Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) R3laX válasza R3laX (#26448) üzenetére


R3laX
addikt

Lassan elköszönök :D

(#26452) Lauda válasza Viktoár (#26450) üzenetére


Lauda
félisten

A személyeskedést tartsd meg másoknak.

Gondolom az ügyfélszolgálat akkor még nem tudott annak a területnek a hibájáról és próbáltak segíteni neked.

(#26453) tepenzed válasza R3laX (#26448) üzenetére


tepenzed
őstag

Dorogon digi optika? Ez nekem új.. a panelokba?

(#26454) R3laX válasza tepenzed (#26453) üzenetére


R3laX
addikt

Fent a dombon legfelső utcákban is kihúzták(vszeg az invitel területeken). Egom nem reklámozza szerintem, csak a vörösvári cikket láttam róla. Itt is olvashatod Dorogot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26455) Viktoár válasza Lauda (#26452) üzenetére


Viktoár
addikt

Nah jó mindegy, tiszta ügyfélszolgálat. :DDD

Üdv:Viktor

(#26456) Lauda válasza Viktoár (#26455) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen normálisan és korrekten kezelték az ügyedet, neked vannak a valóságtól elrugaszkodott elvárásaid úgy néz ki.

(#26457) Intruder2k5 válasza Viktoár (#26455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyugalom, nem itt kell levezetni a másikon az ideget! Egyébként meg hibabejelentéskor alap dolog, hogy a szolgáltató rögtön a saját eszközödre próbálja hárítani a hibát, így még bejelentés előtt ajánlott egy PC-t vagy laptop-ot közvetlenül a modemre kötni kábellel, és úgy is megpróbálni, hogy jelentkezik-e a hiba. Ha igen, akkor mehet a telefon, és minden ilyen javaslatot rögtön tudsz hárítani, hogy próbáltad direkt kábeles PC kapcsolattal is, és úgyis rossz.

(#26458) Viktoár válasza Intruder2k5 (#26457) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem vezettem le senkin az ideget csak mást nem ír hogy az invitelesek rajta vannak a hibán. :DDD Ez az amit az ügyfelestől nem hallottam csakhogy matassak a routerben és próbáljam megoldani. Ez a normális hozzáállás?

Vagy valóban nagyok az elvárásiam amikor szeretném hogy úgy kezeljenek mint egy régi előfizetőt aki számít nekik? A visszahívás fáj nekik, hogy paraszt nálunk van a hiba? :U

Kizárólag kábeles kapcsolatot használok a pc és router között, nem bízom a wifiben. Amúgy az alap dolgokat végigzongoráztam még a hívás előtt. :K Egyébként meg a routerig tudják mérni a vonalat, utána már nem.
Szerintük az jó volt akkor mikor telefonáltam és késöbb meg már "elismerték" hogy hiba van a körzetben. Ez kicsit ellentmondásos nem?

Üdv:Viktor

(#26459) raider21 válasza Viktoár (#26450) üzenetére


raider21
aktív tag

Nyugalom!!! Minden szolgáltatónak 72 órája van elhárítani a hibát a törvenyi szabályozás értelmében, az Invitelnek is. Utána jár a köztbér neked is, ha a hibabejelentés utáni 72h -ban nem tudták elhárítani az okait. Ha meg nem jól oldották meg, akkor az adott hibajegyet kell újranyittatnod, így tovább ketyeg lefelé a 72 óra. Csak legyen az üfsz -en bejelentve az a hiba.

Ennél többet nem tehetsz. Ha így bezuhant mindenhol a net sebessége, akkor gyanús, hogy valahol átvághattak egy optikai gerincvezeteket!?!

Szinte mindegyik szolgáltatónál főleg BTK -s egyetemi hallgatók melóznak többségében diákmunkában, kb. 70-80%. Na tőlük ne várj műszaki vénát, meg azt, hogy kisújjból telefonon keresztül perfekt hibaelhárítási tanácsot fognak adni neked. Elmondja a betanult ilyen esetekre vonatkozó standard szöveget, és kb. kész. Maximum kérj műszaki kollégát, ha tudnak, kapcsolni fogják, de a hiba okát ők sem fogják elárulni neked, ha az központi.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#26460) Intruder2k5 válasza Viktoár (#26458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindjárt hétvége van, este van, és ha tényleg van egy nagy területen jelentkező műszaki probléma, akkor gondolom "égnek" a hibabejelentő vonalai, kisebb gondjuk is nagyobb mint visszahívni bárkit.

Router alatt mit értesz? Használsz saját routert, vagy az Invitel által hozott modemet, HGW-t, ONT-t?

Nem hiszem, hogy elismerés kérdése volt a dolog, lehet először még tényleg nem tudtak róla hivatalosan, hogy központi hiba van.

Amúgy tudom ez titeket nem vigasztal, de a UPC-nél is probléma van, valami optikai kábelt kitéptek a földből, és Szentendre, Budakalász, Üröm, Leányfalu, Pilisborosjenő, Pilisszentlászló, Pomáz településeken nincs szolgáltatás. Facebook-on osszák is őket rendesen, csoda, hogy ide még nem írt senki emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#26461) Viktoár válasza Intruder2k5 (#26460) üzenetére


Viktoár
addikt

Jah routert már nem használok, az ezer éves inviteles ZTE H168N modem van. :D
Rendben ne hívjon vissza, de ha hírlevelet tudnak küldeni akkor egy automatikus értesítő mailt miért nem? :(

Tehát nem a hiba aggaszt hanem a hozzáállásuk ami kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#26462) Intruder2k5 válasza Viktoár (#26461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd küldenek a hibajegy zárásáról, ha elhárították a hibát. De lehet akkor fel is hívnak.

(#26463) tepenzed


tepenzed
őstag

Úgy néz ki helyreállt.

(#26464) Newyorker válasza tepenzed (#26463) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#26466) gedikart


gedikart
aktív tag

A hűségidőszak végére szeretném felmondani a szolgáltatást. Ezt mennyivel előtte jelenthetem (kell) az Invitelnek?

(#26467) Anonymus23 válasza gedikart (#26466) üzenetére


Anonymus23
veterán

30 nappal a hűségidő vége előtt lehet felmondani, hűségidő napi fordulóval (előtte csak kötbérrel).

;) - The Power of the Light Side

(#26468) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Ha VDSL modem webes felületén látok egy bizonyos értéket az Attainable Rate-nél akkor az csak annyit jelent, hogy a kábel bírná azt a sebességet, vagy azt is jelenti hogy a túloldali eszköz is bírná?

(#26469) raider21 válasza meszi3 (#26468) üzenetére


raider21
aktív tag

Bírja a DSLAM, a HGW, és a kábel is. Ez a HGW által becsült maximum vonali sebességed, ami elérhető nálad. ;) Ebből kb. 10% vonali tartalékot vonj le, azt tudná gyakorlatban is kihajtani a HGW.

raider21

(#26470) kabelmania27 válasza meszi3 (#26468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a többi értékek?

(#26471) ibiza80


ibiza80
csendes tag

Sziasztok!

Most itt nálunk az egész városban ( Heves ) összefosta megát az egész rendszer, mert tegnap délután óta se net, se telefon se analóg, se digitális ktv.
Hívtam az ügyfélszolgálatot, és már az elején a gépi szöveg is figyelmeztet, hogy Hevesen probléma van.
Ilyen még nem volt, nagy gebasz lehet. Kíváncsi leszek rá, hogy mikorra javítják ki a hibát.... :U

LG 50 LB 650V

(#26472) Kicsirics77 válasza ibiza80 (#26471) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nyilván optikai kábel vágás vagy pedig áramszolgáltatói hiba.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26473) raider21 válasza meszi3 (#26468) üzenetére


raider21
aktív tag

Kellene egy képmentés a HGW -ből a vonali paramétereidről. Akkor részletesebbet is tudnánk mondani. ;)

raider21

(#26474) ibiza80 válasza Kicsirics77 (#26472) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Nem tudni a hiba okát, de már működik minden! :C

LG 50 LB 650V

(#26475) meszi3 válasza kabelmania27 (#26470) üzenetére


meszi3
tag

(#26476) raider21 válasza meszi3 (#26475) üzenetére


raider21
aktív tag

A CRC hibák kár, hogy nem látszódnak. De ilyen vonalnál nem lehet sok! :P ;)
Max. adásteljesítményen kb. 110-105/30 Mbit/s körül tudhat az érpárod, szóval van még vonalú tartalékod, mert nem maximumon megy a HGW. Ezen kb. 90/25 Mbit/s sebesség elérhető lenne elméletileg. A többi vonali paramétered igen jó! :) Közel lehetsz a DSLAM -hoz. ;) :P :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#26477) meszi3 válasza raider21 (#26476) üzenetére


meszi3
tag

Köszi, megerősítetted amit gondoltam :) Nem az én előfizetésem, öcsém birkózik az ügyfélszolgálattal, nem kötötték be csak a 30 megás netet neki, mondván nem bír a DSLAM többet. Mondtam neki küzdjön a 60-asért, az simán jönne :D

(#26478) R3laX válasza meszi3 (#26477) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam is ugyanez volt. 3x rendeltem meg a 60-as netet, ahogy itt korábban leírtam. Először neten, ami után szartak visszakeresni, aztán telefonon, amit nem értettek meg, hogy 60-as kell, mert mutatja a rendszer. Majd voltam bent esztergomban, ott 2990 helyett 5400-ért tudták volna csak adni....Azt mondta nő, akkor telefonon, vagy interneten próbálkozzak... :) ) Aztán nagy nehezen kijött a szerelő, egy 30-as megbízással 2590Ft. Mondtam neki, hogy nézzük már meg mennyi a maximum, ami jöhet. 84Megabitet mért itt Dorog városközpontban... mondom jó, aláírom a 30-ast, de hogy lehet 60-ra emelni, hisz most van itt a szerelő... most kéne még vmit csinálni. Azt mondja, felhívja a központot, nekem csak annyit kell mondani, hogy rendben van a vonal és szeretném a 60-ast, mert ugye azt rendeltem meg.. Erre mondja a nő a vonalban, hogy rendben, de ez jövő hónapban a havidíj 2990Ft-on kívül még +egyszeri 500Ft-ot jelent... Mondom jó... :((( . Megnyugtatott a szerelő, hogy ha 60-ra is korlátozzák, van amikor simán jön 72-74Megabit körül is. 67-tel jött 3-4 hónapig, azután lekorlátoztak 58-ra... :R .... Ügyfélszolgálattól ne várj sokat, amíg ott a szerelő vele kell kiügyeskedni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#26479) Lauda válasza R3laX (#26478) üzenetére


Lauda
félisten

A szerelővel semmit sem tudsz ügyeskedni, mert a sebességedet budaörsön állítják be központilag.

[ Szerkesztve ]

(#26480) R3laX válasza Lauda (#26479) üzenetére


R3laX
addikt

nem értelek... erről beszélek :) . Itt az volt a vicc, hogy 60-as lett megrendelve 3x. A 4. esztergomi érdeklődést ne vegyük bele, mert ott drágábban tudták volna csak adni. Harmadjára jött ki a szerelő a 30-as megbízással, úgy hogy a telefonban 60-as lett lefixálva az ügyfélszolgálattal. jó ezt nem írtam le :) . Utána mérte ugye ki a szerelő, ami 84megabit volt. Lett 67, aztán rájöttek, hogy lehet ez 58 is :)...

[ Szerkesztve ]

(#26481) Lauda válasza R3laX (#26480) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát a szerelőnek mi köze a sebességedhez? :F

(#26482) Linem


Linem
senior tag

Nálunk már Balassagyarmaton kiírták szórólapokon, hogy október végéig kicserélik a kábeleket az egész városban. Először az utcákban, majd utána külön keresik az előfizetőket is, ahol szintén cserélni kell mindent. Tehát nagy nehezen itt is elindult az ED3 hálózat cseréje optikára. Már csak azt nem értem, hogy mikor lesz ebből Digi, mert eddig mindenhol Invitel néven szerepelnek.

(#26483) kabelmania27 válasza Linem (#26482) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínűleg úgy fog történni ahogy M@Db0Y-nál, azaz az új szolgáltatásra már nem az invitellel lehet szerződést kötni és a bekötés után az inviteles előfizetői szerződés meg fog szűnni.

[ Szerkesztve ]

(#26484) R3laX válasza Lauda (#26481) üzenetére


R3laX
addikt

A szerelőnek annyi köze van a sebességemhez, hogy ha a szerelő nem mérte volna ki nálam a 84megabitet, akkor elhittem volna az ügyfélszolgálatnak, hogy csak 30megabit jön. Sztem ez ésszerű, nem? :) . Miért nem érted? Én sem azt mondom, hogy a szerelő állította be nekem 60-ra... ő csak kimérte, majd mondott egy tippet, ha le is korlátozzák mennyivel jöhet több még a 60-on felül, ami 67 volt. Pár hónapra rá belőtték 58-ra. Ugyanezt írom le most már 3x :)) A szerelőnek 1000 köszönet, hogy segített, és kimérte mennyi lehet a maximum net, ami nálam menne...

(#26482) Linem: Itt már 2 hónapja végig kébeleztek mindent... semmi szórólap. Egyelőre várunk, mikor köthető már az FTTH. Tévém Digi, netem Invitel. Egyik sem küldött még semmit.

[ Szerkesztve ]

(#26485) Linem válasza R3laX (#26484) üzenetére


Linem
senior tag

Itt sem olyan szórólap jött, hogy köthető már az FTTH, hanem csak ilyen A5-ös papír, hogy kábelcserét csinálnak az utcákban, és ha kész, utána jelezni fogják az előfizetőknek is a lakáson belüli cseréket. Várhatóan szeptember-október. Egyébként ma is dolgoztak végig a környező utcákban. Ebből gondolom, hogy sietős nekik.

[ Szerkesztve ]

(#26486) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok,én már nem vagyok invitel ügyfél mindent leadtam és megszüntettem az üsz-on mégis kaptam számlát 9-hóra teljes havit,pedig szolgáltatás utolsó napja 09.05.
Azt mondja fizessem be majd visszautalják...hát hü.. vagyok én...hehehe :DDD
Csak 5 napot kell fizessek,mégis kitolták az egész havit....pedig a számla kelte 09.14,akkor meg már régen le volt adva minden..most ilyenkor mi van?
Köszi!
:R

(#26487) M@Db0Y válasza ScomComputer (#26486) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ha 09.05-én szűnt meg a szolgáltatás akkor még október közepén is fogsz kapni egy elszámolószámlát elméletileg. Én a helyedben befizetném és utána agyaljanak rajta Ők, hogy mit hogyan kell számolni.
Ha pedig hiányzik ez a pénz 1 hónapig vagy sok időd van akkor telefonálgass és lehet, hogy sikerül elintézni.

(#26488) ScomComputer válasza M@Db0Y (#26487) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mit beszélsz te..5 napért fizessek be 10.000Ft-ot,utána meg én kuncsorogjak,hogy küldjék vissza a különbezet..őrült vagy te boy... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26489) M@Db0Y válasza ScomComputer (#26488) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Akkor ne fizesd be hanem várd meg az összegző számlát, esetleg várd meg a fizetési felszólítást is, hogy még pár 100 forinttal lehúzzanak.

(#26490) Lauda válasza ScomComputer (#26488) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell kuncsorogni, vissza fogod kapni. Vagy nem fizeted be és még vitázol évekig a céggel azon, hogy nem fizettél időben.

Nincs ilyen, hogy 5 napot fizetsz. Befizeted az egész hónapot és később jóváíródik. Szerződésmódosításokkor is így van.

[ Szerkesztve ]

(#26491) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Beszéltem az üsz-el,nem kell befizetni,azt mondta a számlálási rendszer csak egész hónapot tud kilökni az ügyfeleknek,majd küldnek egy elszámolási számlát is a napokban azt kell befizetni azon már időarányosan lesz az elszámolás...ennyi...köszi mindenkinek a válaszokat.. :R

(#26492) M@Db0Y válasza kisapa (#26398) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Pilisszentiván

(#26493) Zimi91 válasza M@Db0Y (#26394) üzenetére


Zimi91
tag

Ez koaxos környék volt? Csak mert írod, hogy jobb lett a jelerősség. Digi amúgy manapság mindenhol már ezt a kombót tolja? Be optika, aztán a TV-hez koax? Ez mondjuk tetszik, nem kell STB az IPTV miatt...

(#26494) M@Db0Y válasza Zimi91 (#26493) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Igen koaxos terület volt. Bejön az optika egy eszközbe amiből kimegy egy koax és az optika továbbmegy az ONT-hoz. Nekem is szimpatikus mert nem kellett a lakást újrakábelezni és nem kell a tvkhez se stb , se ca modul csak ha valami extra csatornát (pl HBO) rendelnék.

Ez az eszköz van nálam: [kép]

Sőt, még analóg formában is jönnek a tv csatornák, ez pl nagyszülőknél tök jó mert nem igazán tudják megtanulni a stb használatát , jó neki a 20 éves hagyományos képcsöves tv :DD

[ Szerkesztve ]

(#26495) kuthim


kuthim
tag

Sziasztok,
Ez csak nekem új?

"Tájékoztatjuk Önöket, hogy DIGI értékesítési Pont nyílt a gödöllői Invitel üzletben! Ezen a ponton az Invitel ügyintézés mellett DIGI szolgáltatás is rendelhető, egyéb DIGI ügyintézés (számlabefizetés, szerződésmódosítás, stb.) jelenleg nem lehetséges."

https://www.invitel.hu/ugyfelszolgalat/

Bocs, de mobilról írok.

[ Szerkesztve ]

(#26496) Linem válasza kuthim (#26495) üzenetére


Linem
senior tag

Ez miért olyan különleges? Az Invitelből Digi lesz.

(#26497) kuthim válasza Linem (#26496) üzenetére


kuthim
tag

Igen, én is tudom, de eddig nem történt semmi. Most meg örülök hogy történt már valami. Nálunk még mindig az Invitel adja a számlát. Az ügyfélszolgálaton nem mondanak semmit. Nálunk egyelőre minden a régi. Én Vácon vagyok. Semmi jele semmilyen Digis fejlesztésnek. Abban reménykedtem, hogy gyorsabb lesz az átállás.

(#26498) Ace Ventura válasza kuthim (#26495) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Már Szigetszentmiklós, és Kecskemét is Digi értékesítési pont.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26499) kuthim válasza Ace Ventura (#26498) üzenetére


kuthim
tag

Ennek örülök, akkor csak itt ilyen lassú az átállás.

(#26500) Ace Ventura válasza kuthim (#26499) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nyugi, nem maradsz le semmiről :)
Ha elérhető lesz a hálózat nálad, akkor mindenképpen megkeresnek.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.