsolni nem egyszerű. Nem lehet csak ugy kiborítani mert több van egy tálcán. Egyesével se jön ki mert szétesik a föld és a kezembe marad a csupasz növény. :W
Ha valakinek van egy módszere szivessen megpróbálom mielőtt kidobom ezt az egész edényzetet..

[ Szerkesztve ]

(#8568) forceberg válasza zsiga68 (#8567) üzenetére


forceberg
veterán

Én is fáztam már rá erre. Ha leesett a föld, akkor finoman betéve, majd körül pakolva apró szemcsés földdel, túlélték. Esetleg kiskanállal próbáld meg.
Én ezért erre a célra el szoktam tenni pár darab joghurtos poharat, amiknek az aljukra fogóval csípek két-két kis kifolyót .

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8569) zsiga68 válasza forceberg (#8568) üzenetére


zsiga68
senior tag

Most szétvágtam hogy egyesével tudjam megfordítva kiszedni a növényeket.Most valamivel javult a helyzet,de azért nem ideális..
Meglátjuk mi lesz belőle..
UI: Ha jól mevizezem a földet akkor jobban egyben marad.

[ Szerkesztve ]

(#8570) mephi666 válasza zsiga68 (#8569) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, vizezni kell kicsit... én a csomagban kapott eszközökkel ki bírtam nagyjából szedni, potyogott le azért föld, de túlélték az átültetést :K bokor- és futóbabokat is ilyenbe tettem hülye fejjel, azok meg napok alatt megindultak és azonnal kinőtték :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8571) Donki Hóte válasza zsiga68 (#8567) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A #8561 hsz-emben láthazó EazyPlug tálcába ültettem el a növénykéimet, de nálam is kinőtték a helyet, át kellett ültetni őket 2 dl-es műanyag pohárba.

Szerencsére az EazyPlug tálcákban gyárilag kókuszrosttal kevert föld van, a csészék alját megnyomva egyben kijött az ültetőközeg, nem esett szét a kis kocka.

Mostmár poharakban növögetnek tovább, de nagyon tartok tőle, hogy kell még egy átültetés nekik, mert ki fogják májusig nőni a 2 dl-es poharakat is :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8572) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Azt hiszem, hogy túltoltam a dolgot, túl korán ültettem el a magokat és valószínűleg tápanyag ellátást is túlzásba vittem, mert megjelentek az első virág-kezdemények a paprikákon :U

Némelyik palánta már 25 cm magas, de sajna még 2-3 hét kell a kiültetésig, nem tudom, hogy addig mit csináljak a palántákkal :( Napi gyakorisággal viszem ki őket a napra, de kiültetni még nem lehet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8573) Land


Land
veterán

Joe's long cayenne palántát hol lehetne venni?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#8574) Donki Hóte válasza Land (#8573) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Oázis kertészetekben szokott lenni chili palánta.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8575) mephi666 válasza Donki Hóte (#8574) üzenetére


mephi666
nagyúr

most néztem és elvileg praktikerben is van pár típus 859-ért: jolokia, jalapeno, habanero, cayenne, stb :K ma járok arra, le is csekkolom

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8576) Dilikutya válasza mephi666 (#8575) üzenetére


Dilikutya
félisten

Rég jártam erre. :) Egy jolikát lehet veszek az ablakba, 4. emelet, déli fekvés. :)
Nem is emlékszem, hogy ettem volna. Felénk népszerű termelők mindent habaneroból, carolinából meg morugából csinálnak. Mondjuk amit csinálnak, az jó is, a minap bontottam egy Pokoli Konyha extra csípős savanyút, nem részletezi, mi van benne, carolinának tűnik, pusztító is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8577) mephi666 válasza Dilikutya (#8576) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is jolokiára pályázok, szerintem én sem kóstoltam még :K idén nem reaper-ezek... megmaradok 1millió scv alatt azoknál a paprikáknál, amiből nem csak 1 körömnyi esik jól :DDD

ui: ősszel főztem reaper-es fokhagymás szószt, ami elég jó lett, le is dunsztoltam... kb 4 hónapja bontottunk egy kisebb üveggel és hűtőben még mindig nem akar penészedni :DDD ...nincs az a baktérium, ami ebbe beleköltözne (szedek belőle egy kiskanállal, majd a kanalat lemosom meleg vízzel és marja a levegő a torkom :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8578) vendingo


vendingo
veterán

Így állok idén. Tv paprika, hegyeserős, san marzano.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8579) tzimash


tzimash
őstag

Így állok most, március 2-i vetés. A nagyobbak kibírnak még 3 hetet kiültetésig vagy át kell nagyobb valamibe ültetnem őket?

(#8580) Donki Hóte válasza tzimash (#8579) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem nem fognak 3 hetet kibírni ezekben a kis cserepecskékben.

Vagy kiülteted őket max. 10 nap múlva, vagy nagyobb cserépbe át kell raknod őket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8581) tocsek18 válasza tzimash (#8579) üzenetére


tocsek18
senior tag

vágd vissza őket

Topping Chilli Plants erre keress rá pl

(#8582) zsiga68 válasza tocsek18 (#8581) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én nem vágnám vissza.. De izlés kérdése.

(#8583) Donki Hóte válasza zsiga68 (#8582) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem sem a növények magasságával lesz a gond, hanem azzal, hogy elfogy a földjük 3 hét alatt.

A gyökerek teljesen átszövik a kis cserepek földjét, ettől esik vissza a fejlődésük. Persze ezt valamennyire lehet ellensúlyozni fokozott tápanyag adagolással...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8584) tzimash válasza tocsek18 (#8581) üzenetére


tzimash
őstag

nem merem :D tápot kapnak kb kéthetente wuxal-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.