Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2952) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Ehhez a warez-kedéshez csak annyit tennék hozzá, hogy én már hallottam olyat is, hogy a egy multi cég (MS), azért nem is keményít be annyira, amennyire tehetné, mert még akkor is, ha nem mindenki fizet az op rendszeréért, legalább azt használja, és ezzel is elveszi a többiektől a piacot. Van benne valami logika. :P

Zsolt (Wayteq X950)

(#2953) plajos válasza janist (#2950) üzenetére


plajos
aktív tag

A Dimka másfajta kamerakiosztást használ mit az alap skin, vagy mint a Gurjon. A sebességmérő kamera fájlokat át kell alakítani hozzá.

(#2954) ANDREAS52


ANDREAS52
csendes tag

Primohoz benzinkút ikonokat keresek. Valaki segítene?

(#2955) janist válasza plajos (#2953) üzenetére


janist
csendes tag

Esetleg meg tudnád mondani, hogy hogyan tudom átalakítani?

(#2956) TRob1 válasza ANDREAS52 (#2954) üzenetére


TRob1
veterán

[link]

Ott katt a free downloadingra, és várni 60sec-et, utána letöltés.

¤ R'n'R ¤

(#2957) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Én domborzatotszeretnék, honnét lehet beszerezni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#2959) plajos


plajos
aktív tag

GJA_220_PL_mod4 skin normál és 'dafunk' verzióban színes POI ikonokkal és anélkül letölthető [innen]

A skin az alábbi főbb módosításokat tartalmazza:
- Primo optimalizált beállítások. Az optimális Primo beállításokat (pl. sebességmérő kamerák, Eszter kamerahangok magyarul, 3D-beállítások, stb.) a skin tartalmazza ezért ezeket nem kell a sys.txt-be beírni.
- WayteQ, AsusR700, MioC720 egyéb népszerű PNA készülékek készülékorientált beállítása. Készülékorientált beállítások a sys.txt-be írt device type alapján. A Primo optimalizált beállításokkal és a készülékorientált támogatások használatával a Primó a sys.txt-be írt device type beírásával már használható, mást nem szükséges a sys.txt-be írni.
- Zenelejátszó választhatóan Primo belső, vagy bármilyen külső.
- FM-transmitter választhatóan Primo belső, vagy bármilyen külső.
- Bluetooth könnyű elérése bármilyen készüléken.
- Zenelejátszó könnyű elérése.
- Figyelmeztető táblák ( pl. előzni tilos, vadveszély, stb.) típusának hanggal történő bemondása.
- Kanyarodási korlátozások (pl. balra kanyarodni tilos) hanggal történő bemondása.
- Útszakasz letiltása funkció könnyű elérése.
- Bővített riasztási pont kezelés. (pl. szélesség- magasságkorlátozás, határátkelők, stb.)
- Szélesség és magasságkorlátozó riasztási pontok javított kezelése.
- Új javított Készenlét funkció.

A skin 480x272-es felbontást tartalmaz.

Üdv: PLajos

(#2960) TRob1 válasza KZ_3D (#2958) üzenetére


TRob1
veterán

Háát, ezt szerintem töröltesd innen, ez nem kicsit warez.
Gondolom te se nagyon olvasgatsz (pl. alapelveket meg hasonlóakat)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2961) qqriq95 válasza KZ_3D (#2958) üzenetére


qqriq95
csendes tag

Leülhetsz, EGYES !

(#2962) drotifuti


drotifuti
aktív tag

Új magyar térkép TM 2010.07_101118 megjelent!

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2963) snowdog válasza drotifuti (#2962) üzenetére


snowdog
veterán

Kétségek merültek fel bennem, hogy ez mennyire új, hiszen pontosan ugyan az az azonosítója, mint az augusztusi kiadásnak: #COUNTRY# 2010.07 © 2010 Topmap Zrt.
Még a mérete is kisebb, mint a korábbinak. :)

Szerintem ez csak egy új iGO8 verzióhoz adott térkép, ezért lehet más a neve. Szerintem mindkettő a 2010.07. havi térképállapotot tükrözi.

[ Szerkesztve ]

(#2964) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Pénteken voltunk a NavNGo-nál interjút csinálni. A skinezés legális, sőt, valamennyire még örülnek is neki, a szoftverbe való egyéb belehekkelés, amely azt célozza, hogy a Primo fusson más gépeken is, illegális, a törvény bünteti. A Primo és az Amigo letöltése bárhonnan szintén illegális.

Akinek dobozos, jogtiszta, PDA-ra való iGO8-a van otthon és ezt akarja egy szoftver nélküli PNA-ba bemókolni, megteheti, hiszen a jogdíjat egyszer már kifizette. De az így létrejövő mutáció más célból való felhasználása és közreadása hangsúlyozottan büntetendő.

Remélem, ez így egyértelmű volt. A jövőben is megpróbáljuk törölni a warez jellegű kommenteket, a NavNGo ugyanis egyre nagyobb apparátust mozgat meg a jogsértésekkel szemben, ami azt is jelenti, hogy azokat a fórumokat, illetve az ezeket üzemeltető oldalakat is támadhatják, ahol ilyesmi történik. Értelemszerűen nem óhajtunk emiatt sem összeveszni a NavNGo-val, neadjisten pereskedni. Nektek sem lenne jó.

Üdv
bog

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#2965) snowdog válasza Bog (#2964) üzenetére


snowdog
veterán

Teljesen egyértelmű, és világos, köszönjük a tájékoztatást. :R

Ami számomra új volt, és különösen üdvözlöm:

"Akinek dobozos, jogtiszta, PDA-ra való iGO8-a van otthon és ezt akarja egy szoftver nélküli PNA-ba bemókolni, megteheti, hiszen a jogdíjat egyszer már kifizette."

(#2966) kisspista válasza Bog (#2964) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszönjük!
Természetesen senkinek sincs érdekében, hogy jogsértést kövessen el, ezért e leírásod alapján úgy gondolom, sokak számára kivilágosult a helyzet!
Az iGO8 megvásárlók körében az OEM Primo legális, mivel jogdíjat megvásárolta már az illető, így átrakható az 2. készülékre is - ahogy ezt korábban említetted! Így előfordulhat az, hogy a Primo-val kiadott készülékeken kívül legálisan megvan egy abszolút nem kompatibilis, más gyártó által kiadott navigáción!

(#2967) Bog válasza kisspista (#2966) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, tévedsz. A Primo EULA azt szabályozza, hogy csak az adott készüléken használható a szoftver. Az nem egy "standalone" verzió, mint az SD-n vett, dobozos iGO8.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#2968) snowdog válasza Bog (#2967) üzenetére


snowdog
veterán

Csak kérdezem, mindezek tökrében ez még mennyire helytálló? [link]

"EZEN A GÉPEN NEM FUT IGO. SEM AMIGO, SEM PRIMO. AZ EZZEL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEKET KÜLÖN KOMMENTÁR NÉLKÜL TÖRÖLJÜK, KÖVETKEZŐ ESETBEN AZ ILLETŐ TILTÁSRA KERÜL WAREZ MIATT."

(#2969) Bog válasza snowdog (#2968) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nyilván az Igo8-ra vontakozó rész nem az a múlt heti információk fényében, ha és amennyiben az illető az Igo8-at valóban megvásárolta boltban, legálisan.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#2970) DM43 válasza snowdog (#2965) üzenetére


DM43
Topikgazda

Snowdog, te valamit nagyon elnéztél: az újabb dátumú térképfile pontosan 153.623 byte-tal hosszabb, mint az előző. És pl. evvel ismét áttervez a program a Margit hídon.

Bog! Köszönet az info-ért.

[ Szerkesztve ]

(#2971) snowdog válasza DM43 (#2970) üzenetére


snowdog
veterán

Igazad van, fordítva néztem a két fájl méretét. Bocsi. És akkor ez lehetett a frissítés oka, az azonosító miatt továbbra is azt gondolom a többi elemében megegyezik a korábbi kiadással.

(#2972) kisspista


kisspista
senior tag

Valóban újabb és nagyobb méretű a Hungary_83_TM_2010.07_101118.fbl fájl.

(#2973) formasu válasza kisspista (#2972) üzenetére


formasu
tag

Itt van akkor egy újabb térkép, de melyiket érdemesebb használni? A Navteq-et, vagy ezt, a Primo-hoz! Ha ezt használom, miben lesz kevesebb információm, mint a Q2-nél?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2974) janist


janist
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek mitől lehet az, hogy a Primo -ban, skin nélkül is, "Figyelem, 30-as zóna." figyelmeztetést kapok ott, ahol trafi jelzésnek kéne lenni? A kijelzőn jól megjelenik az ikonja, de a hang nem stimmel. Haonló volt a dimka skinnel, de arra mondtátok, hogy másképp kezeli a speedcamot, leszedtem, de csak részben javult meg (a kijelzőn).
Ami biztos, hogy jó, primo -hoz való speedcam file -t használok, és a #352 -es hozzászólásban lévő TTS szövegeket állítottam be. Az szerint a 20 -as kategória a "Figyelem, 30-as zóna.".

Van esetleg valami újabb lista a TTS hangokhoz, amiben másak a kategóriák?

Segítségeteket előre is köszönöm

(#2975) snowdog válasza formasu (#2973) üzenetére


snowdog
veterán

Minden térképgyártónak más és más a filozófiája. Az egyik itt pontosabb, a másik meg ott (pl. városban, vidéken, vagy földes utakon). Neked kell döntened, mire van szükséged.

Az általánosságban kijelenthető, hogy egy adott országra a helyi térképkészítő térképe a legjobb (ez Magyarországon a Topmap). Viszont Nyugat-Európában ez nehezen értelmezhető, mert ott csak két térkép készítő van jelen.

[ Szerkesztve ]

(#2976) kisspista


kisspista
senior tag

Valaki tud egy jó sys.txt beállítást adni a kék nyilra, mert baromi nagy és aránytalan.... Ha kisautót teszek be akkor jó, de nyil nem stimmel...

(#2977) m.jeno


m.jeno
senior tag

Egy kis TMC :))
A mai napon volt szerencsés megtapasztalni a TMC használhatóságát primo alatt.

TMC induláskor összedug bekapcsol, indul a jelkeresés, rádióadókat folyamatosan tesztelve, az első informácciót az M7-esen Budapest felé az Érdi emelkedő előtt fogja az M2 alias Petőfi rádió 94,8-as hullámhosszán - csak csöndben jegyzem meg a Trafik-Nav csak ezen a hullámhosszon közvetít TMC adást, az összes többinél a tesztelés nem talált jelet, itt viszonr folyamatosan hozta az információkat, szerencsére amerre én mentem Csepelre, nem volt esemény az útvonalon, megérkezéskor viszont a következő képet mutatta:

Hazafelé menet M0-áson jelezett elterelést, mellékelt kép:

Ami érdekes volt, hogy a TMC ikonon külön mutatta az útvonalalmat érintő közlekedési események számát (ikon bal oldalán 1-es) és az összes többi esemény számát (ikon jobb olda 30) - az események számának mutatása Gurjon skin beállításaiban kérhető.

Az utamba eső elterelés észlelésekor megkérdezte, hogy tervezzen-e másik útvonalat, nem terveztettem, de kiváncsi lettem volna rá, hogy az M0-ról hova terelt volna el.

Nekem tetszik, ahogy működik, kár, hogy Budapesten használható csak normálisan.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2978) formasu válasza snowdog (#2975) üzenetére


formasu
tag

Köszi a választ! Ezt értem, de olvastam, hogy a Primo valamiket csak a Navteq térképekkel jelenít meg. / ezek: .fda, .fpa , mert ezek nincsenek a TM térképekben, tehát a figyelmeztető jelzések, és a pontszerű címek / Valójában nem ismerem teljesen, hogy mit takarnak ezek, talán ezért sem figyeltem fel rájuk, pedig ezeket a fájlokat is beraktam a Map könyvtárba a Q2-es térképpel együtt, és PLajos legújabb Skinjét használom, a mod3_daf-ot, ill. ma tettem fel a mod4_daf-ot. Mit kell még csinálni, hogy ezeket is lássam, vagy használjam?

Ilyen figyelmeztető táblákat pl. még nem láttam nálam a készüléken, mint m.jenőnél látom!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2979) snowdog válasza formasu (#2978) üzenetére


snowdog
veterán

Néhány rövidítés magyarázat:

HNR = Előfeldolgozott úthálózatok
FPA = Pontszerű címek
FDA = Figyelmeztető jelzések
POI = Hasznos helyek
FTR = Kamionos információk
JV = Kereszteződés nézet

(#2980) KZ_3D válasza TRob1 (#2960) üzenetére


KZ_3D
tag

A belinkelt oldalhoz semmi közöm, egy másik fórumon olvastam róla.

(#2981) TRob1 válasza KZ_3D (#2980) üzenetére


TRob1
veterán

Asse baj ha a tiéd az az oldal, csak itt ne reklámozd, mert tilos, látod törölték is. És az itteni alapelveket olvasd el, jobbra a menüben.

¤ R'n'R ¤

(#2982) snowdog válasza KZ_3D (#2980) üzenetére


snowdog
veterán

Nem az a gond hogy a tiéd, vagy sem, hanem hogy megszegted az Alapelvek-et:

"...amit tiltunk fórumunkban:
..
minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan
■ használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);
■ használatára buzdít;
■ illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában..."

(#2983) m.jeno válasza KZ_3D (#2980) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem is az oldallal van a gond, hanem azzal, hogy belinkelted :Y
Bog már ki is gyomlálta :DDD

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2984) BeregiZs válasza kisspista (#2976) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Ezt próbáld meg!

[map]
3dcarsizemin=5000
3dcarsizemax=7000
3dcarsizemul=17000

Ez a beállítás már nem túl nagy nyílat eredményez, de ahogy csökented az értékeket, úgy lesz egyre kisebb.

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#2985) kirillhun


kirillhun
csendes tag

Te Lajos sose nyugszol :DD ;) jobbnál jobb dolgokat fejlesztesz ki,és ráadásul hétről hétr :U :C :R

(#2986) janist


janist
csendes tag

Srácok, nem tudtok valami okosat, a #2974 hozzászólásomban felvetett problémára?
Csak nálam jelentkezett ez a gond?

(#2987) plajos válasza janist (#2986) üzenetére


plajos
aktív tag

Az alapskinben csak 15 kategória van, és nincs 30-as zóna. Ha valamelyik skin ennél többet tartalmaz és nem a képernyőn megjelenő kategóriát mondja be, akkor a skin készítőjénél reklamálj, hogy adjon hozzá sys.txt-t.

(#2988) janist válasza plajos (#2987) üzenetére


janist
csendes tag

Én #352 -es hozzászólásból másoltam ki a TTS értékeket, skin nincs fent.
Ezek szerint jó lenne, ha a #352 -ből a [speedcam_category:0] sorok közül csak a 0-14 ig terjedőket másolnám ki?

Köszi!

(#2989) plajos válasza janist (#2988) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha nem használsz skint, akkor nem kell semmit beírni a sys.txt-be, akkor is bemondja Eszter az alap kamerákat. Csak akkor írj bele, ha más szöveget akarsz vele bemondatni.

[ Szerkesztve ]

(#2990) janist válasza plajos (#2989) üzenetére


janist
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

Egyébként #2929 -es hozzászólásban kaptam azt a tippet, hogy be kell írni őket:
"Persze, azok legyenek ott a warning-os téma alatt (kb 25 féle), mert azt fogja mondani ami oda van írva."

(#2991) TRob1 válasza janist (#2990) üzenetére


TRob1
veterán

Azt én írtam, mivel én használok skint, és nem is gondoltam arra hogy valaki skin nélkül használja a primo-t. Egyébként azt nem is tudtam biztosan hogy skin nélkül mond valamit az eszti, ha azok nincsenek beírva. Élesben Soha nem próbáltam skin nélkül a Primot, már a legelejétől csak skinnel.

¤ R'n'R ¤

(#2992) janist válasza TRob1 (#2991) üzenetére


janist
csendes tag

Lehetséges, hogy én is megpróbálkozom valamelyik skinnel, főleg ha nem tudom jó hangra bírni Esztert :)

(#2993) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Használja valaki a primo truck-ot? Egyszerűen botrányos. Olyan hülyeségeket csinál, hogy az fájdalmas. Nem tudom, hogy a navteq map miatt e de így használhatatlan szinte:( igo8 buszra téve 1000x jobb szerintem.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#2994) Wolfskin válasza plajos (#2959) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia,

letöltöttem, feltettem, kipróbálom - haladni kell a korral -, köszönet érte!
egy valami viszont szembeötlő mindjárt a legelején. alul, az info sávban kék alapon fehér inverz betűket nem lehet visszacsinálni, kikapcsolni valahol? egy ini bejegyzés, ilyesmi.

nekem nagyon zavaró, nehezen olvasható, ráadásul a színes betűkkel még jobban vibrál. és a zöld háttér előtt nem jó.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2995) plajos válasza Wolfskin (#2994) üzenetére


plajos
aktív tag

Egyebek ->Beállítások->Gurjon skin beállításai->Betüszín beállítások->Információs sáv és itt olyan színt választasz amelyik neked tetszik.

(#2996) norma1 válasza aswna (#2417) üzenetére


norma1
csendes tag

aswna

Mint írtam, ritkán vagyok netközelben, mivel kamionozom Európa-szerte.

"elképesztően jól navigál a beállított paramétereknek mgfelelően egész Európában, amit a TomTom Go 730-ról nem mondanék, mert párszor bevitt az erdőbe.
Gondolom ez inkább a térképek közötti különbségből (gyártó, kiadás ideje) ered.
a camionos pihenőidő állandó, és zavaró
Amikor jelez valóban pihenned kellene vagy valami nem jól működik?"
1. Nem a térkép, hanem a TomTom Go 730-nak NINCS teherautó alternatívája, és ennek megfelelően visz a 40 tonnás szerelvénnyel történelmi belvárosokba, vagy keskeny alsóbbrendű utakra, ahonnan egyébként ki van tiltva a kamion.
Az Igo Primo-n be tudom állítani ezt a funkciót, bár ez is vitt már olyan utcába, ahonnét ki vagyok tiltva, ill. olyan híd alá, ami 3.65 m magas, és tolathattam vissza pár km-t.
2. amikor jelez, akkor nem kéne jelezni, pl. reggelio bekapcsoláskor azonnal rákérdez, hogy pihenőidőmet töltöm-e, és az előző napi vezetésiu időmet is bekalkulálja, vagyis nem nem jól működik. Van kamionprofil benne, be is állítottam, hogy hagyjon békén, semmi köze a pihenőidőmhöz, majd én kikalkulálom, mikor pihenek, de ez nyilván nem zavarja abban, hogy zavarjon.

(#2997) soldi3r


soldi3r
veterán

hali!
olyan problémám akadt, hogy cns aero pna a primo telepítése után ujraindul
a nyelvet ki tudom választani, de utána restart, esetleg van valakinek ötlete, hogy mit írjak a sys.txt-be?

köszönöm

E30 (oo=[][]=oo)

(#2998) Wolfskin válasza plajos (#2995) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi!

még néhány kérdés:
1. ha jól láttam, a trafik (kamerák) ikonja egy egész komplett 3D-s animált rendőr lett, amint épp fotózik. ezt nem lehet visszaalakítani, valami egyszerűre? mondjuk fekete körben egy sárga vaku, vagy ami a régi volt?

2. vagy még inkább eltüntetni, hogy ne látszódjon, nekem elég lenne, ha Eszter bemondja, ha az utamba kerül. (2D nézetben)

3. a táblák átlátszóságát lehet állítani?

4. a mostani 3D effektes táblák helyett vissza tudom rakni a régi, Kresz táblás dizájnt?

5. néha a bal alsó sarokban piros keretes kör tábla figyelmeztet a sebességhatárra, aztán felvillan mellette egy kék keretes, trafival, de más értéket mutat (???). az mitől lehet?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2999) TRob1 válasza Wolfskin (#2998) üzenetére


TRob1
veterán

1. Az a rendőr nem inkább a gyorshajtásnál jelenik meg?

5. A piros ahol most mész, a kék meg ott ahol a trafi van (mert ugye azt előre jelzi). Pl.mész lakotton kívül, van mondjuk 70es korlát, de a trafi benn van a faluba, akkor azt kékbe 50es jelzi. Persze sajna nem mindig stimmel, néha tévesen van megadva vagy ez vagy az.

¤ R'n'R ¤

(#3000) aswna válasza soldi3r (#2997) üzenetére


aswna
csendes tag

320x240 (pixel) a kijelző mérete? Ha igen, akkor azon hivatalosan nem fut a Primo, mert a data.zip nem támogatja ezt a felbontást.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.