Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) Anonymus23 válasza rongaucho (#26549) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezt így látatlanban nehéz megmondani, mert laktam albérletben olyan társasházban, ahol az alagsorba bejött optikával a T (azaz az még a MATÁV volt) még régebben (7-8 éve laktam ott), de egy olyan ócska szutyok elosztó központ volt felrakva, hogy a rézkábelen nem tudott csak 1 Mbit (EGY) letöltést!!!!!!
És persze nem voltak hajlandóak lecserélni. :W

;) - The Power of the Light Side

(#26552) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26542) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az érdekes, más szolgáltatóknál is előfordul, hogy a honlap nem naprakész.

(#26553) suto


suto
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősömnek ZTE H168N routere van a szolgáltatótól, amelyen két port van konfigurálva IPTV-re, a többin mehet az internet.
Mivel ő csak 1 db. tévén használja az IPTV funkciót, de szüksége lenne még egy internet portra, van-e arra lehetőség, hogy átállítsam neki a portot? Vagy pedig az Invitel megteszi-e ezt az ügyfél kérésére?

Előre is köszi, ha valaki tudja a választ.

(#26554) Intruder2k5 válasza suto (#26553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#26555) Zimi91


Zimi91
tag

Sziasztok,

volt téma nemrég, hogy érdemes befizetni a lemondott szolgáltatás ellenére is a teljes utolsó havi havidíjat. Kérdésem az lenne, hogyan kerül majd visszafizetésre a különbözet, valamint ez magától megy, vagy nekem kell valamit csinálnom?

(#26556) gabe_


gabe_
őstag

Üdv

Eladtuk a lakásunkat, ahol inviteles net,tv,telefon kombó előfizetésünk van élő hűségidővel.
Ilyenkor a kiköltözés hónapjában le lehet mondani a szolgáltatást valahogyan?
Még egy olyan kérdés, hogy ilyenkor van kötbér fizetési kötelezettségem?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#26557) Ace Ventura válasza Zimi91 (#26555) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Neked kell kérned a visszafizetést, és nyilatkozni, hogy milyen módon szeretnéd. Ha postai úton, akkor egy cím kell, ahova a posta kiviszi. Banki visszatérítés esetén bankszámla számot diktálj be.
Mindkét esetben 30 napon belül történik.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26558) l.skywalker válasza gabe_ (#26556) üzenetére


l.skywalker
félisten

3 opció van:
- át tudod költöztetni
- ellenszolgáltatás nélkül fizeted tovább a hűségidő végéig
- lemondod és kifizeted a hűségidőből már eltelt hónapokban kapott kedvezményt

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26559) M@Db0Y válasza l.skywalker (#26558) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Illetve ha át akarod költöztetni, de az adott helyen az invitel nem szolgáltat, akkor azt hiszem lemondhatod kötbér nélkül.

(#26560) Intruder2k5 válasza l.skywalker (#26558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez biztos? invitelről nem tudok, de az biztos, hogy ha papírokkal igazolod a költözést (ingatlan eladást), akkor a UPC elengedett kötbér nélkül, és ugyanezt láttam a Telekom topikban is. Mondjuk azt lehet meg fogják kérdezni, hogy hova költözik, mert ha Invitel területre, akkor vélhetően nem engedik felmondani a szerződést, hanem áthelyezik az új címre. De lehet most már az is jó nekik, ha az új helyen DIGI-s lesz. Én mindenképp megkérdezném az ÜFSZ-en, ott tudnak biztosat mondani.

(#26561) gabe_ válasza l.skywalker (#26558) üzenetére


gabe_
őstag

Köszönöm a választ, igazából az első opció attól függ, hogy ahová megyünk, ott szolgáltat-e az invitel, a másodikat lehetőleg szeretném elkerülni. A harmadik sem hangzik rosszul, ha nem túl nagy az összeg. Akkor szerintem teszek egy látogatást az ügyfélszolgálatukra érdeklődni... Pontos összeget úgyis ott tudnak mondani.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#26562) gabe_


gabe_
őstag

Köszönöm a többieknek is :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#26563) suto válasza Intruder2k5 (#26554) üzenetére


suto
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#26564) Zimi91 válasza Ace Ventura (#26557) üzenetére


Zimi91
tag

Szia, okés, köszönöm a segítséget!

(#26565) Ace Ventura válasza M@Db0Y (#26559) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Attól függ, hogy a cím az Invitel terület-e, vagy sem.
Ha igen, és hálózathiány miatt nem megvalósítható az átkötés, esetleg a csomag paramétereit tekintve kisebb, lassabb, gyengébb, akkor kötbérmentes.
Ha nem Invitel terület, akkor nem bontható kötbérmentesen.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26566) rongaucho válasza Anonymus23 (#26545) üzenetére


rongaucho
tag

Sziasztok! Jelentem, úgy néz ki, hogy tényleg van 15-ös és 30-as VDSL is Vác belvárosában mindenhol. Amit az Invitel honlapja ír, hogy csak 5/10/15 ADSL, az szerencsére nem igaz.

(#26567) Anonymus23 válasza rongaucho (#26566) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nah ennek örülök. Elég sok rokonom él Vácott (szerencsére nem a Dunaparton :DDD ), de hogy ki merre azt nem tudom, mármint ilyen városrész szinten, hogy melyik mi, amire emlékszem, hogy nagynénémék Deákváron :)

;) - The Power of the Light Side

(#26568) gabor9991


gabor9991
őstag

Orosháza belvárosi részén is megkezdődik az Invitel hálózatának lecserélése optikára. :)

(#26569) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ma volt modem cserém a régi végleg megadta magát és kaptam egy ZTE ZXHN–H108N.
Nem is ez a lényeg.
Két idősebb szaki volt,tartottam is hirtelen,hogy majd elég f*szok lesznek.De nagyon közvetlenek voltak meg sűrűn bocsánat kértek,hogy felébresztettek,mivel éjszakás vagyok és még 9-kor aludtam.
Ami még pozitív.hogy tegnap este jelentettem be a hibát 6-7 körül és már ma itt is voltak reggel.
Ha már itt voltak ki is faggattam őket erről a Digi Invitel frigyről.
Mondták,hogy már ők is elvileg mint Digis szerelők vannak itt és a következő évben felénk is tervezik a fejlesztést,mivel a Digi a régi fejlesztésekből kimaradt területekre összpontosít majd.
A címem 2433,szóval elvileg ez a körzet érintett!
Amúgy vicces volt amikor elmentek még be kellett jelenteni a központnak,hogy minden oké és nekem is be kellett mondani,hogy minden rendben.Egy elég őskövület mobil telefonon.Mondták hát remélik kapnak valami normális telefont is majd ,ha már új főnök van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26570) kabelmania27 válasza Orlin (#26569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Tavasszal modemcsere után nálam is felhívták a szerelők, a helpdesk ügyintézőt, aki tőlem is megkérdezte, hogy minden rendben van-e.

(#26571) Zimi91 válasza Ace Ventura (#26557) üzenetére


Zimi91
tag

Köszönöm a választ!

(#26572) cincinatus


cincinatus
tag

Mivel napokon belül lejár a hűségidőm az Invitelnél, ezért megkérdeztem az ügyfélszolgálatukon, mi tévő legyek és mi lesz a Digire történő átállással. Azt javasolták ne kössek most új szerződést, hagyjam határozatlanra futni, mert nem tudnak jobbat ajánlani, mint ami most van. A Digire átállásáról semmit sem tudtak.

Kicsit utána néztem és Szegeden csak azt a részt kell értékesíteni a Diginek a megszerzett Invitel hálózatból, amely átfedésben van a saját jelenlegi hálózatával. (Nálam szerencsére ez nem áll fenn.)

[ Szerkesztve ]

(#26573) trec12 válasza Orlin (#26569) üzenetére


trec12
addikt

A szülővárosom - Nyugat dunántúl - felé még semmi hír a Digiről.... :( Digis antenna több is - nem adnak jelet - a város egyik fele Inviteles VDSL, másik ADSL, van ahol még azt sem csak telefont tudnak adni. No meg van egy helyi - jó de drága - ktv...

[ Szerkesztve ]

(#26574) rongaucho válasza Anonymus23 (#26567) üzenetére


rongaucho
tag

Azért tanulságos a történet. Az Invitel maga sem tudja, hol milyen szolgáltatást tud nyújtani. Amikor felhívtam az ügyfélszolgálatot, nekem is csak az ADSL-t ajánlgatták, mert ugyanazt látta az ügyfélszolgálatos az adatbázisukban, amit én a honlapon a lakcím alapján történő kereséssel. És ugye a szomszédaim címére lekérhető internet ajánlatokra való hivatkozással lehetett csak végül a "műszaki kollégáknál" kideríteni, hogy valóban van itt VDSL is.

A Digi a régi Invitelnél remélhetőleg profibb lesz, nem csak gigabitekben mérve.

(#26575) Ted_Beneky válasza Ace Ventura (#26565) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Hasonló cipőben járunk mi is, eladjuk a lakásunkat és van még rajta talán egy maradék év Inviteles hűségidő a két évből, amit aláírtunk. Annak idején megkérdeztem és azt mondták, hogy ha az új tulajdonosnak megfelel a szolgáltatás, akkor "átveheti" tőlünk. Arra lennék kíváncsi hogy az új tulajnak a mi maradék időnket kell kitöltenie vagy esetleg újra indul neki a két év?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#26576) Lauda válasza Ted_Beneky (#26575) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy indulhatna újra? Adott egy szerződés, amit átruházhatsz ezek szerint az új tulajra (vagy nektek kifizeti az új tulaj a havidíjat).

(#26577) Ace Ventura válasza Ted_Beneky (#26575) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Átveheti a csomagodat a régi hűséggel, ha szeretné.
Átveheti úgy is, hogy azonnal vált az új akciós csomag valamelyikére, de akkor 1 évet vállalnia kell.
Utóbbival jobban jár, mert ha jól értem, így is 1 év van hátra.
Átíráshoz vigyetek adás-vételit.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26578) Ted_Beneky válasza Ace Ventura (#26577) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

+ @Lauda: Köszi srácok!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#26579) ballazol válasza Lauda (#26576) üzenetére


ballazol
senior tag

mintha olyan kib***** egyértelmű lenne :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26580) Tóth11


Tóth11
csendes tag

A hónap végén lejár a hűségidőm, és el szeretném hagyni az Invitelt. Hogyan kell felmondani a szerződést? Mennyi az átfutási idő? Van valakinek ezekről hasznos információja, tanácsa? Előre is köszönöm!

(#26581) Anonymus23 válasza Tóth11 (#26580) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én a múltkor csak fenyegettem őket, hogy felmondom, és kérdeztem, hogy mikor lehet, akkor azt mondták, hogy hűségidő lejárta előtt maximum 30 nappal tudom bejelenteni.
Szerintem már be kellett volna jelentened, hogy Október 31-el felmondod a szerződést (lehet dátumot a jövőre megadni is.) Így ennek megfelelően lezárják a szerződést.

Ha felhívod őket, akkor készséggel adnak pontos és aktuális infót. Arra persze számíts, hogy meg akarnak tartani, de ha határozott az ember, akkor nem erősködnek nagyon.

;) - The Power of the Light Side

(#26582) Stanlee


Stanlee
őstag

Lassan egy honapja mar itt van a folyoson ez a cucc. Eloszor nem is neztem, hogy mi van rajta, azt hittem, hogy a UPC-nek valami doboza, csak aztan vettem eszre, hogy ez itt mar digi feliratu. Inviteles szolgaltatasi teruleten, a hazban van mar T-home, UPC, hatha lesz egyszer majd valami a digitol is. Ez amugy valami optikai doboz, ami majd tovabb fog osztani valamit, vagy micsoda?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26583) M@Db0Y válasza Stanlee (#26582) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez egy kötődoboz. Ebben a dobozban vannak a kötések és mennek az optikai kábelek a lakásokba.

(#26584) rongaucho válasza rongaucho (#26574) üzenetére


rongaucho
tag

2 hete megrendeltem a csomagváltást ADSL-ről VDSL-re, a szerződésmódosítás postán már egy hete megjött. Szerelő még sehol, a 1443-on az ügyintéző türelmet kér, folyamatban az ügyem, legyek türelemmel...

(#26585) Stanlee válasza M@Db0Y (#26583) üzenetére


Stanlee
őstag

koszi, akkor majd hozzank is bekothetnenek valamit...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26586) nicu71 válasza Stanlee (#26582) üzenetére


nicu71
addikt

nálunk már két hónapja kitették,és huzgálták a kábelt,de a doboz még mindig csak mint egyfajta dísztárgy funkcionál az alagsorban.Mindez Hódmezővásárhelyen,a Digi FB szolgálata nem tudja mikor indul a szolgáltatás..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#26587) Stanlee válasza nicu71 (#26586) üzenetére


Stanlee
őstag

Oh yess, ezt is Lazarvarosban lottem :-) Remelem lesz majd valami ertelmes aru net es elkezdenek lemenni az arak. Mivel anyukamnak meg van husege a T-home-nal, igy nem fogunk rogton valtani, de ha hasonlo TV-csatorna es szolgaltatas osszetetel leszolcsobban, akkor valoszinuleg valtunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26588) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Tegnap felmondtam a szerződést mert lejárt 11-én,kb 5 perc volt a ceglédi irodában,a cuccokat leadtam átvételi elismervény ellenében.12 napot fognak számlázni majd utólagosan,megköszöntem az elmúlt 6 évet meg előtte a 12 év fibernetet.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26589) Ace Ventura válasza Kicsirics77 (#26588) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Korrekt :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26590) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. ADSL internettel, már a VDSL-re kötve, de kb 800 m-re a központtól így néz ki a modem szerint a vonalam (jelenleg 5 Mbit-es adsl). Elvileg 30-as és 15-ös Internetet adnak IPTV-vel, de a szerelő szerint a valós sebesség csak akkor derül ki, ha jönnek be/átkötni az új modemmel, mert a modolációt is átállítják. Ez mennyire igaz? Mert a jelenlegi kép alapján szerintem a 15-ös net lenne elérhető csak. Megrendelés nélkül ezt nem tudják tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#26591) Ace Ventura válasza gedikart (#26590) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Ha 800M a táv, akkor 15M net lesz IPTV-vel.
700-ig megy 30M. Ha valami csoda folytán mégis menne a nagyobb, akkor a helyszínen átállítható a csomagod is.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26592) Lauda válasza gedikart (#26590) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy adsl modem, szerintem nem látni ebből a valós vonali sebességed. Az 1335/21348 vonali sebességre még a 15 mbit-es csomag se lenne jó.

(#26593) gedikart válasza Ace Ventura (#26591) üzenetére


gedikart
aktív tag

Ez azért is érdekes, mert a 30-as 4590 Ft, a 15-ös pedig 7890 Ft havidíjat jelent. Nem tudom mennyire jó az IPTV minősége (összesen 1 TV), jelenleg Digi műholdassal nem olyan katasztrófa.

(#26594) raider21 válasza gedikart (#26593) üzenetére


raider21
aktív tag

Új VDSL2 képes HGW -vel jobb lesz az, sokkal!
Egyet tudj, hogy xDSL technológián az IPTV a meglévő sávszélességedből veszi el a maga sávszélességét: SD esetén kb. 5-8,5 Mbit/s, HD esetében 10-15 Mbit/s között valahol.

800m a hurokhosszod, vagy a légvonali távolság a DSLAM -tól?

[ Szerkesztve ]

raider21

(#26595) gedikart válasza raider21 (#26594) üzenetére


gedikart
aktív tag

A távolság tipp csupán, autóval/gyalog 7-800 méter. Meg kell néznem, hogy melyik szakaszról érkezik a vonal, mert van egy régi telefonvonal is (ami adott utcákba rövidebb távolságon jut el, ill ezért az gyorsabb is). Úgy rémlik, hogy én az újabb, és hosszabb szakaszról kapom a jelet.

(#26596) Lauda válasza gedikart (#26595) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem max 15mbit+iptv, de ennek is örülhetsz ha normálisan működik.

(#26597) gedikart válasza Lauda (#26596) üzenetére


gedikart
aktív tag

Ezt megrendelés nélkül nem tudják tesztelni? Mert az egyik karbantartó azt mondta, hogy meg kell rendelni a csomagot, és akkor kijönnek bekötni ill átállítják központban a modulációt.

(#26598) Lauda válasza gedikart (#26597) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem tudom. Annó mikor bementem a vdsl miatt, először a 30-as csomagot ajánlotta a nő (nekem csak netre volt szükségem). Említettem neki, hogy kb 100 méterre vagyok a dslam-tól és szeretnék 60-as csomagot. Erre telefonált egyet és mondta, hogy simán mehet. Több mint három éve hibátlanul üzemel. A vonali sebességem 126/52 mbit jelenleg, szóval simán tudna jóval magasabb csomagot is a vonal.

(#26599) gedikart válasza Lauda (#26598) üzenetére


gedikart
aktív tag

Értem, 1 TV-re kell csupán, de ha nagyon romlik a jel, akkor maradna a jelenlegi (műholdas DIGI).

(#26600) Zimi91 válasza gedikart (#26599) üzenetére


Zimi91
tag

Digi saját sportcsatornáinál jobb minőség nem nagyon van szerintem. Párszor néztem (Invitel IPTV, főleg sportcsatornákat), általában nem volt rossz képe, viszont ha rossz a vonal, akkor tud kockásodni. Ha stabil, akkor általában nincs gond.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.