Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) pazo77 válasza Tonyk (#25050) üzenetére


pazo77
tag

Igen , ezt én is így értelmeztem .

IPTV-t le is mondom erre hivatkozva.
Valójában unom , hogy mostanában naponta újra kell indítanom a boxokat. Lefagy vagy nem működik rendesen.
Hozhatnak ide akármilyen boxot , egyre rosszabbakat kapok. :((

Sejtettem ,hogy valami változott. Régi sallang ez volt:

"Nem mondhatja fel az Előfizető a határozott időtartamú szerződést ilyen esetben akkor, ha az előfizetői szerződést a határozott időtartamból (hűségidőszak vállalásából) eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Ha
az Előfizetők felmondási jogukkal ezen időtartamon belül nem élnek, úgy ez a tény az ÁSZF-módosítások elfogadásának minősül"

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#25052) Tonyk válasza pazo77 (#25051) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem két hete kötötték be az optikát. ZTE boxokat kaptam (ZXV10 B700V5), gondom nincs velük, de a Telekom után iszonyat butuskák, nehézkes a használatuk, a távirányítót valami félkegyelmű tervezhette...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25053) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Kábeltévén,CA modult használva milyen a fogható csatornák felbontása?
UHD tévén élvezhető,vagy inkább FULL HD?

(#25054) Linem válasza GEPESZ66 (#25053) üzenetére


Linem
senior tag

Túl nagy különbséget nem fogsz észrevenni az 1080i csatornáknál, 3-4 méterről pedig főleg nem.

Viszont szerintem már mindenképp érdemes UHD tv-t vásárolni.
Folyamatosan szoktam 4k videokat nézni. Például a youtube és más videomegosztók tele vannak 4k-val. Arról nem is szólva, hogy a fontos eseményekről a saját felvételeket 4k-ban rögzítem évek óta, még a telefonnal is. Akkor még pluszban ott vannak a blu-ray 4k formátumú filmek. Már szép számmal kaphatók ezek is. Más forrást nem szeretnék írni a szabályzat miatt. :D
Egyébként már itt a 8k is. A youtube-on is egyre több videot 8k-ban osztanak meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25055) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Írtam egy levelet a központi e-mail címükre, hogy legyenek szívesek megválaszolni a miértjét annak, hogy miért nem vásárolhat részletre TV-t az, aki késve fizeti be a számláit.
Az egyik telefonos ügyintézőjük is mondta, hogy nyugodtan írjak nekik levelet, mert sokan panaszkodnak erre, sőt, még házon belül sem értenek ezzel egyet, és ha minél többen megpanaszoljuk ezt, akkor így talán változni fog a helyzet.
Kíváncsi leszek mi lesz a válasz.

(#25056) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok, szeretnénk felmondani a havi 2990 5mbit fel, és 60 mbit letöltési sebességű vezetékes internetünket.
4 hónapnyi használat utan, 57488ft-ot fizettetnének fizettetnének velem.
Úgy tudom, hogy csak az eltelt hónapok alapján kérhetnek kötbért.
Jogos a követelésük?
kép1

kép2

(#25057) 4Grider válasza Tav-Csoves (#25056) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán elképzelhető. Már az - elengedett - bekötés díja lehet 10-20 e Ft. Az ÁSZF-ben egyébként mindent megtalálsz...

(#25058) Tav-Csoves válasza 4Grider (#25057) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm szépen!

(#25059) kabelmania27 válasza Tav-Csoves (#25056) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha ennyit követelnek akkor nem érdemes lemondani, amennyiben gond van a szolgáltatással érdemes 1445-ös számon bejelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#25060) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sziasztok adott egy CISCO epc3208-as modem. A , felhasználó- jelszó", és , admin-1nv1tel7 " kombinációkkal se lép be nekem a modembe. Illetve a D-LINK go-rtn300 is ez a problémám. Ötlet? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25061) Tav-Csoves válasza cherubion08 (#25060) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nekem admin-password páros működik.

(#25062) cherubion08 válasza Tav-Csoves (#25061) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi,de sajna ez se jó. Modem-router-pc kapcsolódásban nincs netem a pc-n,de wifi van. Már mindenféle megoldást kipróbáltam ,amit itt a fórumon találtam,de egyszerűen nem megy. Vagy wifim van,vagy pc net. kettő együtt nem megy. Pedig már több mint egy éve így használom a netet és semmi se lett variálva,de most nagyon elbaszódott valami. Felrobbanok :W

(#25063) Dredd79 válasza cherubion08 (#25062) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Csak a dlink go300 router vacakol, esetleg csereld le v. direktbe kosd a modemet!

(#25064) cherubion08 válasza Dredd79 (#25063) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Most direktbe van. Pc nyomom a netet. Majd még megpróbálok 1-2 dolgot, hátha összejön,de ma már nem ,mert szétverek valamit :DD

(#25065) Linem válasza cherubion08 (#25064) üzenetére


Linem
senior tag

Bár nekem nem ez a típus van, de szerintem az admin-admin belépésnek működnie kellene, vagy simán az Admin jelszó nélkül.

(#25066) cherubion08 válasza Linem (#25065) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Az előző router-nél működött az Admin jelszó nélkül,de ennél nem. Admin-Admin se megy.

[ Szerkesztve ]

(#25067) Gubek-Einste válasza cherubion08 (#25066) üzenetére

Üres/Üres?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25068) cherubion08 válasza Gubek-Einste (#25067) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Azt nem, de hétvégén megpróbálom. Addig hanyagolom, ma pár órát elszarakodtam, elég volt. :)

(#25069) Ideg válasza cherubion08 (#25068) üzenetére


Ideg
aktív tag

admin / üres

(#25070) cherubion08 válasza Ideg (#25069) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi, már próbáltam. Havernál is volt ilyen , ő a böngészőbe állított át valamit. És a pc -wifin mennt újra a net egyszerre. Holnap megnézem és hátha huszon ötödik varriáció amit kipróbálok jó lessz. :)

(#25071) Ideg válasza cherubion08 (#25070) üzenetére


Ideg
aktív tag

Majd légyszi ird le miket állított be, lehet másnak is segítség lesz.

(#25072) cherubion08 válasza Ideg (#25071) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Ha meg lesz nálam a megoldás, akkor beírom. Haverom is inviteles, nála is azok a tünetek voltak mint nálam, remélem olyan egyszerű mint mondta.

(#25073) Dredd79 válasza Ideg (#25071) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Pipa ki es mar megy is...

Lehet a proxi kiszolgálóval is jatszani...

(#25074) cherubion08 válasza Ideg (#25071) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Sikerült megoldanom,ahogy a haverom mondta és úgy kellet ahogy (#25073) Dredd79 belinkelte. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :DD

(#25075) kisapa


kisapa
senior tag

Az invitel digi átállásról van már új hír? Mikortól lehet esetleg valami változás?

(#25076) kabelmania27 válasza kisapa (#25075) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Átállásról nincs hír, max jövőre lehet változás.

[ Szerkesztve ]

(#25077) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

ZTE H168N téma. Ez ossza a netet is, nincs másik router a rendszerben.

Létezhet, hogy nem működik rajta a portforward rendesen?
Kinyitottam portokat, kívülről ezeket el is érem tcp checkerrel, de a routerre kötött nast (aminek nyitottam a portokat) nem. Így elereszteném ezt a valamit, kicserélném a routert.

Illetve 100mbit is kevés, egyszerűen lassú a belső hálózatom is.

- Ha veszek egy saját modem-routert, az bekonfigolható úgy, hogy 1:1-ben az invitel szarát lecseréljem?
- Ha az előbbi nem, akkor van valami, amivel hivatkozhatok az invitelnél arra, hogy cseréljék ki egy másik, normális típusú modem(+router)re?

(#25078) Tonyk válasza Thome (#25077) üzenetére


Tonyk
veterán

Én egy alcatel ONT-vel jártam így amit az invitel hozott. Hiába van benne portforward , nem működik. Másfél órát küzdöttem 3 inviteles ügyfélszolgálatossal.
Az első az mondta nem támogatnak csak egy eszközt madzagon, wifin használjam. Mire rákérdeztem, hogy ok egy eszköz, de portforward még ettől nincs, csak habogott...

A másik azt mondta, hogy nem megoldható a portforward az adott készülékkel, így jártam.

A harmadik felajánlotta, hogy felveszi hibára és adnak egy sima optikai modemet, amire olyan saját eszközt kötök, amilyen jól esik. Ez lett a megoldás.

Szóval ne hagyd magad megvezetni, rögtön kérj cserét!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25079) taki01 válasza Thome (#25077) üzenetére


taki01
őstag

Kétlem hogy emiatt cserélnék inkább rakj mögé egy saját routert és HGW-t meg rakd bridge modba. Így már nem kell avval a hulladék zte softwarerel szívni.

(#25080) frovery válasza taki01 (#25079) üzenetére


frovery
senior tag

Így, ahogy írod. Nekem is és még pár ismerősömnek így lett megoldva. Bridge mód, aztán mehet mögé bármilyen, használható router és a napi gond megoldódik. Modemnek megy az enyém is február óta, van, amikor havi 1× áramtalanítom csak de bírja. :K

(#25081) Ideg


Ideg
aktív tag

Elvileg megoldódott a kábelnet területen a dlink routeres hiba.

(#25082) Thome


Thome
addikt

Köszi!

Megpróbálom bridgebe tenni, maximum ha nem akar jó lenni, kérek egy modemre cserélést. :R

[ Szerkesztve ]

(#25083) Thome válasza Thome (#25082) üzenetére


Thome
addikt

Na még egy kis advice-t kérnék, mert nem találom a beállítási lehetőséget.

Azaz megvan az "Internet" fül, csak a Type ki van szürkítve, nem engedi hogy átállítsam bridge-re.
Hozzak létre egy új kapcsolatot?

Szerk. Utóbbit csináltam, megoldva! :R

[ Szerkesztve ]

(#25084) horseface77


horseface77
tag

Sziasztok! Most kaptam levelet az inviteltől, hogy műszaki akadálya van a szolgáltatás bekötésének. Hívtam őket, hogy ez pontosan mit is jelent. A hálózatuk túlterheltsége miatt nem áll módunkban szolgáltatást kiépíteni nálam. Csak azt nem értem, hogy megrendeléskor ezt nem lehetett tudni? Érthetetlen.....

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#25085) gingerbalm válasza horseface77 (#25084) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

van életképes alternatívád, vagy ezzel most jól megszívtad miattuk?

(#25086) horseface77 válasza gingerbalm (#25085) üzenetére


horseface77
tag

Sajnos úgy néz ki nincsen más opció. Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ilyen létezik, korábbi lakhelyemen upc volt, ott minden ment simán.

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#25087) gingerbalm válasza horseface77 (#25086) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

flip se elérhető?

amúgy csak net kéne, vagy tévé és telefon is?

(#25088) kabelmania27 válasza horseface77 (#25084) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Mobilinternetre próbálj meg előfizetni valamelyik szolgáltatónál, ITT vagy ITT tudsz segítséget kérni.

[ Szerkesztve ]

(#25089) fradi81


fradi81
veterán

semmi, megvan.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#25090) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Pár napja digitális kábeltévénél a jelminőség 60%, a jelszint 30% körül mozgott.
Meg-megszakadt az adás is 1 másodpercre pár percenként.
Be is jelentettem az Invitel felé.
Ma mikor néztem úgy tűnt, hogy kijavították. 100% és 62%-on volt a két érték.
Sms-ben jelezték is hogy a hibát elhárították és 72 órán belül lezárják a hibajegyet.
A jelszint viszont jelenleg 38-40%. Ez mennyire normális?

(#25091) kabelmania27 válasza Ladislaoca (#25090) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nincs vételi probléma akkor elfogadható.
Ha megnézed milyenek a modem értékek és milyen osztóval van elosztva a koax kilehet számolni kb milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#25092) Ladislaoca válasza kabelmania27 (#25091) üzenetére


Ladislaoca
tag

Köszönöm!

(#25093) Quite


Quite
újonc

Sziasztok,

tnilabk írtam neked pü.-et, csak még nem vetted észre. Fontos lenne.

Üdv. Quite

[ Szerkesztve ]

(#25094) tbw


tbw
aktív tag

Elvileg az Invitel nyert a nagysebességű hálózatok kiépítésének tendernén az aszódi járásban.
Ez azt jelenti hogy végre ide is hoznak VDSL helyett optikát? (Galgahévíz)
Jó lenne mert ez a VDSL nálunk csak 30 mbitet tud, a 60-ast már nem bírta a vonal, állandóan desyncelt.

TBW

(#25095) Lauda válasza tbw (#25094) üzenetére


Lauda
félisten

Azt jelenti, hogy mindenhova tudnak kötni majd legalább 30 mbit-et, ez lehet vdsl vagy optika. Tehát nem azt jelenti.

(#25096) raider21 válasza tbw (#25094) üzenetére


raider21
aktív tag

30 Mbit/s -et kell alatta érteni, így max. a VDSL2 hálózatukon fejlesztenek ott valamennyit szerintem.

raider21

(#25097) zzola


zzola
félisten

Pár hónap kihagyás után újra megkeresett az Invitel!

1.TRIPLA L3 NET 60Mbit START TV Családi HD DTV 4490 Ft/hó (teljes csomag 1 kártyával 1 éves hűséggel)

2.TRIPLA XL3 NET 100Mbit START TV Családi HD DTV 5490 Ft/hó (teljes csomag 1 kártyával 1 éves hűséggel)

A 60Mbites csomag 120 csatornával 4500-ért 1 év hűséggel egész jó ajánlat? Jól gondolom? Telefon is van mellé. A 100Mbit-es sem rossz ennyiért...

[ Szerkesztve ]

(#25098) zzola válasza zzola (#25097) üzenetére


zzola
félisten

Nem arról volt szó, hogy új belépőknek nem lehet jobb ajánlatot adni?

(#25099) Lauda válasza zzola (#25098) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

(#25100) tbw


tbw
aktív tag

Én eddig 6 ezret fizettem az Internetért, 30 mbit.
Most hogy lejárt a hűségem azt mondták hogy nem lehet csak drágább.
1 évre írtam így csak alá, és így fizetünk 7800-at.
És már több mint 10 éve vagyok ügyfelük.
Erről ennyit.
7800-ért más szolgáltatónál 500-as netet kapnék. De itt más nincs sajnos....

TBW

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.