Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2601) kisspista válasza plajos (#2600) üzenetére


kisspista
senior tag

:O

(#2602) axelbox válasza Wolfskin (#2574) üzenetére


axelbox
tag

Szia én is szívtam ezzel de rájöttem,hogy a menüben van egy hely ahol ezt be tudod állítani.

(#2603) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.

Mitac mio-ba tud valaki segiteni?
Szeretném frissiteni...
Jelenleg még csak az 5 fut rajta.
P550
Illetve honnét tudnám beszerezni hozzá a primót?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#2604) nzoli2


nzoli2
tag

iGO primo 1.2 – Új Connected szolgáltatásokkal

forrás Prim Online, 2010. november 2. 17:47

A legfrissebb szoftververzió már elérhető az OEM-partnerek számára. Az iGO primo 1.2-es változatában új funkcióként szerepel többek között a Google keresés, a TTS Pro (továbbfejlesztett hangvezérlés) és a műholdas képalkotás.
A mai naptól az OEM-partnerek számára világszerte elérhető az iGO primo legújabb frissítése. A szoftver 1.2-es verziója lehetővé teszi a partnerek számára az olyan szolgáltatások, mint az off-road vagy point-to-point navigáció és automatikus beszédfelismerés (Automatic Speech Recognition - ASR) elérését. A connected szolgáltatások között szerepel a Google® keresés, az Online Traffic és a sebességmérő kamerákat figyelő Alert Point Community. A termékupdate a szoftver 1.1-es verzióját váltja az iGO Navigation portfoliójában.

Connected services: valós (jelen) idejű információk
A SIM kártyás vagy mobil kapcsolaton keresztül mobiltelefonnal szinkronizálható navigációs készülékeken az iGO primo 1.2 szoftveren keresztül elérhető a Google helyfüggő keresési szolgáltatása, amely a pillanatnyi tartózkodási hely figyelembe vételével rendezi sorba a POI-kat. Az Online Traffic szolgáltatás valós idejű közlekedési adatokkal látja el a navigációs készüléket, így az a forgalom aktuális állapotához alkalmazkodva képes útvonalat tervezni, így elkerüli a zsúfolt útszakaszokat. A sebességmérő kamerák helyéről online hagyományos adatszolgáltatók adataiból vagy az Alert Speed Community tagjai által vezetett adatbázisból tájékozódhatunk. A közösség tagjai online regisztrálhatják az általuk észlelt mobil sebességmérő kamerák helyét.

TTS Pro: magas szintű hangvezérlés
Az iGO primo 1.2-ben található TTS Pro funkció révén a gépi hang jóval életszerűbbé vált. A beállítások között megadható, hogy a navigációs készülék hangosan figyelmeztessen bizonyos közlekedési eseményekre a Live Traffic vagy az RDS TMC segítségével. Szintén újdonságnak számít, hogy a navigációs hang nem csak az útkereszteződésekhez, hanem más fizikai objektumokhoz, például közlekedési lámpákhoz vagy benzinkutakhoz viszonyítva is képes megadni a helyes irányt. A tervezés után a program szóban összefoglalja a tervezett útvonalat, határátlépéskor pedig röviden ismerteti az adott országra vonatkozó legfontosabb közlekedési információkat.

Az iGO primo 1.2 kiegészítő funkciója, az automatikus beszédfelismerés (ASR – automatic speech recognition) segítségével a szoftver képes értelmezni a szóban adott utasításokat. A célállomás pontos neve akár egyben is megadható, az iGO primo pedig értelmezi azt, és néhány másodperc után pontos eredményt ad.

Műholdas felvételek segítik a tájékozódást
Az iGO primo 1.2 térképei műholdról készült, nagy felbontású felvételeket tartalmaznak, így a szoftverbe integrált képek nagyban megkönnyítik a tájékozódást a felhasználók számára. A felvételek 2D és 3D térképeken is elérhetőek.

Az egyes eszközökre érvényes adatokról bővebb információt az adott készülék gyártójának weboldalán vagy a www.igomyway.com honlapon találhat. :D

Üdv Zoltán

(#2605) KZ_3D válasza plajos (#2597) üzenetére


KZ_3D
tag

Nem keverem a dolgokat, azt már a végső kétségbeesésemben használtam, egyébként teljesen jól működik a Primóval is.

Eddig nem értettem, hogy hogyan működik a "skined"
pl. GJA_218_PL_mod2a.rar

A benne lévő branding.zip; lang_hungarian.zip állományokat mindig kimásoltam a megfelelő helyre. De ez a teljes Eszter hangos figyelmeztetés csak akkor vált láthatóvá, ha a riks38_modPL_da.zip skint használtam. Ha bármilyen más skin (CSL, Dafunk,stb) volt beállítva ez a lehetőség eltűnt.

DE ma rájöttem a nagy igazságra, ami nem volt leírva sehol sem emlékeim szerint:

(Szerintem) vissza kell állítani a skint alapértelmezett nappali és éjszakaira (utána kell egy Primó újraindítás is !), hogy ez a lehetőség megmaradjon. Ha mást választunk, akkor a Primó újraindításáig látszódik ez a lehetőség, de a következő újraindításkor már eltűnik.

Egyébként az, hogy a szimulációnál nincs hang, az annyira nem zavar, elvileg élesben működnie kell.

Köszönöm én is az eddigi áldozatos munkádat, illetve a segítő hozzászólásaidat.

(#2606) plajos válasza KZ_3D (#2605) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem kellett volna rájönni az igazságra, csak elolvasni az olvass_el.txt fájlt. Bemásolom az ide vonatkozó részt:

"Indítás előtt a save mappát TÖRÖLNI KELL. Előtte a SAVE mappában található saját
fájlokról készíts biztonsági másolatot."

(#2607) nzoli2


nzoli2
tag

:DD [iGO_1.3] :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#2608) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha törlöm a save mappát, akkor többet nem tudok belépni az FM transmitter beállításaihoz úgy, hogy nyomom a BlueTooth ikonját kint a főmenüben.

Mit állítottam be annó, hogy ez így működött, és most meg nem? :D

Ha vissza rakom a régi save mappát akkor jó ...

(#2609) KZ_3D válasza plajos (#2606) üzenetére


KZ_3D
tag

Azt olvastam ezerszer, de én mindig megtartottam a system.ini állományt. Úgy látom pont abban tárolja el a skin hivatkozást is, ezért nem működött a dolog.

A következő skinedben meg lehetne oldani, hogy a képernyő legtetején, amikor a "következő út felirata" megjelenik, az ne citromsárga színnel jelenjen meg, mert az fehér alapon szinte olvastahatlan.

(#2610) TRob1 válasza BullZeye (#2608) üzenetére


TRob1
veterán

Bele kell írnod a sys.txt-be az elérését és akkor jó lesz. Nézd meg a működő save mappa system.ini-jében.

¤ R'n'R ¤

(#2611) TRob1 válasza TRob1 (#2610) üzenetére


TRob1
veterán

"elvileg ott lesz" :F

¤ R'n'R ¤

(#2612) axelbox válasza TRob1 (#2573) üzenetére


axelbox
tag

A 800X480 nem működőképes :(

(#2613) TRob1 válasza axelbox (#2612) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem tudom kipróbálni mert nincs ilyen felbontású gépem. Nem lehet hogy csak nálad nem müxik? :) Nem írták máshol se hogy ne menne. Mondjuk az más kérdés, hogy fedeznek fel újabb hibákat benne, úgyhogy még várható javítás, vagy hamar jön a 2.20 :Y

¤ R'n'R ¤

(#2614) Mityunko


Mityunko
csendes tag

Sziasztok.Meg van az Eszter hangja,de hiába jelölöm ki nem mükszik.Már olvastam egy ide illő hozzászolást,de nem találom.Segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#2615) formasu


formasu
tag

Bocs, a tudatlanságomért, de nem jövök rá, hogyan kell elindítani a szimulációt. Segítsen valaki, mit kell csinálni ehhez. Köszi!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2616) Krisz79


Krisz79
őstag

Igo telepitésénél mire kell módositani az exe fájlt?
Szeretném kint látni a főmenübe az inditó fájlt.
Valakinek valami ötlete?
:Y :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#2617) BullZeye válasza TRob1 (#2611) üzenetére


BullZeye
veterán

Aham, sys.txt-ből rájöttem, hogy az egy teljesen más skint töltött be :) mind1, így legalább megvan a hiba.

Viszont ami most zavaró, hogy a főmenüben ott van, az Extra Settings-es Lila kémcső, és hiába írom be sys txt-be, hogy
experimental_features=0
Nem tűnik el

A másik pedig, hogy a TMC vevő-t hogy tudom eltüntetni ugyaninnen? Eddig nekem csak Térképcserélő, és a BT/FM gomb volt kint, amit szeretnék újra elérni.
Erre is van ötleted? :)

(#2618) Mityunko válasza formasu (#2615) üzenetére


Mityunko
csendes tag

Indulás elött egyebek és szimulácio

[ Szerkesztve ]

(#2619) M1Bali


M1Bali
tag

Hogy van az hogy a Hungary_83_NQ_2010.Q2_100929 térképen még nincs rajta az M6 új szakasza (Dunaújváros - Pécs), de az egy hónappal régebbi Hungary_83_TM_2010.07_100812 meg rajta van. Hogy készítik ezeket a térképeket, kicsit fura. Főleg hogy az M31 mindkét verzióban benne van. :)

(#2620) kopez


kopez
tag

Sziasztok!

Már többször is olvastam,hogy a save mappa tartalmát törölni kell,ha másik skint rakok fel,de akkor a kedvencek is törlődnek ezzel.Én nem szoktam kitörölni a tartalmát ez miatt.

Ez probléma a működéssel kapcsolatban?Mert Én nem vettem észre hibát,működik minden...

(#2621) TRob1 válasza BullZeye (#2617) üzenetére


TRob1
veterán

Inkább ezt írd:
[interface]
extra_settings=0
show_tmc_config=0

hátha eltűnik mind2 :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2622) TRob1 válasza kopez (#2620) üzenetére


TRob1
veterán

Ez mindenki mániája, de megnyugtatlak, én se szoktam törölni (max. néha a save mappában a system.ini-ből az interface-re vonatkozó sorokat, vagy csak
módosítom az új skin nevére, és akkor kiválasztani se kell, rögtön úgy indul majd a primo)
Egyébként azért írják, mert "úgy a tuti". A kedvenceket egyébként nem kell törölni, sőt semmi mást se. Ha már töröl az ember, csak a system.ini-t kellene. (de én meg pont emiatt nem törlöm, hogy ne kelljen minden egyes mahina után újra beállítani mindent. Full felesleges, és ezt már tapasztalatból mondom, mivel vagy 20 skin megfordult pl. a gépemen 2-3 hónap alatt próbaképp (mind működött), meg a brandingről ne is beszéljünk, amíg készítettem.
Ez olyan mint a win-nél mikor írja hogy "indítsa újra", pl. valami program telepítése után. Na azt se kell az esetek 90%-ában (frendszerfrissítéseknél kell csak, meg ha olyan progit telepítesz ami valamilyen szinten a rendszerhez is nyúl, de ez ritka.

Huh, de hosszú lett :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2623) BullZeye válasza TRob1 (#2621) üzenetére


BullZeye
veterán

A TMCt már próbáltam :P sajna az nem tűnik el így, viszont az extra eltűnt hálisten köszi :)

Egyébként CsL 2.19.1 skint raktam most fel. Eddig (2.17-nél) jobb oldalt alig láthatóan voltak a hangerő némítása gomb, meg a képernyő mentés gomb, ezek most középre kerültek amit nem igazán értek, mert az ember pont azt nézi O.o van akit ez még zavar, és esetleg már megoldotta ezt a problémát? Vagy esetleg ha megmondjátok hol kell az átlátszóságát meg a koordinátákat állítani akkor megoldom magamnak is.

(#2624) formasu válasza Mityunko (#2618) üzenetére


formasu
tag

Köszönöm, így már megtaláltam!
Olvastam, hogy szimuláció közben Eszterke nem beszél. Nálam most beszélt. A vasúti átjárót viszont nem mondta be, de a jelzése ott volt a térképen. Ez akkor nem hiba, a valóságban mondani fogja? Most cseréltem a 2.19.1.CsL-re a Skint, a régivel bemondta navigálás közben a vasúti átjárót.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2625) BullZeye válasza BullZeye (#2623) üzenetére


BullZeye
veterán

közben meglett.
ui_igo9\480_272\ui\navigatemap_480_272.ui

akkor neki is állok :) a TMC viszont még érdekel :P

szerk.:
Hehe, most nézem, hogy pont te kérdezted ugyanezt a kérdést :D csak 2.17v4nél :P az új 2.19.1 amit tegnap csinált az úriember már átigazítottad? ^^ Elküldenéd nekem itt, vagy privátban? :P

[ Szerkesztve ]

(#2626) TRob1 válasza BullZeye (#2625) üzenetére


TRob1
veterán

Ha tőlem kérdezted, akkor abban amit linkeltél:

;- capture
;;;; <BUTTON xxx class=txt_20 x=413 y=140 w=88 bmp="btn_Capture.bmp#2" alpha=22 visiblemodel="lua.captureScreen" onrelease=sc_CaptureScreen overmaplayer>
<BUTTON but_screencap class="txt_18bd" x=426 y=148 z=50 w=54 align="CENTER" valign="CENTER-3" bmp="$gjm_ico_photo.bmp" text="" onrelease='doDelayed(20,sc_gjm_CaptureScreen)' onlongclick=sc_map_local_menu_music visiblemodel="lua.captureScreen&lua.vgjScreenCap_Show" overmaplayer>

Ez a képernyőmentés (gondolom rájöttél :) ), de alatta ott a némítás is (azt nem állítottam, majd kijojózod :D ).

Én még a 2.18at használom dafunkból, várom tőle az újat (majd ha tuti lesz a 2.19, gondolom akkor csinálja)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2627) kopez


kopez
tag

Ha már a skin válogatásoknál tartunk,van egy olyan dolog,amit nem értek,illetve nem örülök neki,ha saját magam beállitok rendőr bácsit az útvonalra,mert vannak felénk helyek,ahol szoktak mérni,azt akkor a skin váltásnál eltünteti,újból be kell lőnöm a kamerák helyét.Ez ellen van orvosság?

(#2628) snowdog válasza kopez (#2627) üzenetére


snowdog
veterán

A mérőhelyeket a megfelelő formátumban írd be egy txt fájlba, és azt másold be a content\speedcam\ mappába. Akkor minden skin alatt látni fogod.

Ha nem ismered a megfelelő formátumot, akkor töltsél le egyet, és abban nézd meg.

(#2629) kopez


kopez
tag

Köszi a válaszokat :) :))

(#2630) Mityunko


Mityunko
csendes tag

hol tudom a speed cam.funkciot állitani?

(#2631) BullZeye válasza TRob1 (#2626) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi sikerült tegnap megcsinálni, 2.17ből kiszedtem ikont meg ugyanoda elraktam, némítást meg kivettem teljesen.
Ritkán némítom el úgyis, akkor meg jobb felül ott a gyors menü. Teljesen mind1, hogy 1, vagy 2 katt, és így tutira nem zavar :D

DaFunk az ami ilyen betépett színű? :D

(#2632) TRob1 válasza BullZeye (#2631) üzenetére


TRob1
veterán

Most per pill. ezt használom: GJA_v2.18_dafunk_CsL

Próbáld ki, nemtudom hogy ez e a "betépett színű" :D

¤ R'n'R ¤

(#2633) bakterka


bakterka
tag

Hali!Meg tudná valaki mondani,hogy a köztespont adatait hol tudnám megnézni navigáció közben?Az útvonal adatoknál csak a végcél adai jelennek meg.

(#2634) kisspista válasza TRob1 (#2632) üzenetére


kisspista
senior tag

Én a teljes Eszter hangvezérlésre lennék kíváncsi, csak senki nem akarja megcsinálni az én felbontásomba :( (800x480)

(#2635) aswna válasza bakterka (#2633) üzenetére


aswna
csendes tag

Pontosabban milyen adataira gondolsz?
Lehetőségek pl.: Útiterv (Összegzés) vagy Útvonal -> Útvonalszerkesztés.

(#2636) aswna válasza Mityunko (#2630) üzenetére


aswna
csendes tag

Pl.: Beállítások -> Hangok és figyelmeztetések -> Figyelmeztetés útbiztonsági kamerákra / Riasztási körzetek beállításai.
Pontosabban mit szeretnél beállítani?

(#2637) Mawerik válasza Krisz79 (#2603) üzenetére


Mawerik
tag

Privát üzenet ment!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#2638) bakterka válasza aswna (#2635) üzenetére


bakterka
tag

Hátralévő távolság,érkezés ideje,hátralévő idő.Ugyanúgy mint a végcél adatai,amelyek megjelennek a jobboldali három ablakban.

(#2639) drotifuti


drotifuti
aktív tag

szevasztok, navon N250 nem csinál semmit...a navon logo bejön de se menü se semmi tovább ...mi lehet a baj mit tegyek? esetleg valaki tudja a hard reset módját?...már szétt is szedtem , akksi ki-be...de semmi...a PC csatlakozás után azt irja nem felismerhető usb eszköz..Primót akart5am felrakni de közbe valamiért ez a hiba lett....:(

még nem csináltam rom frissitést, megköszönném ha segítenétek...egyébként a PC nem ismeri fel az eszközt, mint USB eszköz...így is lehet rom frissitést csinálni? kérlek segítsetek, Köszönöm szépen
A rom már megvan

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2640) lali81 válasza drotifuti (#2639) üzenetére


lali81
tag

sziasztok!
gondoltam hátha tud itt vki segíteni. Egy Alcor Mango 3501-ről van szó, pontosabban egy Primo SD kártyás telepítésről. 320x240-es felbontást tud. sys.text-ben ez szerepel:
[device]
type="mn3501"
[folders]
app="%SDCARD%/mobilenavigator"
[interface]
resolution_dir="320_240"
sajna nem indul el a navi csak egy kis nagyítót és egy kis üres lapot mutat indításkor a navi gombra kattintva.
tud vki segíteni hogy leheljem életre? köszi szépen.

(#2641) aswna válasza bakterka (#2638) üzenetére


aswna
csendes tag

Amit mondtam, pl.: Útiterv - Összegzés ott meg is tudod nézni...

Másik lehetőség, hogy Beállítások->Képi navigáció beállításai->Megjelenő adatok, majd "Megjelenő adatok útvonallal"-ra váltasz és itt az Útvonalpont adatait választod ki, ami a következő útvonalpont adatait fogja mutatni. Így folyamatosan láthatod.

Esetleg valamilyen skinnel lehetséges lenne másképpen. (GJA nem tud ilyet.)

[ Szerkesztve ]

(#2642) drotifuti


drotifuti
aktív tag

Ilyet találtam de nem nagyon értem:

Előbb valahogy be kell jutnod az uboot menübe, formázás, rögtön ezután sd-ről frissités, reset sd nélkül. Indulás után usb-re áll mert a nand üres, ha van mentésed másold be vagy használd az eredeti dvd-t.
Ha már egyszer benne volt a kék menüben, az minden off/on után be fog ugrani mikor sd van benne, később elmondom hogyan lehet ezt megszüntetni.

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2643) drotifuti


drotifuti
aktív tag

Na talán megvan a megoldás...:

Letöltöd a DiskRW progit:
http://data.hu/get/2845342/DiskRW.zip
-Kicsomagolt mappát felmásolod az SD-re
-SI legyen a kütyün,hogy el tudd indítani az explorert
-betallózod a felmásolt mappát és elindítod a DiskRW.exe-t
-a megynyíló ablakban:
-Store --> legördülő menüben kiválasztod a belső meghajtót
-Output -> betallózod az SD kártyát
-megnyomod a "Read" gombot
-állapot jelzőn látod a folyamatot
-amikor végzett,két fájlt készít az SD-re
xxxx.img
xxxx.log
-az img kiterjesztésű fájlt tömörítve töltsd fel valahová és add meg itt a linket hozzá

Már csak azt kérdezném mi aza "SI legyen a kütyün..."

[ Szerkesztve ]

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2644) axelbox válasza TRob1 (#2613) üzenetére


axelbox
tag

Én is gondoltam rá,hogy csak nálam nem működik,viszont idáig minden verziót sikerült működésre bírnom ezt kivéve........ :(

(#2645) formasu


formasu
tag

Sziasztok!
Egy nekem zavaró jelenséget tapasztaltam tegnap. Mentem a / Bp. / Keresztúri úton, azon a részen, ahol közel van a Jászberényi út, köztünk a sok vágányos vonat sinek.
A GJA_v2.19.1_CsL_480x272_FullPack-ot elötte tettem fel. Engem a Keresztúri útra is irányított, ott volt a piros jelzés, ahol mentem, de mintha egy kétsávos út mellett mennék, ott volt a piros jelzés, ahol én mentem. Ha a kétsávos út a mellettem 50-100 méterre lévő Jászberényi útra, / vagy a felüljáró után már Pesti út? / vonatkozott, akkor hová tűntek a vágányok mellettem, mert azokat nem láttam? A kétsávos út mellett közvetlenül volt a piros jelzés, ahol én mentem.
Olyan érzésem volt, mintha az út mellé tett volna! Lehet, hogy ez a még talán kísérletinek nevezhető új Skin hibája?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2646) Jabby válasza formasu (#2645) üzenetére


Jabby
őstag

Szerintem csak annyi történt, hogy kevés műholdat látott a készüléked, ezért pontatlan volt a pozíciód és (ha jól értettem, akkor) ezért tett át másik útra.

(#2647) Luissimo válasza formasu (#2645) üzenetére


Luissimo
veterán

azt azért még negy bizonytalansággal döntik el, hogy a Ferihegyi gyorsforgalmi úton mész a legbelső sávban, vagy 5 méterrel kívül a Gyömrői uton.
(főleg mikor kifeléjövet a gyömrői uti Shellnél kikanyarodsz a hivatalos kijáraton, na , azzal zavarbalehet őket símán hozni...

(#2648) drotifuti


drotifuti
aktív tag

NEM JÓ sajnos a PC nem ismeri fel az usb eszközt még meghajtónak sem.. KÉRLEK segítsetek...

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2649) ANDREAS52


ANDREAS52
csendes tag

Wayteq N800-on nem indul a Primo. A data zipben sajnos nincs 800X480-as felbontás. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#2650) m.jeno válasza drotifuti (#2648) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az SI-ről többet innen tudhatsz meg.

Tippek:
- Próbáltad már az USB másik helyre dugni?
- A sajátgép - kezelés - lemezkezelésben nézted már, hogy látja eseteg a PC valamelyik másik meghajtó alatt?

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.