Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2952) Integra


Integra
titán

eszembe jutott valami, aztán majd eldöntik a guruk hogy érdemes e foglalkozni vele és megvalósítható e.

szóval, vannak a topicok amiket beraktunk jobb oldali oszlopba kedvenceknek.
lehet kérni értesítő mailt ha jön az írásunkra válasz, szerintem ezt mindenki kikapcsolja mert elképesztő mennyiségű tud jönni.
mi lenne, ha minden topic neve mellett mindenkinek lenne egy kis rublikája, amiben megjelenne egy szám. ez a szám pedig az írásainkra érkezett válaszok számát mutatja. ha nincsen, értelem szerűen nem jelenik meg szám. ha érkezett, értelem szerűen az adott mennyiségű válasz száma jelenik meg.
így nem kell bogarászni sem és azonnal látjuk az összes elmentett topicunkban, hogy hova és mennyi hsz jött ha jött.

mit gondolnak az urak erről?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2953) Winner_hun válasza Integra (#2952) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem ez tök nem így van. Én pl azokra a topikokra kérek mail értesítőt, amelyikeket nem nézem napi rendszerességgel, így ha írtak az adott topikba, akkor tom, hogy oda be kell néznem, mert kaptam róla mailt. Amit nézek, arra minek értesítő, ha úgyis belenézek?:F És különben is nem mindenki használja a Válasz gombot, sajnos:(
Viszont ami kéne, az az, hgoy ne csak a kedvencekben lévő topikokra lehessen mail értesítőt kapni, mert ez így nagyonnemjó:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2954) moonman


moonman
titán

ezmegmiaf.szom? [link]
legalább a hozzászólás közepébe ne baszódjon már oda. a fórumot kíméljük már!

(#2955) Loretto válasza moonman (#2954) üzenetére


Loretto
veterán

Ez szép..:(

Soirée...

(#2956) Steelheart


Steelheart
senior tag

Csatlakoznék pár előttem szólóhoz, és szerintem is fölösleges a kis helyet az ''itt szóltam hozzá'' blokkban a kedvencekhez már hozzáadott linkekkel pazarolni. A másik, hogy Szerintem kevés az a 6 link, több is bőven elférne, hiszen úgyis csak a cookie-ban tárolódik.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2957) I_Am válasza Steelheart (#2956) üzenetére


I_Am
veterán

Cookieban? De a Te gépeden vagy a server oldalon? (mert ez a nem mindegy. :D)

Kedvencekhez meg 30 totyikot tudsz hozzáadni és törölni, tehát szvsz elég a 6 utolsó aktuális téma alatta. A duplikálásra meg Parci írta, hogy idővel kitalál valamit. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2958) föccer


föccer
nagyúr

Csendben, laposkúszásban a sok nagyság mellett kérdezném, hogy nem lehetne a kereső motort felruházni egy olyan opcióval, hogy adott felhasználó hozzászólásait keresse? < én pl rendszerint elhagyom a topikokat, állandóan kedvencekbe pakolgatni, meg onnan kiszedegetni meg nincs cérnám:B > Beszéltem már néhány emberkével, és többen örülnének egy ilyennek.

thx.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2959) Steelheart válasza I_Am (#2957) üzenetére


Steelheart
senior tag

Igaz... Most néztem csak meg, (eddig még nem nagyon próbáltam) tényleg, a lista a serveren folyton frissül, csak a felhasználó gépén van egy kézi frissítésű süti is - gyakorlatilag ezt látjuk. Heh, jobban körül kellene néznem, mielőtt kiabálni kezdek :) Kissé bonyolultabb, mint ahogy gondoltam. :)

Egyébként maga a lastmsgs kezelése egy forgalmasabb napon mennyire terheli le a szervert, ezt lehet tudni?

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2960) Steelheart válasza föccer (#2958) üzenetére


Steelheart
senior tag

Én nem örülnék neki, de nagyon nem. Így is csak remélem, hogy néhány hsz, amit ide-oda intézek, nem kelti föl a figyelmét egy családtagomnak sem, akinek nem kéne. (Pl. ha játék-topicba írok.) Egyszer jártam így, és nagyon nem lett jó vége. Egy ilyen keresővel szabályosan leellenőrizhetnének, és anyám itt olvasgatná a hozzászólásaimat... :(

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2961) Winner_hun válasza Steelheart (#2959) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt úgy kéne megoldani, hogy félig ahgoy volt a régi rendszer. Mittomén 15 uccsó hsz ami az user gépéről megy és alatta egy elmentés, és csak akkor terheli a PH! szerverét, csakmert gondolom így minden hsz beírás után megjegyzi, hgoy hova írtál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2962) moonman válasza föccer (#2958) üzenetére


moonman
titán

pedig most is lehet - valamilyen szinten - felhasználóra szűrve keresni.

(#2963) föccer


föccer
nagyúr

:Y

Hú, akkor erről Én nagyon lemaradtam :B .

Hogyan?

:R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2964) Dirtyz válasza föccer (#2963) üzenetére


Dirtyz
őstag

Próbáld meg ezt:[link] Az egyik PH! technikus munkája.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2965) Winner_hun válasza föccer (#2963) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link];)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2966) föccer


föccer
nagyúr

wowwww.

Ezek naggyon kircsik:B

Mindíg is vágytam valami ilyesmire.

Grat érte annak aki készítette :R

thx az infót csak a sok off miatt ne kapjak a nyakam közé :D

bakker ez a HSZem is off lett
A pics@ba :D

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2967) Integra válasza Winner_hun (#2953) üzenetére


Integra
titán

az amit én mondtam nem zárja ki azt ahogy te most használod az oldalt:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2968) Integra válasza moonman (#2954) üzenetére


Integra
titán

az összes ilyen reklámra halált kéne hozni, és van amit még csak ki sem lehet lőni mert összeakad az oldallal:(
és most nem csak a ph-ra gondolok, hanem global:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2969) Dirtyz válasza föccer (#2966) üzenetére


Dirtyz
őstag

VladimirR volt az elkövető :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2970) föccer válasza Dirtyz (#2969) üzenetére


föccer
nagyúr

Megnéztem, hogy pontosan hogyan is lehet benne keresni. Megkerestem magamat, és nem a valós eredményeket adja{ hsz szám; reg ideje; rang.... :F }

Eeg én nem teljesen erre gondoltam. Valami olyasmit függvényre gondoltam aminek a visszatérése egy olyan lista { topik Id-kel } amiben az adott felhasználó hozzászólt.

Ilyen van?

Miért van eltérés az igazi, és a talált értékek között?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2971) Dirtyz válasza föccer (#2970) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ezt nem t'om, de keresd meg Vladit, biztos tud segíteni.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2972) föccer


föccer
nagyúr

ahogy néztem éppen nem aktív :(

Ha találkozom vele, akkor megkérdezem tőle.

thx a kibővített keresőért.

Csak hogy on is legyek: Egy bizonyos felhasználó hozzászólásait tartalmazó toőikok keresésére most nincs mód?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2973) Winner_hun válasza föccer (#2970) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor nem magad találtad, vagy menj rá a frissítésre;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2974) föccer válasza Winner_hun (#2973) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyébként a napok stimmelnek, csak a hsz-ek nem. :(

nem tudom, de serintem nem sok föccer rohangál a magyar netes kultúrában:)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2975) Winner_hun válasza föccer (#2974) üzenetére


Winner_hun
félisten

ott van a frissítés gomb, nyomj rá;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2976) qtrica válasza moonman (#2954) üzenetére


qtrica
aktív tag

Kaptál már választ egyértelmű, lényegre mutató, jogos felháborodásodra.Meglepődtem mert még én sem talákoztam vele eddig. :F
Illetve most nézem a szóközöket az első sorban.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#2977) Steelheart válasza moonman (#2962) üzenetére


Steelheart
senior tag

Ha jól tudom, akkor ez csak a felhasználó által nyitott témákat találja meg, nem? Sajnos nekem most valamiért nem működik a teljes keresés, valamilyen MySQLes hibaüzivel elszáll, csak magát a felhasználót találja meg. Vagy rá lehet keresni minden hozzászólásomra, vagy hogy melyik topicokhoz szóltam hozzá? :F Nem örülnék, ha kiderülne, hogy a Diablo-s meg Guild Wars-os topicokba, meg még sok más egyébbe beleírkáltam...

Mindenesetre ha mégis rá lehetne keresni, letiltom azt a tartományt és akkor biztosan nem lehet majd használni.

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2978) VladimirR válasza Steelheart (#2977) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: ha az en keresom szall el mysql hibaval, akkor egy link kisereteben, ahol a hibaba belefutottal, itt jelezd => Bovebben: [link]
2: az en keresommel nem lehet hozzaszolasra keresni, csak azt mutatja meg, hogy milyen topic-okat nyitott az adott user (illetve a user-ek kozt lehet keresni tucatnyi szempont alapjan)
3: a tartomay tiltasaval gondjaid lehetnek, az orszag tobb pontjarol szokott uzemelni a szerver, de ez a fenti pont miatt egyebkent is szuksegtelen (arrol nem is beszelve, hogy pillanatok alatt kijatszhato
4: ha nem szeretnel kellemetlen helyzetbe kerulni, ne irkalj faszsagokat (;])
5: a ph is nyujt korlatozott lehetoseget a keresesnel felhasznalo szerinti szuresre, pl.: Bovebben: [link], illetve Bovebben: [link] es Bovebben: [link]

föccer: ket linket is kaptal a keresomhoz, inkabb az utobbit hasznald (Bovebben: [link], a masik (Bovebben: [link] korulbelul szeptemberi adatokkal rendelkezik, ezert lehet az, hogy nem pontos inforomaciot kaptal

(#2979) Calibos


Calibos
addikt

hogyan is tudnám javítani a prohardvert? :F

(#2980) Steelheart válasza VladimirR (#2978) üzenetére


Steelheart
senior tag

Áh, kösz az infót... (A 3. és 4. linkre, ahol a Diablo-s és GW-s topicba írtam, hol kerestél, milyen beállításokkal? :D Én eddig nem foglalkoztam ezzel eddig ilyen behatóan... :B)

Megsínyletted ezt az utóbbi idők ''Bővebben: '' levételét, mi? :DD

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2981) föccer válasza Winner_hun (#2975) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem a maradék önbecsülésem is oda van végleg :O

ENNYIRE LÚZER nem lehetek!

Vagy ha meg mégis, akkor szeretnék magamnak kérni egy bant itt helyben. :((

Szal. [link]

user hez bepötyögöm, hogy: föccer. Mehet ==> 89 hsz, lelkes újjonc.
Frissítés csak az explorerben, de az nem hoz eredményt. [ vagy ha van a formon egy frissítés gomb amit nem sikerült észrevennem, akkor tényleg itt hagyom a ph-t... :O ]


plusz, ha meg akarom nézni itt[link] az adataimat, akkor kapok egy sqles hibát.


[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2982) VladimirR válasza föccer (#2981) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#2978 vege

Steelheart: a kereses utan az url-t ki kell egesziteni egy annyival, hogy ''&fuser=Steelheart'' (vigyazz, case-sensitive!)

p.s.: ha mar topic is nyilt rola, akkor megtartom a bold ''Bovebben: link'' formulat ;]

[Szerkesztve]

(#2983) föccer válasza VladimirR (#2982) üzenetére


föccer
nagyúr

:C


:R :R :R

Igaz ez még csak az álltalam indított topikokat keresi, de már es is nagyon szép :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2984) föccer


föccer
nagyúr

Na, akkor a sok bénázásom után valami érdemi mondani valóm is legyen:

Bug:

Bereggelt tesóm a PH!-ra. Amikor megtörtént az első belépése, akkor a az utolsó hozzászólásaim nem frissült, ott maradtak az én linkjeim { elötte kiléptem a fórumból, és úgy lépett be tesó}

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2985) VladimirR válasza föccer (#2984) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a kedvenceket mindig adatbazisbol szedi, viszont mivel az utolso hozzaszolasok lista frissitese idoigenyes, ezert azt csak akkor frissiti, mikor kulon kered, egyebkent kukiban tarolja

(#2986) Daneey


Daneey
tag

A minap fedeztem fel egy számomra újkeletű problémát:

Egyik totyikban írtam egy kódszerű szöveget. Mikor postoltam, és ráklikkeltem a MOD linkre (mert a kód szöveg egy sorban volt, és a vége le volt ''hagyva''), akkor a kódos résznél <pre> </pre> tagek voltak, és egy bekezdés tag ( <p> ) is volt a szövegben. Mikor már sikeresen módosítottam, akkor ezek a tagek ugyanúgy látszódtak a szövegben és a kódstílusú betűtípus meg eltűnt.

Találkoztatok már ezzel a problémával?


Szerk.: megint módosítottam, és megint megjelentek ezek... :F

[Szerkesztve]

(#2988) Parci válasza Daneey (#2986) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

peccsed, nem volt egyszerű...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2989) Daneey válasza Parci (#2988) üzenetére


Daneey
tag

OK :), örülök, h részt vehettem a probléma észrevételezésében :D.

Egyébként milyen ''keletű'' volt a probléma? Puszta figyelmetlenség, vagy nem vetted észre, h 1-2 szkript futás közben módosít különböző szkripteknek az eredményét :F

(#2990) Daneey válasza Parci (#2988) üzenetére


Daneey
tag

Miért van kitörölve a #2987-es post? Puszta kiváncsíság :D

(#2991) föccer válasza VladimirR (#2985) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem így lassan másfél év távlatból kezdem megismerni igazán a PH!-t

Találtam egy ilyet: [link] Szófosás. Találó név mondhatom :D

Ez pont az amit ádázul kerestem, s lám megtaláltam.... :)

VladimirR: Ha ezt is te készítetted, akkor megkérdezhetem, hogy milyen gyakorisággal frissül a felhasznált adatbázis? Illetve van rá kilátás, hogy egyszer a megtalált topikok ne csak int címek, hanem mint linkek is megjelenjenek?


ui: mármint a keresési eredményeket bemutató oldalon :B


Ave.

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2992) VladimirR válasza föccer (#2991) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, ezt is en csinaltam, de nem adatbazisbol megy, hanem letoltottem az erintett topic-okat teljes terjedelmukben (1GB+) es azon fut vegig a script - frissites akkor van, mikor egy temat, amibol tobb is van (szoval ilyen sorozatfeleseg), zarnak, es uj nyilik helyette - ekkor ezt letoltom es a script mar ebben is nezelodni fog

a linkesitest is meg fogom majd csinalni, csak legyen ra idom

de ez nem tartalmaz minden topic-ot, csak nehany hosszabb, folytatasos temat, szoval hozzaszolaskeresonek nem az igazi

(#2993) burgatshow


burgatshow
veterán

Azt hiszem megoldottam, hogyan lehetne megoldani a privátok törlését.

Gondolom a privátoknak egy külön tábla van. Mivel ide kerül a bejegyzés ezért nem is olyan bonyi, mint ahogy a jónép annak látja. Kell két új oszlop a táblába, mondjuk

kuldo_del és fogado_del, mindkettő enum tipusú értékük 0 és 1.

Namost, amikor a küldő vagy a fogadó törölni akarja, akkor a táblának megfelelő sort kell módosítani, tehát ha a küldő törli akkor a kuldo_del-t kell 1-re állítani vagy ellenkezőleg.

Amikor mindkét oszlopnak az értéke egy, akkor kell teljesen törölni, így nincs az, hogy ha az egyik fél törli, akkor a másiknak is eltűnik.

Nem olyan nagy meló szerintem bár nem ismerem a rios szerkezetét, de én tuti így oldanám meg ebben az esetben.

A kilistázásnál meg egyértelmű: where kuldo_del != 1.

Ha van már megoldás, akkor sorry.

(#2994) burgatshow válasza burgatshow (#2993) üzenetére


burgatshow
veterán

Mivan, senki sem vevő az 5letemre? :F :DDD

(#2995) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A kedvenceknél nem lehetne azt megvastagítani amihez új hozzászólás érkezett?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2996) Parci válasza burgatshow (#2993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szia!

köszönöm az ötletet. a dologhoz persze hozzátartozik, hogy a dolgot én is meg tudom/tudtam oldani elméletileg, egyedül időm nem volt rendesen megcsinálni. általában, időm nincs, ötletek híján ritkábban vagyok :)

most megcsináltam, mert igazad van abban, hogy ''csak'' rá kell szánni az időt. lényeg a lényeg, mostantól mindenki szabadon törölgetheti a privát üzeneteit, kimenőt, bejövőt, ráadásul - elvileg - ez nem fog galibát okozni a fogadó/küldő félnél.

ha mégis, az bug, kéretik riportolni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2997) Tottu


Tottu
senior tag

Nekem olyan tippem, ötletem lenne, hogy az ''Itt szoltam hozzá'' funkciónál egy kicsivel több topikot is megjegyezhetne. (Lehet én vagy lamus de nekem csak 6db topikot ír ki)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#2998) föccer


föccer
nagyúr

Helló mindenki és Parci.

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de engemet eléggé idegesít, hogy olyan topikokba mint páldául: [RE: Hír]...... ; vagy [RE: Teszt] nincs benne az előzménynek linkje. Ha megoldható lenne, hogy a feltett cikkekhez, vagy tesztekhez autómatikusan nyiló { vagy még nem nyíló:) } topik 1 HSZ-ében benne lenne. Valahogy úgy mint az apróhírdetéseknél.

Szerintem sokan örülnének neki, hogy ha a topikot látva kedve támad az adott cikk vagy teszt elolvasásához, akkor nem kell keresgélnie......

thx, és jó pihenést két munka között.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2999) válasza föccer (#2998) üzenetére



addikt

Lehet félreértettelek, de a link ott van. Az ''új hozzászólás'' menüpont mellett a fenti menüsorban.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3000) föccer válasza (#2999) üzenetére


föccer
nagyúr

oksa, megtaláltam amit mondtál. :R köszke, nem szóltam.




Szerintem igen, félreértettél.

Én arra gondoltam, hogy az adott hírhez vagy teszthez nyitott topik első hsz-ében benne kellene lennie a téma forrásául szolgáló cikk, hír, teszt linkját


pl:

#1 hsz [Re Teszt: Akármi]

Bővebben: [link]

És így aki nem olvasta a tesztet, csak látja balra a topikot, egy pillanat alatt meg tudja nézni, hogy mi a topik indító témája.


[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.