Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Martin Eden válasza zzola (#25250) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát ez szerintem még azzal együtt sem tűnik rossznak, bár nekem Inviteles dvb-c-vel nincs tapasztalatom, nekem iptv jutott csak...

(#25252) kabelmania27 válasza zzola (#25250) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik frekin van ez a csatorna?
Nézd meg a többi hd adásnál van-e akadás és ott milyen a minőség.
Ha napsütésben nem kockásodik akkor azon a muxon a tévének lehet túl erős a jel, de lehet központi probléma.
Rendben vannak az értékek, ettől független előfordul, hogy 90% feletti jelerősségnél is van kockásodás lehet osztócsere javít rajta.

[ Szerkesztve ]

(#25253) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Több mint 3 éve fizettem elő az Invitel szolgáltatására Tévé telefon internet egybe
Nos olyan akció volt, hogy adtak mellé egy wifi routert be is állították ahogy kell
Sajnos éjjel nappal be van kapcsolva mert a tévé adás azzal kommunikál a set top boxxal
Cseréltetnem kell, mert gyengül benne a jel lassú időnként elmegy a wifi
Szerintetek kicserélik ingyen? Mivel az ő készülékük így szerintem ki kellene, hogy cseréljék :))

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25254) csacsi67 válasza zsof Nokia (#25253) üzenetére


csacsi67
addikt

Minden tivábbi nélkül ingyen .Hivd a 1445.

(#25255) zsof Nokia válasza csacsi67 (#25254) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Köszi tegnap hívtam őket de le vannak terhelve nem lehetett őket elérni mindjárt megpróbálom

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25256) csacsi67 válasza zsof Nokia (#25255) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem tudom milyen volt neked de, ha ez ettöl zárkozz el mivel nekem 3 db ment tönkre 1 honapon belül ettöl vannak m ár jobbak . ZTE ZXHN-108L.Nekem is 3 dik neki futásra kicserélték normálisra.

[ Szerkesztve ]

(#25257) zsof Nokia válasza csacsi67 (#25256) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Na elértem őket majd hívnak a javítással kapcsolatban ezt a választ kaptam :))

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25258) zsof Nokia válasza csacsi67 (#25256) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

ZTE van nekem is de teljesen stabil nem volt vele gond sose

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25259) csacsi67 válasza zsof Nokia (#25258) üzenetére


csacsi67
addikt

(#25260) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Le a kalappal az invitel előtt
Tegnap bejelentettem a wifi router hibát
Ma jött a szerelő és egy órán belül beszerelte az új készüléket :DD :DD :DD :DD

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25261) csacsi67 válasza zsof Nokia (#25260) üzenetére


csacsi67
addikt

Milyet kaptál?

(#25262) Intruder2k5 válasza zsof Nokia (#25260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben az Invitel mindig is jó volt, amikor előfizető voltam náluk, nekem is volt olyan eset, hogy még a bejelentés napján jött a technikus, és hozta az új modemet.

(#25263) zsof Nokia válasza csacsi67 (#25261) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

ZTE ZXHN H168N
VDSL CPE

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25264) Lauda válasza zsof Nokia (#25263) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper hgw-t kaptál!

(#25265) zsof Nokia válasza Lauda (#25264) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Ez mit jelent? Bocs annyira nem értek a wifi routerekhez :DD

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25266) Lauda válasza zsof Nokia (#25265) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy stabilan, hibátlanul működik és megfelelően beállítható.

(#25267) zsof Nokia válasza Lauda (#25266) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Nem sokáig tartott a szerelőnek beállítani a laptop és a telefon egyből megtalálta a központba pikk pakk lejelentette táblagépről szóval simán ment minden
Visszajeleztem, hogy stabil a kapcsolat a tévé minden :D

A lényeg lényegében lényegtelen

(#25268) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

10 percenként szarakodik a net. Totál meghal, csak az újraindítás segít. Ez normális így karácsony környékén vagy érdemes beszólni nekik? (bár ilyenkor nem tudom vannak-e)

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 8.8 dBmV 38.5 dB
Channel 2: 9.7 dBmV 38.9 dB
Channel 3: 10.5 dBmV 39.5 dB
Channel 4: 10.8 dBmV 39.1 dB
Channel 5: 11.7 dBmV 39.9 dB
Channel 6: 11.7 dBmV 39.4 dB
Channel 7: 12.4 dBmV 39.7 dB
Channel 8: 12.0 dBmV 39.3 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 46.8 dBmV
Channel 2: 48.7 dBmV
Channel 3: 47.4 dBmV
Channel 4: 45.9 dBmV

(#25269) kabelmania27 válasza raziel01 (#25268) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékek rendben vannak. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók a modemnél és az osztónál, ha ezután sem javul 1445-ön bejelentheted.
Nálam is újra kellett indítani a modemet mert nem jöttek be az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#25270) Dredd79 válasza raziel01 (#25268) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Nem csak a router szivat? Ujrainditaskor mindent lekapcsolsz v. csak a modemet?

(#25271) kabelmania27 válasza raziel01 (#25268) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kimaradt az előző hsz-ból, hogy a routert is indítsd újra, esetleg nézd meg karbantartó programmal, ccleaner wiseregistry spyboot 1.6.2
Dredd79: Köszi a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

(#25272) zzola


zzola
félisten

Ez ám a parasztvakítás! Egy sz@ros SD adás nem tudnak úgy eljuttatni hozzám, hogy ne kockásodjon be a kép! :W

(#25273) Linem válasza zzola (#25272) üzenetére


Linem
senior tag

Ezzel az a probléma, hogy az Invitelnél valaki nagyon nincs képben a tv technológiákkal. Gondolom itt a fórumon sokan tisztában vannak vele, és ha mégse, akkor bárki rákereshet, a google ezer leírást kidob erről, de azért leírom, hátha valakinek új. Hiszen az Invitelnek is új, fogalmuk sincs erről. :DD A legjobban az tetszik, hogy a Full HD tv-nél odaírták, hogy szerintük HDR-ready felbontású tv:

A HD-Ready egy tv készülék szabvány, ami azt jelenti, hogy HD jel fogadására és megjelenítésére képes a készülék, tehát minimum 1366x768 felbontással rendelkezik. Szóval a Full-HD felbontású tv és az UHD tv is rendelkezik HD-Ready technológiával, hiszen alkalmasak a HD megjelenítésére. Az persze más dolog, hogy ezeknél már ezt nem jelzik, mert a HD-Ready-nél nagyobb felbontásra is képesek.

Ezzel szemben a HDR technológia a megjelenített kép magas dinamikatartományát jelenti. Ezek a készülékek nagyobb színtérrel is rendelkeznek. Ehhez persze kell HDR forrású kép is.

Összefoglalva a HD-Ready nem felbontást jelent, hanem készülék szabványt. (Persze nem nagy bűn, ha az 1366x768-as felbontású készülékeket HD-Ready felbontásúnak jelzik.) A HDR pedig szintén nem felbontás. HDR-Ready nem létezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#25274) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok,
Jelenleg FTTH elofizeto vagyok, es most latom, hogy olcsobb lenne IPTV-vel egyutt ujra megrendelni a szolgaltatast. Most egy Alcatel eszkozom van, amin az osszes port layer 2 bridge modban van, igy a sajat routeremmel PPPoE sessiont tudok inditani.

A kerdesem az, hogy IPTV rendelese mellett megoldhato-e a bridge mod, illetve hogy az IPTV es a net kulon VLAN-on van-e.

Udv

(#25275) kabelmania27 válasza z-csongor (#25274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nem 240w tipus van nálad, ITT a megoldás.

(#25276) z-csongor válasza kabelmania27 (#25275) üzenetére


z-csongor
csendes tag

I-240W-Q van nalam, de tokeletesen mukodik bridge modban. Ezek szerint nalam az IPTV miatt nem fog menni a bridge (mint a Telekomnal), vagy csak nem hasznalhatom az IPTV-t, ha bridge modban van az eszkoz?

(#25277) kabelmania27 válasza z-csongor (#25276) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy menni fog, ha nem akkor 1445-ös számot hívd fel.

(#25278) z-csongor válasza kabelmania27 (#25277) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Koszonom a segitseget!
Ha nem mukodik, akkor abban az esetben kicsereli az invitel az eszkozt?

Meg annyi, hogy lejart husegidovel igenybe tudom venni az uj elofizetoknek valo dijcsomagokat, vagy ki kell kottetnem, egy honapra bekottetnem a telekomot, es utana visszakottetni az invitelt?

(#25279) kabelmania27 válasza z-csongor (#25278) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, kicserélik más tipusra a hgw-t.
1443-at felhívod és megnyomod a lemondás gombot, ezután kapsz ügyfélmegtartó csomagot.

(#25280) kabelmania27 válasza zzola (#25272) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tegnap analógban kockás volt a NatgeoWild és a Fox.
Szomszédéknál csak néha kockás a digitális.

(#25281) Linem válasza kabelmania27 (#25280) üzenetére


Linem
senior tag

Digitális kábeltévénél 2 napja újra előjött nálam, hogy a műsorújság nem frissíti magát a samsung tv-n. Ilyet az elején tapasztaltam évekkel ezelőtt, aztán idővel helyreállt. Úgy értve, hogy normál esetben bármikor megnyitom az EPG-t azonnal beugrik az összes csatorna műsora helyesen. Jelenleg amíg nem lépek rá a csatornára a "nincs információ"-t írja ki minden csatornánál. Szoftverfrissítés nem volt a tv-n, tehát nálam nem változott semmi. Vajon mi történhetett..

[ Szerkesztve ]

(#25282) zzola válasza Linem (#25281) üzenetére


zzola
félisten

LG TV-n is ezt csinálja! Gyanítom nem a TV-vel van a probléma!

(#25283) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Egyre silányabb a szolgáltatás,itt hetente előjön az epg hiba plussz a családi digitàlis is random kockásodik és élvezhetetlen,alig várom, hogy leteljen a hűségnyilatkozat.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#25284) zzola válasza Kicsirics77 (#25283) üzenetére


zzola
félisten

Most nem érek rá, de egyszer le fogom számolni, hányszor kockásodik egy na a kép! Addig fogom bejelenteni, amíg meg nem csinálják, vagy fel nem mondják a szerződést! A nettel ugyanez volt, addig b@szogattam őket, amíg meg nem csinálták!

(#25285) taki01


taki01
őstag

Sikerült kiszednem hogy mikor fognak fejleszteni nálam (Kismaroson) az Invitel. Az első ütem az 2018. április, a második meg szeptember. Lehet hogy addigra már a digi fog fejleszteni (remélem hátha lesz optika :) ).

[ Szerkesztve ]

(#25286) grabber válasza taki01 (#25285) üzenetére


grabber
addikt

Hogy sikerült? Nálam Docsis 2 van és fogalmam sincs mikor lesz itt gyorsabb net :(

(#25287) Linem válasza zzola (#25282) üzenetére


Linem
senior tag

Talán az új csatorna kiosztás miatt szórakoznak és játszanak a frekvenciákkal, ezért nem ismeri fel az epg alapból, vagy az új kiosztás miatt a műsorújságban módosítanak valamit központilag. Nem tudom. Esetleg újra kellene indítani a keresést, de már nincs kedvem ismét bepakolgatni, úgyis pár nap múlva muszáj lesz az új lista miatt. Addig már valahogy kibírom így.

(#25288) taki01 válasza grabber (#25286) üzenetére


taki01
őstag

Először a KIFU-nak (Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség) írtam és ők elég hamar válaszoltak ami a következő volt:
Kismaros településen az Invitel Távközlési Zrt. és a Magyar Telekom NyRt. szolgáltatók vállaltak önerős fejlesztéseket, amelyek 2018. áprilisában fejeződnek be.

A pályázatos fejlesztésben jelenleg Szobi járás nem vesz részt, a kimaradt igényhelyekre idén ősszel várható egy „komplex” pályázat megjelenése a GINOP 3.4.1. keretén belül.
Erre hivatkoztam a Telekomnál és az Invitelnél is. Ezért kaptam választ. Amúgy itt max 10 Mbps-es DSL van csak, így muszáj fejleszetni mert min 30 Mbps/7Mbps-t el kell érni 2018 végéig.

(#25289) grabber válasza taki01 (#25288) üzenetére


grabber
addikt

Hát itt alternatíva sincs. Hiába néztem a kiírást,az invitel saját költségén vállalta a fejlesztést. Bár az jó,hogy ilyen időpontot tudtak mondani.
Invitellel beszéltem pár hónapja,de az ügyintéző nem tudott mondani semmit.

(#25290) taki01 válasza grabber (#25289) üzenetére


taki01
őstag

Szerintem emailt írj mert akkor elér a kérdésed a megfelelő emberhez aki megtudja válaszolni. Telefonosok mondták múltkor is hogy az utolsó pillantban tudják meg higy elérhető a nagyobb sávszél.

(#25291) kabelmania27 válasza grabber (#25286) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mostanában több docsis2-es településen fejlesztettek d3-rai, hívd fel a 1443-at munkaidőben.
Kicsirics77: Szomszédnál egyre kevésbé kockásodik a digitális, de néha megakad.

[ Szerkesztve ]

(#25292) Linem válasza kabelmania27 (#25291) üzenetére


Linem
senior tag

D3 területeken is fejleszthetnének, mert jó ideje 100 mbit a maximum, miközben a többi szolgáltató már mind elhúzott mellettük tízszeres sávszélességre. Nem azt mondom, hogy ez kevés, mert nekem megfelel, de itt lenne az ideje, hogy legalább duplázzanak, mint általában a többi szolgáltató szokott. Ha D3-mal nem képesek megoldani, márpedig elméletben sokszorosát is tudnák adni, akkor fejlesszenek D3.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#25293) kabelmania27 válasza Linem (#25292) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sok helyen nyolc letöltési csatorna van ami nem elég 100Mbit feletti sebesség kiadására, amíg jelentősen nem csökkentik az analóg adások számát nem lesz hely az újabb csatornáknak 850Mhz alatti településeken..

[ Szerkesztve ]

(#25294) Kicsirics77 válasza kabelmania27 (#25291) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Perpillanat most itt is jó lassan másfél napja.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#25295) Linem


Linem
senior tag

Nálam reggelre a műsorújság helyre jött. Viszont a kockásodást még pár perce a Mozi+ csatornán én is láttam.

(#25296) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

4 tévém van, de csak 3 CA modulom.
Nem szeretném a CA modult állandóan kihúzni az egyik tévéből, s átrakni a másikba.
Létezik-e ilyan CI toldó egység, amit fixen bedugok a tévé CI foglalatába, s a másik végében lévő CI foglalatban cserélgetem a CA modult?

(#25297) ReSeTer válasza taki01 (#25288) üzenetére


ReSeTer
senior tag

" Amúgy itt max 10 Mbps-es DSL van csak, így muszáj fejleszetni mert min 30 Mbps/7Mbps-t el kell érni 2018 végéig."

Az jó. Nekünk azt mondták, hogy ne várjunk fejlesztést. Jelenleg 5mbit van max.

Egyébként Digi weboldalára kell majd menni januártól?

(#25298) zzola válasza ReSeTer (#25297) üzenetére


zzola
félisten

Nem.

(#25299) taki01 válasza ReSeTer (#25297) üzenetére


taki01
őstag

Ha lesz min 60 Mbps akkor vissza váltok mobilnetről vezetékesre. Amúgy remélem a GVH márciusig rábólint az invitel beolvasztására diginek. Bár rákérdeztem a levélben hogy milyen technológiával fognak a fejleszteni de arra nem adott választ a levélben.

[ Szerkesztve ]

(#25300) kabelmania27 válasza ReSeTer (#25297) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Januártól még biztos nem, a változások előtt értesítést fogunk kapni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.