Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) arn válasza aprokaroka87 (#43647) üzenetére


arn
félisten

Jah bocs, mindig elfelejtem ki gyartotta, es az elvek (gyartani olcsobb ket ftal, de legalabb draga) fontosabb, mint a praktikum :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43652) consono válasza aprokaroka87 (#43647) üzenetére


consono
nagyúr

Bezzeg a kínaira tudták tenni, ráadásul touch :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#43653) m3k válasza Cyberbeni (#43650) üzenetére


m3k
csendes tag

Uh, de király vagy! Köszi! :R

(#43654) NGA


NGA
addikt

Apple pencil akkumulátort lehet Mo-on is cseréltetni? Próbálta már valaki?

(#43655) lugosi válasza NGA (#43654) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért, lehet egyáltalán? Nekem nagyon egyberakottnak tűnik ahhoz.

(#43656) smc válasza lugosi (#43655) üzenetére


smc
addikt

Nem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43657) NGA válasza lugosi (#43655) üzenetére


NGA
addikt

[ Szerkesztve ]

(#43658) ittakary válasza NGA (#43657) üzenetére


ittakary
nagyúr

kicserélik az egészet nincs akkucsere

(#43659) arn válasza ittakary (#43658) üzenetére


arn
félisten

29 eurot meger :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43660) lugosi válasza NGA (#43657) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amit bekarikáztál, oda nem az van írva, hogy cserélik az akksit. Valószínű újat adnak a "javítás" keretében egy ilyen átalánydíjjal. Azaz leadod a régit, 29 eur, és kapsz egy újat.

(#43661) NGA válasza lugosi (#43660) üzenetére


NGA
addikt

Igen, ez egyértelmű. Kapok egy refurbished-et. Csak ezt valaki végigcsinálta már?

(#43662) NGA válasza ittakary (#43658) üzenetére


NGA
addikt

A kérdés az, hogy Mo-on is érvényes-e ez

(#43663) ittakary válasza NGA (#43661) üzenetére


ittakary
nagyúr

valaki biztos :)

de miért nem őket kérdezed? hívd fel az applet, 0680as ingyenes technikai szám, google kiadja

(#43664) NGA válasza ittakary (#43663) üzenetére


NGA
addikt

ok.

(#43665) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, érdeklődnék ipad 4-re feltolható-e a Netflix, windows pc-ről kábelen keresztül?
Ismerős kért meg rá és nem kaptam Apple Id-t.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#43666) szabonagyur válasza anonymus89 (#43665) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43667) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az ügyben ,hogy feltettem a iPadOS 17 beta-t az iPad Mini 6-omra. (meg minden eszközömön a beta van) A rendszerrel meg vagyok elégedve, a kérdésem at lenne hogy ezt a töménytelen mennyiségű rendszeradatot hogyan tudnám eltűntetni? Eddig nem volt ilyen.

(#43668) Parson válasza miresz (#43667) üzenetére


Parson
addikt

Minek akarod eltűntetni? Apple szemében te nem rendszergazda vagy, hanem csak egy user, aki csak használja a gépet.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43669) miresz válasza Parson (#43668) üzenetére


miresz
veterán

Eddig nem volt ilyen. Semmi sincs szinte az iPad-en és tele van a tárhely.

(#43670) lugosi válasza miresz (#43669) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg magától törli a rendszer, ha szükség lesz a helyre, azaz pl. telepítesz valamit és kell neki a hely.

(#43671) miresz válasza lugosi (#43670) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez az, hogy ma jött frissítés az Op rendszerre, és nem tudta feltenni mert nem volt elég hely azt írta.... De hát szinte már semmi sincs az iPad-en. Nem lehet hogy az előző romot is ebben tárolta el?

(#43672) lugosi válasza miresz (#43671) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tárolja az előzőt.
Gondolom ott az a baj, hogy el sem kezdi letölteni a frissítést, mert nincs elég hely. iCloud backup van róla? Mert egy visszaállítás és backup visszatöltés lenne pl amit megpróbálnék.

[ Szerkesztve ]

(#43673) consono válasza lugosi (#43672) üzenetére


consono
nagyúr

Az biztosan működik, az első bétát én is csak úgy tudtam feltenni. Ma a béta 2-höz csak egy kicsit kellett takarítani. De nekem a 32 Gigából "csak" 5.4GB a rendszeradatok.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43674) miresz válasza lugosi (#43672) üzenetére


miresz
veterán

Persze, automatikusan ment minden este mikor töltőn van. De mikorra állítsam vissza? Nem tudom mikortól nőtt meg ennyire a rendszeradatok, meg azt sem, hogy mitől?

(#43675) Rage47 válasza miresz (#43674) üzenetére


Rage47
veterán

iCloud restore után jó lesz, nem rakja vissza a rendszeradatokat. Sajnos az iOS régi problémája, hogy néha megtelik ez a rész és akkor kell egy restore from iCloud.

(#43676) miresz válasza Rage47 (#43675) üzenetére


miresz
veterán

Aha, értem. Akkor a legutolsó mentést rakjam vissza és kész.

(#43677) zioncsabi


zioncsabi
tag

Van egy rossz hirem miresz

Olyan sokat nem fog ez segiteni szerintem. Nekem is ez a bajom mar honapok ota. Tobbszor kertem itt is segitseget, a hivatalos boltban egy geniusztol, stb… Mar probaltam icloudbol viszzatolteni mentest, mac-rol visszaallitani, hard reset… egyelore semmit sem javult. Ujra es ujra visszajon egy kisebb ido elteltevel egy nagyobb hely elfoglalasa. Es ha netan torlok valamit (mittudomén) 300 kepet 5 giga mennyisegben, akkor a felszabadulo helyet is magaeva teszi ez a kiba… nyomorek rendszer.
Mist eppen “csak” 15 gigat foglal el ez a szarsag, de 2 hete meg csak 8.5 volt. Most mar varom, higy mikor fog ujra megtelni

Ha netan neked megis sikerul kiirtani, legyszi ird meg, hogy mit csinaltal, hatha nekem is segit majd.

(#43678) Pyttawrx válasza miresz (#43674) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Buta ötlet, de egy leállítás, újraindítás nem segít?

(#43679) miresz válasza Pyttawrx (#43678) üzenetére


miresz
veterán

Sajnos nem. :(

(#43680) smc válasza miresz (#43679) üzenetére


smc
addikt

Én most felraktam a tegnapi friss bétát, előtte pont ránéztem nálam mennyi, kb 35 giga volt, most lement 10-re. :D
Nem tudom hogy a frissítés vagy az újraindítás miatt történt. Csak beírtam mint plusz info. :)
Hopp, már vissza is mászott 16-ra. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43681) merqree válasza smc (#43680) üzenetére


merqree
őstag

Nekem a hatlapi kamera nem működik a dev beta alatt.

(#43682) moleculez válasza merqree (#43681) üzenetére


moleculez
veterán

Az igen :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43683) merqree válasza moleculez (#43682) üzenetére


merqree
őstag

Gyári app se kép, se hang, messenger simán tudja használni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#43684) arn válasza smc (#43680) üzenetére


arn
félisten

De miert hasznalsz betat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43685) smc válasza arn (#43684) üzenetére


smc
addikt

Kíváncsiság, tesztelni, amúgy most a második béta bugosabb mint az első volt. :))

Nálam megy a kamera, most a safariban vannak bugos színek sok helyen.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43686) merqree válasza smc (#43685) üzenetére


merqree
őstag

Safariban, új tab nyitásakor nincs a könyvjelző sávnak háttere, így az alatta levő ikonokra “rálóg”
Nem mindig reprodukálhato :(

(#43687) arn válasza smc (#43685) üzenetére


arn
félisten

Hat igazan megeri :) lehet van nemi koze a problemadhoz is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43688) lugosi válasza miresz (#43676) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ha nem akarsz adatvesztési akkor érdemes az utolsót. Egyébként ezek a rendszeradatok alkalmazások cache-ei, nem fogtok tudni tőle “megszabadulni”, és később is lesz ilyen. De a frissítést fel fogod tudni tenni legalább.

(#43689) smc válasza arn (#43687) üzenetére


smc
addikt

Én tisztában vagyok a kockázattal, nem tudom mit kell itt magaslóról oktatni. Konkrétan béta bugokról írtam így a vak is látja hogy köze van a problémához. Nem is sírok miatta, csak gondoltam megosztom.

Akit meg érdekel: a stage manager tényleg használhatóbb lett, már 4-5 napja fixen beállított két lapot használok az elrendezett appokkal és nem ugrál, nem másznak el. :C
Persze még lehetne mit fejelszteni rajta bőven..

Van valakinek M1 vagy újabb pro 12.9? Érdekelne hogy a mutasson többet opció hogy néz ki összehasonlítva a normállal mondjuk stage managerrel kirakott böngésző és egy fájlok appal. :B
Nem igazán találtam összehasonlítást a 18-as proban meg nincs sajnos ilyen opció. :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43690) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!

Van ötletetek mi lehet a hiba ,hogy a Gabys dollhause játék nem ad hangot az Ipad air 4-en?
Többi játéknak van hangja, YT is ad hangot , fullon van a hangerő.
Beállításokban (játéknál) is be van kapcsolva a hang és a zene is.
Reboot is volt többi appot bezártam a háttérben. De semmi. :(((
Üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#43691) tybsen


tybsen
addikt

Sziasztok,

van egy 2. Gen 11” iPad pro-m (2020-as verzió amit 2021 júniusban, éppen 2 éve vásároltam).

Bár tökéletesen és hibátlanul működik és külsőleg is top állapotú, de van értelme szerintetek 2022-es pro modellre cserélni vajon?

Nagyon szeretem ezt a méretet úgyhogy maradna 11” alapvetően (bár foglalkoztat a nagyobb is, de ez valahogy kompaktabb, sokat viszem magammal utazásokhoz; de valahogy azért izgat a nagyobb kijelző, otthon használom 99%-ban). Vagy inkább megvárni, hogy jövőre milyen újdonságok jönnek, az többet adhat?

Valójában nincs szükségem újabbra (felhasználás csak a szokásos böngészés, yt, stb), az egyetlen dolog ami foglalkoztat néha, hogy valószínűleg erre kevesebb dolgok jönnek majd már, mert nem M chip van benne (aktuálisan is van már valami funkció, amit ez nem kapott meg). De ez gondolom csak a marketing hatása, mert szükségem tényleg nincs újra.

Koszi ha van valakinek ehhez véleménye. :) :R

(#43692) Dreadloord válasza tybsen (#43691) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Szia, erre a felhasználálsra nem hogy a pro még az air vonal sem feltétlen kellene :)

De ha rendszeresen használod és szereted is, és anyagilag is max egy heti fizud, akkor persze, az m2-es pro azért a jelenlegi top, miért ne :)
De hacsak nem fogsz rajta videót vágni, top játékokkal játszani, képet szerkeszteni több monitoron, stb., akkor sok különbséget nem fogsz észre venni.

(#43693) tybsen válasza Dreadloord (#43692) üzenetére


tybsen
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R akkor megnyugszom szépen :DDD és elégedetten használom tovább :)

(#43694) m3k válasza Dreadloord (#43692) üzenetére


m3k
csendes tag

Szia!

Ha már mindenképpen le akarod cserélni akkor legalább a nagyobbat vedd. Nemrég váltottam 12.9-re, igaz 9.7 ről szóval nagy volt a változás. Valóban méretes nehéz, de a látvány kárpótol, nekem régi vágyam volt. Munkára is használom szóval meg tudtam ideologizálni hogy kell :). De amúgy csak youtubra meg böngészi valóban luxus.

(#43695) zolee06


zolee06
tag

Sziasztok!
Lányomnak keresnék egyetemi tanulmányokhoz iPadot 9. vagy 10. generációsat! Fogalmam sincs hogy hol induljak el , nem értek hozzá,azért kérnék itt tanácsot hátha van valami okosság ! Mit, milyet lenne érdemes venni , ralative , hosszabb időre gondolnék!

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#43696) Rage47


Rage47
veterán

ipados 17-ben is kell bill. es eger a kulso monitor tamogatashoz?

(#43697) moleculez válasza zolee06 (#43695) üzenetére


moleculez
veterán

Szia! Nemrég fejeztem be az egyetemet, szóval viszonylag friss a tapasztalat.

Fontos lenne tudni hogy van-e mellette valami PC/laptop/mac fő gépként?
Milyen szakon tanul?

Tapasztalatom szerint fő gépnek nem elég az iPad sehogy sem. Ha IT cucc, akkor nem tud rajta teljes értékűen programozni. Ha viszont sokat kell gépelni akkor sem, mert 9-10"-n kiugrik az ember szeme mire begepel több ezer szót.

Amiben viszont verhetetlen, bejarni vele, jegyzetekni, PDF -et annotálni, felvázolni tervrajzokat, folyamatábrákat, böngészni, anyagot gyűjteni, belenyulni egy doksiba itt-ott, otthon amíg a "nagy gépen" dolgozik meg legyen nyitva ez-az. Tényleg nagyon hasznos, a napi rutin an, csak kell mellé egy gép hogy a tényleges munkához. Innen nézve viszont tenyleg mindegy melyiket veszed 9 generáció is elég.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43698) Rage47 válasza moleculez (#43697) üzenetére


Rage47
veterán

Én bölcsészen végeztem, de nem lett volna elég az iPad. Órára oké jegyzetelni, pdf-eket feldolgozni, de nagyobb doksikat, anyagokat írni szakszerűen már nehéz lenne, sokkal könyebb rendes gépen. Szóval a legjobb, ha mindkettő van, es ezt tudja az Apple is :D

(#43699) tybsen válasza m3k (#43694) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi szépen Neked is!

Persze másra is használom de csak átlagos felhasználó szintjén - meg van toll is, jegyzetelni is szoktam vagy képeket összevágni de mindent csak a magam nem professzionális módján. Érdekel a rajzolás, az nagyobb kijelzőn persze jobb lenne, de a 11 colon sem alkottam még semmi maradandót 😅. Valószínűleg ez ilyen régi androidos beidegződés hogy két évente kell venni valamit mert nem működik és most ingerem van pedig nincs rá szükség.🤷‍♂️

Gondolkodtam azon is, hogy a meglévő Chromebookot cseréljem le inkább egy MacBook Air-re új iPad helyett, mert árban kb ugyanott van. De jellemzően többet használom az iPad et mint a Chromebook-ot, ezért valószínűleg ez így is maradna és Macbook nem lenne kihasználva (egész nap gyakorlatilag a céges laptop illetve céges monitorok előtt dolgozom, úgyhogy utána már nem akarok egy újabb laptop elé beülni - beteg világ 😬😅). Illetve valahogy zavaró is hogy nem érintőképernyős a MacBook.

Na majd meglátjuk.

(#43700) zolee06 válasza moleculez (#43697) üzenetére


zolee06
tag

Szia! Köszi a tartalmas választ 🙂! Gyógytornász szakon van! Van laptop mellette, jegyztelésre stb. amiket te is írtál, arra kellene! Nézegettük a 64gb verziókat, esetleg van valami nagy különbség ezek között, elég változatos árokon vannak, hasonló tipusok!? A cellular verzió az mit takar?

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.