Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Old Death válasza Sianis (#2100) üzenetére


Old Death
senior tag

törölve :)

I_Am nekem sem... csak először úgy látszott :U megörültem és beírtam ide...

oldy




[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#2102) I_Am válasza Old Death (#2101) üzenetére


I_Am
veterán

Ez is böngészőtől függ, nálam IE6 alatt nem alakítja vissza.

de egyáltalán nem zavar

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2103) VladimirR válasza Parci (#2099) üzenetére


VladimirR
nagyúr

es ha ugy csinalnad meg, hogy nem a p-be teszed a pre-t, hanem elotte lezarod, utana megyitsz egy ujat?

tehat ebbol:

lalala
[code]kodreszlet[/code]
salala

nem ez lenne:

lalala
<pre>kodreszlet</pre>
salala

hanem ez:

lalala
</p><pre>kodreszlet</pre><p>
salala

ha lementettem egy hsz-t es beleturtam a kodjaba ily modon, akkor ugy jonak tunt

(#2104) biker


biker
nagyúr

nem tudom, valaki javasolta-e már, de nem lehetne a topikcímekből letiltani a !!!!!!!!!!!!!!! és >>>>>>>> féle rendkívül értelmetlen és zavaró jeleket?
elég nagy divat lett, főleg a piacon.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2105) 50 CENT


50 CENT
tag

Ahogy észre vettem vannak olyan emberek akiknek nincs ö,ü,ó,ő,ú,é,á,ű,í betű. Azaz ékezetes betűk, nem tudom lehetne olyan progit csinálni, hogy kijavítsa ezeket![kép]

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2106) tildy válasza 50 CENT (#2105) üzenetére


tildy
nagyúr

El tudod így is olvasni nem?
Nekem pl. fura lett volna norvégiában norvég billen megkeresni a magyar betüket...Elmondom lehetetlen vállalkozás.Így ott általában angol karakterekkel írtam.Ezenkívűl a linuxom is olyan, hogy eddig nem votl jó kis nyelv szelektor benne.
Szóval amíg olvasható ékezet nélkl, addig smemi gond vele.
Egyébként meg hogyan ékezetesítenél? hm?
Pl eger, egér:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2107) biker válasza 50 CENT (#2105) üzenetére


biker
nagyúr

ha csak minimális ismereted lenne arról, mit kérsz, tudhatnád, hogy nem lehetetlen, de hamarabb tudna parci vízen jáni, mint ezt JÓL megírni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2108) tildy válasza biker (#2107) üzenetére


tildy
nagyúr

Valami iylesmire próbáltam én is az utsó pár mondatban célozni:U Hiába no fogalmazásom sosem volt jó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2109) biker válasza tildy (#2106) üzenetére


biker
nagyúr

Pl eger, egér

és az éger??? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2110) Parci válasza VladimirR (#2103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hangzik rosszul, megnézzük.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2111) róland válasza 50 CENT (#2105) üzenetére


róland
veterán

Modjuk lehetne egy spec kód az ékezetes betűkhöz:

Pl.: a Prószéki ABC-t alapul véve mondjuk a hozzászólás alján egy újabb szögletes zárójeles megoldás. Így használva a kódon belüli rész megfelelő beírása esetén ékezetessé alakítaná a szöveget.

á=a1
é=e1
í=i1
ó=o1
ö=o2
ő=o3
ú=u1
ü=u2
ű=u3

Szóval ezeket alapján végezné el a motor az átalakításokat. Szvsz megoldható lenne, bár sokan lustaságból nem használnak ékezetes betűket. Hja, a mobiltelefon átka, smsben ki...-ott nehéz ékezetesen írni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2112) biker válasza róland (#2111) üzenetére


biker
nagyúr

esetleg egyszerűbb
á=a'
é=e'
ő=o''
ű=u''
ú=u'
ö=o:
ü=u:
ó=o'
í=i'

nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2113) róland válasza biker (#2112) üzenetére


róland
veterán

Nem egyszerűbb. Mindenképpen plusz egy billentyűt le kelle a te megoldásodhoz nyomni. Ráadásul a számok egymás mellett vannak, így könnyebb megjegyezni, megkeresni.

Szerk: Meg nem lenne keveredés véletlenül kihagyott szóköz miatt, az idézőjelekkel.

Ui.: Tudom a CO2 és hasonló képletekkel még mindig problémás lenne a rendszer, de talán az nem olyan gyakori egy hardver fórumon.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2114) Versus69


Versus69
csendes tag

halóó!

Nem terveztek mostanában egy nagy hangfaltesztet?:) Elsősorban 2.1-esekkel, de mehet az 5.1 is:)

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#2115) Incognito


Incognito
senior tag

Egy javaslat ami a kényelmet szolgálná (legalábbis nekem):
Engem zavar ha túl sok a kuki + a lementett dolgok (biztos az én hülye rigolyám), ezért néha napján szoktam őket törölni. Ekkor sajnos a jobb oldalról eltünnek az ''Utolsó hozzászólásaim''.
A lényeg: nem lehetne-e megoldani, hogy egy gombbal hozzáadjam az aktuális topikot az ''utolsó hozzászólásaim'' -hoz.

(#2116) róland válasza Incognito (#2115) üzenetére


róland
veterán

Ha jól emlékszem Parci igért valami más megoldást az utolsó hozzászólások követésére, de még dolgozik rajta. Szerintem már elég sokan kértük ezt tőle.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2117) Zulfaim


Zulfaim
csendes tag

Lenne egy javaslatom/kérésem: Nem lehetne azt megoldani, hogy a keresőben nem csak topicokra, hanem tagokra is rá lehessen keresni?

(#2118) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

ööö, egy 5let, jobb oldali utolsó HSZ -es topicok listájához nem lehetne hozzácsatolni könnyen az utolsó HSZ számát a topicban ? hasznos lenne

üdv

..

(#2119) Incognito válasza róland (#2116) üzenetére


Incognito
senior tag

Nagy kő esett le a szívemről. Már kezdtem azt hinni hogy velem van a gond.
Akkor már csak az maradt hátra hogy türelmetlenül várokozó álláspontba kapcsolom magam.
Nagyon fáradt vagyok, gondolom a tavasztól.

(#2120) 50 CENT


50 CENT
tag

Egy kis beszélgetést folytattam le az OFF TOPIC 20-ban arról, hogy jó lenne, hogyha abba a topicba lehetne írni amit már zártak. Erre lehetne nyitni egy olyan topicot amibe még beírhatnánk a véleményeinket. Sztem ez jó 5let!

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2121) válasza 50 CENT (#2120) üzenetére



addikt

És akkor mi értelme van zárni egy topicot, ha utána is bele lehet még írni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2122) VladimirR válasza 50 CENT (#2120) üzenetére


VladimirR
nagyúr

miert? szerinted poenbol zarjak a topic-okat? nem! azert, hogy ne irhass bele....semmit!

(#2123) MarKoo válasza 50 CENT (#2120) üzenetére


MarKoo
őstag

Akkor már inkább szedje ki Parci a lock funkciót...

(#2124) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Az ADSL elofizetes lapnal meg mindig nosztalgia logo van :)

╚╦╦╦

(#2125) Incognito válasza RedAnt (#2124) üzenetére


Incognito
senior tag

Az ''Az online pc magazin'' -ra gondolsz?

(#2128) 50 CENT


50 CENT
tag

Ott van jobb oldalt, hogy mihez szóltunk hozzá legutoljára... Na az lenne a kérésem, hogy amikor rákattintok akkor jó lenne ha oda ahhoz a hsz-emhez vinne amit írtam, mert akkor látnám mit válaszolnak rá. Mert ma jövök haza a suliból tegnap még csak az OFF TOPIC 20-ban 1215 hsz volt és én írtam aznap, de ma már 1326 van. Meg se nézem, hogy mikor írtam mert mi értelme több száz hsz-t visszaolvasni?[kép]
Ezen lehetne gondolkodni...

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2129) VladimirR válasza 50 CENT (#2128) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mi ertelme vegigolvasni? lol - ilyen mentalitassal minek irsz, ugysem olvassuk el
ez nem cset, hanem egy forum, ahol kerdeznuk, valaszolunk, esetenkent beszlegetunk, de mindig elolvassuk, hogy mit irt a masik
ezen kellene elgondolkodni

(#2130) 50 CENT válasza VladimirR (#2129) üzenetére


50 CENT
tag

Jó elolvasom én, mert nem vagyok türelmetlen, de jó lenne ezt megoldani!

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2131) MoneyM


MoneyM
senior tag

Bocs, hogy így hozzászolok a témához!
Támadt egy ötletem a fórummal kapcsolatosan!
A keresőben meglehetne találni a kívánt fórumozot, adataival együtt, és hozzászolt illetve nyitott topikjával együtt
Ki támogatja az ötletett?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#2132) 50 CENT válasza MoneyM (#2131) üzenetére


50 CENT
tag

Én támogatom!!!

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2133) róland válasza MoneyM (#2131) üzenetére


róland
veterán

TÁMOGATOM!!!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2134) róland válasza VladimirR (#2129) üzenetére


róland
veterán

Bocs, hogy vitázom veled, de nem mindenki ér rá végigolvasni pár száz hozzászólást. Gondoljunk azokra is akik percdíjas internettel olvassák a PH!-t vagy nyilvános helyről interneteznek, ahol akár 5-10 Ft is lehet egy percnyi géphasználat.

Személy szerint éngem már nem érint a téma, de úgy fél éve még én sem szivesen láttam azokat a hozzászólásokat, hogy ''olvass vissza''. Legalább annyit tehetnénk, hogy ha valakinek ezt írjuk, akkor egy témába vágó hozzászólás számát is odaírjuk.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2135) VladimirR válasza róland (#2134) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem problema
en is sokaig voltam modemmel, ami lassu, es percdijas, viszont megtalaltam a modjat, hogy elolvassam a temakat, mert ha kerdeztem valamit (akkoriban meg csak szakmai temakban voltam) megtiszteltem azoktat, akik valaszoltak, annyival, hogy elolvastam mit irtak - meg ha tobb oldalt, sok-sok hsz-t is - vagy ha kerestem valamit, elolvastam akar tobb szaz hozzaszolasos temakat is, hogy megtalaljam a valaszt a kerdeseimre
multkor pl, mikor meghalt az alaplapom, nem az volt az elso dolgom, hogy temat nyitottam neki - keresovel es guglival alig fel ora alatt megtalaltam a modjat, hogy hogyan lehet a ''felreirt'' bios-t megmenteni - en pl ezt a problemamegoldo kepesseget hianyolom nagyon sok forumtagbol
persze ez nem jelenti azt, hogy az otlet hulyeseg, ugy ahogy van, de ket okbol reagaltam ugy, ahogy:
-50 CENT, ha osszefutottal mar vele itt-ott a forumon, teljesen abban a hitben el, hogy ez egy cset, s eddig ertelmes hozzaszolast nem igazan lattam tole - seban, csak 11, majd kinovi, de imho eloszor Neki kellene elgondolkoznia azon, hogy mit is szolgal ez az oldalt
-mar eleg reg ota probalom felvennei a harcot a write only juzerek ellen, egy ideig aktivan ott voltam minden uj temaban, s - habar neha keresetlen szava kozepette - de utbaigazitottama temanyitot, mitobb, ha benezel a blogomba, lathatod, hogy nem kis keresomunkat forditottam a gyakran felmerulo, redundans topicok osszegyujtesere - irtam emellett egy keresot is a ph-hoz, ami az itteni kereso egy-ket hianyossagat is potolja (ugy mint szotoredekre valo kereses, vagy a kategoria szerinti szukites) - csak egy ido utan belefaradtam....
egyik kedvenc emlekem az nfsu2 topic - az elso hozzaszolasban volt egy link egy FAQ-hoz, amit egy forumtars csinalt, a furomban (5-10 hozzaszolasonkent) felmerulo kerdesek alapjan - ennek ellenere ugyanugy elojottek azok a kerdesek 5-10 hozzaszolasonkent, neha meg surubben

egyebkent az otlet szerintem sem elvetendo, ha visszaolvasol (;]) lathatod, hogy valahol mar en is tamogattam hasonlo kezdemenyezest (ugy remlik legalabbis)

(#2136) Avalon


Avalon
tag

Nem akartam új témát nyitni, ezért itt írom le:
Olvasgatom a Blogokat, néha elgondolkodok, néha nevetek,de túl sokszor fogom a fejem kínomban. Tartok tőle, hogy az írok nagy része nincs tisztában azzal hogy mi a Blog szerepe. Most komolyan: mi értelme azoknak a blogoknak, ahol leírja, hogy mit evett tegnap, vagy hogy mennyit várt a BKV-ra reggel?!
Példa: (Nem szeretnélek megbántani 50CENT, de nekem ez volt, ahol elhatároztam, hogy nyitok egy topicot erről: Bővebben: link
Csak egy pár sor:
''Még tegnap elmentem edzésre! Ennek nagyon örülök. Nagyon nem tudok semmit se írni!''
no comment (vagyis mégis: Akkor most mégis minek???)

''Most nyomatok egy NBA live 2005-öt a PS2-mön!
A Minnesotával vagy a Heat-tel legyek?''

Hallod, szted erre KI kiváncsi?!?!?

Na most van itt a haverom azt éppen a Moto GP 3-mal játszumk! Elég jól elvagyunk! Ma voltam a Margitszigeten és egy nagyot sétáltam! A sétálás után ettem egy Citrom-Eper fagyit. Finom volt! (Teljes hozzászólás)
...

A Blog-szerző stílusárol most inkább nem nyílváníto véleményt főleg ha csak 11 éves, de akkor is. Ha csak értelmetlen dolgokat tudtok írni, akkor NE NYISSATOK BLOGOT!!!

Tudom, most mondhatjátok, hogy akkor mit írjanak? Íme, egy Blog, sztem. Bővebben: link
(Bocs mindenkitől, több jó Blog is van (rossz is), de ez jutott először eszembe mint példa.)
Tartalmas, elgondolkodtató, nyoma sincs az ''Ettem finom mákos gubát. Szeretem a mákos gubát.'' típusu hozzászólásoknak.

Nem akarok senkit megbántani, de mielött beírtok pls gondoljátok meg, h érdemes-e? Van bármi haszna, előnye annak, h hozzászólsz.

Befejezésnek hagy idézzem mélyentisztelt:DDD VladimirR úr aláírását:
''Megkérnék mindenkit, hogy a felesleges adattárolás elkerülése végett a hülyeség maradjon bennetek, értelmes dolgokat írjatok...'' - benczeb


[Szerkesztve]

(#2137) Winetoo001


Winetoo001
tag

Az normális hogy Firefox alatt a fórum alja nem látszódik?
Bővebben: link
WinXP Eng SP2
Firefox 1.0.4

(#2138) VladimirR válasza Avalon (#2136) üzenetére


VladimirR
nagyúr

melyentisztelt lettem, lol
btw az en blogomat lattad? ;]


Winetoo001: ismert ph-bug, akkor jon elo, amikor kepek vannak a topic-ban
frissites, vagy F11 (2x) rendbeteszi, de akar scrollozhatsz is benne (es akkor a teteje fog kilogni)

(#2139) ReJim


ReJim
őstag

hehe :)
hazavágtam a php topikban egy csöppet a ri/os-t.. :)
Bővebben: link

nah? most vagy van a ri/os-be $content, vagyén voltam túl ügyes :)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2140) 50 CENT válasza róland (#2134) üzenetére


50 CENT
tag

Nem kell... Lerendeztem. Nekem otthon van a gépem itthonról internetezek és nem percdíjas vagyok.
Amúgy kössz hogy megvédtél!

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2141) 50 CENT válasza Avalon (#2136) üzenetére


50 CENT
tag

Tudod nálam a blog azt jelenti, hogy napló. Boccs!:P
Szerk.: Különben te minek szólsz bele az én dolgomba? Ez az én blogom. Azt írok bele és olyan témában amilyet akarok. OK?

[Szerkesztve]

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2142) ReJim válasza ReJim (#2139) üzenetére


ReJim
őstag

parci!
a hiba forrása a </textarea>\n ami miatt a textareának vége vészen: és mellé, alá odaíródik \n blabla
ezt lehet, nem is lehet javítani :)

</end.?>

(#2143) VladimirR válasza ReJim (#2142) üzenetére


VladimirR
nagyúr

max ugy lehet javitani, hogy a hozzaszolasban nem szerepelhet a </textarea> kifejezes

(#2144) ReJim válasza VladimirR (#2143) üzenetére


ReJim
őstag

és ha már beíráskor cserélve lenne a < és a > < ; és > ; -re???
talán az is megoldás lenne... mert szerintem jelenleg, a kiolvasáskor írja át az ilyeneket...
(pl. [b ] és ezt <b>re... )nem pedig beíráskor... ezért beíráskor kellene ezt a <>-t átírdosni.

[ez a genny nem ''nem konvertál''? mert nekem konvertált pedig ''nem konvertál''tattam vele!]

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2145) Avalon válasza 50 CENT (#2141) üzenetére


Avalon
tag

1.) Vegyél vissza, ez nem suli ahol bármit is elérhetsz ha keménykedsz.
2.) Nálad a blog naplót jelent, nálam, másnál, és angolszász környezetben NEM. (a napló diary) (ájánlom figyelmedbe a Cambridge Advanced Learners Dictionary - Modern Times-ot, kérd karácsonyra, és akkor talán nem mondasz hülyeséget)
3.) ''Különben te minek szólsz bele az én dolgomba? Ez az én blogom. Azt írok bele és olyan témában amilyet akarok''
Nem szóltam bele, csak példának hoztam, hogy milyen egy mikamakka (ala [BOT]Morpheus) blog.

(#2146) VladimirR válasza ReJim (#2144) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az ott &lt; es &gt; akart lenni?
mert az nem megoldas, ugyanis modositashoz vissza kell konvertalni, maskulonben a textareaban nem >-t latnal, hanem &gt;-t

meg kellene nezni mashol is, hogy ezzel a problemaval mit kezdtek

a nem konvertalas meg csak a smiley-kra vonatkozik, ha jol figyeltem meg

(#2147) Avalon válasza VladimirR (#2138) üzenetére


Avalon
tag

Hehe, jó mélyen. :R
:DDD

Megnéztem a blogodat:
>Az első hozzászólásodat akár én is írhattam volna, egyetértek vele. A noob stuff-ot leginkább on-line játékokban érzem súlyosnak. A nagy hardcore gamerek elfelejtik, hogy ők is voltakk kezdők, öltek meg csapattársat, néztek el egy felbukkanó ellent. Szerencsére itt a PH!- annyira még nem találkoztam vele. Van a PH!-nak is, meg sok más internetes fórumnak egy szűk, ''nagykirályvagyokleoltokmindenkitmertgizdavagyok'' rétege, de ezekkel úgy vagyok, h...lásd aláírásomat.
>A linkek meg jelzik az értelmetlen (értsd:ua-t 23 topicban tárgyalják)topicnyitogatási mániát itt a PH!-n


[Szerkesztve]

(#2148) róland válasza VladimirR (#2135) üzenetére


róland
veterán

Bár kifejezetten nem szeretek (azaz lusta vagyok) visszaolvasni, de a kedvedért megteszem ebben az esetben. Talán úgy max. 200-300 hozzászólást vagyok hajlandó elolvasni, ha nagyon érdekel a téma. Amúgy 50 hozzászólás után ha nem találom meg amit keresek, akkor én is feldobom a kérdést (akár sokadszor is), hátha így gyorsabban reagálnak rá.

Különben ezt a visszaolvasási/kérdésfeldobási mizériát elkerülendő javasoltam, hogy legyen valamilyen FAQ szerű topic vagy hasonló a PH!-n. Javasoltam, hogy lehetne valamilyen informatikai fogalomtár/fogalommagyarázat is. (Tudom van már ilyen topic, de szerintem frissíteni kellene az infókat ott is, meg alaposan kiegészíteni. Amit tudok segítek ebben a kérdésben, de nem vagyok egy nagy mágus info témában.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2149) Bencom


Bencom
senior tag

Ezt egyenesen Parcinak:Bővebben: link és Bővebben: link!
Nos?:F

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#2150) ReJim válasza Bencom (#2149) üzenetére


ReJim
őstag

:U
egy hardverfórumon ki a legszebb nő?:F ugyan miért kellene?

</end.?>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.