Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) moleculez válasza lipido (#43097) üzenetére


moleculez
veterán

Engem pl semennyire nem zavar mert a filmet nézem, nem a fekete sávot, bár én az a fajta vagyok aki iphoneon ignorálni tudja a notcheot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43102) lipido


lipido
senior tag

Koszonom mindenkinek. Esetleg van aki hasznal 10 gent? Gondolkodom meg az air5-on is, de lehet nem hasznalnam ki, ha csak annyi nem, h tovabb kap frissitest (bar ez sem bizonyos) Koszi :R

(#43103) vendingo válasza lipido (#43102) üzenetére


vendingo
veterán

10-et kihagynám a helyedben. Vagy apróról új gen 9 130-ért, vagy air 5. 10 gen nem éri meg.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43104) lipido válasza vendingo (#43103) üzenetére


lipido
senior tag

Cca 80k a kulonbseg az air5 es a 10 kozott. Ajogy olvastam a teszteket, csak proci igenyes alkalmazasoknal van kulonbseg meg ugye a toll. Van mas kulonbseg is? :R

(#43105) Parson válasza lipido (#43102) üzenetére


Parson
addikt

Bocs, de két okból értelmetlen a kérdés:
1. tartalomfüggö, hogy adott kijelzön hol jelennek meg a fekete csikok, és mekkorák, mivel nem minden filmes tartalom ugyanolyan képarányú - gondolj pl a rendesen szélesvásznú mozikra és a 4:3-as képarányú régi tv-filmekre.
2. gyakoriság / izlésfüggö, hiszen fogyasztótól függ, milyen gyakran és szivesen nézi egyik-másik képarányú tartalmat

Tökéletes eszköz erre nincs, a kompromisszum pedig a fentebbi okok alapján egyénfüggö. Én szvsz nem foglalkoznék ezzel, iPad 9-töl fölfele nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43106) lipido válasza Parson (#43105) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi a velemenyt (mindenkinek):R

[ Szerkesztve ]

(#43107) PTomi92 válasza PTomi92 (#43087) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Az első kérdésre esetleg valakinek ötlet?

a google fotók kivetítése sima screen mirroringal végülis megoldható, bár az sem az igazi mert ha tableten ránagyítok, a TV-n nem nagyít rá

(#43108) smc válasza lipido (#43104) üzenetére


smc
addikt

Laminált kijelzőnek nézz utána

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43109) zaskar válasza smc (#43108) üzenetére


zaskar
senior tag

Én se tudtam még pár hete, milyen az a nem laminált kijelző. Aztán pár napig volt nálam egy iPad 10, és megtudtam. Azt az iszonyatos kopogást nem lehetett kibírni, amúgy nem volt vele semmi gondom. Eddig főleg Air meg Pro modelljeim voltak, így az újdonság erejével hatott...
Egyébként a laminált is kopog valamennyire, de jóval halkabb. Érdekes, a 2022-es Pro kopogósabb, mint a 2017-es.

[ Szerkesztve ]

(#43110) consono válasza zaskar (#43109) üzenetére


consono
nagyúr

De ez a kopogás csak tollal jön elő :) Ujjal használva nem zavaró a dolog, szóval ez is csak bizonyos esetben jelent gondot. Nálam pár hetente kerül elő a ceruza, akkor mindig feltűnik, de ennyi. Lányom napi szinten rajzol az iPad-en, neki meg fel sem tűnik már...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43111) moleculez válasza consono (#43110) üzenetére


moleculez
veterán

Nem laminált jobban is tükröződik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43112) lipido válasza smc (#43108) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi :R

(#43113) R a y válasza moleculez (#43111) üzenetére


R a y
senior tag

Meg szeret porosodni is… A celluláros iPad 5th genem kijelzője belül poros lett…

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#43114) Parson válasza R a y (#43113) üzenetére


Parson
addikt

Az iPad 5 2017 március 24-én lett a piacra dobva - azóta eltelt 6 év. iPad 9 megjelenéséig is 4 év... Valszeg javitottak azóta a konstrukció + szerelés minöségén. Az én iPad 8-amon semmi (belsö) porosodás nincs.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43115) consono válasza Parson (#43114) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam sincs ilyen probléma 8. gen-en.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43116) smc


smc
addikt

Az én 2018-as prom kijelzője poros volt, a kijelző és a touch között volt egy szem piszok és ez még a ragasztás előtt került oda.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43117) R a y válasza Parson (#43114) üzenetére


R a y
senior tag

Nyilván igen. De az üveg és a kijelző közötti hézag azóta sem tűnt el. Tudom, mert volt iPad 8th genem is… És ami még szomorúbb, hogy a 10th gen iPad is laminálás nélküli kijelzőt kapott… Vicc.
Meg azt se felejtsük el, hogy az original iPad és az iPad 5th gen között meg 7 év telt el… Az iPad 5th genemnek meg fél év alatt lett a kijelzője poros, úgy hogy nem extrém helyeken használtam.
A 2010ben vett original iPademnek meg 3 év után sem volt semmi baja a kijelzőjével.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#43118) Parson válasza R a y (#43117) üzenetére


Parson
addikt

Nyugodtan ott lehet a rés, ha körbe le van szigetelve megfelelöen. Viszont mivel nem látok bele a konstrukció / szerelési részletekbe és körülményekbe, ezért minden csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43119) R a y válasza smc (#43116) üzenetére


R a y
senior tag

Nekem hibátlan volt az iPad 5, de fél év után a touch felett jelent meg egy jópár porszem.. Nagyon bosszantó volt.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#43120) vendingo


vendingo
veterán

Ipad 9 kijelzője mennyire lehet karcálló?
Vettem rá tokot, de sajna felnyomja a fóliát a széleken, ami nem valami tartós/esztétikus így.
Csak itthon használnám ágyban, konyhában, nem tudom mennyire lehet szükségem foliára.
Lesz hozzá pencil is, de nem lesz napi használatban.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43121) Semin


Semin
senior tag

BB topikból esetleg releváns akció. [link]
2 hónap apple TV ingyen (nekem megette nem új előfizetőként is)

(#43122) bostone válasza vendingo (#43120) üzenetére


bostone
addikt

Van aki szerint nem karcolódik, az enyém viszont egy év után úgy nézett ki, mintha minden nap azon fordult volna helyben egy tank.

(#43123) zaskar


zaskar
senior tag

Próbáltatok már külső m2-es SSD-t csatlakoztatni iPad-hez? Nálam szépen felismeri, a rajta lévő állományok olvashatók, videók lejátszhatók, de kiírja, hogy csak olvasásra, tehát másolni se tudok rá az iPad-ről, és az SSD-ről se az iPad-re. Ez normális, vagy esetleg az inicializálásnál, a kötet kialakításánál ronthattam el valamit? Új SSD-ről van ugyanis szó.

(#43124) consono válasza zaskar (#43123) üzenetére


consono
nagyúr

Milyen file rendszerre van formázva? Lehet, hogy az a baj...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43125) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok, szeretnék használtan max 60e ért venni egy ipadot. Soha nem volt még apple készülékem, de navira, streamingre, youtubera szoktam használni a mostani androidosom, amit most lenne így lehetőségem lecserélni. 10collnál kisebbet nem szeretnék. Mit javasoltok? Köszönöm előre is.

(#43126) CharlieDrop válasza consono (#43124) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jaja, exFat támogatott, én ugyan nem M.2-t használtam, de működött...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43127) Parson válasza erkxt (#43125) üzenetére


Parson
addikt

iPad 9

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43128) moleculez válasza Parson (#43127) üzenetére


moleculez
veterán

A navi miatt neki cellularos kell, nem néztem a kínálatot, beesik az 60 alá?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43129) zaskar válasza CharlieDrop (#43126) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm, exFat-al működik.

(#43130) Parson válasza moleculez (#43128) üzenetére


Parson
addikt

A használt piacot ö böngészi, mit bir el a tárcája. Én csak a technikai tippet adom.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43131) moleculez válasza Parson (#43130) üzenetére


moleculez
veterán

Mondjuk erre a felhasználásra iPad 8 is jó (megegyszer, ha fontos a navi akkor a cellularos) tényleg észre sem venni a különbséget, csak árban.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43132) Parson válasza moleculez (#43131) üzenetére


Parson
addikt

Persze, akár még korábbi verziók is jók... ha adott igényt kielégítik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43133) erkxt válasza Parson (#43132) üzenetére


erkxt
tag

Köszönöm, akkor nyolcasig nézelődök.

(#43134) smc


smc
addikt

A nap kérdése:
Nektek is van egy kis processzor zaj ha rátapadtok a hangszóróra és közben például lapoztok a főképernyőn? :DDD 2018 pro

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43135) Sumptuous válasza smc (#43134) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én csak szoftverfrissítés közben hallottam ezt az említett zajt. Lapozáskor még nem, de lehet az sokkal halkabb, azért nem tünt fel :D

(#43136) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Hasznalt pencil gen. 2 vasarlasnal van mitol tartani?Vagy inkabb uj?
Nem tudom azt hamisitjak-e,akkumlator stb.
Kleinanzeigen nezelodok most,vannak 70€-tol.
Jofogason 24 ezertol. :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43137) vendingo válasza Gubu0101 (#43136) üzenetére


vendingo
veterán

Én most vettem egy pencil1-et, rendőrségi ügy lett belőle. 🙃

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43138) Gubu0101 válasza vendingo (#43137) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az f@sza.Akkor veszek botbol inkabb :DKar,akkor kockaztatni.Most megneztem a helyi mediamarktban 139.99€.Majd valamikor belepek.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43139) Parson válasza vendingo (#43137) üzenetére


Parson
addikt

Pusztán ennyi info alapján mindenböl lehet…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43140) Sumptuous válasza Gubu0101 (#43136) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nagyon komolyan hamisítják.. Pl:

Szerk: Tele van ilyenekkel a használt piac. Csak megbízható helyről érdemes venni. Aliról én sem vennék, de nem tudhatod, hogy a másodkézből vásárolt, vajon nem onnan lett-e véve. Az a gond a serialt is hiába nézed, lehet egy eredeti toll száma van ráirva a dobozra.

[ Szerkesztve ]

(#43141) Gubu0101 válasza Sumptuous (#43140) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mondjuk alirol biztos nem rendelnek :( De akkor siman benne van a pakliban,hogy otthon is kilehet fogni ilyet.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43142) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Egy 2020-as iPad Airt használok utazásaim során és otthon.
Munkába járás közben néznék 1-2 videót sorozatot a metrón, buszon.
Gondolkodom, hogy a legutolsó generációs iPad Minit venném meg erre! Van szerintetek értelme? Várható idén új iPad mini? 64GB tárhely elég lehet?

Köszi

(#43143) nylontacsko válasza Sumptuous (#43140) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Ugyan nem iPad, de...
Pont most kerestem iPhone-hoz magsafe powerbankot és igencsak meglepődtem, hogy gyakorlatilag, minden második hirdetés kamu eszköz.
Az eredeti viszont olyan drága, hogy itt aztán nehéz okosnak lenni.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#43144) chatran válasza nylontacsko (#43143) üzenetére


chatran
őstag

Én pár hónapja agyaltam ezen a Hinovo márkájú powerbankon, de aztán a technológiából fakadó nagy hőtermelés miatt elvetettem az ötletet. Ugye a hő az akku halála, ezzel a töltéssel sokkal gyorsabban romlott volna az akku állapota, mint egy hagyományos kábeles 10w-os töltéssel.

Van egy 7-es watchom, amit 20W-os töltővel töltöttem a kezdetektől, ezzel ugye elérhető a gyorstöltés. Sajnos emiatt egy év alatt már csak 89% az akku. :(

(#43145) Semin válasza chatran (#43144) üzenetére


Semin
senior tag

Nem gondlom, hogy feltétlen a gyorstöltés az oka.
Én is 20w-os apple töltővel használom (S7), fél éves és 100% az akku állapota.

Power bank:
Ha megfelelőt veszel hozzá (pl apple gyári) akkor nem cseszi rommá. Ugyanis a legtöbb gagyihoz képest kommunikál a SW-vel. Ennek köszönhetően nem tölti full kakóval, csak amennyi kell. Így pedig jóval kevesebb hő termelődik. Huzamosabb ideig sem gond ha rajta van, mert nem tölti (alapesetben) 90% fölé.

""Az eredeti viszont olyan drága, hogy itt aztán nehéz okosnak lenni."

40k. Egy alap iPhone 400.. Nem érzem drágának,

[ Szerkesztve ]

(#43146) vendingo válasza Semin (#43145) üzenetére


vendingo
veterán

Alap iphone 400k? Még jó, hogy nem...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43147) nylontacsko válasza Semin (#43145) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem nem 40k
Sokkal inkább 51.990.-Ft (ha már biztos, hogy eredetit akarnék)

Sorry ez már valóban OFF ebben a topisban :R

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#43148) Semin válasza nylontacsko (#43147) üzenetére


Semin
senior tag

Amazon.de : 89 EUR, garantáltan eredeti. [link]
Mire Magyarországra ér ~ 37k.

Vettem is gyorsan 1-et ha már rábeszéltetek :C

[ Szerkesztve ]

(#43149) nylontacsko válasza Semin (#43148) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szólhattál volna... :DDD
Kettőnél nem lett volna kedvezmény? ;]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#43150) Semin válasza nylontacsko (#43149) üzenetére


Semin
senior tag

Esetleg 200-nál :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.