Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) Parson válasza ittakary (#43550) üzenetére


Parson
addikt

Számológép kell? Vegyél egy visionPro-t! :DD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43552) szabonagyur válasza ittakary (#43550) üzenetére


szabonagyur
félisten

Időjárás is lett, csak nyugalom :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43553) ittakary


ittakary
nagyúr

ja és akkor meg se említem hogy ez az egész Lockscreen újítás csak 1 év csúszásban van

se trükköt nem raktak bele, se pluszt ami miatt 1 évet kellett volna erre várni... mert tavaly már kész volt a kód hozzá, tehát a fejlesztők lenyomták, csak az idióta vízfejű apple fejesek mondták, hogy "ááá ha ezt most kiadjuk, mi lesz jövőre"

na mindegy, hagyjuk, süllyedő hajó... csak az a gáz, hogy még így is ez a legjobb telefon/tablet a piacon

(#43554) CharlieDrop válasza l.skywalker (#43549) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ennyi az újdonság?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43555) moleculez


moleculez
veterán

Pedig de vártam rendes Findert, normális file kezelést :O

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43556) Pano válasza ittakary (#43553) üzenetére


Pano
addikt

Tény, hogy parasztvakítás lvl 1000 az új főverzió (macOS-nél is), de azért az iPad-eket süllyedő hajónak talán túlzás nevezni. :)
Persze, attól függ, hogy mire akarod használni.

[ Szerkesztve ]

(#43557) talamasca


talamasca
senior tag

Kint.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#43558) szpeti40 válasza talamasca (#43557) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is gondolkoztam, hogy felrakom, majd tudnál írni, hogy mennyire használható?
Ehhez dev account kell, hogy tudd telepíteni, nem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#43559) Gubu0101 válasza szpeti40 (#43558) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szoftverfrissiteseknel mar benne van,egy ideje valaszthato.Nem kell mar azzal szorakozni mint regen,hogy letoltsd a betaprofilt stb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43560) jófejsrác válasza talamasca (#43557) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Feltettem 2018-ás pro-ra. Tükörsimán megy 1-2 “program bezárást” nem figyelembe véve.

Health app okés, zeneváltás közbeni átfedés nem tesztelhető, mert kilép az asztalra mikor belépnél a beállításokba. Az UI sok helyen kicsit csinosítva lett. Összeségében semmi extra, de rosszabb nem lett - egyelőre :)

Idővel biztosan jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43561) ittakary válasza szpeti40 (#43558) üzenetére


ittakary
nagyúr

mivel nem vagy app fejlesztő, ha jól gondolom, hiszen akkor nem tennél fel ilyen alap kérdéseket, az a javaslatom, hogy nagyon engedd el

nézd meg a funkciókat youtube-on, legyen elég az (nekem is elég lesz), különben csak saját magadnak okozol gondot

[ Szerkesztve ]

(#43562) szabonagyur válasza Gubu0101 (#43559) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem sem dobja fel a betakat a i13 16.5 alatt, iPad bezzeg feldobja. Eléggé random szerintem a dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43563) Gubu0101 válasza szabonagyur (#43562) üzenetére


Gubu0101
veterán

Lehet vagy csak annak aki anno betazott fejlesztoivel.Lehet leszedtem en is mar nem emlekszek.Nekem mind a 3 keszulekhez beadja.Bar van akinek elso iphone van a kezeben es igy is elerheto a dev. :U Franc se tudja mi alapjan megy :D Ipadon majd rakukkantok,de amugy szerintem kar vele erolkodni.
Iphone-ra nem rakom fol,mert anno is sokat kinlodtam a raiffeisenes appal,nem akar belepni betaban.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43564) merqree válasza talamasca (#43557) üzenetére


merqree
őstag

Felrakom, aztán kiderül, nekem mennyire lesz jó.
Eddig a 16.6. public beta volt az iPadon, de most feldobta, hogy felrakhatom.

A puding próbája pedig az evés.

(#43565) szabonagyur válasza Gubu0101 (#43563) üzenetére


szabonagyur
félisten

iPaden sosem betaztam és van opció, i13-n rengeteget csak kiléptem meg töröltem a beta profilt és nincs opció :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43566) Gubu0101 válasza szabonagyur (#43565) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szifon is megirta mar,hogy mert lett ingyenes a fejlesztoi beta [link].

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43567) tacsk0


tacsk0
aktív tag

iPados 16.5 is azonosítani tudja a hamis EarPods-ot?

(#43568) ittakary válasza tacsk0 (#43567) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem mivel a kínaiak is folyton frissítik a hamisítványok szoftverét

(#43569) tacsk0 válasza ittakary (#43568) üzenetére


tacsk0
aktív tag

akkor, hogyan lehet megállapítani hogy eredeti vagy hamis? ismerőstől venném át de ő is vette és ez nem tetszik....

(#43570) Semin válasza tacsk0 (#43569) üzenetére


Semin
senior tag

A hamis cuccok extra funkciói (zajszűrés, áthallás, fejkövetés [kép] stb.) nem működnek. Minden másban a megszólalásig hasonlít. Az eszközök fel fogják ismerni.

Le kell tesztelni a funkciókat. Legjobb tudomásom szerint a sorozatszámok ellenőrzése nem vezet eredményre, mivel létező cuccok másolatai.

(#43571) ittakary válasza tacsk0 (#43569) üzenetére


ittakary
nagyúr

először is: airpods vagy earpods?

mert az earpods az a vezetékes fehér színű apple fülhallgató megnevezése

(#43572) tacsk0 válasza ittakary (#43571) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Airpodsra gondoltam.

(#43573) tzatzikiii


tzatzikiii
tag

Sziasztok!

Próbáltam visszakeresni, de nem találtam idevágót.
Van egy Ipad Air 5öm + magic keyboard prom. Hosszú az alapsztori, de a kettő között lett valami ismeretlen okból egy hiba, zárlatos lett a Smart Connector.

A support sokadik körre az ipadet cserélte méltányossági alapon, a keyboardot nem (eredetileg semmit nem akartak cserélni, mert szerintük véletlen külső ártalom, végül az ipadet cserélték). A kérdés a Magic keyboarddal kapcsolatos: a smart connector male pinjei közül a középső körül van égésnyom/korrózió, bár egyébként működött így. Viszont az új géppel nem merem összerakni.

Kimértük a pinek közötti kimeneti feszültséget, ld itt:

1-3 között 2.75V, 1-2 között 1.01V, 2-3 között 1.70V.

Nem találunk dokumentációt arra vonatkozóan, hogy mik a normál értékek.

Esetleg közületek valaki ki tudná mérni a sajátján? Elképesztő hálás lennék, segítene dönteni, hogy menjem-e használni a régi keyboardot az új ipaddel.

🥰

(#43574) tzatzikiii


tzatzikiii
tag

Na, linkek újra:

https://photos.app.goo.gl/ZWZCz5Br9dLLgqRz6

és

https://photos.app.goo.gl/w5N2E1myhFxuXeLPA

Hátha most nem broken. :)

(#43575) Gubu0101 válasza tzatzikiii (#43574) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szia.Az eleg csunyan megegett :( En biztos nem kiserleteznek vele,ha azt a csatlakozast nem lehet cserelni,akkor lehet el kell engedni inkabb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43576) tzatzikiii válasza Gubu0101 (#43575) üzenetére


tzatzikiii
tag

Szia!

Igen, sajnos tudom... :( és a vicc az, hogy fogalmam sincs, mitől, nem érte semmiféle attrocitás, eléggé vigyáztam rá...
Nekem az is segítség, és nem OFF, ha pl ezt tanácsolod / tanácsoljátok, hogy felejtsem el, ez esetben a kérdésem: ha saját áramforrása nincs a keyboardnak, és mondjuk nem használom az usb c aljzatát sem a keyboardnak, akkor is tehet kárt elméletben az új ipadben?
Az output voltage kimérése nyilván nem mindenható dolog, de az aggályaimat kicsit csitítaná, azért is fordultam az itteniekhez, hátha valakinek van, és ki is tudja mérni. :) De a tanács is segít.

(#43577) CharlieDrop válasza Semin (#43570) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm, de ezeket a funkciókat nem mindegyik AirPods verzió tudja, nem?
Pl. AirPods 2-ben nincs zajszűrés

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43578) Semin válasza CharlieDrop (#43577) üzenetére


Semin
senior tag

Azokat anno nem is hamisították ilyen jó minőségben.
AP/AP2-ből én csak olyan hamisítványt láttam láttam, amit fel sem ismert rendesen a telefon. Csak BT bohóckodás árán lehetett kapcsolódni. Persze ez csak az én tapasztalatom.

Viszonyt az tény, hogy a 3-as és a pro/pro2 szériánál nagyon-nagyon körültekintőnek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#43579) CharlieDrop válasza Semin (#43578) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ah, köszi :) :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43580) arn


arn
félisten

Nope

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43581) koadam777


koadam777
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok esetleg segíteni, olyan app-ot keresnék, amivel könnyen lehet házak alaprajzát elkészíteni, megjeleníteni 3D-ben, esetleg belső tervezéseket, látványterveket végezni? Van aki használt több félét és tud ajánlani, lehetőleg olyat, ami ingyenes verzióban is bőven használható alap funkciókkal?
Ipad Pro-n szeretném használni.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#43582) Luser2000 válasza koadam777 (#43581) üzenetére


Luser2000
addikt

Én korában ezt használtam:
https://www.magicplan.app/

Képes arra, hogy a kamera segítségével készítsen egy hozzávetőleges alaprajzot, illetve méreteket vegyen fel. Persze mindezt lehet manuálisan is csinálni. Van (korlátozott) webes felülete is. Ingyenesen is elérhető, de a tervek száma minimális lesz.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#43583) koadam777 válasza Luser2000 (#43582) üzenetére


koadam777
csendes tag

Köszi szépen.
Annyi a gondom ezekkel, hogy mind fizetős, ami persze teljesen normális.
Ingyenes verziójuk pedig kb hasznàlhatatlanok.
Van esetleg olyan, ami full ingyenes? Lakásfelújítás lesz, aztán gondoltam megtervezem programban, de mivel nem ez a munkám, nem fizetnék csak emiatt elő.

(#43584) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Van egy 4. generációs iPad Air-em.
Ma észrevettem, hogy fekete háttérnél van egy folt a
kijelzőn:

Ezzel lehet kezdeni valamit? Baromira zavaró fekete háttérnél.

(#43585) Acula M.D. válasza koadam777 (#43583) üzenetére


Acula M.D.
tag

Egy hónapra előfizetsz, aztán lemondod(arra figyelni kell, hogy havi ne éves díjazást válassz).

(#43586) BlackJack21 válasza dzsampi (#43584) üzenetére


BlackJack21
tag

Mit szeretnél hallani?
Igen, javítható, kijelzőcserével.
Nem,nem éri meg.
Ha ez vígasztal, kékben sem lenne jobb.

(#43587) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Elég fura BUG-ra találtam. Le van véve a hang az ipaden, de egy játékban mégis van hang :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43588) zolda


zolda
tag

sziasztok!
iPad 9 (2021) 64 GB wifi -t tervezek vásárolni. ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
- alapból mekkora szabad tárhely érhető el a 64 GB-ból?
- OTG kábellel (lightning to usb A) megoldható pendrive csatlakozása? kapna elég feszültséget?
- mit vesztek ha nem hivatalos istyle boltban veszem, hanem pl. btel-nél 1 év apple garanciával hirdetve?
köszönöm.

(#43589) smc válasza szabonagyur (#43587) üzenetére


smc
addikt

Melyik játékban?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43590) arn válasza szabonagyur (#43587) üzenetére


arn
félisten

Nemitsd le.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43591) zioncsabi


zioncsabi
tag

Ipad air5
Vizallo? Csak onnan jutott eszembe, higy a furdeshez most ezt vittem magammal a telefon helyett es a 7-8 eves rutin utan, most jutott eszembe, hogy ezzel ovatosabban kell banni :D

(#43592) Luser2000 válasza zioncsabi (#43591) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem vízálló.
De mi ír erről az Apple? Ott mit olvastál?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#43593) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

iPad 10,2" 9th genhez keresek tokot. Használja valaki a lentiek közül valamelyiket? Mi a tapasztalat velük?

SWITCHEASY iPad 10.2 (2019-2021) origami védőtok

SPECK Balance Folio tablet tok iPad 10,2" (2019/2020/2021) modellekhez

Egyébként melyiket ajánlanátok? A penciltartó nem szempont, a stabil megtámaszthatóság annál inkább.

Köszönöm a véleményeket. :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43594) Pocak71


Pocak71
újonc

Sziasztok,
Elnézést, ha volt már ilyen téma, de nem néztem végig 9 évet.
iPad Air (Gen 1) téma.
Halogattam az akksi csere megrendelését üzletben, egészen addig, amíg felpuposodott a régi. Nosza jó, gondoltam, akkor cserélem én. Megrendeltem az akksit, megjött kicseréltem. Ha rádugom Apple töltőre megjelenik a logo (nem fut csík alatta), majd az egész képernyő egy egy pillanatra bepirosodik. Ezután a folyamat újra indul.
Kipróbálva a főgomb+felső gomb kombinációt, kb. 35 sec után a mellékelt képernyőt dobja be. Ez ok, de ha kihúzom a töltőről, eltünik és ha átdugom PC-re (nincs Mac-em) ott semmi nem történik. Ebből azt következtetem, hogy, az akksi üres, de tölteni csak akkor fog, ha a reset sikerül, de a reset nem sikerül, mert üres az akksi és a PC-ről pedig (mert nem Apple töltő vagy Mac) nem fog tölteni. 22-es csapdája.
Kérdésem tehát, hogy van-e valami olyan eszköz, amivel a PC-n lehet az Apple töltőt emulálni. Sok évvel ezelőtt írták itt az Aicharger nevű programot, nagy nehezen levadásztam, de a telepítés után nem is láttam, hogy működne.
Egyáltalán, esetleg egy Mac-en elindulna ilyen állapotban?
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#43595) Semin válasza Pocak71 (#43594) üzenetére


Semin
senior tag

Semmi nem kell emulálni simán tölt PC-ről bármelyik ipad, és is így töltöm a pro-m.
Szedj le egy iTunes-t és próbálj egy recovery-t. Sokkal valószínűbb, hogy az akkucserenél megzavarodott az OS. Ha van bitonsági mentésed állítsd vissza azt.

(Az akku sosem üres. Ha így tárolnák erősen degradálódnanéhány hét alatt.)

[ Szerkesztve ]

(#43596) Sumptuous válasza Semin (#43595) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Elég régi eszköz már, a rendelt alkatrész is lehet bőven több éves. Ennyi idő alatt mélymerülésbe tud menni a cella (3,4V alá is), ilyenkor már nem tölt rá az iPadben lévő elektronika. Ha ki tudtad cserélni, gondolom megoldható az is, hogy feléleszted előbb az akkut egy megfeleleő töltővel ~ 3,7V környékére tölteni, akkor felismerné a rendszer és töltené is. Ha sokáig volt ebben az állapotban a cella, nem szabad jelentős üzemidőre számítani.

Mikori gyártású az akku?

[ Szerkesztve ]

(#43597) zioncsabi válasza Luser2000 (#43592) üzenetére


zioncsabi
tag

Ott nem ir vizallosagrol, de a vizzalo iphone-t is ugy vexettek be, hogy csendben voltak. Remeltem, hatha legalabb valami gyenge vedelm ebbe is belekerult, hogy a paraszt ne aztassa el konnyen a drga gepet :))

(#43598) Mátésum válasza St3ven (#43593) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Én meg vagyok elégedve a switcheasy tokkal.

(#43599) St3ven válasza Mátésum (#43598) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz a választ!

Stabilan áll? Nem nyetlik össze, dől el, vagy csúszik el, főleg ha a keskenyebbik oldalára van állítva és még böködi is az ember?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43600) merqree


merqree
őstag

Kettő tokot vettem

Elsőnek egy epico tokot vettem:
https://www.icentre.hu/termek/epico-pro-flip-case-2-ipad-pro-11-2018ipad-pro-11-2020-ipad-pro-11-2021air-4---red#25-108

Másodszor pedig ezt:
https://www.alza.hu/uniq-trexa-antimikrobialis-tok-az-ipad-pro-11-2021-keszulekhez-kek-d6799684.htm

azért vettem meg ezt a másodikat, mert ezzel alacsony szögű állásba is lehet tenni az iPadot.
Mind a két tokot minőségének érzem, ez utóbbit jobban szeretem az alacsony állás miatt, viszont “bumfordibb”, mint az epico.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.