Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) schawo válasza Bestspiler7 (#6300) üzenetére


schawo
titán

nullát

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6302) Bestspiler7 válasza schawo (#6301) üzenetére


Bestspiler7
tag

köszi, igen azt állítottam be neki végül és így lejebb tudtam vinni a vcore-t is 1.310-re.
Amugy valaki tudja azt, hogy miért kell nagyob vcore a frostbite engines játékoknál?( BF1, SWBF2)
Mert más játékoknál, például 1.295 vcore-ral gond nélkül megy.

(#6303) #Morcosmedve válasza Bestspiler7 (#6302) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semmi különös, CPU igényes(ebb) játékok, főleg az újabb BF-eknél a multiban is sok ember lehet, nagy a map, több a random számítás.

© asszongya'hogy

(#6304) Bestspiler7 válasza #Morcosmedve (#6303) üzenetére


Bestspiler7
tag

Értem, köszi.
Am most megnéztem még 5.1 GHz 1.39 vcore-ral stabilnak tünik, 1 óra játék után se volt probléma.

(#6305) RECSKA válasza Bestspiler7 (#6304) üzenetére


RECSKA
veterán

Aze az az 1.4volt kemeny :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6306) Bestspiler7 válasza RECSKA (#6305) üzenetére


Bestspiler7
tag

hát ja :), amugy hömérsékletben nem volt vészes még annyira, átlagba 65 °C és max meg 75°C volt.
De szerintem visszamegyek 1.310-re (5GHz), az is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#6307) RECSKA válasza Bestspiler7 (#6306) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez a homerseklet elegge programfuggo. Aida stab teszt alatt a 60 fokot nem erem el, mig prime alatt 75... :)

Pubg alatt pedig 55 neha megvan, de inkabb kevesebb :)

Feljebb kellene tekerni a radikon a ventit 600rol, de akkor hangos lenne :)

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6308) Bestspiler7 válasza RECSKA (#6307) üzenetére


Bestspiler7
tag

ja nekem se mentek maxon a ventik (PM01 ház + Dark Rock Pro 4), de meg vagyok vele elégedve.
Amugy köszönöm mindenkinek a segitséget! :)

(#6309) janos666 válasza Bestspiler7 (#6302) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy negatív eltolás, szóval minél nagyobb számot írsz be mellé, annál lentebb tekeri a CPU szorzót AVX-hez, tehát egyre kisebb feszültséget igényelhet a CPU egy AVX-es stress-test alatt (nem fordítva).
Ez praktikusan szerintem csak arra jó (a nem nulla offset), ha Pistike szeretne egy e-penis nagyobbítást azzal, hogy nem bírja lehűteni és/vagy elegendő tápárammal ellátni a CPU-t magas szorzón, mégis szeretné látni, hogy X Ghz-re állította és mégis lefut a Prime95, LinX, stb. (Szóval ja, legyen NULL)

A játék meg olyan, hogy ha a Frostbite 3 kifagy, akkor instabil az OC, csak a többi játék ritkábban veszi észre (vagy gyakorlatilag soha), de attól még instabil a CPU. Vagy azért nem fagy ki a másik, mert kevésbé terheli, így kisebb a Vdrop, alacsonyabb a hőtermelés, stb (amitől stabilabb a CPU), ezért nem is hibázik, vagy csak sokkal toleránsabb a program a hibákra, nem fagy ki azonnal bármitől (de attól még lehet, hogy később tapasztalsz hibát, akár olyasmit ami a játék-bugnak tűnik és őket szidod, mint ahogy sokan szidják a Frostbite-ot, hogy nem ők tuningolják túl a CPU-t, hanem a Frostbite a bugos :)) )

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6310) Citroware


Citroware
addikt

i7 8700K jobban melegszik, mint az i5 2500K?

Ugyanazt a CPU-hűtőt akarom felrakni rá, ami az előzőn volt (Be quiet! Dark Rock 3), így kíváncsi vagyok, hogy nagyobb hűtési teljesítményre lesz-e szükség.

(#6311) gtamate2 válasza Citroware (#6310) üzenetére


gtamate2
veterán

Elég lesz rá, haveromnak is az van, de egyébként jobban melegszik.

*Sn0w

(#6312) janos666 válasza Citroware (#6310) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ hogy nézed:
- magokra vetítve, vagy 4 mag vs. 6 mag együtt
- azonos feszültségen és órajelen vagy azonos órajel más-más fesszen
De amúgy nekem kb. annyit bírt hűteni a régi (már 2500K-ra is Socket 775-ről átbarkácsolt) hűtőm a 8600K-n, hogy Prime95 alatt közel azonos órajelet futott, csak ezt alacsonyabb feszültségen érte el a több mag (és az AVX helyett AVX2, ami szintén számít). Viszont gyári 2500K és átpasztázott 8600K.
Szóval ha "ki akarod hajtani a lelkét" (4800-5000 MHz minden magon és stress-test alatt is stabilan), akkor szerintem erősebb hűtő kell rá (talán kb. annyival, mint a 6/4 mag aránya, mert addigra a feszültség is hasonlóan magas lesz itt is, >=1.3V).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6313) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok, megvettem a cuccokat, össze is raktam az előbb (ebbe az Asrock Z370 killer lapba a ramot belepattintani 1 óra volt, már majdnem szétfejeltem az egész gépet :) ), szóval nem csináltam semmit, csak windowsban csináltam egy visszaállítást, szerintem a bios is régi etc....
Szóval ez mennyire van rendben, nem értek hozzá, kell valamit piszkálgatnom?
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6314) Create. válasza sixpak (#6313) üzenetére


Create.
addikt

A ramod még 2133mhz-n megy. :)

(#6315) sixpak válasza Create. (#6314) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, tudom, arra még nem volt időm. :)

Ez 4K renderelés közben készült....azért tényleg jó meleg.
Viszont azt vettem észre, hogy a gépből meg nem jön a meleg és amikor kikapcsoltam a Vegast, pár másodperc alatt visszahűlt 30 fokra.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6316) #Morcosmedve válasza sixpak (#6315) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ennyit tud a paszta sajnos :(

© asszongya'hogy

(#6317) sixpak válasza #Morcosmedve (#6316) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, de ez a 70-80 fok üzemszerű állapot?
Épp BF1-et játszik a kisebbik lányom, ott ilyen 60-65 fok a max.
A HW infos képre tudsz valamit mondani, nagyjából rendben van?
Feszültségek, ilyesmik?
Nem vágom sajnos a témát, köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6318) #Morcosmedve válasza sixpak (#6317) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Feszekrol nem latni erdemlegesen semmit (kozben rajottem, hogy mi az a sok 4,5GHz, de akkor is izgalmas lenne beallitani, hogy minden mag a max turbon menjen, ha szempont neked).

Egyebkent uzemszeru, ha orajelben jo, akkor meg rendben is van, engedje el 80C-ra ha akarja. Persze mas kerdes, hogy jobban szeretjuk 60 kornyeken latni max (deliddel menne..).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6319) Ringman válasza #Morcosmedve (#6318) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz nem egyidejűleg voltak 4.5-ön

(#6320) #Morcosmedve válasza Ringman (#6319) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kozben rajottem, hogy elneztem egy oszloppal. :)

© asszongya'hogy

(#6321) sixpak válasza #Morcosmedve (#6318) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, a napokban jövök még kérdésekkel, ha nem gond.
Nem igazán foglalkoztatnak az órajelek, játékok, Vegas, Lightroom menjen stabilan és gyakorlatilag ennyi. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6322) laychi válasza #Morcosmedve (#6318) üzenetére


laychi
veterán

Ha nem lett állítva fesz,csak auto-n döngeti(ami valószínű,mert 4,5Ghz-hez 1,33V VID párossul) akkor annyi lesz a VCORE is nagyjából.

(#6323) #Morcosmedve válasza sixpak (#6321) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Gyere. :) Pedig en foglalkoznek a helyedben, tobb okbol is. Nem melegedne igy, stabilabb lenne, tobbet kihozhatnal terheles mellett.

Lajos: Elkepzelheto, mondjuk az szerintem sok. Lefixalva minden magot, leviheto 1,1-1,2V koze.

© asszongya'hogy

(#6324) sixpak válasza #Morcosmedve (#6323) üzenetére


sixpak
nagyúr

Rendben, megpróbáljuk majd. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6325) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy I5 8400-as procit egy ilyen lapban van Mis z370 krait gaming 16GB 3200-as Rammal a kérdésem pedig az lenne hogy kell e valamit a procinak állítani a biosban. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#6326) mcs válasza Compika (#6325) üzenetére


mcs
veterán

Első körben a ramot állítsd be 3200ra, majd a procinak ,,turbo performance" módot, hogy az összes magra rányomja a turbo órajelet terheléskor. :)

(#6327) laychi válasza #Morcosmedve (#6323) üzenetére


laychi
veterán

Péter:
Lap és bios függő is lehet.
MSI-mnél olyan bios is jött ki,hogy nem kicsit túlfeszelt,ha auton volt hagyva.
Sőt volt olyan is,aminél a beállított feszhez képest kb 0,2V-ot rátolt... csak néztem,mint a moziban,amikor beállítottam az 5ghz-hez 1,25V-ot, rendszerben terhelés alatt meg 1,45V-ot adott....

[ Szerkesztve ]

(#6328) diegho válasza Compika (#6325) üzenetére


diegho
nagyúr

XMP profilt be kell kapcsolni a ramnak.

(#6329) Compika válasza mcs (#6326) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszi az megvolt első indításnál, viszont ilyen nekem nincs ,turbo performance" mód, de viszont a P95-öt ráengedve 3800-on pörgeti.

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#6330) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy stock 8700k-nál nem sok ez a hőmérséklet? BQ Dark Rock 4 -
Thermal Grizzly Kryonaut hűtőpaszta

(#6331) laychi válasza Guresz (#6330) üzenetére


laychi
veterán

6 mag/12 szál,pasztázott cpu, mag 1,36V -ot kap, 1 ventis toronyhűtő ~300rpm ventifordulat. Ez az ami látszik...
Ez alapján nem kell jobbra számítani...

Pontos információk nincsenek,rendes monitorozó szoftver kellene első kürben,mint pl. a hwinfo64.
Meg rendes terhelés,nem himihumi aida...
Rog realbench stresstestet adj neki minimum,meg a fent íírt monitorozót tedd fel.
A speedfant meg az aidát felejtsd el.

Szerk.:
Érdekes,hogy az egyik progi a cpu ventire ír 1360rpm fordulatot a házhűtőre 300-at és ugyan ez fordítva...
Tudni kellene mi micsoda.
Töröld ezeket a progikat.

[ Szerkesztve ]

(#6332) Apollo_21 válasza Guresz (#6330) üzenetére


Apollo_21
addikt

Valszeg ha minden auto-n van akkor az az oka...
Auto fesszel nekem is fogja és az all core turbo-ra ad vagy 1.36ot ami bődületes..
Szerencsésebb manual feszt adni, nekem kb 1,3v-al a 4.8is megy.
Nemtudom mi az ideális fesz, én nemhasználom még ki a procit amúgysem, fogtam löttem neki egy fix 4.2-t 1.2V-al, úgy pl 60on megáll. Vagy pl a gyári stock 3.7el 50en:D De oda csak 1.050V-kell.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6333) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,

Epp az uj konfiggal szenvedek.
8700K /delidelve mar/
ASUS Hero X, legfrissebb bios
2x8 GB T-Force 4133MHz ram 18-20-20-44@1.4V

Es sehogy sem tudom a DDR4ek frekijet beloni gyarira.
XMP-t probalva se sep se hang.
Manualisan eljutok 4000MHzig mar de ugy hogy 18-20-44re belovom a ramot, minden mast auton hagyok.
De ekkor auton a VCCIO es a VCCSA beall 1.3500 koruli ertekre... :U
Nem mintha annyira borzalmasan nagy szuksegem lenne a magas mem orajelre, de kivancsisagbol megneztem volna mit tud a gyari ertekeken.
Van valami otletetek, hogy mennyire merjem elengedni a VCCIO es a VCCSA ertekeket?Foleg, hogu 1.35 nel mar pirosban van eleve?!

Koszi elore is! :R

...

(#6334) snecy20 válasza Devid_81 (#6333) üzenetére


snecy20
veterán

Nem azon fog múlni, a proci memóriavezőrlője felel a dolgokért.
A korábbi 8600k-m esetében ki tudtam finomhangolás után szenvedni a 4266 "gyári" XMP DDR4 frekit, ám 8700k váltás után megáll a RAM-om 4133-nál, feljebb nem bootol. Egyáltalán nem egy vérveszteség, sőt szinte lényegtelen, csak kaptam egy újabb megerősítést hogy a CPU memóriavezérlője az ami dönt a nüanszokról. :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6335) #Morcosmedve válasza snecy20 (#6334) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Is, meg a lap.

© asszongya'hogy

(#6336) Devid_81 válasza snecy20 (#6334) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah hogy jah, akkor igazabol ha vodorrel hordom az aramot a prociba akkor se fog megindulni ha epp ezen mulna. :F
Csak kiakartam deriteni, hogy a ramok hibasak e vagy beallitasi gond van.
Akkor maradok 3600 korul, es mihelyt kitalalom a proci hol mikor stabil, majd elkezdek jatszani a memoria idozitessel.
Koszi a valaszt!Akkor lehet megsem velem van a baj, ami megnyugtat picit :D

...

(#6337) snecy20 válasza #Morcosmedve (#6335) üzenetére


snecy20
veterán

Nálam a lap nem volt limitáló, gondolom nála a ASUS Hero X sem a szűk keresztmetszet. :)

Devid_81

Nincs semmi gond nálad sem. Ahogy végigolvasgattam különböző külföldi Z370 Chipset-es fórumokat, ott azt láttam, hogy igazából a Z-s lapok nagy átlagban a 3600Mhz-es DDR4-et viszik gond nélkül, felette már lutri az egész.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6338) Devid_81 válasza snecy20 (#6337) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tenyleg nem sajnaltam ki a gepbol az osszetevoket, de ugy latszik ez a tipikus szerencse hiany, ami nalam altalaban fenn all az itt is jelen van :D :W

...

(#6339) #Morcosmedve válasza snecy20 (#6337) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Saját összehasonlításodban nem, egyébként lehet az, Hero X is.
Továbbra is a komolyabb ITX-el lehet jókat tuningolgatni vagy ilyen APEX félékkel.

De két ugyan olyan lapban sem fog semmi ugyan úgy menni...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6340) Milka 78 válasza Devid_81 (#6338) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem a szerencse hiányát...rajtam kívül egy rakat embernek 4.8-4.9-et tud a proci míg a tiéd ha jól rémlik 5-5.1-et.A memória meg pont nem sok vizet zavar én játékok alatt próbálgattam 3600-4000 között,de olyan kevés volt a difi,hogy hagytam a fenébe.
Szeretnék én ilyen szerencsétlennek lenni. ;)

(#6341) Devid_81 válasza Milka 78 (#6340) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a nagy igazsag, hogy tuningban eleg jonak tunik, de varjuk ki a veget, meg nem prime95 stabil a cucc.
De jah 5.0 vagy 5.1 lesz a vege ertelmes feszultsegek mellett.
Viszont csak par kor erejeig probaltam a memoriakkal jatszani, es 3600 lesz a stabil vege...csinaljak vele barmit is, egyszeruen dobja a hibat e felett.
Szoval az, hogy egyaltalan van kep akar 4000 mellett is az meg boven semmit nem jelent sajnos.
Szoval meg nehez megmondani, hogy mit tudok kihozni az egeszbol, mert egyik oldalrol "szerencses" a cucc viszont masik oldalrol meg szivat meg rendesen :W

...

(#6342) keIdor válasza Devid_81 (#6341) üzenetére


keIdor
titán

Emiatt ne fájjon a fejed, az sem biztos, hogy érdemes küzdened érte, hiszen semmi érdemi különbség nincs a 3600 és a 4000 között azon kívül, hogy magasabb számot ír a benchmark program. Az a baj ezekkel a nagy kitekket, hogy a memória maga bírja a gyári órajelet, időzítéseket a ráírt feszültséggel, de a memóriavezérlők még nem tartanak ott, hogy 24/7 ezt bírják is. Ezért is tartom a Computexen bemutatott 5000MHz körüli termékeket marha nagy parasztvakításnak. Azok maximum extreme overclockereknek jók, azt annyi.

De ugyanúgy az 5.0 vs. 5.1-nél sem érdemes küzdeni az utóbbiért, nem veszed észre a különbséget.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6343) Devid_81 válasza keIdor (#6342) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem is hiszem, hogy tovabb szivatom magam ezzel.
Most beallitottam a ramokat 3600-ra, a proci megy 5.1-en ugyan, de csak aida64 stesszt toltam neki egy kozel orasat.
Gondolom a prime95 kiakasztana, de se idom se energiam vele szorazkozni.
Olyan terhelest az eletben nem fog kapni a gep tolem mint amit az csinal.
Majd elkezdek jatszani inkabb, az eldonti, hogy stabil e vagy sem :)
Koszi azert mindenkinek a valaszt! :R

Tulajdonkeppen csak azt akartam kizarni, hogy ram hiba van e nalam, vagy teljesen mas.
Mivel ez hardware hiba, igy aztan nem is erdekel kulonosebben tovabb :N

...

(#6344) keIdor válasza Devid_81 (#6343) üzenetére


keIdor
titán

Nem hiba az, csak a memóriagyártók minden generációnál eljátsszák ezt, hogy túltolják a frekvenciát. DDR3-3000MHz is volt, de nem bírta semmi.
DDR5 territory már az ami neked van, majd ott láthatsz akkora frekvenciát.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6345) BeZol válasza Devid_81 (#6343) üzenetére


BeZol
őstag

Esetleg 3866mhz cl16-ot célozd be, nekem az tűnik az arany középútnak. Nálam biosban 1.39V, hwinfo szerint 1.408V. Lejjebb nem mentem még, ezt is 1.45V-ról tesztelgettem lefele, de ez a feszültség sztem már nem para, hogy lejjebb kéne menjek miatta.
(egyébként gyárilag 3200mhz cl14-es memóriákról van szó)
A 3866 cl15-höz túl sok feszültség kell nekem, az AsRock lapom pedig 3900mhz felettől rosszabb memóriaértékeket produkál, bár utánajártam, és csak finomhangolni kell az értékeket, és akkor mehetne ez is 4133mhz körül, mert annyival még tutira bebootolt, csak elég nagy időzítés kell akkor már meg feszültség is, ezért is ajánlom a 3866mhz cl16-ot ;)
Ez kb. ugyanaz a szitu, mint a procinál a 4.9-5ghz feletti értékek. Egyre több és több feszültség kell, közben sokkal többet is fogyaszt és jön az extra hő is, szóval működik, de nem éri meg úgy futtatni, csak egy benchmark erejéig.
Én most rendeltem rézkupakot, majd ha megjön, kérek időpontot delidre, és a jelenlegi 4.7ghz-ről fellövöm 5ghz-re a procit. (de benchmark erejéig 5.1-5.2re is ha viszi, és akkor a memóriával is újra eljátszadozok).
Sajnos per pillanat ha beizzítom a streamet jó kis cpu kódolással és 90% körülre terhelem tartósan a procit, akkor 88-92fokra feljutok 1.232V vcore mellett (eleinte 83fok körül van, csak ugye gpu is teker 100%-on és befűt minden a házba).

(#6346) Devid_81 válasza BeZol (#6345) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En ha 4000-re rakom mar a bios postig 30 mp alatt jut csak el a gep.
3866-on hagytam es elkezdtem CPU-t tesztelni, ami butasag volt, mert a ram miatt volt instabil az egesz. :W
Majd rajottem, hogy 3600-on kellene szorakozzak, es hoppa, megy minden, nem kell agyon feszelni a procit stb. (jo tudom eleve alapon kellett volna a ramot hagyni es csak a procit tesztelni ki eloszor)
Jelenleg 3600-on vagyok 16-16-16-39 mellett 1.400Volton.
Nem nagyon mentem meg lejjebb se feljebb az idozitesekkel vagy a feszultsegekkel. :N
Egyelore stabil, hagyom igy, mert Pentek este ota kb 14-16 orat szivtam az egesszel, mire ide eljutottam. :DDD Kell az a tuning ugye ;] :DDD
Sebaj, most jonak tunik nekem a dolog, aztan majd ha lesz akkor kovetkezo bios frissitesnel adok egy ujabb probat a ramoknak. :)

...

(#6347) Segal válasza keIdor (#6344) üzenetére


Segal
veterán

Meg idozitest;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6348) Guresz válasza laychi (#6331) üzenetére


Guresz
tag

Kipróbáltam amit írtál, de a HWINFO64 is ugyanazokat az értékeket jelzi, mint a "himihumi" AIDA és Speedfan. Az Aidan fel van cserélve a "cpu" és a "burkolat", de ettől függetlenül minden adat valid.

Rog Realbenchel tesztelve egy idő után elmegy 80 fokig is (1350 rpm mellett)

[ Szerkesztve ]

(#6349) Guresz válasza Apollo_21 (#6332) üzenetére


Guresz
tag

Átállítottam a feszültséget 1.1re, de sajnos ettől sem javult a helyzet. Ráadásul le is fagyott a gép egy idő után. :(

(#6350) laychi válasza Guresz (#6348) üzenetére


laychi
veterán

Igen csak az sokkal több mindent kijelez,valamint rögzíti a maximumokat.
A csökkentett fesz nem csoda, hogy kifagyott. Az 1,36V-hoz képest 1,1V túl nagy lépcső. 0,26V különbség.
Fixáld az órajelet és próbálkozz 1,2V-1,25V körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.