Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Csatorna újrahangoláskor , CA modul esetében,teljes keresést választatok, vagy hálózatit, esetleg kézit?
Kézi esetében milyen értékeket adnátok meg ebben az esetben?
Mellé írom, hogy az Invitel honlapján, nálunk a táblázatban milyen értékek szerepelnek.
Vastaggal kiemelem, amire gondoltam.
Jók-e az értékek?
Kezdő frekvencia:370,378,114,122,130,138,146,354,362,706,714,722,730,738,746,754 MHz
Befejező:754MHz
Szimbólum sebesség: 6875,6900 kS/s
Moduláció: 64,256 QAM
ONID:103 (nem mindig kell megadni)

[ Szerkesztve ]

(#25402) zzola válasza GEPESZ66 (#25401) üzenetére


zzola
félisten

Én teljes és részletes keresést választottam! Gyors kereséssel talált vagy 12 csatornát...

(#25403) GEPESZ66 válasza zzola (#25402) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az új Samsung Smart tévénél piszkos gyors a teljes keresés, a régebbi LG-nél elég lassú.

(#25404) zzola válasza GEPESZ66 (#25403) üzenetére


zzola
félisten

Mi számít gyorsnak illetve régi TV-nek?

(#25405) GEPESZ66 válasza zzola (#25404) üzenetére


GEPESZ66
veterán

43MU6102 Samsung Smart, ill. 2 éves LG Smart.
A nem okos, 1 éves Samsungon is egész lassú a keresés.
Kitudom várni, csak érdeklődtem!

(#25406) gabor9991 válasza repvez (#25362) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez a digitális jólét hogy is van pontosan?
30 megabit minimum elérhető kell legyen mindenkinél ez idáig rendben is van.
A címemen elérhető egy helyi mikrós cég, náluk nincs is 30-as letöltéssel csomag, van az Invitel ami a címemen 5 vagy 10 megabitet tud és van a Telekom akinél koaxon akár 250-es letöltés is elérhető.
Szóval ilyenkor teljesült az az elvárás ami a digitális jólét keretében lett kitalálva?
Elég ha egy szolgáltató teljesíti egy címen az elvárt sebességű kapcsolatot vagy ez az elvárás vonatkozik a másik két szolgáltatóra is?

(#25407) repvez válasza gabor9991 (#25406) üzenetére


repvez
addikt

Ez jó kérdés, nem tudom, hogy a jogalkotok , hogy gondolják, de én ugy értelmezem, hogy a felhasználó mindegy hogy kit választ nem kaphatna 30as netnél lassabb csomagot sehol.
Ha nem igy lene akkor az megint megkötés lenne számára .
Legalább is remélem, hogy ezért kell majd fejleszteni az invitelnek vagy a diginek legalább 30asra .

(#25408) Intruder2k5 válasza gabor9991 (#25406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az NFM-nél lehetett pályázni EU-s fejlesztési pénzekre, és minden régióban egy-egy szolgáltató nyert erre támogatást. Gondolom neki mindenképp teljesíteni kell az elvárásokat, hogy elérhető legyen legalább a 30Mbps sebesség, de ez nem zárja ki azt, hogy akár ő, akár más szolgáltató értékesítsen ettől lassabb csomagot is.

Így valahogy.

(#25409) raider21 válasza KaiotEch (#25393) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem belassul, inkább ingadozik 60-100 Mbit/s között pár percig. Minden mehet, korlátozás nélkül!
De az akciós ár, csak a hűségidő alatt ennyire kedvező, a lejárat után szokott az ember nagyokat sasolni, hogy milyen árat is számláznak akkor. :P

raider21

(#25410) gabor9991 válasza Intruder2k5 (#25408) üzenetére


gabor9991
őstag

Ezeket a pályázatokat ismerem, itt az Alföldön is nyert pályázatot az invitel aminek az lesz a vége, hogy a párszáz fős kis falvakban ahol minden utca tele van lakatlan házakkal, ott lesz fttx kiépítve:)

(#25411) jana87 válasza gabor9991 (#25406) üzenetére


jana87
tag

Keveritek egy kicsit a dolgokat! Van egyszer olyan, hogy SZIP (szupergyors internet projekt), fut vagy 1-1,5 éve, sok sok milliárd uniós pénzt osztottak ki nagyoknak, közepeseknek, kicsiknek. Lehetett pályázni akár csak egy településre is, vagy akár egész járásra! Oda lehetett pályázni, ahol nem volt elérhető legalább egy olyan szolgáltató, akinél legalább 30 mbit/s net van.
És tavaly év közepén kis kormányunk bevezettette a DJA-t, digitális jólét alapcsomag (szociális olcsó internet csomag) azokban, akinek eddig nem volt pénze netre, majd ezt biztos kitudja fizetni, plusz eszközt, amivel netezik! Mindegy van és kész! Itt nincsen savszel megkötés, minden szolgáltató annyit ad, amennyit akar, de legalább 1/1 mbit/s legyen. És itt megkötés, hogy csak olyan kottetheti be, akinek előtte nem volt net előfizetése. Aztán hogy ezt mennyire tudják ellenőrizni az már más kérdés!

(#25412) #94529552 válasza GEPESZ66 (#25401) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs meg valamelyik? Használj automatikus teljes/ gyors keresést, ott nem kell semmi adat. Kézileg csak akkor kell keresni, ha nincs meg egy csatornád, és tudod a pontos értékeket hozzá. Egyes tévéken választható gyors keresés vagy hálózatos, teljes, stb., de teljesen mindegy, lényeg, hogy minden csatornát megtaláljon. Régi smart is van amelyik gyors, főleg ami nem alap/belépőszintű, ezért se lehet így általánosítani a 2 tévéd alapján.

(#25413) zzola válasza GEPESZ66 (#25405) üzenetére


zzola
félisten

Nekem egy 4 éves LG-m van, ennek legalább fél óra, míg átpásztázza a frekvenciákat, részletes keresési módban...

(#25414) gabor9991 válasza jana87 (#25411) üzenetére


gabor9991
őstag

Lehet inkább te kevered a dolgokat :)
A digitális jólét program amiről én beszéltem és a digitális jólét alapcsomag amiről te beszéltél, nem ugyanaz :)

(#25415) jana87 válasza gabor9991 (#25414) üzenetére


jana87
tag

Valóban nem ugyanaz, mert tudtommal a digitális jólét programba tartozik pl a digitális jólét alapcsomag bevezetése, ahogy az áfa csökkentése is 5%-ra, vagy hogy ingyenes wifi legyen forgalmasabb közterületeken, vagy a szip projekt is, aminek a célja, hogy minden háztartásban legyen legalább 30 mbit/s net bekötési lehetőség. Tehát nem az az elvárás, hogy minden szolgáltató, ahol jelen van tudjon legalább 30as netet, hanem legalább egy és akkor a fenti kérdésedre is válaszoltam :)

(#25416) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Napokba megszakad az internet,mintha valaki ki-be kapcsolgatná gyorsan. 3 órát tökéletesen ment alapbeállításokkal. Linkelek hibanaplót és videót is. Szűz Windowsal is ezt csinálja.

Egyenlőre cseréltem dns szervert e szerint:
[link]
Google DNS -el is csinálta tegnap este.

OpenDNS [Ami aktív most ]
Elsődleges DNS-kiszolgáló: 208.67.222.222
Másodlagos DNS-kiszolgáló: 208.67.220.220

Kép Eseménynapló:

[link]

Videó jelenség:
[link]

Mi lehet a probléma? Kábel hiba? ZTEModemRouter (Speedport Entry 2i) Hiba? Mikor ki be kapcsolódik,akkor telefonon Wifin keresztül stabil kapcsolat van.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25417) csacsi67 válasza jana87 (#25415) üzenetére


csacsi67
addikt

Tudod mi ebben az érdekes nálunk 2 szolgáltató van , és pont az a szolgáltató nyert amelyik már idáig is tudta a 30-as netet. Max az Invitel öneröböl fejleszt ami nem igen valószinü.

[ Szerkesztve ]

(#25418) jana87 válasza csacsi67 (#25417) üzenetére


jana87
tag

Simán lehetséges! Az egyik azért, mert a nagyok nagy területekre nyertek, akár teljes járás szinten. Lehet egy részén tudja a 30at, másik részén nem, de attól az egész járást vitte egy valag pénzzel! A másik lehetőség, ami kisebb sansz, de lehet: minden szolgáltatónak (kicsi, közepes, nagy) kellett nyilatkozni, hogy hol melyik területen tud legalább annyit! Ha nem tette meg vki hanyagságból, akkor arra más nyerhetett pénzt akár. Végül nem szeretnék politizálni, de természetesen mindenki tud, hall a szolgáltatók politikai "kapcsolatairól" és innentől nem is folytatom... :)

(#25419) csacsi67 válasza jana87 (#25418) üzenetére


csacsi67
addikt

Értem én miröl van szó csak érdekesség kép irtam .

(#25420) gabor9991 válasza jana87 (#25415) üzenetére


gabor9991
őstag

Tehát nem az az elvárás, hogy minden szolgáltató, ahol jelen van tudjon legalább 30as netet, hanem legalább egy és akkor a fenti kérdésedre is válaszoltam :)

Kössz, erre voltam kíváncsi, :R
Akkor így akkor a címemen nincs fejlesztési kényszer alatt az a két szolgáltató aki nem teljesíti az elvárást.

(#25421) jana87 válasza gabor9991 (#25420) üzenetére


jana87
tag

Viszont bizhatsz abban, hogy azért lesz fejlesztési kényszerben, mert megakarja tartani az előfizetőit :)

(#25422) raziel01


raziel01
veterán

Van olyan extrém felhasználás amiért szólhatnak?
30 megás kábelnet, most vettem 3TB-os vinyót aztán van is mit szedni. :D
1 hónap alatt 2-3 TB az sok?

(#25423) kabelmania27 válasza raziel01 (#25422) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem korlátoznak.

[ Szerkesztve ]

(#25424) Lauda válasza raziel01 (#25422) üzenetére


Lauda
félisten

Mehet ami a csövön kifér! :D

(#25425) wagi válasza raziel01 (#25422) üzenetére


wagi
senior tag

Van aki 1 nap alatt letölt 3 terrát :DDD

(#25426) ferun53


ferun53
csendes újonc

Segitség!Valaki!
Van valaki aki invitel kábele néz tv-műsort és ráadásul kodi-va?
Öt éves LG tv-m van,sajnos nincs benne videofelvételi szoftver.
Csak fényképnézegető és zenelista-az LG ügyfélszolgálat szerint nem is telepíthető bele.
A tv-ben kártyafogadó van,a benne lévő Ca kártya dekódolja a titkosított
. digitális csatornákat.
Tud-e akodi kommunikálni a Ca-kártyával,és ha igen hogyan.
Illetve milyen módszerrel tudom megoldani a műsor vételét,és rögzítését?
( DVB-c USB stick?,invitel beltéri a kártya helyett?)
Van egy Amiko impulse kártya fogadós tv-boxom-de az inviteles szerelő szerin nem
jó az ő rendszerükhöz. :W

(#25427) Martin Eden válasza ferun53 (#25426) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát a legegyszerűbb megoldás a felvevős box bérlése a szolgáltatótól...
Két dolog kérdéses nekem: minden csatorna kódolt-e az invitelnél dvb-c-n és hogy a kártya kizárólagosan hozzá van-e kötve a CA-modulhoz. A meglévő Amiko boxodat nem ismerve azt mondanám a kódolatlan csatornákat (ha vannak ilyenek) kellene tudnod nézni vele, illetve ha nincs a kártya eszközhöz rendelve, akár a kódoltakat is mehetnek, ha átrakod a kártyát. Egy próbát megérhet a dolog.
Ha a kártya szabadon pakolható, úgy a Kodi alatti használat is lehetséges, kell valóban egy usb-s dvb-c tuner, egy usb-s kártyaolvasó, Oscam program, valamint a TVHeadend szerver plusz kliens. És egy hdd a felvételekhez. Ezek mind lehetnek egy saját boxon, de akár külön is lehet választani a szervert és a kliens(eke)t.
De ez csak tipp, én iptv-n vagyok invitelnél, az teljesen más rendszer, ugyanakkor másik szolgáltatónál dvb-t-én és c-n már használtam efféle rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#25428) Linem válasza Martin Eden (#25427) üzenetére


Linem
senior tag

Ez nem nagyon körülményes és drága? :) Gondolom aki sokszor szokott felvenni, annak nem árt beszerezni egy nagyobb tárolót, de egyáltalán megér ez ennyit? Ha régi tv-m lenne boxot bérelnék, ahogy írtad.
(Bár én nem szoktam felvenni, de teszteltem már többször is a tv tudását. Csak egy sima 16 GB-os 2.0 pendrive-ot használtam erre a célra. 1080i-ben is tökéletesen megoldotta.)

[ Szerkesztve ]

(#25429) Martin Eden válasza Linem (#25428) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát pár műsort felvenni és aztán megnézni a tv-n, ehhez tényleg a legegyszerűbb a szolgáltató felvevős boxa. De ha az ember mondjuk szeretné a kertben laptopon/tableten nézni az élő adást (és nem valami konvertált streamet ami 30-60 másodperces késésben van, hanem ugyanazt amit a tv-jén is látna) vagy ugyanezt megtenni mobilon, vagy beállítani róla egy felvételt és vissza is nézni a telefonon (úgy hogy nem is otthon tartózkodik épp), esetleg párhuzamosan több adást rögzíteni, nos efféle dolgokat már csak ilyen rendszerrel lehet megoldani, mert ezeket még a szolgáltatótól sem kaphatja meg mind, még ha fizet érte, akkor sem. Egy (több) usb-s tuner meg egy kártyaolvasó nem egy óriási összeg és ha van esetleg valami régebbi, de működőképes laptop vagy gép otthon, tulajdonképpen adott minden, már csak egy kis Google használat kell hozzá.

(#25430) Dredd79 válasza Linem (#25428) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Kártya es a CA modul "párosítva" van, csak együtt mozgatható!
Jelenleg invitelnél DVB-C esetében nincs felvevös box, amik vannak azok csak korlátozva tudnak rögzíteni (1 tuner miatt)!

(#25431) AttyVin válasza Dredd79 (#25430) üzenetére


AttyVin
aktív tag

CA-modulnál ugyanez a helyzet, mivel itt is csak egy tuner "játszik"...

A TV PVR-je jó megoldás, de általában korlátozott.
Nálunk még egy D-sorozatú Samsung van + külső HDD.
Arról némi kikódolással és konvertálással le lehet menteni a felvett adásokat.

Az újabb modelleket nemigen ismerem, de némelyiknél van ilyesmire lehetőség.

Üdv, Vino

(#25432) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
ZTE H168N v2 modemem van, mögékötve egy tplink router. A router mostanában szarakszik, igy gondoltam kipróbálom hogy milyen ha a ZTE osztja a netet. Beléptem a setupjába, bekapcsoltam a wlan-t, adtam neki ssid-t és semmi, nem látszik semmilyen eszközről. Tul sok mindent nem lehet állítani. Nem jövök rá mi lehet a gond? Valakinek valami tippje?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#25433) Ideg válasza madmike (#25432) üzenetére


Ideg
aktív tag

Fizikálisan is be kell kapcsolni a modemen lévő wlan gombbal. Nyomd hosszan amíg nem kezd világítani a wlan led.

(#25434) csacsi67 válasza madmike (#25432) üzenetére


csacsi67
addikt

Beállitás nálam ez. [kép]

(#25435) madmike válasza Ideg (#25433) üzenetére


madmike
őstag

Köszi a tippet. Bekapcsoltam a gombbal is. Led világít, de mégsem látom a hálózatot.

csacsi67: nekem teljesen mása menü

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#25436) Martin Eden válasza madmike (#25435) üzenetére


Martin Eden
tag

Ezek így vannak beállítva nálad (WLAN beállítás rész)?:
[link]
Az is kérdés, hogy eddig a tplink végezte-e a betárcsázást, mert akkor azt is vissza kell ültetni a ZTE-re, ha azt akarod routerként használni (ha eddig bridge módban volt).

[ Szerkesztve ]

(#25437) ferun53 válasza Martin Eden (#25427) üzenetére


ferun53
csendes újonc

Köszönöm a válaszod!
Szóval a kártya a kártyafogadóhoz van rendelve(invitel szerint).
Megnézem holnap az invitelnél a beltérit,hogy lehet-e csatlakoztatni
hozzá egy dvb-c sticket amit usb-n keresztül a kodi-hoz csatlakoztatnék.
Így működhet?
Egyelőre nem tudom letölteni a Tvheadend kiegészítőt.
Azt írja ki a kodi "Ezt okozhatja az is,hogy a hálózat nincs cstlakoztatva"
Még nem tudom ez mit jelent (Wifi van böngésző,filmek,minden megy)
:W :W :W

(#25438) Martin Eden válasza ferun53 (#25437) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát ha a kártya a CA-modulhoz van rendelve, akkor igazából amiket írtam, az mind esélytelen és a szolgáltatói box-ot sem fogod tudni új tuner-rel kiegészíteni. Az a kérdés már csak, hogy minden csatorna kódolt-e, de az eddigiek alapján jó eséllyel igen, de ezt remélhetőleg pontosítja valaki, aki DVB-C-t kap az Inviteltől.

(#25439) lazac_ válasza #94529552 (#25358) üzenetére


lazac_
tag

Nem kértem e-számlát, nem akaródzik emiatt díjnetre is regisztrálni... Bár érdekes, hogy pont a telekommunikációs számla jön papíron, víz-gáz-villany-biztosítás meg online. Tudtommal nem aktiváltak extra opciót (nem látok a csatornáim között sem semmi kiemelkedőt), majd az első számla kézhezvételekor azért figyelek, köszi!

(#25440) Lauda válasza lazac_ (#25439) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a probléma a díjnettel? Egyszer regisztrálsz, 2 perc és nincs vele több teendő. Évente megspórolok vele én is egy havi díjat.

[ Szerkesztve ]

(#25441) Tonyk válasza Lauda (#25440) üzenetére


Tonyk
veterán

+ azt vettem észre, hogy ha nem a díjneten fizetem ki, a számlát, hanem utalom, akkor még -100Ft a következő havi számlán :) Mondjuk akinek a bank díjat számol fel az utalásért, annak nem akkora biznisz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25442) zzola


zzola
félisten

Mi a f@sz van ezzel a nyomorék Invitellel? Tegnap elmentette a feleségem a kedvenc csatornáit! Az M2HD bekerült a kedvencei közé, ma már hűlt helye van! Mi a pics@nak variálnak a csatornákkal?
Naponta futtassak full keresést vagy mi? :W :W :W

Sőt, nincs is M2HD!

[ Szerkesztve ]

(#25443) Linem válasza zzola (#25442) üzenetére


Linem
senior tag

Nálam január 2. óta ott van a helyén, tehát központilag biztos nem lehet probléma.

(#25444) #94529552 válasza lazac_ (#25439) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha neked évi 3600 Ft nem számít, te tudod....+ ha banki utalással fizetsz, még lehet, hogy annak is van díja, mert a dijnet meg ingyenes kártyás fizetésnek számít, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#25445) lazac_ válasza #94529552 (#25444) üzenetére


lazac_
tag

Csoportos beszedéssel fizetek (-100 forint havonta Invitelnél) minden számlát, a banki csomagomban nincs külön díja. Természetesen minden fillér számít, 3,3km-re kértem bejárási támogatást a munkáltatómtól... :DDD Szóval beregisztráltam. Hírlevelet, ÁSZF változásról értesítőt gondolom így nem kapok majd?

(#25446) adman


adman
tag

sziasztok, invitel adsl-nél publikus ip van?

köszi!

(#25447) taki01 válasza adman (#25446) üzenetére


taki01
őstag

Igen publikus IP címet kapsz.

(#25448) silver-pda válasza madmike (#25432) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Mi tárcsázott be? ZTE vagy tplink? Mint írták, ha tplink, akkor rakd át ZTE-re.
Ezen kívül ZTE-n állítsad be: rámész WAN setting-re, utána port bindig, itt megnyitod azt a "profilt" ami a betárcsázást (pppoe) végzi és lan1-4 meg ssid1-4 portokat bepipálod.
LAN setting-nél dhcp servert beállítottad? Port Control-DHCP n-él engedélyezted lan1-4 meg ssid1-4 portokat?
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#25449) Tiger24


Tiger24
tag

Van tapasztalata valakinek, hogy mostanában mennyi idő alatt aktivál be az invitel DTV-n plusz csatornákat. Konkrétan a HD csatornákat. Dec 22 óta még nem sikerült.

(#25450) zzola válasza Tiger24 (#25449) üzenetére


zzola
félisten

Én kértem mese csomagot, pénteki napon rendeltem, hétfőn aktiválták...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.