Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#37151) ody42 válasza D1Rect (#37150) üzenetére


ody42
senior tag

>"az ingatlan nincsen adóztatva"

Ezek szerint te egy olyan településen élsz, ahol nincs építményadó? :)
Nálunk pl. az önkormányzati bevételek több mint harmada az ingatlanadó és a telekadó, a maradék az IPA.
Még nyugdíjas kedvezmény is van rá, hogy a szavazókat azért ne bukja el a polgi...

(#37152) D1Rect válasza ody42 (#37151) üzenetére


D1Rect
félisten

Valójában nincs. Pár tízezer forint, ha benne élsz, akkor a fele/vagy egyáltalán nincs.
Kevesebb az ingatlanadó egy lakáson egy évre, mind a közjegyző díja a kiköltözési nyilatkozatra.
De az is nevetséges, hogy egy új és egy 25 éves autó között pár tízezer a különbség a gépjárműadóban.
De az is a "nincs" kategória.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#37153) ReFleXx válasza tototos (#37107) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem feltetlen, volt aki 13%ot kapott.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#37154) kexksz válasza Drizzt (#37132) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem osszessegeben igen, volt, hogy kevesebbet kellett, volt, hogy tobbet. Inkabb kiszamithatatlansaghoz alkalmazkodast mondanam extranak (projekt tipus, role, utazas).

[ Szerkesztve ]

(#37155) gordonfreemN válasza kexksz (#37154) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Kis tanácsra lenne szükségem:

Jelenleg egy automatizálással (gépépítésis) foglalkozó cégnél dolgozom villamosmérnökként.
Feladat: projektvezetés (stressz van, néha sok,néha kevés) mellette villamos feladatok (tervezés és kivitelezés is), ami néha már sok a párhuzamos 1-3 projekt miatt.
Sokszor foglalkozok este is a feladatokkal munkaidőn kívül, van hogy nehéz elemgednem is.
Br 950, + 15-20% premizálás, kötetlen munkaidő és céges auto mint juttatás.
Úgy veszem észre szeretnek amúgy egész fentig, panasz nem nagyon van.
De...
Nem érzem annyira szakmainak a feladatokat, az automatikában nem találom meg annyira magam. Én inkább mikroelektronikában érzem jól magam, vagy az erősáramnak az energiaelosztási és szabványok részében.
Most adódna egy lehetőség: alállomástervezésre keresnek tervezőt (spie), heti 4 nap HO, 1 nap meg fel kell menni a céghez, 60km. Viszont ebben nulla tapasztalatom van, megint fel kellene küzdeni magam, itt is elég mélyről indultam összegben mert nem hittek bennem.
Na már most azért egy ilyen tervezöi feladatban már lenne kihívás de nagyon tetszene szerintem, a jelenlegi munkámban is mindig keresem a tervezős feladatokat.
Kérdés: mit lehetne kérni indulónak egy ilyen poziban nulla tapasztalattal és mit lehet keresni 3-6 hónap múlva?
Gondolkodom a váltáson, hosszú távon stabilabbnak is érezném a tervezöi pozit, plusz a heti 4 nap HO is egy elég jó feltétel most, hogy inkább csak azt látom egyre kevesebbet ajánlanak fel újabban

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37156) tototos válasza gordonfreemN (#37155) üzenetére


tototos
őstag

Mekkora a cég? Multinál nem igazán találkoztam olyannal hogy felvesznek egy pozira teljesen kezdőként aztán pár hónap múlva emelnek a fizun mert látják hogy tudod csinálni. Inkább felmérik hogy mennyire alkalmas neked a pozi aztán adnak egy pozihoz illő fizetést. Ha meg nem tudod csinálni akkor élnek a 3 hónapos felmondási idővel.

(#37157) emvy válasza gordonfreemN (#37155) üzenetére


emvy
nagyúr

En azt gondolom, hogy ha mar letettel valamit az asztalra (es lathatolag igen), akkor nem junior szintu fizetesre kene, hogy felvegyenek. A junioroknak nem csak (vagy elsosorban nem) azert fizetnek kevesebbet, mert kevesbe tapasztaltak, hanem azert is, mert nem lehet vilagosan tudni, hogy kepesek-e tenyleg jo szakemberre valni az adott temaban. Ha mondjuk egy szuperprofi, vilaghiru C++ fejleszto jelentkezne egy Java-s projektre, akkor alappal felteteleznenk, hogy par heten-honapon belul egeszen kivalo Java kodot fog majd irni.

Maskeppen szolva: munkaerofelvetelnel ami szamit, az az attitude, aptitude, ability. Junioroknal az elso kettot keves informacio alapjan kell megtippelni, a harmadik tudhatoan alacsony. Nalad az elso kettovel kapcsolatban joval tobb informacio all rendelkezesre, tehat a munkaltato kockazata alacsonyabb, emiatt kezdhetsz jobb fizuval.

En azt szoktam csinalni ilyen esetekben, h probaido alatt X fizu, es utana garantaltan (szerzodesben rogzitve) X+Y.

Sajnos rendkivul gyakori, h a cegek csak az ability-t nezik felvetelnel, aminek akkor van (lenne) ertelme, ha elore lehet tudni, hogy pontosan mit kell csinalnia a jeloltnek. Valojaban a feladatok ugyis valtozni fognak, es kicsit vagy nagyon mast kell csinalnia a munkavallalonak, mint amit korabban gondoltunk, ezert az attitude/aptitude lesz a fontosabb.

while (!sleep) sheep++;

(#37158) nyunyu válasza emvy (#37157) üzenetére


nyunyu
félisten

h probaido alatt X fizu, es utana garantaltan (szerzodesben rogzitve) X+Y.

Létezik ilyen?

Nálam szerződéskötésnél valahogy mindig lemaradt a próbaidőre ígért +Y.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37159) emvy válasza nyunyu (#37158) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk igen, valahol letezik :D

while (!sleep) sheep++;

(#37160) Pfiucska válasza nyunyu (#37158) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nalunk is van ilyen de altalaban mar csak ilyen ~10% szokott lenni.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#37161) xEon1337 válasza nyunyu (#37158) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is volt már ilyen szerződésem, amiben rögzítve volt, hogy próbaidő után +X HUF.

"Less but better" - Dieter Rams

(#37162) gordonfreemN válasza emvy (#37157) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat.
20 éve dolgozom, abból 2018-tól mérnökként, de papír csak tavaly lett (19-ben kezdtem).
Jelenlegi cégnél 22-ben br550-el kezdtem, semmit nem írtak le, de 3 hónap után már 720, tavaly nyáron már br850 volt +15% plusz autó.
Meg volt a beszélgetés. Majd jelentkezem mit mondtak, nem mondtam vegül összeget, csak kb utaltam jelenleg mennyi, az autót nem említettem.
Szerintem ugysem mondanak jóval alá mint amit a pozícióban lehet keresni, mert az bérfeszt gerjeszt idővel, ez meg nem olyan meló ahova bármikor leakasztanak embert.
Plusz kiemelték, hogy nem találnak a piacon jelenleg ilyen tapasztalattal rendelkező munkaerőt, ezért hajlandóak nyitni (így kerültem én a képbe, korábban jelentkeztem már hozzájuk más pozira...)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37163) Reggie0 válasza D1Rect (#37129) üzenetére


Reggie0
félisten

Honnan lehet tudni, hogy a nulla jovedelemado az fix osszegu es nem jovedelemaranyosan nulla? ;]

(#37164) VágniValó válasza VágniValó (#34975) üzenetére


VágniValó
addikt

bruttó 1,8 lett a bónuszom.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#37165) weiss válasza VágniValó (#37164) üzenetére


weiss
addikt

Hát, szerintem sokan 2x körbesz0pnák magukat örömükben ennyi bónuszért...

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37166) VágniValó válasza weiss (#37165) üzenetére


VágniValó
addikt

Én is örülök^^ Lehet a GIF nem volt szerencsés.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#37167) tototos válasza VágniValó (#37164) üzenetére


tototos
őstag

grat. Mi alapján számolják a bónuszt? Egyéni faktorok?

(#37168) sutszi válasza VágniValó (#37164) üzenetére


sutszi
veterán

Grat! Ez elég szép! Igen, a Gif nem az igazi...de a lényeg, hogy akkor örömmel fogadtad.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37169) VágniValó válasza tototos (#37167) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, csak egyéni elbírálás. Van itt is éves értékelés, pont pár hete kaptam meg, de akkor is elmondta főnököm, hogy bárki bármit kap az független az anyagiaktól. Itt csak 3 kategória van: 3. Javulni kell 2. Elérte a célokat 1. Túlteljesített

Én ebből a túlteljesítettet kaptam amúgy, de annak köze nincs a bónuszhoz, értsd az is kaphat bónuszt, aki a javulandó éves értékelést kapta. Nem jönnek vele szorzók/százalékok. A managerek kapnak X összeget, hogy osszák el bónuszra és az ő döntésük ki kap, ki nem és ki mekkorát.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#37170) tototos válasza VágniValó (#37169) üzenetére


tototos
őstag

Előző cégnél nálunk a fizuemelés volt így, hogy kaptak egy fix összeget amit szétoszthattak. A bónusz meg a céges teljesítményből volt számolva. Plusz volt fluktáció faktor, meg innovációs dolgok. A fluktuáció verte ki legjobban a biztosítékot, mert én mint mezei bokorugró mit tudok tenni, hogy a kollégám ne mondjon fel.

(#37171) VágniValó válasza tototos (#37170) üzenetére


VágniValó
addikt

Tehát ha egy manager alatt nagyobb volt a fluktuáció, akkor kisebb összeget kapott? Szép. Munkavállalói oldalról meglehet indokolni, hogy pont ide kell több megtartó erő, felülről meg azt mondják szerintük jogosan, hogy "nem, itt úgyis jöttmentek vannak".

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#37172) tototos válasza VágniValó (#37171) üzenetére


tototos
őstag

A manager nem(mert nekik pont nem volt benne ez a faktor a bónuszban), csak az alatta lévő emberek.

(#37173) 426os válasza tototos (#37170) üzenetére


426os
őstag

.

(#37174) Egon válasza VágniValó (#37164) üzenetére


Egon
nagyúr

Gratula.
Nálunk benne van a szabályzatban, hogy ha nincs bónusz célkitűzés, akkor maximális bónuszt kell fizetni, és a nagyfőnök persze addig halogatta a célkitűzést, hogy kifutott az időből, és kénytelen volt maximális bónuszt fizetni nekünk... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37175) adalbert1 válasza weiss (#37165) üzenetére


adalbert1
veterán

Kérdés, hogy mihez viszonyítod, egy 600k-s fizuhoz ez egy nagyon jó bónusz, egy 1,5-2 millió körülihez már annyira nem...
Ti hogyan küzdötök az életszínvonalatok inflációja ellen? Saját magamon azt figyeltem meg, hogy mióta jól keresek, könnyebben hozok pénszóró döntéseket, pl. ááá, ez a valami csak 20-30-50k (és mondjuk egy ilyen vásárlásnak nem igazán van látszata a hóvégi egyenlegen, de mondjuk tíznek már igen), vagy valami olyannak a megvásárlása, ami nem létszükséglet, csak nice to have (pl. Lego modular épületek, stb).
Még ezzel szemben, mikor igazán kevés pénzem volt, akkor volt, hogy 10 percig sakkoztam a boltban azon, hogy miként tudnám legjobban megoldani az aktuális bevásárlást, hogy a legtöbb élelmiszert kapjam az adott keretért.

(#37176) Pfiucska válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Én egyelőre úgy élek mintha fele ennyit keresnék :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#37177) Egon válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem feleségem van, ergo nem is tudom hogy van fizetésem... ;] :O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37178) weiss válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


weiss
addikt

Abszolút értelemben néztem, de persze megértem, ha valakinek ez csak fél havi fizu. Én már nem nagyon pörgök ezen a bónusz dolgon. Teljesen mindegy mennyire teljesítek jól, kapok 1,05-1,1 szorzót. Cégnek sosem megy jól, akkor sem, ha épp száguld a piac, nyilván yammeren minden hiper-szuper, csak bocsi, ki kell rúgnunk 10 000 embert, hupsz.

Ti hogyan küzdötök az életszínvonalatok inflációja ellen?

Ebben a topikban ez releváns kérdés? :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37179) tboy93 válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


tboy93
nagyúr

Evek ota minden fizetesemelesnel novelem a havi koltsegekre szant keretet kb infla mertekevel (vagy kevesebbel), a tobbit meg felrerakom. Bevalt. Eves csaladi jovedelem 70%-t felrerakjuk.

(#37180) sss válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


sss
senior tag

Minél drágább valami annál jobban át szoktam gondolni, hogy valóban szükség van-e rá.
Esetleg meg lehet határozni, hogy a havi fizetés maximum hány százaléka mehet "nice to have" dolgokra.

(#37181) Drizzt válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nyilván valamilyen szinten érint a dolog, de hétköznapi dolgokban nem nagyon tűnik fel. Tehát pl. havonta lakhatáson felül 250e-et elköltök, az nálam már nagyon sok. Ha akár valami kaja 5e felett van, akkor már biztos nem veszem meg. De közben meg más dolgokban mégis megfigyelhető ez nálam is. Pl. új autó vásárlása, meg hasonló dolgok, amik meg tényleg fel se merültek valós lehetőségként mondjuk a karrierutam 5. éve táján.
Attól nagyon függ a dolog, hogy amúgy van-e bármi más helye a pénznek, amit elköltesz. Tehát egyáltalán okoz-e bármi problémát a hiánya. Ha nem, akkor have fun, megdolgoztál érte. Ha úgy látod, hogy megtakarítási céljaid vannak és azok veszélybe kerülnek, akkor egyszerűen csak idézd fel őket az elképzelt pozitív jövöképpel és hátha elég erős lesz a dolog. Persze könnyű ezt mondani.
Meg valami költekezési limit kitalálása is segíthet, vezetni a költekezéseket, etc.

I am having fun staying poor.

(#37182) kexksz válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


kexksz
addikt

En nem kifejezetten kuzdok ellene, minden honapban nehany szabalyt tartok (minden honapban a bevetelem X szazalekat kolthetem csak el, vagyon 10%-nal tobb nem allhat autoban, bonuszok fixen befektetesbe mennek, stb), ha ezeken belul nem ferek bele akkor eldonthetrm, hogy azon dolgozom hogy noveljem a bevetelem vagy megelegszem ennyivel. Ugy gondolom vannak bizonyos joleti dolgok amikre megeri kolteni tudatosan, kulonben felesleges a bevetel novelesen dolgozni. Nem biztos hogy ez jo, de igy nem megy el idom szamolgatasra, es nagyobb mertekben no a befekteteseim aranya mint a koltekezes amikor no a bevetelem, eddig az X-et minden emelkedesnel csokkenteni tudtam, megha abszolut ertekben nott is a koltekezes.

Alapbol egy bizonyos szintig szerintem celszerubb a bevetelek novelesere fektetni az energiat, a meglevo szigoru beosztasa helyett.

[ Szerkesztve ]

(#37183) Sztenly válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


Sztenly
tag

Sok tanácsot kaptál.. itt van egy n+1 dik.

Tavalyi évben döntöttem el h annyit fogok csinálni, hogy meghatározok egy magtakarítási célt lehetőleg százalékban (pl 30%át a bevételeidnek nem költöd el).

Fontos h jól és körültekintően tedd ezt meg. Tök mindegy h havonta vagy milyen időtávon monitorozod de nézd meg h teljesül-e és ha oké akkor nyomasd és költs amire jól esik. Ez a lényeg h megdolgoztál érte. Láss is belőle vmit és persze te döntöd el h optimálisan költesz vagy drága dolgok is beesnek a kosárba.

A bevásárlásra az a tanácsom h olcsó cuccokat venni még mindig drágább mintha 1-1 bevásárlási kört kihagysz és csak elmész a családdal kirándulni vagy vmi zöldterületre hesszelni :)

(#37184) Dare2Live válasza weiss (#37178) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ebben a topikban ez releváns kérdés? :D"

:DDD
Mennyi lehet az elmúlt 10-20 beírás alapján itt a median úgy hogy tippre túlnyomóan 30as 40es éveinkben vagyunk? 1.6-1.8brutto? :Y Miközben túlnyomó részt még covid elött 0-20éve kezdtünk juniorként "zizikért". Ennél relevánsabb hely kevés van.

@adalbert1
Gyerek elött szerintem az egy jó alap szabály, hogy ahogy inflával korrigálva megy fel a fizud az emelés min ~50%át mindig rakd félre. Ez lehet lakáshitel törlesztő is vagy más befektetés legyen az RV, pmap vagy ETF.
A fizuemelés maradék max 50%át meg elköltheted "Lego"ra, síelésre, utazgatásra, hobbira...
Gyerek után meg egy más világ van. De annak legalább van értelme. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37185) n00n válasza tboy93 (#37179) üzenetére


n00n
őstag

Nálunk is ez megy. A feleségemmel már fixen tudjuk kb mennyit kell költenünk egy hónapban és annyit hagyunk meg (számolva az esetleges plusz kiadásokkal, plusz DKJ-be is tenni valamennyit ha nem számolt nagyobb kiadás jönne be), a többi megy megtakarításba. És így tényleg minimálisra fogtuk vissza a költést, aminél kijön, hogy az ember mennyi hülyeségre veri el tök feleslegesen a pénzét. A másik amit még ajánlok, hogyha valami felesleges dolgokról lemondasz/leteszed, pl mi mindketten leraktuk évekkel ezelőtt a cigit, azt számold külön és azt a pénzt költsd magadra.Mi abból mindig valami programot szervezünk családostul itthon vagy akár külföldön is. Ilyen cigi árak mellett kb 2-3 havonta el tudod vinni a családot mondjuk egy hosszú hétvégére valahova :)

[ Szerkesztve ]

(#37186) tototos válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


tototos
őstag

Nálunk feleségem a nagy spórolós, néha már szerintem túlzásba is viszi és 1-2 ezer forintokon is agyal, hogy szükséges volt-e.
Sok nice to have dolgot nem veszünk, inkább ilyen határeset dolgok mint robotporszívó.
Költéseket hitelkártyával oldjuk meg, ott a 400 ezres keret ami kb maximalizálja a havi költést. Nincs havonta félrerakott összeg, inkább azt csináltuk, hogy ha már "túl" sok volt a számlán akkor azt befektettük. Most van egy 500 ezres hitel törlesztőnk így azóta lassabban halmozódik fel.

(#37187) section9 válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


section9
őstag

Sehogy. Amire költök az minöségi és nem sajnálom rá a pénzt. A megtakarításaim úgysem tudom a sírba vinni, akkor meg inkább élek többet és agyalok kevesebbet azon, hogy költsek-e magamra. Amikor lepereg elöttem az életem filmje biztos nem azt fogom sajnálni, hogy nem takarítottam meg elég pénzt. :)

(#37188) emvy válasza section9 (#37187) üzenetére


emvy
nagyúr

+1

elsosorban azert nem szorom a penzt, mert a boldogsag egyik fontos osszetevoje, h idonkent az ember le tudjon mondani dolgokrol; volt valami hires enekes, aki idonkent koncertek utan kitakaritotta a szemelyzeti wc-ket, hogy ne szalljon el vele teljesen a lo

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#37189) sutszi válasza section9 (#37187) üzenetére


sutszi
veterán

Hedonizmus rulez! :C :D Megtakarítós topik likeolja ezt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37190) Kobe válasza sutszi (#37189) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem nem hedonizmus, hanem szimplan elfogadas kerdese

En most pl keco felujitas / berendezes kapcsan szembesultem vele, hogy nem csak a kaja meg az atlag napi dolgok dragultak irrealisan, hanem ugy allezusammen minden, es a vegere mar tenyleg ugy mentek el 100ezrek pluszba hogy siman azt mondtam en, sporolos fejjel is, hogy szarni ra, nem tudod megfogni ha akarod sem

par pelda
par eve vettem egy agykeretet, 280ert, ma ugyanazt a tipust 1 merettel _kisebb_ kivitelben 750!ert gyartanak le….
A 1.5 evvel ezelott 170ert vett kanape ami most 300….
beszaladsz ikeaba 1-2 aprosagert, tenyleg bizbasz kategoria, 1-2 “nagyobb” erteku muanyag bizbasz van benne, vegszamla majdnem 100K es kapsz egy tescos szatyor meretu kupac muanyagot….. (regebben ikeaban ezert max 25ot hagytal volna ott, sarki kinaiban meg max 2-3 ezret)
koltozeshez par meter bubisfolia, amit par eve meg rohogve dobtal kukaba, most 2000 huf/tekercs….

a masik oldalon meg ami nem dragult, az szepen megy shrinkflatikn iranyaba, pl 2 literesnek indult pepsi ugyanannyiert most mar csak 1.5L, a 100g os szalami 60g es lehetne napestig sorolni

Normalis irany nem latszik, ha mindenki tobb penzert all sorba kitartott marokkal, akkor elobb utobb tenyleg 50ezer lesz egy wc deszka (bocs, 100ezer, pont mostanaban neztem, gyartoi darabok 15 de inkabb 20K :DDD ), ha meg nem allsz sorba, nagyon durvan lemaradsz, vagy megesz a shrinkflation
de azt hogy hogy lehetne ugy eloremozogni, hogy a tobb lovebol ne csak szinten tartas legyen, hanem elorelepes, azt en kurvara nem latom, ugy kb sehol a mostani kozegben
de ismerosok sem (+ szomoru realitas hogy az alacsonyabb keresetueknel egyre nagyobb a gond, hirdetos csoportokban szignifikansan no az elelmiszert kerok szama pl….)

[ Szerkesztve ]

(#37191) forguet


forguet
senior tag

Csak h legyen brick&mortar is
Kereskedelmi multi, irodai 2. vonalas menedzser, 10% beremeles, 2.4m
25% eves bonusz (max 45%)
Valaszthato auto, egeszsegbiztositas.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#37192) azbest válasza Kobe (#37190) üzenetére


azbest
félisten

Az biztos, hogy a jelenlegi rendszer (világszinten) nem azt jutalmazza, ha megtakarítasz, hanem azt, ha hiteleket veszel fel. Max lakást/házat venni megtakarításként, de azzal meg jellemzően évtiszed(ek)re elveszti a likviditását a melós. Szóval valsz az jár jobban, aki a mának él, cserében időnként idegesebb, néhány hajléktalanná válik. De mozgalmasabb, szórakoztatóbb és lehet kicsit magasabb szinvonalon élhet. Lufi, de néha durran ki. Viszont előbb-utóbb úgyis meghalunk.
Persze ez személyiségtől is függ, mert van aki a csendesebb és stabilabb, unalmasabb életet szereti, másnak meg elvonási tünete van, ha nem mehet 4x nyaralni.

[ Szerkesztve ]

(#37193) emvy válasza forguet (#37191) üzenetére


emvy
nagyúr

Respekt, ez szerintem kivalo.

while (!sleep) sheep++;

(#37194) axioma válasza tototos (#37186) üzenetére


axioma
veterán

Nalunk sincs havi felrerakott osszeg, de nalunk en se vagyok nagyon sporolos, csak eleve nem szoktuk meg a nagyobb eletszinvonalat, pontosabban me'g mindig ugyanazon szemmel nezzuk a mindennapi vasarlasokat, mint 10-15 eve, csak par dologbol huztunk kicsit magasabb minimumszintet. Mas kerdes, hogy hobbira, kutyure jobban koltunk, autokban is volt egy upgrade, de nem kimagasloan. (Hazimunka-csokkentesre is, az muszaj kategoria, pl. keszetel nem fozes.)
Aztan amikor megmarad plusz osszeg (pontosabban nem hianyzik a dkj-kbol :) ) akkor mehet a megtakaritasba, de inkabb kampanyszeruen (pmap valtozaskor eron felul raktunk bele es az egyenesedett ki par honap alatt). Mondjuk egyelore van hazterv igy nem minden van hosszutavu befektetesben, majd ami (ha...) a valtas utan marad.

(#37195) adrian14 válasza adalbert1 (#37175) üzenetére


adrian14
tag

Így, hogy már viszonylag jól keresünk inkább élünk mi is. Régen nagyon spórolós voltam. A napokban beszéltem egy 80+os ismerősömmel, akinek szépen összejött 100+ millió megtakarítás. Kérdeztem, hogy nem akarja e felélni? (Mivel a gyerekei is jól állnak anyagilag…) Új autót nem szeretne (reflexei sem a régiek), nyaralni nincs kedve, egyedül majd valószínű a tv-t cseréli le. Kertészkedik és jól elvan. Szerintem ilyen idősen én sem csinálnék világmegváltó dolgokat, inkább próbálom most kiélvezni ezt amíg lehet. Persze azért rakunk félre is egy kicsit, de már nem azon agyalok 24 órában, hogy lehetne még több pénzünk.

[ Szerkesztve ]

(#37196) Dare2Live válasza n00n (#37185) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A feleségemmel már fixen tudjuk kb mennyit kell költenünk egy hónapban és annyit hagyunk meg (számolva az esetleges plusz kiadásokkal, plusz DKJ-be is tenni valamennyit ha nem számolt nagyobb kiadás jönne be), a többi megy megtakarításba."

Esetleg gondolkodjatok el egy hitelkártyán úgy nem kell gondolkodni, meghagyni, DKJzni...
Gyakorlatban nálam: Hó elején megjön fizu hitelkártyát 0zom. Ami megmarad az mind mehet befektetésbe. Nem kell számolgatni mindig ki lehet maxolni a befektetést.
A dolog másik előnye, hogy ha hirtelen látok vmi jó befektetést pl kedvéért legyen novemberi végi pmap (18.5%) vs dec eleji pmap (9.9%) akkor nov végén előre meg tudom venni.
Bár nem jelentős de harmadik előnye a dolognak a visszatérítés. Ha pl repültök egy wizz air hkval lehet évente fogni ~100Kt. Nem nagy tétel de vmi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37197) Kobe válasza azbest (#37192) üzenetére


Kobe
veterán

Nem a nagyobb tetelekkel erdemes osszehasonlitani, hanem a mindennaposakkal
ha pl azt nezem, hogy egy svedasztalos irodai kantinban 4000 egy kajalas, akkor _ahhoz kepest_ egy szatyor allando hasznalatra szant muanyag biznasz 50ezerert nem veszes….
de ettol meg onmagaban ugye mindketto botranyosan veszes…..

(#37198) sutszi válasza Kobe (#37190) üzenetére


sutszi
veterán

A smile nem ment át teljesen. :DDD

De amúgy amiket leírsz, azzal eléggé tudok azonosulni... Decemberben vettünk 2db(!) gardróbot az IKEA-ba. Semmi extra, PAX -ok, szürkék, nem üveg, nem osztott ajtós. Szög egyszerű változatok. (Viszont szerencsére pont baromira passzoltak a berendezéshez) Szóval, ezekbe ment néhány polc, még pár fiók. Ez volt 500K. És akkor nézel, hogy WTF...

Egyébként a megtakarítást én mindig valamilyen céllal értelmezem...tehát nem csak úgy a vak világba pakolgatom a pénzt... ha házat akarok venni, akkor abba nem lehet megtakarítás nélkül belevágni. Ennyiben valós a meglepődésem section9 hozzászólásán...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37199) Vision válasza sutszi (#37198) üzenetére


Vision
veterán

A közhiedelemmel ellentétben az Ikea nem olcsó, csak kényelmes / vannak olcsó termékei. Szóval vele példálózni eléggé értelmetlen árszínvonal tekintetében.

(#37200) Jhonny06 válasza Vision (#37199) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem nem konkrétan az IKEA-ról van szó, hanem úgy egyáltalán a bútorokról, hogy a legalja darabok is mennyibe kerülnek. Bár amennyire tudom, az IKEA-nál már nincs is lényegesen olcsóbb hely, ami még értelmezhető "minőséget" árul.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.