Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Martin Eden


Martin Eden
tag

Nem akarom elkiabálni, de szerintem én is az utolsók között lehetek majd, akik műszakilag Invitelről átkerülnek Digire.
Paraméterek: Dunakeszi, sétáló utca, vdsl, 30 megabit max., kábel a földből érkezik és nem is valami csőben, hanem egyszer csak úgy önmagában kibukkan a ház szigeteléséből/vakolatából. A telekom 150-500 megabit-et kínál ugyanitt jelenleg.
Viszont én vagyok az a szerencsés kivétel, aki örül ennek a technikai lemaradásnak és az Invitel iptv összes előnyét kihasználja és nem várja a dvb-c tv-t a nagy sebességű nettel, sőt minél távolabbi időre kívánom magamnak. :))

(#26502) headhunter válasza ScomComputer (#26486) üzenetére


headhunter
addikt

(#26503) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Kecskemétre költöztem és itt valami Motorola modem van invitelnél. Ez van bekötve a routerbe. Az Invitel jelszó a modemben van? TP-Link routert resetelnem kell ezért kérdezem hogy be kell e írnom invitel jelszót a routerembe vagy sem? Ha nem akkor milyen kapcsolatot kell beállítani a routeremben semmit autó felismeri majd? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26504) Tonyk válasza bigdady (#26503) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha modem és router van, akkor a routerben kell legyen a PPPoE jelszó és usernév.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26505) Kicsirics77 válasza Tonyk (#26504) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kivéve ha koax terület,ott csak összedug,bekapcsol,max a routert kell konfigolni a wifi jelszó miatt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26506) Tonyk válasza Kicsirics77 (#26505) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja hát igen... modemről valamiért nekem optika vagy valami dsl ugrott be rögtön.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26507) Kicsirics77 válasza Tonyk (#26506) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem is motorola volt egy ideig a másik lakásban,aztán költöztünk és ciscot hoztak az új helyre(Martfű)

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26508) kisapa


kisapa
senior tag

Végre egy pozitív tapasztalat az invitellel, vagy lehet, hogy csak egy segítőkész ügyintézőt fogtam ki. Még arról is tájékoztatott, hogy a digi elkezdte a családi házas övezetet áthúzni optikára a koaxos területen. Ezért azt ajánlotta, hogy várjam meg amíg nálam is elkészül akkor úgyis megkeresnek az ajánlatukkal. :C

(#26509) Zimi91 válasza headhunter (#26502) üzenetére


Zimi91
tag

Vicces. :) Ha te elmaradsz pár nappal, azt ugye mindig kiszámlázzák. :)) Nekem is hasonló a helyzetem, most adtam le a készülékeket, tudtam, hogy valamit elfelejtettem megkérdezni. Meg akartam kérdezni, hogy ott tudom-e rendezni a törthónapot....

(#26510) Zimi91 válasza Ace Ventura (#26498) üzenetére


Zimi91
tag

Most voltam a Szigetszentmiklósiban, egyelőre csak szolgáltatás megrendelés az, amit tudnak, nem teljes értékű Digi ügyfélszolgálat (bár közel van egy rendes is, akit érintene a dolog...).

(#26511) bigdady válasza Kicsirics77 (#26505) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koax

(#26512) Kicsirics77 válasza bigdady (#26511) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Akkor elméletileg a modemhez semmi nem kell csak összedugod a routerrel és ujraindítod,a router meg legyen dhcp és ennyi.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26513) kabelmania27 válasza bigdady (#26503) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Wan beállításoknál dinamikust válaszd ki.

(#26514) Ace Ventura válasza Zimi91 (#26510) üzenetére


Ace Ventura
addikt

[Értékesítési pontot] írtam, nem ügyfélszolgálatot :)
Az valóban nincsen.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26515) bigdady


bigdady
nagyúr

Köszi

(#26516) Zimi91 válasza Ace Ventura (#26514) üzenetére


Zimi91
tag

Azon átsiklottam. :)

(#26517) zzola válasza kisapa (#26508) üzenetére


zzola
félisten

Helyileg hol?

(#26518) kisapa válasza zzola (#26517) üzenetére


kisapa
senior tag

Kecskeméten.

(#26519) trec12


trec12
addikt

Vas megyébe mikor jön a Digi? Egyelőre híre-hamva sincsen. :( A megye keleti felel Inviteles terület. Esetleg van valakinek valami közelítő infója erről? Miden Inviteles települést beoptikáznak? Mert az hatalmas munka és költség...

[ Szerkesztve ]

(#26520) kabelmania27 válasza trec12 (#26519) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szolgáltatók fejlesztéseivel kapcsolatos információk nem publikusak, egyenlőre még a régi digis területeken is több helyen 8/2Mbit a max, Inviteles területhez nemcsak primer hanem koaxos területek is tartoznak, szvsz ennyi idő alatt nem tudnak végigérni. Inviteles területen az elmúlt hónapokban azokon a településeken fejlesztettek ahol van optika, illetve azokról a településekről írtak itt a topikban fejlesztésekről ahol hasonló konkurencia vagy megyeszékhely.

(#26521) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sőt,nagyon sok helyen csak 4/1 Mbit a sebessége a Diginek, Pl: Kiskunhalas. Szerintem nem kell csodákat várni hálózatkiépítés terén. Én inkább az árak csökkenését várom a Digitől.

(#26522) kabelmania27 válasza cherubion08 (#26521) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a helyesbítést, régebben volt 8/2-es csomag úgy látszik már csak 4/1 van d2 területen.
trec12: Azokon a településeken fejlesztettek ahol a konkurenciának van optikája.

[ Szerkesztve ]

(#26523) trec12 válasza kabelmania27 (#26522) üzenetére


trec12
addikt

Lassú folyamat lesz az biztos ha mindenhol optikázni akarnak. Szerintem pár év biztos lesz csak a nagyobb települések, falvakról nem is álmodom... :(

(#26524) R3laX válasza cherubion08 (#26521) üzenetére


R3laX
addikt

Itt is a max 4/1 a Diginek(Dorog), mégis FTTH lesz [link].
Bár itt a városban állítólag már volt optika a központban, mégis féloptika jön be.
Nekem pl 60/10-es invitel VDSL van, de a város nagy részén örülhettek a 10/0.5-ös invitelnek.(most ezeket is végigoptikázták)

Fúzió: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26525) cherubion08 válasza R3laX (#26524) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Én is Inviteles területen vagyok,csak körbe néztem a környéken mit is tud a Digi és elég lehangoló net téren. Nálunk 100/8 a legnagyobb net . Nincs is ezzel baj,csak hát az árak. Mármint mi régi előfizetők dupla áron kapjuk,mint az új belépők. Remélem a Digi majd ezen változtat :)

(#26526) R3laX válasza cherubion08 (#26525) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem a TV az Digi, mert azt szerettem még a családi házunkban, meg így nem terhelem a VDSL-t a TV-vel. Árban ugyanúgy jövök ki.

(#26527) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!

Vác belváros, főtérhez közeli ház. Létezik az, hogy van még olyan az Invitelnél, hogy csak ADSL-t ad, VDSL-t már nem? 5/10/15 Mbit/s-es ADSl-t lehet csak rendelni, miközben a mellettem lévő szomszédoknak (minden irányban) 60/30/15-ös VDSL csomagjai lehetnek?

Most 5 Mbit/s van nálam, de legalább 10 Mbit/s jó lenne, hogy legalább HD tartalmat normálisan lehessen streamelni.

Szerintetek várjak még, amíg a Digi behúzza az optikát a belvárosba vagy kössek most újabb 1 év hűséggel plusz 1-2 ezer Ft-ért új csomagot a 10 Mbit-re?

(#26528) taki01 válasza rongaucho (#26527) üzenetére


taki01
őstag

Szerintem köttesd be a Váci kábeltévét mert ott a sávszél 80%-t garantálják. Szerintem jobban jársz vele ha elérhető nálad.

(#26529) rongaucho válasza taki01 (#26528) üzenetére


rongaucho
tag

Kösz a tippet! Digi fejlesztés nem várható ezek szerint Vácon belátható időn belül?

(#26530) l.skywalker válasza rongaucho (#26529) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nálam voltak valamikor augusztus elején (Kisvác) és itt alapból optika van, azt mondták, hogy a belvárosi rész nagyon nehéz lesz, mert minden kábel föld alatt megy. Szóval ott azért majd lesz egy kis idő...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26531) rongaucho válasza l.skywalker (#26530) üzenetére


rongaucho
tag

Kösz, gondoltam, hogy a belváros még hónapok/évek kérdése....

(#26532) Intruder2k5 válasza l.skywalker (#26530) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de, még te is Invitel előfizető vagy, vagy már Vácon is van DIGI a korábban beoptikázott részeken?

(#26533) rongaucho válasza Intruder2k5 (#26532) üzenetére


rongaucho
tag

Nincs még Vácon Digi, még pletyka szinten sem. Itt nincs igazán konkurrencia, csak egy helyi kábel tv, de ők árban nem tényezők (drágák), tehát a Diginek nincs oka rá, hogy Vácon hirtelen fejlesszen és/vagy "ócsítson".

(#26534) Intruder2k5 válasza rongaucho (#26533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, Vác egy kicsit nagyobb falat lesz nekik, pedig az utóbbi években Gödöllő felől szépen bővítették a hálózatot, Szada, Veresegyház, Őrbottyán, Vácrátót, aztán ott meg is torpantak. De ha jól rémlik Gödön is vannak már, itt fentebb írta valaki, hogy mostanában Kismaroson húzzák az üveget, szóval lassan körbetekerik Vácot. Nagyjából ismerem a helyzetképet, én is napi szinten járok Vácon, csak l.skywalker fentebbi hozzászólása egy kicsit félreérthető volt nekem, azért kérdeztem rá.

"Nálam voltak valamikor augusztus elején (Kisvác) és itt alapból optika van, azt mondták, hogy a belvárosi rész nagyon nehéz lesz"

Ezt úgy is lehetett érteni, hogy náluk már megvolt az átállás, mivel készen volt az optika, csak a belváros lesz nehéz. De akkor sajnos nem...

DigitalVác-tól öcsémnek volt régebben ED2-es kábelnete a Földváryn, azzal akkor rengeteg volt a műszaki probléma, de ennek már vagy 12 éve. Most kollégámnak van tőlük LAN-os szolgáltatása a Törökhegyi úti lakótelepen, ő elégedett velük.

[ Szerkesztve ]

(#26535) taki01 válasza Intruder2k5 (#26534) üzenetére


taki01
őstag

Most már ED3-t használnak és nincs vele probléma az egyik baratom már évek óta használja a Digital Vácot.

[ Szerkesztve ]

(#26536) l.skywalker válasza Intruder2k5 (#26534) üzenetére


l.skywalker
félisten

Elnézést ha kicsit félreérthető volt. Szóval Vác belvárosa vDSL terület. Ahol én lakom most, az optika. Itt ahol én lakom az átállást a szerelő elmondása szerint októbertől kezdik el de a belvárosban azt mondta fogalma sincs, hogy mi lesz.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26537) Intruder2k5 válasza l.skywalker (#26536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Október az mindjárt itt van, kíváncsi leszek rá.

(#26538) l.skywalker válasza Intruder2k5 (#26537) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jelentkezem ha történik valami.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26539) rongaucho válasza l.skywalker (#26536) üzenetére


rongaucho
tag

Itt nálunk, abelvárosban konkrétan még csak VDSL sincs, csak ADSL, és 15/10/5-ös csomagból választhatnék...

Bár, ahogy írtam már, azt nem értem, hogy lehet az, hogy a szomszédaimnál (cím alapján) mindenhol VDSL érhető el.

Azt meg pláne nem értem, hogy régebben még az IPTV-t is ajánlgatták nekem Inviteles üzletkötők, ilyen sávszél mellett...

[ Szerkesztve ]

(#26540) Anonymus23 válasza rongaucho (#26539) üzenetére


Anonymus23
veterán

De érdemes lenne elmondani az üzletkötőnek, hogy a szomszédaidnak meg van VDSL.
Pl én is így voltam. Ha a címemre kerestem, akkor semmiféle szolgáltatást nem ajánlott fel, mert saroktelek, és helyrajzilag én ahhoz az utcához tartozok, ami nincs bekábelezve, de a másik utca, ahol futnak a villanypóznán a kábelek meg igen, és arrafelé gyakorlatilag több az utcafrontom (20 m?) mintsem a másik irányba.
Kijöttek, megnézték és be is kötötték.

Ma is ha csekkolni akarom a jelen árakat és elérhető sebességet, akkor a másik utcán lévő valamelyik házszámot nézem, mert az enyémre továbbra se dob ki semmit, holott be is vagyok jelentkezve a felhasználómmal.

;) - The Power of the Light Side

(#26541) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26540) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálam sem ír ki ha bevagyok jelentkezve, ha nem és új előfizetést választok kiírja a csomagokat.

(#26542) Anonymus23 válasza kabelmania27 (#26541) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezt értem, de a címem alapján továbbra sem elérhető egyetlen szolgáltatásuk sem.
Azaz az adatbázisuk nem frissül a bekötött szolgáltatások címeivel olyan területre, ami nem bekábelezett utca, de saroktelek és beköthető szomszéd zavarása nélkül is!

;) - The Power of the Light Side

(#26543) l.skywalker válasza rongaucho (#26539) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én korábban a belvárosban laktam 2 helyen is. Széchenyi utca majd kicsit messzebb a Múzeum utcában. Mindenhol volt vDSL 30-as csomag.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26544) Lauda válasza Anonymus23 (#26542) üzenetére


Lauda
félisten

Ügyfélszolgálattal beszélnék inkább. A webes felületük egy nagy nulla.

(#26545) Anonymus23 válasza Lauda (#26544) üzenetére


Anonymus23
veterán

Arra jó, hogy megnézd, hogy az adott területen mi érhető el és kb. mennyiért.
Egyébként én is ezt mondtam, hogy beszéltem az ügyintézővel, mert csak neten nem tudtam volna elintézni soha.
Azóta meg, (3-4 éve) mint aktív ügyfél, úgy sem lehet jó árat elérni, most is kb 1500-al többet fizetek azért a maxos csomagért, ami jelenleg akciósan van nekik (TV+NET+Tel).
Én is várom már, hogy jöjjön az optika+Digi és akkor úgyis új időszámítás kezdődik, addig meg elvagyok a jelen 100/8-as nettel. A sebesség korrekten megvan, azok a fránya pár másodperces szakadások ne lennének néha.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26546) Lauda válasza Anonymus23 (#26545) üzenetére


Lauda
félisten

Arra sem jó. Nálam is annó 30 mbit-et írt, közben a vonalam 120/50 mbit körül tud rézen.

(#26547) Anonymus23 válasza Lauda (#26546) üzenetére


Anonymus23
veterán

De van ilyen csomag? Biztos vagyok benne, hogy nálunk is többet tud, de nincs ilyen rendelhető csomag.

;) - The Power of the Light Side

(#26548) Lauda válasza Anonymus23 (#26547) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs. Vdsl esetén max 60 mbit, ezt használom én is.

(#26549) rongaucho válasza Anonymus23 (#26540) üzenetére


rongaucho
tag

Igen, próbálkozom telefonon, üzletkötőt elérni, de nem egyszerű, a 1443-on általában lepattintanak, hogy minden ügyintéző foglalt...

Egyébként, ha tényleg az van, hogy a "szomszéd VDSL-e" nekem is van a valóságban, az ADSL/VDSL csere az jelent-e fizikailag szerelést nálam?

(#26550) Lauda válasza rongaucho (#26549) üzenetére


Lauda
félisten

Csak modemet cserélnek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.