Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Kicsirics77 válasza l.skywalker (#26250) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen forrasztót,cinelős pillanatforrasztót?
mit kötöt? rézkábelt?vagy görcsöt?
vagy az optika hegesztőre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26252) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Martfű,Kengyel,Szajol kábeltv off,nyilván megint a perui kecsua őslakosok azt hitték az optikára,hogy réz :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26253) l.skywalker válasza Kicsirics77 (#26251) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azaz. Az optikai hegesztő gép. Azt mondta hogy vagy négymillió az ára és nem bírja a vizet.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26254) Kicsirics77 válasza l.skywalker (#26253) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Azért oszlopon optikát hegeszteni elég meredek.Kiváncsi lennék rá,hogy az isopropyl alkoholt hogy viszi fel meg a kábeltörővel hogy dolgozik fent,a héten volt szerencsém látni hogy is kell profi módon optikát hegeszteni 00,00dB-re.Hegeszteni lent szokták aztán a kötésdobozt teszik vissza.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26255) l.skywalker válasza Kicsirics77 (#26254) üzenetére


l.skywalker
félisten

Van egy lánc rajta, azzal akasztja fel az oszlopra a gépet. A többiről nem számolt be, de gondolom nem így csinálná ha lenne más lehetősége :D

Én mondtam neki, hogy vigyen magával esernyőt, de nem röhögött :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26256) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Nem rég volt egy villámkáros modemünk, emiatt cserélték egy másik típusra és le vagyok döbbenve milyen fapados, fullon lebutított fw-el futtatott modemet adtak. Az ég adta világon semmit se lehet rajta bekonfigolni, se fix ip-t helyi hálózaton mac alapján, se portokat nem lehet nyitni se semmi. Csak a wifi nevet és jelszót állíthatom be, azon kívül semmi mást. És a modembe is csak a 192.168.1.2 címen lehet belépni, ha ezt az ip-t adom meg a hálózatban, különben nem enged belépni, viszont ilyenkor meg nincs net. Kész, vicc ez az egész, nekem meg nagy szükségem van egy konfigurálható routerre is, viszont két eszközt nem szeretnék használni.
Lehet kérni ezektől másik modemet, vagy pppoe modemmel kellene, hogy felcsatlakozzak?

Előre is köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#26257) l.skywalker válasza C64 (#26256) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kérd át Bridge-be és saját routeren csináld meg ezeket. Az nem működik?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26258) C64 válasza l.skywalker (#26257) üzenetére


C64
őstag

Ezt hogy érted?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#26259) l.skywalker válasza C64 (#26258) üzenetére


l.skywalker
félisten

a szolgáltatót kérni kell, hogy rakják át bridge módba a modemet, kvázi csak továbbítja a bejövő adatot a routerbe. A router végzi el az azonosítást (PPPoE) és utána azon belül lehet minden állítani amire csak a router képes. Én már mindig így kérem, mert amikor a szolgáltatói eszközt használtam WiFi elosztóként, mindig szenvedett és meg is maradt ez a szokás.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26260) C64 válasza l.skywalker (#26259) üzenetére


C64
őstag

Ez egy full lebutított modem/router, semmit se enged konfigolni, mivel hiányoznak ezek a funkciók belőle. A korábbi modemmel/routerrel nem volt ilyen gond, minden opció a helyén volt.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#26261) raider21 válasza C64 (#26260) üzenetére


raider21
aktív tag

Csak kérd a bridge módot, erőltesd akkor is amikor majd azt mondják, hogy ezen a HGW/modemen nem lehet megcsinálni. Neked kell ez a mód, meg fogják oldani HGW/modem cserével, csak kitartónak kell lenned! ;) :)

raider21

(#26262) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Az Inviteltől kapott Huawei router túl gyenge és instabil volt, így beszereztem egy TP-Link Archer C7 AC1750-et. Kérdésem az volna, hogy a Huawei routert átállíthatom bridge módra? Vagy a PPoE miatt nem ajánlott?
Ami a gondom, hogy a Huawei-ben átállítottam port forwardot a TP-Link routerre, ez utóbbin további forwardot és megfelelő portokat kinyitottam, hogy elérjem a Raspberry Pi-met. Viszont kívülről nem tudok hozzáférni, csak belső hálón látom.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26263) kabelmania27 válasza Zsombe (#26262) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha ilyen routered van akkor a hgw-t érdemes modem üzemmódban használni, ha nincs meg a pppoe felhasználónév és jelszó akkor kérdezd meg az ügyfélszolgálaton, 1445-ös számon fognak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26264) Zsombe válasza kabelmania27 (#26263) üzenetére


Zsombe
senior tag

Bocsánat a lame kérdésért, de ezt kifejtenéd bővebben? Inviteles Huawei modemet rakjam bridge módba és használjam Wifi routerként a TP-Linket?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26265) kabelmania27 válasza Zsombe (#26264) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, bridge üzemmódban kikapcsol a modem router része, így a saját routered csinál mindent.

(#26266) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok. Mostanában milyen beltérit adnak a digitális tv előfizetéshez? A lényeg az lenne, hogy a HDMI mellett a hangot külön is le lehessen venni analógban.

(#26267) l.skywalker válasza kisapa (#26266) üzenetére


l.skywalker
félisten

zte zxv10 b700v5

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26268) raider21 válasza kisapa (#26266) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha DKTV előfizetésed van, akkor Intek HD-C63CX Set Top Box -ot adnak, amennyiben nem CA modul képes az LCD TV.

Az IP TV beltérit följebb már megírták.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#26269) kisapa válasza raider21 (#26268) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez sajnos nekem nem jó mert nincs rajta analóg hang kimenet. Egyébként a tv-m tudna fogadni kártyát de sajnos azon sincs csak fejhallgató kimenet ami lenémítja a tv-t. A lényeg az, hogy én egy vezeték nélküli fejhallgatót használok amin saját magam állítom be a hangerőt de amellett a tv hangszórót sem kéne lenémítani mert akkor a többiek nem hallják.

(#26270) Dredd79 válasza kisapa (#26269) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Arc1011YR amit most adnak felenk (Polgar)!Amugy a masikon is van analog kimenet csak nehezebb hozza csatit kapni ( nekem van ha kell)!

(#26271) gézu


gézu
őstag

Meghótt a merevlemezes set-top boxom. Állítólag ezt már kivonta a Digi és az Invitel is a forgalomból. Ilyenkor mit ajánlanak fel helyette?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#26272) l.skywalker válasza raider21 (#26268) üzenetére


l.skywalker
félisten

Egyébként az IPTV ZTE beltéri oldalán lévő USB-k használhatóak valamire vagy még mindig tiltva van szoftveresen?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26273) Tonyk válasza l.skywalker (#26272) üzenetére


Tonyk
veterán

tiltva vannak, igen

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26274) l.skywalker válasza Tonyk (#26273) üzenetére


l.skywalker
félisten

Legalább olvasásra meghagyhatták volna média lejátszónak

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26275) ZoliZeeZoli


ZoliZeeZoli
csendes tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. Van egy Huawei HG8245H tipusú "routerem" támogatja az USB-t, és én szeretnék egy pendrivot rátenni egy belső hálózati meghajtóként használni azt. Olvastam a leírásban, hogy az USB mód le van tiltva. Viszont nekem elérhetőek a beállításnál az usb-s funkciók, sőt fel is ismeri a készülék a pendrive-ot ha bedugom, beállítom ahogy a nagykönyveben le van írva (felhasz név+ jelszó+getway) és persze nem megy.

Felhívtam az invitel technikai vonalát (bár ne tettem volna) és azt mondták, hogy a router ezen funkciója nem a szolgáltatás része, ezért nem tudnak ez ügyben több információt mondani. Még azt sem tudta egzaktan megmondani hogy van-e ezen a készüléken USB tiltás.

Illetve pusztán csak költői -és tényleg csak költői- jelleggel teszem fel a kérdést, hogyha valóban tiltva van akkor
miért lehet egyáltalán konfigolni...?!

Na szóval a kérdésem az lenne, hogy valaki tud-e valami bővebbet, hogy valamit még be kell pluszban állítanom, kapcsolnom, pipálnom,húznom, átírnom, vagy Isten tudja mit (kaparnom) az legyen kedves és segítsen nekem!
Köszönöm. Zoli

(#26276) kabelmania27 válasza ZoliZeeZoli (#26275) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Valószínűleg az eszközön lévő fw nem támogatja az usb-t.

(#26277) ZoliZeeZoli válasza kabelmania27 (#26276) üzenetére


ZoliZeeZoli
csendes tag

De, hogy?
Szóval látszólag tudok konfigolni, látszólag felismeri az eszközt, csak nem engedi kommunikálni? És azt hogy kommunikálhasson, nem tudom én kapcsolni,(le van tiltva) csak gyárilag lehetne!?

(#26278) kabelmania27 válasza ZoliZeeZoli (#26277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szolgáltatói eszközöknél általában le van tiltva az usb port.

(#26279) Batib


Batib
őstag

Invitel iptv, 57-es körzet. Eurosport2 hd és sd is csak angol hang van. Nálatok is? Mi az oka? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#26280) l.skywalker válasza Batib (#26279) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem tudod visszaváltani? Van egy nyelv/felirat választási lehetőség. Az egyik beltérinél a sárga gomb volt. Akkor is váltsd át ha azt mutatja, hogy magyar.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26281) Batib válasza l.skywalker (#26280) üzenetére


Batib
őstag

2 beltérim is van (különböző modellek) mindkettőnél ugyanaz. Probáltam a hangváltást, nincs hangsáv feliratot kaptam. (a többi adónál is)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#26282) l.skywalker válasza Batib (#26281) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen egy idő után nekem is ez volt, néha újraindítás segített, de akkor nincs más mint az üf.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26283) trec12 válasza kabelmania27 (#26237) üzenetére


trec12
addikt

Remélem Vas megye keleti felét beoptikázzák van azért ott pár város (nyilván kisebb helyi ktv szolgáltatókkal), falvak. Van kisváros ahol az Invitel csak részben fejlesztett jó pár éve VDSL-re a város másik fele meg maradt sima ADSL. :U Kiváncsi vagyok amúgy, hogy a VDSL-t is cserélik-e mindenhol?

[ Szerkesztve ]

(#26284) tzimash


tzimash
őstag

Pár napja ilyen a kép. Nem állandóan, de egyre gyakrabban.
[kép]

Gondolom nem a TV hibája, mert más forrásnál nem produkálja.
Mi okozhatja?

(#26285) Lauda


Lauda
félisten

Problem? ;]

(#26286) kabelmania27 válasza tzimash (#26284) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Iptv vagy dvb-c szolgáltatást használsz?

[ Szerkesztve ]

(#26287) tzimash válasza kabelmania27 (#26286) üzenetére


tzimash
őstag

IPTV.

(#26288) kabelmania27 válasza tzimash (#26287) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet és az iptv boxot.

(#26289) tzimash válasza kabelmania27 (#26288) üzenetére


tzimash
őstag

Szoktam néha, de nem mindig hatásos. Van hogy már a betöltés alatt is csinálja.

(#26290) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Helyzet van. 27-es körzet (Vác és környéke).

Ma reggel jöttek a szerelők befejezni a bekötést (igen, azóta is és még most sincs kész, de már elmentek - 1 óra múlva jönnek (remélem)) és azt mondták, hogy ma reggel volt eligazítás és elkezdték az átállást a központokban a Digi-re - és októbertől a környéken is elkezdik a végpontokat Digi-re rakni, szóval úgy néz ki már idén ez a körzet átállása folyamatban lesz.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26291) Zsombe válasza l.skywalker (#26290) üzenetére


Zsombe
senior tag

Vajon Dunakeszin is lesz átállás, vagy az másik körzethez tartozik?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26292) trec12 válasza Zsombe (#26291) üzenetére


trec12
addikt

Nyilván az összes Inviteles területen lesz/van átállás. Időben, hogy ez hogy néz ki azt csak a Digi tudja. Meg azt is hol építenek át optikára meg, hogy mikor lesz névváltás, csatorna kiosztás egységesítés stb, stb....

[ Szerkesztve ]

(#26293) Zsombe válasza trec12 (#26292) üzenetére


Zsombe
senior tag

A mi területünk nemrég lett kiépítve, optikát húzott az Invitel, így remélem könnyű lesz az átállás. Vagy technológiában lehet eltérés?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#26294) taki01 válasza Zsombe (#26293) üzenetére


taki01
őstag

Amúgy Dunakeszin van DIGI optikai hálózat.

(#26295) kokopo válasza l.skywalker (#26290) üzenetére


kokopo
aktív tag

Mit takar ez a "27-es körzet" par utcanevet irnal?
Vagy hol lehet utannanezni?
Koszi

(#26296) kuthim válasza l.skywalker (#26290) üzenetére


kuthim
tag

Arról van valami infód, hogy Vác belvárosban lesz-e idén optikai hálózat? Jelenleg VDSL van nálam 30 MB/s.

(#26297) taki01 válasza kuthim (#26296) üzenetére


taki01
őstag

Nekem a múltkor annyit mondott a digis szerelő ismerősöm, hogy először azokat a helyeket fogják meg csinálni ahol van oszlop rendszer (pl: villanyoszlop vagy távközlési oszlop).

(#26298) kuthim válasza taki01 (#26297) üzenetére


kuthim
tag

Köszi a választ. Az jó, mert az utcánkban van villanyoszlop. Akkor reménykedem.

(#26299) l.skywalker válasza kokopo (#26295) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szia: itt tudod megnézni a körzeteket: [link]

A 27-es a Dunakanyar északi/keleti oldala Szobtól egészen Budapest határáig (Szob-Vác-Göd-Dunakeszi)

(#26296) kuthim: a szerelő már előre "félt", hogy mi lesz mikor a belváros jön, mert nem tudja, hogy mit kell majd kiszedni/felszedni. Szerintem nem a villanyoszlopok számítanak leginkább, hanem a telefon oszlopok.

A belvárosi részen jellemzően föld alatt viszik a kábelt... :(

szerk: huráá, 4 hét után van végre itthon minden. HGW bridge módban van még, éjjel berakom mögé a saját eszközeimet és megnézem mit sejt :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26300) ballazol válasza l.skywalker (#26290) üzenetére


ballazol
senior tag

Október??! Nyááájj.... :(

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.