Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) #41133696 válasza bopeti98 (#22000) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak nem mindegy, hogy 30 Ft vagy 300.

http://index.hu/kultur/media/2012/10/15/ennyit_fizetunk_a_kabelteveknek/

Eddig sem volt ingyen, mert megnézett az ember egy 120 perces filmet, és kapott a nyakába 30-40 perc reklámot.

[ Szerkesztve ]

(#22002) bopeti98 válasza #41133696 (#22001) üzenetére


bopeti98
őstag

Hát valóban nem mindegy. Az RTL a kábelcsatornáival ( Cool, Film+, RTLII ) együtt még éppen megér 300-400 Ft-ot, de a TV2 nem. A Spíler TV is kész vicc. Azon a pár meccsen kívül végig műsorszünet. :Y Nem értem hogy lehet így csatornát indítani.

(#22003) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Bármi info arról, hogy az inviteles 10Mbit, miért max 7.5Mbit, de általában inkább 5Mbit? Nem minősül ez szerződésszegésnek?

Buliban hasznos! =]

(#22004) Lauda válasza inf3rno (#22003) üzenetére


Lauda
félisten

A 10mbit-nek kb 8.5 a letoltese speedtest szerint, ez a max. Szerzodesszegesnek nem minosul, mert a minimumot adja, de ha lassabb, mint szokott lenni, akkor jelentsd be es ki fogjak javitani. Lehet csak egy eloszto azott be. Hvd a 1445-ot, minel elobb annal jobb.

(#22005) #41133696 válasza bopeti98 (#22002) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na meg az Invitelnél 690 Ft a FilmBox Live. Ami ugyan elmarad az HBO GO mögött, de most mivel mindenki fizetni fog a két csatornáért 742 Ft-ot, olyan mintha minden Invitel előfizető vásárolna egy FilmBox Live előfizetést, amin keresztül mellesleg nézheti az összes FilmBox csatornát. Csak éppen nem kap FilmBox Live-ot. Sőt semmi extrát.

(#22006) inf3rno válasza Lauda (#22004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi számít a minimumnak?

Buliban hasznos! =]

(#22007) Lauda válasza inf3rno (#22006) üzenetére


Lauda
félisten

3/0.25

(#22008) kisapa


kisapa
senior tag

Már hetek óta ilyenek a jelszintek, de legalább megvan mind a 8 csatorna.

(#22009) kabelmania27 válasza kisapa (#22008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, ősszel minden érték pozitív lesz.

(#22010) inf3rno válasza Lauda (#22007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#22011) inf3rno válasza Lauda (#22007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben kiderült, hogy az IPTV húzza le 5-re a sebességet, azt mondták, hogy külön vonalon kellene bevinni a TV-t, és akkor jó lenne.

Buliban hasznos! =]

(#22012) Lauda válasza inf3rno (#22011) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi az infot!

Nekem mar az is fura, hogy adsl mellett neked hogy van iptv-d. Azt csak vdsl es attol felfele kotnek elvileg.

(#22013) #41133696 válasza Lauda (#22012) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az invitel is szolgáltat ADSL-en IPTV-t. Rengeteg efitől elesnének egyébként.

(#22014) kabelmania27 válasza inf3rno (#22011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben hajlandóak lennének (és van szabad érpár) külön vonalra tenni az iptv-t stabilabb lenne a sebesség.

(#22015) whiskeys válasza inf3rno (#22003) üzenetére


whiskeys
őstag

Jelenteni kell és javítja a szolgáltató.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#22016) #41133696 válasza kabelmania27 (#22014) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mindenütt úgy kellene. Csak kb majdnem sehol sem csinálják itthon. Főleg nem azok a szolgáltatók, amelyek örülnek ha élnek.

Nálunk még ameddig és / vagy nem rendelek harmadik STB-t, vagy váltok fel HD csomagra IPTV-n, még a VDSL2 módra sem állítják át a HGW-t. Pedig csak IPTV + VoIP van. Így meg az lenne a király ha kiadna minimum két, de szükség szerint 3 HD Stream-et, és az IPTV alá odatolná az 50-es sávszélességet (mondván ez úgysem internetezik). Csak ugye egyrészt nem fogja megtenni, másrészt meg felesleges, mert nem automatikusan skálázódik. A Bitráta között csak az egyes platformok alapján van eltérés, és nem az alapján, hogy kinél bír 50-et és kinél 30-at. Pláne nem úgy hogy akinél menne az 50, annak 25 Mbps-os HD Streamet adnak :D

[ Szerkesztve ]

(#22017) #41133696


#41133696
törölt tag

Valaki portalanított már Cisco kábelmodemet?:)

Mióta bekötötték, most fogom elsőnek kifújni, de nem sűrített levegős palackkal, hanem: Einhell TH-AC 190 KIT kompresszorral. Sőt mindent ezzel fogok portalanítani. Csak valamin el kell kezdeni a kísérletezést :) Ez meg jó nagy bordákkal rendelkezik. KB sok por lehet benne :)

(#22018) zzola


zzola
félisten

"Az Invitelnél nem igyekeznek megfelelni a kedvezményes feltételeknek, így listaárral számolnak, amit majd teljes egészében az előfizetőkre terhelnek rá:

Az RTL Klub esetében egyéni előfizetők számára listaáron (azaz maximum kiszabható, de kedvezményekkel még csökkenthető áron) havi 294 Ft+áfa, míg a TV2 esetében havi 290 Ft+áfa. Az Ön előfizetésére vonatkozó számlán előreláthatólag leghamarabb 2016 szeptemberében fog megjelenni a csatornák részére beszedett műsordíj, úgy, hogy a szeptemberi számla visszamenőlegesen tartalmazhatja a 2016 július-augusztusi díjat is, mivel a díjak beszedésére vonatkozó jogunkat fenntartjuk."

Más!

Ha van 30mbit-es nekem hűségidővel, lehet kérni sebesség növelést? Ha igen, melyik ár lehet igaz az előfizetésemre? Vagy ezt csak telefonon tudják megmondani?
Kösz.

(#22019) Intruder2k5 válasza #41133696 (#22017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is kompresszorral szoktam portalanítani mindent. Egyre kell figyelni - bár a modemnél nincs ilyen gond -, hogy ventilátort ne pörgess fel vele süvítőre, mert az visszatermeli az áramot mint egy dinamó, és kivégezheti az elektronikát, túl azon, hogy szét is robbanhat a nagy fordulattól.

(#22020) #41133696 válasza zzola (#22018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, lehet kérni, viszont újból hosszabbodik a hűség 2 évvel.

(#22019) Intruder2k5: Köszönöm szépen a választ :R
Erre figyelni fogok. Meguntam már mindig a sűrített levegős palackokat vásárolni. Ahogy nézem a Cisco kábelmodemnél a szellőzés vertikálisan érdemes kifújni. Utána anyum 11 éves gépe következik :) Azért is a Cisco-t mondtam, mert ott még nincs ventilátor, meg szolgáltatói eszköz :D

Elsőnek ezt a videót néztem.

Az új gépnél extra óvatos leszek. Ott majd a Corsair VX450-el kezdem, rengeteg por (lehet) van benne mert már több mint 2 év hónapja nem volt kifújva, de ami dúrva, hogy amikor benézek, hiába használtam sűrített levegős palackot, volt olyan része, amin láttam, hogy még mindig ott van beévődve a por, aztán fújhattam :) Azt a tápegységet is a héten cserélem egy újra :)

Bocs az offért, csak nem is volt más topic, ahol ezt a kompresszorost dolgot kibeszélték volna (vagy én nem találtam) na meg Invitel eszközön kezdem a kezelést :D

(#22021) #41133696 válasza zzola (#22018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Felvetődött már meglévő Invitel előfizetők esetében nem minősül e ez egyoldalú szerződésmódosításnak?!

Ugyanis ha igen, akkor az efinek elvileg lehetősége lenne felmondani a szerződést. De valószínűleg úgy oldják meg, hogy ne lehessen...

Ha valaki szerződéskötéskor félretesz Ft-ra pontosan annyit amennyibe 2 év alatt kerülni fog a szolgáltatás, akkor ez a havi 742 Ft nem kicsit fogja borítani a tervét.

(#22022) headhunter válasza #41133696 (#22021) üzenetére


headhunter
addikt

Én lehet dobbantok, ha rám merik terhelni vagy kilököm a pics@ba az egész TV2 csatornakínálatot, oldják meg akinek nem kell, lemondhassa! (Fogyasztóvédelem, stb...)

Hűségidő alatt a kedvezményekből nem részesülhetünk (Olcsóbb havidíj, stb...) akkor az emelést is nyeljék le!

(#22023) #41133696 válasza headhunter (#22022) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szintén így vagyok vele, ha kiterhelik, és van rá mód, hogy a TV-t lemondjam, akkor az Invitelét fogom lemondani, mert a Telekom IPTV mamám miatt egyébként is Fix, +870 Ft-ért lesz egy harmadik STB, Ők úgyis nézik ezt a két csatornát, és akkor már váltok is felfelé Családi HD-ra, lesz RTL HD + AXN is. Így csak duplán fizetjük a családban a TV2+RTL sarcot, mert muteroméknál is van...
Viszont triplán már nagyon durva lenne. Úgy drágább mint az HBO-m :D

Meg lesz AXN-en is. Most csak emiatt lesz majdnem 3K-val magasabb a szeptemberi Invitel számlám. De a nagy kérdés, hogy ki lehet e hátrálni? Mármint kötbér nélkül... de ha nem, akkor legalább tényleg az Invitel tegye lehetővé, hogy a két csatornát ne kelljen fizetni (azaz kivehessem a saját listámból), és akkor maradhat az Invitel TV is, aminek csak megvan az a jó része, hogy dupla forrás, meg DVB-C.

Az Invitelnél a kábelnetet azt mindenképpen megszeretném tartani, persze nem havi 10500 Ft-ért a 100 Mbps-ot egymagában. Mert még az sem opció, hogy átlódul az ember három betűsékhez, mert azok is drágák, plusz azok is igencsak ráterhelik az efikre... akkor már cseberből vederbe esete....

[ Szerkesztve ]

(#22024) zzola válasza #41133696 (#22021) üzenetére


zzola
félisten

Szerencsére ezektől a burzsujoktól csak az internet jön, a full UPC/DIGI csomagomat semmi sem drágíthatja meg! :DDD
Apropó, M5 (TV csatorna) működik már?

.

;]

[ Szerkesztve ]

(#22025) bopeti98 válasza #41133696 (#22021) üzenetére


bopeti98
őstag

Biztos sokan fognak háborogni ( teljesen jogosan ), viszont még többen észre sem fogják venni. Ha csak az ismerőseimet nézem, akkor a többség azt sem tudja milyen csomagja van, meg hogy mennyi a pontos havidíja. Megkötötte amit az üzletben ajánlottak neki, és ha nem feltűnően magas a számla, akkor csak fizeti, nem is törődve azzal, mi van a szerződésbe.

(#22026) headhunter válasza #41133696 (#22017) üzenetére


headhunter
addikt

(#22027) #41133696 válasza zzola (#22024) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megy....

(#22025) bopeti98: Magyarországon mindegyik szolgáltatónál komoly tömegek vannak, akik vagy nehezen köhögik ki a havidíjat, vagy nem szeretik ha lehúzzák őket. Magam az utóbbiakba tartozom :D

Persze vannak olyanok is akiket Te mondasz, csak szerintem ők vannak kevesebben. Sőt azok is kevesebben vannak az első kategóriánál akik tudatosak, és észreveszik maguktól is anyagi helyzettől függetlenül, ha a számla indokolatlanul nő, de most a két kategória versenyzői egy klubban harcolnak.

Az Invitel pedig olyan területeken van jelen amelyeket leginkább hátrányos helyzetűnek szoktak hivatalosan hívni. Ebből a szempontból nehezebb neki az efikkel is boldogulnia. Lehet, hogy átmenetileg megkötik ugyan az előfizetőket - nem mondhatják fel a TV szerződést, csak brutális kötbér árán, de ha letelik a hűség, akkor dobbantanak, ha van hová persze... vagy nem tévéznek.

(#22028) #41133696 válasza headhunter (#22026) üzenetére


#41133696
törölt tag

Közben módosítottam erre: Einhell TH-AC 190/6 OF kompresszor

Compressore portatile mecafer 6 lt. 1,5 hp - Youtube

Ezzel legalább kereket is lehet felfújni :D

Ki is fizettem, aznap jön mint az új táp :D Együtt 63K körül.

Ami az Invitel Facebook oldalát illeti: tetszik, hogy nincs agyoncenzúrázva. Pl eléggé ekézik őket, ezért a műsordíjért, de nem törlik a kritikus posztokat sem.

[ Szerkesztve ]

(#22029) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Kb 1 hete szenvedünk a nettel.
Hol van, hol nincs. Most éppen a nincs felé hajlik a történet, kb egy órája elment, és most talán működik.
Jeleztük a problémát. Ma volt is kint egy szerelő. Természetesen, amikor itt volt, minden tökéletesen működött. Azért ránézett, + kicserélte a routert, mert kértem, hogy ha lehet, akkor legyen már cserélve, mert az előzőn csak 1 eszköz tudott wifin keresztül netezni. (csatlakozni lehetett rá, csak éppen ezen kívül semmit nem tudtunk csinálni).
Ki is cserélte szó nélkül, mondta is, hogy ez a Zyxel, ami volt, az max papírnehezéknek jó.
Valamit nézett a laptopján, meg telefonált, azt mondta úgy tűnik minden rendben van.
Hát természetesen nincs, most ugye ugyan úgy rossz.
És direkt érdeklődtem itt a faluban, másnak is hol jó, hol nem.
Most addig járjak a nyakukra, amíg nem lesznek hajlandóak kicsit jobban utánajárni a problémának?
Azért havi 6k szerintem nem kevés pénz 15 megáért, nem lenne rossz, ha működne is... :W

#KeepFightingMichael

(#22030) #41133696 válasza guftabi96 (#22029) üzenetére


#41133696
törölt tag

"És direkt érdeklődtem itt a faluban, másnak is hol jó, hol nem."

Akkor kb központi hiba. Minél többen jelentsétek be, annál jobban igyekeznek megoldani.

(#22031) steele80


steele80
senior tag

Üdv a klubban! Engem kb 3-4 hete néztek hülyének, mert náluk minden tuti! Mert win10 van, mert nem jól kapcsolom ki-be a routert és a beltérit ( LOL), mert rá van téve a hangfal sarka a kábelre és összenyomja ( szerelő a helyszínen MEGALOL)! Ezek voltak a kifogások. Aztán kiderült, hogy a fejegység ment szarrá a szolgáltatónál és azt kicserélték és hurrá örül mindenki. Még egy ilyen cigány szolgáltatót nem láttam. Még 9 hónapom van hátra aztán tipli tőlük, ha addig kihúzzák egyáltalán, mert úgy hallottam elég nagy gázban vannak.

(#22032) #41133696


#41133696
törölt tag

Na most hívtam fel az Invitelt, megértőek, és éppen intézik az ügyemet (TV2 - RTL Klub). Mondtam, hogy egy petákot sem akarok extraként fizetni, felőlem kivehetik csak a két csatornát, vagy a két csatornacsoportot, most rögzítik, éppen zene megy...

Megmondtam, hogy van másik jelforrásom (Telekom IPTV), és akkor elég ott fizetni egy háztartáson belül. Meg azt is, hogy az sem érdekel, ha a tévészolgáltatásomat inaktiválják, mert átkapcsolok arra, berendelem a Családi + HD-t, + egy STB-t, és még olcsóbban is jövök ki :D

Mondta, hogy jelenleg is tárgyalnak a két adóval...

[ Szerkesztve ]

(#22033) Joker88 válasza guftabi96 (#22029) üzenetére


Joker88
őstag

dettó ugyanez van itt is.. 15 megás net,havi 10.000-ért... egy ZTE ZXHN_H108L nevű modem+routerrel ( egybeépített modem+router)

deélután semmi gond nem volt, most, így este hét óra után kezdi.. meg szombat-vasárnap is rossz volt.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22034) #41133696 válasza #41133696 (#22032) üzenetére


#41133696
törölt tag

No berögzítették az álláspontom, aminek a lényege, hogy nem akarok többet fizetni.

Aztán felvázoltam, hogy ezt hogyan várom el, hogy elérjék:

a) kiveszik a TV2 + RTL Klubot
b) Kiveszik velük együtt a hozzájuk köthető adókat is mindet

Ha ez nem lehetséges, akkor mivel egyoldalú szerződésmódosításról van szó, kötbérmentesen válasszák le a tévészolgáltatásomat. Megjegyzem ekkor járnék a legjobban, amikor időm van HBO-t nézek főleg, a Szulejmánt meg tudom nézni a Tatung STB-n is.Elkérték a mobilszámomat és az email címemet és tájékoztatni fognak a fejleményekről.

(#22035) Lauda válasza Joker88 (#22033) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van jobb, valtsal arra.

(#22036) Joker88 válasza Lauda (#22035) üzenetére


Joker88
őstag

mármint routerre gondoltál jobb néven ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22037) #41133696 válasza Joker88 (#22036) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem szolgáltatóra mondta.

(#22038) frovery válasza Joker88 (#22033) üzenetére


frovery
senior tag

Rakd Bridge módra és köss utána egy normális routert. Hidd el, imába foglalod ezt a javaslatot. Az a 108-as típus routerként a legallja. Bridge módban, modemként elmegy kategória.

(#22039) Lauda válasza steele80 (#22031) üzenetére


Lauda
félisten

Ki lett javitva a hiba, az a lenyeg. Haladnak lepesrol lepesre es valoban nagyon gyakran az user a hulye.

[ Szerkesztve ]

(#22040) bilikm válasza Joker88 (#22033) üzenetére


bilikm
csendes tag

Nálunk kiderült, hogy egy közeli építkezésen elvágták a telefon kábelt és ezért nem volt net, telefon egész hétvégén, ma délután hívott a szerelő, hogy javították nézzem meg, hogy működik-e. Azóta csak úgy hasít, már amennyire a 10 megás net hasíthat.
:D

(#22041) zzola


zzola
félisten

Epic! Csak úgy ömlik be a pénz a haverok zsebébe!

"Egyelőre az Invitel az egyetlen szolgáltató, amiről tudjuk, hogy a teljes összeget az előfizetőkre hárítja át. És még mielőtt arra gondolna valaki, hogy akkor ő nem kéri a két kereskedelmi tévé műsorát, erre nincs lehetősége: Az RTL Klub és a TV2 ún. Must Offer típusú tévé, azaz a Médiatörvény hatályos rendelkezései alapján a műsorterjesztőket szerződéskötési kötelezettség terheli arra vonatkozóan, hogy minden nézőnek biztosítsák a csatorna elérését. Ez magyarul azt jelenti, hogy olyan nincs, hogy a Telekom vagy a UPC azt mondja, kösz, de nekem ez a két csatorna pénzért nem kell, szevasztok."

(#22042) #41133696 válasza zzola (#22041) üzenetére


#41133696
törölt tag

Magam is szkeptikus vagyok, de nem arról van szó, hogy teljesen kigyomlálják a kínálatukból, hanem arról, hogy minicsomagba tegyék bele. Egyébként szerintem is az lesz, hogy egyik szolgáltató sem fogja odatenni.

A két adó szempontjából mekkora szivacs lenne, ha megtennék, és az emberek nem kérnék. Mindjárt nem lenne ugye plusz lóvé, és az addig nézettség is a töredékére esne vissza, tehát a reklámbevételek is megszűnnének javarészt.

Na most olvasom, de itt a cikk:

Az Invitel az előfizetőkkel fizetteti ki a TV2 és az RTL terjesztési díját - Index.hu

"A két tévé közzé is tette díjszabását, amiből az derül ki, hogy az RTL esetében a listaár 294 forint, de kedvezményekkel (időben megkötött szerződés, hosszú időre kötött szerződés, stb.) az összeg akár 135 forintra is lecsökkenhet, mármint előfizetésenként és havonta értve. A TV2 listaára 290 forint, a legkedvezményesebb konstrukció pedig 150 forintra jön ki, ami 15 forinttal magasabb, mint az RTL Klub ajánlata.

Az Invitelnél nem igyekeznek megfelelni a kedvezményes feltételeknek, így listaárral számolnak, amit majd teljes egészében az előfizetőkre terhelnek rá:"

:(((

[ Szerkesztve ]

(#22043) zzola válasza #41133696 (#22042) üzenetére


zzola
félisten

A két adót-ha ráérek-majd sajnálom! ;]
Ez nagyon magas díj, nem fogják a szolgáltatók lenyelni, áthárítják!
Ugyebár ezek a díjak nettó díjak, szóval még rájön a 27% (?) tréfa...

[ Szerkesztve ]

(#22044) #41133696 válasza zzola (#22043) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van egy ilyen rész, hogy:

"Az RTL Klub és a TV2 ún. Must Offer típusú tévé, azaz a Médiatörvény hatályos rendelkezései alapján a műsorterjesztőket szerződéskötési kötelezettség terheli arra vonatkozóan, hogy minden nézőnek biztosítsák a csatorna elérését. Ez magyarul azt jelenti, hogy olyan nincs, hogy a Telekom vagy a UPC azt mondja, kösz, de nekem ez a két csatorna pénzért nem kell, szevasztok."

A vastag betűs részt lehet úgyis értelmezni, hogy ő biztosítja az előfizető számára, de ha az előfizető, telefonon, írásban nem kér belőle, akkor azért már csak ne erőltessék rá!

Most ez olyan, mint a Mindig TV, vagy az analóg szabadon fogható adás volt régen. Biztosították, hogy elérhesd? Igen. Viszont nem volt kötelező, ha nem akartál tévét venni, meg antennát, akkor nem nézted.

Igen, erre még rájön az áfa... A kedvezményes díj a 135 Ft+ a 150 Ft viszont már a szolgáltatók által is könnyen lenyelhető. Megmagyarázná, hogy a Telekom pl miért nem riogat vele.

Azt is megcsinálhatná az Invitel, hogy a Családi csomagból kiszórna olyan adókat / főleg sport adókat / amelyek sokba kerülnek, és amelyekre nincs kötelezettsége benntartani. 6 darab 130 Ft-os adóval egálban lenne akkor is, ha maximális díjjal számolunk. Ha meg kedvezményessel, akkor elég 2-3 darabot.

[ Szerkesztve ]

(#22045) AttyVin válasza #41133696 (#22044) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Az előfizetők egy részének továbbra is az lenne a legjobb, ha maga "válogatná" össze a saját csomagját.
OK, ehhez technika kell, meg ugye problémás, ha valamelyik csatornát kevesen akarják megrendelni és emiatt még drágább lenne, mint most, valamilyen szolgáltatói csomag részeként.

OFF

Mondjuk az érdekes, hogy a TV2 "tulajdonosváltása" óta mennyire fontos lett ez a kérdés...

Üdv, Vino

(#22046) zzola válasza AttyVin (#22045) üzenetére


zzola
félisten

Ha mi választhatnánk csatornákat, akkor a szolgáltatók nem tudnák kilapátolni a milliárdokat! A csatornák nagy része szemét. Nekem full Digi-UPC "csomagom" van, 40 csatorna van csak beállítva, ebből kb 5-6-ot nézünk, amiből 2 gyerekcsatorna. Piti pénzt fizetek érte, de néha még ezt is sokallom! Az HBO HD ami ér valamit (amit tulajdonképpen nem is nézünk), azt jónapot...

[ Szerkesztve ]

(#22047) Lauda


Lauda
félisten

Irtam az invitelnek a sajat vdsl modem ugyben, amint kapok valaszt, referalok nektek!

(#22048) #41133696 válasza AttyVin (#22045) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze az lenne a jó, ha mi választhatnánk, de az csak nekünk előfizetőknek lenne az. Pl nálunk lenne max 20 csatorna az is HD felbontással :D

Úgy látom a többi szolgáltató nem változtat a havidíjon, mert törekszik a kedvezményes összeg megszerzésére, aminél már nem szükséges neki áthárítania. Csak az Invitel az amelyiknél probléma van, mert áthárít minden FT-ot, és a maximummal számol. Így remélhetőleg lesz mód a felmondásra, tekintve, hogy nem kollektíven az összes szolgáltatónál fog előfordulni - azaz a fogyasztóvédelem is jobban beleáll a buliba kormányzati szervként, mintha az összes szolgáltatónál kellene, hiszen így a renitenssel példát lehet statuálni, ellenkező esetben meg már az állam saját maga ellen dolgozna.

(#22049) AttyVin válasza #41133696 (#22048) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Már ahol van másik normális vezetékes szolgáltató (most ebből az "égieket" kiveszem)...

Üdv, Vino

(#22050) -ZeeZee- válasza #41133696 (#22048) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem vagyok otthon a témában, de szerintem minden más szolgáltató saját hálózatot épített magának, míg az Invitel "vette" a hálózatát, jellemzően a maradék, más szolgáltatótól mentes területeken. Esetleg néhány helyen beruházott. Tehát számára ez nem létszükséglet, hogy csökkentsen, hisz az előfizetői nagy részének "nincs más alternatívája", monopolhelyzetben van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.