Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#35651) brumi1024 válasza vzozo (#35649) üzenetére


brumi1024
veterán

Elég nagy engineering van itthon.

(#35652) gygabor88 válasza vzozo (#35649) üzenetére


gygabor88
tag

Java és abap fejlesztés biztosan van náluk a budapesti irodában. Akinek szempont volt a céges kocsi fejlesztőként, az őket célozta meg. Pár hónapja kerestek egy rakás juniort is, ami szintén kiemelte őket a többi cég közül.

[ Szerkesztve ]

(#35653) vzozo válasza gygabor88 (#35652) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, erről nem tudtam. Nekik is szopó akkor.

(#35654) Tapsi válasza weiss (#35650) üzenetére


Tapsi
addikt

Jellemzően katáznak. Náluk meghagyták. :)

(#35655) weiss válasza Tapsi (#35654) üzenetére


weiss
addikt

Ó, hát azokat még inkább rühellem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35656) sutike84


sutike84
újonc

Sziasztok!
Egy picit off, de ahogy látom anélkül is offolunk :D

Idén betöltöttem a 40-et és végre rávettem magam egy szemvizsgálatra a sok monitorra hunyorgás után. A kérdésem, a szemüveg támogatás hogyan működik a gyakorlatban a munkahelyeken? Mert elég eltérő információkat kapok és a net sem túl segítőkész. Köszi.

(#35657) Revolit válasza sutike84 (#35656) üzenetére


Revolit
senior tag

Hát ezt leginkább a munkahelyed tudja, mindenhol más a policy. Vagy lenne valami államilag kötelező dolog a monitorosoknak? Ez szerintem régen volt így, nem?

Mindenesetre kérdezd meg HR-t szerintem. Illene lennie internal doksinak is róla.

(#35658) ody42 válasza sutike84 (#35656) üzenetére


ody42
senior tag

A törvényben nincs sem keret összeg, sem gyakoriság, azért találsz különböző adatokat.
Nekem pl. a cég 30 ezer forintot térít, évente max egyszer.

(#35659) axioma válasza ody42 (#35658) üzenetére


axioma
veterán

Tudtommal torvenyileg annyi van, hogy ha a munkavegzes alatt (miatt?) valtozott a latas, akkor a ceg kell biztositsa (nyilvan a senki altal nem valasztott minimum penzbol megoldhato modon legalabb), es x osszegig adomentes is hogy a ceg ezen kotelesseget teljesiti, szamla elleneben es nem berkent fizeti.

(#35660) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Hallottam egy folyosói pletykát miszerint a Randstad meg a Hays kérésre csinál ingyen(?) felmérőt a jelentkezővel, hogy mit érhet a munkaerőpiacon. Ilyen tényleg létezik?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#35661) Oppenheimer válasza Pfiucska (#35660) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A CFO ur valtason gondolkodik? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35662) Pfiucska válasza Oppenheimer (#35661) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Csak szondaznam a piacot ;]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#35663) Egon


Egon
nagyúr

Úgy látom, fizetésben van még lejjebb, mint amit múltkor linkeltem:
IT Security Consultant – IT Biztonsági szaktanácsadó állás, munka: Akis Management Szolgáltató Kft., Rugalmas munkavégzési hely | Profession

Kíváncsi vagyok, hogy erre a melóra kit és mennyiért fognak majd felvenni... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35664) -Skylake- válasza Egon (#35663) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem latod a munkahelyi extrakat ??? van ingyen kave es udito. mondom INGYEN.

btw komolyra forditva a szot : ezekszerint van olyan munkahely, ahol fizetos a kave ? azt hogy kell elkepzelni, bemesz a konyhaba es ul ott valaki aki levesz rolad 200 forintot amikor odamesz a nespressohoz ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35665) Oppenheimer válasza -Skylake- (#35664) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Van, pl kórházi dolgozók maguknak viszik be a kávét meg a gépet is.

Vannak helyek ahol fizetős kávé automata van.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35666) Egon válasza -Skylake- (#35664) üzenetére


Egon
nagyúr

Az előző cégnél ahol dolgoztam, csak evőeszköz, mikró és hűtő volt a konyhában, meg talán kávéfőző, minden mást a dolgozók hoztak be, jellemzően mindenki magának.
Én pl. nem nagyon kávézom, viszont teát szívesen fogyasztok, így kénytelen voltam magamnak bevinni egy vízforralót, mert még az sem volt...
Kávéautomata üzemelt a földszinten, abba bedobáltad az aprót, ha megfelelt az instant kávé, és annyi...

Btw nálunk "csak" a kávé, tea és a hozzávalók (többféle tej, cukor, méz, édesítő stb.) az ingyenes, meg van 20 literes palackos ásványvizes vízadagoló (illetve heti 2 gyümölcsnap), úgyhogy az ingyen üccsi mindenképp fícsör... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35667) tboy93 válasza -Skylake- (#35664) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anno dolgoztam olyan cegnel ahol a faliujsagon volt egy lista nevekkel es strigulat kellett huznod a sajatod melle, ha lenyomtal egy kavet. Hó végén ez alapjan kiszamoltak mennyi volt a fogyasztasod es levontak a havi fizudbol :DDD

Haver most egy muhelyben dolgozik, automata van, fizetős.

Asszony allami szferaban van, kozosen vett gepet az osztaly, kavet mindenki maganak visz.

Szóval egyáltalán nem magatol értetődő az ingyen kave, nagyon nem. Nyilvan 1-2-3 millas fizu mellett ez mondhatni mar alap kene legyen es ciki kiemelni.

[ Szerkesztve ]

(#35668) xEon1337 válasza -Skylake- (#35664) üzenetére


xEon1337
őstag

Létesítményüzemeltetési vezető vagyok. Amikor bő egy éve a céghez kerültem, meglepve konstatáltam, hogy ahány konyha, annyi féle kávégép, mindenki magának hozza a szemes vagy őrölt kávét, tejjel ugyanez a helyzet. Amelyik folyosón én vagyok, itt csak valami ősrégi Szarvasi karos gép volt, azzal meg nem igazán volt kedvem reggelente szórakozni..

Az előző munkahelyemen még üdítő is volt ingyen meg amit akarsz. :D

Sikerült elérnem, hogy most már minden konyhában van darálós kávéfőző (béreljük egy cégtől) és bele normális kávé, plusz a tejet is már központilag rendeljük. Emellett végre van ballonos víz is, mert persze korábban az sem volt. Ezek havonta maximum pár százezer forintos kiadások egy cégnek, de nagyon sokat számítanak (szerintem).

"Less but better" - Dieter Rams

(#35669) Egon válasza xEon1337 (#35668) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként az éremnek (jelen esetben is) két oldala van. Tartok tőle, hogy nem kevés cégnél, ahol jelenleg nincs ingyen semmi, ha ezt bevezetnék, hirtelen napi 2-3 literre nőne a dolgozók tejfogyasztása fejenként, mert lenne egy 10%, aki literszám (rosszabb esetben kartonszám) hordaná haza a tejet... ;]
Szóval ehhez azért kell cégkultúra is, hogy be lehessen vezetni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35670) dvdbackuper válasza Egon (#35669) üzenetére


dvdbackuper
őstag

vagy olyan fizu, h ne kelljen lopni is meg a megelheteshez

(#35671) Egon válasza dvdbackuper (#35670) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez is igaz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35672) mobal válasza Egon (#35669) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én már hallottam olyat, hogy valaki lopta a tejet. Munka után bepakolta a táskájába. Ki is rúgták.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35673) adrian14 válasza -Skylake- (#35664) üzenetére


adrian14
tag

Nálunk is fizetős minden, meg is lepődtem mikor erre a helyre kerültem. Az előző munkahelyemen mindent a cég állt. Még az egyik helyi étteremben is volt kedvezmény, borfesztiválon is olcsóbb volt a bor ha felmutattam, hogy hol melózok. De igazából mindegy, havi egyszer járok be és azt az egy alkalmat kibírom.

@mobal: én azt hallottam, hogy egy IT-s srác a melóhelye mellett lakott. Este nem volt a közelben nyitva semmi és elküldte az irodába a barátnőjét tejért. Bement a badge-el és a biztiőr csekkolta. Utána egyből kirúgták a srácot. Nem tudom, hogy ez igaz story vagy városi pletyka.

[ Szerkesztve ]

(#35674) VágniValó válasza Egon (#35663) üzenetére


VágniValó
addikt

Jéjzus.

Kedves munkáltató,

Game of Thrones 6x03 - Tower of Joy Scene (Young Ned Stark vs Ser Arthur  Dayne) animated gif

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#35675) Egon válasza mobal (#35672) üzenetére


Egon
nagyúr

Fater mesélte anno, még a '80-as évek végén történt meg az eset, hogy a kollégáját kirúgták, mert - nem vicc -találtak nála 2-3 db 10-es anyát, a hozzá való csavarral (mondjuk elég nagy lúzer volt az ürge). A vezérigazgató-helyettesről meg évek múlva derült ki, hogy olyan átalakított aktatáskája volt, amiben be volt építve egy 4-5 literes tartály, és minden nap ennyi benzinnel gazdagabban ért haza...
Egyébként azt gondolom, hogy azért javul a morál, legalábbis a jelenlegi munkahelyemen nem tudom elképzelni, hogy bárki is lopjon bármit is; akár a pénztárcámat is az asztalon merem hagyni, benne sokszor 20-30K KP-vel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35676) Egon válasza VágniValó (#35674) üzenetére


Egon
nagyúr

Full pályakezdő vagy erősen junior dolgozó esetében még csak-csak, de a "legalább 3 év" gyakorlat azért minimum erős mediort sejtet (nálunk a juniorok kapnak ennyit; a sáv alját senki, a legjobban kereső junior a sáv tetejét nyaldossa).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35677) VágniValó válasza Egon (#35676) üzenetére


VágniValó
addikt

Jelenleg közszférában dolgozó, 20-as évei második felében járó jelöltre van esélyük, aki interjún eldurrantja a Security I. powerpoint első pár slide-jának legnagyobb buzzword-jeit, amitől az interjúztatók gatyába élveznek.

Aztán amikor lenyitja az első incidensét, ahol effektíve invesztigálni kéne, vagy egy sérülékenységhez az érintett tech csapattal kellene kitalálni egy workaround-ot, ami server ujraindítást nem igényel, na akkor majd nyel egy nagyot és izzadni kezd.
Sorry, not sorry.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#35678) Tapsi válasza Egon (#35675) üzenetére


Tapsi
addikt

Öcséméknél a gyárban nagyon keményen megy a lopás. Ő amúgy egész jól ellenáll, 1-2 apróságot szokott elcsaklizni. De van olyan kollégája, aki kábelt lop ki. Korábbi helyén a szerszámoknak, gépeknek folyamatosan lába kélt.

És ez nem fizetésfüggő dolog, még mielőtt valakinek eszébe jutna! Az öcsém legutóbbi bérpapírján nettó 850 szerepelt, nyilván a kollégái is így kapnak.

[ Szerkesztve ]

(#35679) Egon válasza Tapsi (#35678) üzenetére


Egon
nagyúr

Szomorú dolgok ezek.
A múltkor hazavittem 1-2 apróságot a selejtből, amiért fizettünk hogy elvigyék, de még az se esett jól...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35680) Tapsi válasza Egon (#35679) üzenetére


Tapsi
addikt

Haverom gyógyszergyárban melózik, ott a karbantartók a pőre vashulladékot ledarabolják, és azt lopkodják ki táskában. Mesélte, hogy egyszer mentek meglátogatni valamelyik hegesztőt, és a házon minden savállóból volt. :D

(#35681) tboy93


tboy93
nagyúr

En is bevallom hoztam mar haza céges tollat. :(

(#35682) VágniValó válasza tboy93 (#35681) üzenetére


VágniValó
addikt

Villamosszék! ;]

Én 7 évvel ezelőtt egy db headset-et nyúltam le a britistelekomtól (szándékos elírás), mert az asztalomról előtte éjszakások/hétvégések 3-at loptak el. Kilépő napomon, laptop táskától kezdve az egérig mindent leadtam, de a headset-re azt mondtam elcsórták, nem volt belőle probléma, mert mindennapos.

Köv munkahelyemen ajándékba adtam egy gyakornoknak, akinek nem jutott headset.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#35683) horush válasza VágniValó (#35682) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk a headset az pont olyan, hogy nagyon nem esik jól más után felvenni egy használtat. Azért ennyi férjen már bele minden cégnek, hogy minden új belépő új headsetet kap.. Sőt, szerintem billentyűzet / egér kombónál is elvárható.

(#35684) tototos válasza horush (#35683) üzenetére


tototos
őstag

Mindenki újat kap, de a régit le kell adni mert a cég tulajdona...
Tehát leadja a jóember majd dobják a kukába. Eszméletlen pazarlásnak érzem. Másik ilyen amikor költöztünk új irodába covid után rengeteg jó állapotú billentyűzet feküdt szanaszét az irodában, amiket összeszedtünk és kértük, hogy jótékony céllal adják oda valamilyen intézetnek ahol nincs pénz 1-2 ezer forintos billentyűzetre. Ha jól tudom ezek is a kukában végezték :O :W

(#35685) goodboy007 válasza horush (#35683) üzenetére


goodboy007
senior tag

Tőlem előző helyen még az agybadugós iPhone headsetet is visszakérték volna...
Még jó, hogy én még akkor kezdtem náluk, mikor Magyarországon indult a cég, mert a később érkezők, már mind kapnak egy kis "ajándékot" a használt fülessel. ;]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#35686) Misogi


Misogi
aktív tag

Sziasztok, kb. 1.5 év tapasztalattal van értelme elhelyezkedni egy kicsi startup-nál, ha sokat szeretnék fejlődni? Tudom sok pro és con van ezzel kapcsolatban, de érdekelne hogy mit gondoltok erről. Már kaptam egy ajánlatot egyébként viszont annyira káosznak tűnik az egész így kívülállóként hogy szerintem nincs elég tapasztalatom hozzá. Gondolom ez tipikusan a "sink or swim" helyzet lenne, ha nem tévedek.

(#35687) Oppenheimer válasza Misogi (#35686) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mitől tűnik káosznak?
Szerintem ki kell próbálni startupot meg multit is hogy kiderüljön melyik világ fekszik jobban.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35688) Reggie0


Reggie0
félisten

Durva sztorik. En eddig a munkahelyeimre befele hordtam a dolgokat, nem kifele. Igaz tobbnyire csak kolcsonbe.

[ Szerkesztve ]

(#35689) section9 válasza Misogi (#35686) üzenetére


section9
őstag

A startup nem feltétlenül jelent szakmai fejlödést, ha nem jó az engineering kultúra a szervezetben. Próbáld meg magadtól elvonatkoztatva körbejárni a szituációt. Lehet hogy csak az imposztor szindrómád miatt gondolod azt, hogy nincs hozzá elég tapasztalatod de az is lehet, hogy észrevettél bizonyos red flageket, amiket mondjuk nem tudsz szavakba önteni. :)

(#35690) Misogi válasza Oppenheimer (#35687) üzenetére


Misogi
aktív tag

Hát alapvetően ami miatt nekem káosznak tűnik az az, hogy nagyon kicsi a cég, a fejlesztői csapat is, pár főből áll. Viszont nagyon tapasztalt fejlesztők, az tény. Plusz az hogy nem nagyon van struktúra, minden nagyon rugalmas és ez kicsit furcsa érzést kelt. Bár mondjuk ki tudja, gondolom van aki meg ezt szeretné. Az mondjuk elég jó hogy meetingek száma minimálisra van csökkentve, csak olyanok lennének amik tényleg szükségesek. Szóval csak arra akarok utalni hogy sok mindenben másabb mint amit eddig tapasztaltam multinál vagy kkv-nál, aztán lehet hogy ez valakinek káosz másnak meg áldás. :)

(#35691) Revolit


Revolit
senior tag

Egyik cégnél, ahol csak kurvajól kereső seniorok voltak (akkor még), meg kellett szüntetni a kapszulás kávét, ami jó otthoniakba is, mert valamelyik nyomorék mindig rendelés után a dobozok jó részét elvitte.
Bár azt gyanítottuk, a takarító volt, szerintem nem szép egyből őt gyanúsítani. Az biztos, hogy szemérmetlenül és feltűnően a nagy része a bontatlan dobozoknak eltűnt egyik napról a másikra mindig.
Meg is szűnt a lehetőség, maradt a nagy automata darálós gép. (Csoda, hogy abból nem lopta ki a kávészemeket...)

Azért is mondom, hogy takarítónő gyanús, mert még mindig jobb, mint ha a rosszul fizetett dolgozó látja, hogy sok burzsujnak még menő kávé is jár, és elviszi, mintha egy jól kereső IT-s lopja meg a saját kollégáit. Ekkora szar alak nem lehet valaki, remélem...

(#35692) Alexios válasza Misogi (#35690) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet csak nekem nem világos, de a fejlesztői csapat létszáma miért jelenti hogy káosz van? Attól hogy nincsenek sokan még lehet jól szervezett(persze lehet az ellenkezője is)

(#35693) Oppenheimer válasza Misogi (#35690) üzenetére


Oppenheimer
veterán

En a tapasztalat miatt onmagaban bevallalnam a helyedben, ha kozben tetszik a ceg, projekt es a fizu.
Ha tul kaotikusnak talalod 1 ev utan felallsz es atmesz mashova. Arrol azert gyozodj meg hogy likviditasi gondjaik nem lesznek-e ezido alatt. En megszivtam egy startuppal aminel szerettem dolgozni de kenyszer reszmunkaidore meg kenyszerszabira kuldtek embereket mert kifogyott a penz hirtelen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35694) tototos válasza Revolit (#35691) üzenetére


tototos
őstag

Mondok jobbat. Teljesen új iroda átadás után 3 hónappal a poharak 40% eltűnt, valamint a kirakott vadiúj wc kefék is eltűntek 1 hét alatt....

(#35695) Reggie0 válasza tototos (#35694) üzenetére


Reggie0
félisten

Uristen, ez milyen multi lehetett, bosch?

(#35696) Egon válasza tototos (#35694) üzenetére


Egon
nagyúr

Remekül hangzik... ;]
Nálunk a bögrék, kiskanalak és villák (!) vándorolnak emeletről emeletre, az egyik szinten komoly hiány, a másikon komoly többlet keletkezik belőlük. Nagy nehezen megfejtettük, hogy mi van a háttérben: az okos kolléga megcsinálja a kávéját az elsőn, aztán a bögrével a kezében lemegy cigizni, de visszavinni már lusta az üres bögrét: inkább bedobja a földszinti konyha mosogatógépébe... :O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35697) Tapsi válasza Egon (#35696) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez szerintem általános jelenség. Fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne megoldani/megelőzni.

(#35698) Egon válasza Tapsi (#35697) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk rajtakapás esetén az adott kollégát kivinni a parkolóba, és egy csukott esernyőt dugni a hátsójába (első esetben vazelinnel, visszaeső esetében anélkül), és nyitott állapotban kihúzni?!? ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35699) emvy válasza Egon (#35698) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem meg az iroda fenntartojanak ki kene fizetni valakit napi 20 percben, hogy hordozza vissza.

while (!sleep) sheep++;

(#35700) ody42


ody42
senior tag

Bevallom velem is előfordult már, hogy hazaloptam ezt azt.
Egyszer régen dolgoztam nyugat európában egy siteon, ahol hardware fejlesztés is folyt.
Volt egy raklap, rajta egy kb. 1 m3-es fa láda, amibe hetente űrítették bele a felesleges hardware elemeket.
Először nem értettem, hogy miért van olyan nagy zsongás ott időnként, de aztán rájöttem, hogy kincsvadászat folyik, és utána már én is rájártam, amíg lehetett. SAS csatlakozós SSD/HDD, enterprise processzorok (köztük régi prototype Intel/AMD Opteron CPU-k), ECC RAM, nagyrészt desktop környezetben nem is használható dolgok, inkább csak a polcra hoztam el őket, de a nagy része azóta is megvan, pár dolog áldozatul esett a kíváncsiságomnak.
Valamilyen szinten lopás volt, de a céget nem károsítottuk vele, mert ezeket scrappelték volna, sőt jól is jártak vele, mert annyival kevesebbett kellett fizetniük a megsemmisítésért.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.