Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2401) snowdog válasza Tido (#2399) üzenetére


snowdog
veterán

Milyen az op rendszer?

Mert páran szenvedtek jó sokat, mire kiderült, hogy WinCE 4.2-vel akarták használni. Na azzal nem megy.

bala68A utility mappát az iGO gyökérbe kell másolni. De ha nincs, attól még a skin működik, csak bizonyos + szolgáltatások nem lesznek. Nálad más lesz a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#2402) Tido válasza snowdog (#2401) üzenetére


Tido
aktív tag

Windows CE 6.0

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2403) snowdog válasza Tido (#2402) üzenetére


snowdog
veterán

"(#2303) aswna
map, map_nt, map_ta, poi, poi_nt, poi_ta
Ha jól emlékszem a map könyvtárakban legalább a basemap legyen meg (nem lehetnek üresek)."

Tehát ezek a könyvtárak kellenek, de több se legyen belőlük: map, map_nt, map_ta, poi, poi_nt, poi_ta

A mapchanger.ini-ben ehhez hasonló legyen, a saját útvonaladnak megfelelően:

[mapchanger]
swpoi=1
DirContent=\Storage Card\mobilenavigator\content
DirSave=\Storage Card\mobilenavigator\save
ExeName=mobilenavigator.exe
Sound=set.wav

További információk a Gurjon skin leírásokban (utility\!README_mapchanger.txt):

"1. Put "UTILITY" folder in Primo's root
2. Open UTILITY\mapchanger.ini and check DirContent= for example:
\SDMMC\NNG\Content or \Storage Card\Primo\content or ...)
3. Check ExeName= (iGo.exe or Primo.exe or ...)
4. In Content folder create subfolders: map (for TA maps), map_nt (for NT),
map_ot (for other maps) and copy to each folder at least 1 map
5. For change POI together with maps, set: swpoi=1 and create same folder
structure as for maps (poi, poi_nt, poi_ot)
6. GJ skin -> System Settings -> Show MapChanger check the box
7. In Drag map menu you'll see MapChanger
8. Enjoy "

(#2404) bala68 válasza snowdog (#2401) üzenetére


bala68
csendes tag

Hali.
win ce 6.0 /WAYTEQ 850/
Biztos én bénázok el valamit.Mintha a felbontással lenne probléma,bár a skin is 272x800-as.
Pedig mindent a leírtak szerint csináltam.

(#2405) snowdog válasza bala68 (#2404) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt a felbontást honnan vetted?

WAYTEQ x850
4.3 coll színes, transzflektív TFT, 480x272 pixel felbontás, 16 bit színmélység

(#2406) bala68 válasza snowdog (#2405) üzenetére


bala68
csendes tag

Bocsi elírtam,persze hogy 480x272.

(#2407) bala68


bala68
csendes tag

Megpróbálom a leírásod alapján még 1x beállítani.Remélem sikerül.

(#2408) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy melyik térkép gyártót érdemes választani NY EU-ra?

(#2409) snowdog válasza Norbi46 (#2408) üzenetére


snowdog
veterán

Majdnem mindegy, talán a Teleatlas-t.

(#2410) Norbi46 válasza snowdog (#2409) üzenetére


Norbi46
aktív tag

köszi!

(#2411) nzoli2 válasza kisspista (#2398) üzenetére


nzoli2
tag

Én nem használok skint egy ideje. / azóta beton stabil a primo /

A 3d-s auto beillesztést nem próbáltam,
"work_dir="\SD Card\iGO8" location of 3dCars folder"
gondolom átírtad a saját elérési útvonaladra és akkor működnie kéne.

Speedcam: én ezt használom /eu. 2010 10 16 /

[link]

magyarországra a PLajos álltal publikált sc_text megfelelő.
:D

Üdv Zoltán

(#2412) nzoli2 válasza nzoli2 (#2411) üzenetére


nzoli2
tag

EU Speedcam rar:
[link] :D

Üdv Zoltán

(#2413) snowdog válasza nzoli2 (#2412) üzenetére


snowdog
veterán

Kaminos vagy? Mert ha nem, akkor mi a fenének terheled vele a program agyát? :D

(#2414) nzoli2 válasza snowdog (#2413) üzenetére


nzoli2
tag

Bingó! :C

Üdv Zoltán

(#2415) norma1 válasza m.jeno (#5) üzenetére


norma1
csendes tag

Kamionban tesztelem a Primot.TomTomhoz szokott szememnek a grafika eléggé kispályás, és csak úgy magától változtat a megjelénésén valamitől, tehát hol van iránytű benne, hol nincs, hol madártávlat, hol 2D-s nézetben áttekintő, szóval még van mit csiszolgatni rajta, viszont... - elképesztően jól navigál a beállított paramétereknek mgfelelően egész Európában, amit a TomTom Go 730-ról nem mondanék, mert párszor bevitt az erdőbe.
Az épületek, és domborzat megjelenítése nagyban segít eligazodni, amit viszont hiányolok, és a TomTom-nál megszoktam : az RDS szolgáltatás, vagyis a dugók, útelzárások előrejelzése, és intelligens kikerülése ezeknek.
Lefagyott sajnos körforgalomban, mikor nagyon kéne tudni, melyik kijárón kéne elhagyni.
Van egy szolgáltatása, ami nem kéne bele, mert eszméletlen zavaró : a camionos pihenőidő állandó, és zavaró - minden fontos információt eltakaró ablakkal való tolakodása, amit kiiktatni sem lehet a menüopciók között.
Röviden ennyi, kamionozom, ezért ritkán vagyok netközelben.

norma1@citromail.hu

(#2416) kisspista válasza norma1 (#2415) üzenetére


kisspista
senior tag

A Primot ha skin nélkül használod, akkor egy elég egyszerű megjelenéssel találkozhatsz. Ha feldobod GJA 2.18 skint, akkor kitárul előtted a világ! Teljesen megváltozik a program, és számos extra funkció (pl. üzemanyag-figyelés útszámolással és jelzéssel...stb.)
"RDS szolgáltatás" van a Primoban is, de ezt nem RDS-nek, hanem TMC-nek neveznek. TMC antennával, intelligens dugókerülésre is képes a Primo, sőt még a korábbi iGO8 is.

Domborzat jó dolog, 3D épületek már zavaróak s látványosan lelassítja a 600 MHz órajelű GPS-t is. A fagyás nem szabályszerű, de ha sok cuccot pakolsz fel Primora, akkor ezzel lelassítod a működését, ami akár fagyáshoz is vezethet. Sys.txt-ből is töröld, amit nem használsz, s lődd be rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#2417) aswna válasza norma1 (#2415) üzenetére


aswna
csendes tag

elképesztően jól navigál a beállított paramétereknek mgfelelően egész Európában, amit a TomTom Go 730-ról nem mondanék, mert párszor bevitt az erdőbe.
Gondolom ez inkább a térképek közötti különbségből (gyártó, kiadás ideje) ered.

a camionos pihenőidő állandó, és zavaró
Amikor jelez valóban pihenned kellene vagy valami nem jól működik?

(#2418) sgabor1


sgabor1
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnék indító képet cserélni?
Találtam egy ilyen oldalt is: http://stancy.picturepush.com/, az itt letöltött képeket hová kell másolni?

(#2419) nzoli2 válasza sgabor1 (#2418) üzenetére


nzoli2
tag

data.zip-> ui_igo9-> 480_272-> loading.bmp
először az eredetit nevezd át pl: loading2-re /ne írd felül / így könnyen vissza tudod állítani.
(van kilépő és éjszakai kép is :D )

WayteQ indítókép csere:
[link]
:)

Üdv Zoltán

(#2420) snowdog válasza sgabor1 (#2418) üzenetére


snowdog
veterán

Milyen gépre, és milyen indító képet? :F

Ha a gép indító képéről van szó:

"Készülékenként más más nevezetű logó nevet kell berakni az SD kártya gyökerébe a felbontás pedig 480x272, 24 bit

x820 -nál : Logo84a.bmp
x920 -nál : Logopa06.bmp
n800 -nál : Logo80T.bmp (N800 esetében ez a kép 800x480)
x950-nél. Logopf05.bmp"

Ha képcsere előtt nem mented le valamiylen módon az eredeti képet, és valahonnan nem tudod letölteni, akkor az örökre elveszett. :K

Ha a Primo indító képről, akkor lásd az előző hozzászólást!

nzoli2

Vagy kicsit összekeverted a dolgokat, vagy nem fogalmaztál pontosan (ami újonc kérdezők esetén fontos), mert a Primo indítóképcserét írtad le, és a gép indítóképcseréhez adtál linket. :D

[ Szerkesztve ]

(#2421) kisspista válasza sgabor1 (#2418) üzenetére


kisspista
senior tag

Szuper ez az oldal, amit linkeltél! :) Vannak jó kis képek, asszem én is belenyúlkálok egyet :)

(#2422) Sztatya válasza qantum (#1431) üzenetére


Sztatya
csendes tag

Igen, lazán fut. Megjelenése óta ezt használom, szintén Mio169-n.

(#2423) sgabor1


sgabor1
csendes tag

Köszönöm a segítséget, közben megtaláltam. Még a Branding-ban is le kellett cserélni.
Ez is egy jó kis oldal:
http://www.igo-maps.info/

(#2425) nzoli2 válasza snowdog (#2420) üzenetére


nzoli2
tag

Hókutya
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást, bár szerintem elég 1értelmű amit leírtam és jól elkülöníthetően szét is választottam egymástól a két indítókép csere leírását.
:F

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#2426) nzoli2 válasza sgabor1 (#2423) üzenetére


nzoli2
tag

Gondolod ha valaki ilyen irányú segítséget kér nem kapja meg ezt ITT is?
Majd hókutya belinkeli neked a fórum szabályzatot.....

Üdv Zoltán

(#2427) snowdog válasza sgabor1 (#2423) üzenetére


snowdog
veterán

Ez nagyon bátor cselekedet volt, ugyanis a linkelt oldal keményen warez! :D

nzoli2

Neked meg nekem teljesen egyértelmű, de egy újonc szemével nézve a hozzászólásod első része miből derül ki hogy mire vonatkozik?

Egyáltalán mi az a data.zip, és hol található? Mihez tartozik? Bennem újoncként ilyen kérdések fogalmazódnának meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#2428) plajos


plajos
aktív tag

Sziasztok!

GJA 2.18 PLajos mod 2 skin letölthető a http://riks.fw.hu weblapról.
Főbb módosítások:
- Primo optomalizált beállítások. Az optimális Primo beállításokat
(pl. sebességmérő kamerák, Eszter kamerahangok magyarul, 3D-beállítások, stb.)
a skin tartalmazza ezért ezeket nem kell a sys.txt-be beírni.
- WayteQ és egyéb népszerű PNA készülékek készülékorientált beállítása.
Készülékorientált beállítások a sys.txt-be írt device type alapján.
A primo optimalizált, és a készülékorientált beállítások használatával
a sys.txt-be elegendő a Device Type beírása, mást nem kell beírni a használathoz.
- Zenelejátszó választhatóan Primo belső, vagy külső.
- Transmitter választhatóan Primo belső, vagy külső
- Zenelejátszó elérése a kurzormenüből (képernyőre bökéssel).
- Figyelmeztető táblák ( pl. előzni tilos, vadveszély, stb.) típusának hanggal
történő bemondása.

A skin elérhető alap és 'dafunk' stílusú verzióban is.
A skin 480x272-es felbontást tartalmaz.

(#2430) aswna válasza snowdog (#2427) üzenetére


aswna
csendes tag

Sztem ezt az újonc/.../jómunkásember dolgot nem kell túllihegni. Attól, hogy valaki nem régen regisztrált, még érthet egy adott témához jobban, mint aki már régebben regisztrált (akár egy teljesen más téma miatt!) itt a PH-en.

(#2431) snowdog válasza aswna (#2430) üzenetére


snowdog
veterán

Félreértettél, de hagyjuk, már nagyon off lett.

(#2435) kisspista válasza plajos (#2428) üzenetére


kisspista
senior tag

Az audio mappában található Eszter figyelmeztető hangok működnek akkor is, ha csak "sima" GJA 2.18 800x480 van fent a kütyün, s a branding sem lett módosítva?

A branding téma engem is érdekelne, de a fent említett felbontásban! Tudsz ebben segíteni?

(#2436) m.jeno válasza kisspista (#2434) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem kívánt hozzászolásodtól ezen az oladalon tudsz megszabadulni, ha szépen kéred, jelen esetben azt hiszem érdemes.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2437) bezz válasza plajos (#2429) üzenetére


bezz
tag

Lajos!
Még mindig a lejátszóval görcsölök!
Bocsi, hogy nem akarom feltenni a te módosított skinedet, de örülök már, hogy jól műkszik úgy ahogy van.Nem vagyok egy guru! Mint mondtam csak annyit szeretnék, hogy a külső lejátszó jöjjön be a GJ alatt.
Beirtam a külső elérési útját, már ha ez jó??
[musicplayer]
mp3appl="ResidentFlash2/YFAPP/Musicplayer/MusicplayerV5.exe"

És ugyan egy kicsit gondolkodik de csak a belsőt indítja el.
Nem tudom valahogy a belsőt kiiktatni? Nem szeretem azt, mert mindig alapba ugrik vissza, ha másik előadót, vagy albumot akarok választani.
A külső sokkal jobb a könyvtáras felületével!
nem a te skined van, ezért nem tudom a menüben a választást eszközölni. De nem is szeretnék választani! csak a külsőt akarom!
Ennyi volna!
"Segíjjé má lécci"!!!

(#2438) plajos válasza kisspista (#2435) üzenetére


plajos
aktív tag

Csak a saját skinemben működnek. más felbontásban akkor ha valaki beintegrálja oda.

(#2439) plajos válasza bezz (#2437) üzenetére


plajos
aktív tag

Ez a sys.txt beírás az én skinemhez jó. Más skint nem ismerek amiben külső lejátszót lehetne választani. Sajnos vagy megtanulsz programozni és az általad használt skinbe beintegrálod a külső lejátszó választást, vagy megvárod amíg a skined készítője megteszi ezt helyetted.

(#2440) Wolfskin válasza plajos (#2439) üzenetére


Wolfskin
őstag

heló Lajos,

nekem tetszik ez a rábökős indítás. eddig vagy leküldtem kis méretre és a tcm-ből indítottam egy parancsikonnal (a nagyméretűre állított parancsikonra egész jól lehet újjal bökni) vagy újabban a külső programok közül, de mindegyik megoldás sok kattintáson keresztül ment. eddig ez a legpraktikusabb. thx! :R

azt a fícsört, amit a beépített lejárszó tud, hogy a szám címét, a pause, next, prew gombokat beteszi alulra nem tudod átemelni? legalább a pause és next funkcióknak egy-egy gombot? emellett a CsL verzióban a némítás gomb is elég hasznos volt, de az már tényleg csak hab lenne a torkán... :U

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2441) plajos válasza Wolfskin (#2440) üzenetére


plajos
aktív tag

A külső lejátszó egy zárt exe program, a gombokat vezérlő függvényekhez nem lehet hozzáférni. A belsőjéhez azért lehet, mert direkt így írták, ismertek a függvények amivel ezen gombokat vezérelni lehet.
Némító gomb az én tegnap közzétett skinemben is van.

(#2442) Wolfskin válasza plajos (#2441) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem is arra gondoltam, hogy ugyanazt, hanem hasonlót. valahogy a pause és a next gombokat kirakni a képernyőre. (bár így utólag belegondolva annyira nem is fontos... még nem teszteltem élesben ezt a bökős módszert, de elméletileg lényegesen elegyszerűsíti a zenék kezelését)
azt a 2-3 mp késleltetést mi okozza? (ha megbököm, annyi idő múlva jön elő az mp3, akkor is ha már fut a háttérben. visszafelé, tehát a zenét leküldeni az késedelem nélkül reagál)

a némítást még nem láttam, letöltöttem, de még nem próbáltam ki a mod2-t.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2443) kisspista válasza m.jeno (#2436) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszönöm!

(#2444) kisspista


kisspista
senior tag

Már korábban beszéltünk erről, de sajnos nem találom, hiába olvasok vissza: Navteq térképet tettem fel Primohoz, és azt szeretném, hogy vezetés közben és alapból is jelenjenek meg a közlekedési táblák a képernyőn ott, hol vannak fizikailag; ez hogy lehetséges? Van olyan olyan funkció GJA 2.18 skin alatt, hogy kanyarodási tiltások kijelzése, s ekkor jobb oldalon mutatja a kanyarodási tiltásokat és egyéb táblákat, de én azt szeretném, hogy a térképre helyezze rá ezeket..... Láttam egy korábban belinkelt képen, hogy ez lehetséges, de sajnos nem találom!
Valaki tudja a megoldást?

(#2445) snowdog válasza kisspista (#2444) üzenetére


snowdog
veterán

A térképre hova? A program azt veszi alapul, hogy a helyzeted a térképen mindig középtájon van. A tíltó táblák kijelzésének csak akkor van értelme, ha azok az útvonaladra esnek, tehát szinte oda, ahol éppen a kurzor van. Ezért teszik a táblát mindig egy adott helyre, hogy a maradék térkép azért még átlátható legyen. Ha elkezdené a táblákat a képen össze-vissza feltenni, szerintem az csak zavaró lenne. Azzal együtt nem is láttam erre lehetőséget.

(#2446) snowdog válasza kisspista (#2444) üzenetére


snowdog
veterán

Dupla küldés.

[ Szerkesztve ]

(#2447) kisspista válasza snowdog (#2445) üzenetére


kisspista
senior tag

Értem....bár itt a lakóhelyemen nem nagyon vettem észre a 30-as táblákat a térképen, pedig már évek óta ki van helyezve!
Másik: Plajos által adott audio hangok működnek sima GJA 2.18 skin 800x480-al is, vagy csak a módosított dafunk verzióval?
Valamint kérdésem még: dafunk és mod2-es Plajos által módosított skinben a speedwarn módosítva lett, így sokkal több tábla lett értelmezve, aminek gondolom a térképre helyezésnél is nagy szerepe van! De sajna nem készítette el 800x480 felbontásra is ezt, s lehet, hogy emiatt nem jelenik meg a rengeteg tábla a térképen?

Remélem érthető voltam, kicsit bonyolultra sikeredett! :)

(#2448) plajos válasza kisspista (#2447) üzenetére


plajos
aktív tag

Erre már tegnap válaszoltam neked. Ha mindennap megkérdezed, akkor is csak azt tudom mondani, hogy ezek a hangok csak az általam módosított skinekben (normál és dafunk stílusú) használható.
A bővített speedwarn jelzés néhány kevésbé használt kamera megjelenítését szolgálja (pl. magasságkorlátozás, szélességkorlátozás, 30-as zóna, határátkelő).

(#2449) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Akit érdekel! Primo 1.2

[link]

Végre ez is megérkezett, lehet új alapokon témázni!!! :C

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#2450) SimonYana válasza BeregiZs (#2449) üzenetére


SimonYana
addikt

Na tessék!
Kezdhetem elölről a fejlesztéseket extrázásokat!
De kipróbálom ! :))
Ma egész nap nem ment a TMC ... majd este észbe kapott és láss csodát!
Minden OK volt vele! Valami nem kóser az tuti!
Na majd az újjal hátha! :DD

® SimonYana ®

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.