Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) -ZeeZee- válasza M@Db0Y (#26950) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ha most invitel kábel van (koax), de szeretnék T-s optikára váltani, akkor mivel kell kábelezni?

(#26952) M@Db0Y válasza -ZeeZee- (#26951) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Akkor ahol bejön az optika ott lesz egy T-s router és abból kell UTP kábelt vinni minden tv-hez ami a tv-nél bemegy egy boxba és a box hdmi-vel csatlakozik a tv-re.

Ha most inviteles koaxos vagy akkor javaslom megvárni a DIGI optikát és azt a jelenlegi rendszerre rá tudod kötni mindenféle kábelezés és extra boxok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#26953) Tonyk válasza M@Db0Y (#26950) üzenetére


Tonyk
veterán

:(((

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26954) l.skywalker válasza M@Db0Y (#26947) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az ár lesz a mérvadó egyébként és az internetsebesség...

(#26948) rongaucho: amit azért nem értek nálad, mert amikor én Vácra költöztem a családdal 2013-ban a Széchenyi utcára a mélygarázs melletti épületbe, akkor ott alapból VDSL-t kötöttek be, majd ugyanezt a szolgáltatást vittem tovább a Múzeum utcába és csak akkor kellett lemondanom róla, amikor kiderült, hogy Kisvácon már alapból optika van...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26955) -ZeeZee- válasza M@Db0Y (#26952) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm. Nálunk nem fog a Digi fejleszteni, mert most is csak 15Mbs az internet csúcsa és analóg TV adás van. A T meg "behálózta" optikával az egész települést, csak a gerincet elfelejtették kiépíteni a szomszéd faluból. Majd csak jövőre lesz belőle valami. A lényeg: a jelenlegi koax helyett UTP kábel majd.

(#26956) rongaucho válasza l.skywalker (#26954) üzenetére


rongaucho
tag

Az Invitelt én sem értem. 2008-ban költöztünk a belvárosba, akkor még csak ADSL volt mindenhol. Azóta sem próbáltak rábeszélni, hogy váltsak VDSL-re, sose hívtak, sőt, ha megnéztem az invitel.hu-n, a címemen csak ADSL-t ajánlott az oldal. Csak az volt a gyanús, hogy a szomszéd házakban már VDSL van... Szóval felhívtam a 1443-at, és meggyőztem az ügyfélszolgálatot, hogy nálam már kell lennie VDSL-nek, így lett nekem is plusz néhány hónap várakozással...

(#26957) ballazol válasza rongaucho (#26948) üzenetére


ballazol
senior tag

kőkemény problémák ezek :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26958) trec12 válasza l.skywalker (#26946) üzenetére


trec12
addikt

A Digi az első 3 hónapban 2990, ha aláírsz 1 évet. Azért elég nagy az árkülönbség a Digi javára....Persze a te dolgod. :K

[ Szerkesztve ]

(#26959) zadir1


zadir1
tag

Hali!

Vettem egy Asus Vivobook S14 Notebook-ot és sajnos nem megy a net rajta. Wifire felmegy, majd sárga felkiáltójel alul és nincs net. Adsl 15 megás netem van és ZTE zxhn h168n típusú router. Az ügyfélszolgálaton nem tudtak segíteni, aztmondták hívjak informatikust, vagy rendszergazdát, mivel nem kompatibilis a laptopom a routerrel. Otthon okostelefon, táblagép, ps4 eszközökön működik rendesen a net. Elvittem a laptopot Upc kábeles és egy mikrohullámú netes helyre, ott ment minden probléma nélkül.
Volt valakinek hasonló gondja?

(#26960) kokopo válasza zadir1 (#26959) üzenetére


kokopo
aktív tag

frissits wifi drivert, vagy csereld le regebbire, a lenyeg hogy ne a windows-ra bizd

(#26961) Lali-213


Lali-213
senior tag

Ma kaptam meg postán az új szerződést a 250/100-as netről. A 23-as persze még nem hívott, gondolom idén már nem is fog.

(#26962) gedikart


gedikart
aktív tag

IPTV-nél ki lehet szedni a listából, hogy ahol van HD adás, ott az SD változatát ne listázza lapozáskor?

(#26963) Anonymus23 válasza gedikart (#26962) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én mondjuk azt nem értem, hogy miért küldenek ki SD jelet ott, ahol már van HD adás is, ki az az elvetemült, aki SD adót néz, ha mellette ott van az ugyanazzala műsorral a HD?
Még a régi CRT TV-ken is nagyságrendekkel szebben nézett ki a HD adás, semmint az SD. Apósoméknál még mindig egy régebbi CRT TV van, de műholdas HD boxxal.

;) - The Power of the Light Side

(#26964) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Internet sebességgel kapcsolatban lenne kérdésem, most húzták ki az optikát felénk és megkaptuk a 250/100 Mbit-et TV-vel együtt. Adott az Alcatel Lucent I-240W-A router amit a szolgáltató ad 4 csati hellyel. Ebbe bemegy 2 TV jelenleg, 1 kábel tovább egy 100-as switchbe, ahonnan több felé osztjuk a netet és a negyedik helyre bemegy még 1 kábel, amit lehozok egy D-Link DIR 842-be, ami gigabites. A problémám ezzel az utolsóval van, ugyanis a sebességméréskor ezen az ágon is csak 97 Mbps le- és 95 Mbps fel-töltés van. Hol lehet a gubanc?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#26965) kabelmania27 válasza jmarcell (#26964) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Csatlakozzál a géppel közvetlenül a modemre és nézd meg gigabites-e a netkapcsolat, ha gigabites és nincs meg a letöltési sebesség indítsd újra a modemet.

(#26966) Anonymus23 válasza jmarcell (#26964) üzenetére


Anonymus23
veterán

"negyedik helyre bemegy még 1 kábel, amit lehozok egy D-Link DIR 842-be,"

Nem lehet, hogy a kábellel van gond és csak 100 Mbitet tud? Amit leírtál az tipikusan 100 Mbites kapcsolatra utal.

Nekem is volt egy ilyen nemrég:
Modem - Router tőle 1m-re, és ebből a másik szobába át volt vezetve a hálózat egy 2. routerbe, amit repeaterként használok, mindegyik router gigabites kapcsolattal, amikor lecseréltem a fő routert egy komolyabbra, akkor tűnt fel, hogy arra a hálózati kapcsolatra csak 100 Mbitet ír, leteszteltem kábelteszterrel és minden kötés rendben volt, CAT 5e kábel, kb 10m, szóval simán kellett volna mennie az 1 Gbitnek, de mégsem. Nemrég cseréltem le egy szerelt kábelre, persze ezt előtte kipróbáltam, hogy jó-e, azóta megvan a gigabites kapcsolat azon a szakaszon is.

Én a helyedben kipróbálnám úgy is, hogy a D-Linket odavinném és egy kisebb de fixen gigabitet tudó kábellel újra rámérnék.

;) - The Power of the Light Side

(#26967) jmarcell válasza Anonymus23 (#26966) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Megnéztem a modemből közvetlen jött 225/108. Egy Cat 5e kábellel néztem, a másik kábel amit egyébként vinnék az is Cat 5e, csak az vagy 15 méter végighúzva a padláson, viszont azt anno amikor bekötötték a TV-t is akkor "megbontották" és megtoldották mindkét végén még 1-1 RJ45 csatival, szintén Cat 5e kábellel, így 1-en megy a TV meg az internet csak a helyszínen válik szét, ez lehet akkor a baj?

(#26968) kabelmania27 válasza jmarcell (#26967) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, így nem jó a kábel mert csak négy vezeték van használatban a nyolcból ezért csak 100-as a kapcsolat.

(#26969) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Ha közösíteném a jelenleg szétbontott "végeket" és a 4 érpáron elhoznám a modemtől a D-link routerig a gigabitet, akkor a routert összekötve a TV modemmel működne minden úgy, ahogy kellene? Tehát lenne IPTV meg internet is az én elgondolásomban.

[ Szerkesztve ]

(#26970) Anonymus23 válasza jmarcell (#26969) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor szerintem igen, ha a modemet repeaterként használod (azaz nem oszt IP címet, csak továbbítja a netet, esetleg másik Wifi csatornán sugároz mint a fő router), azaz ne a WAN portra kösd a bejövő kábelt, hanem az egyik LAN portra, és a kapcsold ki rajta a DHCP-t, illetve az átjárót állítsd be. Ha nem használjátok a wifi funkcióját, akkor gyakorlatilag egy switch is elég lenne oda a router helyett.
A kábel bekötésnél meg újra kell a csatikat bekötni, színre szín, ez a lényeg, a sorrend az fenn van neten millió helyen.

;) - The Power of the Light Side

(#26971) kabelmania27 válasza jmarcell (#26969) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha meglehetne oldani érdemes lenni külön kábelt vinni az iptv boxnak, Anonymus23 által leírt verzió is jó csak az iptvhez igmp képes switch kell.

(#26972) jmarcell válasza Anonymus23 (#26970) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Rendben, köszönöm.

(#26973) M@Db0Y válasza jmarcell (#26972) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Vigyázz mert így nem fog menni a dolog!
Az iptv boxok más tartományból kapnak IP-t mint amit a sima lan porton oszt a router, legalábbis telekomnál így van.
Szóval nem mindegy, hogy az iptv boxodat melyik portra kötöd a routeren, ezért ha közösíted akkor vagy az egyik vagy a másik fog menni. Invitelnél lehet, hogy másképp van, de szerintem nem.

(#26974) rongaucho válasza Lali-213 (#26961) üzenetére


rongaucho
tag

Próbáld meg a személyes ügyfélszolgálatot valahol a közeledben! Nekem is az működött, hogy ott egy kedves hölgy ott előttem felhívta az alvállalkozót, akik a szereléseket csinálják. 5 perc múlva hívott telefonon a szerelő, előtte 2 hónapig csak ígérgetés volt.

[ Szerkesztve ]

(#26975) Anonymus23 válasza M@Db0Y (#26973) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem nem teljesen tiszta,hogy mi hova van kötve, de úgy tűnt, mintha a fő eszközbe 2 TV direktbe lenne kötve, 1 db switch és egy kábel a D-Linkhez (ez a szétosztott egyik ága).

Az nem tiszta nekem akkor, hogy az egyik TV és a D-Link osztozik az ominózus UTP-n?
Mert akkor amit javasoltam tényleg nem jó, de ha a fenti osztozkodás egy régi konfigurálás és a második TV már nem a szétosztott UTP-n kapja az IPTV adatot, akkor ha újra csatizza a kábelt jól, akkor a net az menni fog a D-Linken is megfelelő konfigurálás mellett.

;) - The Power of the Light Side

(#26976) jmarcell válasza Anonymus23 (#26975) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Pontosan így van elosztva, eddig (és jelenleg is) osztoztak/osztoznak a kábelen. Valószűleg a TV-nek meghagyom ezt az osztott kábelt és inkább húzok egy új kábelt mellette a gigabitnek, ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#26977) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26975) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Én úgy értelmeztem, hogy az 1 utp-t szétszedték 2 felé. Egyik fele IPTV->IPTV, gondolom valami toldóval a másik pedig 1 routerbe megy.

(#26976) jmarcell : Ez az egyetlen működő megoldás, vagy megbarátkozol a 100mbittel.

[ Szerkesztve ]

(#26978) Anonymus23 válasza jmarcell (#26976) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát ha nem nagy fúrás faragás, akkor egy másik kábel és minden happy.

;) - The Power of the Light Side

(#26979) joecontra válasza Lali-213 (#26961) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Hívogasd az üfsz-t szorgalmasan ezzel kapcsolatban.

Üdv,
J

(#26980) l.skywalker válasza gedikart (#26962) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én a "Kedvenceimet" rendeztem be teljesen erre... beraktam minden HD adót és csak azokat vettem ki amiket soha, semmilyen körülmények között nem nézek.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26981) gedikart válasza l.skywalker (#26980) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, gondolom egy központi csatorna frissítéssel a kedvenceket is hozzá kell adni ismét, vagy csak új csatornákat?

(#26982) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

TV megy a környéken (Báránd) másnál?
Internet hasít, TV kuka.

(#26983) kabelmania27 válasza Peter Kiss (#26982) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digitális és analóg adások sincsenek?

(#26984) Peter Kiss válasza kabelmania27 (#26983) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Egyik sincs.

És mire leírtam, lett minden is. :DDD

(#26985) kabelmania27 válasza Peter Kiss (#26984) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg, hogy újra megy a tévé. Errefelé is volt már ilyen.

(#26986) tobi'' válasza Peter Kiss (#26984) üzenetére


tobi''
tag

Újfaluban is leállt 2 órára, imént jött vissza.

(#26987) pazo77


pazo77
tag

Kapott valaki számlalevél mellé ÁSZF módosulást , jövő évre vonatkozóan ?Dijnet számla mellé jött egy link ,de számomra ebből nem derül ki semmi hiába bogarászom az ÁSZF-et :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#26988) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#26989) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Sziasztok!

Tapasztalt valaki hasonlót?

kb egy hónapja van IPTV szolgáltatás a net mellé.

Mai napon azt tapasztaltuk, hogy Tv bekapcsolása után nem volt jel. Újraindítottuk a box-ot, működik is. Viszont több csatorna esetében is ( pl Viasat Nature, National Geographic stb) azt tapasztaltuk, vissza állt angol nyelvre az adott csatorna hangsávja, magyarról. Gondolom frissült a box és ezért.
Viszont elég kellemetlen, hogy nem adott képet elsőre a box és magától nem indult újra vagy bármilyen üzenet formájában nem lettünk tájékoztatva erről.(tegnap éjféltől nem volt használva 18:00 környékéig. A tv van mindig kikapcsolva, a box nincs, áramtalanítva se)

Ráadásul csatornánként, egyesével kell az elállított hangsávokat újra visszaállítani magyar nyelvre 3 gomb nyomással/ csatorna és 50 csatorna esetében az is 150 gombnyomás minimum és a csatorna váltást még nem is számoltam, és az 50-nél több volt, legalább fél óra ment rá :C

Hibabejelentő számukat hívtam, ahol az ügyfélszolgálat felé irányítottak, hogy emailben vagy telefonon jelezzem a problémát, illetve a fejlesztési javaslatot, hogy alapból magyar legyen már minden ha már az az anyanyelvünk, mivel ez nem hiba, mivel újraindítás után működik minden. :W :DDD :DD

(#26990) pazo77 válasza Ferrari fan (#26989) üzenetére


pazo77
tag

Régen amikor Albis 8073-as boxom volt , ugyanezt csinálta.
Jelentsd be hibára többször!
Nekem ZTE-re cserélték ki .
[

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#26991) Ferrari fan válasza pazo77 (#26990) üzenetére


Ferrari fan
tag

Nem ilyenünk van. De köszi a képet.

Hát az nehéz lesz, mivel a mostani operátor azt mondta, ez nem hiba, hanem frissítés után alapra áll vissza a rendszer és ez ezzel jár(angol nyelvre vissza állnak a csatornák) és ha lenne csatorna kiosztási sorrenden változtatás részünkről az is vissza állna gyári beállításra.

Zyxel boxunk van.
Most találtam meg egy pdf-et viszont.
[link]

45-46. oldalon van a TV beállítás, azon belül a kép és hang. Úgy nézz ki ez lesz az :DDD

De hogy a fenébe nem tudja ezt se a szervizes aki beüzemelte(ő mondta akkor, hogy egyesével kell beállítani....), se a hibabejelentős operátor, hogy van ilyen beállítás. :Y :W

Köszi a segítséget! :R :K

(#26992) pazo77 válasza Ferrari fan (#26991) üzenetére


pazo77
tag

Nekem a leírtak ellenére is visszaállt angolra sok csatorna , hiába állítottam be magyarra a menüben.
De járj szerencsével ! :R

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#26993) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok. Tegnap óta gyakorlatilag nincs netem. A modem értékek nagyjából rendben vannak. Mi lehet a gond. Ma mindenesetre bejelentem hibára már ha sikerül.

(#26994) M@Db0Y válasza kisapa (#26993) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ezek az értékek nem annyira vannak rendben. Vételi magas,adási is majdnem határon van.Jelentsd be, 0-24-ben van hibabejelentő.

(#26995) kisapa válasza M@Db0Y (#26994) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm ma mindenképpen telefonálni akartam. :)

(#26996) kabelmania27 válasza kisapa (#26993) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemújraindítás után is ilyen? Nézd meg router nélkül.
Az egyik letöltési csatornán alacsonyabb az SNR mint a többin.
Lehet központi probléma mert nálam is hasonlóak a letöltési értékek és rendben van a sebesség/ping.

[ Szerkesztve ]

(#26997) HarleyCustom válasza Ferrari fan (#26989) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Sziasztok!

Nálam is ugyanez a gond. Állandóan visszaáll angolra minden,amit korábban beállítottam.
Akkor a hang erőssége is visszaáll a felére,a másik TV-nél meg bekapcsolásnál 10-ből 7-szer nincs hang. Csak újra kapcsolással javul meg.
Meg olyan gondom is van,hogy például a Mozi+ akartuk nézni és gyerekzár keletkezett rajta.Előtte való nap néztük pedig.Kéri a Pin kódot,de hogy mi lehet az,fogalmam sincs. Nem raktam gyerekzárat semelyik csatornára sem, nem is állítottam ilyesmit.

UPC-t váltottunk (tizen éve az volt),Invitel-re.
100/30
Az akciós csomag.
1 hete van meg,de komolyan elbizonytalanodtam. Azért váltottunk,mert mindig volt probléma a UPC-vel.Erre meg itt is szórakozik a net,lassú,meg nincs kapcsolat,újraindítas után javul. Akkor a TV adások angolra váltanak,pedig beállítom magyarra,hang nélkül indul,majd újra ki-be kapcsolom a TV-t és van hang...
Szóval nem tetszik így elsőre.
Nekem Huawei modemet raktak fel. Ez is mintha használt lenne,koszos,retkes a doboz.:U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#26998) HarleyCustom válasza HarleyCustom (#26997) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Közben a pin kódot megtaláltam:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#26999) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ja,meg felirat is megjelenik,pedig ki van kapcsolva.:N
Komolyan vicc...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#27000) kisapa válasza kabelmania27 (#26996) üzenetére


kisapa
senior tag

Szia!
Nem tudom csináltak-e valamit de majdnem ugyanolyan értékekkel most tökéletes.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.