Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) kuthim


kuthim
tag

Sziasztok, bocsanat de nem talaltam rola infot.
Azt tudom, hogy a DSL sebessege fugg a kozponttol (DSLAM) valo tavolsagtol.
De hol talalhatoak ezek a kozpontok, van erre valami info?
Azert kerdezem hogy tudjam milyen tavolsagra vagyok tole es hogy milyen sebesseg varhato nalam.

(#26602) Zimi91 válasza kuthim (#26601) üzenetére


Zimi91
tag

Publikusan szerintem sehol nem találsz róla infókat. Ekozmu oldalán (ügyfélkapuval) magát a nyomvonalat meg tudod nézni, abból látszik talán valamennyire, hogy merre lehet a DSLAM. Plusz ilyent kell keresned az utcán: [kép] - A sötétszürkés doboz jelentette nálunk azt, hogy "VDSL-esítve" lett.

(#26603) kabelmania27 válasza kuthim (#26601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
invitel.hu oldalon ha beírod a címedet kiírja az elérhető csomagokat vagy 1443-on kérdezd meg mit tudnak kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#26604) kuthim válasza Zimi91 (#26602) üzenetére


kuthim
tag

Koszi a kepet, majd korulnezek a kozelben hatha latok hasonlot.

(#26605) kuthim válasza kabelmania27 (#26603) üzenetére


kuthim
tag

Koszi, az Inviltel honlapjan a cimemre keresve 15 Mbit/s csomagot ajanl fel es jelenleg 30 Mbit/s VDSL van nalam.
De majd bemegyek vagy betelefonalok az ugyfelszolgalatra, hogy hatha megy nalam a 60 Mbit/s VDSL.
Attol felek nem fog menni...

(#26606) Lauda válasza kuthim (#26605) üzenetére


Lauda
félisten

Lépj be a modembe és az internet fülön látod a vonali sebességedet (Attainable Rate(Up/Down)). Milyen értékeket találsz ott?

(#26607) gedikart válasza gedikart (#26597) üzenetére


gedikart
aktív tag

Az úgy működhet, hogy megrendelem a 30-as netet (VDSL) a jelenlegi ADSL helyett, és amikor hozzák magukkal a modemet, illetve átkapcsolják a modulációt, akkor kiderül, hogy mennyit bír a vonal? Ekkor lehetne tesztelni is az IPTV-t, hogy milyen minőségű lenne a szolgáltatás? Kicsit tartok a nemHD adások minőségétől...

[ Szerkesztve ]

(#26608) kuthim válasza Lauda (#26606) üzenetére


kuthim
tag

Koszi szepen este majd megnezem ha hazaertem.

Azt tudja valaki, hogyan tudok belepni a routerbe kivulrol az internetrol, ha tudom az ip szamot?
Melyik portot kell megnyitni, hogy be tudjak lepni?

[ Szerkesztve ]

(#26609) Zimi91 válasza gedikart (#26607) üzenetére


Zimi91
tag

Két heted van amúgy is lemondani, ha nem tetszik a szolgáltatás. Amúgy ha jófejek, akkor megnézik neked igen.

(#26610) #71066880


#71066880
törölt tag

Írtam a Digi Kft nek hogy szeretném igénybe venni a Digi Online szolgáltatást mivel már ők a tulajdonosok és vissza is írtak csak digi előfizetők vehetik igénybe. Köszi digi ennyit erről. :(

(#26611) Lauda válasza #71066880 (#26610) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel tulajdonképpen mi a probléma? Neked végülis semmi közöd a digihez, ha az invitellel vagy szerződve. Majd ha digi szerződésed lesz, akkor van velük dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#26612) Ace Ventura válasza gedikart (#26607) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ahogy fentebb is írtam, rendeld meg, és megtudod. Ha megy a nagyobb, akkor azt kapod, ha csak a kisebb, akkor a helyszínen átállítható.
Arra figyelj, hogy a 14 nap elállás nem a bekötéstől, hanem a szerződéskötéstől él.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26613) gedikart válasza Ace Ventura (#26612) üzenetére


gedikart
aktív tag

A 15-ös sem lenne rossz, ha az IPTV jó minőségű, stabil, illetve 15 Mbit/sec csak az Internetre vonatkozik. Most néztem rá a honlapukon, ha a főutcán, ahol a VDSL szekrény is van, ott csak Internetre 60 Mbit/sec a maximum amit listáz, IPTV-vel 30 Mbit. Nálam 30 a max és ugyanezt írja IPTV-re is. Holnap felhívom őket.

(#26614) Ace Ventura válasza gedikart (#26613) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Merrefelé laksz?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26615) raider21 válasza kuthim (#26601) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha kisebb településem élsz, akkor valószínű csak a telefonközpontban van DSLAM/MSAN. Ha nagyobban, akkor a nagyobb méretű, kétajtós fehér szekrények játszhatnak, amiken van komolyabb hűtés az oldalán. Onnan tudsz következtetni a hurokhosszodra, de a légkábelek "dzsungelében" előszoktak fordulni igen "érdekes" vonalvezetések. Amúgy hivatalosan nem fogod megtudni a hurokhosszod, max. ha komolyabb hibánál kiméri a szerelő, és elmondja neked is azt.

raider21

(#26616) raider21 válasza gedikart (#26607) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem egy DBV-C minőség, az már biztos!
Ha nem ehhez viszonyítasz, és van sávszélesség, akkor azért el lehet lenni IPTV -vel is.

raider21

(#26617) gedikart válasza Ace Ventura (#26614) üzenetére


gedikart
aktív tag

88-as körzetben.

(#26618) gedikart válasza raider21 (#26616) üzenetére


gedikart
aktív tag

A műholdasnál jobb vagy kb ugyanaz a minőség?

(#26619) kuthim válasza raider21 (#26615) üzenetére


kuthim
tag

Ok, köszi. Majd figyelni fogom. Egyébként Vác belvárosban lakom.

(#26621) kuthim válasza Lauda (#26606) üzenetére


kuthim
tag

Megneztem a routerben és úgy néz ki hogy sajnos csak a 30 Mbit/s működik nálam.
Ezeket az értékeket láttam :
Actual Rate(Up/Down) 7083/37824 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 8574/42016 kbps

(#26622) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Jó reggelt.

A boriték DIGIs, már csak a számlalevél Inviteles. Kíváncsi vagyok, hogy a novemberben lejáró hűségem után kivel tudok szerződni majd és milyen áron.

(#26623) ballazol


ballazol
senior tag

Hellósztok!
25%-os packet loss-om van két napja (dorog - adsl).
Van valami teendő, vagy várjam, hátha megjavul?
A letöltés jó, a feltöltés egy kicsit kevesebb.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26624) Intruder2k5 válasza J.C.G. (#26622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó reggelt!

Tippem szerint DIGI-s szerződésed csak akkor lesz, ha már átállítják nálatok is a szolgáltatási portfóliót a DIGI-ére, VDSL netre biztosan nem lesz DIGI-s szerződés. Mondjuk optikázott részeken lényegesen egyszerűbb ennek a megvalósítása, ott "csak" az IPTV rendszert kell DVB-C-re váltani, és a végponti eszközöket kell cserélni, de legalább a kábelezés adott már.

(#26625) Intruder2k5 válasza ballazol (#26623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én biztosan bejelenteném. És csak a feltöltési sebességben érzel változást? Nekem amikor 10-12%-os packet loss-om volt, már alig tudtam böngészni is, szinte minden timeout-olt.

(#26626) ballazol válasza Intruder2k5 (#26625) üzenetére


ballazol
senior tag

a letöltéssel nem volt gond. játszani nem tudok

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26627) J.C.G. válasza Intruder2k5 (#26624) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Na erre vagyok kíváncsi, vajon mikor állítják át a panelekben a rendszert? Már szinte az egész városban elérhető a digi, és új előfizetést a címemre nem ír az invitel.hu.

(#26628) Ace Ventura válasza J.C.G. (#26627) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

És a Diginél mit mondanak? Elérhető nálad?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26629) J.C.G. válasza Ace Ventura (#26628) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Még nem hívtam fel őket. Reggel találtam meg a levelet és utána néztem az inviteles honlapot.

(#26630) Intruder2k5 válasza J.C.G. (#26629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már van nálatok DIGI, akkor bármikor átszerződhetsz, korábban itt azt írta valaki, hogy még hűség alatt is simán átengedték kötbér nélkül. Erre írtam válaszul, hogy mert nyilván nekik sem céljuk hosszú távon két hálózatot üzemeltetni, az lenne a jó, ha mielőbb mindenki átváltana a DIGI optikára ahol van már, és akkor a rezet le tudják kapcsolni.

(#26631) trec12 válasza Intruder2k5 (#26624) üzenetére


trec12
addikt

Csak egy kérdés; a szolgáltatóknak hosszú távon melyik rendszer gazdaságosabb és menedzselhetőbb az IPTV v. a DVB-C? Gondolom a Digi is simán tudan adni IPTV-t ha akarna...

[ Szerkesztve ]

(#26632) Intruder2k5 válasza trec12 (#26631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Őszintén megmondom, fogalmam sincs, nekem erre nincs rálátásom szolgáltatói oldalról, csak tippelgetni tudok józan paraszti ésszel. Nyilván tudna adni, de gondolom az ő anyacégüknél és a cégcsoport többi tagjánál a DVB-C a preferált, ahogy mondjuk a UPC és úgy általában a Liberty Global se nagyon teker az IPTV felé. Persze náluk a DVB-C is másképpen van megoldva mint DIGI-nél.

Szerintem a DVB-C egyszerűbb rendszer, IPTV esetén végponti eszközöket (boxokat) is nekik kellene biztosítani, ami nem kis költség lenne, és túl azon, hogy a DIGI árazása mellett ez nem biztos, hogy beleférne, az előfizetőnek is plusz áramszámla, és plusz kényelmetlenség. Jelen szolgáltatási formában túl sok menedzselnivalójuk nincs, lévén a TV szolgáltatásuk 99%-ban kódolatlan, csak a felnőtt csatornák, a DIGI Film, és az HBO esetén van szükség kódkártyára, minden más szabadon fogható korlátlan számú DVB-C tuneres TV-n. Amúgy nyilván az IPTV rendszer korszerűbb, több benne a lehetőség, de a DIGI-nél sosem volt cél a sok extra, kényelmi szolgáltatás. Nincs videótár, nincs távolról rögzítés, nincs visszanéző, stb., csak a "fapados tv". Ugyanakkor IPTV esetén sajnos az a hazai tapasztalat, hogy hiába lenne kapacitás - optika esetén - jobb minőségre is, az adásokat mégis agyontömörítik, így minőségben, és az egyszerűsége miatt is, én a DVB-C mellé teszem le a voksomat.

[ Szerkesztve ]

(#26633) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Szerintem a dvb-c.

(#26634) gedikart válasza gedikart (#26613) üzenetére


gedikart
aktív tag

Inkább nem kérek az IPTV-s netből. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, mert a 30 Mbites csomag ára nálunk (új előfizetőnek) 4590 Ft, a 15 Mbites pedig 7890 Ft. A kérdésem az volt, ha az ügyfél 30-as csomagot kér, de az infrastruktúra miatt csak a 15-öst tudják számára bekötni, tehát 15-re korlátozzák a csomagot, hogy ebben az esetben mit számláznak, és hát a 7890 Ft-ot! Nevetséges! Akkor inkább viszlát.

(#26635) M@Db0Y válasza Intruder2k5 (#26632) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

STB-vel megldható lenne DVB-C rendszeren is minden általad említett IPTV funkció. Szerintem a hangsúly itt a diginél az egyszerűségen van. Bedugja a user a tvbe a kábelt és megy, nem kell új eszköz, új távirányító stb.
Meg azt se hiszem, hogy megtérülő befektetés lenne "fejleszteni" a kábeltv platformot. Nem lenne annyi igény szerintem pl filmkölcsönzésre meg távoli rögzítésre , hogy belátható időn belül megtérüljön. Aki meg filmet akar kölcsözni annak biztosítják az gigabites netet, van egy rakat "kölcsönző" az interneten :D

(#26636) J.C.G. válasza Intruder2k5 (#26630) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Felhívtam a 1272-es számot és azt mondták, hogy még nem migrálták ezt a részt a saját hálózatukba. Pont az FTTH marad utoljára.

(#26637) gedikart


gedikart
aktív tag

Hűség előtt 30 nappal lehet felmondani, de én most nem jelenthetem ki, hogy fel szeretném mondani hűségidő végére? Miért kell 30 nap, vagy azon belül lenni?

[ Szerkesztve ]

(#26638) raider21 válasza gedikart (#26618) üzenetére


raider21
aktív tag

Az IPTV egy hajszálnyival talán jobb bitrátával rendelkezik a tányéroshoz képest.

raider21

(#26639) JKJ420


JKJ420
tag

Hajdúszoboszlón ma frissült a kábel TV csatornakiosztás és megjelentek DIGI-s filmcsatornák amik eddig nem voltak. Ez bíztató jel.

[ Szerkesztve ]

(#26640) Zimi91 válasza raider21 (#26638) üzenetére


Zimi91
tag

Hát nem tudom, lehet akkor az én szemem rossz, de nekem a tányéros Digin a DigiSportok sokkal szebb képet adtak, mint az Inviteles IPTV-n. Nem mondom, hogy az IPTV nem volt jó, de tányéroson szebb volt nekem.

(#26641) Intruder2k5 válasza gedikart (#26637) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert így ésszerű. Nem életszerű helyzet, hogy valaki a hűség lejárata előtt hónapokkal be akarja jelenteni a felmondást, ezen kívül értelme se lenne.

Pontosan itt írta le Ace Ventura.

(#26642) Lauda válasza kuthim (#26621) üzenetére


Lauda
félisten

A 30-as vdsl menni fog nálad, ha neccesen is. Talán meglesz a tempó. ;)

(#26643) kuthim válasza Lauda (#26642) üzenetére


kuthim
tag

Koszi a valaszt.
Igen, jelenleg 30-as netem van es altalaban megvan a 30 Mbit/s letoltes es a 6 Mbit/s feltoltesi sebesseg.
Csak gondoltam hatha mehet feljebb is, de igy biztosan nem.
Majd ha a Digi fejleszti itt is a halozatot, akkor lesz nagyobb savszelesseg, addig szerintem nem.

(#26644) Lauda válasza kuthim (#26643) üzenetére


Lauda
félisten

Ebből nem fog több kijönni, szóval vagy a digi, vagy ha valamelyik másik szolgáltató fejleszt, akkor lesz lehetőség feljebb lépni. Nálunk is van már pl telekom optika. Igaz jelenleg fizetek 1998 ft-ot a 60 mbit vdsl-ért, szóval nem panaszkodom. Múltkor lealkudtam 2098 ft-ra, aztán még abból is csíptek le valahogy egy százast. :D :D

(#26645) rongaucho válasza Ace Ventura (#26612) üzenetére


rongaucho
tag

"14 nap elállás nem a bekötéstől, hanem a szerződéskötéstől él."

Ez biztos így van. Már majdnem 3(!) hete megrendeltem a csomagváltást ADSL-ről VDSL-re. 1 hét után kijöttek postán a szerződésmódosítási dokumentumok. Viszont szerelő meg sehol, hiába hívom, a 1443-at, "legyek türelemmel, folyamatban, stb...."

Csak a bekötés napjától fog nekem is élni a szerződésmódosításom az új hűségidővel, ha egyszer az a szerencse ér, hogy kijön a szerelő az új modemmel, nem? Vagyis hát a bekötés napja lesz a szerződésmódosítás napja, nekem így tűnik logikusnak.

Egyébként szerintetek az "normális", hogy már 3 hete várom, hogy hozzanak egy új modemet ADSL/VDSL váltáshoz? :W

[ Szerkesztve ]

(#26646) Ace Ventura válasza rongaucho (#26645) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Személyesen melyik ügyfélszolgálat van hozzád közel?
Én bemennék.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26647) Intruder2k5 válasza rongaucho (#26645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az elállási idő téma szerintem is így van, mármint a bekötéskor kell induljon a 14 nap. Sőt, igazából a megrendelt csomagod aktiválásakor, mert ez a kettő sem biztos, hogy egybeesik.

(#26648) rongaucho válasza Ace Ventura (#26646) üzenetére


rongaucho
tag

Vác. Előbb-utóbb bemegyek, ha tényleg nem történik semmi. Bár van egy olyan érzésem, hogy ugyanaz fog történni: az ügyintéző majd telefonálgat és türelmemet kéri majd...

(#26649) Ace Ventura válasza Intruder2k5 (#26647) üzenetére


Ace Ventura
addikt

"Az elállásra, illetve felmondásra nyitva álló határidő a szerződés megkötésének napját követő napon kezdődik, és jogával a szerződés megkötésének napjától számított 14 napon belül élhet az Előfizető."
Ászf törzsszöveg 15-.ik oldal lap közepe.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26650) Intruder2k5 válasza Ace Ventura (#26649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérdés, hogy a szerződés mikor lép életbe, vagyis mikortól minősül megkötöttnek? Szerintem a szolgáltatás bekapcsolásakor. Mert ha az általad írt gondolat mentén haladunk tovább, akkor ugye érvényes előfizetői szerződés alapján akár a szolgáltatást is kiszámlázhatná az Invitel, amit még nem is nyújt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.