Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Joker88


Joker88
őstag

eléggé fura üzletpolitikája van ennek a cégnek.. már 15 éve itt vagyunk náluk telefon+net szinten..

pénteken telefonáltak,hogy lejár a hűségidő (kolibri 10 ) de az eddigi 8.xxx ft-os havidíj megugrana 11.000 ft-ra,ugyanazon a sávszélen.. ( ugye annak ellenére hogy csökken(t) a net áfája... )
fater ugye ehhez már idős,pont ő volt itthon..
elfogadta.
ma telefonáltunk nekik,hogy ácsi, nemegészen akarjuk elfogadni ezt,benn vagyunk a 14napos időben..
gondoltam,akkor kerestetek velük valami ujabb csomagot,akkor hadd menjen a TV is hozzájuk.
nemugymegyenaz..
ami a ntene van 5500 ft-ért akciós csomag, az csak az uj előfizetőkre vonatkozik,meg nálunk az a netsebesség nem lehetséges technikai okokból..
de van tv+net telefon 10/5-ös netnél.. tudodmikor... :(((

így elálltunk az egésztől,van még más sok cég is a telekommunikációs piacon...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24002) Lauda válasza Joker88 (#24001) üzenetére


Lauda
félisten

Menjetek be, hogy lemondjatok, szerintem felaron megkapjatok a csomagot.

(#24003) kigyi_23 válasza Lauda (#24002) üzenetére


kigyi_23
addikt

Meg még majdnem annak a feléért :D Itt 12-ről 4K-ra engedték el :D :D :D loool. Most 5K alatti 100Mbit-es netet akarnak adni, hát kiderül mi lesz belőle az eddigihez képest jól hangzik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24004) kisapa


kisapa
senior tag

A jövő hónapban lejár a hűségidőm. Sajnos nincs jobb alternatíva tehát maradnom kell az invitelnél. A lejárat előtt mennyivel érdemes felhívni őket hosszabbítás ügyben?

(#24005) kigyi_23 válasza kisapa (#24004) üzenetére


kigyi_23
addikt

Már nyugodtan hívhatod őket, ha közel 1 hónap van csak hátra, hogy ne csússz bele túlszámlázásba.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24006) btz


btz
addikt

Az Invitel úgy néz ki, indult internet hálózat fejlesztésre kiírt pályázati pénzekért az alábbi Közép Magyarország régiós járásokban:

Szigetszentmiklósi
Gödöllői
Nagykátai
Váci
Ráckevei
Pilisvörösvári
Vecsési
Dunakeszi

Hogy melyikben lesz nyertes, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#24007) frovery válasza btz (#24006) üzenetére


frovery
senior tag

Nemcsak itt, hanem nagyon sok településen kértek, már sok helyen kaptak is pár milliárdot.

Viszont ezekből az általad említett települések közül, Pilisvörösvár, Dunakeszi, Vecsési településeken van Telekom konkurenciájuk, ahol most építették ki az 1000megás optikát, így próbálják menteni, ami menthető.

Szomszédom 14 éve a Telekomnak dolgozik be, mint alvállalkozó, ők csak az árok ásást, földmunkákat, béléscsövezést, oszlopok állítását, kábelek húzását végzik. Az utóbbi 1 évben kizárólag optikát fejlesztenek több 1000Km-en. Annyi a melójuk, mint égen a csillag.

Most pl nálunk, ahol Invitel van VDSL2 és egy kb: 40-50ezer előfizetővel rendelkező, több településen szolgáltató ED3-as szolgáltató(Jurop Telekom) eladta az egész kócerájt egy kis kábeles cégnek az egészet és közben kiderült, hogy a 100%-os tulajdonosa a magyar telekom. No, lesz konkurencia jó pár településen az Invitelnek.

(#24008) taki01 válasza btz (#24006) üzenetére


taki01
őstag

Vácra már telekom is pályázik elvileg az volt írva az oldalukon hogy tavasszal kezdik a hálózat építését.

(#24009) M@Db0Y válasza frovery (#24007) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Hát ezzel az optikával kapcsolatban vegyes érzéseim vannak.
Pilisvörösvár/Pilisszentiván körzetben elérhető már az 1000Mbit is de konkrétan ismerőseim már a 120-as csomagokra is panaszkodnak ,hogy szakadozik, ledobja, lelassul.
Invitelnél is vannak hasonló gondok az esti órákban, illetve lassulás is előfordul.
Van egy olyan érzésem,hogy a környékre jutó sávszél a kevés , amíg azt nem fejlesztik addig hiába van optika meg 1000Mbit...

(#24010) frovery válasza M@Db0Y (#24009) üzenetére


frovery
senior tag

A rendszer még teljesen új, még nem 100%-os, így biztosan vannak még gondok. Központilag még gondolom nincsen beállva, finomítva a rendszer. Ehhez azért kell kis idő, mire beáll a rendszer. De a hálózat az garantáltan új, így nemhiszem, hogy gond lesz vele. Telekomnál sokkal jobb cuccokkal dolgoznak, mint az Invitelnél, nincs gond a tőkével.

(#24011) kigyi_23 válasza M@Db0Y (#24009) üzenetére


kigyi_23
addikt

Vannak gondok minden hálóval, pl. a múlt hétvégén lehalt a Telekom külföld irányba kb 1-1.5 órára, de ez benne van. Nálunk nincs vele gond este is megvan a sávszél, esetleg nem 1k hanem csak 850Mbit jön, hát ezért nem fogok szólni :D Sajnos az Invitelnél későn kaptak észbe nálunk msot fejlesztenek közel 1 évvel a T után hát ez a legrosszabb időpont amit választhattak hiszen erre az időre a lakosság nagyrésze elpártolt tőlük és még több mint 1 év hűsége is van.... Az analóg TV nézhetetlen a hálózat szét van cseszve, nagyon sok helyen egyszerűen beázik, mert már a dobozok sincsenek fent csak a kábelek és kötések lógnak magukban. Az elmúlt 2 évtizedben volt 5-6 szerelőgárda akik mind máshogy, másképpen csinálták és cseszték szét a rendszert. Én a 2-es körzetben vagyok az kiváló volt amíg náluk voltam msot már azt mondják az is vacak, de a 3-as rettenetesen szakadozik és évek óta használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24012) M@Db0Y válasza kigyi_23 (#24011) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Értem én és elhiszem ,hogy az optika az egyik legjobb ami elérhető. De nálunk már 2016 október óta üzemel és azóta nem tudták stabillá tenni. Napközben szuper minden estére pedig a sebesség jó ha 20-30Mbit a 120 helyett, pingek stabilan 80-100ms között míg napközben 3-4ms a bix.hu felé.
Nálunk a cégnél egy szerelő mondta,hogy ne akarjunk optikát, illetve mint később kiderült nem is adnak el béreltvonali szolgáltatást optikán nekünk mert nagyon nagy bajok vannak a hálózattal a környékünkön.
Ezzel most nem akarom védeni az invitelt mert van velük is elég bajom csak arra akarok célozni,hogy kapják a támogatást a fejlesztésekre és tolják 1000-rel de szerintem a háttér hiányzik. Legalábbis úgy tűnik.

(#24013) kigyi_23 válasza M@Db0Y (#24012) üzenetére


kigyi_23
addikt

Biztosan vannak olyan települések ahol nincs megoldva a betáp még és gáz van vele (azért nem egyszerű Gbit-et ellátni, ha nincs meg a megfelelő betáp hozzá :D ). Gondolom idővel azt is megoldják. Itt még a DSL-el gondok voltak egy darabig azt sem tudták kiszolnálni 2005-6 körül 2-300 pingek voltak esténként.... Tudom ez nem vígasztal, de a hálózatok ilyenek gyenge pont mindig mindegyikben lesz és bizony időbe telik amire szintre hoznak egy-egy ilyen települést. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24014) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Invitel, optika, Göd. Nagyon szenvedősen megy a net, minden oldalbetöltés előtt 5-10 mp-et kell várni, nem csak egy gépen. Másnál is ez van vagy a modem kezd döglődni? Sebességgel tesztoldalon amúgy nincs gond..

Van hogy azt írja a kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Rányomok arra hogy próbálja újra és egyből bejön az oldal.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24015) Winner_hun válasza Winner_hun (#24014) üzenetére


Winner_hun
félisten

Modem kikapcsolása, kis várás, majd visszakapcsolás. Most úgy néz ki megjavult. Ma harmadszor csináltam ezt, lehet az előző kettőnél nem vártam eleget. Majd kiderül... modem állapotát amúgy lehet / érdemes ellenőrizni vagy ilyen esetben nem szolgál használható információkkal?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24016) Joker88 válasza Winner_hun (#24015) üzenetére


Joker88
őstag

itt is ilyen gondok vannak. igaz ez sima ADSL , és nemtudom mi az összefüggés,de pont most volt vitánk az Invitellel net ügybe.. #24001

cirka 3 óránként nálunk ki kell kapcsolni a modemet egy 4-5 percre,majd vissza és működik..
ZTE H108L

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24017) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mai nap eddig jó...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24018) icetheman


icetheman
tag

95 ös körzet,pppoe link down.. Negyed oraja nem jön vissza,modem resivel sem

(#24019) Lauda válasza icetheman (#24018) üzenetére


Lauda
félisten

1445 :K

(#24020) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Új modemet lehet kérni, szoktak adni? Megint rossz, ha kikapcsoloim / visszakapcsolom akkor egy ideig jó...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24021) Lauda válasza Winner_hun (#24020) üzenetére


Lauda
félisten

Jelentsd be mindig a hibat es mikor kimennek hazhoz kicserelik ha rossz. Vagy ha megbeszeled a szerelovel biztosan kicsereli neked.

(#24022) #41133696


#41133696
törölt tag

Erre tévedtem így éjjel, és eszembe jutott egy dolog a tévében futó reklámjukról.

Pár kivételes várost leszámítva, elmondható, hogy nem tudja megszólítani az embereket, mert vagy van gyorsabb Internet a konkurenseknél, vagy olcsóbb, vagy a kettő együtt...

Ahol meg nincs más szolgáltató ott nem tud mást választani az ember mint az Invitelt.

Egy magyarázat lenne még szerintem logikus, ha a reklámjukban a legolcsóbb Internet csomagjukat mutogatnák, mert amelyik városban van az Invitelnek ED3-as Internet szolgáltatása, ott a 30 vagy a 60 Mbps-os előfizetést ha árban betolja a konkurens szolgáltató ajánlata alá (ehhez az is kell, hogy a másik ne vegye fel a kesztyűt és ne menjen bele az árháborúba) akkor olyanokat megszólítani akik rendkívül árérzékenyek és havi 1000 Ft megtakarításért is inkább beérik 30-60 Mbps-mal, mint a konkurensnek fizetnének évente 12 000 Ft-tal többet és többszörös sebességet kapnának. Viszont mint mondtam, a nem éppen - városi viszonylatban nézve - versenyképes minden egyben csomagokat tolják a reklámban :)

(#24023) taki01


taki01
őstag

Nem sikerült szerződést hosszabítani mert az ügyfélszolgálatosok nem tudták garantálni hogy ha hosszabítok akkor vdsl2-n maradjak. Ja meg az ár most hűség nélkül fizetek 4200 Ft-t ha meg vissza tolnának adsl2+ akkor meg 6990 Ft lenne a havidíj.

Kihirdethetnék már a KMR pályázat győzteseit.

(#24024) Intruder2k5 válasza #41133696 (#24022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a rézérpáras hálózattal nehéz versenyképesnek maradni, mert egyrészt erősek a jelenlegi technológiai korlátok, másrészt az üzemeltetési költsége sem kicsi. Márpedig az Invitel hálózatának döntő többsége ilyen, így ahol van is konkurencia, az minden bizonnyal korszerűbb rendszert is használ, vagy ED3 koaxot, vagy optikát, tehát élből előnnyel indulnak a versenybe az Invitel-lel szemben. Illetőleg ilyenkor szokott jönni még például az ügyfélszolgálat minősége, a szervizháttér, ami az Invitel-nél kétségtelenül jó, legalábbis amikor én az ügyfelük voltam, elég gyors volt a hibaelhárításuk. Hardveres (modem) hibákat néha órákon belül javították (cserélték), szoftveres problémákat pedig rögtön orvosoltak, miközben vonalban voltam még a hibabejelentővel. Amúgy mivel nemsokára lejár a UPC-s hűségem, nézegettem az Invitel ajánlatait (nem, nem akarok váltani, csak fel kell készülni a konkurencia ajánlatából az ártárgyalásokra), és sokat javult a pozíciójuk a korábbihoz képest, de hát egyrészt a hideg kiráz az IPTV gondolatától, másrészt még a hálózatkorszerűsítés után is csak 30Mbps-t tudnak kínálni nekem VDSL-en, ami kevés, így aztán a lehetősége sem merül fel bennem, hogy szolgáltatót váltsak.

(#24025) J.C.G. válasza #41133696 (#24022) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Érdekes felvetés. Nálunk 24-es körzetben a PR (ed3) és a Telekom (optika) a konkurense. Én a PR-tól jöttem el ahol állandóan ki és be kellett kapcsolgatni a modemet, Invitel stabil optikán. Mikor lejárt a hűségem bementem a Telekomhoz érdeklődni. Se nem olcsóbb ajánlatuk, se nem jobb (net) nem volt számomra. Pedig tényleg nyitott voltam, de többet nem akarok fizetni egy lassabb netért.

[ Szerkesztve ]

(#24026) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

hátha belefutottatok már hasonlóba, érdekelne mi volt a megoldás.
Eddig 30 megás netem volt, most váltottam 150-esre (garantált 60). A modemig a mérés szerint minden rendben, mégis a réginek megfelelő sebességet mérek. Huawei modemem van, saját routerrel, amin mértem a sebességet. Magán a modemen még nem, de csodálkoznék ha más lenne az eredmény.
Áramtalanítás megvolt.

Köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24027) #41133696 válasza Intruder2k5 (#24024) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ráéreztek nagyjából Berettyóújfaluban hogy miként lehet megfogni azokat akik kompromisszumok árán is de az olcsóbb csomagokat választják. Illetve azon rétegek - és ebben a hátrányos helyzetű kistérségben főleg nem elhanyagolható, ahol még 2 éve és sorakoztak a mikrósszolgáltató antennái - elcsábítására akik vagy nem töltenek le sokat, vagy ráér nekik lassabban lejönni a cucc - erre majd mindjárt még kitérek - tehát legfőképpen böngésznek, közösségi oldalakon aktívak, Youtube-oznak, HD Streamet néznek. Nekik elég még a 15 Mbps is szűkön, de a 30-cal már kényelmesen elvannak.

Akik viszont sokat töltenek le. Példa xy kőműves mondta, hogy mielőtt elmegy dolgozni bekapcsolja a gépet és ameddig nem ér haza tölt. ADSL kapcsolata volt akkoriban. Na most ugye ilyen esetben fontos az ár/érték. Tegyük fel, hogy több száz GB -ot forgalmaz havonta így (egy betanított segédmunkásról van szó, tehát a pénz nem veti fel). Ha megspórol a havidíjon 2000 Ft-ot egy hónapban azt kifizeti jó eséllyel az áramszolgáltatónak. Mert ami nála lejön egy nap alatt, az nekem megvan 2 óra alatt. De ez most egy olyan eset amikor a PC-t csak azért járatja otthon amikor ő távol van, hogy mire hazaér legyen tartalom.

Ha azonban valaki otthon ül, és dolgozik is a PC-n tehát ígyis - úgyis menne, akkor a háttérben tölthet 10-ed akkora sebességgel, persze később lesz lent, de a gép akkor is menne, ha nem töltene.

A 100 Mbps-os csomagjuk árát kevesebb mint a felére vitték le, így már az is versenyképes. Jelenleg a UPC-nél magában : [kép] Tehát az én egyedi két éves ajánlatom nagyon jó volt 4062 Ft-ért :)

Közben látom, hogy az Invitel oldala megújult:

[kép]

"Rendszerünk úgy érzékeli, hogy az Ön számítógépén AdBlock, vagy hasonló hirdetésszűrő rendszer működik. Kérjük, hogy a maximális felhasználói élmény érdekében az Invitel felületein történő böngészés ideje alatt kapcsolja ki ezt az alkalmazást, vagy engedélyezze az oldalon megjelenő tartalmakat."

Csupán bevásároltam 2 PC + 2 Mobileszközre élettartam licencelt Adguard Premiumot :)
Adguard for Windows ver. 6.1.331.1732 - Windows 10 Pro 1703Adguard Premium Android - Huawei MediaPad M3 8.4" táblagépen

Miben csorbul az élményem ha nem kapcsolom ki?:D Természetesen nem kapcsolom ki. Keresni is tudok az oldalukon:

Jelenleg az én címemen ezeket dobja: [kép]

Csak Internet kategóriában, és vegyes hálózaton, van pár utca ahol a Telekom xDSL hálózatát tudja használni, abból is az ADSL2-t, de ez a móka csak 15 Mbps-ig megy.

"Az a baj, hogy a rézérpáras hálózattal nehéz versenyképesnek maradni, mert egyrészt erősek a jelenlegi technológiai korlátok, másrészt az üzemeltetési költsége sem kicsi. Márpedig az Invitel hálózatának döntő többsége ilyen,"

Valóban, nekem is, Neked is, meg sokan vagyunk így, már kevés régen a rézérpár akkor ha komplett szolgáltatáscsomagot szolgál ki, különös tekintettel az Internet és az IPTV-re. Azonban ha csak VoIP és IPTV van, akkor még nagyon sokáig elég egy bondingolt VDSL2. Példának okáért NetFlixen néztem 4K-s sorozatot és időnként megnyomtam az info gombot, aztán ledöbbentem két tényezőn. Az egyik, hogy 720p-től 1080p-n át 4K-ig dinamikusan váltogatta a felbontást, és a bitrátát (pedig Fiber Power 240 volt alatta), de nem nagyon ment akkor sem 10 Mbps fölé, amikor 4K-ban volt, és még a víz sem volt pixeles. Ezen eléggé ledöbbentem. Pláne, hogy HBO GO-nál 1080-ban is vannak pixelesedések. Nálunk ugye két szolgáltató van ez egyfajta biztonságot ad, meg ugye referencia arra, hogy a rézdrótos hálózaton is lehet IPTV-t jó minőségben nézni, ha elérhető minimum 10-15 Mbps és csak egy VoIP van mellette a titok nyitja, hogy nem szabad mellé Internetet is rendelni, ha van alternatív ISP a körzetben, és az megfelelő ár/érték aránnyal szolgáltat. Nálam érpáronként 23 Mbps van és 2 STB lóg rajta meg a VoIP szolgáltatás. UPC + Telekom nálam maximálisan bejött.

Egyébként anyumnál a 10 Mbps-os Internet is gyorsabbnak tűnik mióta az Adguard szűri a sok dzsuvát :)

(#24028) kigyi_23 válasza mrrr74 (#24026) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azért csak próbáld meg, nem mindegy milyen routerről van szó azért annak is tudni kell átvinni a nagyobb sebességet.. Ha modemen mis ugyanannyi lesz akkor még nem állították át a profilt.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24029) kabelmania27 válasza #41133696 (#24022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax terület nagy részén egybetűs ADSL van, utcában 10/0,5Mbit a max amit kiadnak, ennél a d2 kábelnet jobb, mikrós szolgáltatótól is többen váltottak, primer területen sok településen nincs koax szolgáltatás.
Múlt heti karbantartás óta javult a tv adások minősége, több csatornán sztereó lett a hang.
kigyi_23: Köszi az infót. :)

[ Szerkesztve ]

(#24030) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok.

Megosztanám veletek, hogy mivel próbálkozott nálam az Invitel.
Pár napja hívott egy hölgy, hogy jelentős beruházásokat hajtottak végre felénk ( nem igaz persze, majd 2018 vége felé lesz ilyen), ezért örömmel értesít, hogy megháromszorozzák a letöltési sebességem, ha szeretném, persze akkor tolódik a hűség kifele, meg többet is kell fizetnem. Folytatja: ha kéri, akkor ezentúl 10 megás netem lesz... Mondom, az nem 3x-os sebesség, mert most is 5 van, tehát csak a duplája. Erre ő: de a garantált most 1, és ez 3 lenne ezentúl.... ( tehát itt van a háromszorozás). Nyilván nem kértem, meg eleve kamu volt az egész, hiszen a szomszédaimnak évek óta 10 Mbit van, tehát ehhez nem kellet fejlesztés. Az már megint más kérdés, hogy nálunk ez a max. ( mert bár van 15 Mbit is, de még senkinél nem tudott annyit ), de jelenleg elvagyok az 5-el is.
Nincs semmi bajom az Invitellel, 10+ éve náluk van netem, még az előző lakhelyemen is így volt, megbízható volt nekem, stabil, korrekt.
De komolyan, így kell hülyíteni az ügyfeleket? Régebben mintha nem így mentek volna a dolgok....

Üdv B.

(#24031) mrrr74 válasza kigyi_23 (#24028) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Így lesz, csak volt egy kis technikai malőr, azt hittem a céges gépen nem tudok kapcsolatot létrehozni. Gigabites WDR4300 Netgear, nem hinném, hogy az lenne a hibás, de ki tudja.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24032) Joker88


Joker88
őstag

itt a 88-as körzetben , nálunk , az ügyfélszolgálatos szerint a maximum netsebesség 15/10 Mbit...
ha rákötném a TV-t is, lecsökkenne 10/5-re..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24033) Yahhher válasza Joker88 (#24032) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Én is 88-as vagyok, de az utcánkban csak elméleti a 15, meg a tv is, de az mondjuk hidegen hagy.

B.

[ Szerkesztve ]

(#24034) Joker88 válasza Yahhher (#24033) üzenetére


Joker88
őstag

mi most gondolkodtunk,hogy a 3. tv-re rádobatjuk az IPTV szolgáltatásukat, 1.500 ft-al került volna többe mint a mostani net+telefon kombó,de a sávszél lecsökkent volna 15/10-ről 10/5-re... az meg visszalépés..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24035) mrrr74 válasza mrrr74 (#24031) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Mire hazaértem működött, mégsem állították át eddig, csak délután.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24036) kisapa


kisapa
senior tag

Tegnap megtörtént a hosszabbítás. Igaz valamivel többet fizetek (4850 helyett 5990-et ugyanazért) de legalább az első hónap féláron van. Sajnos egyik szolgáltató sem becsüli meg a már meglévő ügyfeleket. Az új bekötések szinte mindig olcsóbbak. :F

(#24037) #41133696 válasza kabelmania27 (#24029) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez pontosan így van, csak arra céloztam, hogy nem kevés összeg megy marketingre, és a reklámjuk a TV nézőket jelentős arányban vagy nem érdekli, vagy feldühíti, vagy pedig pont arról a csomagról nem tájékoztatja ami érdekelhetné őket.

Mert a reklám jelentős része másról sem szól mint a mifelénk szlogen szajkózása, meg a logó mutatása. Túl van már tolva ez a mi volnánk a tanyasi szolgáltató imázs.

(#24038) #41133696 válasza #41133696 (#24037) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Tarr. Kft-ről egészen jókat hallok, de TV reklámban még nem találkoztam velük közvetlenük, csak közvetve, amikor valamelyik TV kábel csatornát reklámozzák, és fel vannak sorolva a végén a szolgáltatók, hogy melyeknél fogható,, és itt a fórumon is eléggé masszív a topicjuk.

(#24039) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Okostévén, ill. PC-n (WIN10) is nézegettem az utóbbi egy hétben egy sorozatot (The 100), az Indavideon.
Tegnap az fogadott, PC-n, ill. TV-n is, hogy a tartalom le van tiltva.
Annál a résznél is ez volt, amit 1 nappal előtte még megnéztem.
Viszont most a munkahelyen kipróbáltam, s itt nincs gond a sorozattal.
Ez esetleg egy ideiglenes gond volt nálam otthon, vagy valamiért letiltott az oldal?
Este tudom csak kipróbálni, hogy otthon ma mi van vele.

(#24040) GrandS


GrandS
senior tag

Fel lehet bontani a szerződést (hűségnyilatkozatos) rendszeres hibák miatt? Ha igen, mi az eljárás?

(#24041) M@Db0Y válasza GrandS (#24040) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Azt hiszem ,hogy csak akkor lehet felmondani ha 30 napon belül nem tudják elhárítani a hibát.
De nézz utána a rád vontkozó ászf-ben , ott minden le van írva.
Esetleg kérdezz rá az ügyfélszolgálatnál , e-mail-ben akkor kapnod kell hivatalos tájékoztatást a lehetőségeidről!

(#24042) kabelmania27 válasza GrandS (#24040) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Először olvasd el az összefoglalót, hátha lakáson belül lehet javítani a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#24043) GrandS válasza kabelmania27 (#24042) üzenetére


GrandS
senior tag

Nem, mindig kinn az oszlopon matat valamit.

(#24044) taki01


taki01
őstag

Rohadt zavaró hogy ennyire szarul van beállítva az invitel-nél a switch, mert így már nem egyszer láttam hogy másnak osztottam ki ip címet ami nincs is a hálózatomon.

[ Szerkesztve ]

(#24045) Lauda válasza taki01 (#24044) üzenetére


Lauda
félisten

A ceg erre mit mond?

(#24046) Intruder2k5 válasza taki01 (#24044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen switch? És hova osztottál IP címet? Saját routerrel?

(#24047) taki01 válasza Lauda (#24045) üzenetére


taki01
őstag

Még semmit mert nem tájékoztattam. A lényeg az ha bridge modeban van a modemakkor eltudom érni más modemjét vagy routerjét. Ha én eltudom érni akkor másis eltudja érni az én modemet vagy routerem. Tudok küldeni róla privátban wiresharkos logokat.

Ja és ha bridgeben van a modem akkor elvileg nem kap router dhcp keresztül ip-t de ez csak elvileg mert simán kapok. Ha nem router csatlakoztatok hanem egy laptopot az is kap és így már bent is vagyok más hálózatában.

Amúgy a lényeg az hogy azok a modemek amik bridgeben vannak vissza osztanak ip címeket más előfieztők felé.

[ Szerkesztve ]

(#24048) M@Db0Y válasza taki01 (#24047) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem azzal,hogy bridge módban kapsz IP-t semmi gond nincs annak úgy kell működnie de csak miután azonosított a hálózat. Ha valóban átlátsz más hálózatára akkor ott valami nagy gebasz van . Logot átküldenéd? Kíváncsi vagyok rá.

szerk: Kicsit olvasgattam és valóban létező probléma . Akkor fordul elő ha a dslam-nál nem állítják be az IP isolation funkciót. Ahogy olvasgatom sok szolgáltató elfelejti illetve sz*rik rá :)

[ Szerkesztve ]

(#24049) taki01 válasza M@Db0Y (#24048) üzenetére


taki01
őstag

Ja de ez akkor is nagyon durva mikor más számítógépe jelenik meg helyi hálózaton és kap tőled is ip címet.

(#24050) Lauda válasza taki01 (#24047) üzenetére


Lauda
félisten

Igy nem is fog megoldodni soha.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.