Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) VladimirR válasza Winner_hun (#2300) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mast vartal? persze hogy nincs jogod listazni a konyvtartartalmat

(#2302) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Gontolam megosztok egy aprócska véleményt/ötletet, amivel jobbá lehetne teni a PH!-t (és általában minden fórumot). Ez pedig az aláírásban szereplő konfigurációk. Nagyon szép dolog, hogy az ember büszkén domborít a konfigjával. Csak éppen nem tudom hányan próbáltatok már rákeresni pl. google-n egy adott hardverrel kapcsolatos információkra, és konkrét cikkek/tesztek helyett a találatoknál túlnyomórészt aláírásokban láttátok viszont érdeklődésetek tárgyát...
Egyszóval: tiltsák be az aláírásokban a konfigleírást! :B

Köszönöm, hogy meghallgattok :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#2303) Vangelis válasza orbano (#2302) üzenetére


Vangelis
nagyúr

külön rész van a konfginak egyébként is, nem?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2304) Winner_hun válasza VladimirR (#2301) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mást vártam:U Azt, hgoy egy oldalon megjelennek az arcképek, de ezexerint nem:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2305) orbano válasza Vangelis (#2303) üzenetére


orbano
félisten

külön rész, de nagyon sokan beírják az aláírásba a konfigot! tiltsák be! :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#2306) Vangelis válasza orbano (#2305) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tőlem nyugodtan;)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2307) rdi


rdi
veterán

Volna egy javaslatom:
minden moderátornak ugyanazt és csak ugyanazt az avatárt!
Ez lehetne különleges, egyedi is, de csak egy legyen. Én vágyon az arctalan moderátorokra. :)
Javaslatokat az avatárra ide küldjétek.

Az én javaslatom : szemüveges tigris.

Fej! Tor! Potroh!

(#2308) Viktor77 válasza rdi (#2307) üzenetére


Viktor77
titán

Felesleges.

Indoklás?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2309) Bash válasza Winner_hun (#2304) üzenetére


Bash
őstag

Akkor rossz helyen kerested. A felső menüsorban az ADATAIM-ra kattintva megnézheted egy oldalon az arcképeket.

http://bashtravel.com/

(#2310) rdi válasza Viktor77 (#2308) üzenetére


rdi
veterán

Első lépés...
csak vicc volt az ''I'' áldjon meg :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#2311) Viktor77 válasza rdi (#2310) üzenetére


Viktor77
titán

Ez bizony nem a Vicctopic, nem tudom, észrevetted-e.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2312) Szeke válasza tiv83us (#2219) üzenetére


Szeke
senior tag

Akkor leírom részletesen azt, ami a másik topicban már felmerült:
Tehát:
PH! VIP tagság

Bárki lehet VIP tag. A tagság feltétele: elmenni a PH! szerkesztőségébe és hivatalos iratokkal (pl. személyi, jogosítvány, stb...) igazolni a személyazonosságot és a lakcímet. Az emberke ezek után a nickneve mellé kaphat valamilyen megkülönböztető jelet.

Az egész VIP tagság értelme az, hogy nem lehet gyerekesen és felelőtlenül viselkedni illetve nem lehet átvágni bárkit. Ugyanis a VIP tagok bármikor felelősségre vonhatók, személyazonosságuk ismert.

A felmerülő gondok:

1. eljutás a szerkesztőségbe, mondjuk az ország másik pontjából.
megoldás: tökéletesen megbízható vidéki moderátorok vagy kijelölt személyek a VIP tagságra jelentkezők igazolványait lefénymásolhatnák és továbbíthatnák mondjuk faxon a központba.

2. adatvédelmi gondok
megoldás: a személyes adatok védelmének teljes garantálása; kiadása csak bűncselekmény vagy alapos gyanújának esetén lehetséges, akkor is csak rendőrségi engedéllyel.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mekkora munkával járna a PH! részéről? Szerintem nem lenne óriási meló.
De mindenféle építő jellegű hozzászólást szívesen várnék a kedves érdeklődőktől. Ez a mai helyzet tarthatatlan, hogy nagyon nehéz sokszor még a fanatikus/őstagokban is megbízni, ugyanakkor egy újonc meg küzködhet azzal, hogy megbízzanak benne. Ha VIP tag lenne az illető, mindenki nyugodtabb szívvel kezdene vele üzletelni.


[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2313) WN31RD válasza Szeke (#2312) üzenetére


WN31RD
addikt

Mielőtt ilyesmibe belevágna a PH! (ha egyáltalán bele akar), előbb mindenképpen alapvető biztonsági funkciókat kellene megvalósítani: pl. a jelszó titkosított továbbítását, hogy csak a legfontosabbat említsem.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2314) rdi válasza Viktor77 (#2311) üzenetére


rdi
veterán

Lazuljál már lszi. :)
Mondjuk akkor arra gondoltam, hogy ha valaki moderátorként szól bele egy topicba akkor legyen ''egyenarca'' ha magánameberként akkor legyen saját avatárja.Esetleg a moderátorok védelére is szolgálna, ha nem a saját elérésükkel, adataikkal moderálnának.

Fej! Tor! Potroh!

(#2316) Szeke válasza WN31RD (#2313) üzenetére


Szeke
senior tag

Nagy lépés, tudom. Nem is akarok senkit se sürgetni :)
De talán érdemes lenne elgondolkodni rajta és elkezdeni kidolgozni a részleteket. A titkosított jelszó-továbbítás jó ötlet. Ilyeneket várok / várnánk :)
Igencsak megemelhetné a fórum egyre csökkenő színvonalát.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2318) WN31RD válasza Kalandor (#2317) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem sok értelme van egy accountot ilyen módon hitelesíteni, ha pofonegyszerű módszerekkel (bármelyik routeren vagy proxyn vagy akár otthoni netmegosztó gépen ülve) észrevétlenül ellopható a jelszó.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2320) Batman válasza WN31RD (#2318) üzenetére


Batman
őstag

Azért nem olyan egyszerü az, de szerintem a valaki elmegy és csinaltat magának egy ilyen VIP tagságit, az valoszinüleg aktiv tag és észrevenné ha valaki a nevében irogatna a forumon, es megtudna lép a szükséges lépéseket.
Az adatai meg netről nem lehetne elérhető, csak parci turkálhatna unalmas délutánjain köztük.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2321) Winner_hun válasza Bash (#2309) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt tudom. De az egyéniek itt nincsenek fent.:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2322) Batman


Batman
őstag

A javítsuk a Prohardvert topic miért nem piros betüs?
Mi kell ahoz hogy egy topic piros betüs legyen?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2323) Loretto válasza Batman (#2322) üzenetére


Loretto
veterán

Mod/hg kell, +1 katt.

Soirée...

(#2324) Batman válasza Loretto (#2323) üzenetére


Batman
őstag

De mik a ''feltételek'' amiknek meg kell felelnie egy topicnak hogy piroska legyen?
A legtöbb piroska egy nagy fontos témát ölel fel, és jó ötlet volt igy megkülönbözetni oket.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2325) Loretto válasza Batman (#2324) üzenetére


Loretto
veterán

Erre nem tudok pontos választ, majd egy illetékes kisegít... :B

Soirée...

(#2326) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Nem tudom volt e mar rola szo, ha igen bocs:

A keresot nem lehetne olyanra megcsinalni hogy a maganhangzokra kidobja az ekezetes maganhangzokat is?
Arra gondolok hogy ha muholdvevot keresek, akkor ne kelljen kiszenvedni hogy ''műholdvevő'', mert csak arra adja ki az olyan cimu totyikokat. Szoval mukodhetne ugy mint a google ilyen szempontbol.
Persze ez csak kenyelmi dolog, nem tudom milyen bonyolult lenne megcsinalni, ha igy marad az se baj, csak kicsit maceras angol billentyuzettel. Tudom, alt+160 es tarsai, de az is macera:)

╚╦╦╦

(#2327) VladimirR válasza RedAnt (#2326) üzenetére


VladimirR
nagyúr

amig ez nincs meg, addig hasznalj az ekezetes betuk helyen alulovnas (_) karaktert, pl.: m_holdvev_ (Bővebben: link)
ez arra is jo, hogy kidobja mind az ekezetesen, mind az ekezet neluk irt topic-cimeket, igy nem kell tobbszor keresned pl a topic-ok helytelen cime miatt

(#2328) Bash válasza Batman (#2322) üzenetére


Bash
őstag

Ki mondta, hogy nem piros? :)
Egyelőre még csak a Hardver Piac-on van jelentősége, azon kívül csak kiemelésre szolgál.

RedAnt!
Magyar billentyűzet-kiosztás telepítése kb. 20 mp-et vesz igénybe, onnan kezdve mindössze két billentyű együttes lenyomásával (default: Lefat Alt+Shift) válthatsz az angol és a magyar kiosztás között. Sosem volt magyat billentyűzetem.

http://bashtravel.com/

(#2329) WN31RD


WN31RD
addikt

Parci, ha már úgyis belenyúl az engine a topiccímekbe, megcsinálhatnád, hogy az egynél több egymás utáni felkiáltójelet is egy darabra cserélje a címekben.
(Nem tudom, miért hiszi azt sok *****, hogy jól néz ki vagy értelmes dolog mindent egy rakás felkiáltójellel megtoldani.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2330) Vangelis válasza WN31RD (#2329) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah sojkan benyomják a címekbe, de tuti lesz rá gyógyir.
Vagy majd a moderátorokat megkéri , hogy dolgozzák meg a felbukkanókat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2331) DigitXT válasza Winner_hun (#1961) üzenetére


DigitXT
félisten

Erre azóta volt vmi ötlet?:B Csak azért, mert amikor pl. gyorsan végig akarja az ember futni, hogy volt-e vmi érdekes azokban a témákban, amikbe utoljára írt, akkor ugye a közben lezárt témák logikailag is kiesnek, emellett a ''Téma lezárva, nem lehet hozzászólni!'' üzenet kevesebb sort foglal, mint a default mail-értesítős szöveg + gomb, ennek következtében a gyors kattintások és legörgetés néha össze tudnak kavarodni...;) Persze a körítésem nem lényeg: a lényeg, hogy nem lehetne-e onnan valamilyen metódussal bejegyzéseket írtani?:R (Ja és nem drasztikusan mindet, cookie-törléssel, stb.!:DDD)

[Szerkesztve]

(#2332) Szalma


Szalma
őstag

(Keletkezett a napokban egy rakás új cookie a ph! által. Ez most nekünk jó? Az eddigi pár elég kellemes volt, de ezek az újak... Hmmm...)

Szeretettel:
Szalma

(#2333) Azazello-


Azazello-
senior tag

sziasztok!

nem tudom jo helyen jarok-e, abban szeretnem a segitsegeteket kerni, hogy PH-ra hogyan lehet kepeket feltolteni? (konkretan a piac reszhez kellene nekem)

elore is koszi a valaszokat!

Azazello

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2335) Azazello- válasza Kalandor (#2334) üzenetére


Azazello-
senior tag

jelen pillanatban istenkent tisztellek :DDD

:R

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2336) Loretto válasza Azazello- (#2335) üzenetére


Loretto
veterán

Esetleg Bővebben: link

Soirée...

(#2337) Mennyi? válasza Szeke (#2210) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Nem új az az ötlet! :DDD (hasonló)

Bővebben: link

...és a válasz rá Parcitól:

Bővebben: link :(

(#2338) Szeke válasza Mennyi? (#2337) üzenetére


Szeke
senior tag

És még a saját válaszában rögtön aggodalmát is fejezte ki a saját ötletével kapcsolatban (pontozás)... Ennél a személyis dolognál jobbat még senki sem tudott kitalálni.
De örülök neki, hogy már régebben felvetetted a dolog :) Talán Parci beadja a derekát.

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2339) Azazello- válasza Szeke (#2338) üzenetére


Azazello-
senior tag

gondolod, hogy valaki olyan dolgokkal fog foglalkozni, hogy egyeni regisztralas?
ketlem... :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2340) DigitXT válasza Azazello- (#2339) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondja ezt, akit már bannoltak...:U Ha az lenne az ára, hogy a ''forgalommal szemben haladóktól'' megszabadítsuk a PH!-t, hát regisztrálnék szívesen...:R

(#2341) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mikor lesz RI/OS4 motor?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2342) Azazello- válasza DigitXT (#2340) üzenetére


Azazello-
senior tag

oh igen, banoltak egy felresikerult kissebsegizesert :U amit valaszkent irtam, csak az illeto moderator kiragata azt az egy hozzaszolast es nem nezte meg a szovegkornyezetet :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2343) tildy


tildy
nagyúr

Jelszó emlékeztető mikor lesz?
Párom elfelejtette:B És msot meg gondolom írna valamelyik topicba:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2344) Loretto válasza tildy (#2343) üzenetére


Loretto
veterán

Ez de mókás. :D Bocsi...:B maiíg nincs megoldás írj helyette/nevében...

Soirée...

(#2345) tildy válasza Loretto (#2344) üzenetére


tildy
nagyúr

Megoldódott Márk segítségével..;] Mostmár itt ''garázdálkodik'' valahol:U
Hoppá, most már MÁrk és PArci is tudja ki a párom:Y:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2346) Loretto válasza tildy (#2345) üzenetére


Loretto
veterán

Akkor ha gáz van tudod melyik 2 embernél kell kopogtatni ;]

Soirée...

(#2347) VladimirR válasza Loretto (#2346) üzenetére


VladimirR
nagyúr

3

(#2348) Mennyi? válasza Szeke (#2338) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Akkor már csak sokan kell(ene) ''nyüstölnünk'' az ötlettel! :D
Csak a ''rokon'' ötlet miatt említettem, hogy tudd: már ketten vagyunk! :D


Azazello:
Az én szemszögemből, pont az önkéntességen lenne a hangsúly! Ugyanis Te fogod eldönteni, hogy akarsz-e ezzel foglalkozni, de ha nem teszed akkor pl., a bolhán nyilván ''hátrányod'' származna belőle, míg ha általában csak a szakmai részhez szólsz hozzá akkor persze fölösleges számodra a reg.

(#2349) domedee


domedee
senior tag

nem tudom, változott-e valami, de most win alatt az Opera8 ezt adja: Bővebben: link, mozilla 1.7.5 alatt is érdekes, amíg be nem töltődik az oldal, addig a reklámok a másik oldalnál vibrálnak/villognak, mint a sziréna, aztán, mikor teljesen betöltdőött, minden a régi.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2350) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nemtom, hogy az oldal fejlesztése miatt-e, de bárhol vagyok itt a PH!-n az ablak bal alsó sarkában ez az üzenet fogad kis papíron sárga 3szögben felkiáltójellel:

Kész, de az oldal hibás.

Na ez ma jött elő. És folyamatosan, amikor tölti be az oldalt, akkor is ott van ez a felkiáltójel.

iesp2

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.