Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) cigam válasza Jadro (#11000) üzenetére


cigam
félisten

Nem probléma, köszi a tippet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11002) Impulsivex


Impulsivex
tag

Üdv!

Nemrégiben szereltek be egy ZXHN H168N típusú routert a hálózatra és van egy problémám vele. Wifin csatlakozva 192.168.1.1 -en jön be a kezelőfelülete, de nem enged bejelentkezni a routerbe ilyen hibával: " User information is error, please input again.
". Próbáltam két különböző böngészővel (Chrome, Firefox) ugyan ezt a hibát adta ki. A bejelentkezési adatok korrektek, de mégsem lép be. Próbáltam helyi hálózaton átírni az ipt és csatlakozni dsl kábellel, akkor meg a weboldal nem jött be. Úgyszint próbáltam már a wifi hálózat ip címet állítani és akkor sem jött be a bejelentkezési oldal.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#11003) Batib válasza Impulsivex (#11002) üzenetére


Batib
őstag

Nekem ugyanilyen eszközöm van. Két modon tudok belépni egy korlátozottabb módon user/user, ill egy teljes hozzáférést bizt. módon admin/admin. Azt az üzit akkor kapod ha nem jo a felh./jelszó páros.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#11004) Impulsivex válasza Batib (#11003) üzenetére


Impulsivex
tag

Köszönöm szépen, sikerült a belépés!:)

(#11005) mcharles


mcharles
csendes tag

Sziasztok!

T-home analóg csomagról váltok IP-re. Tudtok-e véleményt mondani arról, hogy T-home (koax) vagy Invitel (optikai) IP-tv csomagot érdemes venni. Az Inviteltől hívogatnak csomagajánlatokkal, de az drágább egy ezressel mint a T, igaz valamivel többet tud ( csatornaszám, net-sebesség ).
Inkább olyan tapasztalatok érdekelnének, amit a honlapokról nem lehet megtudni (minőség, megbízhatóság, kiszámíthatóság , egyéb...).

Köszi !

(#11006) kabelmania27 válasza mcharles (#11005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérdezd meg ugyanezt a T-s topicba is.

[ Szerkesztve ]

(#11008) Batib válasza mcharles (#11005) üzenetére


Batib
őstag

Én a magam részéről azt mondom ha csak invi iptv-m volna akkor meglehetősen ideges lennék. Az én boxom elég sűrűn lefagy ujra kell indítani nem valami stabil. A felv. funkcio és a tegnap tv-je jo dolog de nem mindegyik csatin van és ott sem mindig múködik.Tehát önállóan nem, kiegészítőnek OK.. A képminőség HDMI-n olyan mint a UPCD SD adása.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#11009) mcharles válasza Batib (#11008) üzenetére


mcharles
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Hát elég aggasztó, ha mindenütt ilyen vacak a képminőség. Kollégámnál két hónapja kötötték be, a képminőséggel meg van elégedve, az első héten kétszer nem volt adás néhány óráig, egyszer újból kellett indítani a boxot. Majd megnézem náluk hogy én milyennek látom, meg próbálok T-t is nézni valahol. Valamelyiket választani kell, mert a telefonom az Invinél, a Tv-Internet a T-nél van.

(#11010) Intruder2k5 válasza mcharles (#11009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kollégám is főként a kimaradásokkal küzd, többször megáll a szolgáltatás, kockásodik a kép, régebben a box is fagyott, tegnap tv-je rendszeresen nem megy, már alig várja a hűség leteltét, és megy vissza júpíszíhez! Ezen kívül pluszban bosszantja őket, hogy eme szolgáltatás megrendelésekor a régi betonstabil - szintén inviteles - telefonjukat is ip alapúra cserélték, azóta értelemszerűen az is kimaradozik, így aztán ha bármi hiba van, akkor lehet mobilról hívni a 1445-öt! Képminőségi kifogást Ő nem támaszt, mivel CRT TV-ken nézik az adást, ott pedig nyilván kitünő!

[ Szerkesztve ]

(#11011) mcharles válasza Intruder2k5 (#11010) üzenetére


mcharles
csendes tag

Én is a kimaradásoktól félek legjobban, iszonyat idegesítő, ha nem lehet kiszámítani mikor megy el az adás, vagy a net. ( Régen mikrohullámú netem volt, tapasztaltam. ) Majd próbálok régebbi előfizetésű ismerőst keresni, mik a tapasztalatok. Az Invitel azt mondta, valószínűleg van lehetőség az analóg telefonvonal megtartására.

(#11012) Intruder2k5 válasza mcharles (#11011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na az bezzeg - mármint az analóg telefon - még áramszünetben is működött! :)

(#11013) gejzinho válasza mcharles (#11009) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Nekem fél éve van Invitel IPTV-m, hozzáteszem nem optikai, hanem sima ADSL vonal mellett, fél év alatt semmifajta akadást vagy komolyabb lefagyást nem tapasztaltam. Mivel mellette UPC Directem is van (a HD miatt) van összehasonlítási alapom, így el tudom mondani hogy általánosságban az IPTV képminősége ott van ahol a Direct SD adásaié. (Samsung UE 40 ES 6540).
Persze vannak kilengések: most végignéztem pár adót párhuzamosan is, és például az M1-en a focimeccs, nemcsak a Directen lévő M1 HD-hoz képest gyengébb (ott ég és föld a különbség) hanem a directes M1 SD-nél is vacakabb, de a többi SD adásnál nincs különbség, még az itt sokat kritizált sportadásokkal sincs gond, arról nem is beszélve hogy van Digisport és Sportklub is.
Mindezt úgy hogy egy elvileg maximum 15 megás netet tudó ADSL vonalon fut egy 10 megás netem is stabilan (10.5 Mb/s alatt nem igen mértem letöltést rajta).
Persze ez nagyon vonalfüggő, és lehet hogy nekem van szerencsém ezzel.

(#11014) kabelmania27 válasza mcharles (#11009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt javaslom kerüld az iptv-t, próbáld kiharcolni a T-nél, hogy digitális (DVB-C) boxot adjanak, többen írták T-s topicba, hogy sikerült dtv csomagra előfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#11015) mcharles válasza kabelmania27 (#11014) üzenetére


mcharles
csendes tag

A dtv-vel kevesebb gond van? Azt tudom hogy iptv-nél lassabb a csatornaváltás, viszont a megállítás funkció elég fontos lenne.

(#11016) cigam válasza mcharles (#11015) üzenetére


cigam
félisten

Akkor nem biztos, hogy az IPTV jó választás:
http://logout.hu/bejegyzes/cigam/upc_kabel_kontra_invitel_iptv/friss.html

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11017) mcharles válasza cigam (#11016) üzenetére


mcharles
csendes tag

Köszi a linket, egész jó dolgokat lehet olvasni.

(#11018) kabelmania27 válasza mcharles (#11015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kevesebb gond van vele, marad a mostani modem, T-s topicba gyere át.

(#11019) mcharles válasza kabelmania27 (#11018) üzenetére


mcharles
csendes tag

OK.

(#11020) Dave79


Dave79
tag

Valaki tudja hogy invitel eszámlával mi a helyzet? Lesz valamikor?

(#11021) kabelmania27 válasza Dave79 (#11020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ügyfélszolgálati irodában azt mondták, hogy nem rendelkeznek információval az eszámláról... Ideje lenne már, nagyon közül csak Invitelnél nincs T, UPC, Digi, Pr, Tarrnál, Btel, Altanetnél van.

[ Szerkesztve ]

(#11022) Sytex


Sytex
tag

26-ös körzet, Pilisszentiván: délután 6 óra környékén elment a kábelnet és a DVB-C TV. Üfsz automata mondta, hogy tudják, hiba van. Most fogható az összes csatorna (a nem előfizetettek is), Remélem sokára veszik észre, hogy valami nem OK :)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#11023) kabelmania27 válasza Sytex (#11022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt is elment a kábelnet, pedig nincs dtv, fejállomással volt kapcsolat, csak semmi nem jött be, egy idő után helyreállt a net.
Frenky89:Eddig nem volt még egyszerre koax és primer területen kiesés.

[ Szerkesztve ]

(#11024) Frenky89


Frenky89
őstag

6 körül a 62-es körzetben nem volt ADSL. A modem nem esett ki a szinkronból, de azóta a vonali paraméterek olyan f*szák, mint még soha. :Y

(#11025) cigam


cigam
félisten

E volt a nagy restart, a skynet öntudatára ébredt... ;] Olyan szinten lenullázódott a rendszer, hogy a mobilról hívott 1445-re azt mondta az automata, hogy átmenetileg nem kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11026) kabelmania27 válasza cigam (#11025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nemcsak Invitelnél volt ma gond.

(#11027) cigam válasza kabelmania27 (#11026) üzenetére


cigam
félisten

Frissítés4 hihetőbb, mint Giró-Szász András.
Az a rendszer ami összeomlik egy légyfingtól is, annak nem kell DOS ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11028) Dave79 válasza kabelmania27 (#11021) üzenetére


Dave79
tag

Rettenetesen le van maradva ebben az Invitel, sajnos. :(

Ezen felül le a kalappap invitel előtt Péntek 21 körül hívtam technikai helpdesket hogy nincs net, kiderült, hogy a modemmel van valami, szombat 11kor jöttek és cserélték. :R

[ Szerkesztve ]

(#11029) wagi


wagi
senior tag

Nincs semmi gond az Invitelnél.

2 napja minden digitális csatorna kódolatlan :D

(#11030) Dave79 válasza wagi (#11029) üzenetére


Dave79
tag

Akkor nekem is kell IPTV :)

(#11031) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Üdv!
Ha felhívom az invitelt hogy 4 megás netemet szeretném felturbózni 10 vagy 15 megásra ( nálunk ez a legnagyobb) és az új előfizetőknek telefonnal 5-6 ezerért vannak ezek a csomagok, viszont nekem ennél lényegesen nagyobb árat mondanak mondván hogy én nem új előfizető vagyok, akkor érdemes fenyegetőzni hogy szolgáltatót váltok mert ez felháborító, vagy mit érdemes mondani, mert úgy hallottam hogy ilyenkor hajlamosak kedveskedni és a jóval kedvezőbb árak előkerülnek...

Köszi

(#11032) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#11031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább azzal hívd fel őket, hogy a szolgáltatás lemondásával kapcsolatban érdeklődsz! Hova, milyen formában kell elküldeni, stb... Meg fogják kérdezni, hogy miért akarod lemondani, ahol elpanaszolhatod a gondjaidat, és szerintem - néhány napon belül - biztosan fogsz kapni valami ajánlatot!

(#11033) powerup2


powerup2
addikt

Valaki tudja hogy Veresegyházon az optika merre tart vagy hogy mely utcákat tervezik lefedni ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11034) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hehe, még mindig semmi? Megőszülsz, mire elér hozzátok az optika! :)

(#11035) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11034) üzenetére


powerup2
addikt

hát remélem az idén ideér elkéne már

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11036) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok az a 200 méter... Vagy mennyi hiányzik?

(#11037) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11036) üzenetére


powerup2
addikt

kb annyi légvonalba nézd meg majális utcától mennyire van az árnyas utca pedig onnan nem lenne nagy meló áthúzni az optikát

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11038) powerup2


powerup2
addikt

Az a legnagyobb 1 hete már hogy a 15 megabit helyet csak 8 megabitet kapok holnap telefonálok .....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11039) semetka


semetka
őstag

A héten újrakötöttem a szerződést, 5 mega helyett 15 megás netre. Kíváncsi vagyok mikor állítják át, remélem még a héten. Már megőszülök mire lejön egy nagyobb fájl. :D

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11040) Intruder2k5 válasza semetka (#11039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Naponta egy modem restartot azért megcsinálhatsz, hátha valamiért nem sikerül bentről... Az új beállítások érvénybe lépéséhez ugyanis ez szükséges!

(#11041) semetka válasza Intruder2k5 (#11040) üzenetére


semetka
őstag

Tegnap nyomtam egyet, ma még nem próbáltam, de hátha. Már tűkön ülök, hogy hol a sebesség. :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11042) bopeti98 válasza semetka (#11041) üzenetére


bopeti98
őstag

Én amikor 2 Mbitről 10 Mbitre váltottam anno a telefon lerakása után negyed órára már ment az új sebességgel a net. Szerintem neked is átállítják ma vagy holnap.

(#11043) semetka válasza bopeti98 (#11042) üzenetére


semetka
őstag

Na meg is jött. Hirtelen elment a net, mondom nyilván most állítják. Visszajött kb 1 percre rá, speedtest és 15 mega a sebesség. :)

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11044) BluEyes


BluEyes
őstag

Kecskeméten nézzetek egy sebességesztet, nálam botrányos a net, a Speedtest-en a letöltési grafikon olyan, mint egy foghíjas fűrész, fölszalad, leesik, kimarad másodpercekre, megint meglódul, és így tovább.
Tököm kivan, hetek óta vagy a tévé, vagy a net baszakszik, valami mindig szar.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11045) kabelmania27 válasza BluEyes (#11044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt is kérdezd meg.

(#11046) Intruder2k5 válasza BluEyes (#11044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"hetek óta vagy a tévé, vagy a net baszakszik, valami mindig szar."

Nem is értelek, akkor már igazán lett volna időd, hogy megszokd! :)

(#11047) BluEyes válasza kabelmania27 (#11045) üzenetére


BluEyes
őstag

Bakker, aszittem ott kérdezem :W
Köszi, léptem is :)

Intruder2k5: kabbe szmájli
:D

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11048) Frenky89


Frenky89
őstag

Kicsit off, de nem tudjátok véletlen, hogy Invinél hol/hogyan lehet megállapítani, hogy pontosan milyen díjcsomag konstrukcióban vagyok? A szerződésen csak annyi szerepel, hogy AkcKomfPlusz10M meg a végén oda van biggyesztve két oldalnyi táblázat két különböző telefon díjszabásról, viszont a számlán a telefonnal kapcsolatban nem egészen az szerepel, amit anno az ügyintéző úriemberrel megbeszéltünk ezért szeretnék tájékozódni.

(#11049) Intruder2k5 válasza Frenky89 (#11048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ebben az ügyfélszolgálat tud segíteni! 1445, ingyen hívható!

Ha szükséges,. kérd a beszélgetés visszahallgatását!

[ Szerkesztve ]

(#11050) Prémvadász válasza Intruder2k5 (#11049) üzenetére


Prémvadász
tag

Ügyfélszolgálat 1443.A 1445 a hiba bejelentő.

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.