Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) gedikart


gedikart
aktív tag

Ma ismét próbálkoztam az ügyélszolgálaton, azt mondják, hogy a vonal 50000 kbit/sec-ot tud, az ADSL modem ugye 21000-et mutat (a jelenlegi modulációval mint elméleti maximum). Mivel az árakkal sem voltam elégedett (mint aktuális előfizető meg vagyok különböztetve...). Azt javasolta az ügyfélszolgálatos, hogy november közepéig várjak, és hívjam fel őket, addigra remélhetőleg tud már kedvezőbb ajánlatot mondani, mivel a Digi felvásárolta az Invitelt, így erre lát esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#26652) fPApi


fPApi
őstag

Épp gondolkodom az invitelre váltáson, de egy kérdésre számomra fura választ kaptam:
A TV felvételnél ugye van egy lista, hogy melyik csatornánál elérhető, de az ügyintéző azt mondta, hogy amelyiknél elérhető ott sem biztos, hogy egy konkrét adást fel tudok venni, mivel az adott csatorna letilthatja bizonyos adások felvételét. Ami még faramuci, hogy ez csak akkor derül ki, ha be akarom állítani az adott felvételt, előre nem lehet tudni.
Ez tényleg így működik? És ha igen, akkor jellemzően milyen műsorokat nem lehet felvenni?

(#26653) l.skywalker válasza fPApi (#26652) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen ez így van. Pl. sok film van vagy egész estés rajzfilm amit előre nem lehet beállítani felvételre de menet közben fel tudjuk venni. Ez új dolog, gondolom gondok akadtak a jogdíjakból és végül ez lett az eredménye

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26654) raider21


raider21
aktív tag

Tegnap változott a digitális kábeltévé csatornakiosztása. Bejöttek a DIGI saját csatornái HD -ban, ahogy nézem...?!

raider21

(#26655) l.skywalker válasza raider21 (#26654) üzenetére


l.skywalker
félisten

Lassan lesz valami mostmár :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26656) raider21 válasza l.skywalker (#26655) üzenetére


raider21
aktív tag

A számla még mindig az Inviteltől jön!
Igaz láttam kb. 1 hete DIGI pólós új szerelőket (Invitel bajai régió) nézni a légkábeleket, de ennyi. Viszont a kisteherautó az viszont rendszám alapján kb. zsír új, hófehér, feliratok nélküli. Sokára lesz errefelé még optika, szerintem.

raider21

(#26657) fPApi válasza l.skywalker (#26653) üzenetére


fPApi
őstag

Ez elég szomorú. Ezek jellemzően filmek? Mi a helyzet pl. a sportműsorokkal (pl. forma 1), vagy a saját gyártású műsorokkal (pl. x-faktor)?

(#26658) l.skywalker válasza fPApi (#26657) üzenetére


l.skywalker
félisten

Csatorna függő is. De egyébként ha belegondolsz nem olyan szomorú, hanem korábban volt a bevett gyakorlat rosszul kialakítva. A filmeknek ha jól tudom van sugárzási, értékesítési és már streaming joga is (digitális valami). Eddig a csatornák az IPTV-re sugárzási joggal vitték át ezeket, de kiderült, hogy ez a tulajdonosoknak nem tetszett, hogy sugárzási jogalapon a nézők felveszik és annyiszor nézik vissza ahányszor csak akajrák és ott marad a merevlemezen még azután is ha már a film sugárzási jogai akár megszűntek az adott régióban. Ezért lett az, hogy vagy fizet a csatorna vagy a cégcsoport egyéb jogdíjakat is vagy nem lehet felvenni úgy, hogy előre beállítod, hogy te ezt és ezt fel akarod majd később venni vagy később vissza szeretnéd nézni.

Sport közvetítések esetében ilyet nem tapasztaltam, de tény, hogy nem minden csatornán van visszanézés (pl. SportTV csatornái)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26659) fPApi válasza l.skywalker (#26658) üzenetére


fPApi
őstag

OK, de az én szempontomból akkor is szomorú a dolog! Arról nem beszélve, hogy hosszú évekig telekomos voltam (és még egy kis ideig vagyok) és ott kifizettem az ezer forintos felárat a felvételi opcióért és semmilyen korlátozás nem volt/nincs a felvételekben.

(#26660) l.skywalker válasza fPApi (#26659) üzenetére


l.skywalker
félisten

Érthető. De sajnos a videó streaming piac most kezd felbolydulni. Eddig volt 2-3 olyan szolgáltató ahol elérhető volt a tartalmak többsége, azonban a jogtulajdonosok mindeddig úgy gondolták, hogy a streaming nem elsődleges ügyfél oldali megoldás. Ez kezd fordulni és most inkább saját tartalom szolgáltatást akar indítani mindenki. A Disney már bejelentette, a Sony a zenei oldalon tervez exkluzív tartalommal bíró adatbázist nyitni... és így szépen lassan lesz a piacon 15-20 különböző előfizetői megoldás, havi 2-3 ezer forintért - ami mellett a TV szolgáltatók On Demand nem fognak tudni tartalmat kínálni, csak felárral.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26661) rongaucho válasza raider21 (#26654) üzenetére


rongaucho
tag

Annyira szerintem ennek még nem kell örülni. Mármint azoknak, akik eddig Invitel előfizetésben a Spíler1 TV-t nézték. Tutira ki fogja venni a Digi a kínálatból, amilyen a Digi és a TV2 kapcsolata (és ugye a Digi kábeles/műholdas kínálatában soha benne sem volt a Spíler1...).

(#26662) Anonymus23 válasza rongaucho (#26661) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem Digi műhold volt korábban, abban nem volt Spíler. Mikor Júniusban költségmegtakarítás címen TV előfizetést is kötöttünk az Invitellel, mondom ott legalább van Spíler, ehhez képest azóta se néztem meg egyetlen meccset sem :(
Persze ez egyéni, amióta nem a Digisporton ment a PL, elszoktam a nézésétől, és már csak az eredményeket nézem meg, és max letöltöm az összefoglalót, és abban megnézem a gólokat.
Persze ez csak én vagyok, sokan biztosan nem örülnek neki, de talán a Digi is változtat a politikáján, bár gondolom nem szívesen csinál direkt konkurenciát a saját tematikus csatornáinak.

;) - The Power of the Light Side

(#26663) l.skywalker válasza rongaucho (#26661) üzenetére


l.skywalker
félisten

Majd jön a Spíler Extra és havi előfizetés ellenében nézheted bármelyik csatornát :D [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26664) tbw


tbw
aktív tag

Elkezdték kihúzni az optikai kábelt. Invitel terület. 28-as körzet Galgahévíz.
Eddig itt csak VDSL volt. Gondolom a Digis optikai kábel került fel.

TBW

(#26665) Lauda válasza tbw (#26664) üzenetére


Lauda
félisten

Nem feltétlen. Lehet telekomos is.

(#26666) Intruder2k5 válasza tbw (#26664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérdezd meg az embereket kinek csinálják. Ha nem tudnak magyarul, akkor biztosan DIGI. :)

[ Szerkesztve ]

(#26667) tbw válasza Intruder2k5 (#26666) üzenetére


tbw
aktív tag

Román rendszámos teherautóból húzták Turán, ezek is elég feketék, úgyhogy akkor DIGI.

TBW

(#26668) Tonyk válasza raider21 (#26654) üzenetére


Tonyk
veterán

Szegeden is megjelent a Digi World, Life, Animal iptv-n.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26669) raider21 válasza Tonyk (#26668) üzenetére


raider21
aktív tag

Mára már a DKTV és az IPTV (VDSL és optika) csatornakiosztása az Invitelnél lényegében ugyan az. Az ADSL IPTV az ami egy kicsit eltér ezektől.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#26670) tbw


tbw
aktív tag

Egy kérdésem lenne.
Unokaöcsémék lanozni szeretnének úgy hogy legyen internet is.
Hogyan lehet megoldani azt hogy több gépen is legyen net az Inviteles routeren keresztül?
Vagy az le van korlátozva csak egy gépes használatra?
Köszi előre is.

TBW

(#26671) Anonymus23 válasza tbw (#26670) üzenetére


Anonymus23
veterán

Router vagy modem?
Ha router, akkor az pont azért van, hogy mind a belső hálózatot be lehessen konfigurálni, mind a modemből kapott internetelérést elossza a routerre csatlakozott kliensek között (LAN vagy Wifi)

Ha lanozni szeretnének, akkor elvileg egy switch is elég, de ha neten online akarnak együtt játszani, akkor ahhoz modem+router kell.

Milyen eszköz az amibe bele akarjátok a kábeleket dugni? Típus?

;) - The Power of the Light Side

(#26672) tbw válasza Anonymus23 (#26671) üzenetére


tbw
aktív tag

Modem és router egyben, ZXHN H168N.

TBW

(#26673) Lauda válasza tbw (#26672) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

[link] Sok sikert! ;)

(#26674) tbw válasza Lauda (#26673) üzenetére


tbw
aktív tag

Köszi.
Akkor így már menni fog.

TBW

(#26675) rongaucho válasza rongaucho (#26648) üzenetére


rongaucho
tag

Ma bementem az ügyfélszolgálatra. Az ügyfélszolgálatos hölgy nagyon nem lepődött meg, a fülem hallatára beszélt egy szerelővel egy 5(!) héttel ezelőtti szolgáltatás megrendelésről. Az enyém még alig 4 hetes, ráadásul nem új szolgáltatás, csak módosítás (ADSL-->VDSL). A hölgy szerint a Digis felvásárlással összefüggésben csúsznak a szerelési munkák, kevés a szerelő (de persze a konkrét összefüggést nem fejtette ki...) Mindenesetre mondta, hogy ha a 23-as körzetről hívnak, nagyon iparkodjak felvenni a telefont, ki tudja mikor tudnak megint hívni, ha elmulasztom a hívást...

(#26676) M@Db0Y válasza rongaucho (#26675) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Valószínűleg a digis felvásárlás miatt szerződést bontottak a sok alvállalkozóval. Nálunk is pár ismerősőm még nem kötött át digire, ha gond van nem is mindig tudják tartani a 72 órát hibaelhárításnál.

(#26677) ballazol


ballazol
senior tag

kezdem magam kicsit rosszul érezni
14-e óta 200-300ms a válaszidőm
szombaton, 21-én felhívtam a 1445-öt, azt mondta az ügyintéző, beszéljek a helyileg illetékesekkel, adnak új modemet
ma, 24-én apám felhívta őket, azt mondták, a 1445-tel kell beszélni

szerintetek?
jobb, ha értek a metakommunikációból, és kussolok a valagamon, gondolom... :DDD :DDD :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26678) rongaucho válasza ballazol (#26677) üzenetére


rongaucho
tag

Biztosan adnak új modemet egyszer... De úgy tűnik, arra is alig van emberük, hogy az új előfizetőiket kiszolgálják, nemhogy a régieknél hibaelhárítás, modemcsere etc.

(#26679) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Zyxel h168n-t van aki már tett bridge üzemmódba? Kéne az ac wifi és a giga lan, ez lenne a legjobb megoldás (ha kivitelezhető).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#26680) taki01 válasza Zsmester89 (#26679) üzenetére


taki01
őstag

Belépsz a HGW-be és rányomsz az internet menüpontra és utána a WAN almenüpontra. Utána alul ott lesz a Create New Item és erre rákattintasz és beállítod így. Ha beállítottad akkor után törlöd az Internet-t és utána rámész a port bindingra és beállítod a ott a Bridge-nek az első portot és lejjebb meg annak portnál ki kell kapcsolni a DHCP-t a Port Controll-DHCP-nél. A WIFI-t is érdemes kikapcsolni. Ha ezek megvannak mehet neki az újraindítás és mehet rá a routered a beállított portra.

[ Szerkesztve ]

(#26681) Zsmester89 válasza taki01 (#26680) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm! A másik routert hogy kell ilyenkor beállítani? Mit hova dugok? Bocs a láma kérdésért, pár napja vagyok csak a témán.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#26682) taki01 válasza Zsmester89 (#26681) üzenetére


taki01
őstag

A HGW Lan1-be dogod az UTP kábel egyik végét és a másik végét meg a routered WAN portjába. PPPOE kapcsoltot kell létre hozni a routeredben és ott meg kell adni a felhasználónevet és jelszót amit az inviteltől kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#26683) Zsmester89 válasza taki01 (#26682) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem tűnik atomfizikának :D köszi! Amint megvan a router, ráállok a témára. Ha elakadnék, jelzek - addig is köszönöm a segítséged!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#26684) ballazol válasza Zsmester89 (#26683) üzenetére


ballazol
senior tag

Az a redneck avatar.. :)) :DD nagyon nagy

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26685) -ZeeZee- válasza ballazol (#26684) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Swamp attack...

(#26686) ballazol válasza -ZeeZee- (#26685) üzenetére


ballazol
senior tag

home security system :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26687) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

az invitel teljesen feladja az internetszolgáltatását?
tegnap hívott az ügyintéző, hogy lejárt a szerződésem.
ilyet mond, hogy várható áremelkedés, de ha most aláírom akkor ~4500ftért megkapom a mostani netemet 60/7-es (amire amúgy azt mondta, hogy kivezetik).
a bibi csak az, hogy eddig 3400ftot fizettem, teljesen hülyének néz? még én járok jól ha most írom alá és egy 1000essel drágább is lenne...
mondtam neki, hogy hétfőn hívjon vissza, biztosan ki fogom osztani, teljesen hülyének néz v nemtom....

(#26688) kali válasza csaba17 (#26687) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az Invitel nevével, illetve a nevében már a DIGI rendelkezik.

(#26689) csaba17 válasza kali (#26688) üzenetére


csaba17
senior tag

akkor velem jól kezdték az ismerkedést, mindegy, ezért a netért nem fogok 4500at fizetni, megyek vissza a novicomhoz, ott 6600ft a 350/20as koax, örömmel várnak majd, főleg ha hajnalban keltem fel az illetékest, hogy nincs net :D (volt rá példa anno mikor ott voltam) és köszi az infót.

Csaba

(#26690) C4mp3r


C4mp3r
addikt

neztem egy tracert-t es nem jovok ra, hogy ez a 10.3.16.1-es 3. hop mi lehet. ninsc packet loss, meg a sebesseg is jo csak az ip lookup oldalak azt irjak, hogy valami belso halozati cim, csak a modem utan nem ertem hogy lehet :F

(#26691) Lauda válasza kali (#26688) üzenetére


Lauda
félisten

Ez mióta van?

(#26692) kali válasza Lauda (#26691) üzenetére


kali
legenda

Több hónapja, hiszen a GVH már májusban jóváhagyta azt a tranzakciót, amely során az Invitel a DIGI tulajdonába került.
Az Invitel márkanévvel együtt vette meg a DIGI az Invitelt, a másik fél lemondott arról, onnantól a DIGI azt csinál vele, amit csak akar, megtartja később is, vagy sem, de minden tekintetben ő áll már mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#26693) Lauda válasza kali (#26692) üzenetére


Lauda
félisten

Pár hónapja hosszabbítottam az invitellel, digi szóba sem került. Lehet a háttérben már ő a tulaj, de kb ennyi.

(#26694) kali válasza Lauda (#26693) üzenetére


kali
legenda

Ahogy írtam, az Invitel márkanév már DIGI tulajdonában van, a másik (a korábbi eladó) fél lemondott róla, nekik már semmi közük ahhoz.
A DIGI ha akarja, megtartja továbbra is külön Invitel márkanéven - az már az ő dolga, illetve döntése - és úgy köttetnek továbbra is a szerződések.

(#26695) trec12 válasza csaba17 (#26687) üzenetére


trec12
addikt

Az megvan, hogy az ár nem emelkedhet? Ennek nézz utána, hogy a te helyzetedet hogyan érinti.

„(6) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott,
az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak
a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél.”

A Diginél lejárt sokunknak a hűségszerződése mégis a régi áron fut tovább - hűségidő nélkül - még úgy is, hogy az un. Okos csomagot kivetette a Digi.

[ Szerkesztve ]

(#26696) csaba17 válasza trec12 (#26695) üzenetére


csaba17
senior tag

ez így nem volt meg, ugyanis pl a novicomnál, ha lejár a szerződés akkor vagy aláírod vagy határozatlan idejű lesz jóval drágábban.
itt a telefonban a nő azt mondta, hogy még így kapom, a mostani áron de emelés várható ami nagyobb lesz mint az a 4500ft amiért írjam alá a szerződést, így még én járnék jól, ha most aláírom mert akkor csak 1100ft-al lesz drágább....
nagyszerű üzletpolitika :D
azt nem is írtam, hogy ha ezt a fajta netet, amit elvileg kivezetnek, az invitel oldalán, ha új ügyfélként kérek az havi 2500ft, első hónapban meg ingyenes.
holnap telefonban lesz pár kérdésem az ügyintézőhöz, kíváncsi leszek mit válaszol, de megírom majd.

(#26697) cherubion08 válasza csaba17 (#26696) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Nekem nem rég járt le a hűségem. Telefonon érdeklődve azt mondták a havidíjam nem fog emelkedni a hűség lejárta miatt de ha áremelkedés lesz az érinteni fog. Ha emelnek az áron akkor felhívom őket,hogy alkudjunk. Mondjuk ez két éve nem jött be :) . Akkor azt csináltam,hogy leváltottam a legkisebb csomagra,majd az inviteles fiókomba megjelent pár hét múlva egy kedvezményes ajánlat,ezért feljebb váltottam eggyel . Majd pár hét múlva hívott egy ügyintéző,hogy van egy kedvező ajánlata,kicsivel többért jobb csomag, ismét váltottam. Amit eredetileg ,meglévő ügyfélként kellett volna fizetnem a csomagért az majdnem 11.000ft lett volna,a váltogatásokból kifolyólag meg 7400ft lett 2 évre.

(#26698) Lauda válasza trec12 (#26695) üzenetére


Lauda
félisten

Kifutó a csomagja, olvasd el újra amit írt.

(#26699) Lauda válasza kali (#26694) üzenetére


Lauda
félisten

Oké ez rendben, csak a kérdésre, hogy feladja-e az invitel az internetszolgáltatását, írtad ezt. Ezért kérdeztem erre rá, mert ahol még nincs optika, ugyan úgy az invitel fut tovább. Ahol kihúzta az optikát a digi, ott lehet átszerződni a digihez optikára. Legalábbis ezt olvasni itt a topikban.

(#26700) trec12 válasza Lauda (#26698) üzenetére


trec12
addikt

Te is amit én. A Diginél is megszünt a csomag. Az ár maradt mégis. Ezt írtam. Még egyszer. Kedvezőtlenebb helyzetbe nem kerülhet az ügyfél. Én így értelmezem a törvényt. Gondolom a Digi is inkább megtartja az ügyfeleket mint a megszünt csomag okán szerződést bontson.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.