Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) moleculez válasza fery02 (#34943) üzenetére


moleculez
veterán

Csak annyira mint bármi más amit tömeggyártanak. :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34952) lkristóf válasza kalanchoe (#34948) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nekem a huawei 5a type c kábellel nem tölt, szóval van amit nem szeret. :)

(#34953) l.skywalker


l.skywalker
félisten

sziasztok. Vásároltunk egy iPad 8 (2020)-at és ha lehet 2 kérdésem lenne. Melyik a legjobb/legajánlottabb, (ár/érték arányban) legjobb tok? Nem kell, hogy smart legyen vagy billentyűzetes, csak sima tok a védelemért.

Ill. ennek a kérdésnek folyamánya, hogy létezik iPad-re fólia, és ha igen - érdemes-e tok mellett rakni rá?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#34954) milkabrams válasza l.skywalker (#34953) üzenetére


milkabrams
őstag

spigen through armor érdemes egyszer kifizetni azt a 10 ezer forintot, van a hátulján kitámasztó is. Fólia is kell, a kvarc kristályos szerkezető porszem, ami általában sima homok vagy kőpor, keményebb mint a gorilla glass. Ha rajzolsz valami paperless fólia, viszont az rontja a képminőséget, így ha nem szükséges jobb az üvegfólia.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#34955) xhege válasza l.skywalker (#34953) üzenetére


xhege
addikt

Én Spigen Urban Fit tokot használok nagy megelégedéssel, és Brotect fóliát a karcok ellen.

(#34956) fery02 válasza moleculez (#34951) üzenetére


fery02
addikt

Akkor így kevésbé aggódok, köszi!
Elég az, hogy nincs konkrét típushiba gond akkor vele kapcsolatban.

(#34957) OCTAMD válasza fery02 (#34956) üzenetére


OCTAMD
őstag

Sajnos van,nem is kevés

A podsok szarnak be ,nem kevés

Gari nélkülit nem veszünk ilyenből

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#34958) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Inkább az a baj velük, hogy nem lehet őket javítani muszáj cserélni...

(#34959) honeypot válasza milkabrams (#34954) üzenetére


honeypot
tag

Csak kíváncsiságból rákerestem. Ilyen ronda tokot sem láttam még :)

(#34960) milkabrams válasza honeypot (#34959) üzenetére


milkabrams
őstag

Élőben nem olyan ocsmány, de legalább praktikus.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#34961) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy iPadre nincs fekete Facebook?

(#34962) bostone válasza ntomi0730 (#34961) üzenetére


bostone
addikt

Volt, de kikezelték.

(#34963) honeypot válasza ntomi0730 (#34961) üzenetére


honeypot
tag

A páromnak tegnap reggeltől iPhonera sincs.

(#34964) fery02 válasza OCTAMD (#34957) üzenetére


fery02
addikt

Ezt jó így utólag tudni, na mindegy már. 😁

Amúgy a hirdetés leírása is olyan, hogy bal és jobb oldali pod cserélt darab, kicsi gyanút ott mondjuk vehettem volna.

(#34965) ntomi0730 válasza bostone (#34962) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Köszönöm.
honeypot: Azon van :)

[ Szerkesztve ]

(#34966) consono válasza ntomi0730 (#34961) üzenetére


consono
nagyúr

Friendly + rulez :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#34967) kchris78 válasza ntomi0730 (#34961) üzenetére


kchris78
veterán

dark mode? :D iPad LCD arra minek? nincs rajta energia nyereség mint az AMOLEDre :D.

[ Szerkesztve ]

(#34968) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok elgondolkodtam ma!

Napi használatban az irodában a céges asztali PC-m mellett párhuzamosan használok egy Ipad Pro 2020 12.9 Wifi+cell 128 GB tabletet + Magic Keyboard-ot, benne egy adatmegosztó SIM-el. Azon gondolkodom, hogy érdemes lenne-e lecserélnem egy MacBook Air 2020 M1, 8/256 GB-ra? Kb. 1:1-ben tudnám elcserélni. Mindkettő pár hónapos, 3 év garanciával. Az Ipadet szinte kizárólag a billentyűzeten használom, kvázi laptopként. Súlyban és méretben kb egálban vannak. Ami egyedül hátrány lenne nekem az MBA esetén az az, hogy nincs benne SIM, így a telefonról kellene osztanom a netet. Ez nagyon kinyírná a telefonom akksiját? Ami az MBA mellett szól az az M1 és a sokkal jobb akkuidő. Ipad-en nem rajzolok, szinte csak netezés és tartalomfogyasztás a felhasználási terület. Filmet és zenét is csak az AirPods Pro-val hallgatom, nem saját hangszóróval, így a 2 vagy 4 hangszóró nem döntő tényező. Vélemények? Érdemes belevágnom? Kijelzőben van olyan jó az új MBA, mint az Ipad Pro 2020?

Rappi

(#34969) Maxxy10 válasza SeatZola (#34968) üzenetére


Maxxy10
addikt

M1-es ipad pro nem opcio? Azzal megmaradna a SIM tamogatas es megkapnad ugyan azt a M1-es erot amit a MBA-ben lenne.

(#34970) SeatZola válasza Maxxy10 (#34969) üzenetére


SeatZola
őstag

Az M1-es Ipad Pro akkuját a tesztekben nem nagyon dicsérik....

Rappi

(#34971) nikilauda válasza SeatZola (#34970) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én az M1 Air -t azért adtam el, mert főleg tartalomfogyasztásra használtam. ( illetve egy program Windows alatt jobban működött , így ehhez mindig Windows gépet használtam).
Számomra jobban használható az iPad , mint az Air. Viszont az M1 air akkuidő zseniális.
Most fogok vásárolni egy Magic Keyboardot, van egy pencilem, amit sokat használok.
Volt 3. Gen pro 12,9-es iPad-em, a kijelző szerintem jobb , mint a MacBook Air-ben.
jelenleg Air 4 iPad van, egyedüli gondom vele, hogy nem cellular. Emiatt fogom cserélni, ugyanerre.

(#34972) Divinity válasza SeatZola (#34968) üzenetére


Divinity
őstag

Hát ezt neked kell tudni, hogy van e igény a tényleges desktop megoldásra vagy épp a tablet által nyújtott extra dolgokra. Nálam pl pont, hogy a tartalom fogyasztás miatt van iPad és melóra a mac

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#34973) moleculez válasza SeatZola (#34968) üzenetére


moleculez
veterán

Én meglépném, de hiányozna, hogy nincs iPadem ;] De úgy néz ki, neked inkább laptopra van szükséged, szóval használj azt ne pedig laptopnak is használható eszközt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34974) SeatZola


SeatZola
őstag

nikilauda: én azon agyalok, hogy ez a külső usb-s modem megoldás olyan "gáz" manapság már. Megvan a Magic Keyboard és a Pencil 2 is. És így ajért sokkal több mindenre használható valóban az Ipad Pro, mint a MBA.

Divinity: Tényleg csak tartalomfogyasztás és net a használatom.

moleculez: igazából asztali alkalmazásokat nem használok, szerintem az én használatom nem tipikus laptop szerű használat.

Most számolgattam, ha eladnám az Ipad Pro-t + Magic Keyboard-ot és a Pencil 2-t akkor kb 100eFt megmaradna a zsebben az MBA mellett. Viszont lehet hiányozna az érintő kijelző és zavarna a külső modemes megoldás. USB-sticket biztosan nem tennék az MBA-ba, inkább egy zsebméretű MiFi routert. Na alszom rá egyet. De mindkettőben van amit szeretek....

Rappi

(#34975) nikilauda válasza SeatZola (#34974) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ahogy látom van iMac is. Így én biztosan maradnék az iPad-nél.
Bár most én is egy M1 Mac minin gondolkodom néhány hete, de nem hiszem, hogy kihasználnám.

(#34976) SharpSA válasza kchris78 (#34967) üzenetére


SharpSA
veterán

Biztosan tök jó találmány ez a sötét mód, de hogy a szemnek nem jó, az tuti...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34977) ntomi0730 válasza kchris78 (#34967) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg jobban tetszik…., vagy többek között sötétben pihentetőbb a szemnek.
Nem vagyunk egyformák

[ Szerkesztve ]

(#34978) Divinity válasza SharpSA (#34976) üzenetére


Divinity
őstag

Világosban ha nagyobb szövegrészt olvas az ember akkor kicsit jobban fárasztja a szemet ellenben gyengébb fényviszonyok mellett meg pont az, hogy kevésbé. Igazság szerint semmi konkrét tanulmány nincs az esetről de abban kb megegyeznek a szemészek, hogy károsnak nem káros, hogy jó e az egyéb kérdés

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#34979) SharpSA válasza Divinity (#34978) üzenetére


SharpSA
veterán

Gyengébb fény mellett pont nem jó nekem a sötét háttéren a fehér betű, mert a szöveg "beleég" a retinámba és ha máshová nézek, akkor is látom a szöveget. Pedig automatán, kis kijelző fényerővel olvasok. Nekem ezért nem jó a sötét mód. Nappal meg ahogy írod, kb vakulni lehet vele, csak a szöveget látni nem nagyon, főleg hogy sok szöveg nem fehéren van, hanem például kékkel, lásd telefon app...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34980) consono válasza SharpSA (#34979) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes ez, én az einkes ebook olvasót is fekete alapon fehér betűkkel használom éjjel, nappal meg normálban, mert így nekem kevésbé fárasztó. A telefont meg csak dark mode-ban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#34981) SharpSA válasza consono (#34980) üzenetére


SharpSA
veterán

E-book olvasó azért kissé más, még ha van háttérvilágítása is. Mindegy, nekem nem jön be a fekete alapon fehér betű. Valamiért papíron sem ezt látom... :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34982) kchris78 válasza SharpSA (#34981) üzenetére


kchris78
veterán

Igen, en is ezert jottem elo ezzel: cafoljatok meg de az amoled elott nemigen volt fekete alapon feher betu mert addig nem volt ok erre... oke volt par weboldal de nem volt se oprendszer ilyen se alkalmazas.. azazhogy volt, win3.11ben is volt ilyen paletta de sehol nem lattam. Kijott a fogyasztas meg a kisebb pixel elhasznalodas miatt es hype lett belole. koromsotetben elvileg nem is jo egyaltalan olvasni persze az orvosok sincsenek egy velemenyen igazabol.

(#34983) moleculez válasza SharpSA (#34981) üzenetére


moleculez
veterán

Sötétben kényelmesebb a szemnek, hogy csak a betűk világítanak a környezetéhez (sötét pixelek) képest nagyobb fényerővel, mint fordítva. Amellett hogy kényelmes, kevésbé roncsolja a szemet, erről olvastam korábban kifejtve, hogy miért ez a kisebbik rossz, ha érdekel a téma eressz meg pár Google keresést.
Ugyanakkor valóban idegen, ahogy mondtad, a könyvek is fehéren fekete nyomatok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34984) HardRic válasza SharpSA (#34981) üzenetére


HardRic
addikt

Én nem váltottam volna iOS-re, ha nem hozták volna be itt is a sötét módot. Mások vagyunk, más a kényelmes, ennyi.

(#34985) smc


smc
addikt

Aztán mind a Ph-t olvassátok, ami kiveri az ember szemét. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#34986) SharpSA válasza HardRic (#34984) üzenetére


SharpSA
veterán

Így van. Azért is írtam, hogy nekem nem jó.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34987) SeatZola válasza SeatZola (#34968) üzenetére


SeatZola
őstag

Na aludtam rá párat és szerintem maradok Ipad Pro-n. Túl sok lenne amiról le kell mondanom az MBA esetén, de valószínűleg a jobb kijelző, győzött meg és az LTE megléte. Bár szerintem majd egy M1-es Ipad Pro-ra azért cserélek a mikro LED kijelző és az M1 miatt.

Rappi

(#34988) kchris78 válasza smc (#34985) üzenetére


kchris78
veterán

van olyan bongeszo ami dark modeot csinal minden oldalbol :D.

(#34989) Noxy válasza kchris78 (#34988) üzenetére


Noxy
veterán

Van. Pld a Firefox éjszakai modeot csinál nappal is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#34990) SeatZola


SeatZola
őstag

Valahogy ki lehet kapcsolni, hogy a személyes hotspot ne aktiválja be magát folyamatosan? Hiába kapcsolom ki, egy idő után újra aktív lesz….

Rappi

(#34991) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Szerintetek filmnezesre mennyire alkalmas egy iPad mini? Evek ota egy 9.7 colos iPadet hasznalok erre a celra, leginkabb agyban fekve es kanapen szoktam nezni kezben tartva. A problema az az, hogy nekem eleg nehez tartani a 9,7 colosat igy arra gondoltam talan a minivel egyszerubb lenne a helyzetem. Kerdes, hogy mennyire elvezheto!

[ Szerkesztve ]

(#34992) Syd69 válasza szildavid90 (#34991) üzenetére


Syd69
aktív tag

Sok helyen ki van állítva,nézd meg. Neked kell döntened, hogy jó-e.

[ Szerkesztve ]

Alma

(#34993) hszilard666 válasza szildavid90 (#34991) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem abszolút jó választás a mini erre a felhasználásra. Én egy mini 2 est használok ugyanerre, próbálkoztam lecserélni nagyobbra, egy 12.9 es pro val próbálkoztam, de annyira kényelmetlen volt útközben hogy pár nap használat után váltottam is vissza minire.

Viszont ha nem sürgős a vásárlás akkor én várnék a helyedben, mivel azt pletykálják hogy idén érkezik az újratervezett mini, valszeg az új ipad air dizájnjával. Azt olvastam hogy fizikailag nem lesz nagyobb, csak a kijelző fog nagyobb helyet elfoglalni az előlapon.

Sőt a macrumors szerint mini ledes kijelzőt kaphat mint az új ipad pro-k! [link]

Mondjuk én ebben nem hiszek annyira, mivel a mininek a méretén túl a legnagyobb sellingpointja eddig a jó árfekvése volt, és ha miniledes display lenne benne, tuti hatványozottan drágább lenne mint az eddigi minik.

Személy szerint én annak örülnék a legjobban ha OLED kijelző lenne benne! De lehet hogy bilibe lóg a kezem. :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#34994) szabonagyur válasza szildavid90 (#34991) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mini 4 van nekem hasonlóra és megfelelő.

Használom ágyban, repülőn, sokfele és erre tökéletes nekem. Ha meg nagyobb kijelző kell akkor laptopot előveszem ami már 13".

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34995) Pyttawrx válasza szildavid90 (#34991) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg egy tartó is szóba jöhet? Pl:
[link]

(#34996) smc válasza Pyttawrx (#34995) üzenetére


smc
addikt

Milyen buta oldal ez? Tesztaréna.. erre bevágnak pár promóképet és nulla tartalmat. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#34997) Pyttawrx válasza smc (#34996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak a tartó a lényeg. Csak az első találat volt.
de tessék: [link]
ez jobban tetszik? :)

(#34998) smc válasza Pyttawrx (#34997) üzenetére


smc
addikt

Amúgy igen. :D
12.9-es pro-t elbírja vajon? :F :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#34999) Pyttawrx válasza smc (#34998) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elvileg igen elbírja.
Széles szorítótartomány, kompatibilis az okostelefonokkal és a táblagépekkel 4,7-12,9 hüvelyk között

(#35000) szildavid90 válasza hszilard666 (#34993) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Koszi mindenkinek a segitseget!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.