Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) ZolaBA


ZolaBA
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Alszom rá egyet... :)

(#26052) 8zabi


8zabi
őstag

Viszlát Invitel, drága 12 év volt :D

(#26053) mltw


mltw
csendes tag

Hello

Lehet hogy rossz helyen járok de valaki hátha tud segíteni. Telekom és invitel előfizetésem van, a vonalat a telekomtól kapom de az invitelnek fizetek a hívások után (csak vezetékes telefon). Ma vettem észre mikor telefonálni próbáltam hogy hívás helyett egy gépi hang bemondja hogy 2016 szept. 1. -én megváltozott az előhívószám hívás előtt használjam a 1502-t ha így hívok valakit megköszönik hogy igénybe vettem a szolgáltatást és foglaltat jelez, de engem tudnak hívni. Pár napja kaptam egy levelet hogy 2018 szept. 1-től megszűnik a csomag a hírközlési hatóság határozata alapján mert megszűnik a szerződés a telekom és az invitel között. Ezért nem tudok telefonálni vagy ehhez semmi köze? Én ezt úgy gondoltam hogy a szeptemberi telekom számlán a telefon és internet mellett ott lesz a hívás díj is nem külön számlán fizetem. Valakinek esetleg van valami ötlete? A szolgáltató 1443-as számát és a telekom 1412-es számát is tudom hívni de mást nem. (37perc várakozás után letettem holnap úrjapróbálom)

(#26054) kabelmania27 válasza mltw (#26053) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha jól értem Telekom primer területről írsz.
Lehet más probléma is van.
Próbáld meg a 1445-öt vagy 1414-t, a technikai ügyfélszolgálat éjjel-nappal hívható.
Amit szeptember 1-ig Invitel hálózaton keresztül telefonálsz, azt az Invitel fogja szeptemberben kiszámlázni, szeptember 1-től Telekom fogja számlázni a beszélgetéseket.
Telekomos topikban is megkérdezheted.

[ Szerkesztve ]

(#26055) Tóth11 válasza ZolaBA (#26046) üzenetére


Tóth11
csendes tag

Nyugodtan vedd meg a kiszemelt készüléket. Működni fog. Nekem Amiko HD8260+ van. És akkor a CA modult a kártyával áthelyezed az Amiko-ba és ugyanúgy jön minden műsor. És jól írták, az M4 Sport csatorna kártya nélkül is jön rajta. És még ha van USB csatlakozós háttértárad rögzíti a műsort, vagy visszatekerni illetve megállítani majd folytatni is tudod vele.

(#26056) zzola


zzola
félisten

2 napja xarakodik a szolgáltatás, internet nem volt, TV vagy működött, vagy nem. Kijött a szerelő, a padláson be volt építve egy elosztó, ami bexart! Ez generálta a problémát, rengeteg csomagvesztés volt!
Most alig van 1-2, + fel csatorna csak egy volt...

[ Szerkesztve ]

(#26057) zzola


zzola
félisten

Jók ezek az értékek? A sárgával jelölt a kérdés...
Köszi!

(#26058) kabelmania27 válasza zzola (#26057) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vételi értékek rendben vannak, feltöltésinél van két freki ahol elérte/meghaladta az 50-et.
Indítsd újra a modemet, most néztem nálam 10alatt van a correctables.06h:46m:07s után.

[ Szerkesztve ]

(#26059) mltw válasza mltw (#26053) üzenetére


mltw
csendes tag

Meglett a probléma és nem technikai gond volt. Elmaradt egy számla befizetés ezért korlátozták a vonalat. A gond az hogy én befizettem amit már igazoltam is e-mailben a csekk másolattal. Viszont ma kaptam egy levelet amiben közlik hogy felbontják a szerződés 2 tartozás miatt az egyik amit igazoltam hogy befizettem a másik 2014-es elmaradás 312 Ft (!!!) amiről eddig nem is tudtam egy számlán sem szerepel. Mivel szept. 1-től megszűnne a szerződés nem izgat a dolog felhívtam az ügyfél-szolgálatot kértem egy csekket a tartozásról, de valamit elfelejtettem megkérdezni és már nincs időm felhívni őket, ha befizetek minden tartozást de közben felbontják a szerződést akkor a vonal korlátozott marad (én csak ingyenes számokat tudok hívni de engem bárki) vagy onnantól a telekom-hoz "tartozom" és semmilyen korlátozás nem lesz "normálisan" használhatom a telefont?

(Érdekes hogy 4 éve van 300Ft elmaradásom de semmilyen értesítést nem kaptam sem egy felszólítást se egy kedves levelet hogy fizesd már be te barom semmi.)

Köszönöm a segítséget! :R

(#26060) gabor9991 válasza mltw (#26059) üzenetére


gabor9991
őstag

Távközlési szolgáltatásokból eredő tartozás amúgy 12 hónap után elévült ha tényleg nem küldtek semmilyen hivatalos értesítést a tartozásról azóta.
Szóval emiatt nem is korlátozhatnának :)

(#26061) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Nemrég lecseréltem a Digis műholdas TV előfizumat az Inviteles TV-sre, illetve emeltettem a sávszélességen (60/5-ról 100/8-asra), ami jön is szépen:

Előtte elég sokat szakadozott a net (elsősorban egy játék közben, Division), most kervesebbet, de azért csak-csak előfordul, hogy kidob a játék.

Meglestem a modemben az értékeket, az első sorban elég furcsa számok vannak, főleg a többihez képest, meg tudnátok szakérteni?
Előre is köszönöm!

;) - The Power of the Light Side

(#26062) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26061) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Kicsit több a zaj 306Mhz-en. Ettől még nem kéne megszakadnia a netednek. Ha jól sejtem nálad is 16 letöltési frekvencia van. Akkor szokott szakadni a net ha az első 8 telítődik és átvált a modem a másik 8 frekvenciára.

(#26063) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26061) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Néha érdemes újraindítani a modemet/routert.
Az elsődleges csatorna kiválasztásához írd be, hogy 3140000 utána nyomd meg a tune gombot

(#26064) Anonymus23 válasza kabelmania27 (#26063) üzenetére


Anonymus23
veterán

Megcsináltam, most a két frekvencia helyet cserélt, de a hibák azok nem.
Most is volt egy szakadás, mielőtt még piszkáltam volna.
Újraindítom, és meglátjuk mit lesz...
Ez még újraindítás előtt:

Az újraindítás lenullázta ugye az értékeket, kell itt utána valamit figyelnem?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26065) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Egy ideje Invitel előfizető vagyok, de eddig nem volt a tv szolgáltatásnál rögzítési lehetőségem. Csütörtökön bekapcsoltattam, mert néha jól jönne.
A problémám az, hogy nem tudok semmire felvételt beállítani. A műsorújságban akármire megyek rá, csak a tartalmát tudom megnézni vagy emlékeztetőt lehet rá beállítani.
A már lement, vagy aktuálisan menő műsorokat vissza tudom nézni. Az adást meg tudom állítani.
Ha műsor közben rányomok a felvétel gombra akkor azt írja: "Felvétel nem lehetséges"
A beltéri az egy Albis 8073.
Újraindítással már próbálkoztam.

Mi lehet a gond?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26066) Kicsirics77 válasza madmike (#26065) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Lehet hülye kérdés de mire akarsz rögzíteni?
A beltéri merevlemezes vagy van rákötve valami külső meghajtó?
Nem ismerem a beltériket!

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26067) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26064) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jó, hogy újraindítás után a hibás csomagok száma nulla.
Nálam modemindulás után 25perc után nullák az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#26068) Anonymus23 válasza kabelmania27 (#26067) üzenetére


Anonymus23
veterán

Fél napja lett újraindítva, és ez van, akkor ez így rendben van?

;) - The Power of the Light Side

(#26069) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26068) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Teljesen rendben van.

(#26070) Anonymus23 válasza M@Db0Y (#26069) üzenetére


Anonymus23
veterán

OK, köszi. :R

Akkor már csak azt kellene tudni, miért szakad néha a net... :(

;) - The Power of the Light Side

(#26071) zzola válasza Anonymus23 (#26070) üzenetére


zzola
félisten

Nálunk egy 2-es elosztó miatt szakadozott a net...

(#26072) Anonymus23 válasza zzola (#26071) üzenetére


Anonymus23
veterán

A villanypóznáról bejön a vezeték a padlásra, ott van az elosztó, abból jön le a modemhez és a TV-hez két külön vezeték...
A múltkor volt a szerelő és állított rajta mert eléggé gyengék voltak jelek, és határon kívül voltak...

;) - The Power of the Light Side

(#26073) zzola válasza Anonymus23 (#26072) üzenetére


zzola
félisten

Ha ilyen, akkor cseréld!

(#26074) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26068) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen. Majd nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.
Ha ideiglenesen F toldót tudnál az osztó helyére tenni ki lehetne zárni az osztóhibát.

[ Szerkesztve ]

(#26075) Anonymus23 válasza zzola (#26073) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem ilyen rémlik, nem egyszerű felmenni a padlásra, majd valamikor jövő héten meglesem.

;) - The Power of the Light Side

(#26076) Anonymus23 válasza kabelmania27 (#26074) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ki lehetne cserélni toldóra, csak nem egyszerű feljutni, illetve a szakadás sem annyira sűrű, hogy azonnal rájönnék, van, hogy 1-2 napig semmi, máskor meg 1 este megszakad párszor.
A TV-t meg nem tudom addig kikötni (tőlem mehetne, de a család nézi)...
Ma délután is szakadt a net 2x is pedig nem is játszottam azzal a játékkal... :(

;) - The Power of the Light Side

(#26077) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26076) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Mondom ,hogy akkor szakad ha az első 8 frekvenciáról átvált a második 8-ra. Ezzel nem tudsz semmit csinálni , max ha olyan modemet osztanának ami kezeli a 16 letöltési frekvenciát egyben.
Amikor átvált a másik 8 csatornára akkor konkrétan majdnem olyan mintha újraindulna a modem. 5-15mp-ig semmi.

Legalábbis nálam pont ugyanígy viselkedik. Próbáld ki ,hogy 386Mhz-et adod meg kezdőnek , az talán nehezebben telik meg és akkor kevesebbet fog szakadni

(#26078) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26076) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed az osztó tipusát meg tudjuk írni, hogy cserével/átkötéssel lehet-e a helyzeten javítani.
Próbáld meg amit M@Db0Y írt vagy a 394-es frekit hátha stabilabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26079) Anonymus23 válasza M@Db0Y (#26077) üzenetére


Anonymus23
veterán

+(#26078) kabelmania27

Hmmm, igazad lesz szerintem, a modemen minden rendben világít, külső IP címem is van, de mégis elszáll a net 5-15 mp-re, nálam akár fél percre is...
Holnap lefotózom az elosztót, és majd újra jelentkezem.

Ja, 386-ra úgy lehet átállni, mint amikor 314-re állítottam? :F

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26080) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Igen. Beírod hogy 386 es Tune gomb.

(#26081) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nah, így van elosztva:

Ahogy látom, ez egy normál splitter, meg a netes ágon valami szűrő... :F

;) - The Power of the Light Side

(#26082) wmati válasza Anonymus23 (#26081) üzenetére


wmati
addikt

Az a netes ág ? Hpf80-al ? hogy van neted ? :D

(#26083) M@Db0Y válasza wmati (#26082) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Az egy sima 2-es osztó

(#26084) wmati válasza M@Db0Y (#26083) üzenetére


wmati
addikt

Alatta van egy hpf80 jobb oldalt, arra írta hogy netes ág.

(#26085) Anonymus23 válasza wmati (#26084) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ööö, most lehet fordítva van akkor, csak nekem rémlett rosszul, de az a furcsa, hogy ez kb így van 2013 óta, de a net szakadozni csak múlt év Augusztus elején kezdett.
A TV meg csak 1 hónapja sincs bekötve, előtte csak net volt 30 / 60 / és most 1 hónapja a 100-as csomag.

És most akkor mit kellene tennem?

;) - The Power of the Light Side

(#26086) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Na nálunk elkezdett a digi optikát kihúzni :) Végre lesz valami fejlődés , bár amióta beraktak 16 letöltési frekvenciát éjjel-nappal stabilan jön a 100Mbit. De ezek szerint a digi úgy ítélte meg ,hogy nem akarja tovább üzemeltetni :)

(#26087) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálatok? Mármint a lakásban? :)

(#26088) M@Db0Y válasza Intruder2k5 (#26087) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Településen :) Pilisvörösvár/Pilisszentivánon húzzák az optikát.

(#26089) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, ez jó hír, akkor ezek szerint nem akarják megtartani a régi rendszereket. Amúgy nem csak ott, már Hódmezővásárhelyről is jelezték.

(#26090) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26081) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó, nem kell cserélni, modemértékek és a bejövő jelerősség rendben van.
A tévés kimeneten van a hpf szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#26091) M@Db0Y válasza Intruder2k5 (#26089) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Igen , jó hír bár itt elég jól összerakott D3 rendszer volt , elég sokat fejlesztettek rajta tavaly .

Remélem a tv marad koaxon valamilyen módon. Nem lenne kedvem megint szétfúrkálni a falakat UTP miatt :)

Telekom húzott optikát már tavaly ,de aranyárban van az invitelhez képest. Most megjelenik a digi remélhetőleg olcsó csomagokkal, utána megjelenik a flip mint konkurencia... Lesz miből válogatni év végén :)

(#26092) Anonymus23 válasza kabelmania27 (#26090) üzenetére


Anonymus23
veterán

OK, akkor már csak 1 kérdésem van, te 394 MHz-t, Madboy pedig 386 MHz-et írt, hogy érdemes lehet átállítani a kezdő frekvenciát.
Van ennek valami jelentősége?
Melyiket érdemes beállítani (akár csak próbaképpen is)?

;) - The Power of the Light Side

(#26093) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen marad koaxon, DVB-C lesz. Kártya vagy box csak pár csatornához kell, azt hiszem a DIGI Film, és talán a felnőtt csatornák ilyenek, a többi mind kódolatlan. A DIGI behúzza az optikát a lakásba, és ott kötnek rá valamilyen eszközt, ami azt átalakítja koaxra, UTP-re, és RJ11 telefonra. Hogy ez egy eszköz lesz vagy kettő, az csak később derül majd ki, ez területenként változó.

(#26094) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26092) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bármelyiket megpróbálhatod, nálam egy idő után 394 lesz az elsődleges de itt csak nyolc ds csatorna van.
M@Db0Y: Lehet azért fejlesztenek mert ez a két település agglomerációban van+konkurencia miatt. Marad a dvb-c szolgáltatás. ITT és ITT olvashatsz az eszközökről és működésükről.

[ Szerkesztve ]

(#26095) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#26094) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Óó akkor ez szuper lesz. Itt nem nagyon van az invitelnek konkurencia. 120-as net +tv + telefon a telekomnál 12k... Szórólapoznak ilyen árakkal míg az invitelnél a 100+tv+telefon 4290.
Akinek kell az 1000 meg 2000Mbit annak alternatíva a telekom. De így , már még jobb lesz remélhetőleg ,hogy a digi is átáll optikára.

(#26096) Anonymus23 válasza kabelmania27 (#26094) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm neked és mindenkinek a segítséget!
Magától is átvált ahogy látom, most pl ez fogadott a modemnél, pedig hozzá sem nyúltam:

Akkor ez egyelőre marad így, itt szerintem sajnos nem fejleszt a egyelőre digi, a városnak van egy saját tulajdonú netes cége is, ami optikán és wifis hálózaton keresztül is szolgáltat.
Van olyan része a városnak, ahol 4 féle net is van (Telekom, Invitel, HB Com optika és wifi), és van ahol semmi (kivéve a wifis net, de az gyalázatos áron gyalázatos sebesség)

;) - The Power of the Light Side

(#26097) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#26096) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Szerintem is első kőrben nagyváros környékén van esély fejlesztésre.
Ex Aktiv-I területen is megmaradtak a régi csomagok, az jó, hogy nálad 16 letöltési csatorna érhető el.
M@Db0Y: Lehet ott akkor is építenének hálózatot ha nem vették volna meg az Invitelt.

[ Szerkesztve ]

(#26098) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26096) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Magától vált át ha az első 8 csatorna megtelik. Ilyenkor tapasztalhatsz szakadást. Nálam ez általában 5-15mp alatt lezajlik.

(#26099) dbius válasza Anonymus23 (#26096) üzenetére


dbius
veterán

Hajdúböszörményben laksz esetleg?

(#26100) Anonymus23 válasza dbius (#26099) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen.

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.