Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) grabber válasza Ideg (#25337) üzenetére


grabber
addikt

Ez mit jelent? Benne vagyok,szóval Docsis 3-ra készülnek fel?

(#25352) Ideg válasza grabber (#25351) üzenetére


Ideg
aktív tag

Nem, ez kifejezetten csak analóg KTV-re vonatkozik és csak a csatorna kiosztásban lesz módosítás.

(#25353) grabber válasza Ideg (#25352) üzenetére


grabber
addikt

Annak meg mi értelme átvariálni?

(#25354) Tonyk


Tonyk
veterán

IPTV: Sikerült nekik ma szétcseszni a beállított csatornalistám... és olyan jól rendezhető ez a szutyok zte....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25355) R3laX válasza Lauda (#25266) üzenetére


R3laX
addikt

Üdv!

Ma lett bekötve a 60-as VDSL. Ugyanolyan ZTE H168N eszközzel, viszont sehogy nem tudok belépni a setup-ba. 192.168.1.1-et sehogy nem akarja, pedig ez a átjáró IP címe.

(#25356) Martin Eden válasza R3laX (#25355) üzenetére


Martin Eden
tag

Állíts be magadnak 192.168.1.2 IP-t és csatlakozz közvetlen a modemre...

(#25357) R3laX válasza Martin Eden (#25356) üzenetére


R3laX
addikt

Á, így tényleg megy. Köszi a helpet! :R

(#25358) #94529552 válasza lazac_ (#25331) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ebben már benne van az E-számla kedvezménye is, ami nálad havi -300Ft?[link]
Majd ne felejtsd el lemondani a 60 napig díjmentesen kapott opciókat, amire nincs szükséged közülük.

(#25359) Dredd79 válasza grabber (#25353) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Semmi, de ott is lesz változás, ki és bekerülnek csatornák!

(#25360) AttyVin válasza Dredd79 (#25359) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Illetve ki.

Az NGC Wild már repült (miért?) és átvariáltak néhány másikat is. Gyakorlatilag bővítés nincs.
Mondjuk analógnál ez nem is várható, de vélhetően még sokan nézik, mert nem váltottak digitálisra (pl. nyugdíjasok?).

Én is csak azért nézem néha, mert van egy TV-tuner a számítógépben és így, lehet vele "felvenni" néhány dolgot a TV digitális PVR-je mellett is.

Üdv, Vino

(#25361) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Kedden és szerdán is azt vettem észre az RTL Spike csatornánál, hogy néha "több színű, szabálytalan csik" jelenik meg, pár másodpercre.
Korábban is néha előfordult ez más csatornáknál.
CA modult használok.
Mi okozhatja ezt a jelenséget?

(#25362) repvez


repvez
addikt

Tud valaki valami közelebbi infót az invitel digi átvétellel kapsolatban? Mert februárban lejár a hüségem az invitelnél a 15/09-es csomagjukra és jó lenne tudni, hogy milyen lehetőségeim lennének a változtatásra vagy egyáltalán milyen változások lesznek.
ugye a digitális jólét miatt is kéne min 30 mbitre növelni a csomagokat, de a digi hálózatában meg csak akar valamit fejleszteni az eddig elmaradt részeken.

Csak kérdés, hogy ez mikorra lesz meg és addig az invitel ugyan ugy szedi az áldozatait tovább ?

A problémám csak annyi, hogy februárban ha lejár a hüség akkor a kedvezmények is megszünnek és igy még drágábban kapom ugyan azt a csomagot, viszont ha hosszabitok akkor meg nem tudom, hogy a tulajdonos váltás miatt , hogy alakul a szerződés, marad minden ahogy van vagy felbontásra kerül és egy uj csomagba léphetek .
Ami tovább bonyolítja a helyzetet, hogy lehet nyáron 3 évre elköltözök igy megint nem szeretném hosszú távra elkötelezni magam , de addig még jó lenne valami gyorsabb , meg ha nem jön össze a nyár akkor meg föleg.

(#25363) Lauda válasza repvez (#25362) üzenetére


Lauda
félisten

Miután lejár a hűséged, ugyan annyiért kapod továbbra is a mostani csomagot hűség nélkül. Nem adhatják drágábban.

(#25364) Linem válasza repvez (#25362) üzenetére


Linem
senior tag

Egyáltalán a GVH rábólintott már a felvásárlásra? Erről nem tudok semmit. Egyébként tavaly még volt róla hír, hogy az átvett területeken fejleszteni fog a DIGI. Azt hiszem ez: [link]

(#25365) tzimash válasza raider21 (#25347) üzenetére


tzimash
őstag

Na megnéztem, így fest:

Ha jól sejtem elvileg elérhető lenne a 60-as net...

(#25366) raider21 válasza tzimash (#25365) üzenetére


raider21
aktív tag

Jól sejted!
Ha a szinkronsebesség pont nem is lenne meg, de 55-60/15-20 Mbit/s körüli sebességgel gond nélkül mehetne a vonaladon a net. ;)

Azért én még ütném egy kicsit a vasat, hivatkozva a HGW mért vonali paramétereire, hogy menne nálad a 60 -as csomag. Próba cseresznye! ;) :)

raider21

(#25367) Lauda válasza tzimash (#25365) üzenetére


Lauda
félisten

VDSL esetén iptv mellé csak 30-as netet fogsz kapni.

(#25368) #94529552 válasza repvez (#25362) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem egy fél évig semmi nem fog történni, ha már engedélyezték is a tulajváltást.

(#25369) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mitől lehet,hogy pár napja az RTL Spike képe néha kockásodik?
Más csatornát nem néztem a héten.
Jelezzem feléjük?
Samsung okostévén,CA modul mellett hogyan tudom megnézni a jelerősséget?

(#25370) zzola válasza GEPESZ66 (#25369) üzenetére


zzola
félisten

Manuális keresésnél nem írja a jelszintet?
Nálunk tegnap az AXN HD kockásodott kb. óránként.
Egy Telekom IPTV-hez az Inviteles DTV sehol sincsen, igaz ennek az ára sem annyi...

Tényleg egy beltéri egységet tudtok javasolni? 15k körül már kapni Aviko (?) DTV-re alkalmas vevőegységet, azok milyenek lehetnek? Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#25371) gingerbalm válasza repvez (#25362) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

a flip elérhető nálad? februári lejárat után/vagy még a lejárat előtt, hogy folytonosságban maradj, fizess elő arra, ott nincs hűség

(#25372) repvez válasza gingerbalm (#25371) üzenetére


repvez
addikt

Az invitelen kivül semmi más nem érhető el nálam, kábel sincs és más szolgáltató sem és még térerő sincs , hogy mobil nettel kiváltsam, ezért örülnék neki ha minél elöbb lezajlódna a digi átvátel és a fejlesztések is megkezdődnének, mert a 15/0,9-es net 7k ért nem kicsit sokallom, de nincs más.
Mikor máshol 3-4k ért meg 1000es netet TV és telefonnal használnak. :W

(#25373) Lauda válasza repvez (#25372) üzenetére


Lauda
félisten

Ne fűzz hozzá sok reményt, hogy ott fejleszt majd a digi.

(#25374) Batib válasza GEPESZ66 (#25369) üzenetére


Batib
őstag

Nálam: menü - terméktámogatas - öndiagnosztika - jelinfomáció(görgetni a lap aljára)
Nálam ez DVB-T, talán a DVB-C-nél is mutatja.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#25375) csacsi67 válasza Lauda (#25373) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem fog hasonló helyzetbe vagyok én rákérdeztem semmi nem fog változni. Meg vannak a nyertes pályázatok hol lesz fejlesztés.

(#25376) gingerbalm válasza repvez (#25372) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

basszus :(((

(#25377) taki01 válasza repvez (#25372) üzenetére


taki01
őstag

Nálam is hasonló a helyzet csak annyival jobb nekem, hogy itt van mobilent. Itt csak max 10/0,5Mbps-es vezetékesnet érhető el. Ja ez Kismaros vége (belterület) és tőlem pár házzal odébb már csak 5 Mbps-t adnak ki, de 300 méterrel lejjebb meg ott a Telekom.
Ahogy több cikk is írta a DIGI-nek meg kell küzdeni-e az ügyfelekért mert a leamortizált hálózatokon nem lesz versenyképes és ott van még az ügyfélelégedettség is. Kénytelen lesz valami nagyszabású fejlesztéseket véghez vinni mert ha nem akkor ugyan olyan szarba lesz mint az Invitel ezeken a területeken.
Kismaroson is ahol elérhető a Telekom ott elkezdtek átvándorolni oda, csak most kezdtek vissza szivárogni, mert az Invitel benyomta azt 5000 Ft-os csomagot.

(#25378) repvez válasza taki01 (#25377) üzenetére


repvez
addikt

Meg azért is kénytelen lenne fejleszteni, mert az unios szabályzás miatt a 30 mbites lesz a minimum szolgáltatás.
DE ha nem akkor a GVH-nak megint megy majd egy szép kis levél a diszkriminációval és a szabad választási lehetőség hiányára hivatkozva, amit akár már most is meg lehetne tenni az invitellel.

(#25379) csacsi67 válasza repvez (#25378) üzenetére


csacsi67
addikt

Ez sok mindent elmond ha nem nyert adott járásban akkor max saját eröböl kénytelen fejleszteni .[link]

Itt ki lehet bogarászni ki nyert hol [link]

[ Szerkesztve ]

(#25380) repvez válasza csacsi67 (#25379) üzenetére


repvez
addikt

A pdf alapján az én járásom 1,5 mld foritot kap az MVM fejlesztheti 2016.08-as dátum van megadva, de a térkép alapján a saját lakhelyemen a szolgáltatás nem elérhetőnek fehér karikásnak jelzi a netet , pedig ha nem is gyors de 30mbit alattinak kéne jeleznie.

Gondolom majd megint a 20. alválalkozón keresztül lesz megoldva ha egyáltalán lesz valami, pedig ahogy átnéztem az egyik legtöbb támogatást ez a járás kapta, ami nem is csoda a fentiek tükrében, amenynire el van maradva mind technologia mind sebesség terén az invitelnek hála.

(#25381) taki01 válasza repvez (#25378) üzenetére


taki01
őstag

Az is szánalmas hogy nálunk aki közelebb van a központhoz az olcsóbban kapja a 60Mbps-s netet mint én ha most előfizetnék a 10Mbps-re.

Ami nálam elérhető:

és ami a DSLM közelében elérhető:

(#25382) repvez


repvez
addikt

[link]

ez alapján 2018 augusztáig kell kiépiteniuk a rendszert , ahhoz, hogy ennyi területen végezzenek ahhoz ,már illene nekikezdeni.

(#25383) Ideg


Ideg
aktív tag

Szerintem a DIGI nem fog fejleszteni a mostani Inviteles területeken. Az Invitel most éppen a SZIP program keretén belül upgradeli a hálózatát. Itt megtalálhatóak összeszedve a linkek hozzá

Egyik ismerősöm egy vidéki helyi internetszolgáltatónál dolgozik, ők főleg mikrohullámú netet adnak és néha bedolgoznak a DIGI-hez is. Azt mondta, hogy a DIGI most inkább a mobil tornyokra, adókra koncentrál, mert folyamatosan csak ilyen melókra mennek hozzájuk heti rendszerességgel. :) Ugye lesz majd mobil szolgáltatásuk is, sőt meg is vannak csúszva vele tudtommal.

(#25384) csacsi67 válasza Ideg (#25383) üzenetére


csacsi67
addikt

Biztos ,hogy nem fog max ad mobilnetet ha egyszer elindul.

Itt le lehet kérdezni pontosan amit linkeltél hol lesz fejelsztés. [link]

(#25385) repvez válasza Ideg (#25383) üzenetére


repvez
addikt

Eszerint a táblázat szerint az én településemen tavaly nyáron el kellett volna kezdődnie a fejlesztésnek és most 04,30-*ig befejezni. igaz, hogy csak 350 végpontot jelöl a pdf , de ezidáig még egy kapavágás nem történt a környéken se egyik településen sem, nem hogy nálunk.

ÉS ahogy az időjárás mostanában változik a hideg téli napok mégcsak ezután jönnek, nem hinném, hogy az átfagyott hóval boritott területet most kezdenék el túrni.

(#25386) Ideg válasza csacsi67 (#25384) üzenetére


Ideg
aktív tag

"A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tenderén elnyert 1800 MHz-es mobilfrekvencián a DIGI magas minőségű, hang- és adatforgalmi szolgáltatást nyújtó hálózatot kíván építeni és üzemeltetni. A tervezett hálózat 40 MBit/s sebességű mobil adatforgalmat tesz majd lehetővé. A szükséges hatósági engedélyek megszerzését és az egyéb adminisztratív előkészületeket követően a DIGI haladéktalanul elkezdi a hálózatépítést, a szolgáltatások mielőbbi elindítása érdekében. A cég fokozatos ütemben, országos hálózat kiépítését tervezi. "

Mivel már az infrastruktúrát csinálják ezért gondolom az NMHH jóváhagyta, vsz lesz mobil szolgáltatásuk is, csak erről nem tudunk még többet.

(#25387) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni a következőben: Van az invitelnél csak netnél próbaidőszak, ha esetleg mégsem jön be? T-s DSL mellé húzatnék be Invitel kábelt pluszba. Van a mostani csomagokról tudható "kisbetűs" rész? A szomszédhoz tudnak 100MBit-et kiosztani, gondolom akkor hozzám is kijönne a 60, úgy hogy nem terheli le a másikat(kábelnek nem ismerem a mikéntjét). Illetve fixIP-t kapok, vagy váltakozó, mint a DSL-nél? Köszi! :R

(#25388) tzimash válasza Lauda (#25367) üzenetére


tzimash
őstag

Akkor azért van az, hogyha az Invitel oldalán a településemre keresve, mint új előfizető netet magában max. 60M-sat adnak, viszont IPTV-s csomagban 30M a maximum?

[ Szerkesztve ]

(#25389) M@Db0Y válasza KaiotEch (#25387) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szia.

Kábelnetnél ha a szomszédnál szuperül megy a 100 akkor nálad is 99% ,hogy nem lesz vele gond. IP cím elméletileg változik 24 óránként de gyakorlatilag amíg nem változik a modem mögötti eszköz mac címe mindig ugyanazt az IP címet fogod visszakapni.
Próbaidőszak szerintem nincs hivatalosan de ha nem jó a szolgáltatás akkor X időn belül lemondhatod csak a bekötési díjat fizettetik ki ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#25390) Lauda válasza tzimash (#25388) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#25391) raider21 válasza KaiotEch (#25387) üzenetére


raider21
aktív tag

Invitelnél a 100 -as csomag optikán (ritka mint a fehér holló) és DOCSIS 3.0 KTV (100/8 Mbit/s) területen van csak.
Kábelnetnél dinamikus IP van, ha jól tudom. Ez nem xDSL, szóval a sávszélesség miatt elméletileg nem kell izgulnod előre. Utólag már bármi előfordulhat, főleg ha egyszerre sokan fent vannak. :P ;)

raider21

(#25392) Linem válasza repvez (#25372) üzenetére


Linem
senior tag

Akkor én ne is panaszkodjak a 100/8-as D3 netre? :D Pedig ideje lenne már ezt is fejleszteni, mert a Telekom egyre olcsóbban dobálja szét erre is a 2000-es netet.

(#25370) zzola: Az invitelnél nincs AXN HD. Kezd gyanús lenni, hogy Te nem is az Invitelnél vagy előfizető. :DDD A múltkor is valami olyasmit írtál, hogy a UPC-től adja neked az Invitel a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#25393) KaiotEch válasza raider21 (#25391) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kijön hozzám a 100, de nekem elég a 60 is(most T-nél 10/0,5 DSL van az itteni 100-as áráért). Hát ettől félek én is, hogy ha sokan lógnak rajta, akkor belassulhat. p2p-t mennyire engedélyezik?

[ Szerkesztve ]

(#25394) zzola válasza Linem (#25392) üzenetére


zzola
félisten

AMC HD volt, elírtam! Én sosem írtam olyat, hogy nekem a UPC adja az Invitel csatornákat...

(#25395) Linem válasza zzola (#25394) üzenetére


Linem
senior tag

Pedig írtad..: [link] [link]

de mindegy, nem ez a lényeg, csak vicceltem, ha nem ment át a smiley-ból

(#25396) Kicsirics77 válasza KaiotEch (#25393) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Gyakorlatilag mindíg 100 néha meglassul de nem számottevő.
Évek óta p2p megy nálam kb 50TB a feltöltésem eddig!Sosem volt belőle gond,hogy mennyi a hálózati forgalom.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#25397) zzola válasza Linem (#25395) üzenetére


zzola
félisten

"Elmondása szerint", "mondta", az megvan, hogy ezek nem az én gondolataim?

Amúgy a mai világban akár egy fejállomás is lehet közös, mint például a Telekom-Telenor 4G lefedettsége...

[ Szerkesztve ]

(#25398) Linem válasza zzola (#25397) üzenetére


Linem
senior tag

Lehetne közös, de a tv csatornákkal csomagokban kötnek szerződést. Ha az egyik szolgáltató nem adja, mert nincs szerződése a csatornákkal, akkor a másik szolgáltató kölcsönzi neki, hogy továbbíthassa? Én csak józan paraszti ésszel gondolom ezt lehetetlennek éppen a szerződések miatt.

Ha tudsz mutatni valamilyen linket, vagy papírt, hogy a UPC-től kapja a csatornákat az Invitel és azt továbbítják neked, akkor én elhiszem..

(#25399) zzola válasza Linem (#25398) üzenetére


zzola
félisten

Elmondom harmadszorra is, l a s s a n, hogy mindenki megértse! Ezt a szerelő mondta, aki itt volt, nem én találtam! Én nagy ívben lesz@rom, hogy honnan jön az adás! Eddig sem érdekelt és ezután sem fog!

(#25400) Dredd79 válasza zzola (#25399) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Miert ne johetne mastol az adas? Voltam egy fejallomason nemrég volt ott upc, digis, T kartya...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.