Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) zzola válasza kabelmania27 (#26200) üzenetére


zzola
félisten

Az miért van, hogy pl. a képen a 2-es csatornán kevesebb korrekciót végzett. HA ezt a frekit állítom be elsődlegesnek, akkor ahogy átállt, mindjárt megörökli az előtte levő 1-es csatorna magasabb korrektúrázott értékét (1242).
Próbálom a csatornákat, mert akadozik a játék és tuti hálózati anomália van mögötte...

[ Szerkesztve ]

(#26202) kabelmania27 válasza zzola (#26201) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Néha nálam is előfordult, de most pl egy óra után csak a két első frekinél van 1 csomag.
Próbálj meg 362 feletti frekit pl 442-est beállítani elsődlegesnek hátha ott jobb.
Elsődleges frekin éppen több a javítható csomag.

[ Szerkesztve ]

(#26203) zzola válasza kabelmania27 (#26202) üzenetére


zzola
félisten

442000000 nem állítja be...

(#26204) Anonymus23 válasza zzola (#26203) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk oda van írva, hogy MHz-ben add meg, akkor az 442 csak ;]

Én mondjuk nemsoká felhívom a szerelőt, aki nálam legutóbb járt, egy tök normális fiatalabb kolléga, megpróbálok vele egyeztetni, hogy mit lehetne tenni az ügy érdekében.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26205) zzola válasza Anonymus23 (#26204) üzenetére


zzola
félisten

Látom, de mindegy neki, hogy 442-t írsz vagy a teljes értéket, így is-úgy is elfogadja... :DDD

(#26206) Anonymus23 válasza zzola (#26205) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem azonnal mutatja, legalábbis nekem nem.

;) - The Power of the Light Side

(#26207) zzola válasza Anonymus23 (#26206) üzenetére


zzola
félisten

Így van, de ha 442-t állítok, akkor lecsatlakozik a modem, majd beállítja a 314-et...

(#26208) Darth-anyán


Darth-anyán
tag

A mai nap ünnepeljük az 1 éves évfordulóját annak, hogy a digi bejelentette, megveszi az invitelt. Fejlemények nálam: semmi. Még egy rohadt email vagy egy nyomorúságos szórólap sincs, ami jelezne valami változást.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#26209) zzola válasza Darth-anyán (#26208) üzenetére


zzola
félisten

Ne megy az olyan gyorsan...

(#26210) Darth-anyán válasza zzola (#26209) üzenetére


Darth-anyán
tag

Ok...ok, akkor visszatérünk rá a 2. évfordulón. ;]

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#26211) Lauda válasza Darth-anyán (#26208) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ez azért van, mert nálad egyelőre nem változik semmi.

(#26212) nicu71 válasza Darth-anyán (#26208) üzenetére


nicu71
addikt

Inviteles ismerősnek elküldtem a Digis szorolapot amit itt linkeltek fentebb.Halvany fogalma se volt,hogy miről beszélek,mondván,hogy őt nem érinti,mert az Invitelnél van...ennyit a tájékoztatásrol.Az ügyfelek nagy része szerintem semmit sem sejt,hacsak nem aktívan erdeklődik a téma iránt.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#26213) kabelmania27 válasza nicu71 (#26212) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hiába vették meg, ugyanúgy Inviteltől hívják az embert ajánlattal (az ajánlatban ugyanaz a csomagár mint pár hónappal ezelőtt), csatornakiosztás nem változott, speedtest oldalon ugyan úgy Invitech-et ír ki isp-nek.

[ Szerkesztve ]

(#26214) Darth-anyán válasza Lauda (#26211) üzenetére


Darth-anyán
tag

Szerintem jogilag nem kóser az, ha valaki megvesz egy üzletágat, majd az előző tulaj neve alatt osztja az észt. Ha erre céloztál.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#26215) Lauda válasza Darth-anyán (#26214) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ez azért van, mert a jogi ismereteid hiányosak az ilyen üzletekkel kapcsolatban.

Még egy rohadt email vagy egy nyomorúságos szórólap sincs, ami jelezne valami változást.

Majd ha a te szempontodból változik valami, értesíteni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#26216) kali válasza Darth-anyán (#26214) üzenetére


kali
legenda

Részben fog majd változni, de mint abból is látszik, hogy milyen sokáig tartott az üzlet tető alá hozása - majdnem egy évről van szó -, ez sem egyik napról a másikra fog történni.
Nem mellesleg, az egykori Invitel cégcsoport lemondott a márkanévről (Invitech lett), az viszont a DIGI döntése, hogy megtartja, vagy sem, így akár maradhat is.

(#26217) ballazol válasza Darth-anyán (#26210) üzenetére


ballazol
senior tag

így, így... :((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26218) Darth-anyán válasza kali (#26216) üzenetére


Darth-anyán
tag

Thx!

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#26219) Anonymus23 válasza Darth-anyán (#26208) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nálam múlt héten volt kint a szerelő, mert a szakadások miatt csak bejelentettem hibára, de semmi gondot nem talált.
Azért csak rákérdeztem, hogy mi a helyzet az átállással, és mondta, hogy tudomása szerint nálunk még ebben az évben áthúzza optikára az egész rendszert a Digi.
Így nem kértem modem cserét sem, mert vagy routeres modemet tudott volna csak adni (amin ki sem lehetett kapcsolni a router funkciót) vagy ugyan olyat ami most van, csak azon meg nem ment volna a telefon.
Így ha ebben az évben vagy jövő év elejére áthúzzák optikára, akkor úgyis új modem lesz..
Számomra az is kiderült, hogy nem messze van tőlünk az optikai központ is, és mondta, hogy persze sokkal kevesebbe kerül az optika fenntartása, mivel a jelenlegi aktív eszközökkel szemben szinte minden passzív lesz, amit felraknak, szóval itt is nemsoká gigabites net lesz...

;) - The Power of the Light Side

(#26220) Zimi91


Zimi91
tag

" A célunk az, hogy az Invitel hálózatát is a saját standardunk szerint, a jelenleg elérhető legmodernebb technológiával optikai hálózattá építsük át, emellett folytassuk a még el nem ért települések kiépítését..." - kérdés mikor... :)

[link]

(#26221) Intruder2k5 válasza Zimi91 (#26220) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván nem két héttel a váltás után...

(#26222) Apa+Fia válasza Anonymus23 (#26219) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Szia! Ez a nálunk hol is van,ha nem titok? ;)

Apa csak 1 van!

(#26223) Zimi91 válasza Intruder2k5 (#26221) üzenetére


Zimi91
tag

Költői volt a kérdés. :) Amúgy azt lehet tudni mikor történt meg a hivatalos váltás? GVH ugye május eleje körül fogadta el, itt ami volt szórólap, azon az volt, hogy "júniustól", viszont pontos dátumot sehol se hozott le a média...

(#26224) Intruder2k5 válasza Zimi91 (#26223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hivatalos infó alapján 2018.05.25. péntek éjféltől a DIGI-é az irányítás.

(#26225) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nálam ma volt a szerelő, hegesztette az optikát (Vác) és azt mondta hogy feléjük sincs még konkrét infó

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26226) taki01


taki01
őstag

Most kaptam az infot az egyik Digis szerelőtől hogy 1-2 hónap és egész Kismarost optikával fedik le ahol van villanyoszlop. Úgy hogy a Telekom bekaphatja mert 8 év alatt nem tudta elhúzni a koaxot 8 villanyoszlopon.

[ Szerkesztve ]

(#26227) zzola


zzola
félisten

Elég sok Digi/Invitel cikk látott napvilágot, talán a legfontosabb...

Közel 15 milliárdot fordít fejlesztésekre a Digi

Kíváncsi vagyok, hogy villanyoszlop híján nálunk mikor cserélik a koaxot? Elég burzsuj környék, remélem ezt szem előtt tartják! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26228) Lauda válasza zzola (#26227) üzenetére


Lauda
félisten

Hááát, az attól függ. Például a családi házas környezetet nem nagyon kedvelik. :(

[ Szerkesztve ]

(#26229) zzola válasza Lauda (#26228) üzenetére


zzola
félisten

Pedig itt azok vannak, persze van pár emeletes tégla is...

(#26230) Intruder2k5 válasza Lauda (#26228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az utóbbi pár évben ez már megváltozott, a DIGI kinőtte a "panelszolgáltató" státuszát, és itt Pest megyében is sok nagyközséget, falvat optikáztak be, ahol nyoma sincs emeletes házaknak, de még társasházaknak se nagyon.

(#26231) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Kinek érdemes írni,hogy lesz-e valami fejlesztés felénk?Az Invitelnek már felesleges gondolom.
Nálunk régi réz kábeleken jön a net 9 Mbps letöltéssel havi 7 000 ft-ért. :D
Itt van oszlop,de ott az áram megy meg a helyi kábel tv,szóval oda nem szerelhetnek.
Tartok tőle mi megint kimaradunk.Fejér megye.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26232) Lauda válasza Intruder2k5 (#26230) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek örülök, talán felénk is fejlesztenek majd. Bár a jelenlegi vdsl is bőven kiszolgál.

(#26233) Anonymus23 válasza Orlin (#26231) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az Invitelt vette meg a Digi, amit tudunk/sejtünk/sejtetnek, hogy jelenleg az Invitel hálózatát fogják felhozni a mai kor színvonalára, azaz optikára cserélik a koaxot.
Ha ahol te laksz, ott nincs Invitel, akkor szerintem max a helyi kábelTV társaság fejleszthet, érdemes lehet őket megnézni, hogy koaxon nem-e többet tudnak adni mint 9 Mbps.
Azt, hogy Digi mikor és hol akar új hálózatot építeni, az jó kérdés, szerintem ezek olyan üzleti titkok jelenleg, amit csak ők tudnak, és nem is nagyon akarják, hogy más is (konkurencia) megtudjon, mert akkor alájuk tehet.

;) - The Power of the Light Side

(#26234) Lauda válasza Orlin (#26231) üzenetére


Lauda
félisten

Senkinek, felesleges.

(#26235) Orlin válasza Anonymus23 (#26233) üzenetére


Orlin
addikt

Invitel van itt,de kb 20 éve nem csináltak semmit mióta letették a kábeleket... :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26236) l.skywalker válasza Orlin (#26235) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor majd a Digi fog, épp ezért vették meg az Invitelt, mert nekik egyszerűbb a nyitott területen terjeszkedni, mint a zárt belvárosi részeken. Én legalábbis eddig 2x laktam Digi előfizetési területen, mind a kettőn volt egy szolgáltató a Digi pedig nagyon gyorsan és nagyon pikk-pakk behúzta az oszlopokra az optikát és seperc alatt lecserélte szinte mindenki a meglévő előfizetését erre.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26237) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26236) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nagyváros közeli településeken lesz erre esély.

(#26238) gabor9991 válasza Orlin (#26231) üzenetére


gabor9991
őstag

Tényleg felesleges írni/hívni őket nem fognak válaszolni.Írtam nekik 2 emailt is, egyikre se jött válasz.
A házam előtt áll egy inviteles oszlop, be is van kötve az ezer éves telefonkábel amin még 10 éve szolgáltatták nekem az 1Mbit/s sebességű netet valami horror áron :D
Elég gyakran járnak felénk inviteles üzletkötők akik minden házba becsengetnek és azt hazudják, hogy fejlesztik a hálózatot hamarosan...persze évek óta semmi nyoma fejlesztésnek.
Felhívtam az invitelt, hogy várható-e a közeljövőben valamiféle fejlesztés a környékünkön ahogy az üzletkötők állítják, de semmilyen infót nem adhatnak.(Most fejlesztett a telekom felénk koaxon és elérhető lett a 250-es net.)
Amikor lesz fejlesztés, majd jelentkeznek a konkrét ajánlattal. :)
Úgyhogy kötöttem a telekommal egy 1 éves szerződést, majd meglátjuk mikorra ér ide a digi.

(#26239) Anonymus23 válasza l.skywalker (#26236) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem csak sógoromék jutnak eszembe, akik Érden laknak, ott pár hét alatt bekábelezte a Digi a várost, nekik is talán 1 héten belül (a pózna bekábelezése után) már gigabites net volt az előzőekben előfizetett Telekom helyett.
Mondjuk amióta kint volt a szerelő azóta nem jellemző, hogy szakadna, bár azt mondta, hogy semmit sem csinált, azért csak mókolt ott a laptopjával vagy 15 percig...
Én elvagyok a jelenlegi nettel és TV szolgáltatással is, max a feltöltés lehetne gyorsabb.

Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy hogyan is vált a Digi, azaz a jelenlegi csomagnak megfelelő gyorsabb netet adja, vagy teljesen új csomagra kell előfizetni és ott megint lehet választani?
Ugye a jelenleginél most lett 1,5 hónapja az új szerződés megkötve és az itt elérhető legmagasabb csomag van.

Ahogy láttam a jelenlegi kínálatban a TV az mindegyiknél csak egyfajta van (na jó van egy alap is, de annak sok értelme nincs), telefon is, csak a net sebességben van különbség.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26240) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26237) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azt lehet tudni, hogy hol vannak az optikai adatközpontok?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26241) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26240) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koaxos területen helyi fejállomás van, dsl területen dslam, minden településen máshol van.

[ Szerkesztve ]

(#26242) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26241) üzenetére


l.skywalker
félisten

De minden esetben csak nagyváros közelében lehetséges optikát létesíteni? Konkrétan itt Vácon a szerelők azt mondják, hogy a belvárosi részen, ahol vDSL-t kínál az Invitel, fogalmuk sincsen, hogyan fogják az optikát behúzni, mert ahhoz az egészet fel kellene robbantani. Persze gondolom van lehetősége föld alatti részen vezetni, de nem lesz olyan sima, mint az oszlopokon.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26243) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26242) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért írtam nagyváros környékét, mert ezeken a települések többen laknak, így több a lehetséges előfizető, mint egy kistelepülésen. Új tulajdonos légkábeles övezetben szokott építkezni, előfordult már, hogy új építésű családi házas utcában nem építkeztek mert minden a földben volt, de ott már volt két szolgáltató és nem primer terület volt, te viszont primer területről írsz, lehet a régi telefonvezeték helyén elfér az új.

[ Szerkesztve ]

(#26244) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26243) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen így már tiszta. Itt nálunk, ahova most költöztünk konkrétan az Invitel húzza már/még az optikát, de már a Diginek töltik a jegyzőkönyvet és csinálják a bekötési terveket. Szóval ez már kábé a Digi-nek előkészített hálózat, remélem 1 éven belül bekapcsolják a Giganetet és leszakad itthon a plafon :D

(mondjuk a kábel másik végét az oszlopon 3 napja nem heggesztették fel, így még marad a mobilnet)

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26245) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26244) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem mindegy, hogy melyik rendszerre kötik rá a hálózatot mert Invitel primer területen optikán iptv van, míg az új tulajdonosnál dvb-c és analóg adás van.
Kaptál a kábel végére modemet?

[ Szerkesztve ]

(#26246) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26245) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen azt már rárakta az ürge, de épp esett az eső ezért nem ment ki az oszlopra. Azóta várom.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26247) Kicsirics77 válasza l.skywalker (#26246) üzenetére


Kicsirics77
veterán

de épp esett az eső ezért nem ment ki az oszlopra

nyilván úgy rúgtam volna fel Nagyimre a varsói szerződést,ha nem csinálja meg,nálunk -15 és szélben lengedezett a szerelő vasárnap este mert elszállt a net tv telefon szolgáltatás.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26248) Lauda válasza Kicsirics77 (#26247) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem esőben fel sem mehetnek az oszlopra. Max az áramszolgáltató, ha olyan oszlop.

[ Szerkesztve ]

(#26249) Kicsirics77 válasza Lauda (#26248) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát nemtudom,nálunk konkrétan az alulétra volt odatámasztva mert hallottam ahogy csörömpöl vele,nem áramszolgáltató oszlopon van nálunk az invitel hanem a telekomos faoszlopon.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26250) l.skywalker válasza Kicsirics77 (#26247) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem, nem a kedve miatt. Hanem a forrasztót, azt a kis kütyüt amit láncon cipelnek nem tudja esőben használni, mert beázik. A kábelt simán felrakta minden gond nélkül esőben is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.