Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Zsombe válasza taki01 (#26294) üzenetére


Zsombe
senior tag

Van, csak nem mindenhol, pl. nálunk sem. :( Esetleg Digis ismerősöd tudja, mikor lesz fejlesztés?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26302) taki01 válasza Zsombe (#26301) üzenetére


taki01
őstag

Nem tud semmi konkrét dátumot. Nekem is csak annyit mondot Kismarosra hogy 1-2 hónap és meg lesz csinálva az optika.

(#26303) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Átraktam a Huawei hg8245h eszközt bridge módba, hogy a saját TP-Link routeremet tudjam használni. Ezzel nincs is semmi gond, viszont így már nem tudok bejelentkezni a hgw-re a 192.168.0.1 címen, pedig még a ledeket ki szeretném kapcsolni rajta. Próbáltam az 1-es LAN portra kábellel rácsatlakozni, de úgy sem jártam sikerrel.

Hogyan tudok rácsatlakozni? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26304) taki01 válasza Zsombe (#26303) üzenetére


taki01
őstag

Fix ip címet kell beállítani annak a gépnek amiről beszeretnél lépni.
Összefoglalóban is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#26305) Safranek


Safranek
aktív tag

Jó reggelt,

Hívott Invitel hogy a jelenlegi telefon csomagunk kivezetésre kerül. Amit ajánlottak helyette , természetesen többe kerül :((( ezért nem kívánom elfogadni.

Milyen végkifejlete lehet az ügynek?

Köszönöm

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#26306) Lauda válasza Safranek (#26305) üzenetére


Lauda
félisten

Jelzed, hogy nem fogadod el az ajánlatot és megszünteted az előfizetést.

(#26307) Safranek válasza Lauda (#26306) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ok.
Amennyiben szükségem van a szolgáltatásra , akkor kénytelen vagyok elfogadni az új , emelt árút?
Nincs más lehetőség , ha jól gondolom.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#26308) Lauda válasza Safranek (#26307) üzenetére


Lauda
félisten

Kénytelen vagy elfogadni..

[ Szerkesztve ]

(#26309) Intruder2k5 válasza Safranek (#26307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Utánanéztél, hogy biztosan megszűnik-e? Nem lehet, hogy csak az értékesítése szűnik meg, de lezárt csomagként még használhatnád tovább is, csak valami túlbuzgó ügyintéző próbál megdumálni a drágább csomagra?

Van erről ÁSZF változás közlemény? Kaptál róla írásos értesítést, hogy megszűnik a csomag, vagy csak valaki felhívott telefonon?

[ Szerkesztve ]

(#26310) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok valamilyen infót mondani a spíler2-ről?
Mert úgy olvastam, hogy elvileg ma indul.
Egyáltalán lesz az Invitelnél?

Köszönöm.

(#26311) kabelmania27 válasza Metron5200 (#26310) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Sajnos nincs még infó, ha lesz akkor
Safranek: Ha megszüntetnék előbb fel kellene mondaniuk a szolgáltatást.

(#26312) Metron5200 válasza kabelmania27 (#26311) üzenetére


Metron5200
csendes tag

Ok, köszi!
Ha a múltból indulok ki, akkor a Spíler1 sem volt mindjárt elérhető, szóval talán pár hét múlva okosabbak leszünk.

(#26313) Livius


Livius
őstag

Mi az aktuális infó a Digi-féle felvásárlásról? Szigetszentmiklóson a rokonoméknál még 1 év hűség van az Inviteles IPTV+Net+Telefonra, de időközben már ott van az utcában a Digi is. Mikor várható kb hogy átmozoghat mindenki akár hűségidőn belül is a Digihez már szabadon? Jelenleg az Inviteltől csak annyi infót kaptak, hogy 1 évig még hűségidejük van, szóval szerződésbontásra ki kellene fizetniük az eddigi elhasznált kedvezményeket, hogy váltsanak Digire végre.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#26314) kabelmania27 válasza Livius (#26313) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Erről sajnos nincs jelenleg információ. Pár nappal ezelőtt inviteles prospektust dobtak be a postaládába.

[ Szerkesztve ]

(#26315) Lauda válasza Livius (#26313) üzenetére


Lauda
félisten

Mikor várható kb hogy átmozoghat mindenki akár hűségidőn belül is a Digihez már szabadon?

Várható egyáltalán ilyesmi? Hol hallottál erről?

(#26316) M@Db0Y válasza Lauda (#26315) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nálunk már megtörtént. Kihúzta a digi az optikát és át lehetett szerződni aktív hűséggel. Kb minden inviteles megtette mert az eddigi átlagos 6000-8000Ft-os havidíjról lecsökkent 4xxx-re , nem emlékszem pontosan.

(#26317) Intruder2k5 válasza Lauda (#26315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem itt is írtak ilyet egy-két hete.

(#26318) Lauda válasza M@Db0Y (#26316) üzenetére


Lauda
félisten

Nem semmi. Érdekes amúgy, hogy mi ebben az üzlet nekik. Persze attól függ mennyi a konkurencia a környéken.

(#26319) Intruder2k5 válasza Lauda (#26318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az, hogy mielőbb meg akarják szüntetni a két hálózat párhuzamos fenntartását, ha már úgyis készen van az optika. A régi rendszerek üzemeltetése jóval többe van, akár koax, akár xDSL. Egy ideig megengedik, hogy váltsanak az emberek, aztán majd kötelező lesz, mert a régit le fogják kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#26320) Lauda válasza Intruder2k5 (#26319) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ebben tényleg van logika.

(#26321) kabelmania27 válasza Lauda (#26318) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Még nem volt ideje a konkurenciának árat csökkentenie + így több előfizető lesz az új hálózaton, mintha az előfizetők csak a hűség lejárta után válthatnának.

[ Szerkesztve ]

(#26322) M@Db0Y válasza Intruder2k5 (#26319) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Itt is az a tervük , hogy minél hamarabb lekapcsolják. Az utolsó aktív szerződést kell kivárniuk állítólag.
Mondjuk, ahogy a digit eddig megismertem simán lekapcsolják ha a felhasználok nagy része átkötött és befizetik a büntetést.
Mint pl. a hálózat kiépítésénél is az volt a duma , hogy 2-3 hónap lenne amíg megkapják az engedélyt az üzemeltetésre, de elötte rákötnek és majd kifizetik a büntetést. :C

(#26323) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk matematikailag ez valahol érthető is. Nyilván van egy adott előfizetői szám, ami alatt már nem lehet gazdaságosan üzemeltetni egy hálózatot, és ha az még lejjebb csökken, előbb-utóbb eléri azt a szintet is, hogy már a bírságot is inkább megéri befizetni, mint pár tucat ember miatt üzemeltetni mondjuk egy város, vagy akár község DSL hálózatát.

(#26324) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

De most mi lesz az Invitel jelenlegi FTTH hálózatán lógó júzerekkel? Összekapcsolják a most kiépített rendszerrel vagy ide is behúz a Digi új kábeleket? Hogy érthető legyen: Szigetszentmiklós kertes házas övezetében behúzta az optikát, de a belvárosi rész paneljaiban, még mindig csak az Invitel érhető el, ide nem húztak be kábeleket a Digi szerelői.

(#26325) Livius válasza M@Db0Y (#26316) üzenetére


Livius
őstag

Ezt a folyamatot kinél kellett kezdeményezni? A Digi már kezeli az inviteles usereket is? Az inviteles ügyfélszolgálat kb elhajtotta őket már a francba ilyen igénynél, hogy hűség idő alatt már átmennének inkább a Digihez.

És amúgy lenne is értelme VDSL területről az új Digi hálózatra menni mind a két fél részéről Szigetszentmiklós családi házas részén, ha elgondolkodunk itt is a megtérüléseken. (Pontosan nem tudom mi lett a Digi kiépítése ott pontosan, de biztos korszerűbb mint a 30 éves réz)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#26326) M@Db0Y válasza Livius (#26325) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Digi oldalán nézd meg , hogy elérhető-e már a településen a digi. Ha elérhető akkor hívd fel a digit és ott segítenek.
Nálunk egyébként szórólapoztak amikor elérhető lett.

(#26327) Livius válasza M@Db0Y (#26326) üzenetére


Livius
őstag

Rokonomék az illetékesek ebben, de elérhető, tudják már, volt már szórólap is. A neten is írja az digi oldala, hogy elérhető a Digi FTTH.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#26328) Safranek válasza Intruder2k5 (#26309) üzenetére


Safranek
aktív tag

Az utolsó számlalevélen vannak megszűnő díjcsomagok , de az enyém nincs közte.

Az Invitel Zrt. módosítja az egyéni előfizetőkre vonatkozó Általános Szerződési Feltételeit 2018. szeptember 1-
jével. A módosítás oka: az NMHH PC/31859-43/2015. sz. piachatározatával megszüntette a közvetítőválasztás
kötelezettséget, amit a szolgáltatók nem biztosítanak tovább egymás számára. Ezért a Szolgáltató megszünteti a
közvetítőválasztással biztosított díjcsomagokat és törli az ÁSZF-ből (ÁSZF 1. sz. és 3. sz. melléklet).

Értesítésre nem emlékszem.
>>"valami túlbuzgó ügyintéző próbál megdumálni a drágább csomagra?" :K
Erős a gyanúm.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#26329) fradi81


fradi81
veterán

Hello
invitel optika netnél mennyire normális hogy hetente többször is észreveszem elmegy a net pár pillanatra? Lehet naponta többször is megcsinálja.

moto g72, Ninebot d28e

(#26330) l.skywalker válasza fradi81 (#26329) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az szerintem a HWF vagy a router működése miatt van. Időnként "frissít" egyet. Ki lehet kapcsolni

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26331) fradi81 válasza l.skywalker (#26330) üzenetére


fradi81
veterán

Beléptem az 'alcatel-lucent' modembe, de ott nem láttam semmi hwf-et, külön router meg nincs.

moto g72, Ninebot d28e

(#26332) Sarcophagus


Sarcophagus
csendes tag

Sziasztok!
Valami változás van megint,decemberig volt szerződésem velük:

(#26333) M@Db0Y válasza Sarcophagus (#26332) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Igen én is megkaptam. Simán határozatlanná alakítják a szerződésed és pofátlanul magas árakon adnak másik csomagokat , hogy szerződj át a digihez minél hamarabb.

(#26334) wagi válasza M@Db0Y (#26333) üzenetére


wagi
senior tag

Hogy szerződik át a Digihez amikor mindenhol még Invitel van és az árak sem változtak?
Vagy ilyenkor nem az új szolgáltató árait kellene,hogy adják?

(#26335) M@Db0Y válasza wagi (#26334) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Valószínűleg aki megkapta ezt az már átszerződhet digihez. Például nálunk most húzták ki az optikát és már át lehet szerződni szóval azt sejtem , hogy amint határozatlanná válik a szerződésünk 60 napos felmondással fel fogják mondani mindenki szerződését , mert nem érné meg nekik 2 hálózatot üzemeltetni.

(#26336) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Nekem még két hónap hűségem van. A számla végén nekem is megjelent,h akciósan hosszabbíthatok ,17000ft lenne az új díj,most meg fizetek 6530ft. Vicces. Városba eddig nem volt Digi,és még a honlapon sincs feltüntetve,h hozzájuk tartoznánk. Remélem 2 hónap alatt rendeződik a dolog és tudok a Digivel szerződni. Mert a hűség nélküli ár is 10e ft felett lenne a csomagomhoz( annak idején sikerült kiharcolnom kedvezőbb árat, bár nem volt egyszerű ).

(#26337) zzola válasza cherubion08 (#26336) üzenetére


zzola
félisten

Durva a za 17k-s ár. Mi van itt, elgurult a gyógyszer a Diginél? :W

(#26338) cherubion08 válasza zzola (#26337) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Hűség lejárta előtt 1-2 héttel felhívom őket. És meghallgatom mit mondanak, de gondolom nem fognak elkápráztatni. Utána jön a szerződés felmondásának belebegtetése, mondjuk ez múltkor se jött be :DD . Ha ez se segít,akkor leváltok a legkisebb csomagra és várom hogy a Digi teljesen átvegye a városba az Inviteltől a hálózatot . Talán akkorra lesz jó ajánlat, és remélhetőleg nem kell túl hosszú időt eltöltenem a legkisebb csomagba :)

(#26339) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

Szeptember 19-én lejár a hűségem a TirplaXL telefon+net+iptv (optikai kábeles) csomagra, viszont albérletbe lakok és már augusztus 31-én ki kellene költöznöm. Ha esetleg kiköltöznék, vinném magammal a router+set top box-ot, és a hűség lejárta előtt beviszem és felmondom az járható út? Vagy szerelőnek is ki kell jönni a lakásba?
Vagy a másik megoldás, hogy átköltöztetem a szolgáltatást az új helyre, és aztán ott mondom le (ott már van másik szolgáltató bekötve)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#26340) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok,
kérlek segítsetek, mert már a hajam lassan égnek áll :) Tegnap kb 6 órán át szenvedtem, hogy a modem/router kombót bridge módba állítsam. Sikertelenül történt. ZTE ZHHN H168N a csoda masina, a rajta lévő fw: ZXHN H168N V2.1.0T2_HU. Kipróbáltam rengeteg dolgot, alapértelemezett profilok vannak beállítva ( amik visszaállnak reset után is): Internet, TV, Mgt. Ezeket limitáltan lehet szerkeszteni, tehát az Internet profilnál a Type-ot sem tudom Route-ról Bridge-re állítani. Természetesen új profilt is létre tudok hozni, ahol még ezt is figyelembe vettem: [link]
A gond az (ha jól láttam), hogy ha bizonoyos profil beállítások nem felelnek meg, akkor az Internet led fel sem villan (ha jól gondolom ekkor létesít csak kapcsolatot). Ez pedig csak pl. csak Route mód esetén történik meg. Már pedig ennek lehet, hogy így kéne működnie, de a Tp-link routeremben ilyenkor sem tud connectálni a megadott felhasználónév/jelszó párossal. Sőt, kipróbáltam direktbe csatlakozást is, hogy adsl kapcsolatként a windows-ban jelentkezem be, szintén sikertelenül.
Nekem az is nagyon fura, hogy nem lehet globálisan állítani, hogy az eszköz bridge-ként működjön, Internet profil törlése esetén (és bridge létrehozása után) is elérhető a webes felület, van dchp, stb. Természetesen a saját profilomat hozzárendeltem a megfelelő port(ok)hoz.
Lenne valamilyen ötletetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#26341) M@Db0Y válasza adamhun94 (#26340) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Persze, hogy van. Hívd fel az ügyfélszolgálatot és 5 perc alatt beállítják neked. Te nem fogod tudni bridge módba rakni.

(#26342) adamhun94 válasza M@Db0Y (#26341) üzenetére


adamhun94
tag

A fenébe, akkor az ügyfélszolgálatos megvezetett pár hónapja, amikor mondta a telefonban, hogy látja, hogy nincs bridge mód beállítva, és állítsuk már be.. :D
Csak most vettem erőt magamon mókolni.
Köszi, rájuk csörgök :)

(#26343) Zimi91 válasza garga01 (#26339) üzenetére


Zimi91
tag

Tudtommal elég ha lemondod, és beviszed az eszközöket valamelyik irodába. Második opciót nem ajánlom, 10-12.000 Ft az átköltöztetés díja.

(#26344) wagi


wagi
senior tag

Pár éve volt az Invitelnél egy lannet nevű 60/20-as csomagom.
Ez kizárólag Baján volt elérhető utp kábelen keresztül működött kellett hozzá egy felhasználónév és jelszó a csatlakozáshoz.
Időközben a Telekom kiépítette az optikát és szolgáltatót váltottam.
A bejövő kábel itt maradt a lakásban gondoltam kipróbálom működik-e még.
Simán felcsatlakozott és úgy néz ki azóta is megy.
Elfelejtették volna lekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#26345) Ideg válasza wagi (#26344) üzenetére


Ideg
aktív tag

Ez simán lehet, hisz az Invitelről beszélünk. :DDD Ha nem fizetsz érte szerintem használd nyugodtan. Mehet róla egy seed szerver. :))

(#26346) Martin Eden válasza adamhun94 (#26340) üzenetére


Martin Eden
tag

Az "Internet" profilt törölted, miután létrehoztad a sajátodat a bridge móddal? A port-bindingnél valóban hozzá kell társítani a kívánt portot. Router újraindítás konfig mentése után? A felhasználói név és jelszó páros biztosan stimmel? A szerződésben olyan betűtípust használnak, hogy nem lehet nagyon különbséget tenni a nagy i és a kis l között (kb. csak a karaktertávolságban van pár mikrométer különbség: IIIIllllllllIlIl). Az én jelszavamban kettő is volt ezekből, kellett próbálgatni, mire eltaláltam a helyes kombinációt, addig természetesen nem is ment a betárcsázás sem gépről, sem saját eszközről).

(#26347) headhunter válasza wagi (#26344) üzenetére


headhunter
addikt

...Elfelejtették volna lekapcsolni?...

Nálam kikapcsolták a digitális szolgáltatásokat (Internet +Telefon + Digitális TV), villanyoszlopon nem kötötték ki a kábelt, analóg tv ment 7.5 hónapig...

(#26348) adamhun94 válasza Martin Eden (#26346) üzenetére


adamhun94
tag

Persze, csináltam saját profilt, csináltam egy újat "Internet" névvel, a felhasználó + jelszó az stimmelt (már csak ezért is, mert mi adtunk meg anno saját jelszót), stb. Szóval volt itt minden, de a végén visszaállítottam az alap beállításokra.

Ma felhívtam őket, offline-nak látta a modemet a távoli eléréssel, így majdnem én rám lett kenve, hogy egyáltalán mit nyulkáltam bele (ők mondták anno, hogy állítsuk át ugyebár), és ezért nem tudják elérni, mert ilyenkor letilt a funkció. Ami egy kicsit ellentmondásos szerintem azzal, hogy pont egy elállítás miatt van ez a távoli support, hogy 1 perc alatt mindent rendbehozzanak. Na nem mintha túlságosan el lehetne cseszni a módosított szoftverükkel.
Na mindegy, holnap jönnek, modemet cserélnek és bekonfigolja a csávó helyben. :)

[ Szerkesztve ]

(#26349) silver-pda válasza adamhun94 (#26340) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Minden profilt törölni kellett volna, létrehozni a bridge-s profilt és kell a vlan 10. restart modem és voálá.

(#26350) taki01 válasza silver-pda (#26349) üzenetére


taki01
őstag

Ha elolvasta volna az összefoglalót akkor megtalálta volna hogyan kell bridge modba rakni az eszközt. Amúgy nem kell az összes profilt törölni, hanem csak az internet profilt és utána létre hozni egy újat amit bridgebe állít így. A VLAN Switchet ki kell kapcsolni különben rendlenességek tapasztalhatók ha be van kapcsolva.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.