Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Gubek-Einste válasza zzola (#25200) üzenetére

Lehet újak is állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25202) zzola válasza Gubek-Einste (#25201) üzenetére


zzola
félisten

Merjünk nagyokat álmodni... :)

(#25203) Linem válasza zzola (#25189) üzenetére


Linem
senior tag

A UPC és az Invitel csatornakínálat nem fedi egymást, mégis nálad jön az Invitel előfizetéssel az Invitel csatorna kiosztás? :U A hiányzó csatornákat a Telekomtól, vagy a Digitől pótolják ki? :P

(#25204) zzola válasza Linem (#25203) üzenetére


zzola
félisten

Nem értem a kérdést! Amit írtam, azt nem én találtam ki...

(#25205) Tonyk válasza zzola (#25200) üzenetére


Tonyk
veterán

Valahol hallottam (Digivel kapcsolatban), de hogy így van-e nem tudom, hogy létezik valamiféle kormányrendelet/valami, hogy nem engednek a szolgáltatóknak légkábelt vinni csak földkábelt. Ez viszont alávág a terjeszkedéseknek, mert a költségek jelentősen emelkednek.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25206) J.C.G. válasza Tonyk (#25205) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ha ez így lenne, akkor Szigetszentmiklóson se húzhatna légkábelt.

(#25207) zzola válasza zzola (#25189) üzenetére


zzola
félisten

Ma jött egy levél, hogy hiba megoldva!
2 sebesség teszt lett futtatva, mindig 60mbit felett volt a sebesség!
Remélem így is marad...

(#25208) -ZeeZee- válasza J.C.G. (#25206) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ez településenként változik. Az önkormányzatok határozzák meg, hogy adott "városrészen" milyen fejlesztéseket lehet végrehajtani. Van ahol engedik az új légvezetéket, van ahol csak a meglévő hálózatra engednek több szolgáltatót, ha új hálózatot akar, akkor föld alá kényszeríti. Ez nem az Invitelen múlik. Az persze nem kérdés, hogy a légvezetékes hálózat kiépítésének költsége töredéke a földkábelesnek.

(#25209) J.C.G. válasza -ZeeZee- (#25208) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Így már helyes ahogy írod.
Én erre válaszoltam, hogy valótlan.
Valahol hallottam (Digivel kapcsolatban), de hogy így van-e nem tudom, hogy létezik valamiféle kormányrendelet/valami, hogy nem engednek a szolgáltatóknak légkábelt vinni csak földkábelt.

(#25210) Tonyk válasza J.C.G. (#25209) üzenetére


Tonyk
veterán

"Én erre válaszoltam, hogy valótlan." :

De ezt ugye olvastad? : "de hogy így van-e nem tudom"

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25211) zzola válasza zzola (#25207) üzenetére


zzola
félisten

A csoda még 3 napig sem tartott! Nem engedem lezárni a bejelentést...had dolgozzanak kicsit!

60mbit...

(#25212) Dredd79 válasza zzola (#25211) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Torrent mit mutat?
Speedtest.net eseten probald ki hogy mashova " pingelsz" meglatod milyen erdekes eredmenyek szuletnek!

Nekem pl napokig Nyiregyhaza 100 felett most meg 50 se volt! Masik varos pl Bp. AH. egybol 90 feletti...

(#25213) zzola válasza Dredd79 (#25212) üzenetére


zzola
félisten

Teljesen mindegy, hogy mit csinálok! Valószínű túl van terhelve a rendszer, éjjel és reggel jó a sebesség, amikor meg mindenki otthon van, akkor meg akadozik az egész...

(#25214) MasterDeeJay

Invitelnél melyik menüben tudok email (@invitel.hu) címet regisztrálni? (egy hálózati eszközhöz kell ami nem tud SSL-t de kellene küldenie emailt)
Van ügyfélkapum be is tudok lépni de nem találom hol hozhatok létre inviteles címet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25215) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#25214) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd a 1445-öt.

(#25216) Ideg válasza kabelmania27 (#25215) üzenetére


Ideg
aktív tag

A 1445 a hibabejelentő, neki a 1443 kell.

(#25217) zzola


zzola
félisten

Ha bejelentek egy hibát-esetemben letöltési sebesség probléma-nem tudjátok az ÁSZF szerint mennyi idejük van javítani a hibát?
Kösz.

(#25218) M@Db0Y válasza zzola (#25217) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Asszem talán 60 nap után felmondhatod ha nem sikerül javítaniuk. De a lényeg ,hogy tarts nyitva ugyanazt a hibajegyet , én így szereztem több mint 100.000 kötbért.

(#25219) kabelmania27 válasza zzola (#25213) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos kevés a nyolc letöltési csatorna, analóg tv adások csökkenésével lesz hely az újabb ds frekiknek.
Amíg nem lesz több ds freki nem lesz jobb a helyzet, főleg hogy több 100-as előfizető a kedvező csomag miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25220) zzola válasza kabelmania27 (#25219) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ezt már átbeszéltük. 2x nyittattam újra a bejelentést, vasárnap óta nyitva van a jelenlegi. Remélem jó sokat pöcsölnek majd vele és megdobnak majd három havi díjjal, mint ahogy tavaly is tették!

Vasárnap ugye kint volt a szerelő, a lehetséges fejlesztésekről is kérdeztem. Szerinte az a baj, hogy nincsen becsövezve a város, csak be van dobva a koax a földbe és a be/ki lépsi pontokon van csak PVC cső. Mondjuk ha tényleg így van kiépítve, akkor nem hinném, hogy újból felásnák a városrészt PVC cső fektetése mitt...

[ Szerkesztve ]

(#25221) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#25219) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Alapból is van hely ,nálunk is be tudtak rakni még 8 frekit az analóg mellé. Inkább csak fejlesztési szándék kérdése a dolog.

(#25222) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#25221) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

CMTS-t kellene bővíteni.
Nálad és zzola-nál szvsz van esély a fejlesztésre mert mindkét település közelében nagyváros van, hogy cmts-t bővítenek vagy optikát építenek ki majd kiderül.
Nálad rendben szokott lenni a sebesség és a ping?

[ Szerkesztve ]

(#25223) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#25222) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Amióta 16 ds freki van és a modem át tud váltani ha az első 8 túlterhelt azóta éjjel nappal 106Mbitet mérek.

(#25224) tzimash


tzimash
őstag

Ha még egy tv-t szeretnék beüzemelni, akkor jól gondolom, hogy kell egy másik STB?
ez mennyi plusz kiadást jelent? kijönnek bekábelezni?
IPTV-s csomag.

[ Szerkesztve ]

(#25225) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy aktiválni szeretném a ZXHN H168N típusú routerben a LAN2-es portot , mivel oda dugtam be a TV-be menő utp kábelt, így össze kötve a kettőt és, azt kérdezném, hogy miként kell aktiválni, hogy kapjon a Lan2-es rész internetet?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#25226) kabelmania27 válasza Zοltta (#25225) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Próbáld meg így
tzimash: 1443-as számon tudod megrendelni a második eszközt, ha jól tudom 590Ft havonta.

[ Szerkesztve ]

(#25227) csacsi67 válasza Zοltta (#25225) üzenetére


csacsi67
addikt

Ha nem megy ahogy le irták telefonálj be, a 1445 -re és megoldják neked .Nekem is ök csinálták amikor elszállt a routerem.Most már ugy van 3 port net 1 port tv. Nem is kértem de igy lett.Régen nem csinálták meg 1 1 lan port volt.

[ Szerkesztve ]

(#25228) Zοltta válasza kabelmania27 (#25226) üzenetére


Zοltta
senior tag

Hát ez valami eszméletlen gyors volt, egyszerűen a Tv rész beállítás lefoglalta az internet elérését azon a porton :D

Le is mentettem Lauda hozzászólását, hátha elfelejtem vagy ha segíthetek ezzel valakinek :)

Ezer hálám érte!

(#25227) csacsi67

Sikerült, csak felkellet oldanom, amit a Tv port binding rész.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#25229) tzimash válasza kabelmania27 (#25226) üzenetére


tzimash
őstag

Ha jól értem, akkor ezt bérelném havi 590ft-ért és nincs egyéb - egyszeri - költsége?
Ingyé bekötik? :)

(#25230) Zοltta válasza tzimash (#25229) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szerelő hozza és beköti ingyé :) Azt nem tudom,hogy mennyire valós ez a 790Huf / hónap, mivel nekem is kb 3 éve van bekötve így, akkoriban ingyen adták és nem kell érte fizetnem semmit, de hívd fel 1443-at és kérdezd meg, hogy mi a helyzet :)

Ugyan ezt a számot hívtam ,hogy igénybe szeretném venni a Wifis opciót. Az ügyfélszolgálatos csaj megadott egy időintervallumot, hogy mikorra várható a bekötése azt hiszem 72 óra volt, és jött is a szerelő , splitert cserélt a telefonnál és kész. Routernél picit többet vacakolt, és működik is azóta, sokkal jobb mint a Tplink 360-r es modem ami annyira vacak volt,hogy havonta dobálta magától a netet...

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#25231) tzimash válasza Zοltta (#25230) üzenetére


tzimash
őstag

Oksa, akkor megcsörgetem őket.
Köszi az infót.

kabelmania27 neked is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#25232) Ace Ventura válasza tzimash (#25231) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
690 Ft/hó, és nincs bekötési díja, se más plusz költség.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25233) Tonyk válasza tzimash (#25229) üzenetére


Tonyk
veterán

Az első box ingyenes, a második és harmadik box 690Ft/db.

szerk: tovább kellett volna olvasnom :B

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25234) Frond


Frond
csendes tag

Az Invitel IPTV-n mekkora a HD adások maximális bitrátája(VDSL területen)? Vagy automatikusan skálázódik?

(#25235) zzola


zzola
félisten

Kábelen a HD csatornák pár percenként bekockásodnak, mit tudok tenni? Az elosztó még nem lett cserélve...

(#25236) kabelmania27 válasza zzola (#25235) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Hány % a jelerősség és a minőség a problémás csatornákon?

[ Szerkesztve ]

(#25237) zzola válasza kabelmania27 (#25236) üzenetére


zzola
félisten

Lötyögtek a csatlakozók, nesze neked Invitel minőség! Még kézzel sem húzta meg a szerelő! :W

[ Szerkesztve ]

(#25238) kabelmania27 válasza zzola (#25237) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak.
Tévé milyen jelszintet ír?

[ Szerkesztve ]

(#25239) zzola válasza kabelmania27 (#25238) üzenetére


zzola
félisten

Később megnézem, most épp mosogatót építek be... :DDD

(#25240) kabelmania27 válasza zzola (#25239) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

(#25241) zzola válasza kabelmania27 (#25238) üzenetére


zzola
félisten

TV-n hol tudom megnézni a jel erősségét? Meghúztam a csatikat, de így is kockásodik a kép...

(#25242) Gubek-Einste válasza zzola (#25241) üzenetére

Diagnosztika menüben kellene az ilyesmit keresni.
Milyen típusú a tévé?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25243) zzola válasza Gubek-Einste (#25242) üzenetére


zzola
félisten

Lapos LG, de még csak hasonló menü sincsen benne...

(#25244) Martin Eden válasza zzola (#25243) üzenetére


Martin Eden
tag

A régebbi LG-knél még talán a kézi hangolás alatt írt ki jelerősségeket, az újabb webOS rendszernél meg nem tudom, merre...

(#25245) Martin Eden válasza Frond (#25234) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát nálam 30 megás net mellett a sport 1/2 például olyan 4.5 mbit/s (full HD) és eléggé blokkosodik, a digisport 2 meg ugyanennyi bitráta és csak 720p, de még így is jobban néz ki érthető okokból. Azt leszámítva hogy folyamatosan 1-2 sornyit ugrál a kép le-föl, feltehetően a felbontás csökkentésénél csúszik valami félre, ha többet nézném talán jeleztem is volna már nekik. Az M4 meg pár száz kilobit/s-kel több talán.
De említett csatornákból láttam már 7-8 mbit/s-es adást is IPTV hálózaton, csak épp nem a saját boxaimon sajnos, az már egész tűrhető volt. Bár anno emlékszem, amikor még UPC-s voltam, a sport 1/2 SD adása jött ugyanennyivel (dvb-c-n) náluk...

(#25246) zzola válasza Martin Eden (#25244) üzenetére


zzola
félisten

Megvan! Csatornánként változik, a kockásodó TV2 HD ilyen most...

(#25247) Martin Eden válasza zzola (#25246) üzenetére


Martin Eden
tag

Inkább frekvenciánként változik, egy adott frekin több csatorna is van/lehet (de frekvenciából is van több azért). De SD csatornánál lehet nem olyan látványos a hiba.

(#25248) zzola válasza Martin Eden (#25247) üzenetére


zzola
félisten

Úgy gondoltam , igen.

(#25249) Martin Eden válasza zzola (#25248) üzenetére


Martin Eden
tag

Mondjuk nem rosszak ezek az értékek, feltéve hogy nem ugrál látványosan valamelyik.

(#25250) zzola válasza Martin Eden (#25249) üzenetére


zzola
félisten

A jel erősség az 92-94% között mozog, a minőség az ugrál akár 10%-ot is...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.