Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) raider21 válasza Ayg0 (#348) üzenetére


raider21
aktív tag

Alapból az összes szoftver a Vega 8 -at fogja használni tudományos számításokra, legyen bármelyik AMD Radeon szoftver is fent. Egyedül a Folding@home fogja mindkettő VGA -t külön kezelni, legalább is nekem ezek a személyes tapasztalataim.

A játékok, az már egy más kérdéskör. Ott már igen jól be lehet állítani a Radeon szoftverben, hogy melyik játékot melyik VGA futtassa: Beállítások -> Grafikus rendszer -> Játékgrafika

[ Szerkesztve ]

raider21

(#352) Ayg0


Ayg0
senior tag

Tamarel, solfilo

Nem, MS által auto telepített W10 kompatibilis driver. Mivel a részletekben az illesztő szállítója mellett az AMD-t írta a rendszer, nem gondoltam, hogy ez lesz a ludas.
De akkor csekkolom a gyári packot.

raider21

Nem együtt akartam használni, hanem arra gondoltam, hogy '20-ban, a driverben már alap, hogy teljes képernyős alkalmazásra váltásnál, vagy pl a Vega x% feletti terheltsége esetén automatikusan bekapcsol a dedikált VGA az APU helyett.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#353) Tamarel válasza Ayg0 (#352) üzenetére


Tamarel
senior tag

A windows update egy alap, fapados meghajtót tesz fel. Abban nincs semmi a rendszerbe bekötésen kívül, így vagy a windows vagy az adott program kellene válasszon.

(#354) solfilo válasza Ayg0 (#352) üzenetére


solfilo
veterán

Ó igen, ezt utálom leginkább a Win10-ben, hogy kéretlenül feltesz valami régi, alap grafikus drivert rendszertelepítés után, a 2400G-hez mindig felteszem ilyenkor az amd.com-ról a legfrisssebbet.
Majd jelezz vissza, hogy sikerült e. (20.5.1 a legfrisebb driver most: [link] )

solfilo

(#355) raider21 válasza Ayg0 (#352) üzenetére


raider21
aktív tag

Ez egy szép vágyálom, de gyakorlatban sajnos nem így van! ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#356) solfilo


solfilo
veterán

Renoir vs legújabb Intel noti széria ugyanolyan notiban, elég durva ez a kép, másik topicban linkelték:

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#357) Ayg0 válasza solfilo (#354) üzenetére


Ayg0
senior tag

Elnézést, elfelejtettem visszajelezni: megoldotta. :)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#358) solfilo válasza Ayg0 (#357) üzenetére


solfilo
veterán

Szuper! :C

solfilo

(#359) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az MSI Bravo 15 notebookról van valakinek személyes tapasztalata?

Videó bemutatókat láttam és néhány tesztet olvastam, de jó lenne felhasználói vagy szervizes tapasztalatból származó információ is a masináról.

Előre is köszönöm! :)

(#360) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Használ még itt valaki AMD alapú notebookot? :D

(#361) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Nekem lenne egy elég laikus kérdésem. Van egy 4k TV-m, rácsatlakoztatva a laptopot szeretnék játszani, 3840X2160 felbontásban, de kicsit szaggat a játék. PES 2021-ről van konkrétan szó. Ennyit tud, nem bírja a kártya?

Amikor meg lejjebb veszem a felbontást, csíkozódások látszanak. Ennek lehet a Vsync-hez lenne köze?

Bocs a láma kérdésekért, annyira nem vagyok otthon benne. :D

(#362) Dhampir válasza ROBREGGAE (#361) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még itt is kaphatsz rá választ:

Azonnali notebookos kérdések órája

(#363) ROBREGGAE válasza Dhampir (#362) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Rendben, köszi.

(#364) solfilo válasza Dhampir (#360) üzenetére


solfilo
veterán

Akinek jut, az biztos használ, csak ezt a topikot nem ismeri kb egy tulaj se. :D

solfilo

(#365) Dhampir válasza solfilo (#364) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek szerint. :)

(#367) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Van egy a315-41g-r61h laptopunk, Ryzen 3 2200U CPU-val, 4GB RAM-al, 1000GB HDD-vel.
Ma elindítottuk a windows 10 20h2 frissítését, és ezt du. 2-től este 7-ig csinálta! Nekem ez nagyon fura, ez irtó hosszú időnek tűnik! Régebben nem volt ez ilyen hosszadalmas, legalább is ahogy rémlik. Valakinek esetleg valami ötlete volna, hogy mit kellene tenni, hogy gyorsabb legyen?
Egy alapgépről van szó, amit édesanyám használ, főleg Skype-n való beszélgetésre! Semmi extra nincs telepítve rá, csak az alapdolgok. Win 10 Pro, Skype, Chrome. Ennyi. Még külső víruskereső sincs rajta csak a win sajátja!

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#368) solfilo válasza laca500 (#367) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Szerintem az a HDD kb megöli a gépet, még egy harmatos A8-7410-et is vissza fog, nem hogy egy Ryzen 3 2200U-t. Memóriából is viszonylag kevésnek számít manapság a 4GB, ebből még le is csippent magának az IGP. Lehet, hogy frissítés közben kifutott a memóriából (főleg, ha nyitva volt még néhány alkalmazás, mikor ment a frissítés), ilyenkor a merevlemezre is elkezdi írni a memróia egy részét. De mivel a HDD lassú, el tudom képzelni, hogy a merevlemez memóriaként való használata ennyire belassítsa a frissítési folyamatot.

Ha a fenti egy jó tipp, akkor memória bővítés és egy SSD tudna lendíteni a dolgon, nem is kicsit. Vélhetően a gép jóval pattogósabb (rendszerindulás, programok indítása) lenne sima használat közben is. :)

Mikor csak teker a gép, de nem tudjátok miért nem történik semmi, érdemes elindítani a feladatkezelőt a tálcán, folymatok fülön vélhetően a memóriánál és a lemeznél látnátok nagyon magas kihasználtságot. Az említett A8-7410-es gépen rendszeres volt, hogy proci malmozik, 8GB RAM csak félig van tele, a lemez meg 100%-on teker, miközben a gépen csak a bénultságot érezni. :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#369) laca500 válasza solfilo (#368) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!
Köszi szépe, szerintem is ez lesz a probléma!
Pont ez történik amit írtál!
A RAM kb. 70% megtelve, a CPU 20-25% dolgozik, a HDD meg 100%-on teker! N a akkor körbenézek mik is a lehetőségek!
:C

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#370) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Érdekesnek tűnik:

A 7 nm-es AMD Ryzen 7 5700U őrült: nyers teljesítménye vetekszik az Intel Core i7-10875H-val

még mindig a Zen 2-es architektúrát használja az újabb Zen 3 helyett

energiatakarékos CPU-hoz képest nem melegszik, és nem folytja le magát hosszabb idő után sem

(#371) solfilo válasza Dhampir (#370) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ebből is látszik, hogy elég jól sikerült a Renoir (~ Lucienne), Ice Lake-t szépen leverik.

solfilo

(#372) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Van valamilyen újdonság, előrelépés a mobil AMD processzorok terén, amely figyelmet érdemelhet mostanában?

(#373) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Milyen AMD alapú laptopot használtok mostanában? :)

(#374) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Mi újság, milyen AMD alapú notebookot használtok mostanában? :)

(#375) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Mi újság errefelé? :)

(#376) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes, hogy Magyarországra nem hozták be AMD Radeon RX 6600M 8GB VGA-val a Lenovo Legion 5 (Gen 6) gaming laptopot.

(#377) Dhampir


Dhampir
félisten

Halihó! :)

Van errefelé valami újdonság, ami megemlítésre érdemes lehet?

(#380) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Zen 3-as asztali gépemhez még áprilisban jött egy firmware update új AGESA-val, amiben azt írta a changelog, hogy megszűnteti a "szaggatást" (stuttering) ami abból fakad, hogy a Windows 11 gyakran kérdezi le az fTPM-t.

Pár napja kijött egy új firmware a Zen 1-es notebook-omra is, és ezen is frissült az AGESA (1.1.0.0D-ről E-re), de itt semmi más nincs a changelog-ban, csak az, hogy "enhanced security".
Igen, tudom, hivatalosan nem lehet feltelepíteni a Win11-et Zen1-re, de én feltettem, mivel a Zen3-as gépemen ugyan úgy inaktív a Core Isolation inkompatibilis driver-ek miatt, mint a Zen 1-es notimon. Tehát a Zen 1-es notimom ugyanígy nem lehetne bekapcsolni a Core Isolation-t már csak a driver-ek miatt se, így ez jelenleg irreleváns, hogy a Zen 1-el lassabb lenne "szoftveres módban" ez az OS feature...
Azt viszont nem szeretném, ha majd egyszer belefutok abba, hogy valami multimédiás cucc akadozik az fTPM polling miatt.
Jó, mondjuk erre átmeneti megoldás időlegesen kikapcsolni az fTPM-et, és a Bitlocker-t, ha kell hosszútávra az a program, amivel előjön az akadozás. De én az asztali gépen sem tapasztaltam soha 2160p120 játék, vagy film-lejátszás közben sem ezt a szaggatást, ahogy a notebook-on sem. Csak gondolom, hogy valós hiba lehet, ha külön kiemelték a asztali gép changelog-jában, egyedül az a kérdés, hogy mivel jön elő.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#381) Dhampir válasza janos666 (#380) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy ezt megosztottad.

(#382) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Karácsonyt!

(#383) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Új Évet kívánok! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.