Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) taki01 válasza kabelmania27 (#26150) üzenetére


taki01
őstag

Ha kész lesz a hálózat akkor azonnal köthető általában mert nem nagyon szokta a digi megvárni a NMHH engedélyeit inkább fizeti a büntetést.

(#26152) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26150) üzenetére


l.skywalker
félisten

És azt hol lehet tudni, hogy ahol már megvan az invitel optikai hálózata ott mikor veszi át a Digi az "uralmat"?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26153) Tonyk válasza zzola (#26128) üzenetére


Tonyk
veterán

:) Portforward esetében na az adott szolgáltatás (szerver) nem megy, akkor a kérés nem ér célba. UPNP esetében még mindig ott van, hogy beszopsz valami vírust, akármit és kontroll nélkül átjáróházat csinál a végpontodból/kliensekből. De látom nem érted, ezért inkább hagyjuk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26154) zzola válasza Tonyk (#26153) üzenetére


zzola
félisten

Hogyne érteném. Nálam minden működik nyitás nélkül is... :)

(#26155) Tonyk válasza l.skywalker (#26131) üzenetére


Tonyk
veterán

A lease timehoz: Azt vettem észre, hogy május óta a lease lejártakor u.a. az ip kapom vissza. (Jelenleg május 26. óta ugyanaz az ip címem (logolom). )
Viszont router rebootkor más ip érkezik, majd az addig megmarad, amíg nincs reboot.
Előtte minden lease lejártakor (24 óránként) más ip-t kaptam.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26156) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26152) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előre nem lehet tudni, mert diginél nem iptv hanem dvb-c (digitális tv) szolgáltatás van.
Augusztus 1-től a Digi székhelye és az Invitel székhelye megegyezik, ha jól emlékszem 2011-ben hasonlóan zajlott a Fibernet-Invitel átállás, azaz először a Fibernetes számlára ráírták hogy Invitel csoport tagja és a székhely Budapest Krisztina krt helyett Budaörs lett aztán az Invitel számlázott.

(#26157) Anonymus23 válasza Tonyk (#26155) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nálunk router restart után is megmarad az IP, ha másik routert teszek be, akkor kapok másik IP-t, de ha az előzőt visszarakom, akkor megint visszajön a régi IP.
Tudom, mert ezzel szívtunk a múltkor, valamiért az egyik vállalkozás bankja tiltotta az IP-t valamiért (vírust nem találtunk a gépeken, egyedüli furcsaság a kamerarendszert ha rákötöttük a hálózatra akkor kb kinyírta az egészet, lehet az szedett be valamit, de az nem az én fennhatóságom alatt volt, így ahhoz nem nyúlhattam), és csak másik routerrel volt hajlandó új IP-t osztani az Ivitel, amivel működött az eBanking, de mire erre rájöttünk XD.
Hiába kapcsoltuk ki mindkettőt (modem+router) 15-20 percre is akár (az Invitel ügyfélszolgálata azt mondta, hogy 5 percig hagyjuk kikapcsolva, és akkor biztosan új IP-t ad) továbbra is a régi IP-t osztotta.

Nekem otthon is kb 1 évig volt ugyanaz az IP-m, most router csere után változott meg, de ennek megint csak ugyanaz az IP-je, pedig jó párszor újra lett már indítva mindkettő mire itt segítettek, hogy csatorna váltáskor száll el a netem, ami így is van, mert amikor megszakad akkor mindig átáll a másik 8 frekire.

Jó lenne ha itt is optikára váltatnának, mert akkor legalább modem csere lenne, mert ez így elég gáz...

;) - The Power of the Light Side

(#26158) Martin Eden


Martin Eden
tag

Üdv!

ZTE H168N szolgáltatói routerem van. A DDNS-nél három opció van, dyndns, dtdns, meg valami "dipc". Az első ugye már régóta fizetős, az utolsót be se tudtam azonosítani, hogy vajon miféle dns-szolgáltató lehet. Eddig a dtdns-t használtam, működött is jól, de sajnos augusztus 1-ről ott is megszűnik az ingyenes dinamikus dns-szolgáltatás. Valami ötlet? Fizessek elő valahová vagy saját router egyéb ddns-opciókkal?

(#26159) Gubek-Einste válasza Martin Eden (#26158) üzenetére

Mindenképpen a saját router használata lenne az ideális megoldás több szempontból is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26160) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26156) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én még 2010-ben voltam egy Fibernet - UPC felvásárlás idején is ügyfél. Lassan követni sem tudom.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26161) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Na megjelentek az első szórólapok. 4590Ft : 1000Mbit ,100 digitális csatorna +30 HD asszem, telefon.
Este fel is hívom ,hogy mikor lehet átkötni mert ez pont annyi amennyit most a 100-as D3 netre ,tv-re telefonra fizetek.
Bár még ezerrel dolgoznak az oszlopokon az optikával de ha már lehet rendelni akkor szerintem 1-2 héten belül biztos végeznek vele.

(#26162) Lauda válasza M@Db0Y (#26161) üzenetére


Lauda
félisten

Melyik cég optikája?

szerk: Oké, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#26163) M@Db0Y válasza Lauda (#26162) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

digi

(#26164) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#26161) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mennyi idő van vissza a hűségből?

[ Szerkesztve ]

(#26165) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#26164) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Decemberben jár le , de a szórólapon rajta van ,hogy aktív előfizetést is át tudom váltani. Gondolom minél hamarabb meg akarják szüntetni a kábeltv hálózatot.

(#26166) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És vajon akkor most mi lesz? Lévén az Invitel is a DIGI tulajdonában van, ha most felhívod őket, hogy átszerződnél a DIGI-hez, vajon fognak ajánlani ügyfélmegtartót, hogy maradj inkább az Invitel-nél? :)

szerk.: Közben látom a következő hsz-ed, így már érthető.

[ Szerkesztve ]

(#26167) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#26165) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vagy nem szeretnék, hogy a másik konkurenciához menjenek át a meglévő előfizetők.

(#26168) M@Db0Y válasza Intruder2k5 (#26166) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem tudom, de majd rákérdezek mert úgyis beszélnem kell velük mert van még közel 40.000Ft kötbérem az invitelnél . Azért annyit nem ér a váltás, hogy az elússzon :)

Nincs másik konkurencia, hacsak a telekom 12.000 Ft-os ajánlatát nem vesszük annak.

[ Szerkesztve ]

(#26169) Drótszamár válasza kabelmania27 (#26150) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi.

Este beszéltem ügyfélszolgálattal, azt mondták hűség alatt is lehet átmenni digihez.
Tegnap felkerült egy új doboz az utcán az oszlopra, remélem ez már az optika.

Most 9000+ Ft a 60-as net + tv + telefon. Nagyon csábító az 1 gigabit, de főleg a 200 megás feltöltés ráadásul olcsóbban.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#26170) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#26161) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha már digi küldi a számlát lehet egyszerűbb lenne a csomagváltás, mert az ügyfélszám nem változik.

[ Szerkesztve ]

(#26171) M@Db0Y válasza Drótszamár (#26169) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Vörösváron is az 4580Ft-os ajánlattal házalnak? Pilisvörösvári vagy ha jól emlékszem ugye? :)

(#26172) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom milyen környéken laksz, mennyire kapnak majd ott a DIGI-re, de azért ügyelj arra is, nehogy a végén lecsússz róla. Szerintem ha tartozása van feléd az Invitel-nek, azt ki is kell fizessék ha ott hagyod őket. De ezt persze velük kell megbeszélni.

Nálunk tavaly indult a DIGI, itt úgy volt, hogy az első évben 3000Ft/hó, a második évben pedig - mert akkor még 2 év hűséggel kötöttek szerződést - azt hiszem 4800Ft/hó. Nekem is a napokban telik le az első év.

[ Szerkesztve ]

(#26173) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

[kép]

Közben lefotóztam a szórólapot csak kicsit siettem és a széle lemaradt :D

(#26174) Akhim92


Akhim92
csendes tag

Mi is kaptunk ilyen szórólapot, 4580 Ft/hó, egy év hűség. Pilisszentiván.

Huawei Mate 20 Pro+Xbox Series X

(#26175) zzola válasza M@Db0Y (#26161) üzenetére


zzola
félisten

Kíváncsi vagyok, hogy Kozármislenyben mit csinálnak majd? Felénk nincsenek kábelek az oszlopokon és állítólag nem védőcsőben megy a koax kábel az utcán...

(#26176) Drótszamár válasza M@Db0Y (#26171) üzenetére


Drótszamár
őstag

Igen valami hasonlót kaptunk, csak más a név.

szerk: Igen, Vörösvár.
#2: inkább off, mert ez már inkább digi, mint invitel.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#26177) Anonymus23 válasza Drótszamár (#26176) üzenetére


Anonymus23
veterán

"mert ez már inkább digi, mint invitel."

Mivel a Digi megvette az Invitelt, így már nem sok eltérés van a kettő között...

;) - The Power of the Light Side

(#26178) kali válasza Anonymus23 (#26177) üzenetére


kali
legenda

A DIGI csak az Invitel lakossági és kisvállalati üzletágát vette meg, de adott tekintetben valóban nincs - illetve inkább nem lesz - túl nagy jelentősége.

(#26179) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Bocs, ha volt már - de lehet tudni, hogy meglévő optikai Invitel környéken mikortól indulhat el a Digi? Én váci vagyok a város egyik része optikai hálózat a másik vDSL, most költöztem optikaira és most az eddigi 30Mbit/sec letöltés helyett kábé ugyanazért a csomagárért 250-et adott az Invitel - mondván költöztetni nem tudom a szolgáltatást, csak újat kötni. De lehet, hogy 2-3 hónap és itt is Digi lesz már?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26180) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26179) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos ezt előre nem lehet tudni, invitel optikai területen iptv szolgáltatás van, a digi területen dvb-c, ezért nem egyszerű az átállás.
Drótszamár: Az új hálózattal kapcsolatos speciális kérdésre internettel kapcsolatban ITT, tévével kapcsolatban ITT, telefonnal kapcsolatban ITT hamarabb fogtok választ kapni. A linkelt topik összefoglalókban pár dolog le van írva, illetve a korábbi hsz-okban ki lett tárgyalva több téma.

[ Szerkesztve ]

(#26181) Anonymus23 válasza kali (#26178) üzenetére


Anonymus23
veterán

OK, de a mi szempontunkból érdemi változás, viszonylag kevesen vannak itt, akik nem az otthoni vagy a vállalkozáshoz használt net / TV / telefon miatt kérdezősködnének.

Az engem is érdekelt volna hogy van-e valamilyen időterv, hogy mit akar a Digi a jelenlegi hálózattal, van-e tervben a full csere optikára, vagy hagyják "kiöregedni"....
Őszintén szólva nem egy nagy üzletnek tűnik a jelenlegi rendszer lecserélni, új eszközöket kiosztani, és mindezt olcsóbban adni ahhoz képest ami eddig bejött. :F
Vagy ennyire sokba kerülne integrálni a jelenlegi rendszerbe az Invitel infrastruktúrát?
Vagy csupán csak vállalt fejlesztések vannak mögötte?
Nem hiszem, hogy sokkal többe kerülne a jelenlegi rendszer működtetése, semmint egy full újat kiépíteni, ha csak az nem, hogy az új rendszer képességei messze felülmúlják a jelenlegit, és bármilyen új (fizetős) szolgáltatás integrálása a jelenlegi rendszerbe már nem menne, mígnem az új rendszerrel ez gyakorlatilag központilag megoldható...

Kíváncsi lennék a véleményetekre...

;) - The Power of the Light Side

(#26182) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26181) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új hálózat üzemeltetése olcsóbb, kiépítése drága. Szvsz hosszabb távon új hálózatot fognak építeni, de nem egyszerre, vannak települések ahol hamarabb (ahol van konkurencia) megcsinálják az új hálózatot, van ahogy később.
Hasonló lesz mint az ex emktv, ahol még most is vannak olyan területek ahol docsis2 8/2-es kábelnet a max, ex Aktiv-I területen ahol nincs új hálózat a régi docsis3-as csomagok érhetőek el, van ahol a szórólapon látható netcsomagokat lehet megnézni, a vezetékes tévé szolgáltatásnál a dvb-c csatornakiosztás mindenhol ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#26183) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26181) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Egyszerűen egy optikai hálózat üzemeltetése harmad annyiba kerül mint egy kábeltv hálózaté. Ha van megfelelő számú előfizető akkor simán megéri optikára cserélni mert viszonylag rövidtávon (<5év )visszajön a kiépítés ára.

(#26184) kali válasza Anonymus23 (#26181) üzenetére


kali
legenda

Pont azért írtam úgy, hogy adott tekintetben, mert aki lakossági vagy kisvállalati ügyfél, az továbbra is az lesz, más tekintetben van jelentősége, mert sokan úgy értelmezték, hogy az egykori egész Invitel a DIGI tulajdonába került, pedig az invitel által korábban kiépített optikai gerinchálózat...stb. nem, illetve a GVH is szabott bizonyos feltételeket, hogy a DIGI hol és milyen ügyfeleket nem csábíthat át magához, továbbá mit és hol kell muszájból értékesítenie...stb., szóval nem olyan egyszerű a helyet: Link

[ Szerkesztve ]

(#26185) Anonymus23 válasza M@Db0Y (#26183) üzenetére


Anonymus23
veterán

30e< városban élek, nagyon sok helyen van Invitel, de elég sok helyen meg semmi, azt is tudom, hogy nagyon sokan vannak, akik kb. azonnal rákötnének, ha behúznák az utcába a kábeleket, persze kérdés az, hogy hogyan is bírná el a terhelést a hálózat, illetve nem tudom, hogy mennyire lehet beleszólása a helyi politikának, mivel saját cége van a városban akik optikán és wifin szolgáltatnak netet/Tv-t/telefont (wifin csak netet persze).

Igazából csak a kíváncsiság hajtja az embert, hogy lesz-e valami, mert ha azt mondanák, hogy a következő 2 évben semmi, akkor is megül a hátsóján az ember, csak akkor nem szurkálja semmi :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#26187) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

A lassú net kapcsán próbáltam a kábelen lemérni, hogy mit is tud a netem, de sajnos amikor így csatlakozom, akkor valamilyen dns hibára hivatkozva (DNS probe finished no internet) nem töltődik be semmi. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy más ügy kapcsán még szombaton hívtam az Invitelt, az ügyintéző javaslatára nyomtam egy hard resetet a Huawei HG8245H routeren, melynek köszönhetően elszállt minden, még az előre beállított net is. Csak vasárnap sikerült ismét beállítanom rajta a WiFi-s netet (remélem jól, bár azóta van net :)). Lehet, hogy a vezetékes netre is külön be kell állítanom valamit? :F Próbáltam admin felületen az Invitel első- és másodlagos DNS szervereit is megadni, de az sem segített.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26188) Intruder2k5 válasza Zsombe (#26187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen modemed, HGW-d van? Véletlenül nem az IPTV-nek fenntartott portba kötöd a gépet?

(#26189) taki01 válasza Zsombe (#26187) üzenetére


taki01
őstag

Szerintem a PPPoe felhasználónév és jelszó nem lett vagy nem lett jól beírva és az egyes portba dugd a géped mert azon tuti a net jön alapbeállításon.

[ Szerkesztve ]

(#26190) Zsombe válasza taki01 (#26189) üzenetére


Zsombe
senior tag

Felhasználónév és jelszó stimmel, mert gondolom akkor wifin sem lenne net. Próbáltam egyes portba dugni + egyik szoba csatlakozója is úgy van, hogy oda a net lett bekötve, de sajnos semmi eredménye.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26191) Zsombe válasza Intruder2k5 (#26188) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Huawei HG8245H a modem. Nem IPTV-nek fenntartott portba kötöttem a gépet, mert egyik szobai csatlakozóba direkt net van bekötve, nem IPTV.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26192) taki01 válasza Zsombe (#26190) üzenetére


taki01
őstag

(#26193) Zsombe válasza taki01 (#26192) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi! De ha bepipálom, akkor előfordulhat, hogy 2 helyiségben, ahol IPTV van, akkor a TV megszűnik, mert LAN netet fog nyomni? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26194) taki01 válasza Zsombe (#26193) üzenetére


taki01
őstag

Ne az összes portod pipáld be hanem csak azokat amin netet akarsz.
De itt van a használati utasítás hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#26195) Drótszamár válasza Anonymus23 (#26157) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a WAN port MAC címe alapján adja az IP-t. Ha átírod a routeren, és újraindítod a modemet akkor kapsz új címet. Ha visszaírod, és újraindítod, akkor visszakapod a régit.

Ezt még 2-3 éve teszteltem Motorola Surfboard modemmel.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#26196) dbius válasza Drótszamár (#26195) üzenetére


dbius
veterán

Ezt megerősítem, ugyanez a tapasztalatom.

(#26197) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Na behúzták az optikát. Most ment el a szerelő, de azt mondta hogy 90 napjuk van aktiválni a szolgáltatást. Wtf

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26198) zzola


zzola
félisten

Modemben a képen jelölt szekciónak van haszna?
Hiába írok be oda értéket és nyomom a tune gombot, az elsődleges frekvencia nem változik.
Mondjuk locked van mellette,....

Upd.:

Bár most megváltozott...

Van értelme cserélgetni ezeket a frekvenciákat?

[ Szerkesztve ]

(#26199) Anonymus23 válasza zzola (#26198) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tapasztalatom szerint nem nagyon van, mert mihelyst megtelik a frekvencia úgyis visszarak a másik 8-ba, hiába állítod át...

;) - The Power of the Light Side

(#26200) kabelmania27 válasza zzola (#26198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt csak nyolc freki van, ettől független észrevettem, hogy a 386-os elsődlegesbe nem annyira stabil, 394-es jó és az utolsó frekivel is stabil. Ennek akkor van jelentősége, ha a környéken sok docsis2-es modem van még kint ami csak egy frekit használ ezért lehet különbség a frekik terheltsége között.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.