Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Create. válasza kisati154 (#6400) üzenetére


Create.
addikt

Ezt a hülyeséget inkább ne terjeszd.

(#6402) lemusz válasza kisati154 (#6400) üzenetére


lemusz
addikt

[ Szerkesztve ]

(#6403) mcs válasza zzola (#6383) üzenetére


mcs
veterán

Annyira elvetemült processzorigénye van a BF1nek, hogy simán elképzelhető a limit.

(#6404) zzola válasza #Morcosmedve (#6398) üzenetére


zzola
félisten

Sőt, 95.6W-ot is simán benyel, nem-e a TDP keret miatt van a röccenés...

[ Szerkesztve ]

(#6405) RECSKA válasza zzola (#6404) üzenetére


RECSKA
veterán

A magas fesz miatt nagy fogyasztasa van, es ha nincsenek kitolva, kikapcsolva a vedelmek, akkor bizony okozhat mimrolaggot.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6406) palfitom válasza kisati154 (#6400) üzenetére


palfitom
félisten

:( Ezt inkább ne!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6407) #74018560 válasza mcs (#6403) üzenetére


#74018560
törölt tag

Annyira elvetemült processzorigénye van a BF1nek, hogy simán elképzelhető a limit.

Tehát eleve nem arról beszélünk, hogy adott CPU "ki tud-e hajtani" adott VGA-t. Aminek eleve nincs is értelme :U....

Futassatok egy SuperPosition-t 5GHz-en meg 2,5GHz-en HT nékül letíltott magokkal. Ugyanannyit fog dobni.... :U

(#6408) jube7


jube7
tag

Sziasztok!

Kérdezném, hátha tudja valaki, hogy a proci teljesítménybeállítását a biosban (meddig) érdemes növelni? A gyári 95/120W helyett jelenleg 150/165W-ot használok, mehetek-e feljebb, vagy vegyek vissza, vagy hagyjam inkább alapon? Minden tanácsot/tapasztalatot szívesen fogadok. :)
A rendszer: MSI Z370 PC Pro alaplap, 8700K /sk delid/, 3300 MHz RAM /3000-ről felhúzva/, Plextor M.2 NVME 512 GB, GTX 1060 6 GB /Gainward, OC 1706 MHz órajel, 9200 MHz RAM/, így 5200 MHz-es órajelen 1.38 V-on a Passmark pontszám 8450, a proci hőmérséklete pl. a Prime alatt 65-70°C között mozog
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6409) zzola válasza jube7 (#6408) üzenetére


zzola
félisten

Amúgy mire kell ez a magas órajel, nem a 1060 alá ?

(#6410) jube7 válasza zzola (#6409) üzenetére


jube7
tag

Nem kell feltétlenül, inkább csak játék, a határokat feszegetem, 5,3 GHz-en nem próbáltam már stabilizálni, 1,4V-nál többet kérne, úgy tűnik, de így azért simán indul vele a Win. A tesztprogramok már nem futnak le, ahhoz magasabb feszt kéne adni. Nem vagyok nagy játékos, nekem a fotószerkesztéshez /néha videó-konvertáláshoz/ kell a gép inkább, pl. több száz fotó RAW-JPG átalakítása elég időigényes egy lassú géppel.

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6411) zzola válasza jube7 (#6410) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Csak kíváncsiságból kérdeztem... :)

[ Szerkesztve ]

(#6412) mcs válasza #74018560 (#6407) üzenetére


mcs
veterán

Annál a játéknál érdemes magasról letojni a ,,kihajcsa-e" kérdést multiban, csak arra törekedni, hogy meglegyen a 60as vagy inkább annál is több minimum 30-60 fős szervereken. :D

(#6413) zzola válasza RECSKA (#6405) üzenetére


zzola
félisten

Kösz.

Úgy néz ki, hogy sikeült manuálisan beállítanom az értékeket.
Magfeszültség 1.29 V (HW info szerint 1.28V) és szépen megy mindegyik mag 4.7GHz-en.
Power limitet is sikerült belőni, érdekes hogy nem éri el a 90W-ot sem.
Annyi a hátulütője a dolognak, hogy 3.6GHz alatt nem megy a professzor...pedig a c state beállítások alapon vannak.

1.29V-nál alacsonyabb értékkel próbálkozzak? 70-75 fokos a proc.

[ Szerkesztve ]

(#6414) RECSKA válasza zzola (#6413) üzenetére


RECSKA
veterán

Addig probald csokkenteni , amig instabil nem lesz. Utanna mehet ra vissza 0.025V, es kesz.

Nekem 800-5300kozott megy. Ugyhogy ott valami beallitas lesz.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6415) zzola válasza RECSKA (#6414) üzenetére


zzola
félisten

Gondolom, de mi? Hazaérek akkor átnéze ma biost...

(#6416) Bismarck24


Bismarck24
tag

Sziasztok!

Mivel nem vagyok egy nagy tuningos, ezért egy kis segítséget szeretnék kérni. 8700k cpu-t szeretném stabilan 4,7Ghz-en járatni. A processzor delideltetve van, nem célom, hogy elérjem az 5 ghz-et de a 4,7ghz normál feszek mellett szeretném ha megvalósulna, ezért bele is vágtam a lecsóba. Kézzel beállítottam neki 1,275V-ot, majd lefuttattam egy intel burn testet és egy aida benchmark tesztet, ezekről a képeket itt mellékelem, sajnos very highon az intel burn test nem futott le, akkor most hogyan tovább?

(#6417) GFerr56 válasza Bismarck24 (#6416) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Szerintem beállítási gond, a hőmérsékleteket magasnak tartom a delid-hez képest (vagy nem lett teljesen jó a delid-ez baromság...vagy ezt húztad a lottón...) HwINFO-val monitorozd inkább.
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#6418) jube7 válasza zzola (#6413) üzenetére


jube7
tag

"3.6GHz alatt nem megy a professzor...pedig a c state beállítások alapon vannak"

A Windows melyik energiasémája aktív?

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6419) BeZol válasza Bismarck24 (#6416) üzenetére


BeZol
őstag

Szia!

Nekem már 3 hónapja 1.24V-on van a proci fix 4.7ghz mellett. Loadline calibrationt 1-es szinten hagytam, ilyenkor kb. ott is marad a feszültség 100%-os terhelésen, amire beállítottam. Nekem így delid nélkül 82foknál tetőzik 1 óra járatás után, viszont ha a gpu is 100%-on teker, akkor legutóbb 2 óra streamelés után mikor ránéztem 92fokig is elment a proci, mert befűtött a házba a vga.
Én is futtattam anno vmilyen stability testet, ment másnap reggelig, minden oké volt.
Nekem 1.23V para volt, 1.235V még dobott hibákat, 1.24V vált be. A helyedben mennék lejjebb a feszkóval, és úgy is ránéznék vajon mit dob.
Memória egyébként már 100%-osan ki lett tesztelve? Nem tudom az bekavarhat-e.

Nekem tegnap adták fel postára a réz IHS-t, már nagyon várom :U
Ha megjön, jön a delid, és 5ghz-en stabilizálás mostani hőfokokkal.

(#6420) #Morcosmedve válasza BeZol (#6419) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem hiszem, hogy Asus lapon az LLC1 lenne a jó.

(#6416) Bismarck24: Szerintem jó a delided, inkább a proci nem annyira fényes darab, ha minden beállítás jó a BIOS-ban. IBT-vel nem lehet kitesztelni 8600k és felette. Szóval, ha Very High-on fagyott, akkor egy fix 1,296V-ra állítanám be és kész (már, ha terhelés alatt a max feszed 1,264 volt IBT High teszt alatt). HWinfo64-el kéne méregetni, semmi más program nem kell erre a célra.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6421) zzola válasza jube7 (#6418) üzenetére


zzola
félisten

Standard, ami gyárilag be van állítva! Csak most az OC óta nem csökken az órajel...

(#6422) zzola válasza zzola (#6421) üzenetére


zzola
félisten

Én nem tudom úgy beállítani a biost, hogy a proci 3.6GHz alá bemenjen, valamiért pörög...
Standard beállításokkal sem megy le takarékos módba...

[ Szerkesztve ]

(#6423) jube7 válasza zzola (#6421) üzenetére


jube7
tag

Akkor egy default biosból kellene újra kiindulni, beállítani az OC frekit és feszültséget, aztán megnézni újra.
(Amúgy nálam akkor csinál ilyet, ha a fix all core módból átváltok dinamikusra, és elfelejtem valamelyik turbó módot engedélyezni.)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6424) zzola válasza jube7 (#6423) üzenetére


zzola
félisten

Bios reset után, full standard beállításokkal le kellene esnie a sebességnek, de nem megy le. Én a Win-re gyanakszom... Hétvégén újrahúzom a rendszert...addig így marad.

(#6425) jube7 válasza zzola (#6424) üzenetére


jube7
tag

Nézd meg az energiaséma beállításait, főleg a proci minimális teljesítményét, hogy 5%-e.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6426) zzola válasza jube7 (#6425) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!
100%-ra volt állítva! De ez hogy lehet? A Win standard beállításaiban nem ez szerepel..

[ Szerkesztve ]

(#6427) jube7 válasza zzola (#6426) üzenetére


jube7
tag

Vannak csodák néha. :) Fő, hogy jó lett.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6428) Tin válasza zzola (#6426) üzenetére


Tin
veterán

windows ilyen. néha szimplán elállítja, ne kérdezd, miért. van egy notim, ott 85%-ra van állítva a maximum, mert így csendesebb, és felesleges a plusz erő, és a windows rendszeresen, de random 3-4 boot után visszaállítja 100%-ra. vagy amikor update-el. néha a minimum frekit is felveszi 100%-ra. írtam rá egy command scriptet, aztán duplaklikk és visszaállítom, ha zajos, nem kell keresgélni a menüben.

kis olvasnivaló hozzá (itt vannak a guidok is)

[ Szerkesztve ]

(#6429) zzola válasza Tin (#6428) üzenetére


zzola
félisten

Hát ez szuper... :O

A magfeszültséget addig csökkentsem, amíg össze nem omlik a rendszer terhelés alatt?

[ Szerkesztve ]

(#6430) Bismarck24 válasza #Morcosmedve (#6420) üzenetére


Bismarck24
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ. Egyenlőre hagytam a cpu órajelét 4,7Ghz-en a feszültséget pedig 1,275V-on. Az intel burn test very highon nem futott le, viszont sem programoknál sem windowsban, sem játékokban nem tapasztaltam mikrolaggot vagy bármiféle anomáliát. Amit viszont észreveszek hogy alapjáraton a cpu órajele úgy ingadozik mint a fene, terhelés alatt tartja a 4,7-et de ha semmi nem fut akkor ugrál az órajel. Kérdésem az, hogy ezen a beállításon hagyhatom e vagy mindenféleképpen emeljem a feszültséget? Nekem leginkább a játék a lényeg. Nagyon szar példányt foghattam ki, ha másoknak 1,245V mellett 4,7Ghz-et tud. :O

(#6431) Apollo_21 válasza Bismarck24 (#6430) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nekem nagyjából 1.275-1,29 között van a stabil 4.8, viszont én a deliddel nemvagyok kibékülve...
Bár lehet hogy annyira passzos procit fogtál ki hogy nemhozta lentebb a hőfokokat annyira.
Nekem delid nélkül vannak, léggel ilyen hőfokaim 4.7en...(75-80)
Nyílván most hogy vízzel van hűtve besem köszönt 60-ra:D
Így hogy már a vga is beiktatásra került kapok 60körüli értékeket.:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6432) Bismarck24 válasza Apollo_21 (#6431) üzenetére


Bismarck24
tag

Azért hozzáteszem hogy a szobahőmérséklet mikor az értékeket készítettem akkor 31,5 Fok volt. Ami a házat illeti az sem az a jól szellőző fajta. (cooler master silencio 650-persze nyitott előlappal porszűrő kivéve)

(#6433) Apollo_21 válasza Bismarck24 (#6432) üzenetére


Apollo_21
addikt

4 emeletes Panel... :) keleti oldal, legkondi nincs:)
Ugyh atérzem:) jó esetleg 35rol indul minden

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6435) RefFes válasza Bismarck24 (#6430) üzenetére


RefFes
junior tag

Szia!

Ez nem különösebben gond, egy hátránya van, hogy a CPU ventiket elkezdi össze-vissza pörgetni (mindig a legmagasabb órajelű mag miatt...). Én úgy oldottam meg, hogy, mivel bios-ból van vezérelve a hűtés, ASUS-nál van ilyen Step up-Step Down késleltetés, ezekre ráhagyok egy kis időt, és láss csodát, amikor felugrik egy mag, akkor nem kezdi el tekerni a ventiket.

Kérdés-kérés: milyen tapasztalataitok vannak az itt delidelést hírdető emberkékkel-már aki csináltatta velük? Erősen gondolkozom egy ilyen lépésen. Privátban megköszönnék minden észrevételt ezzel kapcsolatban.

Üdvözlet

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#6436) jube7 válasza RefFes (#6435) üzenetére


jube7
tag

Szívesen beszámolnék róla, de nem tudok. Meg akartam csináltatni a 8700K-t, kettővel is beszéltem, de ilyen válaszokat kaptam: "hétvégén nem érek rá", "a jövő héten be vagyok táblázva", "hívjál majd vasárnap", vagyis nem tudtak időpontot adni, még jó, hogy a hirdetés feladására volt idejük... :) (mindkettő bp-i illetőségű amúgy, postázni meg semmiképpen nem akartam). Így aztán megvettem egy /Dr. Delid/ kitet, a [Thermal Grizzly Conductonaut] pasztát, és szépen megcsináltam magamnak. És így legalább senkivel sem kellett egyeztetnem, a procit elvinnem, bár nyilván többe került a dolog, de megérte a "kaland"... :K

Amúgy valóban nem kockázatos a dolog, nyilván hibátlanul megcsinálja bármelyikük.

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6437) RefFes válasza jube7 (#6436) üzenetére


RefFes
junior tag

Szia!

Én is törtem ilyenen a fejem. Azt a pár érintkezős részt ami a központi rész mellett nem sokkal van, azt úgy hagytad (érintkezés-folyékony fém azért vezeti az áramot)?

Üdvözlet

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#6438) jube7 válasza RefFes (#6437) üzenetére


jube7
tag

Csak a chip tetejét kell bekenni, itt egy sztem jó leírás, csak kb. fele mennyiség kell a procira, mint az ottani képen van, és nem folyik meg. Érdemes pár videót is megnézni, nem egy nagy varázslat :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6439) Devid_81 válasza jube7 (#6438) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezekkel a delid kitekkel (nekem Delid Die Mate 2-om van) tenyleg nem muveszet mar a kupak eltavolitasa.
Szerencsere csak nagyon oda-nem-figyelessel lehet a prociban kart tenni.
Biztos vagyok benne, hogy sokan nem szeretnenek "egyszeri" hasznalat miatt kiadni ennyi penzt, de intelt ismerve jo lesz ez meg a jovore nezve ;] :DDD

Biztos vannak ugyes kezu szakik akik pengevel korbevagjak a ragasztast, de azt nem javaslom senkinek probara... :N

...

(#6440) RefFes


RefFes
junior tag

...ja, csak nem síivesen qrnám kapásból szét a 8086k-t... :O

Köszönök minden észrevételt

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#6441) RECSKA válasza RefFes (#6440) üzenetére


RECSKA
veterán

Borsodika delidelt mar nekem par procit, 1 nap alatt mindig kesz volt, s tokeletes a munkaja. Nalam - 21fokot jelentett

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6442) malacka87


malacka87
senior tag

Lassan kész a vas! Kicsit furcsa a hűtő levan szorítva mégis lehet tekerni a procin... Jobban nem merem már meghúzni. [link]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#6443) Devid_81 válasza RefFes (#6440) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha ugyes kezek kozott megfelelo eszkozzel keszul egy delid, akkor igen nehez egy procit leamortizalni.
Cserebe megkapod azt ami a procidban rejlik ero, valamit valamiert :B

...

(#6444) zzola


zzola
félisten

8600K-t lenne értelme 8700K-ra cserélni?

Furcsa, hogy akadozik 8600K alatt a 1070Ti. Lehet újra kellen húzni a rendszert. 4.8-on megy...
Egy Ryzen 1600-zal ki tudtam hatjtani a 1080-ast... :o

(#6445) Devid_81 válasza zzola (#6444) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Windows telepites csodakra kepes, foleg win10-nel.
Nem hiszem, hogy 6 fizikai mag vs 6+HT ekkorat dobna, biztos van ahol megerzodik a kulonbseg, nem mondom, de szerintem mennie kellene nalad szepen mindennek :U

...

(#6446) GFerr56 válasza zzola (#6444) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hi!

Én pont fordítva jártam, RYZEN-ről jöttem át, rendszer csere után még az oprendszert sem raktam rögtön újra, csak a szükséges dolgokat, és megszűntek a lagok. A win telepítés után még jobb lett a helyzet. Egyébként igaz, hogy egyelőre a 6/6 elég.

Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#6447) palfitom válasza zzola (#6444) üzenetére


palfitom
félisten

Húzd újra, ott valami nincs rendben!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6448) jube7 válasza Devid_81 (#6443) üzenetére


jube7
tag

És jó látni, hogy a 85-95°C helyett hasonló terhelésnél (pl. most közben megy a Prime95) 60-62 van a kijelzőn, pedig csak egy viszonylag nem drága léghűtőt használok. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#6449) mcs válasza zzola (#6444) üzenetére


mcs
veterán

Mindenféleképpen tedd újra a wint. Nálam se omlott össze, miután Core 2 Quadról váltottam, de újratelepítés után 1-2 pályán további 20-30 fpst javult az Unreal Tournament Alpha. :)

(#6450) laychi válasza zzola (#6444) üzenetére


laychi
veterán

Az is lehet, hogy nv driverrel van gond nem?
1060-as topikban rengeteg problémát olvasni, sok helyen fekete képernyő például...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.