Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) R3laX válasza Yahhher (#29000) üzenetére


R3laX
addikt

Szia!

Közben ránézem, a szélessáv.net megmutatta. Nekem 60/8.5-ös VDSL van, látom a MAX az 30-as. Azt sajnos mindig kihagyják, hogy akkor 30 a Max, ha kéred a nyomorék IPTV-jüket :).
Na mind1, írtam már a hivatali képviselőmnek. Itt sajnos nagy a baj, másfél éve van FTTH az épület körül Telekom és Digi is, nekem Digikábel van bekötve TV-nek, Digiék kábelen 4Mbps-t tudnának szolgáltatni netnél.

Szélessáv.net-en új céget kellett megadni, így kiderült mennyi. Igazából ki sem tudom választani így a netem :N

VDSL ZXHN H168N-nel megvan az Attainable Rate, igazából 3300Ft-ért ezt bőven adhatnák, ha már 10m-re 3000Ft a Digi 1000/300 FTTH.

CRC Errors, meg ez a FEC Errors amúgy micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#29002) Tonyk válasza Yahhher (#29000) üzenetére


Tonyk
veterán

Diginek FTTH-s területen nincs 500-as csomagja. Egyedüli 1000-es netcsomag van csak (300/75 garantálttal)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#29003) Zοltta válasza R3laX (#28999) üzenetére


Zοltta
senior tag

Te legalább tudod hányadán állsz velük :D ....

Mivel én hűségidőn bőven túl vagyok. .. És neten ( i-csekken ) fizetem a havi számlát, azóta semmi hivatalos papírt nem kaptam, hogy most mi van hova kerültem...

A digi meg olyat ír vissza hogy ahol lakom nem is lehetne 60 megás netem :C ....

Inviteles emailre semmi válasz nem jött 1 hónapja kb..

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#29004) Yahhher válasza Tonyk (#29002) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Digi által átvett Invitel területen vagyok. Invitel kezdte az optika fejlesztést, Digi fejezte be.

Üdv B.

(#29005) Zοltta válasza Zοltta (#29003) üzenetére


Zοltta
senior tag

Írtam újra most a drága invitelnek hátha....

(#29004) Yahhher . Te kaptál valami levelet az inviteltől ? :F

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#29006) Yahhher válasza Zοltta (#29005) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Pontosan mire gondolsz, mit kellett volna kapnom?

Üdv B.

(#29007) Zοltta válasza Yahhher (#29006) üzenetére


Zοltta
senior tag

Hát hogy át kerültél a Digihez és csak tájékoztatnak róla vagy hasonló

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#29008) Yahhher válasza Zοltta (#29007) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Jaa, nem. De nem is érdekel már :-) Hónapokba telt rendberakni a számlázásom. Nem tudom hányszor mentem be a Digihez, mire megszületett a jelenlegi ( csupasz net, telefon nélküli szerződés ) helyzet. Ahogy olvasom, sokan szívnak mindenféle problémával. Én elégedett vagyok, tavaly októberben kötöttek be, azóta stabil, nem volt észrevehető hiba nálam. 10 évig volt a max. elérhető nálam az 5/0.5 Mbit. Ha nekem soha nem küldenek semmit, én már akkor is elégedett ügyfél leszek :-D

Üdv B.

u.i.: egyébként azt mondták, majd jönni fog az a papír is... Az évet nem mondták, hogy mikor :-)

(#29009) Tonyk válasza Yahhher (#29004) üzenetére


Tonyk
veterán

Invitel területen vagyok én is. Most vett át a Digi. FTTH, nincs más csak gigabites net.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#29010) kabelmania27 válasza R3laX (#29001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

CRC hibás csomagok aránya.
ITT és ITT részletesen le van írva a paraméterek jelentése. FEC hibajavító eljárás ITT olvashatsz a működéséről.

[ Szerkesztve ]

(#29011) Diák66 válasza Yahhher (#29008) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ide is elérhetne már az az optika. Invitel ADSL gyötrelmes.

(#29012) Yahhher válasza Tonyk (#29009) üzenetére


Yahhher
aktív tag

?

(#29013) Castell


Castell
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi problémára keresem a választ. Adott egy új TV, csatorna telepítés után, ca modult berakva, kockásodtak, akadoztak az adások. Sok mindennel próbálkoztam, majd másnap kicseréltem a szerelők által, telepítéskor betett szűrőt (HPF 47M) egy HPF 85A-ra. A probléma megszűnt. 3 hét alatt nem volt hiba, viszont ma a hiba újra előjött, de most egy másik formában: hangkimaradás kb. 1 mp-ig és a kép csúszott. A hiba kb. 2-3 óra után magától elmúlt. Szerintetek a tv lehet a ludas? Vagy ennyire érzékeny a tv-m tunere, hogy zavarhatja valami?

A másik szobában lévő tv-nk nem produkált ilyen dolgokat a régi szűrővel sem.

(#29014) zzola


zzola
félisten

Újra üdv mindenkinek!
Ma bekötötték otthonra csak netet.
Kínai csoda modem helyett Cisco EPC3208-at kaptam, plusz egy számomra ismeretlen elosztót. Szerelő dícsérte....

(#29015) Intruder2k5 válasza zzola (#29014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem ismeretlen a topikban. [link]

(#29016) zzola válasza Intruder2k5 (#29015) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#29017) Martin Eden válasza Castell (#29013) üzenetére


Martin Eden
tag

És ezt az újabb fajta hibát a másik tv-del is ellenőrízted, hogy amikor az új TV-n látható volt, milyen volt a másikon?
Én azt tippelném amúgy, hogy a másik TV-n is látnod kellett volna, szerintem ezen utóbbi jelenség valami központi/regionális hiba, legalábbis mostanában nálunk IPTV-n is tapasztalok hasonlót, legutóbb kb. vasárnap délelőtt még előtte péntek este (jellemzően amikor nagy lehet az adatforgalom), hogy 2-3 órán át az adatfolyamban kb. fél-1 percenként van egy pár kiesett kocka. Aztán egyik pillanatról a másikra megjavul. Bár ha a másik TV-den csekkoltad és jó volt, akkor nem tudom... Ettől még lehet, hogy mindkét tv ugyanazt a picit hibás jelet kapja, csak az egyik dekódolója kevésbé tolerálja a bithibákat, s ezért mégiscsak eltérő lesz a kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#29018) kabelmania27 válasza zzola (#29014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nyugodtan kiveheted ezt az osztót ha nincs tévé előfizetésed.
Ez nagyon jó kis modem, nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#29019) zzola válasza kabelmania27 (#29018) üzenetére


zzola
félisten

Nincsen. Nem is értem, minek építette be. Arra hivatkozott, hogy véd a villám ellen. Jelet ez erősít?

(#29020) kabelmania27 válasza zzola (#29019) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet úgy ítélte meg a szerelő, hogy szükséges. Nem erősít csak 10dB-t csillapít.
Akkor védene a villámtól ha le lenne földelve.
Ha villámlik érdemes áramtalanítani a modemet és kihúzni az utpkábelt a saját eszközökből.

[ Szerkesztve ]

(#29021) zzola válasza kabelmania27 (#29020) üzenetére


zzola
félisten

ok, kösz.

(#29022) Castell válasza Martin Eden (#29017) üzenetére


Castell
aktív tag

A másik tv-n (LG) nem volt ilyen, real time ellenőriztem... De gyanítom, hogy két lehetséges ok miatt lehet a zavar:

1. Központi/regionális hiba/adatfolyam kiesés
2. A tv-k tunere nem egyforma és valamelyik érzékenyebb - mint ugye az én esetemben - és mint ahogy írtad "kevésbé tolerálja a bithibákat"

Mióta Invitelesek vagyunk "három márkájú" tv-n néztük:

- LG (jelenlegi), nem emlékszem problémára
- Thomson (jelenlegi-új), képcsúszás, kockásodás és hangcsúszás
- Philips (már nincs), hangcsúszás volt pár alkalommal

Mindenesetre 10+ évig voltam UPC-s és talán egykezemen meg tudnám számolni, hogy mennyi hiba volt, az Invitelnél két éve vagyunk, de náluk folyamatosan van valami...

Köszönöm a választ!

(#29023) kabelmania27 válasza Castell (#29013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és 192.168.100.1 címen milyenek a modemértékek. Tévén hány % a jelerősség és a minőség?

(#29024) Castell válasza kabelmania27 (#29023) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia!

Így nézne ki:

Bekötés:

[kép]

Jelerősség/jelminőség:

[kép]

Modem adatok:

[kép]

Köszönöm!

(#29025) kabelmania27 válasza Castell (#29024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a bekötés. Modem értékek rendben vannak, feltöltésnél az egyik csatornánál elérte az 50-et de ettől még nem fog megszakadni a netkapcsolat, tévénél is rendben vannak az értékek 100% a jelminőség. Ellenőrizd, hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók a modemnél és az osztóknál.
Smit vagy neotion CA modulok vannak nálad? Minden csatornán tapasztalod a problémát vagy csak bizonyos frekvenciákon vagy csak bizonyos csatornáknál?

[ Szerkesztve ]

(#29026) Castell válasza kabelmania27 (#29025) üzenetére


Castell
aktív tag

Smit modulok vannak. Minden csatornánál egység a hiba. A csatikat is megnéztem, jól vannak rögzítve, nincsenek kilazulva.

(#29027) kabelmania27 válasza Castell (#29026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálam is smit modulok vannak, az elosztás is hasonló csak hármas osztó van a tévék előtt, szintén 100%-os a jelminőség, lehet központi probléma van. Akkor is akadnak az adások ha kikapcsolod a modemet? Vedd ki a CA modult és kapcsolj valamelyik közszolgálati vagy helyi csatornára így nézd meg van-e akadás.

[ Szerkesztve ]

(#29028) Castell válasza kabelmania27 (#29027) üzenetére


Castell
aktív tag

Most jelenleg nincs hiba, akadás. Majd ha legközelebb lesz, akkor kipróbálom ezt a két opciót. Köszönöm a segítséget!

(#29029) kabelmania27 válasza Castell (#29028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nnincsmit, okés, lehet átmeneti központi probléma volt.

(#29030) Peter Kiss válasza kabelmania27 (#29025) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nekem Neotion van, és néha eldobja a TV, ez ilyen gagyisztáni lenne?

(#29031) kabelmania27 válasza Peter Kiss (#29030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem, nincs baj ezekkel a modulokkal, csak van olyan tévé amelyik nem stabil valamelyik tipussal. Milyen nálad a jelerősség és a minőség? Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és milyenek a modem értékek.

(#29032) l.skywalker válasza l.skywalker (#28979) üzenetére


l.skywalker
félisten

Reagált az üf. a panaszra, miszerint sajnálják, de nem áll rendelkezésre hanganyag a szerelővel folytatott beszélgetésről.

A kézhez kapott levéllel bementem a helyi Invitel Pont-ba és ott felvettek egy új panaszt, ami arra vonatkozik, hogy akár megszűnt a szerződésem, akár nem, a megszűnt szerződés szerinti díjcsomagot állítsák be és visszamenőleg írják jóvá a különbözetet.

Mivel nincs alternatíva a lakóhelyemen, így mindezeket birkatürelemmel csinálom és kábé csak a "nenézzenekhülyének" helyzetet akarom elkerülni, de ha bármikor megjelenne a utcámban egy másik normális szolgáltató hasonló minőségű konstrukciókkal, azt megjegyezném, hogy akár a dupláját is fizetném ennek, csak ne kelljen többet hallanom az Invitelről.

Ja és váci Invitel Pont-os munkatárs szerint: "Itt sose lesz Digi" :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#29033) tothjozsi96 válasza l.skywalker (#29032) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ja, nagyon sok minden egy vicc parádé. Hogyha igényt jelentek be szolgáltatás módosításra, az nem igazán érdekel senkit. Most szombaton lesz 2 hete hogy új előfizetést kötöttem, csatornakínálat változik, azonban a valóság nem ezt mutatja. Igényeltem 2 CA-modult is, ez oké, még nem érkezett meg, de, én nem értem hogyha ezt ott szóban megkötött szerződés után, miért nem változik a csatornakínálat? Tehát ahhoz nem kell semmi elméletileg, de lehet én tudom rosszul.

De például akármilyen problémám volt eddig, akár TV nem volt, internet, aznap vagy másnap jött a szerelő, azért ez viszont pozitív.

(#29034) taki01 válasza l.skywalker (#29032) üzenetére


taki01
őstag

Akkor az egész dunakanyar pesti oldala szívni fog ahol nincs Telekom vagy egyéb másik szolgáltató. Az invitel a legtöbb helyen a 27-es körzetben DSL-n keresztül szolgáltat.

(#29035) Intruder2k5 válasza taki01 (#29034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tovább Budapest felé Sződligeten, Gödön, Dunakeszin már van DIGI. Sződ, Váchartyán, Vácrátót, Őrbottyán, Veresegyház, Erdőkertes, Szada, Gödöllő, szintén DIGI optikával lefedett területek. Vác bekábelezése nagyobb falat, gondolom ezért csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#29036) Peter Kiss válasza kabelmania27 (#29031) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem szokott baj lenni a jellel nagyon, elosztók, kábelek rendben vannak. Az szokott a furcsa lenni, hogy csatornaváltáskor egyszercsak kiírja, hogy szevasz, a kód mellé talán 3-as. Kikapcsolom a TV-t, majd vissza; megy megint minden. Nem sűrűn van, bár sokat nem is vagyok előtte, csak ez ilyen fura.

(#29037) l.skywalker válasza taki01 (#29034) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem, mert a kisebb településeken nem föld alatti vezetékeket kell bevinni. Vác nagyrésze vDSL. Most ott mindenhol optikát kell behúzni és ahogy látom inkább ott siket a Digi, ahol lehet is sietni. A kisebb településeken csak elég a légkábelezést megoldani.

Ja látom Intruder2k5 is ezt írja. Vác belvárosa egy betontömb, amiben kis lukak vannak és ott kell ezt végiglogisztikázni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#29038) tothjozsi96 válasza l.skywalker (#29037) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én Barcson lakok, van Telekom optika, de DIGI szerintem sose lesz kiépítve optikai szinten, pedig nagyon jó lenne.

(#29039) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Sárvár, Siófok és Pápa Inviteles körzet? Sok Inviteles függő körzet van még?

(#29040) kabelmania27 válasza Lajosnagy17 (#29039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sárvár és Pápa primer körzet, Siófok koaxos.
Összefoglalóban láthatod a szolgáltatási terület földrajzilag hol helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

(#29041) Lajosnagy17 válasza kabelmania27 (#29040) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Köszönöm a gyors választ. Hát el fog tartani egy darabig, mig az összes Inviteles településre optikát húznak. Feleségem szülei Karcagon laknak, hát náluk a Telekom már optikázott, DIGI-nek még nyoma sincs.

(#29042) Lauda válasza Lajosnagy17 (#29041) üzenetére


Lauda
félisten

Az biztos. Amúgy miért húznának az összes inviteles településre optikát?

(#29043) Lajosnagy17 válasza Lauda (#29042) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Azért szerintem, mert addig nem kerülnek be a DIGI rendszerébe, amig nem teljesitik 1000/300-at.

(#29044) tothjozsi96 válasza Lauda (#29042) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is így gondolom hogy nem lesz mindenhol optika.

Nálunk, 16 ezres lakosságú kisváros, szerintem soha, vagy nem az elkövetkezendő 10 évben, az biztos.

Jó múltkor volt nálunk a szerelő, kérdeztem lesz optika, azt mondta itt már régóta optikai-node van, ja mondom az szuper, csak nem optika jön be a házba. ;]

(#29045) l.skywalker válasza Lauda (#29042) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azért mert az a jövő. Ha most nulláról kezdenek valahol hálózatot építeni, akkor az elsődleges az optika. Fél megoldásokkal már nem operálnak, csak nagyon félreeső helyeken.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#29046) trec12 válasza Lauda (#29042) üzenetére


trec12
addikt

Van olyan település, ahol csak VDSL és ADSL van. Vélhetően a jelentős többség a helyi (és drága) ktv szolgáltatónál van. Ha nem fejleszt a Digi akkor az ilyen területeken nem lesz elég előfizetője és az elavult hálózat üzemeltetése csak viszi a pénzt....(konkrétan Sárvár, Pápa, Celldömölk stb....)

[ Szerkesztve ]

(#29047) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Sziasztok!
Létezik olyan hogy IPTV van, de internet nincs? (ADSL)

(#29048) kabelmania27 válasza zsida.kornel (#29047) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Előfordulhat, hívd a 1445-öt.

(#29049) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Valahol lehetne találni egy összefoglalót, hogy hol van még Invitel és hol cserélték le teljesen a hálózatot DIGI-re már?

(#29050) kabelmania27 válasza Lajosnagy17 (#29049) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen lista nincs kint a neten, ha a két ASZF-et összehasonlítod láthatod a párhuzamos területet. Koaxos területen pl. Balassagyarmat, Hajdúszoboszló, Pilisvörösvár, Pilisszentiván.
Primer területen is vannak ilyen települések pl. Dorog, Gyula, Vác bizonyos részei.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.