Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2301) Jaki2000 válasza hovajk (#2300) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Mert hiányzik 2295 hsz-ben megadott POI !! :DDD !

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2302) hovajk válasza Jaki2000 (#2301) üzenetére


hovajk
tag

Lehet hogy igazad van , ezt még nem próbáltam!!

(#2303) aswna válasza hovajk (#2300) üzenetére


aswna
csendes tag

Feltételezem valamit mégsem jól csinálsz. (Először nekem sem ment.)
Talán segít... nálam a lényeges könyvtárak a content alatt:
map, map_nt, map_ta, poi, poi_nt, poi_ta
Ha jól emlékszem a map könyvtárakban legalább a basemap legyen meg (nem lehetnek üresek).
mapchanger.ini-ben a könyvtárak elérési útja helyes?
(utility.ini itt nem játszik szerepet)

Van hibaüzenet? Mi van a crash.txt-ben?

(#2304) snowdog válasza Luissimo (#2298) üzenetére


snowdog
veterán

Errőljut eszembe (hátulról teszembe) , melyikfajta navigáció is volt, ami tudta a MELLtartóméreteket konvertálni a világ 4 égtája szerint ???

Prima (vagy Primo?) :D

(#2305) hovajk válasza aswna (#2303) üzenetére


hovajk
tag

Amiket leírtál könyvtárakat minden ugyanígy megvan , minden könyvtárban a megfelelő adatok (map_nt-ben navteq térképek , map_ ta-ban TA térkép , poi_ta-ban TA poi...stb ,content alatt.Mapchanger.iniben az elérési út benne van.Nincs hibaüzenet , csak állandóan a map könyvtárban lévő adatbázis jön elő.Crash.txt nincs.
Készülék Bluepanther Rubin , Igo Primo-val (az utolsó augusztus 13.-ai változat)

[mapchanger]
swpoi=1
DirContent=\Storage Card\mobilenavigator\content
DirSave=\Storage Card\mobilenavigator\save
ExeName=mobilenavigator.exe
Sound=set.wav

(#2306) snowdog válasza hovajk (#2305) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs hibaüzenet, csak állandóan a map könyvtárban lévő adatbázis jön elő.

Ennek így is kell lenni, ez így normális. Hiszen maga a Primo nem tud más könyvtárat kezelni, csak a map-et.

A térképcserélő nem tesz mást, csak azt a könyvtárat amit kiválasztasz átnevezi map-re. Pl. ha a TA térképkészletet választod, akkor a map_ta -ból lesz map. Viszont ami a lényeg, hogy minden váltás után más és más térképkészletnek kell a map könyvtárban lenni! :)

A tartalmat figyeld, ne a könyvtárneveket! Gondolom a térkép nevében nálad is benne van a gyártó. Azt nézd meg, hogy a váltások után melyik készlet van a map könyvtárban.

[ Szerkesztve ]

(#2307) axelbox válasza aswna (#2303) üzenetére


axelbox
tag

Szia.A hnr fileoknak melyik könyvtárban kell lennie?

(#2308) TRob1 válasza axelbox (#2307) üzenetére


TRob1
veterán

Mindig a saját térképe mellett a mapba.

¤ R'n'R ¤

(#2309) TRob1


TRob1
veterán

Ha valakit érdekel Ikonos Primo branding 320x240 (próba!)
rob_branding_1.4_320x240

Teszteljétek, mondjátok mi a helyzet, mert nincs ilyen felbontású készülékem.

Használat:
A primo gyökérkönyvtárban található branding.zip-et felülírod az itt
találhatóval, majd töröld a save mappában lévő poi_visiblities.txt-t.
A navi indítása után a térképbeállítások/hasznos helyek menüpontban állítsd be a neked tetsző poi-kat.

¤ R'n'R ¤

(#2310) axelbox válasza m.jeno (#709) üzenetére


axelbox
tag

Szia.A poiknak is külön könyvtár kell ahhoz hogy lecserélje?Ezen kívül gondolom akkor a sys-ben ezt is definiálni kell...

(#2311) axelbox válasza TRob1 (#2308) üzenetére


axelbox
tag

köszi.

(#2312) axelbox válasza TRob1 (#2308) üzenetére


axelbox
tag

nekem az alábbi hnr file-ok vannak a map mappában és nem igazán tudom eldönteni melyiket tegyem a map_ta , map_tm illetve map_nt könyvtárakba... :F

Basemap.fbl
Eastern_Europe_83_NNG_Economical_2010.07_100908.hnr
Eastern_Europe_83_NNG_Easy_2010.07_100908.hnr
Eastern_Europe_83_NNG_Fast_2010.07_100908.hnr
Eastern_Europe_83_NNG_Short_2010.07_100908.hnr
WesternEuropeEasy.hnr
WesternEuropeEconomic.hnr
WesternEuropeFastest.hnr
WesternEuropeShortest.hnr

egyáltalán mindegyikre szükség van?

(#2313) TRob1 válasza axelbox (#2312) üzenetére


TRob1
veterán

Úgy látom az eastern a TM, a Western meg valszeg NQ, basemap sztem meg legyen 1 mindegyik map-ba.

De igoview-val meg tudod mindig (átnevezni is egyszerűen) nézni az összes map, poi, hnr stb. fájlt, hogy mi is az. iGOView_1.6.5a3

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2314) aswna válasza axelbox (#2312) üzenetére


aswna
csendes tag

Továbbá, (primo 1.1-gyel) a hnr fájlok használatához az is kell, hogy az összes hozzá tartozó országtérképed is ott legyen mellette. Hogy használja-e, azt ellenőrizni tudod pl. a Térképcserélő -> Tartalom menüben.

(#2315) axelbox válasza aswna (#2314) üzenetére


axelbox
tag

értem,akkor ennek megfelelően azokat is oda másolom.Mi a helyzet a poikkal?Azokat is külön mappákba kell tenni?

(#2316) aswna válasza axelbox (#2315) üzenetére


aswna
csendes tag

Ha a poi-kat a térképekkel együtt szeretnéd cserélni, akkor igen, azoknak is külön-külön könyvtár kell, mint fentebb írtam. Ha csak 1 poi készleted van, akkor nem, és a mapchanger.ini-ben:
[mapchanger]
swpoi=0

[ Szerkesztve ]

(#2317) TRob1 válasza axelbox (#2315) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet külön is, vagy használsz 1et, ami neked a legszimpatikusabb. Én pl. TM poikat használok. (vannak eltérések, valami ebben van, valami abban, sok meg mind1ikben)

¤ R'n'R ¤

(#2318) m.jeno válasza axelbox (#2312) üzenetére


m.jeno
senior tag

A hrn fájlok csak a Navteq térképekkel működnek együtt, a többbibe fölöfleges betenned.
A poit mint már írtam, azért célszerű a térképekkel azonos gyártóét feltenni, mert az biztos, hogy 100 %-ig kombatibilis.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2319) TRob1 válasza m.jeno (#2318) üzenetére


TRob1
veterán

Hát ez azért nem igaz. Ha már van Tm hez is, akkor miér ne működne? A poi meg független a téképtől. Azt kell használni, ami a legtöbb dolgot mutatja ami téged érdekel. Én pl. TM mapot használok itthon, de az összes gyártó poi-ja tökéletesen megy vele, viszont ebben is maradtam a végén a TM nél. A TA pl. nagyon keveset tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2320) Keresztapper válasza drotifuti (#2235) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A windiws gyökerébe végképp semmit sem kell másolni, ellenben a windows/start menu/programs mappába be lehet tenni egy lnk filet, ami az igo-ra mutat. Ezek után a control panel/today fülön hozzá tudod adni a home screen-hez.

http://palscoffeetech.com/

(#2321) Wolfskin válasza plajos (#2236) üzenetére


Wolfskin
őstag

- Zenelejátszó választhatóan Primó belső, vagy külső (az útvonalat a sys.txt-ben kell megadni)

ebben segítenél? pontosan hogy kell megadni, és mivel fogom indítani a zenelejátszót?
köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2322) verlajos


verlajos
csendes tag

Helló Fórumozók!

Pár napja találtam a fórumra és mostanra sikerült végig olvasnom. Garminról váltottam IGO-ra és hála nektek, egyáltalán nem bántam meg. Eddig nem volt itt hozzászólásom, de most szeretném megköszönni mindenkinek (a nevek felsorolása nélkül) a rengeteg kérdést és választ, aminek hála tuningolni tudtam a kütyümet. Fantasztikus az a rendeteg energia, amit a válaszokba öltök. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

:U VL :R

LVer

(#2323) plajos válasza Wolfskin (#2321) üzenetére


plajos
aktív tag

Le van írva az ChangeLog.txt fájlban. Ha a skin beállításaiban a külső lejátszót választod akkor a sys.txt-be kell lennie két sornak ami a külső zenelejátszó útvonalát írja le (ha Wayteq 820/850/920/920 es készüléked van akkor nem kell írni a sys.txt-be elérési utat a PNA saját lejátszóját indítja. Ha akarod természetesen megváltoztathatod ezt is.
A sys.txt-be ezt ird:

[musicplayer]
mp3appl="a zenelejátszó elérési útja"

Az "a zenelejátszó elérési útja" természetesen valós elérési utat kell tartalmazni.

A zenelejátszót vagy a főmenüben lévő zenelejátszó ikonnal, vagy vezetés képernyőre történő bökéssel indítod (ez a kurzormenü). Vigyázz ha bökés helyett kicsit is húzod az ujjad a képernyőn az "DragDrop" funkció, az mást indít.

[ Szerkesztve ]

(#2324) lalabay válasza TRob1 (#2313) üzenetére


lalabay
csendes tag

Kedves TRob1!

Én ezt a programot letöltöttem, az exe-ből már el is indul, de nem jöttem rá, hogy tulajdonképpen mire is való ez a iGOView_1.6.5a3 program? Hogyan kell használni?

köszönettel!

(#2325) hovajk válasza snowdog (#2306) üzenetére


hovajk
tag

Sajnos a map tartalmát nem változtatja(minden alkalommal megnézem a tartalmat).

(#2326) snowdog válasza lalabay (#2324) üzenetére


snowdog
veterán

Gyorstalpalló! :D

- Indítás után alul a három kapcsolót állítsd "Info" állásba.
- A bal oldali listában tallózál be egy térképet, poi-t, vagy amit megakarsz nézni.
- A jobboldali ablakban nézd meg az adatokat.

(#2327) TRob1 válasza lalabay (#2324) üzenetére


TRob1
veterán

Betallózol a bal oldalon bármilyen igo-s cuccot (map, poi, épületek...stb) és jobb oldalon kiírja hogy az mi is, ki gyártotta, mikori stb., és alul csak klikk a rename-ra és akkor át is nevezi a fájlt (ha csak simán pl austria.poi-d van akkor lesz belőle pl.Austria_83_NQ_2010.Q2_100811.poi, vagy hungary.map akkor lesz pl.Hungary_83_TA_2010.06_100716.fbl...)

De jó az a példa is amire írtam axelbox-nak, hogy nem tudja mihez való a hnr. WesternEuropeEasy.hnr ebből lesz Western_Europe_83_NQ_Easy_2010.Q2_101001.hnr és már látszik is hogy mihez tartozik.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2328) Wolfskin válasza plajos (#2323) üzenetére


Wolfskin
őstag

kösz, így működik.

a "dalcím megjelenítése...'" csak a belső lejátszóval működik, igaz?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2329) kisspista válasza nzoli2 (#2295) üzenetére


kisspista
senior tag

OPEL kisautó kéne Primo alá, a nyíl helyére! Valahol láttam már, de az nem primohoz való.... :( Nem tudsz ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#2330) aswna válasza hovajk (#2325) üzenetére


aswna
csendes tag

A utility mappában ugye ott van a mapchanger.exe, mapchanger.nfrun és a mapchanger.ini? Melyik (GJ) skin verzió van fent? A utility-s cuccok ugyanabból a csomagból valóak?
Esetleg hasznos lehet egy lista a utility könyvtár tartalmáról, mapchanger.ini tartalmáról, a map* könyvtárakról és tartalmukról.
Talán a memóriakártyára másolásnál sérült meg valami? (Töröld és másold fel újra.)

[ Szerkesztve ]

(#2331) kisspista válasza verlajos (#2322) üzenetére


kisspista
senior tag

Érdemes olvasgatni, mert vannak itt igen profik, akik mesterük a Primo-nak! :)

(#2332) kisspista válasza TRob1 (#2309) üzenetére


kisspista
senior tag

800x480-as felbontáshoz is tudsz készíteni ikonos branding-ot?
Amúgy mik vannak kicserélve benne? Benzinkutak, POI-k ikonjai?

(#2333) TRob1 válasza kisspista (#2332) üzenetére


TRob1
veterán

Na egy utolsó Ikonos rob_branding, és szerintem több nem lesz (nyilvánosan legalábbis)

480x272: rob_branding_1.4b_480x272
320x240: rob_branding_1.4b_320x240
800x480 (próba): rob_branding_1.4b_800x480 Ez még nem volt tesztelve!

Kérdésedre válaszolva: Sokminden, vagy úgyis mondhatnám, rengeteg poi lufi van lecserélve a valós márkák ikonjaira :) De próba, cseresznye.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2334) kisspista válasza TRob1 (#2333) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszönöm! Felteszem, kipróbálom és választ adok rá.

(#2335) m.jeno válasza TRob1 (#2319) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nagyon csodálnám ha neked működne, ha csak a TM-es vagy TA-as térképeket teszed fel akkor az mondja, hogy nincsenek érvényes térképeid a hrn használatához, azt egyébként hol olvastad vagy olvastátok, hogy vannak TA és TM-es hrn fájlok is, ezek a kamionos cucchoz kellenek, azok meg csak a Navteq-kel működnek!
A Poik-ról mégegyszer csak annyit, hogy 100 %-ig csak a saját térképekkel kompatibilisek, azt nem mondtam, hogy nem működnek más térképekkel, de én már láttam a szántóföld közepén benzinkút poit, habár lehet, hogy a jövőben ott fog épülni, a kiadó már tud valamit

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2336) axelbox válasza TRob1 (#2333) üzenetére


axelbox
tag

Teszteltem a 800x480-as branding csomagot,teljesen jó!Hálás köszönet érte! :R

(#2337) kisspista válasza TRob1 (#2333) üzenetére


kisspista
senior tag

Feltettem az általad linkelt 800x480-as branding-et!
Elég sok, szép ikon, de mivel látom a POI-k a saját településemen nem pontosak, így inkább leszedtem. A gyári POI ikonok sem rosszak, a tiedek sem, sőt.... de nekem pár ikon zavaró!
Azért köszönöm fáradozásod!

(#2338) aswna válasza TRob1 (#2333) üzenetére


aswna
csendes tag

Nekem ennek a branding-nek köszönhetően jelentek újra meg a kedvencek ikonjai/poi-k. Köszönöm a munkád!

(#2339) axelbox válasza TRob1 (#2327) üzenetére


axelbox
tag

Betallóztam több mappot is próbaképpen :F de nekem nem ír ki semmit róla....

(#2340) aswna válasza kisspista (#2337) üzenetére


aswna
csendes tag

a POI-k a saját településemen nem pontosak
Ez ugyebár nem a branding hibája.

(#2341) hovajk válasza aswna (#2330) üzenetére


hovajk
tag

[mapchanger]
swpoi=1
DirContent=\Storage Card\mobilenavigator\content
DirSave=\Storage Card\mobilenavigator\save
ExeName=mobilenavigator.exe
Sound=set.wav

utility könyvtár tartalma: exe , ini , nfrun , txt , wav

GJA_218_PL_mod1

map könyvtár: basemap.Fbl (korábban magyar TM térkép volt 2010.08.12)

map_nt:full europa 2010.07

map_ta:full europa 2010.07

map_ot:teljes keleteuropa 2010.08

természetesen minden hozzátartozó poi az ilyen elnevezésű poi könyvtárban.

(#2342) TRob1 válasza m.jeno (#2335) üzenetére


TRob1
veterán

Te valamit nagyon összekeversz. A TA hoz nincs hnr, az új TM hez van!, meg a Nq hoz is van! (és ezek nem ugyanazok), és nincs köze a kamionokhoz, ugyanis előfeldolgozott úthálozatot jelent, ami gyorsabb tervezést tesz lehetővé.
A poi-s dolog se stimmel, mivel a poi-k kordinátákat tartalmaznak, tehát amit pl. szántóföldre láttál kutat, az a poiban van rosszul megadva, és az összes térképen ugyanott fogja jelölni, azon a kordinátán, vagyis ha ott igaziból nincs út, akkor mindegyik mapnál a szántóföldön. Az már más kérdés, hogy lehet a poi jól volt jelölve, és tényleg van ott kút, csak pl. valamelyik térképgyártónak nincs az az út benn a térképében. Lásd pl. m6 autópálya navteq be ugye nincs, ha ott más poi-t használsz, akkor jelöli neked a kutat, parkolót mezőbe, de ha majd beteszik az m6ost, akkor ugyanaz a poi már ugye az út mellett fogja jelölni.

¤ R'n'R ¤

(#2343) TRob1


TRob1
veterán

Nagyon szívesen mindenkinek!

kispista: ami zavaró azt kikapcsolod a beállításokban, ilyen egyszerű. Ha akarod, csak a benzinkutak maradnak, vagy autókereskedések...stb. Ha nem pontos valami az a térképgyártó hibája, és az a gyári lufi ikonokkal se lesz pontos.

axelbox: ne mappát tallóz, hanem azon belül 1 fájlt.

¤ R'n'R ¤

(#2344) aswna válasza hovajk (#2341) üzenetére


aswna
csendes tag

Az lesz a gond, hogy neked már van map_ot könyvtárad. Csak map, map_nt és map_ta kell. Ahol a map a jelenlegi map_ot-ban levő fájlokat tartalmazza.

(#2345) m.jeno válasza TRob1 (#2342) üzenetére


m.jeno
senior tag

Tévedsz, nem a TM-es térképekhez van hrn fájl, csak az NNG adta ki a keleteu régiót,a nyugateu-t meg a Navteq, de mindkét csoport csak a Navteq-es térképekkel müködik együtt, próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2346) Luissimo válasza snowdog (#2304) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen, a Primo Prímán csinálja, de volt egy oasis-os extrákkal ellátott verzio, nemzetközi előhívószámokkal, médialejátszóval, ruhaméret átkonvertálóval stb.
csak már a verzioszámára nem emlékszem, de a kütyümön fentvan valamelyik navikönyvtárban a 15 közül !! :K :D

(#2347) TRob1 válasza m.jeno (#2345) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáljam ki? :) TM map megy a hnr-el nálam!
De volt rajta nq is a SAJÁt hnr fájljaival!

pl.:
Eastern_Europe_83_NNG_Short_2010.07_100908.hnr - EZ TM-re jó!
Eastern_Europe_83_NQ_Short_2010.Q2_101001.hnr - EZ NQ-ra jó!

És érdekes, mindkettő kelet európa, és más a méretük is. És az 1 tm mapokkal müxik, a másik meg navteq mapokkal. És nem csak mondom, hanem a gépemen voltak.

¤ R'n'R ¤

(#2348) hovajk válasza aswna (#2344) üzenetére


hovajk
tag

:R Ezer köszönet a segítségért , megoldódott!!!

Készülék bekapcs térképcsere TM-re kikapcs csatlakozás PC-re map_ot és poi_ot másolása map-ba és poi-ba majd map_ot és poi_ot törlése PC-röl levesz készülék bekapcs térképcsere TA-ra készülék ujraindul térképcsere tartalom TA csere NT-re készülék ujraindul tartalom NT SIKERÜLT!!! (mapchanger.txt-ben ez a három könyvtárnév volt megadva)

(#2349) lalabay válasza TRob1 (#2313) üzenetére


lalabay
csendes tag

Ahogy, már előttem is írta egy kolléga, úgy én is próbálom használni a iGOView_1.6.5a3 programot, betallózok pl. egy térkép fájlt, de jobb oldalon semmit nem ír ki. Mi lehet a probléma?

a választ előre is köszönöm!!!

(#2350) TRob1 válasza lalabay (#2349) üzenetére


TRob1
veterán

Ne használjatok ékezetes mappát!

próba1

próba2

Ajánlom m.Jeno figyelmébe az első képen lévő bekarikázott, nyilazott kis szöveget.

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.