Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) ibiza80


ibiza80
csendes tag

Üdv.!

Egy rövid bejegyzést szeretnék közzétenni, egy hibabejelentéssel kapcsolatban: tegnap este néztem ( néztem volna ) a fiammal a Dortmund-Bayern meccset a Sport 2-n. A csati, többedmagával akadozott, blokkosodott félpercenként. A jelteszt megmutatta, hogy több csatornán, ami 400 Mhz feletti tartományban van a jelerősség 97 %-os, ami ok, de a jelminőség 40-60 % között ugrált folyamatosan, valamint a BER is felment 40-50 ig.

Ma reggel 10 óra körül szóltam a 1445-re, és elmondtam a hibajelenséget, és hibalapot állítottak ki. 12:30 körüli időben megjelentek a szerelők, és elhárították a hibát. ( valamelyik csatlakozó, vagy elosztó oxidálódott )

Így a jelminőség még mindig nem stabil 100 % kürüli, hanem 80-100 % közötti, de a BER 0, és nem akad a kép.

Gratula nekik a gyors kiszállásért, valamint a gyors hibaelhárításért ( vasárnap )! :C

[ Szerkesztve ]

LG 50 LB 650V

(#26802) gézu válasza codec (#26794) üzenetére


gézu
őstag

Szóval, ha jól értem, hogy ne kelljen az olcsó digis árakat érvényesíteni a drága inviteles területeken, ezért létrehoznak egy fiókcéget és oda viszik tovább az inviteles árakat.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#26803) Lauda válasza gézu (#26802) üzenetére


Lauda
félisten

Ahol kihúzták az optikát, ott átköthetsz. Máshol meg nincs olcsó digi.

(#26804) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sajnos a mi utcánkban sincs Digi :(
Februárba jár le a hűség az invitelnél, de így marad az.

(#26805) ballazol válasza Lauda (#26800) üzenetére


ballazol
senior tag

:DDD :N ;)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26806) ballazol válasza Lauda (#26803) üzenetére


ballazol
senior tag

így legyen!
(majd beszámolok...)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26807) Linem válasza plevips (#26804) üzenetére


Linem
senior tag

Az biztos nem marad, mert Digis leszel.. :U

(#26808) plevips válasza Linem (#26807) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

jó lenne :C

(#26809) kali válasza Linem (#26807) üzenetére


kali
legenda

Bizonyos értelemben, hónapok óta az már: [link]

(#26810) Lauda válasza Linem (#26807) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy nem. Nyáron hosszabbítottam és invitel.

(#26811) Linem válasza Lauda (#26810) üzenetére


Linem
senior tag

Egyelőre még itt is Invitel, de ettől még Digi. A lényeg, hogy ahol Invitel van, ott felesleges várni a Digit, mert az Invitel maga a Digi.

(#26812) plevips válasza Linem (#26811) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

Egyik munkatársam itt lakik pár utcával arrébb, most köttették be a Digi-t, az invitelt meg lemondták.
(invitelnél lejárt a hűségük)

(#26813) Lauda válasza Linem (#26811) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a felhasználóknak mindegy mi a neve. Az a lényeg, hogy húzzák az optikát vagy sem. Mert ha nem húzzák hívhatod aminek akarod, sávszéled akkor sem lesz.

(#26814) olasz61


olasz61
tag

A héten hosszabbítottam szerződést már nagyon régóta INVITEL-es vagyok kb.4-5 éve van optika a föld alatt húzták,komoly problémám soha nem volt nagyon stabil az optika,max sávszélesség mellette megy 2 TV-n IPTV+vonalas telefon.
250/100 net HG8545H modem.
A hölgy mondta hogy a DIGI a tulajdonos de Én nem fogok észre venni semmit ebből még a név is marad Invitel.
Pápán lakom.

(#26815) Linem válasza plevips (#26812) üzenetére


Linem
senior tag

Akkor ez speciális eset lehetett, mert gondolom a felvásárlás előtt is ott volt mindkettő. Viszont most már hozzád biztos nem kötnek az Invitel mellé külön Digit, mert ott már van egy kiépített Invitel hálózat, ami a Digi tulajdona lett. Esetleg majd fejlesztik az Inviteltől átvett hálózatot.

(#26816) C4mp3r


C4mp3r
addikt

azert remelem itt siofokon is elkezdik behuzni az optikat a kozeljovoben, mert t-s okadek vdsl van az orulj ha megvan 30/4-el meg invitel koax 100/8. nesze neked balaton fovarosa, digis topicban meg olvasom, hogy mar lassan pusztakotkodacson is behuzzak az 1000-es netet

(#26817) ballazol válasza Linem (#26815) üzenetére


ballazol
senior tag

mondom, hozzám meg bedobtak egy telekomos szórólapot is pénteken
szombaton meg jött az invi-16-ról a tájékoztató az inviteltől :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26818) gézu válasza C4mp3r (#26816) üzenetére


gézu
őstag

Minek oda gyorsabb net? Üdülni jár oda az ember, nem netezni. Oh wait... :DDD

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#26819) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hónap végén lejár az Invitel hűségem.
Azt mondták, hogy marad az előfizetési díj, de ha esetleg lesz áremelés, akkor változik.
Ha ismét kötnék 12 hónapra hűséget, akkor 600 Ft-al kellene többet fizetnem, de akkor az áremelés ezt nem befolyásolná.
Viszont ha esetleg lenne is kb. 10 %-os áremelés, akkor változna annyira a mostani díj, mintha megkötném a drágább hűséget.
Így semmi értelme hűségidőre szerződni.
Gondolom jól látom.

(#26820) M@Db0Y válasza GEPESZ66 (#26819) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nagyon jól látod. Ha pedig emelnek akkor majd kötsz új szerződést, lemondással fenyegetőzve az új előfizetőknek szóló árakon.

(#26821) Lauda válasza GEPESZ66 (#26819) üzenetére


Lauda
félisten

Nem emelheti annak a csomagnak az árát, ha lejárt a hűséged.

(#26822) GEPESZ66 válasza Lauda (#26821) üzenetére


GEPESZ66
veterán

De ha jön egy általános áremelés 2019-ben, akkor gondolom emelheti.

(#26823) Lauda válasza GEPESZ66 (#26822) üzenetére


Lauda
félisten

2003. évi C. törvény 127. § (6)

A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél.

(#26824) trec12 válasza GEPESZ66 (#26822) üzenetére


trec12
addikt

A Diginél sem emelték, de többünknek tévedésből igen de korrigálták a számlákat. Még úgy sem emelhették, hogy megszünt az adott akciós csomag. :N
Azt nem tudom volt-e olyan aki új szerződést kötött mert nem volt ezzel tisztában - így éves távlatban kb. 500 Ft-al jön ki többre havonta - mert lejárt a régi alapon vagy bepalizták akarva, akaratlanul... :B

Csak nagyon indokolt esetekben emelhetik a szolgáltatók a korábbi kedvezményes díjat. Szerintem ilyen a Diginél az FTTB->FTTH átépítés ergo korszerűsítés, ahol csak az egy darab - DIGI MINDENKINEK CSOMAG
FTTH TECHNOLÓGIÁVAL KIÉPÍTETT TERÜLETEKEN - új akciós csomagra lehet szerződni..

[ Szerkesztve ]

(#26825) rongaucho válasza rongaucho (#26648) üzenetére


rongaucho
tag

Másfél hónapnál tart a szerződésmódosítási ügyem (ADSL---->VDSL, modemcsere) az Invitelnél. Telefonon, személyes ügyfészolgálatnál is próbálkoztam, de mindig csak ígérgetést kapok... kezemben a szerződésmódosítás papíron, de szerelő sehol...

Ez eszembe juttat egy régi szép emléket, kb. 10 éve a DIGI-nél rendeltem műholdas TV-t, ott 1 hónap után feladtam és végül a Telekomnál rendeltem SAT TV-t. ha nem csal az emlékezetem, kb. 3-4 hónap után hívott egy DIGI-s szerelő, hogy akkor ő most jönne szerelni...

Az Inviteles személyes ügyfélszolgálaton egyébként megnyugtatott a hölgy, hogy 90 nap áll az Invitel rendelkezésére, úgyhogy karácsonyig még megjöhet a VDSL... :DD

(#26826) Ace Ventura válasza rongaucho (#26825) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Melyik körzet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26827) rongaucho válasza Ace Ventura (#26826) üzenetére


rongaucho
tag

Szia! 27-es...

(#26828) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Olyat lehet csinálni, ha lejár a hűség, lemondod a szolgáltatást, ugye 90 napig nem köthetnéd be újra, de ha más nevére kötöd be akkor ok, és akkor az új akciós csomagok közül választasz.

(#26829) -ZeeZee- válasza plevips (#26828) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem névre, hanem címre szól a szolgáltatási szerződés, tehát ezt bukod.

(#26830) Anonymus23 válasza plevips (#26828) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az nem megy, de tudsz esetleg addig korlátlan mobilnetet vásárolni, itt a PH-n van topikja ezeknek a flottás lehetőségnek, ha nem vagy hardcore nethasználó (értem ez alatt online játék ahol fontos az alacsony ping), akkor minden másra tökéletes, ha jó a lefedettség, akkor 150/50-es a mobilnet is (4G).
Ezt elő tudod fizetni akár pár hónapra is, és akkor ki tudod váltani a jelenlegi magasabb árú netet majd az olcsóbbra :K

;) - The Power of the Light Side

(#26831) Tonyk válasza -ZeeZee- (#26829) üzenetére


Tonyk
veterán

Tehát pl. amennyiben valaki eladja az ingatlanát, akkor az új lakó nem köthet határozott idejű / akciós szerződést? :U

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26832) kali válasza Tonyk (#26831) üzenetére


kali
legenda

Köthet, ha igazolja, hogy tulajdonosváltás történt, nem pedig családtagos vagy hasonló trükközésről van szó.

(#26833) -ZeeZee- válasza Tonyk (#26831) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Gondolom az adás- vételi szerződéssel kell besétálni és akkor eltekintenek ettől a szabálytól.

(#26834) Intruder2k5 válasza Anonymus23 (#26830) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lefedettség nem minden, ettől még lehet erősen terhelt is az adott cella, és akkor csúcsidőben lehet 2Mbps sebessége, mint ahogy láttuk is már a flottás topikban. Másrészt pedig a mobilnethez kell egy viszonylag drága router is, ha meg szeretnéd osztani, amit 2-3 hónapra nem kifizetődő megvenni 30-40 ezer forintért.

(#26835) l.skywalker válasza cellpeti (#26781) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez engem is érdekelt, ezért rákerestem: [link] (9. oldal)

5.2 Gombok testreszabhatósága TV készülék vezérléséhez

A távvezérlőn 4 tanítható gomb található (Power, TV / AV, VOL +, VOL-). Ezek
segítségével a vevőegység távvezérlőjével is lehet működtetni a TV készülék e
funkcióit (ki- és bekapcsolás, videóforrás választás, hangerő fel- és le).
1. Nyomja meg és tartsa lenyomva a SET gombot kb. 3 másodpercig, amíg
tanulást jelző fény pirosról zöldre vált, ezzel jelezve, hogy a távvezérlő
tanítható állapotba került.
2. Helyezze egymással szembe a két távvezérlőt (TV és vevőegység):

3. Nyomja meg a TV távvezérlőn az átvinni kívánt funkció gombját (például a
bekapcsoló gomb), a tanulási állapotjelző a vevőegység távvezérlőjén
zöldről pirosra vált.
Ezután nyomja meg a cél gombot a vevőegység távirányítón (például
bekapcsoló gomb), a tanulási állapotjelző pirosról zöld színre vált, ami azt
jelzi, hogy a tanulási folyamat sikeres.
4. Ismételje a 3. pontban leírtakat a további tanítható gombok
vonatkozásában!
5. A tanítási folyamatot követően várja meg, amíg a tanulást jelző fény
kialszik vagy nyomja meg a SET gombot! Ekkortól a vevőegység
távvezérlőjével is tudja vezérelni a TV funkcióit.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26836) Anonymus23 válasza Intruder2k5 (#26834) üzenetére


Anonymus23
veterán

Felhasználás függő.
Adott esetben akár a telefonod is megfelel erre a célra, nem ismerem a pontos helyzetet, de ez is egy opció.
Nekem pl van routerem hozzá, de akár egy telefont is be tudok állítani erre a célra, csak, hogy nálam a net használat miatt bukó lett volna, de igazából elég volt a fenyegetés a szerződés felmondására, és mindjárt baráti árakkal állt elő az Invitel, amiért már nem érte volna meg a 3 hónap bohóckodás.
Én csak mint opció jegyeztem meg, van akinek ez akár teljesen ki tudja váltani az otthoni netet.

;) - The Power of the Light Side

(#26837) Tonyk válasza kali (#26832) üzenetére


Tonyk
veterán

:)

Régi adásvételi szerződés fénymásolata, lényeges ("új" tulaj nevek, adatok) elemek kitakarva (merthogy közük sincs hozzá), dátum javítva. Mondtam, hogy eladtam. Az asszony meg újrakötötte
Igazoljam... nem hatóság ez hogy bármit is igazolni kelljen.
Persze ez mind csak a képzelet szüleménye.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26839) kali válasza Tonyk (#26837) üzenetére


kali
legenda

Nem ennyire egyszerű ez, bizonyos dolgokhoz közük van azért.

(#26840) Intruder2k5 válasza Tonyk (#26837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben igazad van, nem hatóság, nem kötelezhet ilyenre, de nem is köteles szerződést kötni senkivel, és ha ahhoz köti, hogy igazolj valamit, akkor vagy igazolod, vagy nincs szerződés.

(#26841) ballazol válasza Intruder2k5 (#26840) üzenetére


ballazol
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen akcióknak jogi következményei is lehetnek.. De hát ki mit vállal be. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26842) gedikart


gedikart
aktív tag

7 nap múlva jár le a hűségem az Invitelnél (5 Mbit/sec). A 30-as VDSL elérhető IPTV-vel, de csak új ügyélnek 4590 Ft. Ha felmondom a szerződést, szerintetek a DIGI nem tud ajánlani valami csomagot? (amit a honlapjukon nyilván nem látok, tehát valami még nem publikus ajánlat). Ezáltal megszabadulnék az Inviteles "régi ügyfél átkától".

[ Szerkesztve ]

(#26843) M@Db0Y válasza gedikart (#26842) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ha nem tudsz átkötni digire akkor simán lemondod telefonban. Ha elhangzik a lemondás szó akkor egyből lesz jobb ajánlat, de még nem annyi mint az újaknak, azt sem szabad elfogadni. CSak az új ügyfelels díjakba szabad belemenni, kis meló, de mindig belemennek.

(#26844) gedikart válasza M@Db0Y (#26843) üzenetére


gedikart
aktív tag

Én átkötnék szívesen Digire, viszont a hálózatuk nem érhető el nálunk, az Invitel hálózata viszont igen, ami tulajdonképpen az övüké, de a honlapjukon (digi) nincs ajánlatuk a számomra.
Igen, a lemondás korábban tényleg így volt, de most már azonnali hatállyal is fel lehet mondani, és attól függ, hogy kit kapsz ki a telefon másik végén, mert egy fiatalabb kollegina nyilván nem fog ügyet csinálni belőle, ha valaki felmond - ő csak a munkáját végzi, és belefér hogy felmondják a szolgáltatást. Rögzíti a felmondási igényt, a (volt) ügyfél utána besétál egy Invitel pontra és leadja a modemet. Más a helyzet a középkorosztálynál, ők inkább tudják értékelni az ügyfelet, és ők rántják elő azt a bizonyos ajánlatot a kalapból.

[ Szerkesztve ]

(#26845) M@Db0Y válasza gedikart (#26844) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Dehogyis :D Mindegyik kolléga oktatása azzal kezdődik, hogy ügyfelet nem veszíthet. Ha régebbi kolléga akkor Ő direktben fog tudni neked ajánlatot adni, ha pedig az általad említett fiatal akkor átkapcsol egy ügyfélmegtartó kollégához.
Attól ne félj, hogy első bemondásra felmondják a szerződésed.

(#26846) Intruder2k5 válasza M@Db0Y (#26845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit ugye meg sem tehet, amíg Te nem mondod ki egyértelműen, hogy felmondod a szerződést. Az, hogy érdeklődsz annak a menete iránt, hogyan, milyen formátumban, hova kell benyújtani, eszközöket kinek, mikor, és hol kell leadni, stb., nem minősül azonnali felmondásnak. Ahogy az sem, ha esetleg megemlíted, hogy van olcsóbb ajánlatod is.

(#26847) Tonyk válasza kali (#26839) üzenetére


Tonyk
veterán

Két magán fél között létrejövő szerződéshez harmadik félként semmi köze, hidd el. Milyen alapon akar ő más anyagi ügyeibe betekintést nyerni. Ennyi erővel én is kérhetném a főkönyvüket. Adásvételi szerződés szó meg ott volt benne, legye ennyi elég neki. Manapság amikor személyes adatnak minősül már az e-mail cím is ezzel hitegetni embereket, és még másolgatni is akarják... persze... :N

3 éve mikor eladtam a lakásom, megkapták a szerződés első oldalának másolatát (merthogy jöttek azzal "csak ezzel mondhatom le a a NEM HATÁROZOTT IDEJŰ szerződést" :B ), ahol kitakartam mindent, ami az új vevőről szólt, árról, stb. Lényegében kaptak egy olyan dokumentumot, mint amit a filmekben látsz, csak nem fekete filccel volt kihúzva és másolva, hanem tiszta blur volt az egész, majdnemhogy csak névelőket tartalmazott. Egy szót sem szóltak.

(#26841) ballazol

"Arról nem is beszélve, hogy az ilyen akcióknak jogi következményei is lehetnek.."

Lehetnek...persze lehet rettegni, de annak meg még nagyobb, hogy adatot tárol rólad (szerződés másolata) és egy másik félről, főleg olyat, amihez semmi köze.

Húhh nagyon messzire megy ez, ezért inkább hagyjuk! :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26848) kali válasza Tonyk (#26847) üzenetére


kali
legenda

Jogilag továbbra sem ilyen egyszerű, de rendben, nem vagy köteles mindent megmutatni a szolgáltatónak, ők meg nem minden esetben akarnak/kötelesek szerződni veled, ennyi a történet.
Annyira bemutatni nem kell, ej, milyen sok feljelentési jegyzőkönyvet elkészítettem régebben olyan ügyekben, ahol például a lakás bérlője annyira trükközött különböző szolgáltatói előfizetésekkel, hogy belecsúszott (magán)okirat-hamisítás, okirattal visszaélés és hasonló bűncselekményekbe...

(#26849) l.skywalker válasza l.skywalker (#26835) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ki is próbáltam, nekem sikerült is.

Egyébként helyzetjelentés Vácról: kertvárosi optikai övezet. Se levél, se semmi hír még a Digiről konkrét váltással kapcsolatban. Valamiért feleannyit fizetek mindenért ebben a hónapban, mint korábban - meg akartam nézni miért, de az online inviteles ügyfélszolgálati oldalra sehogyan sem tudok belépni, mindig kidob hibával/vagy letiltja random a felhasználómat.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26850) rongaucho válasza l.skywalker (#26849) üzenetére


rongaucho
tag

Helyzetjelentés Vác belvárosából: a Digis felvásárlásnak köszönhetően szerelő alig van, modemcserével járó szerződésmódosítás majdnem 2 hónapja tart.

Szóval a Digivel érkező kánaán egyelőre várat magára... :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.