Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) joecontra válasza joecontra (#26886) üzenetére


joecontra
addikt

Ma délelőtt hívtak a 23-as számról és el is csíptem. Épp a városban voltak én meg otthon hát akkor essünk túl rajta. :))
Csodálkoztak is hogy nem kell eszköz mert van kiépített infrastruktúra. Egy helyszíni aktiválás volt és ennyi.
Műxik f@szán. :R

Üdv,
J

(#26902) bandras54 válasza taki01 (#26899) üzenetére


bandras54
aktív tag

Köszönöm

(#26903) rongaucho válasza joecontra (#26901) üzenetére


rongaucho
tag

Nahát. Csak nem Vác?

Ma bementem az ügyfélszolgálatra. Először nem annyira volt kedves a hölgy, mondván nem náluk, hanem a a 1443-on rendeltem új csomagot, ezért nem tud "odaszólni" az alvállalkozó cégnek. Aztán mégis megtette, végül is nagyon rendes volt. El sem akartam hinni, amikor 10 perc múlva hívott a szerelő egy 23-as számról. Újabb 15 perc múlva már nálam is volt. Ráadásul kiderült, hogy kb. 150Mbps volt a vonali sebesség, úgyhogy elvileg 60 megára állították be a vonalamat.

A régi ADSL modemet otthagyta a szerelő, azt modta rakjam el, de nekik azt mondták, hogy ne vigyék el az ügyfelektől.

Szóval 2 hónap és 6 nap várakozás után már nekem is van VDSL-m, hurrá! :R

(#26904) joecontra válasza rongaucho (#26903) üzenetére


joecontra
addikt

Nem Vác, de örülök hogy neked is összejött. :R

Üdv,
J

(#26905) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Most néztem, hogy van ez a Digi Online szolgáltatás. Igazán eljöhetne már ez a Digi-s éra :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26906) rongaucho válasza l.skywalker (#26905) üzenetére


rongaucho
tag

Igen, tényleg szuper lesz...

Nem tudom, hogy milyen tartalomra vágysz, de angol, spanyol fociban ne reménykedj... (Spíler1, Spíler2) És ha a Digi véglegeen átvette az Invitelt, a Spíler1 is el fog tűnni az IPTV kínálatából.

De abban nagyon igazad van, hogy szégyen az Invitelre nézve, hogy képtelen volt összehozni egy ilyen szolgáltatást, amit a Digi, a Telekom és a UPC is fontosnak tartott a XXI. században. Mondjuk vsz. meg sem próbálták a fejlesztést...

(#26907) l.skywalker válasza rongaucho (#26906) üzenetére


l.skywalker
félisten

A foci nem számít, az eléggé felkapott arra, hogy nézhessem *khm... máshol. Inkább az számít, hogy sokan vagyunk a családban és eddig is amit tudtam saját eszközön néztem nyugiban, ez így még hatványozottabb lenne :)

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26908) Ace Ventura válasza rongaucho (#26906) üzenetére


Ace Ventura
addikt

"És ha a Digi véglegeen átvette az Invitelt, a Spíler1 is el fog tűnni az IPTV kínálatából."
Ezt miből gondolod? :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26909) Martin Eden válasza Ace Ventura (#26908) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát szerintem abból, hogy a Diginél nincs Spíler1 sem, illetve volt valami hír, hogy Romániában egyéb TV2 csoportos csatornákat is kidobott a Digi a kínálatából, tehát nem nevezhető barátinak a két társaság viszonya.
Egyébként a csatorna-kínálat változását mennyivel előre kell bejelenteni? Mert január 1 közeleg lassan...

[ Szerkesztve ]

(#26910) Ace Ventura válasza Martin Eden (#26909) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azért még ezt így ne írjuk le, hogy kikerül, mert hivatalos érdemi információ nincs még erről.
Invitel egyetemes szolgáltatóként novemberi számla melletti hírlevélben tájékoztatta eddig az előfizetőket a január 1-től esedékes csatornaváltozásokról. Diginél még csend van. Az ő részükre szóló jogszabályi rendelkezésről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26911) Martin Eden válasza Ace Ventura (#26910) üzenetére


Martin Eden
tag

Persze, ez az egész csak találgatás. Az Invitel Facebook oldalán a Spíler2-t firtató kérdésekre kezdetben az volt mindig a válasz, hogy vizsgálják meg folynak az egyeztetések, de az utóbbi időben már csak az, hogy 2018-ra végleges a kínálatuk és kész, fölösleges még a kérdés is. Ugyanakkor ha valamilyen véletlen folytán, de januártól esetleg épp fölvenni szeretnék ezt a csatornát, talán annak is kellene már valami előjelének lennie...
(Kíváncsi vagyok, a Telekom mit lép, akik ugye csak év végéig tették be hivatalosan, a folytatás ott is kérdéses.)

[ Szerkesztve ]

(#26912) rongaucho válasza Martin Eden (#26911) üzenetére


rongaucho
tag

@Martin Eden
@Ace Ventura

Biztos csak a halál, de azért én nyár közepétől októberig végigkövettem az egész Spíler2-s szappanoperát, míg végül lemondtam a Digis műholdas előfizetésem, mert engem elsősorban a spanyol bajnokság érdekel, az meg ugye elkerült a Spíler 2-höz. Szóval a hírekben még csak fel sem merült a nyáron/ősszel a halvány lehetősége is annak, hogy a Spíler2 bekerülne a Digi kínálatába, de eléggé logikusnak tűnik is annak fényében, hogy az eredeti Spíler Tv-t (mostani Spíler1) a 2016-os indulása óta esze ágában sem volt magyar Diginek felvennie a kínálatába.

Persze ez nem szeretem/nem szeretem játék, hanem a pénzről szól, a Digi/Invitel nem fogja 500-1.000 Ft-tal megemelni az előfizetési díjakat, hogy legyen Spíler1/Spíler2. Az előfizetési díjakról még a Telekommal sem tudott normálisan megállapodni a TV2, az, hogy SD-ben van adás december 31-ig, az egy nulla megállapodás.

De én leszek az első, aki felhívom a 1443-at, hogy megrendeljem az Invitel IPTV szolgáltatását, ha felveszi a Spíler2-t a kínálatába. De nem fenyeget ez a veszély...

(#26913) Ace Ventura válasza rongaucho (#26912) üzenetére


Ace Ventura
addikt

És a Spíler2 fogja közvetíteni a spanyol bajnokságot jövőre?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26914) Martin Eden válasza Ace Ventura (#26913) üzenetére


Martin Eden
tag

A jogot három évre vette meg a TV2, persze ettől még egy hét múlva átkerülhet az Echo TV-re vagy egy ma még nem is létező csatornára.

(#26915) kokopo válasza Martin Eden (#26909) üzenetére


kokopo
aktív tag

Pontositanam
Romaniaban nem a Digi dobta a TV2 csoportot, hanem valami regi "altalanos, nem kelloen megfogalmazott" szerzodest nem hosszabitott meg aTV2 uj tulajdonosa (Vajna András)
Persze ettol meg a DIGI-t szidja mindenki, mindenhol, holott Vajna bacsi szopat mindenkit (Hu, Ro, Sk)

[ Szerkesztve ]

(#26916) ibiza80 válasza Ace Ventura (#26913) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Nem csak jövőre, hanem sajnos 3 évre vette meg a jogot.... :O

Oh most látom, már kaptál korábban választ.... :))

[ Szerkesztve ]

LG 50 LB 650V

(#26917) Lali-213


Lali-213
senior tag

Optikai internet esetén ha csomagot váltunk, akkor is mindenképpen jön egy 23-as körzetről érkező hívás, ha kell cserélni modemet ha nem? A szerelő minden esetben ki kell jöjjön házhoz?

(#26918) Anonymus23 válasza Lali-213 (#26917) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem ha a kint lévő modem tudja, akkor úgyis csak benn központilag átállítják a limitet, nem a modemben van állítva a limit.
Le vagy felfelé akarsz váltani?
Mondjuk ettől függetlenül lehet kijönnek, bár ez inkább a koax-nál jellemző, mert ott hamarabb előfordul anyag avulás miatti probléma, semmint az optikánál.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26919) Lali-213 válasza Anonymus23 (#26918) üzenetére


Lali-213
senior tag

30/10-ről 250/100-ra megyünk felfelé. :) Van esetleg köztetek ilyen sebességű net? Ha igen, akkor mi a valós tempó?

(#26920) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Tegnap Vácott meglepően sok DIGI-s kisfurgont láttam az utakon. Tudom van Vácott DIGI szolgáltatlás, de tegnap feltünően sokan.

Gyakorlati kérdés: ha nekem januárig végéig van hűségidőm, de addig nem jelentkezik a DIG, akkor mi lesz a helyzet? Hosszabbítok simán az Invitel-el?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26921) GEPESZ66 válasza l.skywalker (#26920) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam november végén lejárt a hűségem.
Ha hosszabbítottam volna, akkor többet kellett volna fizetnem, mint így, hogy nem írtam alá semmit, hisz az ár marad egyenlőre.
Ha esetleg emelnek árat, pl. max 10%-ot, akkor sem fogok többet fizetni, mint ha hosszabbítottam volna.

(#26922) l.skywalker válasza l.skywalker (#26920) üzenetére


l.skywalker
félisten

Volt időm kicsit utánatelefonálgattam a dolgoknak.
- Először beszéltem az Invitel-el, megkérdeztem, mikor lehet nálunk (Vác - Kisvác, optikai terület) DIGI-re átszerződni. - Kishölgy válasza: Ő úgy látja, hogy már lehet
- Hívom DIGI-t, hogy akkor én átszerződnék, ha már az Invitel szerint lehet - DIGI: Nem lehet még nincs elérhető szolgáltatás nálunk a városban kábeles vonalon, csak 1 új ponton (Vác - Posta park) van DIGI
- Hívom megint az Invitelt: mondom nekik, hogy DIGI azt mondja nem lehet, mire - INVITEL: Nem lehet, mert a GVH korlátozása egyes városokra vonatkozik és ide tartozik Vác is, amíg a GVH nem engedélyezi a teljes ügyletet addig itt nem lesz DIGI.

Most akkor bennem megérlelődött pár WTF:

Első: Inviteles kishölgy mi alapján mondta, hogy nálunk már elérhető, ha egyszer GVH-s korlátozás van.
Második: Ha GVH-s korlátozás van, akkor hogy lehet azon az egy ponton új területként elérni a DIGI-t?

Btw. ha felmegyek a DIGI új igény oldalára [link] akkor egyébként ez az egy kábeles pont jön ki így is:

Én azt gyanítom, hogy az Invitel nincs a helyzet magaslatán ezt illetően (a második alkalommal meg is kérdezte az ügyfélszolgálatos, hogy miért akarnék én átmenni a DIGI-hez? Mondom neki a, hogy a Gigabites internet és a DIGI Online elég nyomós indok, mire ő: nem elég a 250-es internet? :D), a DIGI pedig folyamatosan fogja lefedni a meglévő optikai Invitel-es területeket

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26923) Ace Ventura válasza Lali-213 (#26919) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

100M feletti sebesség igényléséhez ki kell mennie a szerelőnek.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26924) Lali-213 válasza Ace Ventura (#26923) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Köszönöm az infót, ezt nem tudtam.

(#26925) JKJ420 válasza rongaucho (#26906) üzenetére


JKJ420
tag

Jó ötlet a digi onilne, de még a HD-ben elérhető adások is rossz minőségűek. TV-n már túl kockás. Telefon vagy tablet képernyőre való.

(#26926) J.C.G. válasza Lali-213 (#26919) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Szia.

Én 100-as csomagot rendeltem meg és csak egy automata hívott 2. nap, hogy aktiválták a csomagot. Másnap mértem cirka 220/75 Mbps sebességet, azóta is ennyi. Torrent 26 MB/s.

(#26927) Lali-213 válasza J.C.G. (#26926) üzenetére


Lali-213
senior tag

A routert újra kellett indítanod? Vagy bármi egyéb teendőd volt vele?

(#26928) J.C.G. válasza Lali-213 (#26927) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Semmit nem kellett csinálni csak használom.
Élmény így a netezés számomra, hogy kitekerem a lelkét szegénynek és még online nézhetek közbe másik filmet is. :) Főleg mivel 3-4 perc egy film mire lecsorog 720p.

[ Szerkesztve ]

(#26929) Lali-213 válasza J.C.G. (#26928) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszi, bízom benne, hogy hamarosan megcsinálják a csomagcserét és lesz miről beszámolnom. Egy hete kötöttük meg telefonon.

(#26930) J.C.G. válasza Lali-213 (#26929) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Jó sokáig húzzák nálatok. Nekem a második napon már aktiválták is. Azt hiszem az ügyfsz hölgy is két napot mondott és annyi is lett.

(#26931) Lali-213 válasza J.C.G. (#26930) üzenetére


Lali-213
senior tag

Én csak a hivatalos szöveget kaptam telefonon, hogy 90 nap alatt kell megcsinálniuk.

Gondolom azért tart eddig, mert a leggyorsabb csomagot kértem, ahhoz meg szeretlő kell.

(#26932) Anonymus23 válasza Lali-213 (#26931) üzenetére


Anonymus23
veterán

Speedtestet nem próbáltál azóta?

;) - The Power of the Light Side

(#26933) Lali-213 válasza Anonymus23 (#26932) üzenetére


Lali-213
senior tag

De igen, viszont messze van a 250/100-tól. :)

(#26934) katonatom90


katonatom90
csendes tag

Sziasztok.
Szakiktól kérdezném, vagy aki ügyfele az Invitelnek milyen az IPTV szolgáltatásuk meg az Internet vidéken mert érdekelne hogy mennyire megbizható meg mennyire fer az Invitel.

(#26935) Ace Ventura válasza katonatom90 (#26934) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Hol vennéd igénybe?
Minimum vdsl hálózat legyen, ha iptv-t szeretnél. Hibaelhárítás példás.
A többit majd a többiek megmondják, mert én túlságosan elfogult vagyok a céggel szemben :)

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26936) Lali-213


Lali-213
senior tag

Bocsi, hogy újra felteszem a kérdést: 250/100-as előfizetése van valakinek? Mennyit tud valójában?

(#26937) Martin Eden válasza katonatom90 (#26934) üzenetére


Martin Eden
tag

Nálunk két éve van Invitel IPTV, talán egyszer volt pár órás kiesés egy reggeli órában, de ha jól emlékszem az is előre bejelentett karbantartás volt, amúgy max. csak a műsorújsággal volt egyszer-kétszer valami hiba (csúszás vagy hiány). Viszont a full hd csatornák között a ~4 mbit/s kódolásúak elég szörnyűen festenek, na meg a Digisport 2 HD-n folyamatosan fel/le ugrál a kép egy pixelsornyit, meg a sport 1-2 sd-nél a két oldalon is van egy-egy fekete sáv, szóval van pár apró hiba, de nálunk azért összességében elég stabil.

[ Szerkesztve ]

(#26938) olasz61 válasza Lali-213 (#26936) üzenetére


olasz61
tag

(#26939) Lali-213 válasza olasz61 (#26938) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nagyon meggyőző, köszi a választ. 😉

(#26940) katonatom90 válasza Ace Ventura (#26935) üzenetére


katonatom90
csendes tag

Szia. Bács-Kiskun megyében egy kis településen, itt vidéken nincs kábel szolgáltatásuk most egy helyi szolgáltató van de elég kevés a hd csatorna ahhoz képest hogy mit szolgáltatnak elég drága, az internet meg 20 megás az kábelneten jön azzal nincs baj.

(#26941) kokopo válasza katonatom90 (#26934) üzenetére


kokopo
aktív tag

Hy
Vac-on nincs baj veluk, de azert varom a DIGI-t

(#26942) l.skywalker válasza Lali-213 (#26936) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem is az van és mivel a hálózat egyáltalán nem telített így a 280-300 közötti érték általában kijön.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26943) Lali-213 válasza l.skywalker (#26942) üzenetére


Lali-213
senior tag

Felfelé mit produkál?

(#26944) l.skywalker válasza Lali-213 (#26943) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26945) Lali-213 válasza l.skywalker (#26944) üzenetére


Lali-213
senior tag

Már csak azt kéne tudni, hogy mikor jön ki a szerelő, mert még se híre, se hamva. :D E nélkül meg nehéz lesz csomagot váltani. :DDD

(#26946) l.skywalker válasza kokopo (#26941) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én egyébként nagyon gondolkozok most, hogy ha lesz Vácott Digi, akkor is váltsak-e.

Eddig ezeket a tényezőket veszem figyelembe az esetleges váltást illetően:

Pro:
- Gigabites net Diginél
- Digi Online
- IPTV néha szarakodik ill. a gyerekeknek már az az alap, hogy mindig van visszanézhető mese, ha meccset néznék akkor is :)
- Csomag ár Diginél (FTTH Digi Mindenkinek csomag hűség nélkül: 5725/hó)

Cons:
- Invitelnél van IPTV (megállít, felvesz, visszanéz stb.)
- Invitelnél van Spíler1
- Jelenlegi csomagom ára Invitelnél 10,5k/hó 1 év hűséggel

A csomag ára miatt hajlok a váltásra, minden más hiányozna...

szerk.: ja és a Vácott elérhető egyetlen szolgáltatási pont a PostaPark 2 az konkrétan a Posta épülete - tehát ha jól értem a Digi bekötötte a Postára a Gigabitet és aki esetleg abban az épületben lakik kaphat belőle? :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26947) M@Db0Y válasza l.skywalker (#26946) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

A felvétel és megállítás funkció már a legtöbb tv-vel megoldható ha rákötsz egy külső tárolót. Visszanézés ugyan nincs, de felvett műsorokat meg tudsz nézni.
Nem tudom, hogy az Invitel anno mennyi időre kötött szerződést a Spíler 1-el de hosszabbítani nem valószínű, hogy fognak szóval eléggé lutri, hogy mennyi ideig marad.

(#26948) rongaucho válasza l.skywalker (#26946) üzenetére


rongaucho
tag

D e jó, hogy egyeseknek csak ilyen problémájuk van, hogy az optikai netes Invitel helyett jobb-e a gigabites Digi? :D :D :D

Vác belvárosában sűrű könyörgések majd hálálkodások közepette kaptam ADSL-ről VDSL-t több, mint 2 hónapos várakozás után 30/6-os sebességgel...

Nem baj, most már a belváros lesz előnyben, én közelebb lakok a Posta parkhoz, mint szegény kisváciak. :DD
(Persze, tudom, nem vagyok hülye, a belvárosi részek az utolsók lesznek a Digi prioritás listáján.)

(#26949) Tonyk


Tonyk
veterán

Arról esteleg van-e valakinek valami infója, hogy ahol az Invitelnek kiépített optikája (van nyilván iptv-vel), ott a Invitel-Digi csere után marad az IPTV, vagy cserélik olyan ONT-re, amiből koax jön ki? (És kábelezhetem ismét át a házat...)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26950) M@Db0Y válasza Tonyk (#26949) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem esélyes, hogy kábelezheted újra a házat ha mindenhol egységes szolgáltatást akarnak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.