Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Soma01 válasza Ace Ventura (#25900) üzenetére


Soma01
veterán

Azt írta az Invitel, hogy nem tudja a továbbiakban biztosítani a szolgáltatást náluk. Az ügyfél fizeti a számlát rendszeresen, ezzel nincs gond.

(#25902) Ideg válasza Soma01 (#25899) üzenetére


Ideg
aktív tag

Mikrohullámú, régi Dunawebes. Általában gyenge sebességgel, max 10M körül, de az nagyon max. Melyik település?

(#25903) Soma01 válasza Ideg (#25902) üzenetére


Soma01
veterán

Debrecen. Ezért csodálkozok én is. Műholdas nem lehet?
Én még nem láttam a saját szememmel, a telepítést és a szerződést sem. De utána fogok járni. Úgy érzem van itt valami tévedés. Már az sem biztos számomra ezek alapján, hogy Inviteles. :F Pedig ezt mondták nekem.

(#25904) Ideg válasza Soma01 (#25903) üzenetére


Ideg
aktív tag

Műholdas Invitel internet nincs. Debrecenben mikrohullámú, illetve Telekom vonalon adott ADSL és hurokhordozott net van.

(#25905) Soma01 válasza Ideg (#25904) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor lehet mikrós lesz. Ott milyen sebességek lehetnek? Úgy értem, milyen sebességű csomagok?

(#25906) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Inviteles kábelnet - 60megáról 100 megabitre lett módosítva a csomag. Cseréltek kábelmodemet is, kaptam egy wifis Technicolor 7200-at. Ezen kikapcsoltam a wifit és a mögé kötött Routert DMZ-be raktam, mert ez tűnt a legegyszerűbbnek számomra és szükség van rá, mivel VPN szervert futtatok rajta, amit el kell érnem szükség esetén. A kábelmodem mögé helyezett router egy Asus AC68U.

Olyan problémám lépett fel, hogy mióta ez a kábelmodem csere megvolt, gyakran szakad a net, elmegy egy-két percre, majd visszajön. Ez naponta többször is, főként olyankor jön elő, amikor több kliens lóg a neten

A kábelmodem logjába látok hibákat, nem tudom, hogy ezek mennyire komolyak:

A jelszintek az alábbiak:

Jelszintekkel kapcsolatban: a kábelmodemhez egy tratec osztón keresztül jött a koax, ezt már lecseréltem egy itt is javasolt osztóra és a tv ágra raktam hpf85-öt, a jelenlegi értékek ezzel a módosítással értendőek. A csere előtt az SNR és a power értékek kb. 3-4-el alacsonyabbak voltak. Szerk: a tratec osztó kiszedése óta az elmúlt napokban csökkent a szakadások száma 1-2-re, de továbbra is jelentkezik.

A modemcsere előtt is előfordult alkalmanként szakadás, de sokkal ritkábban, a csere óta viszont naponta több alkalommal is, és nagyon zavaró, főként online játékok esetében.

Mit javasoltok, mit próbáljak meg a probléma forrásának megtalálásához?

Amit még ki akarok próbálni hibaszűrésként:
- modem mögé helyezett router kiszedése teszt erejéig és a kábelmodem wifijének a használata
- hálózati kábelek cseréje
- koax cseréje az osztótól a kábelmodemig (ezt legvégső esetben)

Ha mégsem sikerül a hibát kiküszöbölni, mindenképp bejelentem hibaként. Csak azért fordulok hozzátok, hátha észrevesztek olyan dolgot, amire nem is gondoltam.

:R

[ Szerkesztve ]

(#25907) kabelmania27 válasza dbius (#25906) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékek rendben vannak.
Nem szükséges a kábelek cseréje, ez a modem egy hgw, nem dmz-be kellene tenni a routert hanem ezt a modemet bridge üzemmódba kellene átállítani, elvileg a modem oldalán a rendszer menüpontban van erre lehetőség, ha nincs ilyen lehetőség akkor a 1445-öt hívd fel és kérd meg, hogy kapcsolják bridge (modem) üzemmódba.

(#25908) Prémvadász


Prémvadász
tag

Dorogon elkezdték a vdsl-t bekötözni .A régi rézkábelekre.Eddig mire vártak?Szépséghiba :mindenhol elérhető csak az én utcámban nem .Baszódj meg Invitel. :O :W

Nem bűn a lustaság.

(#25909) Lauda válasza Prémvadász (#25908) üzenetére


Lauda
félisten

Válts jobb szolgáltatóra.

(#25910) Prémvadász válasza Lauda (#25909) üzenetére


Prémvadász
tag

Ha lenne már rég megtettem volna.

Nem bűn a lustaság.

(#25911) dbius válasza kabelmania27 (#25907) üzenetére


dbius
veterán

Szia!

Köszi a választ!

Kerestem lehetőséget a bridge módra való beállításhoz, de nem találtam (Gateway és Voip menük vannak, egyiken belül sem találtam ezzel kapcsolatos beállítási lehetőséget) Ezért kellett DMZ-be raknom a mögötte álló routert.

Szerk: most alaposabban körbenéztem, ilyet találtam, ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#25912) Gubek-Einste válasza dbius (#25911) üzenetére

Nem ez az.
A Network és az Advenced menüpontok alatt milyen lehetőségek vannak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25913) dbius válasza Gubek-Einste (#25912) üzenetére


dbius
veterán

Igen, közben én is erre jutottam, hogy ez nem az.

Az alábbi lehetőségeim vannak:

Közben felhívtam a 1445-t, negyed óra után arra jutottak (egymással való egyeztetések után), hogy ezt a kábelmodemet nem lehet bridge módba rakni :F

Akkor most hogy is van ez, nem tudják, vagy nem akarják?

(#25914) Ace Ventura válasza Prémvadász (#25908) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Arra, hogy átveszi a Digi, de Dorog pont kiesik....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25915) kabelmania27 válasza dbius (#25913) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Eddig hgw-t koax területen nem adtak, lehet ez a fw nem tudja a bridge módot.
Az a megoldás, hogy 1445-ön bejelented az internethibát és a technikustól másik tipust kérsz pl cisco 3208, cbe, thomson. Elállási jogra hivatkozva 14napon belül visszakérheted a régi csomagot vagy lemondhatod.
Koax területen nincs iptv szolgáltatás, így nincs akadálya a bridge módnak.
FTTH területen hasonló problémánál cseréltek modemet.

[ Szerkesztve ]

(#25916) wmati válasza dbius (#25913) üzenetére


wmati
addikt

Nem lehet, gyártó benézet valamit és van egy szoftver hiba benne, de nem csak az Invitel.

(#25917) dbius válasza kabelmania27 (#25915) üzenetére


dbius
veterán

Köszi! :R

(#25918) Prémvadász válasza Ace Ventura (#25914) üzenetére


Prémvadász
tag

Igen ezt tudom,de megint a Doroggal van kibaszva sose lesz itt optika.Ezt a szart kifogja megvenni?Senki.

Nem bűn a lustaság.

(#25919) kabelmania27 válasza dbius (#25917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Írd majd le a fejleményeket.
wmati: Köszi az infót.

(#25920) 8zabi válasza Prémvadász (#25918) üzenetére


8zabi
őstag

Facebook, Kedvező Üzleti Flotta csoport, valódi korlátlan Telenor 4G adatkártya 6000 forint havonta

[ Szerkesztve ]

(#25921) Prémvadász válasza 8zabi (#25920) üzenetére


Prémvadász
tag

Nem tudok megszabadulni tőlük mert a tv is iptv.A műholdast nem szeretnék.

Nem bűn a lustaság.

(#25922) gabor9991 válasza 8zabi (#25920) üzenetére


gabor9991
őstag

Flottás topikban ugyanez 3800.
2 éve ez van nálam is :) csak kicsit kezd túlterhelt lenni, mert egyre többen használjuk

(#25923) 8zabi válasza gabor9991 (#25922) üzenetére


8zabi
őstag

akkor ez még jobb

Prémvadász

ennyit nekem nem érne az invitel iptv, száradjon rájuk, mi a baj a műholdassal?

(#25924) Prémvadász válasza 8zabi (#25923) üzenetére


Prémvadász
tag

Most 4990Ft-ot fizetek tv.internet,telefon.Ha mindenre külön fizetek elő sokkal több lesz.

Nem bűn a lustaság.

(#25925) Keef_Lee válasza Prémvadász (#25924) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az a "pimaszságuk" hogy nyugdíjasokkal a csak telefonért fizettetnek 4300-at!

(#25926) zzola válasza Keef_Lee (#25925) üzenetére


zzola
félisten

Nyugdíjasok kiváltságosok, nekik ingyen kellene adni?

(#25927) Prémvadász válasza Keef_Lee (#25925) üzenetére


Prémvadász
tag

Én 14990Ft-ról kezdtem.Többet nem tudok alkudni.Mindenkinek saját magának kell kikaparni a gesztenyét.Sőt lehet hogy a nyugdíjasnak optikája van.

Nem bűn a lustaság.

(#25928) raziel01


raziel01
veterán

Másnak nincs gondja a nettel Kecskeméten?
Napi 28-szor szétkapcsol. Azt látom, hogy invitel honlapján allandóan írja, hogy Kecskeméten karbantartás de kicsit vicces, hogy két naponta karbantartás van.

(#25929) kabelmania27 válasza raziel01 (#25928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#25930) Intruder2k5 válasza raziel01 (#25928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hétvégén nem igazán szoktak karbantartani.

(#25931) raziel01 válasza kabelmania27 (#25929) üzenetére


raziel01
veterán

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 2.5 dBmV 41.5 dB
Channel 2: 1.9 dBmV 41.0 dB
Channel 3: 2.6 dBmV 42.4 dB
Channel 4: 1.2 dBmV 41.2 dB
Channel 5: 4.0 dBmV 41.9 dB
Channel 6: 4.0 dBmV 42.4 dB
Channel 7: 4.2 dBmV 42.5 dB
Channel 8: 3.9 dBmV 41.6 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 31.0 dBmV
Channel 2: 31.4 dBmV
Channel 3: 31.7 dBmV
Channel 4: 30.6 dBmV

"data" koax kábelen viszont találtam egy törést aminél az árnyékolás is kilátszik. Levágnám azt a részt, mert a csatlakozó mellett van kb 5 cm-re. Viszont csatlakozóm nincs hozzá. Milyen méretű kell?

Ez jó lehet?

(#25932) kabelmania27 válasza raziel01 (#25931) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez jónak tűnik, 7mm körüli kell a 3x árnyékolású koaxra pl ilyen vagy ilyen.
Ha utána sem javul cseréld ki az mmwo osztót kettes splitter+hpf (tévés kimenetre) szűrőre vagy jelentsd be a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#25933) Keef_Lee válasza zzola (#25926) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

" 4990Ft-ot fizetek tv.internet,telefon." és "csak telefonért 4300"

Erre az ellentmondásra próbáltam felhívnia figyelmet!
Meg hogy van egy olyan szokásuk, hogy telefonon beetetik a nyuggereket, mert azok úgy sem értenek hozzá.
Így lett anyámnak is hűsége 1 évre ismét, meg párszáz forinos emelkedése, mert közel a 80-hoz nem értett, hogy ezek mire beszélik éppen rá.

(#25934) zzola válasza Keef_Lee (#25933) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Akkor lehet én nem értettem! Igen, erre figyelni kell, simán átbaxxák a népet...

(#25935) ballazol válasza Ace Ventura (#25914) üzenetére


ballazol
senior tag

2018.05.11. 09:25-én érkezett e-mail:
:)) :)) :))

DIGI Ügyfélszolgálat«ugyfelszolgalat@digikabel.hu»

Tisztelt ***** ******!

Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését.

Jelenleg FTTH hálózat kiépítése van folyamatban (kábel tv, internet, telefon) Dorogon.

Hálózatunk folyamatos bővítés alatt áll, amennyiben szolgáltatásaink megrendelhetőek lesznek, szórólapokon tájékoztatjuk Önöket.

Szolgáltatásainkkal kapcsolatban bármilyen jellegű kérdése van, kérjük forduljon bizalommal telefonos ügyfélszolgálatunkhoz a 1272-es helyi tarifával hívható telefonszámon, ahol kollégáink készséggel állnak az Ön rendelkezésére, vagy e-mailben az ugyfelszolgalat@digikabel.hu e-mail címen.

Köszönjük megértését!

Kovács-Halász Eszter

Back Office Support

DIGI Kft.

Levelezési cím: 1385 Budapest, Pf.:832.

Tel: 1272

Fax: +3617070009

E-mail: ugyfelszolgalat@digikabel.hu

Web: www.digi.hu

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#25936) Ace Ventura válasza ballazol (#25935) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez várható volt :K

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25937) Prémvadász válasza ballazol (#25935) üzenetére


Prémvadász
tag

Még ne örülj nem lesz minden hol.

Nem bűn a lustaság.

(#25938) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hol tudom lemondani megszűntetni online a lejárt előfizetésem? Regelve vagyok invitel oldalán,de nem találom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#25939) dbius válasza kabelmania27 (#25919) üzenetére


dbius
veterán

Bejelentettem a hibát neten és kértem kábelmodem cserét egy olyanra, ami kizárólag bridge üzemmódban működik.

Most volt itt a szerelő, kicserélte a kábelmodemet egy CBV382E1 kábelmodemre, amilyet zzola kollégának is beraktak.

Amikor telefonon egyeztettünk időpontot, akkor mondták egyébként, hogy már csak ezt a Technicolor kábelmodemet kapják ők is, ezt kell szerelniük, de ígéretet kaptam arra, hogy megpróbálnak olyan modemet hozni, ami működik bridge módban, így került most beépítésre ez az eszköz.

Közben találtunk egy laza F csatlakozót, azt is cserélte, könnyen lehet, hogy ez is okozhatta a szakadásokat (bár kérdés, hogy a Technicolor előtti kábelmodemmel miért nem szakadt az elmúlt hónapokban?). Az utóbbi napokban egyébként szakadáskor már a Technicolor kábelmodem is újraindult, előtte ilyet nem vettem észre.

Több helyről is megerősítették közben (a mostani szerelő is), hogy ez a Technicolor kábelmodem valóban nem tud tartósan bridge üzemmódban működni. Elvileg be tudják állítani, de újrainduláskor, ill. reset esetén visszaáll router üzemmódba.

A jelenlegi jelszint ilyen ezzel az új kábelmodemmel:

Remélem a szakadás a múlté lesz.... :U

(#25940) M@Db0Y válasza dbius (#25939) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem nem lesz a múlté ,de ne legyen igazam. Nálam is ez a fajta modem van és akkor van néha hosszabb szakadás ha a használt 8 letöltési csatorna telítődik és átugrik a másik 8-ra. Ahogy nézem a képeket nálad is 16 letöltési csatorna lehet de ezek a modemek csak 8at tudnak használni egyszerre. Amikor átáll a másik 8-ra akkor van random 1mp-2 perc szakadás.
Megoldás talán az lenne , ha olyan modemeket használnának ami tud 16 letöltési csatornát kezelni de nem értek hozzá csak tippelek.

(#25941) Lauda válasza FIREBLADE78 (#25938) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem úgy sehogy. Max letöltöd ezt a nyomtatványt, kitöltöd, beszkenneled és úgy. De hívd fel a 1443-at az a legegyszerűbb.

(#25942) kabelmania27 válasza dbius (#25939) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jó kis modem, nálam stabilan működik.
Ennél a modemnél manuálisan lehet az elsődleges letöltési csatornát beállítani.
Ismerősnél a CBV382E1 modemet cserélték 3208-as ciscora.
Különbség van a tc és az új modem közötti értékekre, mivel nem cserélték az osztót akkor lehet nem egyforma volt az időjárás a két időpontban.
M@Db0Y: Nincs mindenhol 16ds csatorna (szerintem csak a nagyobb helyeken van több freki), itt csak nyolc van.

[ Szerkesztve ]

(#25943) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Amúgy most derült ki,hogy optika van bent nálam a lakásba,de akkor miért nincs invitelnek 250,500 vagy nagyobb netje? :U :U :U Mindegy most már,lemegy az 1 év trénél aztán ha összeszedi magát ez a cég,akkor lehet visszatérek.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#25944) taki01 válasza FIREBLADE78 (#25943) üzenetére


taki01
őstag

Más:
Ma beszéltem a kivitelezés felügyelő mérnökkel és azt mondta hogy az Invitel Kismaroson csak a Szokolyai út 96-ig (ahol lakom arra az útra kérdeztem csak rá) vállalta az önerős fejlesztéseket és azt már kb 2 éve teljesítette, de persze ezen a helyen már ott volt és van a Telekom ami min 50Mbps-s netet tud adni és gondolom azért csak ezeket a részeket vállaltákba hogy konkurencia legyen a Telekomnak, a többi helyet lesz**ja mind két szolgáltató. Emiatt majd visszahulló pályázat lesz és csak 2019 fele lesz kész csak.

[ Szerkesztve ]

(#25945) dbius válasza kabelmania27 (#25942) üzenetére


dbius
veterán

Figyelmes vagy, hogy észrevetted a jelszint különbségeket :) Az oka az, hogy mielőtt kijöttek, visszaraktam a Tratec osztót (mivel anélkül ugyanúgy szakadt és így annak a hibája kizárható volt) és az is maradt, nem a sima osztó+hpf. Köszi a segítséget :R

(#25946) kabelmania27 válasza dbius (#25945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tratec osztó galvanikus leválasztást tartalmaz amitől (mivel egymás után két osztó van így több mint 10dB a csillapítás ami sok) akadhat a net ezért ha problémát tapasztalsz (korábban írtad, hogy osztócsere után csökkent a szakadások száma) kösd vissza a splittert, hogy pozitívban legyenek az értékek.
Nálam a tratec osztóval többet szakadt mint splitterrel, persze lehet más oka is volt.

[ Szerkesztve ]

(#25947) FIREBLADE78 válasza taki01 (#25944) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ettől még nem lesz normális árban és sebességben csomag. :)) Csomagok között a max elérhető net asszem 100mb :U :F Ha csak net,akkor 250,de akkor ne tvzek? :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#25948) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#25947) üzenetére

Hívd fel őket és mond el mit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25949) FIREBLADE78 válasza Gubek-Einste (#25948) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Majd jövőre,így jártak. Még én könyörögjek nekik,negyed éve lejárt az előfizum. Tegnap hozták a 250-es trét tv-vel 6k körül :C

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#25950) Linem válasza Gubek-Einste (#25948) üzenetére


Linem
senior tag

Szerintem már nem érdemes őket ilyennel keresni. Engem is hívtak 2 hónapja, hogy 9500 helyett 7500-ért tudnák adni, ha hosszabbítok. Akkor azt mondtam nekik, hogy van még hátra 2 hónapom a hűségből, addig gondolkodom. Azt hittem, hogy majd később kiharcolom a 4300 Ft-os új árat.
Most már lejárt a hűségem és nem keresnek semmilyen ajánlattal. Nem is csoda, hiszen az új áraik egy szinten vannak a régi árakkal. Tehát 9500 lenne továbbra is, ha hosszabbítanék. Gondolkodtam rajta, hogy megvárnám a Digis felvásárlást, de ki tudja, hogy mennyi ideig tartana a fejlesztés. Talán évekig, mire a max 100 mbit ED3 helyett optikát hoznának. Szóval maradt a másik verzió, a T optika. Tegnap felmondtam az Invitelt 4 év után. Ha a Digi jön és lesz változás az áraikban, akkor visszaváltok jövőre. Addig valahogy elleszek az 1 Gbit-es nettel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.