Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) kchris78


kchris78
veterán

Meglett a 11"pro M1! 256GB, 3 éves garis konstrukcióban vásárolt júliusban 13 ciklussal úgyhogy nagy a boldogság :D. Kicsit többet adtam ki érte mint terveztem de a 3év gari nagyon sokat jelentett - így 2 év múlva is simán elviszik eladáskor.. és engem sem zavar hogy lejár a gari mert előtte még jobbak az esélyek a cserére, cseréljem le :D .. Szerencse hogy ilyet kifogtam, alig van garis, ami van az is 1 év... 2 éves aksit/készüléket 150-300 ciklussal nem szivesen vettem volna meg, főleg hogy annyival olcsóbban nem adják azokat se. ( jófogás persze, augusztustól hirdetve... hardveraprón szerintem 3 nap alatt elvitték volna)

[ Szerkesztve ]

(#44602) M.Eriksen válasza kchris78 (#44601) üzenetére


M.Eriksen
tag

Grart hozzá, használd örömmel :)

(#44603) kchris78


kchris78
veterán

Egy gyakorlati kérdés: 3. - 4. gen ipad pro között van különbség? 4. genre találtam olcsó smart foliot.. Elvileg ugyanaz a kamera sziget is..?

(#44604) bostone válasza kchris78 (#44603) üzenetére


bostone
addikt

Honnan rendeled?

(#44605) BlackJack21 válasza Tomorrowland (#44593) üzenetére


BlackJack21
tag

Én ökölszabályként azt javaslom, hogy a kiadástól számítva 5 évnél öregebb iPad-et nem érdemes venni. Ezt még pár évig tudod használni, úgy, hogy van rá frissítés is és már nem drága. A mini 5-re még kijött a 17. iPadOS, így abban még van 1-2 év apple támogatás, a mini4-et is meg lehet még venni, bár erre marad ay iPadOS16.

(#44606) ittakary válasza kchris78 (#44603) üzenetére


ittakary
nagyúr

Melyik meret? :)
mutatsz kerlek linket?

(#44607) kchris78 válasza bostone (#44604) üzenetére


kchris78
veterán

Facebook Market, hasznalt eredeti elvileg :). Ha ugyae stimmel akkor folosleges lenne egymas idejet foglalni.

(#44608) zaskar válasza kchris78 (#44601) üzenetére


zaskar
senior tag

Használd egészséggel! Érdekes, én is jófogáson vettem márciusban az M2-es, 11"-os, 256-os Pro-t, bontatlanul. Akkor is elég kedvező áron adták, de ahogy elnézem, jelenleg is versenyképes lenne az az ár :)

(#44609) ittakary válasza kchris78 (#44601) üzenetére


ittakary
nagyúr

En is nezegetem az M1/M2 hasznaltakat, de nekem 12.9 meretben kellene, es kozel 400ezret kernek el erte, mikozben a 2018-as 12.9-emet talan valahol 200-250 kornyeken tudnam eladni. Tehat kb 2x annyiba kerul hasznaltan… mikozben a kulonbseg: kicsit gyorsabb :)
ennyi plusz penzt nekem nagyon nem er …

(#44610) kchris78 válasza zaskar (#44608) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem ott sokszor kevésbé vannak tisztában az emberek az árakkal, nem technikai emberek teszik oda fel a cuccaikat.

(#44611) szabonagyur válasza BlackJack21 (#44605) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mini 4-re nincs iOS16 sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44612) kchris78 válasza ittakary (#44609) üzenetére


kchris78
veterán

pedig annyira olcsónak láttam a 12-eseket.. olcsóbbnak mint 11eseket, de igaz ott másképp számolódnak a generációk.

(#44613) bostone válasza kchris78 (#44607) üzenetére


bostone
addikt

A fóliára gondoltam.
:)
Több helyről is rendeltem már tokot vagy fóliát, ami nem a leírásban szereplő generációra volt méretezve.

Használt cucc valamennyire mindig lutri marad, bár negatív tapasztalatokról szerencsére nem tudok beszámolni. Lehet picit óvatosabb vagyok, mint kellene, de itt a faluban alacsony a kínálat. A fővárosba nem szeretek járni a közlekedés miatt, de a világ végére sem megyek el egy jó ajánlatért.
(A posta négy napon keresztül utaztatta az utolsó csomagomat, mire sikerült letenni a helyi fiókba.)

(#44614) kchris78 válasza bostone (#44613) üzenetére


kchris78
veterán

Képernyő üvegfólia alza lett. Ez fit, a promax esetében bevált, és 6ezer egy db, reggelre itt van nem messze. Vidéken változik igen a prioritás, vagy Bp/esetleg más nagyváros, és az drágítja az árat vagy posta és nem kamu zajt a feladó.. egy két ajánlat vidékről volt, fordítva tapasztaltam ezt :) .

(A másik amin felhúztam magam hogy az itteni kereskedők nevetséges árat mondanak beszámításra.. hogy nem viszik.. szerencsém is volt de egy nap alatt vitték el a minit.. és beveszik rádobnak több tízezret azt rakják ide vissza, hátha ráharap valami balek)

(#44615) zaskar válasza kchris78 (#44610) üzenetére


zaskar
senior tag

Ebben is lehet valami, bár az én eladóm nagyon is értett hozzá, kérdésemre "céges ajándék"-ként nevezte meg a Pro-t, mikor a származásáról kérdeztem. A lényeg, hogy teljesen megbízható tag benyomását keltette, az átadás a lakásán, nem pedig egy plázában vagy benzinkúton történt meg, ahogy az mostanában szokás.

(#44616) kchris78 válasza zaskar (#44615) üzenetére


kchris78
veterán

Igaz, nem lehet általánosítani, itt az ingyen jött olcsón megy állhatott fenn :D.

Azért az érdekelne hogy ezek a szürkés cuccok honnan származnak... Vettem MacBook Pro14-et 6 kilóért, lejárt garival de használat mentesen (elvileg a doboza is stimmel). Vettem a mini6ot, lejárt garival, S/N szerint 22 májusban lett eladva.. 21 novemberi az aksi, még sem volt benne egy használati ciklus se.. A doboza stimmelt a készülékkel, tehát elvileg garis csere sem volt mert akkor a doboz nem stimmelt volna.. Bennragadt készülékek kereskedésekben?

Amúgy nem értem hogy jófogáson miért nincs véleményezés, nekem ezért vannak fenntartásaim...

[ Szerkesztve ]

(#44617) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

iPados 17 Dev 3 betában lehet végre az iPadet választani, mint hangszóró mikor külső monitorra csatlakoztatod. Mikor kipróbáltam a céges dokkolóval 17.02-n ( egy USB C-vel lehet tölteni és csatlakozni külső monitorra) ez az egy dolog zavart, hogy csak a monitor lehetett hangszóró viszont ezekben a monitorokban nincs hangszóró. Kezd alakulni ez az external display experience.

(#44618) kchris78 válasza M.Eriksen (#44617) üzenetére


kchris78
veterán

wow ezt a hiányosságot több videón is láttam, valamit reagálnak ezek szerint… így maradhat a bt stb hangszóró.

btw ez az m1 ipad tényleg brutális gyors…

[ Szerkesztve ]

(#44619) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Ha a Google Driveról töltök le zenét,azt hogyan lehet átvarázsolni a Zene appba,(ott csak Apple Music van, de miért)mert csak a Fájlokban látom az Ipadomon. Bocsi a nagyon láma kérdésért, de mindig droidos voltam, ez az első IOS próbam. Ráadásul tetszik, de pár dolog kifog rajtam. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#44620) lockdown90 válasza Black_Raven (#44619) üzenetére


lockdown90
senior tag

jog vedett zenet hogy akarsz atmasolni barhova is? :D
vagy mi a kerdes?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#44621) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok!

Egy kedves barátom tetoválónak készül (készül, tehát még nem az ultra profi szint az elvárás, de azért vannak elég bonyolultnak tűnő rajzai). Szeretne rajzokat digitálisan is készíteni és szerkeszteni, ehhez keres eszközt. Ezek alapján gondolom valami tollas megoldás lenne a megfelelő. A kérdésem az lenne, hogy melyik a legolcsóbb ipad+toll kombó ami megfelelhet? Érdekelne az új és a használt verzió is.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44622) lockdown90 válasza Bkrisz9 (#44621) üzenetére


lockdown90
senior tag

hasznalt ipad 9 + pencil 1 gen?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#44623) Bkrisz9 válasza lockdown90 (#44622) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nagyjából ezt gondoltam én is alap felállásnak. Esetleg aki használ pencilt, van különbség a toll érzékenységében, használhatóságában az ipad 9-10. és az air 10. generációja között?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44624) bostone válasza Bkrisz9 (#44623) üzenetére


bostone
addikt

Az iPad air csak a pencil 2 gen "tollal" működik.

(#44625) lockdown90 válasza Bkrisz9 (#44623) üzenetére


lockdown90
senior tag

air-ből az 5. gen a legfrissebb, 10. gen a "sima" ipad-ből van.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#44626) moleculez válasza lockdown90 (#44620) üzenetére


moleculez
veterán

Feltétezzük hogy saját zenéi :DDD
Amúgy nekem is van pár száz dj set azokkal mizu?!🤷🏼‍♂️ Nincsenek kereskedelmi forgalomban sehol, sőt a nagyrész a zinternetről is kikopott, ha megpróbálod megkeresni kergetheted a halott megaupoad/rapidshare linkeket (ehhh régiszép idők).

Az eredeti kérdéshez #44619: használj alternatív lejátszót (én pl VLC-t használok e célra), azokba utána a be tudod másolni a share menün keresztül. Vagy közvetlen is, rég nem használtam. Gyári lejátszó nem lesz ebben a barátod gépen keresztül tudod bemásolni abba.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#44627) Black_Raven válasza moleculez (#44626) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Köszi szépen. Tegnap épp néztem a VLC-t a Storeban, eszembe jutott milyen régen használtam. De egyelőre nem kell, töröltem a Driveról a zenéket, marad telón, onnan hallgattam eddig is, a droid birja. ;]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#44628) Bkrisz9 válasza lockdown90 (#44625) üzenetére


Bkrisz9
őstag

jogos :B

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44629) yetijetnyak


yetijetnyak
csendes tag

Sziasztok,

Ipad 9-ről az működik, hogy az Ipad-be bedugsz egy Apple-USB3 adaptert, abba bedugsz egy USB-s SD kártya adaptert SD kártyával, felmásolod a képeket Ipad-re, utána az SD kártya adaptert kicseréled egy pendrive-ra, és az Ipadról a felmásolt képeket visszamásolod a pendrive-ra?

A pendrive-nak ha jól értem FAT32 formázásúnak kell lennie.

Y

(#44630) Jaded válasza moleculez (#44626) üzenetére


Jaded
senior tag

Apple Musicra előfizet és a Zene app Macen szépen feltölti iCloudba azokat a zenéket, amik nincsenek fenn. Én a saját mixeim így töltöm fel, helyet nem foglal, nem kell sz.rakodni másolgatással, stb. :DD
Ezt nagyon szeretem, remélem nem nyírjàk ki, mint a Fotostreamet.

Renault Megane IV Limited

(#44631) ittakary válasza yetijetnyak (#44629) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem működik, igen

én NTFS külső HDD-t is csatlakoztattam már iPad-re

(#44632) Hack3er


Hack3er
őstag

Sziasztok!

iPad Pro 2021 M1-et használok már rendszeresen napi szinten ez év júniusa óta, tavaly augusztusba vettem telekomon keresztűl.

Egy full hd-s 144hz-s monitor van rákötve usbc-s baseus dokkal hdmi kábellel.
Keychron K6-os billentyűzettel és egy magic trackpad 2-vel használom.

Ez ilyen bemutatkozós infó volt eddig :)

Ha lenne itt valaki aki így használja az M1-es iPadjét, lenne hozzá pár kérdésem, az se baj ha véletlenűl többen lennénk, tapasztalatokat megoszthatnánk egymással.

(#44633) Redpaladin


Redpaladin
tag

Hali,
Most olvasom,hogy holnap érkeznek nagyobb frissítési pack-ok a tabletekre. És ez közt írták,hogy apple pencil 2 támogatás is kibövül... kérdés most akkor mi van eszerint ipad 9 generációra is kibövítik a pencil 2-öt?

(#44634) kurion válasza Hack3er (#44632) üzenetére


kurion
senior tag

Én használok :D Bár minden adott nekem is a setuphoz, gépként nem használom. Főleg 3d tervezés van rajta hobbi szinten (shapr3D).

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#44635) bmakszim válasza Redpaladin (#44633) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerintem az iPad 10 utódja kapja meg. Vagyis a 11.
Fura, hogy erre a hétre várják. 23-áig még tart a back to school.

(#44636) ittakary válasza Redpaladin (#44633) üzenetére


ittakary
nagyúr

Félreértetted, a 9. generáció örök életére Pencil 1-es marad, ez nem szoftverfrissítés kérdése.

az iPad-Pencil kapcsolat hardveres - nem szoftveres

ahogy írták előttem, ez inkább arra vonatkozik, hogy most kiadásra kerülő sima alap iPad is végre Pencil 2-es lesz, azaz a Pencil 1 teljesen nyugdíjba vonul

(#44637) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Valaki használja már a 17-es iPadOS-t ipad 9-esen?
Hogy vált be?

Üdv.:
Zoli

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#44638) l.skywalker válasza Zozzer888 (#44637) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én azon használom, casual felhasználó vagyok így sok változást nem vettem észre a 16-hoz képest. Minden működik normálisan

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#44639) Adee_91


Adee_91
aktív tag

17.0.3 óta elég gatya lett az üzemidő (M1 Pro 12.9)
Más is tapasztalta esetleg?
Illetve van bármi program (akár iPadre akár Mac-re),amivel rá lehet nézni az akku állapotára?

(#44640) szabonagyur válasza Adee_91 (#44639) üzenetére


szabonagyur
félisten

iPad9-n sem valamifenyes :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44641) Jaded válasza Adee_91 (#44639) üzenetére


Jaded
senior tag

Coconut battery Macre, Win-re 3utools.

Renault Megane IV Limited

(#44642) Adee_91 válasza Jaded (#44641) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Köszi,ránézek. :R

(#44643) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Eszerint a cikk szerint elképzelhető, hogy ma jelenik meg az új Mini: [link]

(#44644) adalbert1 válasza lugosi (#44643) üzenetére


adalbert1
veterán

Erre kíváncsi leszek - igazából nem tudom, hogy mit változtatnának érdemben a minin, amitől ténylegesen jobb lenne mint a jelenlegi generáció, de még nem venne el vásárlókat a többi modelltől.
Pl. szívesen néznék 120 hz-es kijelzőt benne, vagy oledet, vagy a kettőt együtt, de 120 hz még az airben sincs, oled pedig még egyik ipadben sem.
Pencil 2-t már a 6 is támogat, így az is kilőve, mint újdonság.
Talán egy face id, erősebb soc (esetleg több RAM-mal), és 128-as induló tárhely, amit reálisnak látok.

Mindenesetre itthon tartalomfogyasztásra családon belül még a mini 5 is bőven megfelelő.

(#44645) ittakary válasza lugosi (#44643) üzenetére


ittakary
nagyúr

állítólag több ipad is jönni fog

de bemutató nélkül, csak frissíteni fogják a honlapot

(#44646) bmakszim válasza adalbert1 (#44644) üzenetére


bmakszim
senior tag

iPad Mini 7 Rumored to Feature These Four Upgrades

A16, jobb kamerák, új színek és "jelly scrolling" fix.

Én jobban örülnék egy A17 Pro-nak, hogy az új AAA játékok is fussanak rajta. De nem reális, az iPhone-okba is alig tudnak eleget gyártani.

(#44647) DanielLong


DanielLong
senior tag

Visszatérhetne előre a bekapcsoló gomb 😛 Amúgy esetleg ha van valaki, aki Mini 6-ot használ főzéshez, kérdezném, hogy kényelmesen be lehet kapcsolni a kijelzőt az oldalsó gombbal? Nekem a Mini5 annyiból nagyon jó, hogy ikeas tartóban áll az iPad és egy ujjal fel tudom oldani, ha lekapcsolna a kijelző.

(#44648) ittakary válasza bmakszim (#44646) üzenetére


ittakary
nagyúr

a Mini csak a középkategóriát jelenti az Apple termékpalettán, nem fogja megkapni a csúcs CPU-t

#44647 DanielLong te jó ég... isten ments, hogy újra kijelző alatti gomb legyen ... de abban igazad van, hogy ez a peremen lévő gomb egy átok, rengetegszer kell törölgetne az ujjamat, mert nem ismer fel: véleményem szerint kapjon inkább FaceIDt :)

[ Szerkesztve ]

(#44649) pzstm válasza bmakszim (#44646) üzenetére


pzstm
titán

meg minibe nem fogják berakni azt ami pro/pro max kiváltság iphone-ban

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44650) bmakszim válasza ittakary (#44648) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az előző két generáció az akkor legújabb A chipet kapta.

#44649 pzstm Csak mondom, hogy legutóbb ugyanúgy 5 GPU magos A15 Bionicot kapott, mint a 13 Pro Maxod, ellentétben a sima iPhone 13-akkal, amikbe csak a 4 GPU magos változat került.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.