Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) diegho válasza laychi (#6600) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezeket a határokat már nagyon régóta feszegetik. Amikor még 2005 körül asrock lapom volt, olyan bios-t osztogattak, amivel sokkal gyorsabb volt az egész rendszer, mint a hivatalosan kiadottakkal és még stabil is marad, így tudtam CS:Source-ozni integrált VGA-val, amikor sokan szenvedtek dedikálttal is :)) Egy kérés volt privátban, ne reklámozzam, nem ők küldték és a privát pár nap múlva törlődött. Még nyertem is Asrock cuccot valamilyen eventen, meg is küldték, ahogy kell.

(#6602) schawo válasza diegho (#6599) üzenetére


schawo
titán

Mondom, bug kihasználása, amit befoltoztak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6603) diegho válasza schawo (#6602) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem éppen bug volt az, hanem architektúra változás hozta (bármekkora bclk-t állítottál nem ment vele a pcie freki, mint korábban, mert fixen 100-at kapott és maga az intel engedte meg a gyártóknak, hogy külső bclk generátort használjanak, csak nem gondoltak arra, hogy így majd lehet húzni a nonK procikat). Nem is foltoztak rajta semmit, hanem az intel kötelezte a gyártókat, hogy szüntessék be ezt.

(#6604) schawo válasza diegho (#6603) üzenetére


schawo
titán

Igen, ezt hívják úgy, hogy bug. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6605) mcs válasza szazbolha (#6590) üzenetére


mcs
veterán

Ryzenhez is csak x64 driverek vannak. A virtuális gép maradt, mint megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#6606) diegho válasza schawo (#6604) üzenetére


diegho
nagyúr

Mitől bug? Ez nem hiba, hanem hülyeség az Intel részéről. Ők tervezték úgy az egész Skylake-et, hogy minden adott legyen a bclk szabad állítására.

(#6607) schawo válasza diegho (#6606) üzenetére


schawo
titán

Oké

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6608) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Skacok help.
Mostanában nem nagyon volt túl sok időm követni a topicot.
Anno volt ugye szó, meg pár kép a neten, hogy a Coffe Lake procik mentek Z170 lapokban is.
Akkor még elég kevés infó volt erről, azóta változott valamit a helyzet?
Most, hogy olvastam a cikket, hogy a z390 megint csak egy lehúzásnak néz ki felöltött bennem a gondolat, hogy akkor mind1 lenne meghagyni a mostani Z170 K4-et, aztán ha van lehetőség hajtani benne egy 8600 vagy 8700-at akkor csak a procit cserélném.
Szóval a kérdés továbbra is az, hogy valaki tud adni oldalt, ahol le van írva miként használható "kávélék" Z170-be? :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6609) gtamate2 válasza schawo (#6607) üzenetére


gtamate2
veterán

Az Intel oldaláról bug, az alaplapgyártók szemszögéből pedig feature. :)

*Sn0w

(#6610) szazbolha válasza schawo (#6591) üzenetére


szazbolha
addikt

Wifi és LAN

(#6611) schawo válasza szazbolha (#6610) üzenetére


schawo
titán

Lan ne menne? Ezt délután kipróbálom, felrakok egy 32 bitest. Wifi meg kit érdekel? Minek vennél wifis lapot, mikor lehet kapni wifimodult, amit átvihetsz bármikor másikra? És az működik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6612) szazbolha válasza schawo (#6611) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, köszi. Wifi a laptopokban nem műxik 32bites WIN10-el.
H370 PRO4-hez nincs "nativ" WIN10 driver. A 64 biteset is az Asrock oldaláról kell letölteni.

(#6613) mcs válasza schawo (#6611) üzenetére


mcs
veterán

Az Intel lanhoz valóban nincs beépített drivere a Winnek. Amikor B85 lapom volt, akkor is külön kellett leszedni és most is a H370el.

[ Szerkesztve ]

(#6614) schawo válasza szazbolha (#6612) üzenetére


schawo
titán

Ha laptopokról beszélünk, akkor nem tudok hozzászólni, az mindig darabja szerint egyedi támogatású.

A 370 Pro4-ben nem láttam wifit, a lan meg kutyaközönséges, mezei intel, 64 bites windowsban van hozzá driver (valószínűleg 32-esben is). Mikor próbáltad, hogy nem ment?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6615) schawo válasza mcs (#6613) üzenetére


schawo
titán

Hogy mi?? Most viccelsz? Felraktam, és ment. Vettem volna a fejem a falba ellenkező esteben, hiszen a letöltéshez is kellene LAN.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6616) RECSKA válasza schawo (#6615) üzenetére


RECSKA
veterán

Hat pedig b360 pro4en a win10 64 1803 nem telepit lant...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6617) gtamate2 válasza RECSKA (#6616) üzenetére


gtamate2
veterán

+1, nekem is laptoppal meg pendrive-val kellett szórakoznom, de már hozzászoktam :D

*Sn0w

(#6618) mcs válasza schawo (#6615) üzenetére


mcs
veterán

Két féle Win verzióval se telepítette magától a drivert, hanem előre le kellett szednem az ASRock oldaláról újratelepítés előtt.
Ez konkrétan egy I-219V vezérlő. Gondolom a B360-on is ugyanez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#6619) kory24 válasza mcs (#6618) üzenetére


kory24
őstag

Tegnap telepítettem a 1803-as win10-et és nem volt lan driver benne....
(szerencser egyik laposban még benne dvd és onnan át usb, majd telepít)

Egyébként többi drivert se igen kezdte el letölteni win, hanem én manuálisan alaplap gyártó oldaláról telepítettem őket.

De gondolom ez azért lehet, mert viszonylag nem oylan régi még a B360?

Később biztos lesz hozzá drivere.

(#6620) diegho válasza RECSKA (#6616) üzenetére


diegho
nagyúr

Pro Carbon-on se volt lan, de ezért van egy 2k-s usb wifi hálókártyám, amit azonnal ismer a win10 és már meg is oldottam a dolgot.

(#6621) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Örülök a sok izgalmas LAN telepítési opciónak, de van Windows és alaplapos topik is erre a célra. :DDD

© asszongya'hogy

(#6622) diegho


diegho
nagyúr

Ha netán úgy döntenék, hogy 8600k/8700k-ra váltok, amit szeretnék is 4800+ járatni, persze delidelve, akkor milyen lapot nézzek alá? Tudom nem alaplapos topik, de inkább itt teszem fel, mert tuningról van szó. Valamint elég lesz ehhez egy Brocken 3? Nem akarok csúcsokat dönteni, tehát nem high end lapot akar, hanem olyant, amivel nyugodtan lehet húzni is, tehát elég erős és jól hűtött a vrm rész, mindezt 40k körül.

(#6623) #Morcosmedve válasza diegho (#6622) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elég a hűtő, deliddel főleg, a ház hűtés legyen jó.
Z370 Extreme4 (igaz 50k-hoz közelebb van, de a 8700k meg sokat eszik).
Esetleg MSI Z370 SLI PLUS, az valójában 40k környéke és léghűtéssel a VRM se melegszik úgy el.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6624) szazbolha válasza schawo (#6614) üzenetére


szazbolha
addikt

Biztos béna vagyok, de nem találtam hozzá 32bites LAN drivert. Telepítettem a H370 PRO4-re a Win10/32bit-et és nem indult el a LAN kártya. A WiFi ezért kellet, hogy netre menjen és updételjen, de úgy sem találta meg.
Ezután töröltem és ment rá a 64 bites.
Hagyjuk...

(#6625) diegho válasza #Morcosmedve (#6623) üzenetére


diegho
nagyúr

Tomahawk-ra gondoltam első körben, de lehet az Extreme 4 is beleférne.

(#6626) jube7 válasza diegho (#6622) üzenetére


jube7
tag

MSI Z370 PC Pro alaplappal (deliddel) a 8700K 5 GHz-en stabilan fixen fut teljes terhelés mellett, és 40 alatt megkapod, léghűtés elég hozzá, a Brocken 3 bőven jó.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6627) diegho válasza jube7 (#6626) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor már Z370A-Pro-t vennék, azon van displayport is. 8600k-hoz ezek elvileg bőven jók, ha 8700k lesz, akkor meg ott van az Extreme4.

(#6628) jube7 válasza diegho (#6627) üzenetére


jube7
tag

Ezt a szempontot nem említetted :N

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6629) diegho válasza jube7 (#6628) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem szempont, csak egy jó pont, mert a monitor csak displayportos.

(#6630) RECSKA válasza diegho (#6627) üzenetére


RECSKA
veterán

Én csak ajánlani tudom a Z370A PRot :) :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6631) jube7 válasza RECSKA (#6630) üzenetére


jube7
tag

Én is, előtte az volt :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6632) diegho válasza RECSKA (#6630) üzenetére


diegho
nagyúr

Miattad akarok cserélni, szóval, a Te hibád az egész :DDD

Milyen esélyem van amúgy arra, hogy veszek egy új procit, delidelem és menni fog mondjuk 5000-et? 3000-es Ram elég lesz gondolom.

(#6633) #Morcosmedve válasza diegho (#6625) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Toma se rossz, de minimalisan jobb a VRM azonos aron az SLI Plus-on.

© asszongya'hogy

(#6634) RECSKA válasza diegho (#6632) üzenetére


RECSKA
veterán

Jokerdes, mostanaban tobb is volt a kezembe, ami csak 4.7-4.8at ment :(

Mindenfelekepp letesztelt procit kellene szerezned, mert sajna lutri az uj sajnos :(

En belenyultam csunyan, de az utobbi cpuk sajnos rosszak :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6635) Devid_81 válasza diegho (#6632) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kulfoldi forumon irtak, hogy az elso generaciok kozul jottek ki a legjobbak.
Minel ujabb annal kisebb ra az esely, hogy jot fogsz ki. :U

Ha boltbol veszed es nem szemelyesen, akkor eselyed nulla latni a cuccot mielott megveszed.
Ha ebay, akkor meg kersz kepeket a cuccrol, dobozrol stb, aztan kis szerecsevel ratalalsz valami infora neten.
De meg az sem 100% max csak elindulni jo vele vasarlas elott. :U

...

(#6636) schawo válasza RECSKA (#6634) üzenetére


schawo
titán

Gondolom, most már gyűjtik a 8086K-t.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6637) mgabi válasza RECSKA (#6634) üzenetére


mgabi
senior tag

:((( Pedig ez pont fordítva szokott lenni, és idővel javul a tuningpotenciál, ahogy finomítanak a gyártási eljáráson. Mondjuk Intelék lassan 4 éve tapossák a 14nm-t, nem kellene ilyen szórásnak lennie a procik között a 14++ generációban :((( Elég ciki, aki megvesz egy 8600K-t, és szenvednie kell a 4,8-hoz is, miközben az én 6700K-m 1,36Vcore mellett viszi a 4,8-t.

(#6638) keIdor válasza mgabi (#6637) üzenetére


keIdor
titán

Mindenesetre a 8086K segítségével szépen kiszednek még +100€-t annak a zsebéből, akinek kell az a +4-5%. Ügyes húzás...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6639) palfitom válasza keIdor (#6638) üzenetére


palfitom
félisten

:K :(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6640) mgabi válasza keIdor (#6638) üzenetére


mgabi
senior tag

vagy valoszínűleg az is lehet igen, hogy kiválogatták a jó procikat a 8086K-nak, szarok meg mentek a boxba és a traybe. Tray procit ezért nem szabad venni soha, csak boxot, mert azok szinte mind válogatottak.

Hoppá. Kiszivárgott az új lineup:

Intel Z390 platform:

Intel Core i9-9900K (est: 8 Core / 16 Threads)
Intel Core i7-9700K (est: 6 Core / 12 Threads)
Intel Core i5-9600K (est: 6 Core / 6 Threads)

Költői kérdés: Vajon a 9900K menni a Z370-es lapban? (nem)

[ Szerkesztve ]

(#6641) snecy20 válasza mgabi (#6640) üzenetére


snecy20
veterán

Nem lesz sok jelentősége, i9-ként meglesz a maga árszabása, sacc per kábé 170k-nál fog indulni...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6642) mgabi válasza snecy20 (#6641) üzenetére


mgabi
senior tag

Sejtem :( pedig de jó lenne egy 8C/8T i5 5Ghz-re húzva értelmes, mainstream áron. De ezt az örömöt egyelőre nem szerzi meg nekünk az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#6643) Milka 78 válasza mgabi (#6640) üzenetére


Milka 78
nagyúr

8/16-os Coffee Lake S jön a 370-be az utcsó infók szerint, de hogy ez i9-e vagy más arról nem volt szól a fáma.
Mondjuk én még mindíg félve mondom ki, mert zintel bába nem bízok egy fikarcnyit sem :N
Mivel ez is a meglévő Sky/Kabby/Coffee faragás lesz akkor jó ha 4.8 meglenne all core és az is felérne egy bűvészmutatvánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#6644) Shkiz0 válasza mgabi (#6640) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Intel Core i7-9700K (est: 6 Core / 12 Threads)
Intel Core i5-9600K (est: 6 Core / 6 Threads)

Ennek aztán mafasz' értelme van?
Ez gyakorlatilag a mostani I7-8700K és az I5-8600K...
Az meg, hogy esetleg 200-300Mhz-et húznak rajta alapból az nem nagy szám lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6645) diegho válasza Shkiz0 (#6644) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez alapján a Sandy után minden értelmetlen volt a Coffe-ig? Jelen állás szerint mondjuk valóban értelmetlen én egy 8core i5-öt várnék, vagy 4 core 8 thread-et, mert van ahol jobb, mint a sima 6 core.

(#6646) schawo válasza diegho (#6645) üzenetére


schawo
titán

Sandy után minden sorozatban más mag volt (kivéve Kaby). Na, itt ugyanaz még egyszer kiadva.

van ahol jobb, mint a sima 6 core.
Az esetek 99%-ban meg rosszabb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6647) snecy20 válasza Shkiz0 (#6644) üzenetére


snecy20
veterán

Rókabőr effektus. :-/
+2-300Mhz extra kraft meg nem lesz már ezekben OC szempontból, az biztos...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6648) Shkiz0 válasza snecy20 (#6647) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nagyon fontolgatom, hogy Ryzen lesz. Igaz valamivel rosszabbak még mindig de most -10-20 FPS belefér.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6649) mgabi válasza Shkiz0 (#6644) üzenetére


mgabi
senior tag

Én mindig mondtam, hogy az Intel vicces egy cég, és bohózat amit művel. Erre képesek lesznek kiadni egy új sorozatot, ami Skylake 14nm architektúra 4. újra címkézése lesz, és mindezt 1,5 év alatt. Eközben Z270, Z370, Z390 chipsetet is piacra dobtak persze, ami a senkit nem érdeklő Optanen kívül semmi újat nem hozott.

Plusz pletykálják, hogy a Z390-s chipkészlet PCH-ja továbbra is 22nm készül, ami 99%-ban a Z170 PCH-ja. Így nem lesz natív wifi, 5G hálozati chip, USB 3.1 Gen2, nem lesz több pcie lane. Vicc az egész. Ezért mondtam, hogy nem csodalkoznék, ha a Z370 nem támogatna a 9900K-t. Egy alaplapgyártótól szivárgott ki, hogy a Z390 csak azért kell, mert a 8 magos 9900K-hoz, nem elég a Z370-s chipset minimum VRM követelménye.

AMD jól felkavarta az állóvizet mindenesetre. Erre vártunk 6-8 éve, és most itt van tessék. A 6 magos i5-i7 eddig oké, de a többi pénz lehúzó akció nem szép dolog.

(#6650) snecy20 válasza mgabi (#6649) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, keserű az ember szájíze kicsit, bár "megmenti" az Intel seggét, hogy játékra még mindig az ő cuccaik a preferálandóak, és ez gondolom még egy ideig így is marad. Ezt az egy dolgot leszámítva, az ár/érték arány már most necces, és a későbbi Ryzenekkel ez totál el is billenhet AMD irányba.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.