Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Rákerestem és látom, hogy már felmerült, de aztán nem tudom miért, nem lett belőle semmi. :F
Szóval nagyon jó lenne ha lehetne privát üzeneteket küldeni. Akkor egyből látná az illető, hogy ott villog neki és akkor privi jött, amire rögtön is tudna válaszolni. Tudom, hogy van e-mail, de ott esetlge napokat is várhat az ember a válaszra ha a címzett nem nézi meg. Szóval Privát üzenetet a Ph!-ra. :)

(#2652) parandroid válasza Harrylles (#2651) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenkinek ott a mail címe, meg az msn elérhetősége. Ha beírod. Ezeket kellene megtanulni komolyan venni és rendeltetésszerűen használni. Ha valaki nagyon szeretné, hogy elérjék, az megadhatja a telefonszámát is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2653) Harrylles válasza parandroid (#2652) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Tudom, de már az előzőekben leírtam, hogy ez miért lenne jobb. Nem mindenki nézi állandóan az e-mail-jét, de gondolom a ph!-n fent van, és egyből látná a jelzést, hogy üzenete érkezett. Nem tudom ezzel mi a baj. :F

(#2654) parandroid válasza Harrylles (#2653) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem volt eddig rá tömeges igény. Nekem pl állandóan megy a háttérben az outlook, és 15 percenként küld/fogad. Átirányításokkal vagy 5 különböző e-mail címről így gyakorlatilag azonnal megkapom a leveleket. De már dolgozom egy itthoni mail-szerveren. :D

Szerk: indíts egy petíciót (Bővebben: link), a linkjét tedd be aláírásba, aki akar, aláírhatja. Ha kb 1000 fórumtag aláírását összegyűjtöd, az szerintem jó tárgyalási alap. ;)

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2655) liksoft válasza Harrylles (#2651) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért, mert onnan már csak egy lépés a chat. Először üzenet, azután beszélgetőszobák. Na ezt el akarják kerülni itt. Sajnos a fejlődés megállíthatatlan, tehát előbb utóbb szükség lesz rá, meg fog valósulni. Ez volt a ''borítékolás'' ahogy szokták mondani. De egyenlőre úgy látszik, sokára. :O :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2656) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Amikor kapok egy hírlevelet, abban benne van a topic linkje, de az az első hsz-től rakja be a topicot, azt nem lehetne megoldani, hgoy az uccsó blokkra vágjon?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2657) Gregorius


Gregorius
őstag

Bocsi, ez egy WriteOnly módú hozzászólás, de most nincs erőm 2600 hsz-en átrágni magam (de 50-en se).
Már megint sikerült elveszteni a sütimet, és valahogy nem érzem úgy, hogy bele kéne ugatnom minden egyes figyelt topicomba egy 'jobbra fel' feliratú hozzászólással. Meg lehetne oldani, hogy a topic tetején legyen egy link, ami kiküldi sütiben a kérdéses topicot? Ezzel együtt mondjuk az utolsó hozzászólásaim helyett figyelt topicok lenne a felirat a lista fölött, de ez már részletkérdés. A funkcionalitás lenne a fontos.

[Szerkesztve]

(#2658) parandroid válasza Gregorius (#2657) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sounds reasonable. A manuális kukiküldés ráadásul talán még kivitelezhető is. A kukik menedzselése sajnos már más kérdés, de régóta élő igény ennek megoldása is - azaz hogy ne adódjon hozzá minden topik, amihez hozzászólt a fórumtag, hanem csak az, amit maga is hozzáad. Esetleg a két módszer párhuzamosan, vagy kapcsolható módon. Nem is tudom...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2659) tiv83us válasza Gregorius (#2657) üzenetére


tiv83us
veterán

Nagyszeru otlet, level ment is Parcinak es a tobbi modnak :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2660) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Picit off:
Valamiért nem tudok bejelentkezni ph-ra firefoxszal, tegnap még ment simán. :( Valami ötlet?

I am having fun staying poor.

(#2661) tiv83us válasza Drizzt (#2660) üzenetére


tiv83us
veterán

En is FF-al vagyok, nekem megy rendesen...
Mas bongeszovel siman megy? Hibauzenet esetleg?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2662) Drizzt válasza tiv83us (#2661) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hmm... Már megy. Az volt amúgy, hogy amikor hozzá akartam szólni, mindig a kis bejelentkezés ablak jött be, aztán amikor leokéztam nem jött be a hozzászólás párbeszédizéke. :)

I am having fun staying poor.

(#2663) Drizzt válasza Drizzt (#2662) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most megint nem megy. :F

I am having fun staying poor.

(#2664) Loretto válasza Drizzt (#2663) üzenetére


Loretto
veterán

Nálunk melhelyen van ez.Ott egy F5 segített amikor a login ablakot dobta be..

Soirée...

(#2665) Drizzt válasza Loretto (#2664) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Aha, köszi, nálam néha csinálja ezt. :F

I am having fun staying poor.

(#2666) Harrylles válasza liksoft (#2655) üzenetére


Harrylles
aktív tag

De chat nem kéne...Privát üzenet kéne...De ez csak az én magánvéleményem.. :)

(#2667) Harrylles


Harrylles
aktív tag

És azt meg elehtne oldani, hogy mindenkinek a profiljánál, ott lenne,hogy online vagy nem? Vélemény? :)

(#2669) liksoft válasza Harrylles (#2667) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gondolj bele. Ha üzenetet hagysz, a következő belépésekor megkapja. Ha on-line, akkor rögtön megérkezik hozzá. Ha válaszol, meg Te is, meg Ő is, meg Te is, meg Ő is, meg Te is,..... Az nem chat? :F Na ezt nem akarják a Modok. Van benne valami, de sajnos a fejlődéshez, mint írtam hozzá tartozik. Hiszen a baráti társaságot vagy kirúgják innen, hisz nem idevalóról beszélgetnek (jogos), vagy elmennek márhová. Annak a veszélye, hogy csökken a PH aktív létszáma. Ezért kéne nyom nélküli (nem rögzített) csatornákat kialakítani. Így megmaradna, sőt bővülne az aktív létszám. A szakmai oldalakat jobban lehetne szakmára szorítani, vagyis szinte enciklopédiát lehet idővel kialakítani (igaz, nagy munka), de szélesebb körben használnák is (növelné a hírét a PH-nak).

Vagyis elég az üzenet küldés, azzal kiegészítve, hogy esetleg egy levelet több felhasználónak is lehetne címezni. De használata közben chat jellegűvé válhatna, amit viszont nem akarnak. Hát ennyi.

Azért örülnék, ha egy Moderátor érdemben válaszolna (esetleg egy belső konferencia után) erre a hsz-re, hiszen ezt az üzenetes dolgot már többen feszegetjük. Vagyis, szerintünk hasznos lenne.

Köszönöm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2670) BLiNk3r válasza Drizzt (#2660) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ilyenkor a legtutibb megoldás, ha törlöd a cookie-kat.
Miután törölted, működni fog rendesen.

(#2671) Harrylles válasza liksoft (#2669) üzenetére


Harrylles
aktív tag

De ha lenne privát üzenet, akkor nem lenne annyi off sem..Nem tudom, de nem hiszem, hogy sokan szívesen küldenek valakinek e-mailt csak mert valamit gyorsan megakarnak tőle kérdezni mondjuk...De amúgy nem is jó hsz-emre kattintottál. :D

(#2672) Gregorius válasza Harrylles (#2667) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem elég neked az Aktív Tagok lista?

(#2674) Harrylles válasza Gregorius (#2672) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Azt aktív tagok listán, ha esetleg keresek valakit, hogy online-e akkor is 100 év mire a végére érek, mivel olyan sokan aktívak, és az utolsó mozzanat szerint van összellítva. Sztem akkor már abc-ben kéne... :)

(#2675) VladimirR válasza Harrylles (#2674) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Bővebben: link
tessek, aktiv tagok abc sorrendben (de akar tetszlegesen szurheted, rendezheted is a listat

(#2676) Harrylles válasza VladimirR (#2675) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Ja, kösz! :) :R

(#2677) Loretto válasza Harrylles (#2674) üzenetére


Loretto
veterán

Ctrl+F?

Soirée...

(#2678) Azazello- válasza VladimirR (#2675) üzenetére


Azazello-
senior tag

olyanra van lehetoseg a keresodben, hogy visszanezzem, hogy melyik topichoz szoltam hozza?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2679) Robaj válasza Azazello- (#2678) üzenetére


Robaj
addikt

Olyan még nincs, de vladi biztos csinájja már;]
Csak oan van, hogy meg lehet keresni, hogy ki mien totyikot nyitott meg

(#2680) VladimirR válasza Azazello- (#2678) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nincs, csak az atalad nyitott topic-okat tudod elokeresni

a szerver egyebkent most elorelathatolag hetfo hajnalig all

[Szerkesztve]

(#2681) liksoft válasza Kalandor (#2673) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm a válaszodat, kimerítő. Csak az az egy gondom van vele, hogy új program. Ha mindenre új progit kell feltenni, (pedig lenne más egyszerű megoldás ami többfunkciós is lenne) akkor a gépem a munkára lenne alkalmatlan, vagy nincs olyan erőforrás amit pluszba bele nem kéne nyomni az új és új oprendszerekkel, állandó verziófrissítésekkel. Én munkára használom. Mail, net, szövegszerkesztés, skype (munkatársam 25km-re tőlem, tehát munkaeszköz) - vírusirtók, tűzfal, és ... sokáig gondolkoztam, de más nem jut az eszembe.

Tehát munka és nem önki...gítés az új programok és verzióik miatt. Ráadásul nem érek rá havonta új rendszert telepíteni, mert egy új változat összefost@. Szerintem eléggé érthető okok. Talán van így más is, ezért lenne jó egyszerűsége miatt. Ezért ajánlottam anno, és írtam le legutoljára az ellenérveket, ahogy Válaszoltál.

De a dolog egyszerű. Akinek kellek, majd telefonál, nem nekem van gondom, hanem Neki. Ja, hogy így nehezebb lesz a lényeget kiszűrni a hozzászólások közül mert sokan nem akarnak telefonálni? Több munkátok lesz? Ti választottátok. Ez olyan mint a házasság. Ott is magunknak szakítottuk párunkat. Hát.....

Csak válasz, nem morgás. Egy-két szempont csak a részemről. Talán segítség.

Szerk: Utálik chat-elni. Beszélni más mint személytelenül kloffolni a billentyűzetet. De már többször szerettem volna rövid üzenetet küldeni a tagok közül egy-két embernek, és nem a véletlenre bízni, hogy betoppan-e egy topikba, elolvassa, vagy nézi-e a mail-jeit. Erre lenne jó. Kapcsolatfelvételre. Azután hogy hogyan folytatják, már egyedi. Lehet időlimitet is betenni, így nem chat, hanem kapcsolatfelvételre alkalmas üzenő !!!!!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2682) VladimirR válasza liksoft (#2681) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''pedig lenne más egyszerű megoldás ami többfunkciós is lenne'' - ezt ugye viccnek szantad?
lehet, hogy Neked valoban egyszerubb, de van rola fogalmad, hogy mennyi munka egy ilye funkciot beepiteni, egy ekkora, osszetett portalmotorba?

eygebkent ha nem akarsz mindenfele szar, instabil programokat telepiteni (amit teljesseggel megertek), akkor => Bővebben: link (channel: #prohardver)

(#2684) liksoft válasza Kalandor (#2683) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem idegesség, és emlékszem. Csak egyéni vélemény a fejlődésről. Nem hoztam volna szóba, ha más hasonlóval nem jelentkezik. Elnézést, ha indulatosnak tűntem.

Egyébként honnan lehet új programokról értesülni, ha az embernek nincs ideje napi X órában a netet bújnia?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2685) VladimirR válasza liksoft (#2684) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Egyébként honnan lehet új programokról értesülni, ha az embernek nincs ideje napi X órában a netet bújnia?
esetleg megkerdezi :F

(#2687) liksoft válasza Kalandor (#2686) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Lehet keresni, kérdezni, stb... Csak ha van ilyen és többen (nem csak én x helyen) keressük (nem találjuk, fű vagyunk hozzá), kérjük itt a PH-n, akkor ''csapatgyűlés'' után miért nem lehet ''bővítőmodulként'' itt a PH-n bal vagy jobb oldalon linkkel ajánlani. Biztos lenne vagy egy tucat ilyen ''kisegítő alkalmazás''. Nektek nem kell megírni, magyarázkodni, és ráadásul mindenki megtalálná, a közösség meg tudná, ezek használatával ''kompatibilis'' a többiekkel. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2689) rii


rii
nagyúr

Nem lehetne a feledés homályába merült arcképekkel a PH! közös avatar-tárját bővíteni?
Van ennek valami hátulütője, volt már erre javaslat, ötlet?

Nem lehetne felhívást intézni, képek keresésére, és elkészítésére? 10 ember 10 képet csinál, és máris 100 db-nál járunk, nem is beszélve a már tallonban levőkről, amiket Ráckölke igéretéhez hűen megpróbálja összegyűjteni őket! :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2690) Ráczkölke válasza rii (#2689) üzenetére


Ráczkölke
tag

+z :), ha petíció vagy szavazás kell,benne vagyok! :)

(#2691) VladimirR válasza rii (#2689) üzenetére


VladimirR
nagyúr

volt mnar ilyen probalkozas, csak salynos nem lett belole semmi, sot, miutan elment kicsit a topic, zartak is
egyebkent pont Te nyitottad ;)
Bővebben: link

(#2692) rii válasza VladimirR (#2691) üzenetére


rii
nagyúr

ú, ez égő, nyissunk egy ablakot gyorsan ... :)

Ráczkölke: bocsesz ..... :) nekem meg mindjárz + zzZZZzzZzZZzzZZZzzzZZz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2693) rii


rii
nagyúr

A témában még valaki kompetens, nem fejtené ki a véleményét?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2694) gLes


gLes
őstag

Találtam egy bugot! :Y

Ami tulajdonképpen abból adódott, hogy rosszul zártam el egy linket :DDD Na mindegy, szal érdekes dolgot produkált (már kijavítottam természetesen), de azért dokumentáltam az egészet:

Így nézett ki: Bővebben: link

És ez a kódja: Bővebben: link

Remélem ezzel segítek felgöngyölíteni egy bogárkát :)

[Szerkesztve]

(#2695) vigno


vigno
csendes tag

hi all!
lehet,h mar kérdezték, ha igen, akkor bocsi, de kérlek valaszoljatok.

itt a pH!-n megoldhato-e az, hogy egy topikban egy adott szoveg a topik elö kerüljön, ugy, hogy mindenki, aki épp a topikot olvassa, làthassa? akkor is, ha nem az eslö hsz-t, hanem mondjuk a 301-339-ig terjedö hsz-eket?
elöre is köszi a valaszt: vigno

üdv mindenkinek, én most aludni térek.

... szerintem ...

(#2696) VladimirR válasza vigno (#2695) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, erre sajnos nincs lehetoseg

(#2697) Gregorius


Gregorius
őstag

Kozmetikai bug: ha úgy szólok hozzá, hogy épp oldalhatáron van a hsz (esetemben 50 db hsz/page és az enyém a 100. hsz), akkor hozzászólás után nem az 50-100. hsz-t tartalmazó oldal akar bejönni, hanem a 101-, ami ennek megfelelően nem jelenít meg semmit.

(#2698) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Privi-üzenet lehetőséget, sok cickós nénis képet, és diktaturát akarok :DDD!

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#2699) orbano válasza VladimirR (#2696) üzenetére


orbano
félisten

Miért nincs? NEm ismerem a motor felépítését, de ha logikusan van felépítve akkor kb 4 sor php kód :B
Na ha már itt vagyok leírom az ötleteimet , stb:
Támogatom Rii ötletét az avatarokkal kapcsolatban. Sokkal színesebb lenne a fórum, ha mondjuk Tag/Senior tag, vagy akármilyen kiválasztott rang elérése után felkínálna a motor egy egyéni avatar választási lehetőséget a meglévő gyűjteményből, ami tehát egyedi lenne. Így az emberek avatarjainak lenne valamiféle evolúciója: common -> uncommon -> unique
Persze ehhez kellenek segítőkész emberek, akik avatarokat készítgetnek. Szerintem biztos akadnak ilyenek.
Egy másik ötlet, hogy a jobb oldalt lévő Topic History (nem tom hogy mi a neve) lehetne kicsit informatívabb. Mondjuk előre rakhatná vastagon szedve az utolsó látogatás óta frissült topikokat... persze ez nem egyszerű feladat, de roppant hasznos, nem kell az addiktoknak reggelente végignyálazni minden topikot :B
Amúgy a motort ki írja (írják)? Ha esetleg ezen a téren kell segítség, szóljatok, szeretek phpzni (és tudok is).

A vér nem válik VAZZE!™

(#2700) VladimirR válasza orbano (#2699) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha logikusan gondolkodunk, akkor ez egy ujabb adattabla, es minden egyes lapmegjeleniteskor egy ujabb lekerdezes (bar erdekelne, hogy oldanad meg 4 sorbol)
a motort egyebkent Parci irja, es ha jol tudom, meg mindig egyedul

az arckepes ''uncommon'' otleted egesz jol hangzik, csak tartok tole, hogy nagy hozzaszolasvadaszatot, es szofosast voinna maga utan, hisz ugyis megkapja, ha eleri a rangot, nem kell olyan rostan atmenni, mint pl most az arckep request-nel (ugye moderatorok dontenek, hogy megerdemli-e az illeto)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.