Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) hemaka válasza consono (#43343) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs már ezeken fólia, nagy környezetkímélés van meg minden.

(#43352) Pano válasza hemaka (#43351) üzenetére


Pano
addikt

Csak az új szérián.
A régebbi modelleket, amik még forgalomban vannak, azokat továbbra is fólizzák. Még akkor is, ha mondjuk 2 hónapja gyártották.

(#43353) szabonagyur válasza Pano (#43352) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt egy mai iPad 9th unboxing videó, ahol látható csak a tépőzár: [link] Eddig is változtattak a csomagoláson ha úgy volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43354) Pano válasza szabonagyur (#43353) üzenetére


Pano
addikt

Érdekes.
Én a napokban vettem a air 5-öt, az fóliás volt. Az se volt régi gyártás, mert 78%-os töltöttségen volt gyárilag az akku. Tehát sokat nem pihent amíg hozzám került.
Az iPadOS is 16-os verzió fölött volt.

[ Szerkesztve ]

(#43355) Pano


Pano
addikt

Láttam ajánlatot erre a iPad pen-re.
Megrendeltem, majd beszámolok róla. Ahogy nézegettem eléggé dícsérik. Ha tényleg ennyire jó, 15 ezer forintot nagyon megér.

Elméletileg két dolgot nem tud csak az Apple Pencil-hez viszonyítva: a toll oldalának kocogtatásával eszköz váltás és a nyomás szerinti vastagság. De satírozni lehet vele.
Ha nem digital art-hoz kell, hanem főként jegyzeteléshez és jó is, szerintem best buy.

[ Szerkesztve ]

(#43356) Ear001 válasza koadam777 (#43329) üzenetére


Ear001
addikt

Az Apple egy bizonyos időt ad a viszonteladónak, amíg nála készleten lehet a cucc, utána automatikusan elindítja a garanciát. Nem kell parázni, a számla bemutatásával az Apple ügyfélszolgálatánál azt átállítják a vásárlás valódi időpontjára.

(#43357) koadam777 válasza Ear001 (#43356) üzenetére


koadam777
csendes tag

Egyáltalán nem attól tartok, hogy esetleg veszítek egy fél év garanciát vagy ne tudnánk átírni a dátumot. Jobban aggaszt, hogy kifizetik nem kevés penzt és nem egy vadi új Ipad-et kapok, hanem olyat amit valaki már használt.

(#43358) szpeti40 válasza koadam777 (#43357) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha Te húztad le a kis "zipzárt" a dobozról, akkor én inkább informatikai hibára gyanakodnék, mint használt iPad-re. Vagy amit a #43356 Ear001 hozzászólásban is írtak.
Én ezen nem aggódnék.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#43359) szabonagyur válasza koadam777 (#43357) üzenetére


szabonagyur
félisten

Feleslegesen pörögsz rajta tovább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43360) koma106 válasza koadam777 (#43357) üzenetére


koma106
senior tag

Megértem, de ha ennyire zavar, akkor egyszerűen állj el a vásárlástól.
Ha megtartod, akkor a vásárlási dátum frissítéséhez valószínűleg az Apple bekéri a számlát és ellenőrizni fogja rajta a készülék sorozatszámát is. Ha esetleg ez nincs rajta a számlán (én jártam már így az EMAG-nál), akkor azt érdemes előtte javíttatni velük.

-

(#43361) Pano válasza koadam777 (#43357) üzenetére


Pano
addikt

Nem értem amúgy, hogy ha tényleg ennyire piszkálja az agyad, akkor miért nem álltál el tőle még? :) Aztán veszel egy másikat, máshol.
De ha nincs elállási jogod, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#43362) koadam777 válasza Pano (#43361) üzenetére


koadam777
csendes tag

Szombaton vásároltam, így onnantól számítva van 30 napom. Nem is kérdés, visszaviszem mert ha most zavar, zavarni is fog. Csak szerettem volna megtudni, hogy valós dolog lehet, hogy használt került hozzám vagy egy valóban vadi új terméknél is simán benne van, hogy csak szimplán valami rendszerhiba a dátummal.

(#43363) ittakary válasza mayacska (#43304) üzenetére


ittakary
nagyúr

soha életemben nem láttam még csak hasonlót sem

kiderült mi volt a megoldás erre hogy hogyan kerültél Oroszországba?

(#43364) ittakary válasza koadam777 (#43362) üzenetére


ittakary
nagyúr

ahogy már privátban leírtam neked a készülék amit kaptál, a zöld pici füleket te tépted el rajta -> garantáltan vadonat új volt!

ezt írta le neked már több ember, leírta neked 1 és 2 és 3 és most már én is :)

volt velünk is már ilyen

annyi a trükk, hogy bizonyos esetekben az Apple algoritmusa automatikusan, külső behatás nélkül elindítja - vásárlásnak és bekapcsolásnak veszi a telefont - tévesen!

erre volt már számtalan eset, ezért van az Apple Támogatás vonala, felhívod őket, helyrerakják neked 5 perc alatt, vagy te befrissítsed a Support alkalmazásban

(#43365) Pano válasza ittakary (#43364) üzenetére


Pano
addikt

Közben kiderült az is, hogy elméletileg használati előzményt mutatott az akku.
Természetesen ez nem jelenti egyből azt, hogy használt lenne, a szoftver is tévedhet.
Én mondjuk simán el tudom képzelni, hogy az ember mondjuk kifog egy olyan darabot, amit random pont kivettek a szalagról minőségtesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#43366) ittakary válasza Pano (#43365) üzenetére


ittakary
nagyúr

3u.com

3uTools letölt

meg kellene nézni hány ciklus van az akkuban

(#43367) vendingo válasza Pano (#43355) üzenetére


vendingo
veterán

Aliexpressről vettem 8$-ért, ugyanezt tudja. Ezt a hozzászólást is ezzel írom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43368) szabonagyur válasza koadam777 (#43362) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak nehogy belefuss abba, hogy majd mindnél lesz valami dátum csúszás...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43369) koma106 válasza vendingo (#43367) üzenetére


koma106
senior tag

Tudnál küldeni egy pontos típust, vagy linket (rengeteget találok, csak nem tudom melyik lesz belőlük tényleg használható)? Ennyit nekem is megérne.... :)

-

(#43370) TechN7ne válasza ittakary (#43364) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek mind visszaküldött darabok újracsomagolva ,ez esetben újra ragasztva.
Én is találkoztam már ilyennel ,lehet újra regisztrálni a vásárlási dátumot ha elfogadja az ember ,vagy a másik esetben vissza küldeni és kérni egy igazán bontatlan darabot.

Én ebben az esetben visszaküldeném ,ne erőltessük már a hülyeséget.

Pano
Nem ,ilyet az apple nem engedhet meg magának és nem is teszi.
Apple hivatalos ügyfélszolgálat is azt fogja javasolni amit feljebb írtam:
lehet újra regisztrálni a vásárlási dátumot ha elfogadja az ember ,vagy a másik esetben vissza küldeni és kérni egy igazán bontatlan darabot.

(#43371) vendingo válasza koma106 (#43369) üzenetére


vendingo
veterán

US $8.72 57% Off | For Apple Pencil Palm Rejection Power Display Ipad Pencil Pen For iPad Accessories 2022 2021 2020 2019 2018 Pro Air Mini Stylus
https://a.aliexpress.com/_mNUEhHe [link]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43372) Gubu0101 válasza vendingo (#43371) üzenetére


Gubu0101
veterán

Koszi! Rendeltem is egyet :C :R Kiprobaljuk :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43373) Pano válasza vendingo (#43371) üzenetére


Pano
addikt

Csak ezzel az a baj, hogy külön szórakozni kell a töltésével, kábelezgetni.
Amit linkeltem az ugyan úgy tölt wireless az ipad oldalán, mint az apple pencil.

Persze, kinek mi az igénye. :)

[ Szerkesztve ]

(#43374) vendingo válasza Pano (#43373) üzenetére


vendingo
veterán

12000ft felár vezetékmentes töltésért?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43375) Pano válasza vendingo (#43374) üzenetére


Pano
addikt

Nekem kvázi fontos komfort :)
Én ali-ról nem merek ilyen filléres dolgokat vásárolgatni. De ez én vagyok. Nincs meg részemről az előleges bizalom.

[ Szerkesztve ]

(#43376) consono válasza Pano (#43375) üzenetére


consono
nagyúr

Én meg az Aliról csak filléres dolgokat merek venni :) Nekem is Alis pencilem van, meglepően jól muzsikál.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43377) hemaka válasza Pano (#43365) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hívd fel a supportot, ott segítenek szívesen, felesleges ezen ennyit pörögni.
A két fület ha te tépted le elméletileg zsírújnak kellett lennie, más csomagolás nincsen rajta. Én is most vettem nem rég, ennyi volt csak rajta.

(#43378) Pano válasza hemaka (#43377) üzenetére


Pano
addikt

szerintem ez nem nekem akartad írni :DDD

(#43379) hemaka válasza Pano (#43378) üzenetére


hemaka
nagyúr

valóban, görög van a fa lóban... :DDD

(#43380) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Itunes-on az iPad-re a VLC-be szoktam felmásolni a filmeket, ami olyan azt mappába, pl Marvel vagy Terminator. Ezt most szeretném vissazmásolni a számítógépre, de csak a mappákon kívüli filmeket tudtam vissazhúzni.
Itt nem nyitja meg sem a mappákat, hogx egyesével húzzam vissza, sem a mappát nem tudom másolni. Tudtok valamilyen megoldást?
Köszi

(#43381) Ear001 válasza TechN7ne (#43370) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg ne erőltessük ezt a hülyeséget, amit írsz.

Itt a fórumon is volt egy csomó hasonló eset, az Apple elindítja automatikusan a garanciát, amit módosít a számla alapján. Az ok is elég nyilvánvaló, én is vettem még régen, baráti boltból Mac-et, kitöltetlen garijeggyel, hogy majd akkor írunk rá valamit, ha baj van. Ezt megelőzendő indul automatikusan a gari.

(#43382) TechN7ne válasza Ear001 (#43381) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tudod valaki elfogadja ha teljes áron használt terméket kap ,valaki meg nem....
Én az utóbbihoz tartozom ,ennyi erővel olcsóbban lehetett volna vadászni egy hibátlan ,alig használt azonos iPad-ot sokkal olcsóban. ;)

(#43383) ittakary válasza TechN7ne (#43382) üzenetére


ittakary
nagyúr

leírtam már, hogy nekem volt már több készülékem, amin helyesbítésre szorult a vásárlási dátum: AirPods, Watch, iPad ... nem egy nagy story, újak voltak, egy telefonhívásomba került, ezt ideje elfogadnod hogy létező jelenség

viszont hozzáteszem, hogy azóta sem derült ki, hogy 3uTools hány ciklust mutatott akkuban, szóval teljesen felesleges ezen pörögni

"Közben kiderült az is, hogy elméletileg használati előzményt mutatott az akku."
ez mit jelent? be volt aktiválva a dobozból kivéve és ott volt a Settings / Battery ? mert akkor nem kérdés hogy tényleg használt a készülék...
vagy ránéztek Coconut Batteryvel vagy 3U-val és több ciklus? akkor sem kétséges hogy tényleg használt

de a srác azóta sem ír, szóval szerintem engedjük el

(#43384) TechN7ne válasza ittakary (#43383) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

3 vagy 14 napon belüli vásárlás elállás ,mivel hazánkban ez a törvény kiemelkedően érvényes ,ezek a készülékek mind onnan származnak.

Én is kaptam már ilyet amit vissza is küldtem ,meg volt olyan ,hogy vettem egy apple tv-t a MM-be aztán visszavittem ,meg van a szerial és azóta is az én aktiválási napom van rajta miközben már rég újra értékesítették.

Az indok nélkül visszavitt termékekkel kell kezdeniük vlmit ,erről szól az egész.

(#43385) Ear001 válasza TechN7ne (#43384) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg nem unalmas ezt a hülyeséget nyomni? Minden cégnek, az Apple-nek, a forgalmazóknak is megvannak erre a megfelelő csatornái és elszámolási módjai.

(#43386) Zimerion válasza TechN7ne (#43384) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Nem rég vásároltam az egyik fórumtárstól egy 8. generációs Apple watchot, aktiválás után azt mutatta hogy már csak 6 hónap van vissza kb a garanciából, de pár nappal később magától átállt az aktiválás dátumára és tökéletesen mutatta, illetve tudtam rá kötni Apple Care+-t.

Ha aggódsz, hogy már használt küldd vissza a terméket vagy küldd el a számlát az Apple Supportnak és simán segítenek, mindenre van megoldás a mai világban.

Mindenki megérti, hogy nem szeretsz használt termékért teljes bolti árat fizetni, de azzal nem leszel előrébb az ügy megoldásában, hogyha századik alkalommal is leírod ugyanazokat a dolgok.

(#43387) ittakary válasza Zimerion (#43386) üzenetére


ittakary
nagyúr

direkt makacskodik, hagyjátok, mindenhol ezt csinálja, lehetetlen vele beszélni

(#43388) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

A napokban érkezik egy Pro 11" (G4, M2) - létezik hozzá olyan tok+bill (akár külön) megoldás, ami lényegesen könyebb mint a Logi Combo touch? Logihoz van 35% kedvezményem, így 130EUR lenne a combo touch a saját oldalukról, jól látom hogy ez jó ár érte ugye?

Kicsit sokkoló hogy egy tok+bill több mint duplázza a tömeget (és úgy már lassan 13,3" subnoti súlykategóriába kerül a 11" ipad, de ezt ne kommenteljétek, nem akarok vitát indítani vele :B ), de úgy látszik ezt tudja ma a technológia...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#43389) Semin válasza Alg (#43388) üzenetére


Semin
senior tag

Nem a technológiai, hanem fizikai okok állnak a háttérben. Ha nem lenne olyan nehéz hanyatt vágódna az asztalon a súlypont miatt. Engem speciel nem zavar, bár el tudom fogadni, hogy valakinek ez zavaró. És persze a gyári megoldásnál csak leveszed az “állványról” ha akarod, mert egyetlen mozdulat.

[ Szerkesztve ]

(#43390) Alg válasza Semin (#43389) üzenetére


Alg
veterán

A kickstand meg az egyéb hátulról támasztós megoldás nem vágódik hanyatt ;)
Hurcolós gépnek vettem, vonatra, utazáshoz, itthon ágyba, kanapéra. Asztalon szinte semmit nem lenne használva.

Mondjuk ha már ennyire grammozok, rakhatok rá csak fóliát (Slickwraps) a hátlapra is ;] + Keys-to-go és akkor 200grammból megvagyok. Bár akkor nincs támaszték.
Plusz BT bill-el nem gond ha ölben kell gépelni, ellenben a Combo-val :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#43391) Acula M.D.


Acula M.D.
tag

iOS alkalmazások topikban nem volt feedback, hátha itt:

Valaki találkozott már a következő problémával?

iPaden ha külső billentyűzet csatlakoztatva van (vagy bluetoothon vagy Magic Keyboard) a diktálás funkció egyszerűen nem működik (megjelenik az ikon de nem írja le a szavakat) több nyelv esetén sem így például magyarul vagy németül sem. Egyedül angol nyelven működik.
Ami még furcsa az egészben hogy pl. a jegyzetek alkalmazásban működik a diktálás de pl. a Pagesben vagy Microsoft Office ban nem. Billentyűzet nélkül minden hiba nélkül lehetséges a diktálás.

(#43392) zioncsabi


zioncsabi
tag

Air 5, 64 gb, 16.3.1

honapok ota kuzdok azzal, hogy az ures helyet felzabalja valami, ami rendszeradatok neven talalhato meg a tarhely adatok kozott. Legutobb mar 24 giga volt ez a mennyiseg. A helyi apple boltban azt tanacsoltak, csinaljak backupot akar a mac-emen, akar cloudban es csinaljak egy factory reset-et.

Tegnapelott fel 7-tol hajnal 2-ig csinaltam a dolgot (eleinte megakadt a back up, aztan nehezere esett visszatolteni a tabletre, stb). Akkor, a “szuz”gepen, egybol volt 2.7 giga rendszeradat. Mire reggel 9-kor felkeltem, mar 10.6 lett, estere 11.8, most reggelre 12.2.

A kerdeseim, hogy
-EZ MI A TETVES K%&V@ ANYJA?
-ES HOGY A GETSZIBE TUDOK ETTOL VEGRE MEGSZABADULNI?

Komolyan ott tartok, hogy csak emiatt el akarnam adni a tabletet, mert egyszeruen mar nem egendett egy fotot sem csinalni a vegen azzal a cimszoval, hogy megtelt a tarhely= tehat nagyjabol alakalmatlan tud arra lenni, hogy tudjam hasznalni a gepet, akkor meg minek…

Elore is koszi, ha valaki tud valamiben segiteni.

(#43393) moleculez válasza zioncsabi (#43392) üzenetére


moleculez
veterán

16.4 a legutóbbi iPad verzió. Valszeg azt tölti le a háttérben. Ha ezt kizartuk akkor marad valami iCloud sync.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43394) consono válasza zioncsabi (#43392) üzenetére


consono
nagyúr

Hagynod kellene hagyni frissíteni magát a tabletnek. HA azt nem akarod, akkor megpróbálhatsz egy nulláról újra belakást restore nélkül, de valószínűleg az lesz, amit moleculez mond...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43395) zioncsabi válasza moleculez (#43393) üzenetére


zioncsabi
tag

Az icloud lehetetlen kellene, hogy legyen. Csak az alap 5 gigat hasznalom, sbbol is csak 1.4 van kihasznalva.

A frissites meg egyreszt kuzart, hogy 10 giga legyen szerintem, masreszt meg mar 15.7 ota van ez az allapot, csak most volt eloszor, hogy elhsznalta az egesz fennmarado tarhelyet. Szoval ez a problemam mar legalabb fel éve, de inkabb 8 honapja tart.

Van esetleg egyeb otlet(ed)?

szerk.
Nem ellent mondani akarok neked, csak az en tudasom alapjan nem azt latom, amit te. Koszi a tippet mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

(#43396) zioncsabi válasza consono (#43394) üzenetére


zioncsabi
tag

Koszi neked is. Ha nem mararad mas, majd megprobalom ezt. Remelem nem ez az idoigenyes dolog leaz az egyetlen megoldas :W :)

(#43397) moleculez válasza zioncsabi (#43395) üzenetére


moleculez
veterán

Nézd engedd fel a frissítéseket, Air 5-nek valami 10 perc alatt megvan. A frissítés pedig nem friss_system.iso aztán csokolom. Egyrészt letolti, majd ki is csomagolva. Ideális esetben csinál magának egy átmeneti backupot is, hogy ha valami nem sikerül ne legyen tégla. Szóval engedd fel azt a frissítést, aztán ha még mindig fennáll a probléma akkor okoskodunk tovább

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43398) Parson válasza zioncsabi (#43396) üzenetére


Parson
addikt

Ha minden kötél szakad, én tesztelném egy nulláról indulással - uj apple ID-val is... ha ott nincs ilyen, akkor az kizárja, hogy alapból vmi erös bug lenne a háttérben.
iCloud-ot pontosan az ilyen és hasonló hibák felmerülhetösége miatt én csakis kizárólag rendszerbackupra használom. Rendszerbackup-ot és privát adatbackupot nem keverjük egy helyre...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43399) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok, iPad Airt szeretnék venni az USA-ban, lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban. A Wifis verzió gondolom minden gond nélkül működik Magyarországon. A 220 Volttal lehet probléma ha pl. veszek egy sima USA-EU utazó adaptert? Magyar nyelv van az USA modellben, tudom érvényesíteni a garanciát ha bármi gond lenne. Köszi a választ előre is.

(#43400) ittakary válasza Vityaa (#43399) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem is USAból hozott iPad Prom van, semmi különbség nincs az EU készülékek között

dobozban a töltő fali adapter értelemszerűen USA szabványú lesz, de bármilyen USB-C töltővel töltheted, vagy a hozzá adott USBC - USBC kábelt bármilyen töltőfejre rádughatod

minden nyelv minden készüléken rajta van

1 év világgarancia van rá, tudod érvényesíteni ezidő alatt bárhol

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.