Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Intruder2k5 válasza meszi3 (#23000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg csatlakozástól számítva 24 óra. Amikor Invitel-es voltam, nekem a routerben be volt állítva, hogy minden nap 0 óra 0 perckor legyen a reconnect, így tudtam, hogy pontban éjfélkor van 2-3 másodperc kimaradás. Ezen kívül egész nap folyamatos volt.

(#23002) taki01 válasza r0by (#22999) üzenetére


taki01
őstag

Nekem felse tűnt hogy még alkalmazzák. Észre se szoktam venni hogy új ip-t kapok.

(#23003) r0by


r0by
addikt

Nem olyan nagy gond amúgy .. :DDD
Van, hogy 5 percre nem érem el melóhelyről az itthoni hálót.. :DDD

(#23004) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Most sincs még hír IPv6-ról az Invitelnél?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23005) repvez


repvez
addikt

Arról nem hallott még senki semmit, hogy jövöre az áfa csökkentés miatt lesz e valami változás invitelnél illetve a 2018as szabályváltozások miatt mikor szándékoznak fejleszteni ?Mert ha jol tudom, onnantól csak min 30mbites netet lehet árulni az uniós országokban.

(#23006) Intruder2k5 válasza repvez (#23005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az ÁFA csökkentés nem kérdés, azt nem nyelhetik be, mert azért kemény szankció jár majd az NMHH-tól, és egész biztos, hogy figyelni fogják a szolgáltatókat emiatt.

(#23007) M@Db0Y válasza repvez (#23005) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Honlapjukon belépsz és látod a csomagod ára mennyit fog változni. Szét vannak bontva a csomagok és fel van tűntetve a jelenlegi és a januártól érvényes ár is!

Itt konkrétan: [link]

(#23008) #41133696 válasza Intruder2k5 (#23006) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szomorúak is emiatt, vége a csomagos - nem mondjuk meg az ügyfélnek, hogy melyik komponensért mennyit fizet havonta féle - sumákolásnak :)

(#23009) M@Db0Y válasza #41133696 (#23008) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Azért nagyságrendileg eddig is lehetett tudni, de most már számszerűen is fel van tűntetve , illetve majd gondolom a számlán is meg fog jelenni.

(#23010) pityaa23 válasza pityaa23 (#22992) üzenetére


pityaa23
senior tag

Na megint NEM csalódtam az invitelben... Reggel telefonáltam, hogy már igencsak el vannak késve a csomagváltással. (1-2 napot mondtak, most járunk 7-nél.) Megígérték, hogy délutánra kész lesz. 15 perce felhívom őket, hogy bizony mindjárt vége a napnak és semmi nem történt, szólt is a nő az osztálynak, hogy csináljanak valamit, de természetesen már nem voltak bent. :D Majd holnap... :D Komolyan mondom ez hihetetlen. Jelentkezni fogok az invitelhez arra az osztályra melózni, mert úgy néz ki ott nem kell csinálni semmit. :D

(#23011) #41133696 válasza pityaa23 (#23010) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valószínűleg kevesen vannak, és sok az ügyfél. Mondjuk ha részekre lenne osztva az ilyen osztály, hogy hozzád, ez a régió ez a település, hozzád meg az meg az, akkor nyilván a legjobban azok járnának akik a technológiailag legelmaradottabb régióból, településből kapnának. Ott nincs megrendelés terén sok munka, mert eleve a termékpaletta olyan szűkös, ami már eleve kizárja a sok variálást... elvégre D2 területen, van analóg tévé - minicsomagok kilőve -, meg esetleg válthat 5-ről 10-15 Mbps-ra. Telefon meg vagy kell vagy nem.
xDSL-nél viszont már ott van az IPTV, ED3-nál meg lehet össze-vissza variálni.

(#23012) pityaa23 válasza #41133696 (#23011) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ez rendben van, de akkor mondják, hogy elnézést ez most el fog húzódni lesz akár 2 hét is. Ne ígérjék meg, hogy 2-nap, max 5, majd azután 24h, majd azután délután, majd holnap, stb. Ez bosszant, hogy vársz valamit, de semmi és kb szarnak is rád.

(#23013) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
A hűségidő lejárta előtt 1 hónappal bementem és megkötöttem egy új csomagot új 2 éves hűséggel, pár napra rá meg is jelent a sok új csatorna, erre az online felületen nem megjelent a lejárt hűségű régi csomagom megemelt díjáról szóló számla?! :W A szolgáltatásaim közt is régi, lejárt csomag szerepel, októberi lejárattal.
Miért kell ennyire amatőrnek lennie egy nyilvántartásnak? Most intézhetem, hogy stornózzák, és küldjenek újat...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23014) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Most hívott egy üzletkötő, hogy szeretne nekem egy kihagyhatatlan ajánlatot tenni: a jelenlegi analóg TV csomagomat a minimumról (11 csatorna) felemelik családi csomagra (szerinte 48 csatorna, szerintem 37), és persze a netet is emelnék 10Mbs-ről 15Mbs-re. Mindezt 990 Ft ráfizetéssel havonta, így már 8500 Ft-ért használhatnám az invitel szuper szolgáltatásait. 2 kérdést tettem fel a hölgynek:
1. mennyi lesz a net és mennyi a TV előfizetési díja (nem mindegy, hogy mennyinek fog csökkeni az ára)
nem tudja megmondani
2. megoldható-e, hogy a TV-t nem piszkáljuk, csak a netet emeljük fel.
nem tudja megoldani

Elköszöntünk... Ha lenne más alternatíva, simán itthagynám őket, de inkább kábelnet, mint ADSL (telekomot lehetne betenni). Lehetne még korlátlan mobilinternet is, de az meg nagyon hullámzó. A hölgy szerint a térségben zajlanak fejlesztések (én láttam semmi nyomát, sem természetben, sem interneten) és akkor jön a kánaán... :F

(#23015) kabelmania27 válasza -ZeeZee- (#23014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax területen lévő fejlesztéshez nem szükséges cserélni a kábelt, a központban kell új berendezést elhelyezni a digitális tévéhez, gyorsabb nethez pedig a d2 cmts-t kell cserélni d3-ra.

(#23016) pazo77


pazo77
tag

Köszi Invitel :
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
"2017. január 1. napjától a jelen tájékoztató levélben írtak szerint módosítja.
.
.
.

• Valamennyi érintett csomagból kikerülnek a Eurosport 1, a Eurosport 2, a Eurosport 1 HD, a Eurosport 2 HD, a Eurosport News, az Animal Planet, az Animal Planet HD,
a TLC, a Discovery Channel, a Discovery Showcase HD, az ID Xtra, az ID Xtra HD, a Discovery Science, a Discovery Science HD és a DTX csatornák"

Juhéj jönnek a Vajna csatornák :O

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#23017) #41133696 válasza pazo77 (#23016) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szépen megnyírták. Kérdés a közösség nyomására, menyit engednek majd belőle vissza?! Egyáltalán fognak e engedni...

(#23018) zzola válasza #41133696 (#23017) üzenetére


zzola
félisten

A Telekom engedett a közösség akaratának! Én nem panaszkodom, szerencsére a TV nem ettől a retardált társaságtól jön.... :N

(#23019) #41133696 válasza zzola (#23018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Telekom előfizetőként én ezt pontosan tudom :)

(#23020) Apa+Fia válasza #41133696 (#23019) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy 2 natgeo HD ott se lesz januártol. :(

Apa csak 1 van!

(#23021) zzola válasza Apa+Fia (#23020) üzenetére


zzola
félisten

Diginél remélem megmarad....

(#23022) #41133696 válasza Apa+Fia (#23020) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már az idejét sem tudom, mikor volt arra is időm, hogy nézzem. Fox-ot szoktam csak. Egyébként meg HBO.

(#23023) headhunter válasza #41133696 (#23022) üzenetére


headhunter
addikt

2 hónap eltelt, jött korpa?

(#23024) #41133696 válasza headhunter (#23023) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem :(

Már terveztem őket felhívni, de mindig elmegy mással az idő... Most meg ünnepi időszakban le is lesznek terhelve, az eddig 10-20 perces várakozási idő enyhén meg fog duplázódni...

A rémsztori: amikor vacak 3K-ért 6 hónapig vártunk majdnem :D

[ Szerkesztve ]

(#23025) spiritex válasza pazo77 (#23016) üzenetére


spiritex
veterán

Ez kiket érint? Mely területen élőket? Mi az, hogy kikerül az Eurosport? Nem értem... Hol érhető el ez a pdf?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23026) #41133696 válasza spiritex (#23025) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kollektíven minden Invitel előfizetőt, akinek tartalmazta az előfizetése ezeket. Kell a hely a TV2 csoport új adóinak. Analógon meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#23027) spiritex válasza #41133696 (#23026) üzenetére


spiritex
veterán

Nem tudok majd Eurosport-ot nézni?? Egy ilyen alap csatornát nem vehetnek ki! Vagy átteszik külön fizetős mini csomagba?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23028) #41133696 válasza spiritex (#23027) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem fogsz tudni. Legalábbis az Invitel hálózatán keresztül nézni. Viszont 15 napon belül felmondhatod.

(#23029) spiritex válasza #41133696 (#23028) üzenetére


spiritex
veterán

Honnan számítva? Jan. 1-től? De ha kell a hely, akkor miért nem fejlesztenek? Miért visszafelé megy mindig minden? Hol ez a pdf, teljesen fel vagyok háborodva...
A fő kérdés viszont, hogy miért hódol be mindenki? Vagy a Digi nem fog egyedül?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23030) bopeti98 válasza #41133696 (#23026) üzenetére


bopeti98
őstag

Sajnos sorra szorítja ki az értelmes csatornákat a TV2 nézhetetlen kanálisai. Az pedig még bosszantóbbá teszi a dolgot hogy viszonylag nézett, és ismert csatornákat cserélnek le ezekre a 0%-os szutykokra, no de nem baj, mert jövőre indítanak még 6 másik adót hogy a még kínálatban maradt nézhető csatornák is kikerüljenek biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#23031) zzola válasza spiritex (#23029) üzenetére


zzola
félisten

Ez nem a fejlesztésről szól! Üzlet és politika, mást ne akarj keresni benne...

(#23032) spiritex válasza zzola (#23031) üzenetére


spiritex
veterán

De hol van abban az üzlet, ha az emberek (remélhetőleg) bojkottálják a szutykot, és sorra mondják fel az előfizetéseiket?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23033) zzola válasza spiritex (#23032) üzenetére


zzola
félisten

Olyan sokan azért nem mondják fel. Sok ember el sem olvassa a papírt, amit kap. A másik dolog meg az, hogy igazi versenypiacon meghalna ez a rittyó fostalicska cég, csomó elmaradott településen vannak jelen, ahol nincsen konkurencia....
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#23034) #41133696 válasza spiritex (#23029) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kiértesítés napjától. Egyoldalú szerződésmódosítás esetén kötbérmentesen le lehet lépni, én is így tettem, lásd az összefoglalót.

https://www.invitel.hu/invitel/tajekoztatok/altalanos-szerzodesi-feltetelek

Azért hódolnak be, mert egyelőre nincs kollektív összefogás a kábelszolgáltatók részéről. Ehelyett én például arra is számítok, hogy lesznek olyan szolgáltatók, amelyeknél majd csak telefon + Internet lesz, és nem vesződik a kábeltévével, azaz kivonul a piac adott szegmenséből.

(#23030) bopeti98: Az a cél, hogy legyen vagy 20 adójuk - analógon ezzel le is lesz a közszolgálatiakkal együtt a fele tudva a kapacitásnak - ahol hirdethetnek, és mindegy, hogy pár százalékos a nézettség, az a lényeg, hogy bárhova kapcsolsz, az ő csoportjuk adója legyen, mert ott is a profitot termeled nekik. Plusz még fizeted a műsordíjat is. Tiszta haszon, a maga részéről nézve zseniálisan oldották meg, persze kellett ehhez egy haveri kormány is.

(#23035) AttyVin válasza #41133696 (#23034) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ha ez a "lefekvés" bejön, akkor menni kell innen és nálunk sok alternatíva nincs kábeles "megoldásra".

A telekomnál "boxos" rendszer van vagy van valami CA-modulos lehetőség is?
Eléggé felesleges egy drága TV ahhoz, hogy csak "monitor" legyen...

Egy második készülékkel mi a helyzet?

Jó hogy a XXI. század második évtizedében megint megyünk vissza a primitívebb megoldások felé. Köszönjük NER. Mindig nagy segítség, ha mások leveszik a döntést a vállunkról...

PS.: Ahogy a dolgok alakulnak, lehet, hogy hamarosan a nettel is "történik" valami...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23036) #41133696 válasza AttyVin (#23035) üzenetére


#41133696
törölt tag

a Hivatalos:

Az Invitel a teljes Discovery-portfóliót kihajította a csomagjaiból - Index

A Telekomnak még itt-ott van DVB-C szolgáltatása, de új területeket már nem fednek le, csak IPTV-vel. IPTV-t nyomnak xDSL-en, meg mindenen.

(#23037) bopeti98: Azért hajigáltatja ki azokat, amiket viszont néztek helyette.

[ Szerkesztve ]

(#23037) bopeti98 válasza #41133696 (#23034) üzenetére


bopeti98
őstag

pár százalékos a nézettség

Szép kis álom, de amúgy még a 0,1%-ot is nehezen érik el sokszor. Itt egy kis nézettség elemzés a 45. hétről: [link]
A Spíler TV pl végig 0,0%-on állt, szóval szó szerint a kutya sem nézte.

(#23038) spiritex válasza #41133696 (#23034) üzenetére


spiritex
veterán

Kezd felfordulni a gyomrom. Éppen ma néztem meg ezt a videót...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23039) spiritex válasza #41133696 (#23036) üzenetére


spiritex
veterán

"Nem mondhatja fel az Előfizető a határozott időtartamú szerződést ilyen esetben akkor, ha az előfizetői szerződést a határozott időtartamból (hűségidőszak vállalásából) eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti."

Akkor én nem mondhatom fel a csomagom, mert 2 éves hűséggel kötöttem, hogy kedvezményes ára legyen??

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23040) #41133696 válasza spiritex (#23039) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én a műsordíjra hivatkozva mondtam fel. Viszont az még szeptemberi történet. Arról már lekéstél, így lehet tényleg kötbért kellene fizetned.

Ugyanis főszabály szerint, csatornaváltoztatás esetén, nincs szó egyoldalú szerződésmódosításról.

[ Szerkesztve ]

(#23041) zzola válasza #41133696 (#23040) üzenetére


zzola
félisten

Hát ez mi, ha nem egyoldalú módosítás?

(#23042) AttyVin válasza #41133696 (#23036) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Akkor náluk (Telekom) mondjuk kaphatok 2 boxot és kb. ott vagyok, ahol 10 éve voltam (legalábbis "kényelmileg")

Bravo.

Talán még visszatér egyszer a fekete-fehér adás, meg a hétfői adásszünet is.

Nálunk kábeles UPC vagy DIGI nincs a közelben, a korábbi szolgáltatót az Invitel "vitte", így "rossz oldalra" kerültünk. A MindigTv ajánlata meg nagyon karcsú, hiába van "annyi csatornájuk, amennyi kell". De ott legalább nincs laca-faca, a "baráti" TV2 már betette a lábát.

P.S.:

Kezd már nagyon elegem lenni, hogy minden szolgáltató után nekem kell rohangásznom (a karosszériástól a TV-ig), ahelyett, hogy ők "szolgálnának" a fogyasztónak, s most "az "erőfölényről", "tisztességtelenségről" ne is essék szó.

Az a baj, hogy a "zemberek" mindig utólag jönnek rá, hogy át vannak verve, pedig hiába mondja még időben a józanabbja, hogy nem lesz így jó..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23043) #41133696 válasza zzola (#23041) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jogszabályilag nem veszik annak, mert a kábelszolgáltatók eddig is minden évben játszadoztak a csatornalistával. Tehát akinek kikerült a The Fishing & Hunting Channel az már egyből bonthatta volna a szerződést mondván ő sokat nézte, meg horgászbérlete is van és kéri vissza...

A kábelszolgáltatók eddig az alapján döntöttek a csatornalistáról, hogy:

- meddig tart egy adott adóval a szerződésük
- milyen új feltételek mellett tudnak hosszabbítani
- milyen volt a nézettsége

stb...

most annyiban változott, hogy a nézettségre tekintettel vágják ki, csak éppen ellenkezőleg, a nézettek lesznek lemészárolva.

Persze, Te is meg én is tudom, hogy mielőtt leszerződik az ember egy szolgáltatóhoz igenis megnézi a kínálatát és az alapján (is) választ. Viszont ez jogilag sajnos nem érvényesíthető.

Ők azt mondják, hogy Te a tévészolgáltatásra szerződtél, ők pedig szolgáltatnak...

Olyan is van, hogy egy csatorna megszűnik, vagy felvásárolják, nevet vált stb...

A Disovery-t anno a DIGI is kiszórta.

[ Szerkesztve ]

(#23044) zzola válasza #41133696 (#23043) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Eddig is egy sz@rkupac volt az Invitel a szememben, ez most sem változott! Szerencsére csak a net van tőlük! Sajnálom viszont azokat, akik csak ezt tudták választani...

(#23045) AttyVin válasza #41133696 (#23036) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A Discovery-csomagban volt a Eurosport, meg a History is?
Az miért fáj a TV2-nek? Egyikben sem tud alternatívát.
(Jó, most a "tényleges" okot ne vegyük ide.)

Mintha egy kicsit túltolták volna, vagy még tovább bővül a TV2-birodalom, kell a további hely? Na, az nagyon hiányzik mindenkinek...

Persze nekünk egyszerűbb lett volna, ha "népszerűbb" csatornák mentek volna (Pax, hatoscsatorna, stb.). Vagy egyszerűen, mondjuk egy megfejelt extracsomagban (persze drágábban), megmaradnának. Vélhetően technikailag ez megoldható lenne, ha akarnák.
Az analógban meg egyszerűen cserélik a csatornákat - volt rá példa elégszer -, az már régebb óta úgyis a "szakadék szélén áll". Még így is elfogadhatóbb lenne...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23046) #41133696 válasza AttyVin (#23045) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Eurosport nem tudom kihez tartozik, de sport csatorna, és azok eleve 4x-5x annyiba szoktak kerülni mint az ismeretterjesztők a szolgáltatóknak. A Eurosport140-150 Ft körül mozog.

Ezekért fizetünk a kábeltévéknek

Régebbi cikk, de tájékozódni jó.

(#23047) AttyVin válasza #41133696 (#23046) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ja, eddig nem volt nagyon drága, most egyszeriben az lett...
Sajnos a rengeteg sportadó közül ez az egyik legjobb - nekem -, mert szinte futballmentes.
Van elég baja-bosszúsága az embernek és még ez is...

Gondolom a Telekomnak is lépnie kell TV2-ügyben. Ott mit lehet, tudni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23048) #41133696 válasza AttyVin (#23047) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eddig is sokat kértek érte, csak ugye kifizetették az efivel. Most meg a havidíj nem változik, vagyis a műsordíj után már nem, viszont kivesznek egy olyan adót, ami egymagában 150 Ft-ba került és betesznek helyette pár olyat ami ennek a töredékébe.

Telekomnál most az van, hogy Nat GEO HD-k repültek, FOX HD meg nem is volt, és nem is lesz, örülni kell az SD-nek is .

(#23049) AttyVin válasza #41133696 (#23048) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Azért ezeket még elfogadnám "felárasan " is.

És a TV2-család a Telekomnál?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23050) #41133696 válasza AttyVin (#23049) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bekerült mind.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.